orse uitbreiding programma's „Strijd van Amy" hoopvol over nieuwe geneeswijzen DIO/TELEVISIE QeidteOowuvnt VRIIDAG 22 AUGUSTUS 1986 PAGINA 7 T EUROPESE DENKEN VAN SKY CHANNEL iSDRECHT Het wordt wekelijks 12>/2 uur ge- genhanger van de Engelse ,npsp Hpnkpn van Skv produceerd (waaronder „The Terry Wogan Show, al voert p1 Kpr*prWt 7irh nipt Deadly Ernest Horror Show" presentator Brian Linehan ook mei DeperKi zien mei en Fun Factory») terwijl het heel diepgaande gesprekken de 15 landen op net tv-station ook de andere Euro- ïlijk deel van dit con- pese landen, waaronder België ...t. Volgens directeur (een maandelijks terugkerende ick Cox probeert het Show) bij zijn eigen producties 'geiilliet-station ook een fal betrekken Vooral Duits- binnen de deur te land een belangrijke markt f P^-Europa Patrick Cox: „Volgend jaar ho- „Gemakkelijk zal het pen we een aantal Duitse pro- I zijn. Onze strategie is gramma's in ons schema op te atièfde programma's eerst kunnen nemen. Als het om te stralen naar ho- een muziekprogramma gaat On dip manier honen denken we aan een tweetalige up die manier nopen entatie zoals Mike Ver- volgend jaar tot een drengh dat op Télé Luxem- j menwerking te komen bourg deed. De andere pro met zijn gasten. Behalve een behoorlijk dosis muziek en veel nieuwe/oude series brengt Sky Channel dit sei zoen meer dan 100 uur sport, zoals het NFL American Foot ball, ijshockey en Europees en Internationaal voetbal. HANS PIËT Geen opvolger voor Willem Ruis HILVERSUM De VARA ziet dit winterseizoen af van het brengen van fondswervende shows en zal daar films voor in de plaats uitzenden. Er zal niet naar een opvolger voor Wil lem Ruis worden gezocht, ofschoon al afspraken waren ge maakt voor twaalf shows ten bate van Humanitas. Dit naar persoonlijke ideeën van Ruis. Ook daarom zijn die plannen niet overdraagbaar. Ruis had voor de nieuwe serie shows met Humanitas de gro te lijnen op papier gezet. Het zou een combinatie worden van drama en amusement, met een groot spanningselement. Het, idee blijft overigens eigendom van de erven van Willem Ruis en wordt beheerd door Belbo productions in Hilversum. Ben Eikerbout, directeur van Belbo, zei dat met toestemming van de erven, het idee nu eventueel ook door een andere omroep gebruikt zou kunnen worden voor een fondswervende show. Hierbij zal de VARA de eerste keus krijgen, maar behalve het vinden van een goede presentator spelen ook de finan ciën een belangrijke rol. JONGERENDAG NCRV OP RADIO HILVERSUM Morgen wordt op het strand van Zee- wolde in de provincie Flevo land voor de derde keer de ANWB/NCRV- jongerensurfdag gehouden. Van dit evenement, waarbij zo'n 20.000 bezoekers worden verwacht, zendt de NRCV-ra- dio op dezelfde dag tussen 14.03 en 14.59 uur via Radio 3 een aantal sfeerimpressies uit in het programma „Tusse nuur". Deze jongerendag zal tevens bezoek krijgen van filmploeg van NCRV-tv. Deze zal opnamen maken voor het nieuwe programma „NCRV- Surf-TV op 23 september. dril producenten uit die gramma's gaan we ondertite- Diilen, wat dan uiteinde- len. Bij Duitse shows in het ■efei moet leiden tot het Engels en andersom. De be- anen van Sky Chan- tprogramma s in alle te creeëren, maar dat is nog Europese huiska- toekomst-muziek". In eerste instantie wil Patrick Cox dat de kwaliteit van de programma's omhoog gaat. Verder wil hij nieuwe ideeën ontwikkelen en straks in staat zijn om eigen kwis-shows en drama-produkties te vervaar digen. Hij neemt er echter alle tijd voor, want hardlopers zijn doodlopers. Bovendien wil Cox forse schulden vermijden. Sky Channel kan op dit mo ment net uit de rode cijfers blijven. Als straks de adver tentie-markt echter aantrekt, gaat hij aan het werk. Dan moet ook de actualiteiten-ru briek „Roving Report" (woensdag: 23.15 uur) uitgroei en tot een gedegen nieuws programma. is een van de ideeën die ick Cox gisteren lanceerde selftns de introductie van de - oiwe herfst-programmering. T schema laat vooral een i vt uitbreiding van het aan- i igLitzenduren zien. Vanaf 1 r ïmber is Sky Channel da- at Iks vanaf half acht 's mor- doj 17 uur in de lucht. Opval- >udl daarbij is dat 86 procent ndflde 122'/2 uur per week be- j" w uit programma's die nog je Teerder op de Nederlandse Visie waren te zien. Een OU van die shows (10'/2 uur Jweek) wordt bovendien in "jland vervaardigd door on- -^-inkelijke producenten. De Llptste daarvan is John de ^4 Productions. In zijn Loos- thtse studio's worden ~Vs zoals „The D.J. K^t (elke werkdag om 7.30 en „The Pat Sharp Show" dijks om 10.15 en 15.00 gemaakt. Er zal ook wor- samengewerkt met de om- ;n in ons land. „Pop For- en de „Coca Cola Euro- Top 50" is een co-pro- ie met de TROS (weke- vanuit het Escape com- in Amsterdam), terwijl het zaalvoetbal spekta- later dit jaar in Ahoy' - jrdt samengewerkt met de RV. adly Ernest Éerland is echter niet het ge land dat Sky-program- 's aanlevert. In Engeland Filmsterren Van de 23 nieuwe series beho ren „Hollywood Close Up" en „Fashion TV" misschien wel tot de leukste. „Hollywood Close Up" wordt 24 uur nadat het in Amerika is vervaardigd, op Sky Channel uitgezonden. De show, gepresenteerd door Steve Edwards en Cynthia Al lison, brengt de filmsterren in de huiskamer door middel van interviews, roddels en reporta ges. „Fashion TV", gemaakt door het Canadese videoclip station Much Music, brengt een combinatie van mode en rockmuziek. Om de kijkdicht heid van de middagprogram ma's te bevorderen brengt Sky Channel de praatshow „City Lights". Het is de Canadese te- TWEEDELIGE FILM OVER VROUW MET BORSTKANKER: HILVERSUM „De strijd van Amy Mat thews", is een film over borstkanker. Een depri merend verhaal, maar met een positieve bood schap: de geneeswijzen van kanker zijn de laat ste jaren sterk verbeterd. Bovendien is de behan deling niet meer uitslui tend gericht op het „hoe dan ook overleven", maar wordt tegenwoor dig ook de nadruk ge legd op welke manier een patiënt de ziekte kan overleven. TROS-tv zendt deze Canadese pro- duktie uit in twee delen, morgen (Ned. II om 20.25 uur) en maandag as. De strijd van Amy Matthews (originele titel: The other Kingdom) verhaalt over een vrouw in wat heet te zijn, de kracht van haar leven. Ge trouwd met een ambitieus gemeenteraadslid, moeder van een tienerdochter en eindredactrice bij een vrou wenblad. Alles goed en wel totdat een knobbeltje in haar borst, Amy in korte tijd in een ander leven doet belan den. Het leven van een kan kerpatiënt, opgenomen in een ziekenhuis, ver van het 5 Journaal 10 Tik Tak, kleuterprogramma., (herh.) 15 Plons, kinderprogramma, (herh.) 10 Prikballon, kinderserie over het maken van voorwerpen, animatie en een lied. Presenta tie: Francis Verdoodt, (herh.) Dol op dansen (Dancing daze), zesdelige Australische serie met Meryll Tankart. All.: 3 15 Uitzending door derden: Pro gramma van de Socialistische Omroepvereniging 10 Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht Journaal Weerbericht De terugkeer van de draak (the way of the dragon), Ameri kaanse speelfilm (1973) van Bruce Lee. Met: Bruce Lee, Mins Ker-Shin, Chuck Norris e.a. Tang Lung, een jongen uit Hong Kong gaat zijn vriendin Chen Ching Hua, eigenaresse van een restaurant in Rome, helpen. Zij wordt geterrori seerd door een bendeleider. Hij krijgt al snel de kans zijn vaardigheid in Oosterse vecht- technieken in praktijk te bren gen 50 Filmportret: De laatste film- bonzen: Cannon (the last mo guls), programma over het producers-duo Mehahen Golan en Yoram Globus die in de ja ren '70 'Cannon' opkochten, een klein Amerikaans produk- tiehuis op de rand van het fail liet. Sindsdien hebben zij van die maatschappij een interna tionaal gereputeerd produktie- huis gemaakt. Interviews met o.a. John Frankenheimer, Julie Andrews, Aaron Spelling en Lee Marvin 40 Journaal en Coda: Allerschoe- nen, van Pierre Kemp TBF 1 K) Mededelingen van de ONEm 15 Ciné-vacancea, gevarieerd kinderprogramma met Hon gaarse sprookjes; Dare, Dare, Motus, de Smurfen en Dr. Snuggles !0 Ce soir, regionaal magazine I0 Journaal 00 Minute Papilion, consumen tenrubriek. Vandaag: Le travail et les jeunes >5 Guerre en pays neutre, 6-deli- ge serie naar het boek 'Gene ve appelle Moscou' van Drago Arsenijevic. Afl. 3: Lucy. Met: Jacques Denis, Geneviève Mu nich, Anna Prucnal e.a 05 Les dames de la cöte, Franse serie van Nina Companeez. Met: Edwige Feuillère, Francoi- se Fabian, Francis Huster e.a. Afl.: 2. l'Escalier des adieux (1913-1914) 35 Musiques en vacances: Jonge Franstalige solisten. Wiener Philharmoniker o.l.v. Leonard Bernstein. Symfonie no.1 in C gr.t., Beethoven 05 Laatste nieuws V 5 Le Pare régional de la mon- tagne de Reims et la Forêt, documentaire. Les enfants d'ailleurs, docu mentaire over Papoea's Georges Dandin ou Le Mari De overleden acteur Bruce Lee speelt de hoofdrol in de Oos terse vechtfilm „De terugkeer van de Draak". BRT 1 om 20.15 uur. Confondu, theaterstuk van Molière 18.15 Guy Lafitte a Bordeaux, show programma 18.45 Contes du fond das mars, do cumentaire 19.00 Le pare régional d'Armorique, documentaire 19.30 Les enfants d'ailleurs 19.55 Le feu sacré. Verdichtsel door Villechaize. 20.45 Art-Zoyd. Concert 21.40 Valentin, reporter dessina- teur, reportage over Frankrijk in de 19e eeuw 21.55 Rétrostalgie, humor 22.00-22.30 Nieuws. MUSIC BOX 17.00 13 The Simon Potter Show, met hits uit Amerika 18.00 CS The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 0The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 EIThe Nino Firetto Show (herh.) 21.00 0The Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 [aThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 El Rox Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes (herh. van woensdag) 00.00 0 The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 01.00 0 The Power Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redington en 02.00 0 Chart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter 03.00 0 Non-stop dance hour, non stop videoclips om op te dan- 04.00 0 Backtracks, een uur lang 'gouwe ouwen' 05.00 0 Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 06.00-07.00 0The Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende CD Ondertiteling via TeleTekst. 0 Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■E Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. [3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■S Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Und nachstes Jahr am Bala ton. Oostduitse film (1980). Ines en Jonas willen liever met z'n tweeën met vakantie naar Bulgarije. Als haar ouders be sluiten ook mee te gaan, zijn de moeilijkheden niet ver weg. Tagesschau Hier und Heute Wiedersehen mit Graf Yoater, serie. Afl.: Zubaidas Traum Musik vom Convoy Der ganz normale Wahnainn. Programma-overzicht Tagesschau Der Greifer, Duitse speelfilm (1957). Met Hans Alberts, Hansjörg Felmy, Susanne Cra mer e.a. Regie: Eugen York. Hoofdcommissaris Dennert, bijgenaamd 'Der Grpifer', gaat met pensioen. Alvorens dat gebeurt, wil hij nog een be ducht vrouwenmoordenaar pakken, wat hem ook lukt Gott und die Welt Sterven de Protestanten uit? Een film van Gerhard Müller-Werthman Tagesthemen. Heut'Abend. ARD-talkshow Fear on trial, Amerikaanse film (1975). Met George C. Scott, William Devanne. Regie: La- mont Johnson. John Henry Faulk, een populaire program mamaker wordt in de vijftiger jaren ervan beschuldigd com munist te zijn, waardoor hij zijn baan verliest. Pas na zijn reha- biliteringsproces komt hij weer aan het werk Tagesschau Nachtgedanken. DUITSLAND 2 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 19.00 19.30 20.15 21.45 22.10 22.50 Auslandsjournal, reportages Derrick, Duitse misdaadserie Heute-journal Aspekte, cultureel magazine Die Sport-Reportage. Met WK-Zwemmen in Madrid en Bundesligavoetbal Friendships, Secrets and Lies, Amerikaanse film (1979). Met Cathryn Damon. Shelley Fabares, Tina Louise e.a. Re gie: Anne Zane Shanks, Marle- na Laird. Bij het instorten van een schoolgebouw komt het skelet van een baby vrij. De journaliste Jessie Dunn ver denkt zes ex-scholieres, dat één van hen 20 jaar geleden een ongeboren kind ter wereld heeft gebracht Heute DUITSLAND 3 Die kleine Fussballelf und ihre Nöte. Aktuelle Stunde Tagesschau Abenteuer Natur: Rote Walda- meisen - fleissige Fortsarbei- ter. Reportage over de rode bosmieren. Das romantische Zeitalter, documentaire Delie und Brenton, Australi sche serie naar de roman 'All the rivers run', van Nancy Cato. Afl.: 6 Sommer-Jazz. Johnny Griffin - Woody Shaw-Quintet W.K. Schaken '86: Kasparov - Karpov bruisende leven in de stad, op het werk, in het gezin. Hoewel het verhaal rond Amy zich tergend langzaam via de beeldbuis ontrolt, ko men veel aspecten aan bod waarmee een patiënt wordt geconfronteerd. Zo treft Amy een specialist die zich zo vaag en nietzeggend mogelijk uit drukt overigens blijkt de man tegenover echtgenoot Jeff een opvallend welwil lender en volwassen toon aan te slaan dan tegen Amy zelf. Een citaat uit het overleg tus sen specialist en huisarts: „Ik ben chirurg, geen psychiate- r..."En in het ziekenhuis is alles al zo kil en onpersoon lijk: de doktershanden zijn koud, evenals alle apparatuur die nodig is bij de lange rij onderzoeken, die Amy moet ondergaan. De eenzaamheid is groot wanneer een patiënt minutenlang in de scanner ligt te wachten totdat een verpleegster-achter-glas het gezoem en geblieb weer uit schakelt. Leek eerst alleen het zieken huis vijandig tegenover de patiënt, eenmaal thuis blijken ook echtgenoot Jeff, dochter Christie, maar vooral de col lega's op het werk geen raad te weten met Amy. Het is moeilijk voor de omgeving precies de juiste bezorgdheid weer te geven, zonder te gaan betuttelen. En de pa tiënt zelf is daar ook niet op voorbereid. BBC 1 Cricket Regionaal nieuwe Weit 'til your father gets home. Jeugdserie. Afl.: The commune Heidi, jeugdserie. Afl.: Clara comes to the Alp Montreaux Rock Festival (3). Met Genesis. Cock Robin, Sta tus Quo, Sam Harris, Bilyy Ocean. OMD, The Outfield en Chris Rea. Journaal en weerbericht London Plus Wogan, praatshow Lea and Dustin's Laughter Show, amusmentsprogramma met Lee Dennis en Dustin Gee. Gasten: Dame Edna. Les Pat terson. Dean Park en Sonny Hayes Co. Dynasty, amerikaanse serie. Afl.: the Trial (2). Blake's kan sen nemen toe wanneer een belangrijke getuige verklaart dat hij werd betaald om een valse verklaring at te leggen Journaal en weekend-weer bericht In at the deep end (3). Auctio neer. Vandaag volgt de came ra Chris Serie die als veiling meester zal optreden in Sothe by's Omnibus at the Proma. Royal Philharmonic Orchestra o.l.v. Yuri temirkanov, m.m.v. Anne- Sophie Mutter, viool, 1. Kiki- mora, van Ljadov. 2. Vioolcon cert in a kl.t., van Dvorak Countdown, Amerikaanse speelfilm (1968) van Robert Altman met Robert Duvall, Ja mes Caan, Charles Aidman e.a. Wanneer de Amerikaanse ruimtevaartspecialisten verne men dat de Russen van plan zijn een man naar de man te sturen, gaan ze koortsachtig aan het werk voor een eerste bemande maanvlucht Weerbericht BBC 2 16.15 Springconcours vanuit Hick- stead; Paarderaces vanuit Goodwood; W.K. Roeien vanuit Nottingham en Cricket: 3e testmatch Engeland - Nieuw Zeeland 19.10 The family rico, Amerikaanse speelfilm (1972) van Pauyl Wendkos met Ben Gazzara, Sal Mineo, Jo van Fleet. Een leider van een georganiseerde misdaadfamilie verliest zijn loy aliteit. 20.20 Top Priority, tekenfilm 20.30 Ebony, Magazine voor de zwarte gemeenschap in Groot Brittannië. Presentatie: Vastia- na Belfon. 21.00 The Great Egg race, spelpro- gramma met Heinz Wolft. Afl.: The greasy pole. De Engelse muzikant Chris Rea is te gast op het Montreux Rock Festival. BBC 1 om 18.05 uur. Leueen Willoughby speelt Amy Matthews in 0 „The other Kingdom" Maar wie is wel voorbereid, zo wordt in de film ge vraagd? Kanker is immers een ziekte die alleen „ande ren" krijgen. Radiotherapie (bestraling) en chemothera- piën maken het mogelijk borstkanker te bestrijden zonder dat direct tot mastec tomy (het afzetten van de borst) hoeft te worden over gegaan. Amy treft het in dat geval beter dan haar kamer genoot Ruby in het zieken huis bij wie jaren geleden en bij gebrek aan een betere oplossing wel een borst werd afgezet. Overigens, zo meldt het Ko ninklijk Wilhelminafonds, heeft een borstsparende be handeling geen hogere kans op genezing, maar kan het naderhand onnoemelijk veel 21.30 Gardeners world, serie over tuinieren 22.00 My Music, muzikaal spelpro- gramma met Steve Race 22.30 The Healing Arts (8). Afl.: Ba lancing in the body 23.20 Harty goes to Edinburgh, se rie met Russell Harty 23.50 Newenight 00.35 Weerbericht 00.40 Cricket: 3e matchtest Enge land - Nieuw-Zeeland, samen vatting 01.10-01.55 Paardesport: Hickstead Derby, samenvatting leed besparen. De kwaliteit van het overleven wordt daardoor hoger. Toch, zo waarschuwt het Wilhelmina fonds (voor noodhulp 020 64.40.44) moeten kijkers, en met name vrouwen met borstkanker, niet al te hoog gespannen verwachtingen hebben na het zien van „Amy". Amputeren kan in bepaélde gevallen zonder ri sico worden uitgesteld of zelfs geheel overbodig wor den, maar dat wil niet zeggen alle gevallen. Van de 50.000 nieuwe kankerpatiënten die er in Nederland per jaar bij komen, betreffen 5000 geval len borstkanker, tien procent dus. Het vertonen van „De strijd van Amy Matthews" i? hoe dan ook geen overbodige luxe. JOOS PERSOON ITV SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 Take the high road 16.25 Anglia news 16.30 Sons and daughters 17.00 Rainbow 17.15 The Moomine (herh.) 17.25 Scooby-Doo 17.50 Your mother wouldn't like it 18.15 Sporting Allstare 18.45 News at 5.45 19.00 About Anglia 20.00 Albion market 20.30 Arthur Hailey's strong medlci- 22.30 Tales of the unexpected 23.00 Newe at ten followed by Anglia late news and weather 23.30 Spitting Image 00.00 Friday late film: This wonder ful crook 02.00 Lost and found 16.00 0 The Pat Sharp Show 16.45 0 Here Comes The Weekend 17.30 0 On Friday, met Gary Davies 18.30 Thrillseekers. Presentatie: Chuck Connors. Onderwerpen: een vrouwelijke rodeo, een race-instructuur voor sterren en een surf-fotograaf 19.00 Dennis. Dennis sells bottles. Als Dennis" ouders proberen de jongen met geld om te le ren gaan, krijgt de buurt een heel verkeerd beeld van de fa milie 19.30 The Flying Nun. May the wind always be at your back 20.00 The New Dick van Dyke Show. Bernie's house. Dick en Jenny brengen vrienden op de hoogte van het feit dat het huis naast hen te koop is. 20.30 The New Candid Camera Show 21.15 Vegas. All kinds of love. Tanna komt erachter dat Bea wil trouwen met iemand die ver dacht wordt van moord. Hij gaat op onderzoek uit 22.10 Wagon Train. Tobias Jones Tobias Jones wordt van moord verdacht 23.00 0 Monsters of Rock (herh.) 23.45-00.45 0 The Great Video Race (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven FEDUCO 11.05 Telebord MUSIC BOX 07.00 El Muziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00), Amanda Redington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanan Show (10.00), Simon Pot ter Show (11.00) en The Shadow (12.00). DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.23 Die Sport-Reportage 11.10 0 P.I.T. Peter lllmanns Treft. Nieuwe hits en nieuws vanuit discotheek Tarm Center in Bochum. Gasten: Frankie Goes To Hollywood en Gianna Nan- nini 11.55 Umschau 12.55 Persoverzicht DUITSLAND 2 12.00 Nachbarn in Europa, in formatie en amusement voor buitenlanders en. Duitsers. (12.30 Turkije. 12.40 Portugal. 13.20 Ita lië.) BBC 1 09.40 The Family Ness, teken filmserie 09.45 The Saturday Picture Show, Presentatie: Mark Curry en Cheryl Baker 11.55 Grandstand: Nieuwsover zicht, weerbericht, cricket 3e test Engeland - Nieuw- Zeeland, paarderaces van uit Goodwood en W.K. roeien vanuit Nottingham ITV 10.25 Get Fresh! Variété voor kinderen 12.30 TheTelebugs 13.00 ITNNews SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory met Emily, The Toothbrush Family, In spector Gadget, Myste rious Island en The Wheel ed Warriors 11.05 Elephant Boy, Conversa tion Man 12.00 E The Pat Sharp Show. AVRO 16.10 Mensen zoals jij en ik. Met Kees Brusse in de hoofdrol 17.05 Ik zag twee beren, kinder programma 17.20 Ontdek je plekje. Van daag: Heerlen NOS 17.30 %6-Journaal AVRO 17.40 Nederland bouwt de Ba tavia, filmimpressie van de reconstructie van dit histo rische schip te Lelystad 18.05-18.30 Wordt vervolgd, wekelijk strip en tekenfilm magazine 19.00 Bas Boris Bode (10), Duit se jeugdserie. Nadat Leo van Gulden uit het zieken huis is ontvoerd, belt hij Bas Boris weer op. (herh.) 19.25 Blokletter8, spelprogram- ma. Presentatie: Fred Os- ter NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 Penmarric, Engelse serie. Afl. 12 en 13.1927: Het hu welijk van Philip en Helena Castallack dreigt stuk te lopen. 1932: Janna en Mi chael Vincent zetten alles om op Penmarric te kun nen wonen 22.15 AVRO's Sportpanorama: Open Nederlandse Kampi oenschap Triathlon 1986 in Almere. Deze super-uit- houdingsproef bestaat uit 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en ruim 42 kilometer hardlo pen. Tot het deelnemers veld behoorden Gregor Stam, Axel Koenders, Pe ter Zijderveld en Frank Huls. 23.15 AVRO's Televizier, actua liteitenmagazine. Aan dacht voor de „Zaak Van Beelen". Deze 24-jarige ex-Nederlander werd 15 jaar geleden in Adelaide (Zuid-Australië) veroor deeld tot levenslange ge moord op en verkrachting van een 15-jarig meisje. Hij werd veroordeeld op basis van louter technisch be wijsmateriaal. Frits van Beelen heeft consequent volgehouden onschuldig te zijn. Televizier sprak met Van Beelen, zijn advocaat, een lid van de jury die hem veroordeelde en sindsdien ernstig twijfelt aan zijn schuld. In de studio wordl gesproken met de Neder landse gerechtelijke pa tholoog dr. Voortman en met mr. Corstens, hoogle raar straf- en strafproces recht in Nijmegen 23.45 Jazz met Jacobs, Pim Ja cobs met zijn trio ontvangt jonge musici NOS 00.20 Journaal RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 18.05 Muziekprogramma. 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: Water en vuur 22.02 NCRV Vrijdag Sport. 23.00 NOS: Nieuws en mededelingen 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband 02.02 Oh, wat een nacht 05.02 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 AVRO: Wordt vervolgd, Radio- Zomereditie 18.15 Minjon. 'Pas geverfd'. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 ieder heel uur nieuws (NOS) 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel 22.02 Countdown café RADIO 4 18.00 NOS: Nieuws 18.02 Aspekten van de Kamermuziek 19.00 De Bovenbouw 20.00 Nieuws 20.02 Europees Concert Podium. Ra dio Symphonie Orchester Ber lin. (21.25-21.40 Muziekspie- gel) 21.40 Horizon 23.00 NOS Jazz Festival 1986 RADIO 5 18.10 EO: Totaal Zomers. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open 21.00 Zicht op Israël 21.40 Theologische verkenningen REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00-20.00 Leiden Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Cocktail. 20.03 Imago, voor jongeren. 22.10 Hangmat. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee. 22.05 Country-side. 23.00 Notturno. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.30 Pianomuziek: Carol Honigberg. 19.00 Kroniek 2: met een ezelin door de Cevennes. Fred van Leeu wen „rekonstrueert" de Ce- vennes-reis die Robert Louis Stevenson in 1878 maakte en beschreef in zijn reisverhaal „Travels with a Donkey". 20.00 Zelden gehoord. 20.30 Festival van Vlaanderen - Lim burg 1986. Het BRT-koor. 22.10 Strijkkwartet Opus 130 van Beethoven. 23.00 Middelheim Big Bands. De Ger ry Mulligan Big Band. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 TROS: TROS Nieuws Show (met om 08.06 en 13.06 TROS Aktua). 07.30 NOS: Nieuws. 12.56 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 00.25 Nieuws voor doven NOS/AVRO 00.30-01.20 AVRO's Sportpano- rama/Studio Sport: o.a. W.K. Hockey te Amstel veen en de W.K. Zwemmen in Madrid NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Hoor je me?, serie over coma. Afl. 4: De ethi sche kant NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal NCRV 19.12 Bongo, tekenfilm van Walt Disney over een circus beertje 19.40 Ja, natuurlijk Extra (2), spelprogramma. Vandaag een mangrovebos op Kali- mantan, het vroegere Bor neo 20.40 Vlucht naar de vrijheid, Amerikaanse speelfilm (1981). regie: Delbert Mann. Film gebaseerd op een waargebeurd verhaal. In 1978 probeerden de Oostduitse families Strel- zyk en Wetzel voor de eer ste maal per ballon naar de DDR te vluchten. Hun eer ste poging mislukte NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Sudah, laat maar. Afl.: Van toen tot toekomst. Vandaag de aankomst in Nederland en de groei van diepe frustaties over het onbegrip omdat hun ver haal wordt afgemeten aan ons verhaal 23.28 Bericht van de Wilde Gan zen NOS 23.30 Nieuws voor doven NCRV 23.35-01.10 Adam's Rib (Kathe- rine Hepburn filmcyclus), Amerikaanse speelfilm (1949). Regie: George Cu- kor. Adam en Amanda Bonner vormen een ideaal echtpaar. Beiden zijn ju rist. Dat werkt uitstekend tot beiden bij dezelfde rechtszaak betrokken ra ken EUROPA TV 17.35 Kinderprogramma's: Tik Tak, Gigi 18.05 Europa Count Down. Popmu ziek met Curry 18.45 Weerbericht 18.50 The Headline Stories about European Business 19.20 Weerbericht 19.30 A day in the country, drama naar een verhaal van Guy de Maupassant 20.15 Aktion liegt in der Luft 21.05 Sport Reports. W.K. Zwem men in Madrid; Hockey: halve finales 22.40 World Watch en Weerbericht RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. (07.25 De wind en 08.03 Din gen van de dag). 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Het muzikaal portret. 12.03 Wegens vakantie gesloten. RADIO 3 ieder heel uur nieuws (NOS) 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 11.30 Weerman Hans de Jong. 12.03 Los Vast. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Concerto mattinale. 10.00 Caroline. 11.00 Beaux Arts Trio. 12.00 VOO: Strauss en Co. RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Basiseducatie. Les 4. (herh.). 09.45 Werken aan werk. Afl.: 16 (herh.). 10.00 Taal van alledag. Les 19 (herh.). 10.15 EO: Muzikale fruitmand. 11.30 De besten van orkesten. 12.00 Nieuws. 12.05 Zie-zo-zomer. 12.20 EO... in de regio. 12.45 Vragen naar de weg. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine met agenda-inf., door Rianne van der Giessen. 11.00 Nieuws. 11.03 Het on derwerp van de week, documentair progr. met nieuws-achtergronden. 12.00 Nieuws. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Zomerzaterdag. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Wat doen we met het week end? 10.03 Klankband. Een uurtje filmmu ziek. 11.00 De Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. BRT 3 07.00 Goede morgen. Ouverture „Mignon" (Ambroise Thomas). Het Symfonisch orkest van Londen, dirigent: Charles Mac Kerras. 08.20 Ochtendconcert. Concertante symfonie in C (Christian Can- nabich). Concerto in G voor cello en strijkers (Anton Flltz). Sonate in Bes, opus 7 nr. 2 voor harp en klavecimbel (Jean-Pierre Baur). 09.20 Ochtendconcert (2). Suite voor strijkorkest (Frank Bridge). Het Engels kamerorkest. 10.00 Woordprogramma: Gerard Walschap 80. 11.00 Uit het grote muziekrepertoire. 12.15 Koormuziek. Twee canons voor vrouwenstemmen, uit opus 113 (Johannes Brahms).

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7