lustige dag voor „Ripse" favorieten rC Den Haag oet nog wennen Trouwkaart kost Xerxes een boete TENNIS CIRCUIT 'SV laat goede indruk achter n Barcelona Rode kaart voor verkeerde speler Körver hoeft niet meer te huilen ,AORT QeidAeQowuvnt DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1986 PAGINA HAAG De karakteristieken van edstrijden in de eredivisie betaald al zijn: >en Haag Go Ahead Eagles 0-1 48. Hofstede 0-1. Scheidsrechter et. Toeschouwers: 8.000. Gele kaart: ig (Go Ahead Eagles). Haag: Stam; Purvis, De Vos van ik, Jol, Lankhaar; Groenendijk 'an Alphen, Otto; Schellevis (De éj, Boere, Morley. head Eagles: Van der Gouw; Knip- :rg, Back, Dilling, Coolen; Hofste- ^oudsma, Voskamp; Tular, Small, ■lem Veendam 0-0. Scheidsréch- lobee. Toeschouwers: 3.500. Rode Nijholt (Haarlem). Gele kaart: •hoor en Mulder (Veendam). em: Metgod; Masefield, Verkalk, Van Bekkum; Doesburg, Rep (Mo- redivisie het kort niz), Nijholt; Atteveld, Sitek (Keur), Peeper. SC Veendam: Hoekstra; Nijgh, Wiebing, Verschoor, Mulder; Steenge, Keukens, Veldmate, Huizingh; Klompstra, Huistra (Redmeijer). Excelsior - Sparta 0-2 (0-1): 24. Böc- kling 0-1, 47. Lengkeek 0-2. Scheids rechter Van Ettekoven. Toeschouwers: 4700. Gele kaart: Olde Riekerink, Schmidt en Ridderhof (Sparta), Snoei (Excelsior). Excelsior: Doesburg; Leenheer, Van der Padt, Steve Wasiman, Van Tour; Was- lander, André Wasiman (Van Bremen), Van Goozen, Snoei; Beukers (Latuheru), Schapendonk. Sparta: De Goey; Olde Riekerink, Wijn berg, Diliberto, De Kant; Schmidt, Steur, Ridderhof, Eijer; Lengkeek, Böckling. FC Twente AZ 1-0 ((H)): 79. Pouls 1-0. Scheidsrechter: Dolstra. Toeschouwers: 5.500. Gele kaart: Castelijn (AZ). FC Twente: Snelders; Koopman, Rutten, Bosch, Pouls; Paus, Willems, Bleuming (Groeleken), Ten Caat; Lipponen, Wil- AZ: De Koning; Castelijn, Guyt (Te Pas- ke), Van Gaal, Oosterveer; Jalink, Pa trick, Tiktak, Nortan; Tol, Visser. Roda JC - Fortuna Sittard 2-0 (2-0): 14. Blattler 1-0, 21. Wildschut 2-0. Scheidsrechter: Geurts. Toeschouwers 11.000. Gele kaart Eleveld (Fortuna). Roda JC: Smits; Hanssen, Brandts, Cal- derwood, De Jong; Wildschut, Suvrijn, Jans; Blattler, Hoekman, Meyer (Iwa- Fortuna: Van Gerven; Maessen, Eleveld, Koevermans, Boessen; Mordang (Thijs- sen), Evers, Reijners; Janssen, Linford, Holverda, (Van Marwijk). PEC Zwolle - FC Utrecht 2-1 (0-1): 22. Van der Waart 0-1, 49. Van Loen 0-2, 51. Doufikar 1-2, 62. Van Loen 1-3, 89. Ade laar 1-4, 90. F. Booy 2-4. Scheidsrechter Van der Laar. Toeschouwers 3.000. PEC Zwolle: Raven; Leusink, Kamstra, Van Buuren, Duim; A. Booy, Yucedag (Van der Hengst), Doufikar, McNulty; (Pelleboer), F. Booy, Verschoor. FC Utrecht: Van Ede; Van den Akker, Van der Meer, Du Chatinier, Verrips; Plomp, Adelaar, Van der Horst (Van aer Hooft); Van Loen, Van der Waart, Frë- DEN HAAG Van de vijf clubs die de openingsdag in de eerste divisie on geschonden doorkwamen, zijn er na de tweede ronde vier afgevallen. Alleen Vitesse won voor de tweede keer, dit keer van Helmond Sport. Voor Frans Körver verliep de tweede competitie dag heel wat beter dan de eerste. De trainer, die na het verlies van MVV tegen SVV huilend het terrein in Schiedam was afgestapt, verliet giste ren Velsen met opgeheven hoofd. Tel star ging in eigen huis met 3-0 ten on der. De Graafschap - Heerenveen 0-0. Scheids rechter: Bakker. Toeschouwers: 2500. DS *79 - Heracles 2-1 (1-1): 7. Bartelings 1-0, 34. Schepers 1-1, 80. Ter» Bakker 2-1. Scheids rechter: Van Riel. Toeschouwers: 1500. RKC - NEC 3-1 (0-1): 28. Grim 0-1. 59. Kruys 1-1, 72. Van Velzen 2-1, 87. Van der Kraay 3-1. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 2100. Emmen SVV 3-1 (3-0): 14. Van de Weerd 1-0, 15. Fuhler 2-0, 43. Metz 3-0, 61. Könemann 3-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Hindriks en Nandlall (Emmen), Neeskens, Van Buuren, Oosterlee en Van Ca- pel (SVV). Volendam - Willem II 2-1 (1-0): 30. Jonk 1-0, 48. Duif 2-0, 57. Godee 2-1. Scheidsrechter: Van Mierlo. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Van Gils (Willem II). Vitesse - Helmond Sport 2-1 (04)): 58. Lalla 0- 1, 73. Van der Brom 1-1, 80. Talan 2-1. Scheids rechter: Reygwart. Toeschouwers: 2300. SC Cambuur - Eindhoven 2-0 ((H)): 67. Ront- berg 1-0, 85. Van der Ark 2-0. Scheidsrechter: Overkleeft. Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Payne (SC Cambuur) en Constansia (Eindho- Telstar - MVV 0-3 (0-1): 7. Van de Boogaard 0-1, 53. Driessen 0-2, 87. Adam 0-3. Scheids rechter: Van Swieten. Toeschouwers: 2000. Griekenland pakt vandalen aan ATHENE De Griekse overheid gaat gewelddadige voetbalsupporters voort aan strenger straffen. Het parlement heeft een wet aangenomen, die het mo gelijk maakt om vernielzuchtige fans maximaal twee jaar gevangenisstraf te geven. Op grond van de nieuwe wet kunnen supporters direct worden gear resteerd als zij vernielingen aanrichten op tribunes, gevaarlijke voorwerpen bij zich hebben of het spel onderbreken. Fans die eenmaal veroordeeld zijn mo gen voor een bepaalde periode geen voetbalwedstrijd meer bezoeken. Zij moeten zich een half uur na het begin van de wedstrijden op het politiebureau melden. DEN Het was giste- op Salvo voor de ge- tste speler en speel- s een rustige dag. n enkele van de be- irmde tennissers hoef- )ok maar een set af te n in Rijpwetering. :s de bij de heren als ie genoteerde Ruud uwstraten had het niet ïilijk, ook al heette zijn instander Cock Zeven en. De Hazerswoude- altijd goed voor een lerkelijke moest na het 6-2, 6-3 ver lies toezien hoe Nieuw- straten als eerste van het heren-veld de kwartfina les bereikte. Zover zijn nog niet de sterke Fred Stierum (1) en zijn club genoot van De Munnik, Wil lem Sekeris (2). Als de Leider dorpers zo spelen als gisteren, dan zal het bereiken van de laatste acht voor het tweetal geen al te grote problemen op leveren. Stierum gunde Ar-' nold Berger slechts één game; titelhouder Sekeris moest iets langer op de baan verblijven tegen Jan Westering: 6-1, 6-2. Ook de vierde geplaatste spe ler, Leo van Santen, ging naar de derde ronde. Is er bij de he ren pas één speler in de kwartfinale, bij de dames is het achttal al bijna compleet. Micky van Waasbergen (3) was de D-dertigpluster die de meeste games verloor; zij won met 6-1, 6-3 van Marion Wes tering. De als tweede geplaat ste plaatselijke favoriete Corry Zonderop (tegen Nel Hamer- pagt) en Lieneke de Koning (tegen Gonny Heemskerk) moesten beiden in totaal der tien games op de baan vertoe ven. Met het minimale aantal games kwamen Tiny van Rui ten en Marga Klein, die met Lieneke de Koning in het da- mesdubbel eveneens onver slaanbaar was, in de kwartfi nale. In de dubbels was er van meer strijd sprake, hoewel ook hier de meeste partijen zich tot twee sets beperkten. Het moei lijkst hadden Ton Koedam en Loek Koek het. Pas na een „verlengde" tweede set lieten zij het koppel Klein/Westering achter zich: 6-4, 7-5. Ook Leo van Berkel en Harry van Veen moesten aan de bak te-, gen het duo Vertseeg/Castien: 6-4, 6-4. Verrassend gemakke lijk bleven Maria Beelen en haar mannelijke partner Ge rard van Haastregt (3) op de been tegen het eertijds roem ruchte Nieuw-Vennepse ge- mengddubbel Seyn/Gaus. Beelen had toch een goede dag, want ook in het dames- dubbel met Riet Akerboom kwam zij tot winst. Het op pa pier favoriete dameskoppel ze gevierde tegen Riet Akerboom en Riny van der Wereld 6-2, 6-1. Werd deze partij op de Ripse buitenbanen verspeeld, vanwege de regen moesten weer enkele wedstrijden in de Munnik-hal afgewerkt wor den. Een hal die voor sommi gen vrijwel onvindbaar lijkt te zijn. In ieder geval voor het damesduo Hamerpagt/Tokkie, dat achter tegenstandsters Van Lunteren en Bernard naar Leiderdorp zou rijden. Al of niet expres werd het duo „los- gereden", waarna het een uur duurde voordat Hamerpagt- /Tokkie de Leiderdorpse hal vonden. Waar zij Van Lunte ren en Bernard al inslaand aantroffen en die zij met een 6-0, 6-1 verlies aan de broek weer verlieten... CcicLcSoivumt HAAG Go Ahead :al bs heeft gisteravond |et Zuiderpark een ein- jemaakt aan een mooie ;se traditie. Sinds 18 1985 leed FC Den |g in competitiever- d geen nederlaag, toog ig jaar ongeslagen naar n (kampioenschap van de l'_ ite divisie, maar leed lijn première in de ere- e gie prompt een neder- le De Deventer ploeg derhalve spreken van formidabele competi- __art door na de thuis- van 1-0 van zaterdag Excelsior FC Den Haag bene in het Zuider met dezelfde cijfers doppen. inisch directeur Pim van /leent meldde wat hij al er had gedaan na de se- ze oefenpartijen tegen ingham Forest en West United deed, dat FC Den nog duidelijk moet wen- aan de bij de rentree op hoogste niveau vereiste ;re handelingssnelheid, vond hij zijn ploeg tekort ;ten. innerlijk zielsblije tegen strever Nico van Zoghei deed op laconieke wijze alle moge lijke moeite om de hosanna stemming rond de Deventer ploeg binnen redelijke propor ties te houden. De trainer van de nog zonder enige averij ge bleven deed dit vooral ten aanzien van Alfred Knippen berg, die zich opnieuw na drukkelijk op de voorgrond presenteerde. De pas zestienja rige rechterverdediger van de Eagles speelde als een routi nier, die bovendien het pu bliek ook nog iets extra's heeft te bieden. Reliëf Het optreden van Alfred Knippenberg kreeg reliëf van wege het feit, dat hij tegen over de uitblinker^ van FC Den Haag stond. Dat was de ervaren Engelse prof Tony Morley, die ondanks het for midabele weerwerk van de piepjonge directe tegenstander zijn Haagse collega's van legio kansen voorzag. Zelf had hij in de achtste minuut pech met een boogbal vanaf de linker vleugel die over de overigens zeer goede doelman Raymond van der Gouw vlak onder de verste kruising tegen de bin nenkant van de paal belandde en het veld weer insprong. In het eerste half uur presen teerde FC Den Haag zich als een formatie met flair en aan merkelijk meer vechtlust dan zijn gasten. Verder dan kansen voor Morley en Alfons Groe nendijk kwam de thuisclub vooralsnog niet. Go Ahead Eagles verscheen eenmaal ge vaarlijk voor het doel van René Stam, toen de Haagse verdediging bij een vrije trap van Michel Boerebach niet at tent genoeg reageerde op de toelopende Mike Small. De donkere Deventer spits raakte het leder slechts half met het hoofd, waardoor het voor het Haagse doel langs rolde. De tweede keer, dat de Haagse verdediging te laat reageerde, was - zo bleek toch uiteinde lijk - fataal. De door Knippen berg naar de rechterhoek ge stuurde Boerebach passte de bal in de Haagse doelmond, waar wondelijk genoeg alleen Arno Hofstede opdook en ge heel vrijstaand doeltreffend kon inkoppen. Dit moment leidde in vrijwel nimmer afla tend, maar tot geen enkel ren dement resulterend Haags of fensief in. Vervanging De vervanging van Alfons Groenendijk door Pablo Plak (Edwin Purvis schoof hierdoor op naar het middenveld) en Deze kopbal van Remco Boere loopt op niets uit. Leo Schellevis door Ron de (Remco Boere, Marco van Al- Roode bracht meer kracht en phen, Heini Otto) ontbraken, iets meer verrassing in het Met uitzondering van de acties Haagse spel, het overzicht, de van Morley deed het Haagse tegenwoordigheid van geest, spel in die fase te geforceerd de juiste snelheid en ook het aan. geluk om kansen te benutten FRANS LEERMAKERS FC Den Haag-Go Ahead Eagles 0-1 (0-0): 48. Hofstede 0-1. Scheidsrech ter: Bannet. Toeschouwers: 8.200. Gele kaart: Dilling (Go Ahead Eagles). Van Alphen, Otto, Groenendijk (Plak); Schellevis (De Roode), Boere, Morley. Go Ahead Eagles: Van der Gouw; Knippenberg, Back, Dilling, Coolen; Woudsma, Hofstede, Voskamp, Boe rebach; Small, Tülar. ii k iRCELONA PSV is liet in geslaagd als eer- buitenlandse vereni- g in meer dan twintig het toernooi van Bar- )na te winnen. De dhovense formatie loor in de eindstrijd 1-0 van de gastheren, beslissing viel pas in 89e minuut toen Jan ntze de doorgebroken )erto onderuit haalde, rasco had van elf me- geen moeite Hans van ukelen te passeren. speelde in het stadion g(i Camp in wat waarschijn- de vaste opstelling voor de I lende weken gaat worden. ampel beraad tussen Guus efdink, Hans Kraay en Ruud o lit, was besloten Gullit j 2 r als „zeer vrije" libero te tri1 gebruiken. De voetballer nd het jaar, die de afgelopen ken zowel in de verdedi- op het middenveld als in ^8' ïanval was geposteerd, kon naar hartelust met de nÉ>val bemoeien. Voor hem de technische leiding van Z1V namelijk vier verdedigers Y! laatst. Eric Gerets weer op z}(> vertrouwde rechtsachter- M lts, Jan Heinzte op links en centraal verdedigingsduo Koot en Randy Sa- jdick muel. De laatste, nog niet speelgerechtigd voor de Ne derlandse competitie, ontpopte zich als een aanwinst. Hij had van Hiddink de opdracht ge kregen één van Barcelona's aanwinsten, de Engelsman Mark Hughes, uit te schake len. De vroegere speler van Manchester United kreeg bij de Canadees letterlijk en fi guurlijk geen poot aan de grond. Ook Koot, die de geblesseerde Nielsen moest vervangen, liet in Spanje een uitstekende in druk achter. Slechts zelden kon hij zijn man, Carrasco, niet in bedwang houden. Ook met betrekking tot Van Breu- kelen kregen Hiddink en Kraay wat meer zekerheid. De doelman maakte de laatste tijd een zeer gespannen indruk. Kleine foutjes hadden enige verontrusting bij de leiding veroorzaakt. In de eindstrijd speelde Van «Breukelen, be houdens een paar situaties, echter een uitstekende wed strijd. Eerder op de avond verzeker de Tottenham Hotspur zich van de derde prijs door AC Milan met 2-1 te verslaan. Barcelona - PSV 1-0: 89. Car rasco 1-0 (strafschop). PSV: Van Breukelen, Gullit, Gerets, Koot, Samuel en Heintze, Vanenburg, Koeman en Valke, Van der Gijp (Kool hof) en Arnesen (Van de Kerkhof). REP DEBUTEERT KLEURLOOS HAARLEM Een negatieve hoofdrol was gisteren in de eredi visie betaald voetbalwedstrijd Haarlem-SC Veendam weggelegd voor John Verschoor, die in de 34ste minuut op uiterst gelukki ge wijze aan een rode kaart ontsnapte. De reeds op een gele prent getrakteerde Verschoor, het vorig seizoen nog bij de Noordhollanders op de loonlijst, plantte zijn elleboog tussen de longen van Nijholt, die daarop pijnlijk getroffen ter aarde stort te. Scheidsrechter Hobee, die een allesbehalve overtuigende in druk achterliet, zag hierin echter vreemd genoeg geen aanlei ding om opnieuw naar de borstzak te grijpen. Nog geen minuut later besloot het slachtoffer, kennelijk geïrriteerd, voor eigen rechter te spelen en verwierf zich daarmee zelf geel. Door de spelleider daarop, ten overstaan van de 3.500 toeschouwers, de monstratief de middelvinger te tonen, mocht de blonde Haar lemmer zich vroegtijdig naar het kleedlokaal begeven. Ondanks de numerieke minderheid behoefde Haarlem, dat de uiterst kleurloos debuterende Rep na rust verving door Moniz, in het vervolg van de partij toch geen enkele treffer te incasse ren, een prestatie die voor een groot gedeelte op het conto van- de voortreffelijk keepende Metgod mag worden bijgeschreven. GEVOLG NIEUW BELEID KNVB EN HORECA DEN HAAG Een rondslin gerende trouwkaart heeft de Rotterdamse voetbalclub Xer xes duizend gulden boete ge kost, waarvan de helft voor waardelijk. Oplegger was de tuchtcommissie van de KNVB, die sinds gisteren ac tiever ten ten strijde trekt te gen het oneigenlijke gebruik van voetbalkantines. De voet balbond, die gisteren een vier iaar oude overeenkomst met het Bedrijfschap Horeca ver lengde, vond in Xerxes zijn eerste slachtoffer. Daar werd een feestje gevierd ter gelegenheid van iemands huwelijk. En een gast was zo onzorgvuldig om de uitnodi ging in de kantine te laten liggen. Dat kostte de voetbal-* club geld en kon door de KNVB tevens als blijk van goed gedrag naar overheid en Horeca worden uitgelegd. Met onder meer als oogmerk dat de tweede kamer en regering de voetbalkantines verder maar ongemoeid moeten la ten. „Daar vindt het para- commercialisme niet plaats", riepen beide partijen gisteren eensgezind. „De schuldige moet worden gezocht bij de buurt- en dorpshuizen. En daarmee bij de gemeenten, die door oogluikend toe te staan dat die accommodaties wel voor andere doeleinden wor den gebruikt de Horeca per jaar anderhalf miljard door de neus boren". 10.000 kantines In Nederland staan 10 a 11 duizend sportkantines. Daar van nemen de voetbalclubs er achtduizend voor hun reke ning. De overige twee-, drie duizend zijn de bars en buf fetten in zwembaden, sport hallen en dergelijke. Daar naast wemelt het nog van de buurt-, club- en dorpshuizen, waar de drankjes en hapjes tegen vaak aantrekkelijke prijzen ook In grote heoveel- heden over de toonbank gaan. Sinds vier jaar bestaat er een overeenkomst tussen de voet balbond en het Bedrijfschap Horeca, zodat scherp wordt gelet op oneigenlijk gebruik van voetbalkantines. Beide partijen zijn over het effect van die afspraak zeer tevre den. Er wordt zeer sporadisch, zo zeggen ze, gebruik gemaakt van die kantines voor bruilof ten en partijen. Desondanks meenden KNVB en Horeca dat het noodzake lijk was de overeenkomst, die jaarlijks wordt verlengd na op zijn merites te zijn beoordeeld, nog eens krachtig te moeten onderstrepen. Waarbij het in voeren van een rol voor de tuchtcommissie van de KNVB voor bestraffing van de over treders een nieuwigheid is. De KNVB meent dat het dan verder maar zo moet blijven. Horeca wil toch liever wette lijke maatregelen, zoals de Kamerleden Van Erp en Hummel onlangs hebben voorgesteld. In het overleg tussen KNVB en Horeca zijn de overige sportbonden bui tenspel gebleven. Er bestaat wel een overeenkomst tussen het bedrijfschap en de Neder landse Sportfederatie (NSF), dat ook andere bonden zich kanten tegen para-commerci- altéme. Eens extra Aanleiding voor de KNVB om nog eens extra te accentu eren dat de voetbalbond in elk geval een beleid voert dat de toets der kritiek kan door staan waren publikaties on langs dat het juist de voetbal kantines betrof waar bruilof ten en partijen werden ge vierd. Dat nu werd gisteren, zoals gezegd, door beide on dertekenaars ontkend. Waar bij het bedrijfschap nog aante kende dat in totaal drie mil jard gulden de echte horeca ontgaat door het para-com mercieel gebruik van kanti nes. Als daar paal en perk aan zou worden gesteld zou de ho reca met dat bedrag 10.000 ar beidsplaatsen kunnen creër en, deelde een woordvoerder mee. Met een stille wenk naar de overheid, die best wil pronken met vergroting van de werkgelegenheid. Het pro bleem is evenwel dat de ge meenten de huidige gang van zaken wel willen handhaven. Want slechts op die manier kan het door bezuinigingen aangetaste sociaal- en culture le werk draaiend worden ge houden. FRANK WERKMAN Eredivisie Excelsior-Sparta0-2 FC Den Haag-GA Eagles0-1 Haarlem-SC Veendam0-0 Roda JC-Fortuna S2-0 FC Twente-AZ1-0 PEC Zwolle-FC Utrecht2-4 Stand FC Twente2 2 0 0 4 3 -1 GA Eagles2 2 0 0 4 2 -0 Sparta2 1 1 0 3 3 -1 Groningen1 1 0 0 2 4 -0 Roda JC1 1 0 0 2 2 -0 Feyenoord1 1 0 0 2 3 -2 FC Utrecht2 10 12 5-4 Haarlem2 0 2 0 2 0 -0 Den Bosch10 10 10-0 PSV10 10 11-1 VVV10 10 10-0 Veendam10 10 10-0 Fortuna S2 0 1110-2 Den Haag1 0 0 1 0 0 -1 Excelsior2 0 0 2 0 0 -3 PEC Zwolle2 0 0 2 0 4 -7 AZ2 0 0 2 0 0 -5 Ajax0 0 0 0 0 0 -0 Eerste divisie De Graatschap-Heerenveen0-0 DS '79-Heracles2-1 RKC-NEC3-1 Emmen-SW3-1 Volendam-Wlllem II2-1 Vitesse-Helmond Sp2-1 SC Cambuur-Eindhoven2-0 Telstar-MVV0-3 Vilesse2 2 0 0 4 5 -2 RKC2 1 1 0 3 5 -3 DS '792 1 1 0 3 4 -3 Heerenveen2 1 1 0 3 2 -1 Cambuur1 1 0 0 2 2 -0 Helmond Sp2 10 12 6-4 Emmen2 10 12 3-2 MVV2 10 12 4-3 Graafschap2 0 2 0 2 1 -1 SVV2 10 12 4-4 Willem II2 10 12 2-2 Volendam2 10 12 4-6 NAC10 10 12-2 RBC10 10 12-2 Heracles2 0 1112-3 NEC2 0 1113-5 Telstar2 0 1112-5 Wageningen100101-2 Eindhoven200201-5 Topscorers Eredivisie Van Loen (FC Utrecht)2 Adelaar (FC Utrecht)2 Lengkeek (Sparta)2 Houtman (FC Groningen)2 Doufikar (PEC Zwolle) 2 Eerste divisie Grim (NEC) 3 Van Tilburg (Helmond Sport)3 Van de Boogaard (MVV) 2 Lammers (RKC)2 Van der Brom (Vitesse) 2 Van Dorpel (Volendam)2 Schepers (Heracles) 2 Prijsvragen Toto 33 e Een juist Ingevuld rijtje ziet er als volgt uit: 2-2-3-1-1-2-3-1-2-1-1-1. Sovjet-Unie scoort niet tegen Zweden DEN HAAG De Sovjet- Unie heeft zijn faam in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Zweden geen moment kunnen waarmaken. Beide ploe gen kwamen in Goten- burg voor 13.000 toeschou wers niet tot scoren. Het elftal van trainer Loba- novski speelde erg voor zichtig. De Zweden misten de kracht het Oostblok- team in de problemen te brengen. Noorwegen en Roemenië hiel den elkaar in evenwicht in Oslo: 2-2. Bij rust leidde de Oosteuropese ploeg met 2-0 door een eigen doelpunt van Osvold en door een treffer van Hagi. Oekland maakte beide doelpunten voor de Zweden. Het Finse voetbalelftal won in Lahti met 1-0 van Oost-Duits- land. Ari Hjelm scoorde in de 61e minuut.- Bayern München, de tegen stander van PSV in de eerste ronde van het Europa Cup 1- toernooi, is op de derde plaats geëindigd tijdens het voetbal toernooi van Grashoppers Zu rich. In de troostfinale won de Westduitse kampioen en be kerwinnaar met 1-0 van Flu- minense uit Rio de Janeiro. Hansi Dorfner bracht Mün chen na een kwartier spelen op voorsprong. Trainer Udo Lattek kon niet beschikken over Lothar Matthaus en Nor- bert Nachtweih. Beide spelers zijn licht geblesseerd. Uitblin ker was Jean-Marie Pfaff, die door fraaie acties verhinderde dat de Brazilianen tot scoren kwamen. Feyenoord had een produktie- ve avond. De ploeg van Rinus Israel won voor duizend toe schouwers de vriendschappe lijke wedstrijd tegen TOGR (derde klasse zaterdagama teurs) met 14-1. Bij rust ston den de profs voor met 7-0. De doelpuntenmakers waren Hoekstra (4), Been en Elstrup (beiden 3) en Heus, Monkou, Hofman en Blinker (allen 1). Brugge heeft in de finale van het supercup-toernooi gewon nen met 1-0 van Anderlecht. Jan Ceulemans maakte de treffer. Bij de wedstrijd in Brugge waren 15.000 toeschou wers aanwezig.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9