Verspringer Mellaard wil liever geen uitschieter .onder loep Lems speelt niet mee tegen Ajax Weer remise in schaaktweekamp SPORTWERELD Hinault wint Classic iPORT CekUeQotvuvnt DINSDAG 26 AUGUSTUS 1986 PAGINA 7 aliaanse tv etaalt oetbalbond 5 miljoen )ME De Italiaanse voet- lbond ontvangt voor het nstaande voetbalseizoen 55 iljoen gulden aan televisie- chten van de RAI. Dit is jftig procent meer dan het rige seizoen. De Italiaanse atszender moest opbieden jen de privé-zender van Sil- Berlusconi, die de voetbal- nd bijna 80 miljoen gulden or de rechten aanbood. Het ld wordt verdeeld onder de uit de eerste, tweede en rde klasse. Lazarek nieuwe bondscoach Polen WARSCHAU Niet de in Nederland verblijvende Ja nus Kowalik, maar Woj- ciech Lazarek is de nieuwe trainer van het nationale voetbalelftal van Polen ge worden. De 48-jarige bonds coach is de opvolger van Antoni Piechniczek, die na de uitschakeling door Brazi lië (0-4) in de kwartfinale van het toernooi om het wereldkampioenschap zijn ontslag indiende. Polen is voor de voorronde van de Europese titelstrijd van 1988 bij Nederland ingedeeld. Geen winnaar in lotto 34 DEN HAAG Voor de eerste noch de tweede prijs in de 34e lotto zetten de deelnemers de kruisjes op de juiste plaatsen. De prij zen werden als volgt ver deeld: Lotto: le en 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 56 x 6.806,80; 4e prijs: 3926 x 97,00; 5e prijs: 64149 x 5,00. Toto: le prijs: 71 x 505,30; prijs: 7486 x Toto-gelijk: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: lx/ 351,00; 3e prijs: 10 x 175,50; 4e prijs: 381 x 7,30. Drievoudig afscheid bij HBS DEN HAAG Wouter Noske, Rob van der Kaay en Eric Backers zetten aanstaande vrijdagavond een streep onder hun actieve optreden voor het eerste elftal van HBS. Het trio, goed voor in totaal zo'n 850 wedstrijden in het zwarte HBS-shirt, komt in een ere wedstrijd op Craeyenhout met een spe ciale formatie van HBS uit tegen een Haags „gele- genheidselftal". De ontmoeting- begint om 18.30 uur. Het duel staat onder leiding van scheidsrech ter Charles Corver. Het Haagse team bestaat uit een selectie van spelers die gedurende de veertien seizoenen dat Noske, Van der Kaay en Backer voor HBS 1 speelden, als tegenstander hebben ge fungeerd. In het veld komen: Sjaak van der Arend en Charles Struijk (Celeritas), John Bolman (Spoorwijk), Frank Bijloos en Menso van Meurs (HVV), Cees van Gemert (Rijswijk), Nico de Groot, Cees Lieshout en Paul Mulder (Quick), Freek Janse en Kees Zegeling (ODB) en Wim van Laar (VIOS). DEN HAAG FC Den Haag staat mor gen voor de schier onmogelijke taak bij Ajax een wending ten goede te geven aan de slechte competitiestart. Zoals be kend hebben de Hagenaars uit de eerste twee (thuis)beurten nog niet één punt kunnen puren en de kans dat deze mi nimale score in het Olympisch Stadion I een wat plezieriger aanzien krijgt lijkt 1 zeer klein. Daarbij komt dat de ploeg van Van de Meent en Steegman morgen niet kan gv T beschikken over Cor Lems, de midden- fr velder die afgelopen zondag tegen For- tuna Sittard met het opnieuw opspelen van een knieblessure moest uitvallen. De medische en technische staf tast nog in het duister omtrent de precieze oor zaak van de kwetsuur, die de aanwinst wel weer eens weken uit de roulatie kan houden. Ook over middenvelder Alfons Groenendijk bestaan nog vraag tekens omtrent zijn inzetbaarheid. De Leidenaar is weliswaar weer in trai ning, maar pas morgenavond wordt be zien of hij tegen Ajax kan spelen. Voor het overige bestaan er geen problemen bij FC Den Haag. Het duel in het Olympisch Stadion, plaats van handeling omdat De Meer nog wordt verbouwd tot een VIP-com- plex, begint om 20.15 uur. Reden voor dit van het uniforme aanvangstijdstip van 19.30 uur afwijkende beginmoment is, volgens de politie, de verkeerssituatie in de hoofdstad. De hermandad heeft overigens speciale maatregelen geno men om te trachten een eventuele con frontatie tussen supporters van Ajax en; FC Den Haag te vermijden. NEDERLAND RUIM VERTEGENWOORDIGD BIJ EK ATLETIEK 'eer verlies ar ïanchester "iJnited )n KNCHESTER Manches- United maakt elk jaar een feondere competitiestart. Vo- 1°- F seizoen werden de eerste tie jn wedstrijden achter elkaar imWonnen. Dit jaar startte de e.n lljoenenformatie van Ron ®i"!kinson met twee nederla- ^eh. De 0-1 bij Arsenal van za- ;a"fdag werd gisteren op Old ;sepfford gevolgd door een ne- enjrlaag met 2-3 tegen West de|m United. Liverpool en !ns)erton, de stedelijke rivalen ?n"e vorig seizoen onder elkaar )0rlr de landtitel en de beker ie*>chtep, kwamen gisteren niet dan een gelijk spel. Li- pool kwam op Anfield ad niet door de hechte de- isie van Manchester City (0- Direct na afloop van de idstrijd kreeg Rush een rode art na een opmerking tegen scheidsrechter. Everton lest bij Sheffield Wednesday ëe keer een achterstand >est wegwerken. Tottenham maakte Allen téren zijn vierde doelpunt, n club leek op weg naar de iposisitie op de ranglijst ast West Ham. Drie minuten or het einde bracht interna- nal Beardsley de gelijkma- r voor Newcastle op zijn len itosport De Nederlandse üreur Gerrit van Kouwen is -lje teren op het circuit van Sil- ge- rstone in de veertiende .dstrijd om het Brits kampi- nschap formule 3 uitgeval- n. De Nederlander gleed ooi- ïr moeilijke weersomstandig- te den met zijn wagen van de 27- an en moest met een wiel opgeven, bij LONDEN De elfde partij uit de schaaktweekamp om het wereldkampioenschap tus sen de Russen Garri Kasparov en Anataoli Karpov is gister avond in Londen in remise ge ëindigd. Kasparov leidt in de revanche-tweekamp, die na de twaalfde partij in Londen naar Leningrad verhuist, met 6-5. De match gaat over 24 partij en. Bij gelijke stand behoudt Kasparov zijn wereldkampi oenschap. Zowel uitdager Karpov als ti telverdediger Kasparov, die met zwart speelde, deden ern stige pogingen om de winst te grijpen, heigeen tot wilde complicaties leidde. Na een ge vaarlijke aanval overleefd te hebben, behield Kasparov in de finale een klein voordeel. Zettenverloop elfde partij (Kar pov met wit): 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4. g7-g6; 3. Pbl-c3, d7-d5; 4. Lcl-f4. Lf8-g7; 5. e2- e3. e7-c5, 6. d4xc5, Dd8-a5. 7. Tal-cl, d5xc4; 8. Lflxc4. 0-0; 9. Pgl-f3, Da5xc5; 10. Lc4-b3. Pb8-c6; 11. 0-0, Dc5-a5; 12. h2-h3. Lc8-f5; 13. Ddl-e2. Pf6-e4; 14. Pc3-d5. e7-e5; 15. Tclxc6. e5xf4; 16. Te6-c7. Lf5-e6; 17. De2-el. Da5-b5: 18. Pd5-e7 Kg8-h8; 19 Lb3xe6. f7xe6; 20. Del-bl. Pe4-g5; 21 Pf3-h4, Pg5xh3+; 22. Kgl-h2, Db5- h5; 23. Pe7xg6 h7xg6; 24. Dblxg6, Dh5-e5; 25. Tc7-f7. Tf8xf7; 26. Dg6xf7. Ph3-g5; 27. Ph4-g6+, Kh8- h7; 28. Pg7xe5, Pg5xf7; 29. Pe5xf7, Kh7-g6; 30. Pf7-d6, £4xe3; 31. Pd6-c4, e3xf2; 32. Tflxf2, b7-b5; 33. Pc4-e3. a7-a5; 34. Kh2-g3, a5-a4. 35. Tf2-c2, Ta8-f8; 36. Kg3-g4. Lg7-d4; 37. Tc2- e2, Lb4xe3; 38. Te2xe3. Tf8-f2; 39 b2- b3, Tf2xg2+; 40. Kg4-f3. Tg2xa2; 41. b3xa4; remise (op voorstel Kasparov). Cricketselectie DEN HAAG De selectie van het Nederlandse cricket- team, dat vrijdag en zaterdag op het terrein van HCC tegen Nieuw-Zeeland speelt, bestaat uit: Peter Entrop (aanvoerder), Roland Lefebvre, Robert Lif- mann, René Schoonheim, Ron Elferink, Huib Visee, Diederik Visee, Erik Dulfer, Cees Rus kamp, Jeroen Coster, Paul-Jan Bakker en Rupert Gomes. De zeer sterke Nieuwzeeland- se cricket-spelers versloegen deze zomer voor het eerst in de historie Engeland op eigen bodem in een testserie. De ploeg geldt na West-Indië als de sterkste ter wereld. STUTTGART Vanaf vandaag fungeert het Westduitse Stuttgart als decor voor het Europees atletiekkampioenschap. Nederland is in Stuttgart vertegenwoordigd met een opmerkelijk grote ploeg en heeft in Nelli Cooman, Elly van Hulst, de dames estaffete-ploeg (vier keer honderd me ter), Carla Beurskens, Erik de Bruin, Gerard Nijboer, Han Kulker en Rob Druppers kandida ten voor eremetaal. In dat rijtje hoort versprin ger Emiel Melaard op voorhand niet thuis. Maar toch moet niet worden uitgesloten dat de 20-jarige atleet uit Spijkenisse voor een verrassing zorgt. Hij eve naarde immers dit jaar al twee keer (voor het eerst in Amsterdam tijdens het NK) het „belegen" nationale re cord van Henk Visser, dat op 7.98 meter staat. Die afstand was in Koblenz zelfs goed voor een eerste plaats en die klassering heeft het zelfver trouwen van de nationale topper danig versterkt. Zodat het niet onmogelijk is dat Mellaard in Stuttgart de voor Nederlandse begrippen magi sche grens van acht meter doorbreekt. De Europese titelstrijd is voor Mellaard niet veel meer dan een gewone wedstrijd. „De sfeer is er natuurlijk anders, maar ik ben er met dezelfde instelling heen w naar Vught of iCoblenz. Ik probeer elke wedstrijd te winnen. Ik heb Johan Cruijff een aantal jaren geleden ge sproken en die zei toen: „Hoe je presteert maakt niet uit, als je maar wint". En dat pro beer ik in de praktijk te brengen. Zo'n winnersmenta liteit is gewoon nodig om te presteren. Natuurlijk sta je bij zo'n EK onder een iets grotere druk dan bij andere wedstrijden, maar ik denk dat ik dat wel aankan". Kippevel „Normaal moet het geen ver schil uitmaken waar je springt. Overal moet je zo ver mogelijk in de bak springen. Er kan alleen ander zand in liggen en de aanloop kan an ders zijn, maar in hoofdzaak maakt dat niets uit. Wel het sfeertje rondom een wed strijd. Daar kun je wel door worden beïnvloed. In Ko blenz waren er 20.000 toe schouwers en dat spreekt ge weldig aan. Dan wil je je waarmaken. Ik heb tenmin ste dat gevoel en kreeg van die sfeer in Koblenz als-het- ware kippevel. In Stuttgart zal dat niet anders zijn. Bijna alle kaarten zijn verkocht. En daar ben ik blij om, want in een vol stadion ben je minder snel afgeleid dan voor lege tribunes". Emiel Mellaard ging er aan vankelijk van uit dat het no dig is om minimaal acht me ter ver te springen om de fi- IAAF verlaagt kwalificatie- eisen STUTTGART De interna tionale atletiekbond (IAAF) heeft aan de vooravond van het Europees kampioenschap de kwalificatie-eisen voor de technische nummers ver laagd. Om door te dringen tot de finales moeten de atleten de volgende afstanden over bruggen: verspringen 7.90 meter, hoogspringen 2.28 m, polshbog 5.60 m, hinkstap- sprong 16.80 m, kogelstoten 20 m, discuswerpen 62 m, ko gelslingeren 76 m en speer werpen 79.50 m. Verder besloot de IAAF gis teren profs weer toe te laten tot de internationale wed strijden. nale te bereiken. Gisteren werd de limiet echter terug gebracht tot 7.90 meter. Mell aard, die het afgelopen in- doorseizoen vanwege een blessure moest toekijken: „Als ik de finale bereik dan beschouw ik dat niet als het bereiken van het einddoel. Je moet namelijk nooit tevreden zijn, maar steeds proberen het nog beter te doen. Elke keer weer trachten bovenaan te eindigen. Als je voor jezelf namelijk het gevoel hebt dat je je doel hebt bereikt, dan lukt niets meer. Dat is me drie jaren geleden tijdens het Europees jeugdkampioen schap in Wenen overkomen. Ik was daar dolgelukkig met het bereiken van de finale, want dat was het vooraf ge stelde doel. Het resulaat was dat ik in de eindstrijd uitein delijk geen meter meer sprong, omdat ik geestelijk was opgebrand. Dat zal me dus niet weer overkomen". Destijds in Wenen legde Ar- min Emmyan uit de Sovjet Unie beslag op de derde plaats, terwijl Mellaard met de negende stek genoegen moest nemen. Emmyan is nu de favoriet voor goud in Stuttgart. Nadat de atleet, die tot het begin van dit jaar niet verder had gesprongen dan 8.30 meter, in Oslo het Russi sche record van Konstantin Semykin had geëvenaard (8.38 meter) stal hij tijdens de Goodwill Games in Moskou de show door het Europees record op 8.61 meter te bren gen. En op grond van die prestatie wordt in de Zuid- duitse stad het een en ander van de Rus verwacht. Mell aard droomt weliswaar van het realiseren van de aanslui ting met de wereldtop, maar doet dat liever niet op de ma nier van Emmyan. „Ik kies meer voor de weg van gelei-1 delijkheid. Natuurlijk spring ik een gat in de lucht als ik dertig centimeter verder spring, want dan hoor je er internationeel helemaal bij. Maar nu ineens 8.60 meter springen, dat hoeft voor mij niet, want al je volgende prestaties worden met zo'n uitschieter vergeleken en dat lijkt me vreselijk". HANS VAN DEN BERGHE Voetbal Eerste-divisieclub NAC heeft voor dit en volgend seizoen een shirtsponsor. Het bouwbedrijf IGB betaalt voor het huidige voetbaljaar 125.000 gulden. Dat bedrag komt ook van het verzekeringsbedrijf Meeus, dat volgend seizoen aan de beurt is. Atletiek De atlete Olga Krishtop uit de Sovjet Unie heeft tijdens de nationale kampioenschappen in Penza een nieuw Europees record ge vestigd op de 10 kilometer snelwandelen. Ze legde de af stand af in 44 minuten en 43 seconden, een verbetering van haar eigen record met drie se conden. j Voetbal De Portugese voet balclub Benfica heeft de Joe goslavische middenvelder Zanko Zivkovic voor twee sei zoenen gecontracteerd. De in ternational speelde de afgelo pen jaren voor Partisan Bel grado. Autosport De Spaanse au tocoureur Luis-Perez Sala heeft gisteren in de straten van Birmingham de negende race uit de strijd om het Euro pees kampioenschap in de for mule 3000 gewonnen. De race werd afgebroken na een onge luk, maar er waren voldoende ronden gereden voor een offi ciële uitslag. Scherpe minima voor atletiek STUTTGART De Interna- tionale Amateur Atletiek Fe deratie (IAAF) heeft op het congres in Stuttgart de mini ma vastgesteld, waaraan de at leten en atletes moeten vol doen wanneer een land meer dan één deelnemer op een nummer wil afvaardigen naar atletiekwedstrijden van de Olympische Spelen in Seoel. Van de in totaal 42 Olympi sche atletieknummers (24 bij de heren en 18 bij de dames) zijn op 25 onderdelen de eisen hoger dan die voor de Spelen van Los Angeles. Op geen en kel onderdeel werd de limiet lager gesteld. gen JW',Kijk. het is allemaal heel Of je loopt uit, de cir- cel in. Of je blijft gewoon op ™le doellijn staan. Maar, heel ïerlijk, ik vind dat uitlopen ireel aantrekkelijker om te loen. Ik ben van mening dat vij als sluitposten in de cir- cel kunnen functioneren, teem nou de hoge ballen die to neerploffen, die moeten üraks gewoon een prooi wor- wi len van de doelverdediger- t(Js iters. Ik ben tevreden over gg le gang van zaken. Met uit- zondering dan van die inter- c and tegen Canada". (Hockeyster Det de Beus in het Algemeen Dagblad) be 11 h ,Als een Griekse voetballer vyl klaar is met eten staat hij op fitten smeert 'm De eerste keer ar dat ik met de groep at, bleef an< k aan tafel als enige over. rsoüe volgende keer kun je dan s ojtwee dingen doen. Of je gaat aas als een idioot zitten bunkeren aai om de anderen vóór te blij- taa ven, of je maakt meteen een vai nieuw Hollands eet-regle- ment. Ik zeg tegen de tolk: schrijf jij eens in grote Griek- se letters op het bord dat ik ""'van mijn moeder heb geleerd dat we pas van tafel gaan als JP. iedereen klaar is. En zet er maar bij: wie zich er niet aan houdt, die kan betalen. Ik heb een vaste prijslijst ge maakt. Het zijn geen grote boetes, want ik ben geen Kessler, maar kan op die ma nier toch aardig oplopen". (Ab Fafié, trainer van AEK Athene, in de Haag- sche Courant) „De zakenwereld moet dit seizoen inhaken. Als dat niet gebeurt blijf ik niet lang meer- bij FC Den Haag. De promotie heeft geen extra steun opgeleverd. Kennelijk wil iedereen de kat uit de boom kijken en zijn ze bang om op hun bek te gaan. Zo wil ik niet verder. Starlift heeft de kar op gang geduwd, maar is niet in staat die ook in zijn eentje te trekken. Als een groot bedrijf zegt: wij willen voor twee of drie mil joen sponsoren maar wij wil len de voorzitter aanwijzen, dan leg ik de loper uit. Uit stekend, dan doe ik een stap je terug. Wie veel geld over heeft voor een club kan in vloed eisen. Zo gaat het in het bedrijfsleven ook. Hoe vaak hebben banken niet een afgevaardigde in de raad van commissarissen zitten van de firma waaraan grote kredie ten worden verstrekt?". (FC Den Haag-voorzitter Dé Stoop in Het Parool) „Wie wist voor de Ronde van Frankrijk wie Peter Steven- haagen was? Na de Tour was ik ineens tamelijk bekend. Wanneer ik ergens op een parcours aankwam, vlogen de bewonderaars ten minste op mijn auto af. Ik lag ook bijzonder goed in de markt bij de organisatoren van de criteriums. Gerrie van Ger- wen zei dat ik samen met Joop Zoetemelk de meest ge vraagde coureur was. De eer ste veertien dagen na de Tour kon ik elke dag ergens aan de start staan. Tot de ronde van s' Heerenhoek, die liet ik schieten. Ik had last van een pees aan mijn onder been. De dokter zei dat die geïrriteerd was geraakt als gevolg van mijn platvoeten. Toen ik nieuwe steunzolen had gehaald was alles weer snel in orde". (Wielrenner Peter Steven- haagen in NRC Handels blad) „Ik heb een paar jaar bij de amateurclub RVVH gezeten, maar dit is leuker. Bij de he ren heb je blasé-voetballers van twintig die niets van je aannemen. De dames willen leren. Ik heb hier gezien hoe sommigen 200 procent voor uit gingen. We studeren aan- valscombinaties in op de trai ning, die komen er in een wedstrijd ook werkelijk uit. Dat is mooi. Dames hebben echter negentig jaar achter stand. Ze beginnen soms ook pas op hun achttiende met voetballen. Sommigen kun nen niet eens een pass over dertig meter geven. Toen ik hier kwam heb ik daarop ge traind. En nu komt het er uit". (Aad Houtman, trainer' van damesvoetbalclub KFC'71 in het Algemeen Dagblad) „Vooropgesteld: ik voelde me prima op m'n gemak in de professionele sfeer bij PSV,' maar ook hier, in die totaal, andere sfeer, heb ik het uit-; stekend naar m'n zin. Neem' nou die zelfwerkzaamheid, het bestuur loopt daarin voorop. Als je ziet wat die mensen allemaal voor die club over hebben... Bij elk wedstrijdje zijn ze er, alle maal; bij de eerste training, de presentatie aan de pers, niemand ontbrak. Dat spreekt de groep aan. De spe lers zijn bereid dingen te doen die helemaal niet in hun contrakt staan: ze ver leggen de sproei-installatie, lopen met palen te sjouwen omdat het gemeenteperso- neel nog op vakantie is. Nie mand die daar een punt van maakt. Je merkt dat de bin ding met de club groter is Jan Reker: „De spelers ver leggen de sproei-installatie" dan bij PSV, de spelers zul len hier met zo snel vertrek ken". (FC VVV-trainer Jan Ke ker in Voetbal Internatio naal) „Ik weet het ook wel: je moet uitgerust zijn om lekker te kunnen trainen, om goed te presteren, om tijd voor wed strijden te hebben. Maar dat kan ik nu allemaal ook. Ik heb voor mezelf perfecte om standigheden geschapen. Een wereldrecord zal ik toch nooit lopen. En dat is geen kwestie van mezelf onder schatten of valse bescheiden heid. Ik ontwikkel mijn ta lent maximaal, en dan moet een tijd van 12,70 voor mij haalbaar zijn". (Atlete Marjan Olyslager in „Atletiekwereld") Haarlem wil Duitse spits HAARLEM Haarlem is in" onderhandeling met de West duitse spitsspeler Harald Kar- ger. Zoals bekend kampt de ploeg van Hans van Doorne- veld met langdurige blessures van middenvelders Balm en Liesdek. Om de problemen die hieruit voortvloeien het hoofd te bieden beziet Haarlem de mogelijkheid om de vroegere aanvaller van Eintracht Frankfurt Karger in te lijven, Karger trainde gisteren bij Haarlem mee en wordt moge- lijk door Van Doorneveld in Duitsland nog bekeken. BOULDER -Bernard Hinault heeft de twaalfde Coors Classic gewonnen. De Fransman bleef in het slotcriterium in Boulder in Colorado gemakkelijk overeind. Hij finishte in het peloton met alle con currenten ruim twee mi nuten achter ritwinnaar Ron Kiefel. Kiefel besloot de Coors Classic zoals hij de etappekoers begon: met een ritzege. De Ameri- kaan was de eerste leider door zijn overwinning in de pro- loog. In de slotetappe ging hij na veertig van de 96 kilometer aan de haal. Zijn landgenoot Knickman en Adrie van der- Poel openden in de laatste ki- lorheters de tegenaanval, maar Kiefel bleef weg.'Met 1,24 mi nuut voorsprong won hij voor Knickman en Van der Poel. Hinault, die in de herfst zijn actieve loopbaan afsluit, hield zich rustig. Omringd door ploeggenoten kwam de lei derstrui van de Fransman geen moment in gevaar. Bernard Hinault (rechts) verscheen ontspannen aan de start van zijn naam bracht. de Coors Classic, die hij later op sportuitslagen DAMMEN Internationaal toernooi Groningen Eerste ronde: Bies-De Kruyff 2-0, Trepstra-Jansen 0-2, Scholma-Eike- ma 2-0, Huizinga-Van der Wal 0-2, Stokkel-Poelstra 2-0, Doorenbos- Altsjoel (Sov) 0-2, Van Glnneken-Van der Borst 0-2, Blnnenbaum-Bulthuis 2-0, Mensonides-Okken 0-2. Tweede ronde: Okken-Thon A Ong 2-0, Dolle- kamp-Binenbaum 0-2, Jansen-Bies 1- 1, Maarsingh-Buurke 0-2, Van der Wal-Scholma 2-0, Schuitema-Rigte- rink 1-1, Altsjoel (Sov)-Keizer 1-1, Van der Pal-Van der Tak 1-1, Van den Borst-Stokkel 0-2. Stand: 1. Van der Wal. Buurke, Binenbaum, Stokkel en Okken 4 punten, 6. Altsjoel, Bies en Jansen 3. VOETBAL Engeland Liverpool-Manchester City 0-0; Man chester United-West Ham United 2-3; Norwich City-Leicester City uitge steld; Oxford United-Chelsea 1-1; Sheffield Wednesday-Everton 2-2: Tottenham Hotspur-Newcastle United WIELRENNEN Coors Classic 17e en laatste etappe: 1. Kiefel (Vst) in 2.20.19, 2. Knickman (Vst) op 1.24, 3. Van der Poel (Ned) z.t., 4. Talen (Ned) op 2.06, 5. Phinney (Vst) op 2.13, 6. Kuum (Noo) z.t., 7. Van Vliet (Ned) z.t., 8. Shapiro (Vst) z.t., 9. An derson (Aus) z.t., 10. Alcala (Mex) z.t., 13. Lemond (Vst) z.t., 17. Hinault (Fra) z.t. Eindklassement: 1. Hinault (Fra) 42.40.07, 2. Lemond (Vst) op 1.26, 3. Anderson (Aus) op 1.52, 4. Hampsten (Vst) op 3.55, 5. Kuum (Noo) op 4.11, 6. Pierce (Vst) op 4.25, 7. Argentin (Ita) op 4.53, 8. Shapiro (Vst) op 5.28, 9. Alcala (Mex) op 5.33, 10. Oegro- mov (Sov) op 12.28, 13. Van der Poel (Ned) op 17.02. 11e en laatste etappe dames: 1. Eh- lers (Vst).in 1.23.42, 2. Longo (Fra) op 1.12, 3. Ènzenhauer (Wdl) op 1.17, 4. Koelsjova (Sov) z.t., 5. Canins (ita) z.t., 6. M. de Bruin (Ned) z.t. Eind klassement: 1. Longo (Fra) 16.03.48, 2. Ehlers (Vst) op 1.37, 3. Thompson (Vst) op 1.58, 4. Canins (Ita) op 3.06, 5. Harris (Nzl) op 4.33, 6. Enzenhauer (Wdl) op 6.29. Een deelnemer WK handbal niet bekend DEN HAAG Vijftien van de zestien deelnemende da- mesploegen aan de wereldti telstrijd handbal voor A-lan den, van 4 tot 14 december in Nederland, zijn bekend. De In ternationale Handbal Federa tie (IHF) heeft de inschrijving geaccepteerd van Kongo, Syrië en Japan. Slechts de Paname- rikaanse vertegenwoordiger, tegenstander van Nederland, Hongarije en Oost-Duitsland in groep B van de voorronden, is nog niet bekend. Op 25 au gustus valt de beslissing over het kampioenschap van Zuid en Noord-Amerika.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7