VPRO-tv geeft filmers kansen gekleurd gezien ?ADIO/TELEVISIE £eidóc@otvtont DINSDAG 26 AUGUSTUS 1986 PAGINA 9 'ittend voorde televisie getuige van wereldleed mensen hebben er vanaf het begin van j/js optreden op aarde een onaangenaam \andje van gehad het elkaar lastig te maken - m nu druk ik me nog maar gematigd uit. plegen en bedriegen, moord en doodslag, dat ijken, als je naar de historie kijkt, zo'n beetje inze meest gangbare manieren om met el- Óp laar om te gaan. Voor schrijvers, dichters, 30, tjinstreels, toneelspelers ën andere kunste- i aars is dat maar goed ook. want een samen - eving waarin mensen elkaar alleen maar rlimlachend bloemen aanbieden zou voor *9 jen maar weinig voedingsbodem bieden voor irtistieke ontplooiing. Zo gaat het ook met de cinema en met de te ak Iev/sie. Die laatste zou nauwelijks kans zien haar toegemeten zendtijd te vullen als niet WIL LUIKING A HAD MOEILIJKE AVOND VOO's eigen Wil Luikinga maakte een moeilijke za terdagavond door. Hij presen teerde de „Pats Boem Show", waarin onbekend talent de kans krijgt zich van zijn beste zijde te vs laten zien. Nu X, waagden deze kandidaten zich eerder aan een dergelijke poging, nl. bij Hennie Huis man in de voorronden van KRO's „Play Back Show". Daar is „Pats Boem" recht streeks van afgeleid. Daar kwamen zij rechter niet door de zeef. Jammer voor die mensen. Minder aangenaam deed het aan, fdat deze mensen nadien vanuit de opgelo- pen frustraties de kans kregen de KRO ervan te betichten, dat deze omroep niet zozeer op talent let alswel op vermeende commerciële belangen. In VOO's „Pats Boem Show" kregen zij nadien kans hun talenten te tonen, ook zaterdagavond weer. Toen bleek hoezeer Huisman en zijn jury gelijk hadden door dergelijk „talent" niet op de tv toe te la ten. Presentator Wil Luikinga zat er zicht baar mee verlegen. Een Utrechtse zange res gaf in het platste dialect een vertaling van het Duitse liedje „Als bloemen kon den wenen". Op Luikinga's vragen naar haar verdere repertoire kwamen geen antwoorden, wel uitsluitend kirrend ge giechel. Een operazanger stokte het tel kens in de keel als het op de hogere noten aankwam. Een damesduo zong over „Arie zijn kanarie", waarna de jury hilarisch viel over slapte in die tekst. Dolf Brou wers in de jury probeerde op zijn eigen specifieke manier er enige humor aan te verlenen, terwijl Patricia Paay aan zijn zijde zich tegenover de zaal verontschul digde voor haar lage cijfers, nooit minder dan zes. Op die manier werd er nog een draai aan dit programma gegeven. Wil Luikinga lukte dit zichtbaar niet meer, omdat zelfs de kandidaten met hun houding niet goed raad wisten. De fout en de aanfluiting van dit programma zitten bij de VOO. Die moet Luikinga niet laten presenteren wat eerder door Hennie Huis man naar de zijlijn werd verwezen. de samenleving zoveel stof bood voor het ma ken van reportages, documentaires en films over al die vormen van ellende, verdriet en onrecht die de mensen elkaar aandoen. Met elkaar zitten we voor de televisie en zien de teloorgang van de mensheid aan ons pas seren. Voornamelijk in actualiteitenprogram ma's en journaals, maar ook in documentai res, themaprogramma's en speelfilms. Oogst Van een paar dagen in de afgelopen week: AVRO's Televizier over terrorisme, een Canadese film over de lange gijzeling van 52 Amerikanen in Teheran, 'Night Crossing' (de vlucht per ballon van twee Oostduitse fa milies naar het westen nagespeeld), een Ken- merk-special over mensen die de Jappen kampen in Nederlands Indië hebben over leefd. Om nog maar te zwijgen over het kijkje op de Wallen en in bureau Warmoesstraat zondagavond in Brandpunt. Tussen Sesam straat en dameshockey krijgt je op die manier toch een wrang beeld van de manier waarop we met elkaar omgaan in de wereld. Bij het Kenmerk-programma over de Jap penkampen kon je kippenvel krijgen bij de verhalen over de wreedheden van de Japan ners en je andermaal verbazen over de bizar re wendingen in de loop van de geschiedenis. De Japanners waren nog niet verslagen of ze moesten hun voormalige gevangenen be schermen tegen de wraakoefeningen van overijverige Indonesische vrijheidsstrijders. Nederlanders die als vee werden verscheept terug naar Nederland en op Ceylon werden vergast op een live-uitvoering van het Wil helmus door een Duitse soldatenkapel... Je zou het niet kunnen verzinnen. Inmiddels liggen die belevenissen al meer dan veertig jaar achter ons en behoren (al thans voor de mensen die ze zelf niet hebben meegemaaktbij de afgedane geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog. Zoiets kan niet meer gebeuren, denken we opgelucht aan het eind van het programma. Maar het gaat als maar door, dat is de harde realiteit. Die bal lonvaart in 'Night Crossing' had vandaag ook kunnen gebeuren, Vopo's en schietautomaten houden ook vandaag nog de mensen in Oost en West uit elkaar. De strijd in Iran gaat mis schien niet meer zo nadrukkelijk tegen de Amerikanen, maar nu tegen de Iraakse bu ren. Overal ter wereld (Afghanistan, Sri Lan ka, Nicaragua, Libanon, Chili, Zuid-Afrika - u vult maar aan) staan mensen elkaar naar het leven, om (waan)ideeën van geloof, kleur, ras, politiek systeem, of gewoon omdat hun leiders daartoe bevel geven. Zittend aan de beeldbuis zien we het gebeu ren. Zeggen dat we het niet geweten hebben is er in elk geval niet meer bij. RENÉ PE COCQ HILVERSUM VPRO-tv gaat waar mogelijk ruim baan bieden aan de Nederlandse speelfilm. Al in september start Erik van Zuylen met de opnamen van „De Zjoek" naar een verhaal van Alexander Lucia. Van Orlow Seunke worden op korte termijn twee uitgeschreven scenario's ver wacht voor de films „Tanksta tion" en „De tweeling". VPRO heeft altijd in hoge mate be langstelling getoond voor film en deze gestimuleerd, niet in het minst ook door via buitenlandse contacten opmerkelijke films op het eigen scherm te brengen. Zolang deze om roep in de C-status verkeerde, ont brak hiervoor het nodige geld. De middelen werden ruimer na over stap in de B-status. Toen liep de VPRO echter het gevaar gebruikt te worden als een soort Boerenleen bank door filmers met ideeën maar zondr geld. Sinds de B-status geeft de VPRO duidelijker van aanwezigheid blijk op het terrein van de film. Toen t)leek evenwel de Cannon-company zich bij de distributie van films een monopoliepositie te hebben verwor ven. Het veroorzaakte problemen binnen het circuit te geraken en het publiek te bereiken. Toch zag VPRO kans ruimte te scheppen voor de eigen plannen. In het verleden al werden mensen aan het werk gezet als Math van Hens- bergen, Mare Felperlaan, Frans Bromet, Dick Maas, Pieter Verhoeff en Ruud van Hemert. Dit leidde uit eindelijk tot definitieve afspraken met distributeur The Movies en filmers met talent. Scenario's Geschikte scenario's worden niet uit de mouw geschud. Daarom startte de VPRO begin dit jaar een project met filmmakers. De VPRO biedl jaarlijks twee speelfilmregisseurs de Erik van Zuylen gaat „De Zjoek" Jurriën Rood maakt verfilmen. nevel". mogelijkheid rustig te kunnen wer- men" van Bernlef in de regie van ken aan scripts. Dit met de toezeg- Hedy Honigmann en de medefinan- ging dat deze ook in film zullen ciering van de buitenlandse docu- worden omgezet. Er wordt van uit- mentaire „Deaf and Blind" over de gegaan dat andere omroepen zullen beroemde Amerikaan Frederic aanhaken en dat op deze wijze de Weisman. Er wordt ook VPRO-geld filmproduktie in ons land aanzien- gestoken in een tiendelige serie lijk zal stijgen. Contacten met film- over het onderwerp „De zeven ers heeft de VPRO voorlopig ge- doodzonden" van de Pool Kieslov- rioeg. Voor 1987 bestaan al principe- sky, een co-produktie met de Poolse afspraken met mensen als Wim tv. Verstappen, die het leven van Wil lem Mengelberg gaat filmen en thans aan het script schrijft. En ver- VPRO-tv ziet de keus voor eigen of der René Daalder die onder de titel meegefinancierde films niet als een „Could this be you" een film maakt gemakkelijke manier om het over de relatie tussen mens en tv. scherm te vullen. Evenmin vormt Geld heeft de VPRO ook beschik- het uitzenden van films in de opzet baar voor Jurrièn Rood, die in okto ber begint met de opnamen voor „De Orionnevel". Deze film zal worden opgenomen met onbekende jonge acteurs, die daarmee hun en- i de VPRO als een gemakkelijke manier om redelijke kijkcijfers te halen. Drama en muziek krijgen van de VPRO minstens zoveel aan dacht. Het ligt in de bedoeling film tree in het acteursvak maken. Op processen te helpen bevorderen. In de werklijst staan voorts de verfil- VPRO-cinema wordt aandacht be- ming van het boek „Hersenschim- steed aan opvallende regisseurs of ten onrechte vergeten filmmakers. Bovendien doet de VPRO aan hét herontdekken van sterren. Dit alles naast het stimuleren van nieuwe ontwikkelingen, zeker de korte ar tistieke film. Klassiekers Bovendien staan er voortdurend nieuwe generaties filmkijkers op die niet bekend zijn met de klassiekers en niet vertrouwd met de interpre tatie, de achtergronden van dit werk. Door die uit het verleden op te halen werkt de VPRO mee aan het scheppen van een filmklimaat, waarin ook de eigentijdse film kan gedijen. Wat er waar ook ter wereld aan film ontstaat en/of groeit wordt bo vendien nauwlettend in het oog ge houden. In Zuid-Amerika worden de filmontwikkelingen gevolgd, ze ker inzoverre die mede uit de poli tieke opstelling van de filmmakers voortvloeien. Andere landen heb ben niet minder de aandacht, al ziet de VPRO bewust voorbij aan uitge sproken publieksfilms. Mede dankzij het Rotterdamse Filmfestival en de VPRO viel er licht op de jonge Israëlische filmerij. Met name de relaties tussen de jood se kolonisten op de omstreden wes telijke Jordaanoever en de oor spronkelijke Palestijnen leverden stof voor enkele opvallende films. Die sprongen in Rotterdam zeer in het oog, zoals „The smile of the lamb". Hierin speelt het tragische misverstand tussen een Israëlische officier en zijn kamaraden bij het betreden van de Westbank. Om dit alles blijvend gestalte te ge ven is de VPRO ook toegetreden tot het filmoverleg, dat al langer be staat tussen filmhuizen, -makers, - distributeurs, -bladen en andere be trokkenen. Daarin past ook de steun aan het Rotterdamse Filmfestival. In het eigen programmablad gaat de VPRO voortaan meer uitgebreid in op wat er in de wereld van de film TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 NCRV 15.15 Katherine Hepburn-cy- clus: Love among the ruins, Amerikaanse speel film uit 1975 van George Cukor. Met o.a. Katherine Hepburn, Sir Laurence Oli vier en Colin Blakely 16.55 Zeven molens, Tsjechi sche tekenfilmserie 17.05 Vrouwtje theelepel, te kenfilmserie 17.20 Een vreemde vogel, Joe goslavische animatiefilm NOS 17.30 Ui6-Journaal NCRV 17.40 Superhaai, tekenfilm 17.45 Het geheim van de Vuur berg, Nieuw-Zeelandse jeugdserie met o.a. Paul Airey, Ian Narev en Melissa Aroha-Baker. Afl. 10: He- roes. Geoloog Christopher merkt op dat het waterpeil in het meer aanzienlijk is 18.10 19.00 19.25 20.00 20.28 22.55 23.00 Los-Vast Kuipspektakel 1986, hoogtepunten van het op 12 juli in de Rotter damse Kuip gehouden popfestival. Met o.m. Kim Wilde, Dolly Dots, Gerard Joling en de Star Sisters. Presentatie: Jan Rietman Winnie the poeh (slot), te kenfilmserie van Walt Dis ney De vluchteling (slot), acht- delige Australische serie met Grigor Taylor, Penne Hackforth-Jones, Phu An Chiem e.a. NOS Journaal NCRV Sybil (slot), tweedelige Amerikaanse speelfilm uit 1976 van Daniël Petri naar het bpek van Flora Rheta Schreiber. Met o.a. Sally Field, Joanne Woodward en Brad Davis. Tijdens in grijpende gesprekken met een psychiater herleeft het verleden voor de jonge on derwijzeres Sybil Dorset Hier en nu, actualiteitenru briek met een eigen repor tage over zeespiegelrijzing en de gevolgen hiervan die vooral voor ons land op termijn dramatisch kunnen zijn. Verder mogelijk aan dacht voor de ontsnapping van vier gevangenen uit de zwaarst bewaakte gevan genis van ons land in Scheveningen CDKerkepad (slot), serie programma's met routes langs kerken en kloosters in Nederland. Afl. 10: Kam pen Dertien persoonlijke ont moetingen, meditatie De avonturen van Sher lock Holmes, Engelse tv- serie met o.a. Jeremy Brett, David Burke en Na tasha Richardson. Afl.: Pa tiënt voor altijd. De huis arts Percy Trevelyan roept de hulp in van Holmes. Zijn huisgenoot lijdt namelijk sinds kort aan angstdro men en achtervolgings waanzin NOS 23.55 Journaal 00.00 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Levende rituelen, vierdelige serie over de ri tuelen in het christendom, de islam en het hindoeïs me, met betrekking tot doop, huwelijk, vasten en sterven. Afl. 3: Opnieuw beginnen FEDUCO 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal IKON 19.12 Het geheime dagboek van Adriaan Mole - 133A jaar, zevendelige Engelse tv-se- rie naar het boek van Sue Townshend. Met in de hoofdrol Gian Sammoar- co. Afl. 2: Aleen met Pa. Adriaans ouders gaan uit elkaar. Later blijkt dat zijn moeder een verhouding met de buurman had en heeft 19.37 Kenmerk, actualiteiten- magazine met een reporta ge over het Nederlandse vluchtelingenbeleid NOS 20.00 Studio Sport extra. Euro pese kampioenschappen Atletiek te Stuttgart 21.55 TUr kos bon na New York (Veel succes in New York), documentaire over het le ven van twee Antiliaanse kunstenaars in New York: de danseres/choreografe Myrena St. Jago en de dichter Norman Ph. de Palm NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma- overzicht 17.35 Kinderprogramma's. Met o.a Tik Tak' en 'Gigi'. Aansl.: pro- gamma-overzlcht 18.05 Europa Countdown, poppro gramma gepresenteerd door Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.55 Europa Report 19.00 Eureka, serie programma's over wetenschap, technologie en industrie in Europa 19.20 World Watch en weerbericht 19.30 Lea Amours de Franz, ballet van Roland Petit op muziek van Franz Schubert 21.05 Sport Reports. EK Atletiek in Stuttgart 23.30 World Watch, Europa Report en Weerbericht '.55 Journaal I.00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) t.05 Plons, kinderprogramma (herh.) 1.10 Carolientje en kapitein Snor- rebaard, kinderserie met Paul en An Ricour. Afl.: Een avon tuur in reuzenland (herh.) I.25 Mika (slot). zevendelige Zweedse tv-serie van Arne Sti- vell over een jongen uit Lap land die een rendier naar de dierentuin brengt in Parijs. Met Per Ola Svonni in de hoofdrol I.50 De zeven van Blake (Blake's seven II. slot), dertiendelige Engelse science-fictionserie met Garreth Thomas, Paul Darrow, Jan Chappell, Sally Knyvette e.a. Afl. 13: Ster één. Dankzij de hersenprint van Lurgen zijn Blake en zijn men sen achter de locatie van Ster Een, het computercentrum van de Federatie, gekomen: een kleine planeet aan de rand van het melwegstelsel. Ook Travis kent deze locatie en is hen weer te snel af. 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20.15 Kunstzaken 20.25 Mike, talkshow met Mike Ver- drengh vanuit het Ontmoe tingscentrum Scharpoord te Knokke-Heist. Gasten: Terry Van Ginderen, de eerste BRT- omroepster, Sylvain Tack, wa felbakker en destijds eigenaar van de radiopiraat Mi Amigo en showman Paul Severs 21.40 Uitzending door derden. Pro gramma van de Vlaams-Natio nale Omroepstichting 22.15 Journaal en Coda: 'Sarabande en gavotte', uit Franse suite nr. 5. Bach door Robert Kohnen (clavecimbel) BRT 2 17.55-ca.22.40 EK Atletiek, recht streekse reportage vanuit Stuttgart met o.a. marathon, kogelstoten, speerwerpen horden. Commentaar: Coninx en Ivan Sonck Alain RTBF 1 18.00 Mededelingen van de ONEM, vacaturebank 18.15 Ciné vacances, gevarieerd kinderprogramma met o.a. 'Emilie'. 'Dare Dare Motus', 'De Smurfen' en 'Si, si. si' 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.25 Lotto-joker 19.30 Journaal "ï.00 Les eentiera du monde. 'Ne pal, sa tète touche Ie ciel'. re portage over Nepal van Jean- Jacques Ravaux 21.05 E Hitchcock-cyclus: Les tren- te neuf marches (The 39 steps). Engelse speelfilm uit 1935 van Alfred Hitchcock. Met Robert Donat, Madeleine Carrol, Lucie Mannheim e.a. !2.30 Laatste nieuws TV 5 Sylvain Tack is éèn van de gasten van Mike Verdrengh in het praatprogramma 'Mike'. BRT 1 om 20.25 uur. 17.10 Anthelme Collet ou Ie brigand gentilhomme (2). Serie met Elisabeth Huppert 18.05 L'art du monde des ténèbres, De groten van Lascaux (4) 19.00 Europees weerbericht 19.05 Vitamines 19.25 Scoop a la une 20.10 Anthelme Collet ou Ie bri gand gentilhomme (3) 21.05 L'art du monde des ténèbres (herh.) 22.00 Nieuws 22.30-00.00 L'Amoureuse. Speelfilm uit 1972 van Christian Mesnil. Met o.a. Adriana Bogdan en Marcel Berteau MUSIC BOX 17.00 0 The Simon Potter Show, met o.a. de 'Music Video Chart' 18.00 El The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 GD The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' (herh.) 20.00 0 The Nino Firetto Show, met verzoekvideo's en de Europese concertagenda (herh.) 21.00 0The Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 EIThe Sifnon Potter Show (herh.) 23.00 0 The star guest show (herh. van zaterdag) 00.00 0 The Shadow (herh.) 01.00 0 The Gaz Top Show 02.00 0The Amanda Redington Show 03.00 0 The Nino Firetto Show 04.00 0 The Martin Buchanan Show 05.00 0 The Simon Potter Show 06.00-07.00 0 The Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende 0 Ondertiteling via TeleTekst. 0 Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzendlng. ■IlZwart/wit-uitzendlng met on dertiteling via TeleTekst. Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■S Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. 15.40 Tagesschau 15.50 Spass am Dienstag, kinder programma 16.50 Tagesschau 17.00 ARD-Sport extra. EK Atletiek vanuit Stuttgart. Commentaar: Dieter Adler en Manfred Blo- dorn. Met van 18.50-19.00 Hier und Heute. regionaal magazine 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Alles odor Nichts, spel en show met Max Schautzer. Van daag: De geschiedenis van de automobiel 21.00 ARD-Sport extra. EK Atletiek vanuit Stuttgart - marathon dames. Commentaar: Dieter Adler en Manfred Blodorn 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Barbara Bel Geddes. Lin da Gray. Larry Hagman e.a. Afl.: Spoor van bloed 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kulturweltspiegel, cultureel magazine gepresenteerd door Hansjurgen Rosenbauer. Met o.a. 'Harlemweek in New York', reportage over een festival voor zwarte muziek in het Newyorkse Harlem. 'Sophia- town. Johannesburg', verslag van een programma van een zwarte theatergroep over Sop- hiatown, een zwart stadsdeel van Johannesburg dat in de vijftiger jaren het symbool was van het zwarte verzet tegen apartheid. 'Subcultuur in Chili', reportage over cultuur-in-de- marge in het dictatoriale Chili 23.45 ARD-Sport extra. EK Atletiek vanuit Stuttgart 00.15 Tagesschau 00.20 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.30 Ferienkalender, gevarieerd kinderprogramma 16.05 Kleine Welt auf RSdern. Afl.: Der Fahrzeugpark 16.30 Der Wunschfilm für Kinder: Patrik Pacard, jeugdserie naar de roman van Justus Pfaue Afl.: Entscheidung im Fjord (12) 17.00 Heute 17.15 Tele-illustrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Ein himmlisches Vergnügen, tv-serie. Afl.: Charmeur an Bord 18.20 Der Apfel fallt nicht weit vom Stamm, quiz met Hans-Jürgen Bëumler 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Reportage am Montag: Genie oder Filou, documentaire over het Franse wonderkind Ber nard Tapie 20.15 E Annchen von Tharau, Duit se speelfilm uit 1954 van Wolf gang Schleif. Met Ilse Werner, Klaus-Ulrich Krause, heinz En- gelmann e.a. Annchen vlucht uit Oost-Pruisen naar Münster- Meinhelm. Zij vestigt zich daar samen met de 7-jarige Utz, wiens moeder tijdens de vlucht gestorven is. Zij ontmoet Ulrich en ontdekt dat hij de onbeken de vader van Utz moet zijn 21.45 Heute-journal 22.10 Das kleine Fernsehspiel: Der Fall des Elefanten, tv-film van Volker Anding. In 1950 sprong de olifant Tuffi in de Wupper, zonder een enkele verwonding op te lopen. Tijdens het onder zoek meldden zich getuigen Liv Ullmann speelt de hoofdrol in de Noorse speelfilm 'An-Ma- gritt, die vanavond te zien is op Duitsland 2 om 22.55 uur. die elkaar tegenspraken of wier getuigenis niet geloof waardig was 22.55 Ich heisse An-Margritt (Ann- Margritt), Noorse speelfilm uit 1969 van Arne Skouen. Met Liv Ullman, Per Oscarsson, Wolf von Gersum e.a. Noorwe gen Anno 1660: Het leven van de 16-jarige An-Margritt die in het onherbergzame land van ertsgroeven door haar groot vader groot gebracht wordt, nadat haar moeder zelfmoord gepleegd heeft na de geboorte van haar buitenechtelijke kind 00.30 Heute DUITSLAND 3 I 3 0 für die Barte, poppenspel met de Augsburger Puppen- kiste. Afl. 3: Die Insel des Ge- lèchters Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Auslandsreporter: 16 Tage bis Timbuktu, reportage over het vervoer van zoutsteen uit de mijnen van Taoudenni per ka meel naar Timboektoe Rückblende: Grün war die Heide, portret van de schrijver Hermann Löns. t.g.v. zijn ge boortedag (29 augustus 1866) I E Die Wunschserie: Der Fo- rellenhof, herhaling van een familieserie uit 1965/66 van Heinz-Oskar Wuttig Kalifornischer Wein - Gros stechnologie in romantischen Talern, documentaire over de Californische wijnproduktie met een impressie van een oogstfeest: Jazz en wijn met Dave Brubeck en een Mozart- concert door het Symfonie Or kest van San Francisco Kostbarkeiten aus Dresdner Sammlungen. Vandaag: Jean Etienne Liotard: Das Schokola- denmadchen Musik im Fernsehen: Pulci- nella, ballet van Stravinsky. Choreografie: Heinz Spoerli. Uitgevoerd door de Academy of St. Martin-in-the-Fields o.l.v. Neville Marriner en het Ballet van Bazel Laatste nieuws BBC 1 14.40 Cricket. 3e testmatch Enge land - Nieuw-Zeeland 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal maga- 20.00 Vintage Morecambe and Wise, fragmenten uit een serie shows uit de 60er jaren, gepre senteerd door Ernie Wise 20.30 CDEastenders, dramaserie 21.00 Juliet Bravo, Engelse politiese rie met o.a. Anna Carteret. Afl.: Flowers tomorrow 21.50 Points of view, tv-commentaar 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Deadly encounter, Amerikaan se tv-film uit 1982 van William A. Graham. Met Larry Hag- man, Susan Anspach e.a. Ge pensioneerd piloot Sam Hoo- ten krijgt een vroegere vrien din op bezoek die hem om hulp vraagt. Aanvankelijk wei gert hij, maar als ze ontvoerd wordt en hij ontdekt dat ze wordt bedreigd door gangsters verandert hij van gedachten 00.05 EK Atletiek, samenvatting 00.55 Weerbericht BBC 2 17.27 Regionaal nieuws 17.30 EK Atletiek te Stuttgart 21.10 Wildlife showcase (slot), na tuurfilmserie over dieren. Afl. 8: Animals of the River Valley 22.00 The Executioner's Song (slot), tweedelige Amerikaanse tv-film uit 1982 van Lawrence Schiller naar de roman van Norman Mailer. Met Tommy Lee Jones, Rosanna Arquette, Christine Lahti e.a. De zaak Gilmore wordt een 'hot item' en aanne mer Samuels biedt een hoog bedrag voor de filmrechten over het leven van Gilmore 23.30 Newsnight, actualiteiten 00.15 Weerbericht 00.20 Cricket, samenvatting 00.50-01.20 Open University 17.20 Inspector Gadget 17.45 Splash 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.20 Crossroads, tv-serie 19.45 Me and My Girl, comedyserie 20.15 EK atletiek Stuttgart 21.00 The Freddie Starr Comedy Express (herh.) 22.00 Brideshead Revisited, drama serie (herh.) 23.35 Nieuws 00.05 EK atletiek Stuttgart, samen vatting 00.40 Kidscape: Good Sense Defen ce, reportage over kindermis handeling (herh.) 01.10 Tuesday Topic SKY CHANNEL 17.30 0 Engelse top 50, met David Jensen 18.30 Thrillseekers 19.00 E Dennis 19.30 The Flying Nun. Afl.: You can't get there from here 20.00 Golden Soak, dramaserie 20.55 A Country Practice 21.50 Cimarron City 22.45 US College Football 1986 £3.45-00.45 0 Engelse top 50 NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nfeuws voor do ven VARA 14.30 De Smurfen 14.45 Puppie 15.10 Terry en de wapens mokkelaars 15.35 Webster 16.00 Onze tijger 16.50 Da's lachen NOS 17.30 V26-Journaal VARA 17.40 Zo- merpop NEDERLAND 2 VPRO 15.30-17.30 De Noodgolf, met om 15.30 The Three Stooges en om 16.00 Uit het leven gegrepen (Imita tion of life), Amerikaanse speelfilm MUSIC BOX 07.00 0 Muziekprogramma's. Gaz (07.00), Amanda (08.00), Nino (09.00), Martin (10.00), Simon (11.00) en "The Shadow' (12.00). 13.00 0 Herh. DUITSLAND 1 09.55 Dje Sport-Reportage. EK Atle tiek Stuttgart 13.15 0 Teletekst 14.50 E Klamottenkiste 15.05 Unse- re kleine Farm, Amerikaanse serie 15.50 Tagesschau 16.00 Sie-er-Es, informatief magazine 16.45 Wilde Tiere 17.05 Links und rechts vom Aquator 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Glubus - Die Welt von der wir leben 10.35 E Annchen von Tharau 12.10 Kulturweltspiegel 12.55 Perso verzicht 13.00 Heute 13.15 0 Tele tekst 14.55 Programma-overzicht 15.00 Heute 15.03 Der Waschbar Rascal 15.30 Ferienkalender 16.05 Mickys Trickparade 16.30 E Vater der Klamotte 17.00 Heute 17.15 Die Sport-Reportage. EK Atletiek BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Laurel and Hardy 10.25 Silas, kinderserie 10.50 Newround special delivery 10.55 The Adventures of Bullwinkte and Rocky 11.00 Hartbeat 11.25 The Adventures of Bullwinkle and Rocky 11.30 Play School 11.50-12.15 Ghar- bar 13.40 EK Atletiek 14.00 Journaal 14.30 Chock-a-block 14.45-15.15 Sign extra 16.45 Songs of praise 17.22 Regionaal nieuws SKY CHANNEL 08.45 0 Sky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 Mazda World Dou bles (Tennis) 16.00 0 Pat Sharp Show 16.45 0 Young, Free Single ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 The making of Super man II 11.20 Wheels 12.00 The Wuz- zles 12.25 Cartoon Time 12.30 About Britain 13.00 The Little Green Man 13.10 Our Backyard 13.30 Who se Baby? 14.00 Nieuws 14.20 Regio naal nieuws 14.30 A Country Practi ce 15.30 Massage 16.00 Take the High Road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Ths Little Green Man 17.10 The Moom- ins 17.20 T-Bag strikes again RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS) 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Vandaag gebeld - vandaag besteld. 22.02 Ronduit-Story. 22.30 Als mensen veranderen. 23.00 NOS: Nieuws en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 17.03 Het bericht 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartler. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Theodora, opera van Handel 22.30 Orgelconcert. 23.10 Muziek van de 20e eeuw. RADIO 5 17.56 NOS: Mededelingen en Ni.euws 18.10 NCRV: Rijdt u ook zo goed. 18.20 Gouden regen Ensemble. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. REGIONAAL Radio Rijnmond: 18.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Rijnland Politiek en 19.00-20.00 Pop wetenswaardigheden, jazz en blues. 20.00-23.00 Sportcafè. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Beroepsbelangen van de Mid denstand. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Cocktail. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 Jazz Middelheim. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee, popradio. 22.05 En buiten is het zomer. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folkconcert. 19.00 Essay: Slovaakse literatuur. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Concertrelais 20ste eeuws. Symfonieorkest van Radio München o.l.v. Witold Lutos- lawski, die eigen werk diri geert. Heinrich Schiff, cello. 1 Novelette (1979), Lutoslawski, 2 Concerto voor cello en or kest (1970), Lutoslawski, 3 Symfonie nr. 3 (1983), Lutos lawski. 22.30-23.45 Uit de romantiek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 07.30 Nieuws. 07.33 De rode draad, vervolg. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.20 Journalistenforum. 14.05 TROS Zomerservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozegeur. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Popklassiek. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek. 10.30 Orkestpalet. 11.55 Orkestmuziek van Handel (28). 12.15 Promenade 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Van minstreels en pelgrims. 15.00 AVRO: Telefoonnummer tijde lijk buiten gebruik. 17.00 Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: RVU Taairevue. 10.00 TROS: Café chantant Continu. 10.30 De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS: NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: De Pina Colada Show. 16.30 De grote vakantie. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.18 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Zomergroeven, gr.pl. 10.03 Met de deur in huls. 12.00 Gevarieerd programma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. Jong geluid. 17.00 Focus kort. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 09.15 Matinee. 11.00 Radio-symfonie orkest Saar- brücken o.l.v. Jean Fournet, m.m.v.: Michail Pletnjow, pia no. 1 Romeo en Julia Tsjai- kovski. 2 Concerto nr. 1 in Des, opus 10, Prokofjev, 3 Rapsodie op een thema van Paganini, Rachmaninov, 4 Bac chus et Ariane, opus 43, Rous- sel. 12.20 Tafelmuzlek. 13.15 Intermezzo. 14.00 Operette en Musical. 16.20 Stemmen uit Alden Biesen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9