VPRO-tv biedt zendti jd aan jongere theatermakers "ADIO/TELEVISIE ftjidócSouoont MAANDAG 25 AUGUSTUS 1986 PAGINA 7 ARA neemt «tastenders" «ia afwijzing ukfoor NCRV el ■VERSUM De VARA uiit 26 afleveringen van de ,-soap opera „EastEnders'* ?n< ;ekoeht, nadat de NCRV de mehad afgewezen, omdat 'te alledaags' is. „EastEn- wordt sinas een jaar drie )er- per week door de BBC otsjezonden als antwoord op succes van „Coronation it" dat door de concurren- commerciële omroepen dt gemaakt. als „Coronation Street", al 25 jaar niet van de Britse valt te slaan, is „EastEn- puur volksdrama, dat afspeelt op en rond Al- 's Square, een plein in de sbuurt East End. De reeks ïalistisch en gaat niets uit yeg. De karakters in de se- Izijn niet louter doorsnee |ten waar iedereen zich mee identificeren; de karakter j eerder een grote verzame- minderheden, die stuk latr stuk hun eigen levensstij- letfhebben. Ook de gebeurte- depn in „EastEnders" zijn is|l. Er wordt gevloekt, ge- )0-feën, gestolen, een kind te iar[deling gelegd en gedron- iti-L De NCRV heeft „EastEn- ?r-f" niet aangekocht omdat de ngje zó alledaags is als het le- ;o-[van elk 'gewoon' individu an dat maakt het uitermate 1". Volgens een VARA- re-|rdvoerster van de afdeling m-koop heeft haar omroep de ietks, juist aangekocht „omdat »e-kwaliteit van de serie zeer )o-g is. Het weerspiegelt inder- ndp het dagelijkse leven, maar ip-leker niet saai. Bovendien del „EastEnders" uitstekend htpe identiteit van de VARA. en [weten dat de serie - net als Le-fcngeland - in het begin wat alloopproblemen zal kennen, af-fcr na verloop van tijd zal neptEnders" zeker een eigen ge Hek veroveren". BBC claimt dat „EastEn- enf" Per aflevei"in6 zo'n 23 en|oen kijkers op het Britse hd trekt en daarmee de best lsjeken serie in het Verenigd koninkrijk is, maar dat cijfer is u resultaat van enig gegooc- .jjDe dinsdag- en donderda- [levering worden op zondag naald. De BBC telt de kijk- g^fers van beide uitzendingen lct elkaar op, en komt zo aan 3n kijkers-aantal. Uit de top 20 jei best bekeken programma's ,eJ het vorig jaar blijkt de irheid: daarin wordt zestien sejr „Coronation Street" ge- ,rJmd, terwijl „EastEnders" in lijst helemaal niet voor- nt. „Mooi die Nipkowschijf voor Adriaan van Dis, maar wij rekenen hem tot de oudere garde. En de naar huis gestuurde Wim Schippers schijnt ook zijn beste tijd te hebben gehad. De VPRO moet het vooral van de tientjesleden hebben, jongeren. Die betalen het ene jaar prompt, maar verzuimen dat het jaar daarop, om dat zij menen voor dat tientje levenslang lid te zijn". Dergelijke verhalen ver neemt men in Hilversum, ook uit de kringen van de VPRO. Voorzitter Michiel de Jager besteeedde er dit voorjaar zelfs een hele pers conferentie aan. Hij lanceer de toen tevens het plan een satirisch blad uit te gaan ge ven, speciaal bestemd voor jongeren. Satire doet het in dat wereldje altijd goed. Hij had de medewerkers ervoor al bereid gevonden. Helaas voor de VPRO, dit plan ging niet door. Dit zou hebben moeten gebeuren in strijd met de omroepregels. En daar kan de VPRO alleen maar last mee krijgen. De opperste VPRO-leiding zocht vervolgens naar ande re raakpunten met jongere kijkers, een theaterpartner om samen op jongeren ge richte uitzendingen te ma ken. Jong talent op VPRO- tv kan op die manier door stromen naar hogere cultu rele regionen. Zij meent die partner gevonden te hebben in het Amsterdamse Shaffy- theater. Directeur daar is sedert een paar jaar Dick Hauser, de man die alweer tien jaar ge leden met Orkater begon, een naam ontstaan uit de sa menvoeging van orkest en theater. Tot die groep be hoorde o.a. zijn broer de mu zikant Rob, alsmede een fil misch fantasierijke figuur als Alex van Warmerdam. Die kwam kortgeleden met „Abel" op de proppen, een film die met drie miljoen be zoekers zich verhief tot een Nederlandse uitschieter op dat gebied. Dick Hauser: „De samen werking tussen de VPRO en Shaffy vindt op de tv haar lab", experimenteel theater werk dat onder laboratoriu momstandigheden wordt vervaardigd. De opzet is te vergelijken met wat in En geland de BBC en The Royal Shakespeare Theatre doen. De een zorgt voor voorstel lingen op theatraal verant woord peil, de ander, de om roep dus, regelt de techni sche en financiële facilitei ten. Het Amsterdamse Shaf- fy-theater heeft op dit ter rein een goede naam. We werken hier met een aantal mensen, die per jaar en per persoon honderd jongeren- voorstellingen bezoeken in Nederland en België. Alles wat niveau heeft, vinding rijkheid toont of de mpeite van het bekijken waard is, halen we naar Shaffy. Dit theater heeft intussen een naam op dit gebied". Carte blanche Niet alleen Shaffy, ook de naam van Hauser en diens Orkatergezelschap staan in aanzien bij de VPRO. Het krijgt als het ware carte blanche voor het komende seizoen. Enige jaren geleden alweer haalde de VPRO een Orkatervoorstelling op het scherm, „Ballast" getiteld. Dit handelde om een verste keling op een schip, een maatschappelijke verschop peling die over boord wordt geworpen. Een machtig stuk, Dick Hauser: „Het barst in dit land van jong talent". lichtelijk absurdistisch thea ter. Hieruit vloeide later de voorstelling „De ontdek king" voort, speciaal op ver zoek van de VPRO gemaakt. Deze ging over een jongen die de hand verwerft van de prinses van zijn dromen, al moet hij daarvoor op gezag van haar vader tal van moeilijke proeven doorstaan. Het nu nieuw gelegde con tact tussen de VPRO en Or kater gaat nog het komende seizoen leiden tot zes voor stellingen van een uur ver zorgd door jongeren. De eer ste zien we in november en vervolgens elke maand één. In november staat op het programma het geestig opge zette, grafisch getekenfilmde verhaal „Onnozele kinde ren", alsmede het in video beelden gevangen „Hetze", een vrij abstract rollenspel van vier acteurs in een soort Orwell '84-wereld. Gevestig de filmers als Weisz en v.d. Keuken houden technisch toezicht op clips volgens het workshop-idee. Popgroep „The Nits" zal in de weer zijn met „Save the robots". In december krijgt de als een ontdekking omschreven, 21-jarige danseres Roxane Huilmand de kans een half uur lang zich solo uit te le ven in de produkties „Muur werk" en „Events". Dit zijn dansen in de minimal-stijl met tal van emotionele mo menten. Voor het nieuwe jaar verkeren verder tal van zaken in staat van voorbe reiding en /of wording. Het Shaffy-theater heeft een hele geschiedenis achter de rug. In dit gebouw op de Keizersgracht huisde vroe ger Felix Meritis, een bol werk ter verheffing van de communistische strevingen van de CPN. Dit trotse grachtenpand vol zaaltjes en verbindende gangen en trappen viel jaren terug in handen van Ramses Shaffy, die er soort theatercommune in vestigde. Dit kreeg later een zakelijk leider, die de naam van „Shaffy" aan dit gebouw verbond om het in één klap te verlossen van zijn communistische verle den. De volgende stap van dezelfde zakelijke leiding behelsde echter de verwijde ring van de Shaffy-commu- ne uit dit pand. Als je nu aan Ramses vraagt, wat hij er van vindt, dat een theater zijn naam draagt, antwoordt hij: „Dat is allemaal fraai en wel, maar zij kennen mij daar niet meer en als ik een voorstelling wil zien, moet ik voor een kaarde in de rij gaan staan". Alleen Dick Hauser kan daar nu een eind aan maken door Ram ses een levenslang geldende passé partout ter hand te stellen. Subcultuur Dick Hauser: „Er wordt dan wel geklaagd over tekort aan theatertalent in dit land, maar ik verzeker je, het barst er hier van. In ons land en in België is dat hei lig vergeleken met landen als Duitsland en België. Het borrelt en bruist in de sub cultuur van de jongeren, maar de gevestigde theater lieden zien 20-jarigen niet staan. Overal zijn jongeren in de weer met video, clips, muziek, allerhand vormen van theater, dans en andere kunstzinnige uitingen. Dit als expressie van persoonlij ke emoties, de manier waar op zij het leven beleven. Zo dra dit theatraal overdraag baar is en herkenbaar, dan kan dit op het scherm. Or kater en Shaffy geven het de best mogelijke begelei ding mee. Orkater verschaft dit talent met avant garde- optreden op allerhand ge bied samen met de VPRO in elk geval een podium. Orka- ter moet je een beetje zien als een natuurlijke opvolger van het Werktheater. Daar kwam ook improviserend opmerkelijk werk uit. Orka- ter stelt zich bovendien flexibel op, laat muziek, dans en theater in elkaar overlopen, stimuleert een vorm van totaaltheater. Het laatst baarden wij nog op zien met de voorstelling „De kleine zeemeermin" en met „Paniek in Berlijn" op tekst van Kurt Schwitters, waar voor wij ook in Duitsland werden gevraagd. Allebei werk van jongeren". NEDERLAND 1 15.00 E Het wonder der klok ken (The miracle of the bells), Amerikaanse speel film uit 1948 van Irving Pi- chel nar de roman van Russel Janney. Met o.a. Fred MacMurray, Alida Valli, Frank Sinatra en Lee J.Cobb 16.55 21 jaar amusement, serie oude amusementspro gramma's ingeleid door Willy Dobbe. Vandaag een special rond Diana Ross uit 1981 NOS 17.30 V26-Journaal TROS 17.40 Mask, Amerikaanse teken filmserie. Afl.: De lichtshow 18.00 TROS Sport, sportmagazi- ne gepresenteerd door Jack van Gelder TELEAC 18.30 Over kanker, voorlich tingsprogramma 18.45 Personal computer I, voorlichtingsprogramma 19.00 Bassie en Adriaan, kin derserie. Afl.: Bassie wordt gestoord. Bassie zingt liedjes waarmee hij Adri aan stoort 19.05 The A-Team, Amerikaan se tv-serie met George Peppard, Dwight Schultz, Mr. T e.a. Afl: De dag des oordeels. Om Joe Scarlett vrij te krijgen, ontvoeren zijn handlangers de doch ter van de rechter. Het A- team moet hem te hulp ko men NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 De strijd van Amy Mat thews (slot), tweedelige Canadese tv-film met o.a Leueen Willoughby, Ter- rence Kelly en Lindsey Connell. Amy Matthews heeft vijftien jaar gevoch ten tegen kanker. Niet zon der resultaat, want dankzij de medische technieken wijkt uiteindelijk het ge vaar. Amy is weer klaar om te leven 21.50 TROS Aktua, actualitei tenrubriek 22.20 Dempsey and Makepea ce, Engekse politieserie met Michael Brandon, Gly- nis Barber, Ray Smith e.a. Afl.: De ontvoering. Spi- kings brengt zichzelf in ge vaar, wanneer hij iets ziet wat niet gezien mag wor den 23.10 Big Band in concert, serie programma's rond het beste dat Nederland op muziekgebied te bieden heeft. Vandaag: The Ne therlands Concert Jazz Band o.l.v. Henk Meut- geert. Uitgevoerd wordt o.m. 'The Flying Dutch Saucer Concerto', dst spe ciaal voor dit programma werd gecomponeerd NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Joegosla- ven 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: Geen land te bezeilen, tv-spel van Ger Beukenkamp over het ac cepteren of bestrijden van (on)oplosbare problemen NCRV 19.27 Disney extra: De legende van admiraal Woestijn schip Smith, Amerikaanse tekenfilm van Walt Disney 19.40 Sybil (1), tweedelige Ame rikaanse speelfilm uit 1976 van Daniël Petri, naar het boek van Flora Rheta Schreiber. Met o.a. Sally Field, Joanne Woodward en Brad Davis. Een jonge onderwijzeres raakt door een voorval op straat vol komen over haar toeren, zodat een psychiater moet worden ingeschakeld 21.20 Kruis, hamer en sikkel, Duitse documentaire over het godsdienstig leven in de Sovjet-Unie NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven TELEAC 22.50-23.05 Rockschool, voor lichtingsprogramma EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma- overzicht 17.35 Kinderprogramma's, met o.a. "Tik Tak' en 'Gigi' 18.05 Europa Countdown, poppro gramma gepresenteerd door Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Agenda 19.20 Weerbericht, World Watch en programma-overzicht 19.30 NYC Music and Dance. Docu mentaire film van Walter Kno- fel over het artistieke leven in New York. Gasten: Phillip Glass, Steve Reich, Glenn Branca en David van Tieghem 20.10 Claude Monnet. Documentaire over deze dominante Franse impressionist 21.05 Sport Reports. Met o.a. WK Hockey en zeilen 22.40 World Watch, weerbericht en programma-overzicht DD Ondertiteling via TeleTekst. SI Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. HI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. is IT 1 Journaal Tik Tak, kleuterprogramma. (herh.) Pion», kinderprogramma, (herh.) Kameleon, doe-programma voor kinderen. Afl.: Alternatie ve energie. Ook kinderen kun nen met alternatieve energie allerlei dingen verwezelljken. (herh.) Eerst het ei (first the egg), tweedelige jeugdfilm van Ro bert Thompson. Met: Justine Bateman. Christ Hebert e.a. Deel 2 E Comedy Caper*, korte ko mische film met Bud Duncan. Vandaag: Herrie in het station (Union station) Onze merkwaardige wereld (Phenomal world), Amerikaan se documentaire-serie. Van daag: De robotrevolutie Paardekoersen. mededelin gen en programma-overzicht Lovejoy, thrillerreeks over een avontuurlijke antiekhandelaar en diens extragavante praktij ken om aan de kost te komen. Met: Ian McShane. Phyllis Lo gan. Malcolm Tierney e.a. Afl. 8: De tijden veranderen (The march of time). Lovejoy heeft het spul van een pas overleden dame opgekocht. Daarbij zit ten ook twee klokken. In een ervan vindt hij liefdesbrieven uit het begin van de 19e eeuw. Mijn grote liefde heet muziek, serie specials rond Vlaamse artiesten. Vanavond: Wannes van de Velde en Flamenco groep Vreenjde krachten, 13-delige serie van Wim Offeciers over paranormale verschijnselen en begaafdheden. Afl. 12: Polter- geesten. M.m.v. Miel Ramoudt en prof. Vermeersch. (Onderti teld via teletekst pag. 199) Auf die Platze, voorbeschou wing op de Europese kampi oenschappen Atletiek die mor gen, 26 augustus, in Stuttgart beginnen •23.25 Paardekoersen, jour naal en Coda: De knie van Christian Morgenstern uit Van Apollinaire tot Wedekind. Ver taald door Ernst van Altena 19.00 Ce eoir, regionaal magazine 19.30 Journaal 20.00 Les dames de la cöte, tv-film van Nina Companeez. Afl. 5. Clara niet meer bij bewustzijn geweest. Fanny kan de gevoe lens van wroeging niet langer meer verdragen en vertrekt naar Parijs 21.30 II ótait une fois la télé. Van avond: L'affaire courtois - een programma over 'Le crime de la rue de l'Arbre-Béni' Ixel- les'. Presentatie: Sylvie Rigot 23.00 Laatste nieuws TV 5 Klimbo, kinderprogramma Eureka, tekenfilm Kluane. Tourlstisch program ma over Kluane Nationaal Park Le grand rendez-vous (1). Franse muziek in Ontario, ge filmd tijdens het 10e Franco- Ontario Festival La bonne aventure, serie Vancouver Expo *86 Klimbo Le grand rendez-vous (2) Pierre Nadeau rencontre... Ey- mour Papert Bonne aventure Vancouver Expo '86 22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 (SThe Simon Potter Show, met de nummer 1-noteringen uit de diverse hitparades (herh.) 18.00 (SThe Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 (SThe Amanda Redington Show (herh.) 20.00 (S The Nino Firetto Show, met fanclubnieuws en de corres pondentie-rubriek 'Write on' (herh.) 21.00 IS The Martin Buchanan Show, met o.a. een portret van een videoregisseur in 'The Vi deomakers en het muziekbla den-overzicht met Sunle in "Between the lines' (herh.) 22.00 (SThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 (S Music Box special 00.00 (S The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 01.00 (S The Gaz Top Show 02.00 (SThe Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' 03.00 (S The Nino Firetto Show 04.00 (SThe Martin Buchanan Show 05.00 (S The Simon Potter Show 06.00-07.00 (S The Shadow DUITSLAND 1 Ferien beim Opa, van en met Robert Nagele. Afl.: veel te Zu Lande, zu Wasser und in der Lutt, zomerse spelpro- Thomae A Senior, Nederland se kinderserie. Afl.: 1. het ge stolen zakhorloge Tagesschau Hier und Heute, aktualiteiten Wundem inbegriffen. Van daag: Der fliegende Englander Kunst-StQcke. Rauschenberg und Dubuffet: Welt-Dorf und Stadt-Welt Simon Simon, serie. Afl.: Geen spoor is ook een spoor.) Programma-overzicht Tagesschau Schafkopfrennen, serie in vijf delen van Franz-Xaver Seng- müller en Bernd Fischerhauer. Met: Kurt Mergenthal, Bernd Helfrich en Werner Rom. Afl. 2: Harten troef 117 3, reportage over het ein de van een uitgebreide Joego slavische familie Treffpunkt Kino, met Werner Baecker Tagesthemen, aktualiteiten Das Nacht-Studio: Anthrazit (Anthracite), Franse speelfilm (1979) met bruno Cremer, Jean Boulse, Jean-Pol Dubois e.a. Regie: Edouard Niermans. Auvergne 50er jaren - In een Jesuïteninternaat voeren rec tor en prefect een extreem streng regime. Een jonge pater die als leraar aangesteld wordt, komt al spoedig met de leiding in conflict wanneer blijkt dat hij zich niet met de heersende opvoedingsmetho den kan verenigen Tagesschau Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Tips fiir Aktive, informatief programma. 1. Met dieren le ven: Honden (3). 2. Wanneer het gebeurt Is Hilfe, wir werden erwachsen, Amerikaanse comedy-serie. Afl.: Het vijfde wiel aan de wa gen Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern, regionaal nieuws Tele-lllustrierte, actualiteiten, sport en amusement Agentin mit Herz (Scarecrowe and Mrs. King), Amerikaanse serie. Afl.: Die Verfolgung. Met: Kate Jackson, Bruce Boxleit- ner, Beverly Garland e.a. Aansl.: Heute-Schlagzeilen i Agentin mit herz, deel 2 i Programma-overzicht i Heute i Hl Preis der Feigheit, mis- daadspel van Horst Flick met Ulrich Hoppe, Peter Aust, Mar lies Engel e.a. Jochen zit vanaf zijn 14e jaar in een tehuis voor moeilijk opvoedbare kinderen, wanneer hij na drie jaar door zijn oom in diens gezin wordt opgenomen. Van Jochen's be lofte zijn leven te beteren, Is echter weinig te bespeuren I WISO, sociaal-economisch ma gazine i Heute-journal I Psrsonenbeschreibung. Hu- gues de Montalembert - Licht lm Dunkel. Portret van deze Franse schrijver en schilder die bij een op hem gerichte roofo verval ëcht ia ar oeleden zuur In het gezicht gegooid kreeg en sindsdien blind is 22.40 Kaos, tv-film in twee delen naar Novelle per un anno van Luigi Pirandello. Deel 2: Der Krug met Franco Franchi en Ciccio Ingrassia, Requiëm met Biagio Barone, Salvatore Ros si, Franco Scaldati e.a. Midden op de binnenplaats van de boerderij van de sijke Don Lol- lo staat een reusachtige aarde werken kruik. Wanneer deze kruik barst laat Don Lollo oom Dima komen, wiens geheime lijm hem tot de beste kruiken hersteller van Sicilië maakt. 2. Requim. Met: Biagio Barone, Salvatore Rossi, e.a. De bewo ners van een klein Sicillaans dorp vragen de invloedrijke grootgrondbezitter om een ei gen kerkhof. Deze baron Is echter niet van plan hier aan toe te geven. Wanneer men toch een kerkhof aanlegt voor de begrafenis van de dorps patriarch komt de baron in ac tie. 3. Gesprach mit Mutter met Omero Antonuttl en Regi- na Bianchi. De dichter Piran dello keert terug naar zijn ge boortehuis op Sicilië. In een tweegesprek met zijn overle den moeder haalt hij Jeugdher inneringen op 00.15 Heute DUITSLAND 3 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau 20.15 Lindenstrasse, serie. Met: Ma- rie-Luise Marjan, Monika Woy- towicz, Joachim Luger e.a. Afl.: Verboden liefde 20.45 Nahaufname: Das geschenkte Kind, reportage over de relatie tussen een alleenstaande va der en zijn geadopteerde kind 21.30 Jutta Richter Ralf Thenior. Portret van een schrijversecht paar. (herh.) 22.00 Tatort, misdaadserie. Afl.: Kressin en de twee dames van jade. Met: Sleghardt Rupp, Krista Keller, Ivan Desny e.a 23.25 Laatste nieuws Bruno Cremer speelt de rol van perfect in de Franse speel film „Anthracite". Duitsland 1 om 23.00 uur. BBC 1 Disney Time: Rolf Harris Journaal en weerbericht Jim'll fix it met Jimmy Savile Wogan, met Terry Wogan Dad's Army, Engelse speelfilm met Arthur Lowe, John LeMe- surier, e.a. Kapitein Mainwa- ring en zijn manschappen wordt gevraagd op te treden in een opleidingsfilmpje. De vreugde verdwijnt wanneer blijkt dat ze de rol van Duitsers moeten spelen. Wilderness Road, natuurserie. Afl.: The rising of the sun Journaal Fighting back Edinburgh Military Tattoo BBC 2 17.00 Cricket 19.10 Names and games 20.00 E.K. Atletiek te Stuttgart 20.30 Open Space: Homelands, do cumentaire serie over in Enge land levende buitenlanders. 21.10 Royal heritage, informatieve serie. Afl.: Victoria Albert 22.40 The Executioner's Song, Amerikaanse twee-delige tv- film (1982) van Lawrence Schil ler naar de met de Pulitzer prijs onderschelden roman van Norman Mailer. Met: Tommy Lee Jones, Rosanna Arquette, Christine Lahti, e.a. Deel 1. Zo mer 1976. Gary Gilmore schiet een pompbediende dood, daarna volgt een hotel-mana ger. Zijn moorden lelden tot het uitbreken van geweldadige acties in Illinois 00.15 Cricket 00.45 Weerbericht 00.50-01.20 Open University ITV European Athletics Cham pionships ITN News and Sport Emmerdale Farm The Story of Robin Hood and his Merrie Men. Film What's my Line Coronation Street The Benny Hill show, (herh.) Return to Eden ITN News Return to Eden Dionne Warwick in London International Motor Racing Personal View SKY CHANNEL 16.00 (3 The Pat Sharp Show 16.45 SI First Run, met Gary Davies 17.30 (3 All American Hot 100 18.30 Thrillseekers 19.00 Dennis. Mr. Wilson's Award 19.30 The Flying Nun. Afl.: Love me, love my dog 20.00 Mork and Mindy. 20.50 Hawk. Afl.: Do not mutilate or spindle. Nieuwe serie met Burt Reynolds als detective John Hawk. Hij bestrijdt de misdaad in new York. Gene Hackman speelt een psychopaat, die de automatisering door compu ters wil tegengaan. 21.45 The Untouchables. Afl.: The Maggie Storm Story. Ness gaat achter drugshandelaren aan 22.35 Sydney Winfleld Premiership 23.35 ia All American Hot 100 00.35-01.00 (3 First Run NEDERLAND 1 NOS: 09.30 en 13.00 Nieuws voor doven NCRV: 14.30 De Carsons 15.15 Katharine Hepburn Cyclus: Love among the ruins, Amerikaanse speelfilm (1975). Regie: George Cu- kor. De advocaat Sir Arthur krijgt te maken met de weduwe Jessica Medli- cott. Hij herkent in haar de vroegere actrice waar hij een korte romance mee heeft beleefd 16.55 Zeven mo lens, Tsjechische tekenfilmserie 17.05 Vrouwtje theelepel, tekenfilmserie 17.20 Een vreemde vogel, Joegosla vische animatiefilmNOS: 17.30 Jour naal. NCRV: 17.40 Superhaai, teken film. 17.45 Het geheim van de Vuur berg, Nieuw-Zeelandse jeugdserie. NEDERLAND 2 NOS: 13.00 Nieuws voor doven ROF: 14.00-14.20 Telebord: Skiednis 1. RVU: 17.00-17.30 Levende rituelen. Afl. 3: Opnieuw beginnen. FEDUCO: 17.40 Open Universiteit MUSIC BOX 07.00 (3 Muziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00). Amanda Redington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanan Show (10.00), Simon Potter Show (11.00) en The Shadow (12.00). 13.00 (3 Mu ziekprogramma's. (herh.) DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher 10.00 Heute 10.03 Johanna von Orleans (Joan of Arc), Amerikaapse film (1948) 12.25 WISO 12.55 Persover zicht 13.00 Tagesschau 14.40 D Klamottenkiste 14.55 Unsere kleine Farm. 15.40 Tagesschau 15.50 Spass am Dienstag 16.50 Ta gesschau 17.00 ARD-Sport extra: E.K. Atletiek vanuit Stuttgart. Blödorn DUITSLAND 2 15.00 Heute 15.03 Kiwi - Abenteuer in Neeseeland 15.30 Ferienkalender 16.05 Kleine Welt auf Radern. Afl.: Der Fahrzeugpark 16.30 Patrik Pa- card, jeugdserie 17.00 Heute. 17.15 Tele-illustrierte. 17.45 Ein himmli- sches Vergniigen: Geliebter Toni, se rie. Afl.: Charmeur an Bord. BBC 1 07.50 Breakfast time 10.20 Laurel Hardy 10.25 The Monkees 10.50 Newsround 10.55 The Adventures of Bullwinkle and Rocky 11.00 Hartbe- at. 11.25 The Adventures of Bullwin kle and Rocky. 11.30 Playschool 11.50 Cricket 14.05 Journaal 14.25 Bagpuss 14.40 Cricket ITV 10.25 Anglia News and Weather 10.20 Wheels. 12.00 Once Upon a Ti- me..Man. 12.30 About Britain 13.00 Jamie and the Magic Torch. 13.10 Rainbow 13.30 Gardens for All .14.00 News at One 14.20 Anglia News 14.30 Tucker's Witch 15.30 That's Hollywood 16.00 Heiloom 16.25 An glia News 16.30 The Young Doctors 17.00 Jamie and the Magic Torch 17.10 The Moomins 17.20 Inspector Gadget 17.45 Splash RADIO 1 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Momenten om te vieren. 23.00 NOS: Nieuws en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aanl RADIO 2 18.03 Tijdsein. 18.25 Op sjouw. 18.50 De wolkenwagen. 19.00 Zie radio I RADIO 3 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.03 De Nationale L.P. Top 50. 22.02 Summernlght RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VARA: Blazers Magazine. 18.30 Muziek van deze eeuw. 19.15 Kamermuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 De Vara Matinee. 21.30 Klassieke muziek. 22.00 Jazz-op-vler. 23.00 Het zout in de pap RADIO 5 18.10 VARA: Schaafijs. 18.30 NOS: Dichter bij de dichter. 18.40 KZG: Uitzending van de Vrije Gedachte. 18.55 Bond zonder naam. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Kind en basisschool. 21.00 Ni hao, Les 10 REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00-19.00 Migranten. BRT 1 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Cocktail. Rustige muziek. 20.03 Tropical.- 21.03 Passage '86, populaire muziek. 21.30 Hafabra, blaaswereld. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30- 02.00 „Twee tot twee". BRT 2 22.05 Maandag om tien. 02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.30 Folk (8) (Klezmer). 19.00 Kroniek 1. 19.45 Muziek van onze tijd en slag werk. 20.30 Biennale koningin Elisabeth. 21.55 Kamerorkest. 22.30 Blues live. 23.15-23.45 Sonate in g opus 65 voor cello en piano (F. Chopin). MORGEN RADIO 1 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 NOS: Nieuws. 07.33 KRO: Echo. 08.08 Echo magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijkomen... 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Met de KRO, met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 12.56 NOS: Mededelingen voor land en tuinbouw. 13.08 KRO: Echo-magazine. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Zomertijd in de provincie. 11.03 Kom over en help ons! 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. Vandaag 13.30 Aktual. binnen- en buitenland. 14.03 Reisreportage. 16.03 Een uur Ischa. 16.54 Vrije Geluiden. 17.03 Het bericht RADIO 3 07.03 VARA: De Meurders Methode. 09.03 Angelique. 10.03 Twee meter de lucht In. 12.03 De Steen Been Show. 14.03 Hollands Handwerk. 16.03 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 1230 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: In de schaduw van de meesters. 17.00 Platennieuws RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterst. 09.30 RVU: De Islam in Nederland. 10.00 TELEAC Kind en basisschool. 10.30 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 11.30 In beweging. 12.00 NOS: Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 NCRV: Nederland en zijn bu- 13.30 De platenbljbel. 14.15 Muzikaal intermezzo. 14.25 Grensoverschrijding. 15.00 NCRV-Leerhuis. 15.15 Met hart en mond en handen. 15.30 Praline. 16.00 NOS: Op de rand 16.30 NOS-Ombudsman. 17.25 Anders dan anderen. het REGIONAAL Radio Rijnmond: 7.30 Actualiteitenmagazine. 9.00-18.00: le der uur na het ANP-nws regionaal nws. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.18 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd met Jo Leemans. 15.03 In the mood. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. Vlotte muziek. 08.12 Paradox. 10.03 Dwarskijker. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Music Motion. 13,30 Onvergetelijk. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee Americain. 16.00 Rockkaffee. 17.00 Focus Kort. 17.05 Radio twee, popradio. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.20 Ochtendconcert (1). 09.15 Russische Inspiratie. 10.00 Matinee. 11.00 Recital door Robert Tear. 12.25 Tafelmuziek. 13.15 Minitaturen voor piano. 13.30 Divertimento op een pastoraal thema. 15.00 1 Strijkkwintet In C opus 183 (D.956), Schubert. 15.50 Final Alice, opera. 17.00 Wel thuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7