Vinkenveld wil basisschool Onderwijs stukken beter dan dertig jaar geleden Warmondse IJsclub opent landijsbaan Flatbouw in Postwijk op losse schroeven Sportclubs Lisse hebben volop wensen Contract voor Sierra Leone nu een leerlingenaantal van zou kunnen hebben voor de w.Bel.) vroeg zich af of de 109 melden tegen 750 leer- openbare school aan de Van gemeente over een en ander plichtigen in 1997. Uit de dis- Panhuysstraat, die een uit- niet meer duidelijkheid had cussie bleek, dat de vestiging breiding met twee lokalen op kunnen verschaffen. Haar van een basisschool in het de nominatie heeft staan. PvdA-college mevrouw Vinken veld consequenties Mevrouw Cassee (Noord- Voorham drong aan op een BOTSING TUSSEN VVD EN NOORDWIJKS BELANG NOORD WIJK „Nou breekt me de klomp. Ik ben hogelijk verbaasd", aldus een duidelijk verbolgen K. Smit, voorzit ter van de VVD-fractie, aan het einde van de gisteravond gehouden vergadering van de gemeenteraad. Zijn ontstemming be trof het betoog van Van Rijnberk namens Noordwijks Belang. Deze had in het open baar zaken te berde gebracht, die betrek king hadden op de vorige week gehouden besloten vergadering van de commissie voor toerisme. Met name ging het over de exploitatie van het strand en dit onder werp was toen, volgens Smit, notabene op verzoek van Van Rijnberk achter gesloten deuren behandeld. Voorafgaande aan de vergadering van de gemeenteraad liet Van Rijnberk een brief circuleren, waarin hij zijn visie gaf op de huidige situatie. Naar zijn mening waren de voorzieningen op het strand een van de belangrijkste pijlers van het Noord wij kse toeristische produkt. Hij constateerde in zijn brief verdeeldheid binnen het college van burgemeester en wethouders. Met on der meer een alternatief plan van een minderheid gevormd door de wethouders Bedijn en Salman. Van Rijnberk wilde meer informatie over dit alternatief. Bur gemeester mr. J.M. Bonnike antwoordde, dat het college op zoek is naar een com promis. uiterst zorgvuldige behande ling van deze kwestie. Schel vis (PPR) zei op zijn beurt het rapport aangaande de prognoses niet zo hoog aan te slaan. Smit (VVD) drong eveneens op een voorzichtig beleid aan. De kans zit er in, dat in de nabij toekomst geen lokalen, maar zelfs scholen leeg komen te staan. Vele ouders zullen de school voor hun kinderen zo dicht moge lijk bij huis zoeken, meende Smit. Wethouder Bedijn wees de gedachte af, dat ves tiging van een school in het Vin ken veld ten koste zou faan van de openbare Witte chool. De portefeuillehou der van onderwijs beloofde met de grootst mogelijke spoed te zullen werken aan een beslissing voor de „Witte School". De tekeningen lig gen klaar en we kunnen zo beginnen, aldus Bedijn. SASSENHEIM Het college van burgemeester en wethou ders van Sassenheim is bereid om het verzet tegen flatbouw in het plan Postwijk te hono reren. Dat bleek gisteravond tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Daat lieten de fracties van VVD en CDA we ten unaniem tegen de bouw van twee flatgebouwen van vijf verdiepingen te zijn. Geen bezwaar had men tegen het geplande aantal woningen - 65 appartementen voor eén- en twee-persoons huishoudens. Het college zegde toe in een besloten commissievergade ring nogmaals de gewenste laagbouw te zullen overwegen. De VVD en het CDA protes teerden overigens met klem tegen het late tijdstip waarop B W de plannen presenteer den. A. M. Mazee (CDA): „Gaat het eigenlijk wel aan, zo lang met de voorbereiding van de bouwplannen bezig te zijn dat er voor de raad weinig of geen tijd overblijft om tot be sluitvorming te komen over de concrete uitvoering". Ook J. P. van Dorssen (VVD) verweet het college de taktiek van 'slikken of stikken' te hebben toegepast. „We worden veron dersteld ja te zeggen en geen strobreed in de weg te leggen. Doordat de plannen ons in een laat stadium zijn aangeboden is een weg terug niet meer mogelijk. We zijn voor het blok geplaatst. Voor onze frac tie is de maat vol we laten ons niet meer opjagen door een vergevorderd projekt in laatste instantie voorgeschoteld te krijgen. We hebben tijd nodig voor een besluitvorming en overleg, wat de democratie ten goede komt." Wethouder H. Drenth (PvdA) over deze kwestie: „We zijn in overleg met aannemers en be leggers inderdaad tot eind juli hard aan het werk geweest om het groot aantal woningzoe kenden - met name in de sek- tor 1- en 2-persoons huishou dens - een financieel haalbare woning te kunnen bieden. Ik vind het een goed plan". JUBILERENDE ONDERWIJZER G. VAN BENNEKOM: WARMOND De heer G. van Bennekom is van daag precies dertig jaar onderwijzer in Warmond. Hij werd benoemd aan de rk jongensschool te War mond, maar dat is nu de basisschool De Leerhoeve aan de Endepoellaan ge worden. De heer Van Bennekom heeft het naar zijn zin in Warmond. Toch vindt hij het op 55- jarige leeftijd niet altijd even eenvoudig om zich aan te passen aan veran derde onderwijsmethode en aan de minder con ventionele benadering van de leerlingen. „Ik ben nog opgeleid met het systeem: voor de klas staan en de kinderen zoveel mogelijk parate kennis bijbrengen. Van de kinderen werd geëist dat ze stilzaten, hun mond hiel den en hard werkten voor hoge cijfers. Dat vroeg de no dige discipline en daar ont breekt het nu soms aan. Kin deren hebben op school veel .EIDEN OMGEVING £eidoc Qowumi Tunnel onder S 1 t weken dicht lATWIJK Provinciale Waterstaat, ►rantwoordelijk voor de aanleg en on thoud van provinciale wegen, zal nog »ze week beginnen met het vernieuwen in het tunneldek onder de S 1, bij de ieuwe DUinweg en de Baron van Was- [naerlaan. Onderhoud is dringend nodig pdat de betonconstructie zodanig is, dat sprake is van loslatende delen. De ge- fele operatie zal vier weken in beslag ne ten, gerekend vanaf vandaag. Dit heeft jt gevolg dat de tunnel op werkdagen Issen 9.00-16.00 uur voor alle verkeer 4s ook voor fietsers en voetgangers (gesloten is. Vóór en na deze uren is de Innel wel geopend voor het woon- en ierk verkeer, alsmede op zaterdag en zon- B D. Bruggeman 25 jaar pastor LISSE Het zilveren priesterjubileum van pa ter D. Bruggeman S.J. uit Lisse wordt zondag 31 augustus gevierd. Om tien uur 's ochtends wordt er een feestelijke eucharistieviering gehou den in de Mariakerk in Lisse. Na de viering is er aansluitend vanaf onge veer half twaalf een re ceptie in het gebouw Ma- riënburg naast de kerk. Bruggeman is sedert 1977 als pastor aan de Lissese Mariaparochie verbon den. Eenzaamheid in Oosthout geen zaak gemeente VOORHOUT De gemeente Voorhout ziet het niet als haar taak om in directe zin iets te doen aan het verschijnsel van een zaamheid in de nieuwbouwwijk Oosthout. Dat zei gisteravond wethouder D. Ydo tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening. Wel overweegt men initiatieven voor de oprichting van een wijkvereniging te steunen. Het groeiend aan tal mensen dat lijdt onder eenzaamheid in de nieuwbouwwijk Oosthout, stond gisteravond opnieuw centraal. Daarbij werd met name gewezen op het ontbrekeh van voorzieningen in de nieuwbouwwijk, waar de bewoners elkaar kunnen ontmoeten. Mevrouw H. Zeeman stelde kritische vragen. Zij vroeg zich af of men bij het bouwen van nieuwe wijken geen lering uit het ver leden had getrokken. De heer De Wit gaf als voorbeeld dé Leid- se wijk Stevenshof aan, waar al in een vroeg stadium winkeliers waren gevestigd. Voorzitter D. Ydo onderkende de problema tiek, maar gaf hierbij tevens aan, dat eenzaamheidsproblematiek niet alleen afhankelijk is van het wel, of niet hebben van voor zieningen. Volgens de wethouder spelen andere factoren mee zoals een gewijzigd leefpatroon en het ontbreken van kerkelij ke- en politieke binding. Deel Sluisweg drie weken buiten gebruik KATWIJK Riole- ringswerkzaamheden en herstrating van een deel van de Sluisweg tussen Tramstraat en Bur- gersdijkstraat zijn er de oorzaak van, dat dit deel vanaf mor gen drie weken voor alle verkeer wordt afgesloten. De omlei ding van het verkeer heeft plaats via de Tramstraat en Bur- gersdijkstraat. WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1986 PAGINA 15 LISSE Vele sportverenigingen in Lisse hebben nog aardig wat wensen op het ver langlijstje staan, die men op kortere of langere termijn wil realiseren. Tijdens de vergadering van de commissie sport en rekreatie kwam gisteravond dit lijstje op tafel, maar tot een uitdiepen daarvan kwam men niet, mede doordat Lisse thans niet voldoende financiële middelen voorhanden heeft om aan de wen sen tegemoet te komen. Een aantal wensen heeft te maken met ver lichting. Vooralsnog is dat moeilijk realiseer baar omdat de electriciteitsleidingen over on voldoende capaciteit beschikken. De honk- en softbalvereniging The Flags wil graag dat de verlichting instelbaar wordt en bepleit ver nieuwing van gravel op de velden en herstel1 van het hekwerk. De hockeyclub wil een clubhuis en een kunstgrasveld. De club van" Duitse Herdershonden vraagt hulp bij het ver krijgen eén trainingsveld; de tennisclub wiL assistentie bij het installeren van verlichting;, de Ren- en Tourvereniging De Bollenstreek; - wil financiële steun bij de bouw van een nieuw clubhuis; de lartdelijke ruiterij wil graag een overdekte manege; de zwemvereni- ging De Watervrienden een vergaderruimte bij het clubhuis. Gezamenlijk vragen verenigingen om verbe tering van de verlichting op de Spekkelaan.. Daar waren het de commissieleden mee eens." Zij bepleitten een onderzoek. tOORDWIJK Voorzit- fr R. Blom van de wijk- reniging Vinkenveld ak gisteravond een lans bor de bouw van een ba- Isschool in deze nieuwe Joonwijk. Naar zijn me- tng zou een dergelijke jhool een multi-functio- el karakter moeten bben. Zijn vereniging -bcht daarbij aan een bmbinatie met wijkvere- ïgingsaktiviteiten. Als belgroepen had hij kin- feren, gehandicapten en uderen op het oog. ri zijn betoog voorafgaande fn de vergadering van de tmeenteraad, vestigde Blom r de aandacht op, dat in het 'inkenveld op korte termijn jrca 1500 woningen zouden jomen en dat de prognoses Advies commissie Cultuur: Voorschoten Koopt werk Sierk Schroder /OORSCHOTEN De jieuwe commissie Cultuur ran Voorschoten wil dat de {emeente een kunstwerk ran de Wassenaarse kunste naar Sierk Schroder aan koopt. Voorschoten heeft tot lu toe nog geen enkel werk ran hem aangekocht. Hij ex poseert volgende maand in iet Ambachtshuis samen met ïnder anderen Paul Citroen. -j)e nieuwe commissie kwam )nder voorzitterschap van krethouder L. Marselis gister avond in het Ambachtshuis jroor de eerste keer bijeen. 0eze commissie is voortgeko men uit de vroege sektie $ultuur, die een onderafde ling van de funktionele com missie Welzijnszaken was. -t)e commissie cultuur bestaat pit deskundige burgers en 3taat onder voorzitterschap iran de wethouder belast met pultuuraangelegenheden. De -jommissie adviseert aan het (ollege van burgemeester en Wethouders en dit college peeft zich vastgelegd door pile verzoeken vanuit de burgerij eerst te laten behan delen door deze commissie, jbt secretaris van de com missie werd benoemd J. Pee- 4ers, die ook secretaris was in de sektie Cultuur. Vice-voor zitter werd mr. J. Goosens en voorzitter van de tentoon stellingscommissie, een sub commissie, werd mevr. mr. M. Bloembergen-Munters. The New Spirit 4n Noordwijk «OORDWIJK Een zang- ^n muziekavond wordt za terdag 30 augustus gehouden (n het Evangelisch Ontmoe tingscentrum De Ark in jloordwijk. Medewerking Verleent de Gospelgroep The $tfew Spirit. De groep bestaat 'jiit 9 jonge mensen. Zij zijn Afkomstig uit Vlaardingen en J>egonnen met deze bezetting ïn 1982. Hun repertoire be staat uit Nederlandse en En gelse liedjes, variërend van luisterliedjes tot rock. Het (geheel wordt geïntroduceerd imet een korte uitleg over de Inhoud van de liederen. De cigroep maakt gebruik van jeen eigen zanginstallatie ge steund door gitaar, bas, slag werk, synthesizer en perkus- iie. Het optreden begint om $0.30 uur. De toegang is gra- jZÖETERWOUDE Geboren: Colin Gerardus Jacobus Van Leijden; Mo nique van de Ruit; Thijs Godfried Uittenhout; Maria Elisabeth van den ^AJsker; Elisabeth Maria Johanna Noordman. Gehuwd: Cornelis Wil helmus Laurentius Tijssen en Maria Elisabeth Adriana Brouwer. Overle gden; Johannes Hendricus van Leeu wen; Wilhelmina Johanna Bakker- Van der Ploeg; Anna Elizabeth Vlas- véld-Kreuger. meer vrijheid en daar ben ik helemaal niet tegen, maar daarnaast dient men toch ook te wennen aan een zekere dis cipline. Later zullen zij toch ook op tijd op hun werk moe ten verschijnen". De meer vriendschappelijke manier van omgaan met elkaar zoals dat nu mogelijk is tussen leer krachten en leerlingen er vaart de heer Van Bennekom niettemin als bijzonder posi tief. De Warmondse onderwijzer maakt zich ernstige zorgen over de bezuinigingen in het onderwijs. „De wachttijd voor vierjarigen vind ik een ernsti ge aantasting van het basison derwijs. De meeste vierjarigen zijn er gewoon aan toe om da gelijks naar school te gaan. Door deze bezuinigingsmaat regel zullen de peuterspeelza len en kinderdagverblijven bijzonder zwaar belast wor den en ook daar staan nog ex tra bezuinigingen voor de deur. Voor werkende ouders zal het heel moeilijk worden om die periode te overbrug gen. Hoewel ik ervan over tuigd ben dat iedere bezuini- De heer Van Bennekom staat al dertig jaar voor de klas. ging ergens een groep boze mensen oplevert, keur ik deze maatregel sterk af". De heer Van Bennekom vreest een overbelasting van de kinderen. „De basisschool is al een periode waarin de kinderen erg veel informatie móeten opnemen in korte tijd. Steeds weer worden er lespro gramma's aan toegevoegd, Engels, meer aardrijkskunde, en noem maar op. Maar de tijd die daarvoor beschikbaar is, wordt niet verlengd en de klassen worden eerder groter dan kleiner. De eisen die wor den gesteld aan het begin van het voortgezet onderwijs wor den steeds hoger en dat vind ik onjuist. Het zou beter zijn ais de leerlingen de kans zou den krijgen wat langer door te studeren in plaats van het basisschoolpakket steeds vol ler te proppen". Al met al vindt de heer Van Bennekom de kwaliteit van het onderwijs, met wat kriti sche kanttekeningen, stukken beter dan dertig jaar geleden. Hij pleit er overigens wel voor dat ook in het heden daagse onderwijs aandacht blijft bestaan voor het bij brengen van de nodige parate kennis aan de kinderen. „Het is belangrijk dat kinderen bij voorbeeld weten waar een be paalde plaats ongeveer ligt als erover wordt geschreven in de krant of wordt gesproken in het journaal". Het contract wordt ondertekend door de Cebemo-voorzitter prof. dr. J.G.M. Hilhorst en burge meester Scheenstra (midden). OEGSTGEEST Burge meester S.H. Scheenstra en vertegenwoordigers van Cebemo (Centraal Bureau Missie en Ontwik keling) ondertekenden gistermiddag het contract dat de voortzetting van de steun aan Sierra Leone moet garanderen. Het gaat dan om het Teko- landbouwproject in het Afrikaanse ontwikke lingsland. In 1985 is een landbouwcen trum opgezet dat de boeren ondersteunt bij hun activitei ten. Ook worden schoolverla ters in staat gesteld een land- bouwbedrijfje te beginnen. Oegstgeest heeft daarvoor 110.000 gulden beschikbaar ge steld. Van dat bedrag werd 60.000 gulden door de bevol king bijeengebracht, de ge meente voegde daar 50.000 gulden aan toe. Het bedrag bleek ruim voldoende te zijn en van het restant kunnen nog een maïsmolen en een rijstpel molen worden gekocht. Daar mee wordt het werk van de vrouwen verlicht en kunnen reeds bewerkte produkten op de markt worden gebracht. Het is de bedoeling om in dë komende drie jaar de Voortzet- ting van het project te garari- deren middels het beschikbaar stellen van geld voor Zaaigoed en mest. Daarvoor moet dit jaar 10.000 gulden bijeen wor den gebracht door de bevol king, een bedrag dat de ge- meente zal verdubbelen. Dë opbrengst van onder meer dë triathlon, die komend week- einde in Haaswijk wordt afge werkt, is bestemd voor Sierra Leone. Verplaatsing oliehandel Durieux KATWIJK De benzine en oliehandel van firma J. Du-,- rieux gaat verhuizen naar - het industrieterrein 't Heen. Haar huidige vestigingen aan de Rijnstraat en de Noord- wijkerweg komen daardoor vrij. Het bestemmingsplan ter plekke geeft voor de Rijn straat woonbebouwing én voor de Noordwijkerweg hoogstens agrarische activir teiten aan. Met het verhui zen van de firma Durieux is een gemeentelijke afkoop som van meer dan een half miljoen gemoeid. Verder verplicht de gemeente Kat wijk zich om bij de nieuwe vestiging aan de Steenbakr kerstraat een schoeiing te bouwen voor de aanleg van tankschepen en het op diepte houden van de Noordwijker- vaart. Gezien de ligging van het be drijf in de kern van het Rijn dorp vond de gemeente Kat wijk het gewenst, dat het be-? drijf zou verhuizen naar een andere lokatie. Het indus trieterrein 't Heen leek daar het meest geschikt toe. Na jaren van onderhandelen stelt het college van burge meester en wethouders voor om het bedrijf een kavel grond op het industrieterrein te verkopen. Het bedrijf kan daar verder haar activiteiten, inclusief de verkoop van olie en benzine aan particulieren, voortzetten mits het voldoet aan de gestelde milieunor men. Tevens is de gemeente Kat wijk bereid het bedrijf scha deloos te stellen met een be drag van ruim een half mil joen gulden. WARMOND De War mondse IJsclub neemt op 30 augustus op feestelijke wijze de landijsbaan in de Veerpolder officieel in ge bruik. Dat kan midden in de zomer want de landijs baan is immers ook in ge bruik voor de zogenaamde „droogtraining" door de actieve trainingsgroep van de Warmondse IJsclub. De eerste plannen voor een landijsbaan dateren al uit 1956. Ongeveer dertig jaar geleden werd getracht een landijsbaan te realiseren op de Ezelenwei achter aan de Burgemeester Ketelaerstraat. De bewoners van het Huis te Warmond, de familie Krantz, had daar ern stige bezwaren tegen. Later werd op diezelfde plaats nog een poging gewaagd, maar ook toen hield de eigenaar van het Bos van Krantz de realisering tegen. Dat was destijds de Stichting Het Zuidhollands Landschap. Bij de aanleg van de Schipholspoorlijn leek een landijsbaan achter Endepoel II mogelijk, maar de afmetingen waren onvoldoende om een echte wedstrijdbaan aan te leg gen.- Inmiddels bleek de open ijsbaan van de IJsclub steeds later bedekt te zijn met sterk ijs. Door de nabijgelegen zand winput en lozing op de Poel moest de ijsbaan daar steeds later geopend worden. Daar door ontstond er geduchte con currentie met de steeds in aan tal toenemende landijsbanen in de, regio. Daar kon steeds enkele dagen eerder worden geschaatst en juist de eerste ij- spret is het prettigst. In maar 1982 besloot het be stuur van de IJsclub en de trainingsgroep definitief om alles in het werk te stellen om een landijsbaan aan té legge-' n.In november 1982 startten de onderhandelingen over het perceel achter Dekker tennis in de Veerpolder. Precies twee jaar later werd de aanlegver- gunning afgegeven en direkt daarna werd met het afgraven van de grond en het aanleggen van een dijk rondom het ter rein begonnen. De IJsclub kon onmiddellijk daarna de ijs baan, nog wel kaal en zonder verlichting, in gebruik nemen doordat er een flinke vorstpe riode volgde in januari 1985. 200 Nieuwe leden werden bin nen veertien dagen ingeschre ven waaronder veel mensen uit de Leidse Merenwijk. In de loop van 1985 en 1986 werd de ijsbaan aangekleed met allerlei voorzieningen waaronder een fraai clubhuis. Hoewel bijzonder veel zelf werkzaamheid van de leden de kosten beperkt hebben ge houden is het eindbedrag toch bijna het dubbele van wat aan vankelijk werd begroot: f 173.000. Geen reden voor de IJsclub om de toekomst som ber in te zien. De landijsbaan biedt tal van mogelijkheden en het aantal leden groeit nog steeds, zodat de IJsclub de grootste vereniging van War mond is. Op zaterdagmiddag 30 augus tus zal Egbert van t Oever om drie uur de officiële opening verrichten. Tussen half vijf en zes uur nodigt het bestuur van de Warmondse IJsclub ieder een uit om kennis te komen maken met de nieuwe accom modatie in de Veerpolder. Als de raad morgen accoord gaat met het voorstel van het college, dan dient de firma Durieux uiterlijk een jaar na februari '87 verhuisd te zijn naar het industrieterrein 'f Heen. De tanks en opslagca paciteit van olie en benzine moet daarna zo snel mogelijk van de Rijnstraat verdwenen zijn, zodat ook dit stukje Kat- wijk Rijn voldoet aan het- huidige bestemmingsplan, dat voorrang geeft aan woonbebouwing. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, teletoonnr.07G 122246 en uw krant wordt nog dozetf- de avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 21