Erepodium taboe TOTO-HOOFDPRIJS STERK VERHOOGD. Wielerzeges van Ducroten Nijdam Moeder Jonge jans vergeet fotocamera ALLE DUBBELS GAAN VERDER £oidóc6outatit Westduitse hockeysters weer gelijk 1^222 IPORT DINSDAG 19 AUGUSTUS 1986 PAGINA 7 portprijsvragen EN HAAG De gegevens in sportprijsvragen 33 zijn: jtto: eerste prijs: geen win- tweede prijs: 6 x f. ,00, derde prijs: 251 x f. 9,50, vierde prijs: 6.702 x f. 00. vijfde prijs: 79.111 x f. KL jibr eerste prijs: geen win- ar, tweede prijs: 7 x f. 501,70, derde prijs: 111 x f en &70' oto-gelijk eerste prijs: geen innaar, tweede prijs: geen innaar, derde prijs: 1 x f. i59,40. vierde prijs: 219 x f. ,00. Jelle Nijdam is blij met zijn zege in de proloog van de Ronde van Nederland. DEN HAAG Jelle Nijdam en Maarten Du- crot hebben hun baas Jan Raas een uiterst leu ke maandag 18 augustus bezorgd. Nijdam won de openingstijdrit van de Ronde van Nederland, een paar uur later en heel wat kilometers van Veenendaal, won Ducrot de elfde etappe van de Coors Classic, een rit van 130 kilometer tussen Vail en Copper Moun tain. In de afdaling van de Free- mont Pass achtte Ducrot de tijd gekomen de groep te ontvluchten. Hij wist dat hij in een peloton met onder meer een ras-sprinter als Phinney geen schijn van kans zou hebben als hij bij zijn mede-vluchters zou blij ven. Niemand reageerde alert op de poging van de Nederlander die in hoog tempo rijdend wegbleef. Hi- nault maakte het weinig uit. Hij behield de leiderstrui en breidde het verschil met Le- mond verder uit. Jelle Nijdam maakte zich in de proloog van de 29e Ronde van Nederland sterk voor twee zaken: natuurlijk het behalen van de zege, voor zichzelf en de ploeg Raas, maar ook voor het doorbre ken de hegemonie van de formatie van Peter Ftist. Hij bereikte beide doelen op een snelle fiets, die behalve een dicht achterwiel en een osse- kopstuur geen buitensporige snufjes bevatte. In Veenendaal versloeg Nij dam Eric Vanderaerden, winnaar van de vorige edi tie, met drie seconden. De Belg Mare Somers volgde op acht seconden. Post moest zich, naat de klassering van Vanderaerden, troosten met die van Bert Oosterbosch (vierde), pas hersteld van eert knieholte-ontsteking, en de Australiër Alan Peiper (vijfde) in de subtop. Vorig jaar won de ploeg Post vier ritten. Nijdam trok de lijn door, die hij in de Tour de France even had onderbroken. In de proloog, gewonnen door met supersonisch materiaal rijdende Thierry Marie, werd hij vijfde. Met last in de luchtwegen als oorzaak en een lekke band als aan leiding stapte hij in de zesde rit af. Hij herstelde zich na een reeks criteriums in de Ronde van Denemarken: tweede in de proloog en winnaar van de eerste rit. Sportwereld Schaken De negende partij in de tweekamp om de we reldtitel tussen Anatoli Kar- pov en Garry Kasparov is op verzoek van uitdager Karpov uitgesteld tot morgen. Schaken De Cubaan Wal ter Arencibia werd in Gausdal (Noorwegen) wereldkampioen bij de junioren. Jeroen Piket werd zesde. Basketbal Nederland won bij het EK jongens met 83-76 van Frankrijk. Volleybal Het Nederlandse junioren team won zijn tweede wedstrijd in Bulgarije bij het EK, met 3-0 van Joegoslavië. De meisjes verloren met 3-0 van West-Duitsland. [ERSTAPPEN EN VAN BENTUM GRIJPEN NAAST ZWEMPRIJZEN ADRID - Werd de onderdompeling van Annemarie erstappen op de 100 meter vrije slag nog aardig bijge- jld door het brons van Conny van Bentum, gisteren as het erepodium na afloop van de finale op de dub de afstand voor beide Nederlandse zwemsters taboe, an Bentum bleef met een vierde plaats net buiten de ijzen, Verstappen verloor haar titel uit 1982 aan de ostduitse Heike Friedrich en moest voor de tweede •htereenvolgende dag met een achtste en laatste aats genoegen nemen. •rstappen, voor wie zelfs de nwezigheid van haar ouders •t schijnt te helpen, werd in adrid niet alleen onttroond, aar vooral ook ontgoocheld, int de tijd van 2.02,65 zat ar misschien nog wel het teste dwars. Op de selectie- idstrijden in Amersfoort was bijna twee seconden sneller. heb er geen verklaring or", aldus de 20-jarige Bra- ntse met betraande ogen. n heel seizoen lang zette ze es opzij voor de mondiale ti- Istrijd. Trainde harder dan it, was maar al te vaak de it- tputtirtg nabij, maar troostte :h tijdens dergelijke depres- met de gedachte dat een ede prestatie in de Spaanse lofdstad een mooi afscheid n haar actieve zwemcarriëre betekenen. Weliswaar Wnt Verstappen later deze Eek nog tweemaal op indivi- lele nummers (100 meter nderslag en 50 meter vrije g) in aktie, maar nu reeds iet worden geconcludeerd ze zich haar afscheid onge- ijfeld anders had voorge- ld. Een hard gelag voor de wereldkampioene, die bo- «iien maar niet te weten bnt waaraan al die decepties or de jaren heen nu eigen- Ijk liggen. En dat is misschien "^gwel des te frustrerender. trace leek zich aanvankelijk sitief voor Van Bentum, die de series de op één na snel- tijd had gezwommen, en irstappen. 's ochtends zesde, ontwikkelen. Na vijftig me- voerden de twee Neder- Polomannen bedroevend MADRID Het Nederlands heren waterpoloteam, dat te gen West-Duitsland tekenen van herstel vertoonde, sloeg - gisteren in Madrid het WK- duel met Griekenland weer de verkeerde weg in. De Grieken speelden in het eerste duel van het troosttoernooi zwak, de Nederlanders bij tijd en wijle bedroevend: 3-5. De dames versloegen België met 17-4 te komen, maar wel om kracht te sparen voor de finale. Ik had natuurlijk wel gehoopt op een derde plaats, met die ge dachte ging ik dan ook het water in. Nee, ik heb Mary T. niet gezien, ik ademde aan de andere kant. Jammer, maar ik heb toch in ieder geval al twee medailles binnen". Voorzitter Flip Fillipelli van de Canadese zwembond wordt onder meer door een gewa pende politieman tegengehou den als hij verhaal wil halen bij de jury na de diskwalifikatie in de series van zijn landgenoot Alex Baumann, die later alsnog tot de finale werd toegelaten. espa&a Op de 200 meter schoolslag kon gisteren het eerste indivi duele wereldrecord worden opgetekend. De Oostduitse Sil- ke Hörner nam, zij het op het nippertje, wraak" voor de ne derlaag tegen de Bulgaarse Ta- nia Bogomilova bij de EK 1985 in Sofia. Na een prachtige race, die de toeschouwers op de overigens schaars bevolkte tribunes in Madrid op de ban ken kreeg, zegevierde Hörner in 2.27,40 en bleef daarmee liefst achttiende van een se- ndse zwemsters zelfs het "conde onder de oude toptijd _i_*_ ...u j- van haar landgenote Sylvia Gerasch. De Oostduitse dames zijn na vijf onderdelen in Ma drid overigens nog steeds on geslagen en de uitgelaten stemming in het DDR-gezel- schap rond bondscoach Wolf gang Richter is dan ook simpel te verklaren. Bogomilova was met 2.27,66 trouwens ook ver re van langzaam. Het brons was voor de pas 13-jarige Canadese Hillary Higson. Petra van Staveren, op de 100 meter olympisch kampioene, zwom in de series de slechts dertiende tijd: 2.37,40. In de B- finale werd ze vierde in 2.36,54, viertiende seconde bo ven het nationale record. Pe tra Hillenius bleef met 2.40,13 implete veld aan, maar de ndsprint van de Oostduitsen eike Friedrich en Manuela ellmach (1.58,90) alsmede Bentums Amerikaanse ainingsmaatje Mary T. Meag- (2.00,14) deden uiteindelijk beslissende werk. inny van Bentum, die ten- Dtte twaalf-honderdste van n seconde tekort kwam voor tweede bronzen plak, onde zich niet echt terneer slagen. „Ik wist dat die twee jstduitse meisjes ongrijpbaar uden zijn. Friedrich en Stell- ach hebben persoonlijke re- rds, twee seconden sneller in de onze. Die hebben zich de series gewoon ingehou- ïnnet genoeg om de finale juist bij de eerste twintig. Te leurstellend waren ook de ver richtingen van de twee Neder landse heren op de 100 meter vlinderslag. Frank Drost en Gerard de Kort zwommen in de series respectievelijk 55,71 en 55.74. In de troostfinale werden ze achtste en zevende met tijden die veel en veel be ter moeten kunnen: 56.17 en 55.95. De vlinderslag-sprint werd ge wonnen door Pablo Morales. De 21-jarige wereldrecordhou der, wiens ouders in 1955 van uit Cuba naar de Verenigde Staten (éérst Chicago, later vanwege de sportieve ambities van zoonlief naar Californië) vluchtten, bleef zijn landge noot Matt Biondi en de Engels man Andy Jameson voor. Mi chael Gross werd verbannen naar de vierde plaats. Hij kreeg later op de avond trou wens nog een teleurstelling te verwerken toen de Westduitse ploeg de wereldtitel op de 4x200 meter vrije slag op de laatste meters verspeelde aan Oost-Duitsland dat vijfhon derdste van een seconde eer der aantikte. MADRID De bescheiden tiende plaats, die Edwin Jongejans gistermiddag in de finale van het wereldkampioenschap schoonspringen van af de drie-meterplank ten deel viel, leverde niet zo gek veel gespreksstof op. Nee, dan de handdruk die de Nederlandse springer mocht ontvangen van prins Albert van Monaco. Al thans, moeder Jongejans was in elk geval hele maal vol van de ontmoeting van haar beide kinderen (natuurlijk werd ook Daphne niet vergeten) met de hoge gast uit het kleine vor stendom, maar laat ze uitgerekend nu net haar fototoestel zijn vergeten. Na de voorronden stond Edwin Jongejans als zevende geklasseerd. „Ik had gehoopt die posi tie vast te kunnen houden, maar dat is helaas niet gelukt. Toch ben ik dik tevreden, ik heb geen echte missers gemaakt", aldus Jongejans die gisteren op een totaal van 546,18 punten bleef steken. Ruim acher de ongenaakbare Amerikaan Greg Louganis die met 750,06 pun ten wereldkampioen werd voor de twee Chine zen Tan en Li. Edwin Jongejans, die samen met Louganis als enige de moeilijkste sprong uit het gehele re pertoire afwerkte, was echter al lang blij de beste twaalf te hebben gehaald. Door een knie blessure kon hij pas twee weken voor het toer nooi in Madrid na een gedwongen rustperiode de trainingen hervatten. „Een peesschede-ont steking in mijn rechterknie. Ik ben tweeëneen- halve centimeter spieromvang kwijt geraakt. Kijk maar, hier zit een hele deuk. Ja, het doet nog steeds pijn, maar dat moet je weg kunnen zetten voor zo'n wedstrijd". Business Evenals zusje Daphne, die zaterdag een fraaie vierde plaats behaalde, studeert Edwin Jonge jans in de Verenigde Staten, in Miami (Florida) om precies te zijn. „Business", is het ietwat vage vak dat de enige Nederlandse vertegenwoordi ger in Madrid (Wessel Zimmermann werd im mers door de keuzeheren van de KNZB als te wisselvallig beoordeeld) daar volgt. Het is geen verrassing dat hij echter vooral voor het schoonspringen de grote oversteek waagde. „Ik heb daar eens in de twee weken een wed strijd. En steeds weer een uitdaging, hè. Na tuurlijk heb ik daar baat bij. Ik merk gewoon veel constanter te zijn geworden. Ik blijf dan ook nog zeker drie, drieëneenhalf jaar in Ame rika. Daarna zien we wel weer verder, mis schien ga ik dan een baan zoeken of zo. Voorlo pig blijft het schoonspringen op de eerste plaats". DICK KIERS Het Nederlandse kwartet Hans mende 7.33,15 in de finale) vloede aan dat de bronzen me- Kroes, Edsard Schlingemann, kwam niet verder dan de ze- daille van vorig jaar in Sofia Patrick Dybiona en Frank vende plaats en toonde daar- op een toevalligheid berustte. Drost (7.29,89 en een bescha- mee nog maar eens ten oveiv DICK KIERS (ADVERTENTIE) Aan de hoofdprijs van de Toto wordt het aanstaande weekeinde een bedrag van f 15.768,19 toegevoegd. Dank zij de Jackpot! Haal snel een formulier bij uw Toto/Lotto-inleveradres. TOT'--/ ,Ik voelde het de afgelopen week ieder uur als een groot gemis, dat ik Ruud Gullit niet heb gewezen op Rob de Wit. In één dag kan je wereld in storten. Hoe snel word je dan niet door de mensen verge ten? De KNVB heeft aan die ene treffer van hem in de kwalificatiewedstrijd voor het WK tegen Hongarije ruim een miljoen gulden verdiend. Hoe ontzettend betrekkelijk is dan voetbal, als blijkt dat Rob de Wit op vakantie door een her senbloeding wordt getroffen. Dat had ik Ruud Gullit én het Nederlandse publiek moeten voorhouden. Niemand stond daar op het gala bij stil. Ik miste dat in die bla-bla-sfeer". (Wim van Hanegem in het Algemeen Dagblad) Het is nodig, dat de clubs zich bewust worden van hun waarde als medium, ook in to taal opzicht met onze competi tie. Dat stadium moeten we bereiken. Dat .vereist inventi viteit. Waarom zouden alle Wedstrijden niét met hetzelfde type bal kunnen worden ge speeld, wat is mogelijk op het gebied van kleding? Er zijn talloze mogelijkheden. Niet de wedstrijd, maar het toegangs kaartje is het consumptie-arti kel. Het sectiebestuur zegt: we brengen de eredivisie terug naar zestien en daarmee is ons produkt nu ineens beter. Alsof het om een wasmiddel gaat. Hoe de mensen binnen komen is oninteressant, het gaat erom dat ze er zijn. Je moet in .eerste instantie niet trachten de omzet te verho gen, wel de belangstelling in een ander circuit te brengen. De clubs zullen de korting moeten betalen, maar je mag verwachten dat ze er iets voor terug zullen krijgen". (Directeur Gerard Slager van de FBO in De Volks krant) „Een sociaal leven? Hadden we niet. We leefden in dat kleine groepje. Ik heb van an deren altijd moeten horen dat ik door die jaren van training veel gemist heb. Het gekke was en is dat ik dat nooit ge voeld heb en niet voel op dit moment. Ik offerde een stukje van mijn leven op voor mijn lievelingssport en met mij de den meer mensen dat. We hadden een prettig leventje. Laat iemand mij maar eens uitleggen wat een beter leven is dan het bestaan van een sportman. Hard werken, ple zier maken en je altijd sterk en gezond voelen. Kan jij dat van dat leven van jou zeggen? Waarschijnlijk niet! Spannin gen, slaaptekort, verkeerd le ven, moe zijn, dat kwam bij ons niet voor". (Oud-schaatser Eric Heiden in Sport International) „Semi-professionalmisme is eigenlijk een dodelijk bestaan. Iedere werknemer heeft het weekend vrij; die jongens niet. Een dubbele dagtaak, het eten komt in het geding, je hebt jongens die er ook nog bij studeren - zo gemakkelijk hebben ze het ook niet, hoor. Er wordt tegen ze aan geke ken met een uitdrukking van: oh, maar dievoetballers ver dienen het wel gemakkelijk. Je moet eens weten hoe hard sommigen werken en wat ze er aan overhouden. Ze moe ten vroeg bij het baasje zijn, straks moet je vier weken op woensdagavond spelen. Ze kunnen hooguit pas om vier uur trainen. Voor mij is het een kwestie van combineren, schipperen. Er is best een goe de combinatie mogelijk, maar je houdt altijd dat het één ten koste gaat van het ander". (Trainer Leo van Veen van RKC in Voetbal Internatio nal) Wim van Hanegem: „Groot gemis". „Ajax wil blijkbaar niet ver der komen. Opnieuw zijn er geen topspelers gekocht, ter wijl Cruijff had toegezegd dat er nog één of twee zouden ko men. Ik heb er natuurlijk ook op aangedrongen, maar je kan, net zo goed tegen een muur schreeuwen. Het dringt niet door. Natuurlijk is er geld, maar ze zijn bang om het uit te geven, willen voor een dubbeltje op de eerste rij zit ten. Blijkbaar vindt Ajax die nieuwe VIP-boxen belangrij ker". (Marco van Basten in de Haagsche Courant) „Omdat agressie in de sport cultureel gesproken gemeen goed is geworden, is geen norm aan te brengen voor misdadig gedrag in termen van het strafrecht. Het straf recht is moeilijk toepasbaar op hetgeen op het sportveld ge beurt. Wat blijft er bijvoor beeld van de bofcssport 0ver als we het gebruik van vuists lagen volgens het strafrecht behandelen? Zo is het in feite ook met het voetballen. De rechtspraak dient aan de KNVB te worden overgela ten. Daarbij dient een groot onderscheid te worden ge maakt tussen professioneel jennen en impulsief gedrag. De spelers kennen het onder scheid. Met doorgewinterde technieken trachten voetbal lers elkaar het spelen onmo gelijk te maken, zonder dat een scheidsrechter daar écht tegen kan optreden. Daar zit de verzieking van het heden daagse voetbal. Niet bij een impulsief uitgedeelde slag". (Professor dr. J. Rijsman in Trouw) „Ik wil van de winter een paar maanden gaan trainen in Italië, want in Nederland ont breekt een goede indoor-ac- commodatie. Ik ga wel vaker naar Italië. Je hebt daar in elke plaats een atletiekbaan en je mag overal trainen. Als ze horen dat je Nederlands kampioen bent, doen ze nog meer voor je. Atletiek wordt daar anders beleefd dan hier. Bij een nationaal record staat het stadion op stelten, in Ne derland applaudisseert het publiek niet eens als de spea ker omroept dat Erik de Bruin een discusrecord heeft gegooid. Er is te weinig waar dering voor atleten. Dat ver klaart misschien waarop er zoveel afhaken". (Atleet Achmed de Kom in Het Parool) AMSTELVEEN Het had gisteren bijzonder weinig ge scheeld of de Westduitse da- meshockeyploeg, die twee jaar geleden in Los Angeles achter Nederland nog olympisch zil ver veroverde, zou tijdens de wereldtitelstrijd in Amstel veen verloren hebben van Nieuw-Zeeland. Eerder kwa men de Westduitse vrouwen twee keer niet verder dan 0-0. Slechts een doeltreffende inzet van Susi Schmid - die vroeger triomfen vierde in het doel - redde twee minuten voor het einde een punt voor West- Duitsland: 2-2. De grote revelatie van het toernooi is tot nu toe ongetwij feld Argentinië, dat gisteren het veel sterker geachte Sov jet-Unie met 2-1 versloeg. In een bikkelhard duel wist de Verenigde Staten met 2-0 van Ierland te winnen. Het waren de eerste punten voor de ploeg van de Nederlandse coach Boudewijn Castelijn, die de laatste kans op plaatsing voor de halve finales greep. Alle landen van groep B zijn nu nog in de strijd voor een plaats bij de laatste vier. Het verschil tussen nummer één (Nieuw-Zeeland) en nummer laatst (Ierland) is slechts twee punten. NOTTINGHAM De Nederlandse heren dubbel twee en'dub bel vier hebben zich op de tweede dag van de wereldkampioen schapen roeien in Nottingham, rechtstreeks geplaatst voor de halve finales. De andere vijf Nederlandse boten, die gisteren in actie kwamen, moeten morgen hun geluk beproeven in de her kansingen. Robbert Bakker en Jurgen Nelis, alsmede de vier gevormd door Herman van den Eerenbeemt, Ronald Florijn, Henk-Jan Zwolle en Nico Rienks, hadden het in zoverre gemakkelijker dan de andere Nederlanders, dat zij, zelfs als zij derde werden in de se ries, nog een ronde verder waren gekomen. Voor de overige Ne derlandse deelnemers gold, dat winst noodzakelijk was om de herkansingen te ontlopen. Voor de twee zonder stuurman, skiffeur Hans Kelderman en de combinatie acht, bleek de opgave rechtstreeks de halve eindstrij den te halen, te zwaar. Dat Kelderman een figurantenrol zou spelen, was logisch. Hij was tenslotte als reserve aan de ploeg toegevoegd en kreeg de mogelijkheid te starten in het skifnum- mer. Hij zou in elke serie kansloos zijn geweest. De Nederlandse combinatie acht is, afgezien van direct na de start, geen moment in de race geweest. Dat de coalitie via de herkansingen alsnog de eindstrijd zal bereiken, is onwaarschijnlijk. itslagen WIELRENNEN Ronde van Nederland Proloog: 1. Jelle Nijdam (Ned) de 4,8 kilometer In Veenendaal in 5 minuten en 37 seconden (51,275 km/uur), 2. Eric Vanderaerden (Bel) op 3 secon den, 3. Mare Somers (Bel) op 0,08, 4. Bert Oosterbosch (Ned) op 0,09, 5. Alan Peiper (Aus) op 0,11, 6. Peter Stevenhaagen (Ned) op 0,13, 7. John Bogers (Ned) op 0,14, 8 Marco van der Hulst (Ned) op 0,18, 9. Gerrit Sol- leveld (Ned) zelfde tijd, 10. Johan Lammerts (Ned) z.t., 11. Noël Segers (Bel) z.t., 12. Jacques Hanegraaf (Ned) op 0,19, 13. Gert Jakobs (Ned) op 0,20, 14. Imanol Murga (Spa) z.t., 15. Willem van Eynde (Bel) op 0,21, 16. Willem Wijnant (Bel) z.t., 17. Ste ven Rooks (Ned) z.t., 18. Gerrie Kne- temann (Ned) z.t., 19. Martin Kemp (Ned) op 0,22, 20. Guy Nulens (Bel) z.t. 21. Peter Pieters (Ned) op 0,22, 22. Erwin Nijboer (Ned) z.t., 23. Frank Verleyen (Bel) op 0,23, 24. Wim Mey er (Ned) z.t.. 25. Hennie Kuiper (Ned) Wilhelm Teil-ronde Vijfde etappe: 1. Othmar Hafliger (Zwi) 151 kilometer in 3.38.20, 2. Jo- hann Traxler (Oos) zt, 3. Bernd Grone (Wdl) zt. 4. Holger Müller (Odl) zt. 5. Andrei Sypytkovski (Pol) zt, 18. Gerrie Takens (Ned) op 0,26, 31. Erwin Derix (Ned) op 1.14, 58. Stefan Rakers (Ned) zt. Algemeen klassement: 1. Heinz Imbo- den (Zwi) 13.13.26, 2. Andreas Kap- pes (Wdl) op 0.17, 3. Guido Winter berg (Zwi) op 0.47, 4. Hans Küttet (Zwi) op 1.43, 5. 5. Philippe Chevalier op 2.07, 32. Rakers op 7.45, 71. Derix op 14.26, 76. Takens op 17.38. Coors Classic Elfde etappe: 1'. Ducrot (Ned), 130 km van Vail naar Copper Mountain in 3 uur 21 minuten en 39 seconden, met tijdvergoeding 3.21.09; 2. Piva (Ita) 3.21.50, met tijdvergoeding 3.21.30; 3. Gogulski (VSt) 3.21.52, met tijdvergoeding 3.21.42; 4. Phin ney (VSt) 3.21.52; 5. Hinault (Fra); 6. Anderson (Aus); 7. Eric Breukink (Ned); 8. Adri van der Poel (Ned); 9. Pascal Simon (Fra); 10. Jeff Pierce (VSt). Algemeen klassement: 1. Hinault 28 uur 26 minuten en 55 seconden; 2. Pierce op 1 minuut en 16 seconden; 3. Anderson op 2.37; 4. Lemond op 2.47; 5. Hampsten op 3.42; 6. Shapiro op 4.43; 7. Kuum op 4.48; 8. Moreno Argentin (Ita) op 5.22; 9. Bruno Cor- nillet (Fra) op 5.31; 10. Piva op 6.26; 22. Van der Poel op 20.26; 24. Steve Bauer (Can) op 21.47. Dames: 1. Madonna Harris (NZI) 91,7 kilometer in 2.36.56 - 34.948 km/uur, 2. Katrin Tobin (VSt) op 0.48, 3. Jean- nie Longo (Fra) op 1.12, 4. Maria Ca- nins (Ita) z.t., 5. Inga Thompson (VSt) z.t. Algemeen klassement: 1. Longo 8.08.46, 2. Thompson op 1.55, 3. Ca- nins op 2.08, 4. Susan Ehlers (VSt) op 4.15, 5. Harris op 6.02. ZWEMMEN WK in Madrid Finales 400 meter wisselstag: 1. Tamas Dar- nyi (Hon) 4.18,98, 2. Vadim Jaroshoek (Sov) 4.22,03, 3. Alex Baumann (Can) 4.22,58, 4. Jozsef Szabo (Hon) 4.23,02, 5. Patrick Kuehl (Odl) 4.24,82, 6. Jéff Kostoff (Vst) 4.25,43, 7. Ricardo Prado (Bra) 4.26,00, 8. Pe ter Bermel (Wdl) 4.26,46. 4 x 200 meter vrije slag: 1. Oost- Duitsland 7.15,91, 2. West-Duitsland 7.15,96, 3. Verenigde Staten 7.18,29, 4. Australië 7.22,57, 5. Sovjet-Unie 7.24,56, 6. Frankrijk 7.31,45. 7. Ne derland (Kroes, Schlingemann. Dybio na. Drost) 7.33,15, 8. Italië 7.33,44. 100 meter vlinderslag: 1. Pablo Mo rales (Vst) 53,54, 2. Matt Biondi (Vst) 53,67, 3. Andrew Jameson (Gbr) 53,81, 4. Michael Gross (Wdl) 53,87, 5. Anthony Nesty (Sur) 54,53, 6. Mar cel Gery (Tsj) 54,54, 7. Tom Ponting (Can) 54,69, 8. Benny Nielsen (Den) 55,10. 200 meter vrije slag: 1. Heike Frie drich (Odl) 1.58,26. 2. Manuela Stell- mach (Odl) 1.58,90, 3. Mary T. Meag her (Vst) 2.00,14, 4. Conny van Ben- turn (Ned) 2.00,26, 5. Mary Wayte (Vst) 2.00.44. 6. Silvia Poll (Costa R) 2.02,17, 7. Tanya Vannini (Ita) 2.02,52, 8. Annemarie Verstappen (Ned) 2.02.65. 200 meter schoolslag: 1. Silke Hor ner (Odl) 2.27,40 (wereldrecord), 2. Tania Bogomilova (Sov) 2.27,66, 3. Hillary Higson (Can) 2.31,34, 4. Sylvia Gerasch (Odl) 2.32,06, 5. Cindy Oun- puu (Can) 2.32,32, 6. Susan Rapp (Vst) 2.32,48, 7. Ingrid Lempereur (Bel) 2.32,50, 8. Manuela dalle Valle (Ita) 2.33,83. 200 meter schoolslag B-finale: 9. Jenny Hau (Vst) 2.33,63, 10. Hiroko Nagasaki (Jap) 2.35,43, 11. Britta Dahm (Wdl) 2.36,34, 12. Petra van Staveren (Ned) 2.36,54, 13. Pascale Louvrier (Fra) 2.36,59, 14. Elena Vol- kova (Sov) 2.37,34. 15. Susannah Brownsdon (Gbr) 2.37,34, 16. Anna Rosengren (Zwe) 2.37,56. 100 meter vlinderslag B-hnale: 9. Anthony Mosse (NZI) 54,57, 10. Alek- sei Markovski (Sov) 55,32, 11. Fabri- zio Rampazzo (Ita) 55,44, 12. Sergei Garro (Sov) 55,45, 13. Rene Schaff- gans (Wdl) 55,49, 14. Theopile David (Zwi) 55.52, 15. Gerard de Kort (Ned) 55,95, 16. Frank Drost (Ned) 56,17. WATERPOLO WK in Madrid Heren Nederland-Griekenland 3-5 (0-2, 1-0, 2-0, 0-3). Doelpuntenmakers: Seleto- poulos 0-1 (man meer), Pateros 0-2 (man meer), Stan van Beikum 1-2, Marc van Beikum 2-2 (man meer), Jansen 3-2 (man meer). Pateros 3-3, Venetopoulos 3-4, Aronis 3-5. Dames Nederland-België 17-4 (3-1, 5-1, 6-0. 3-2). Doelpuntenmakers Nederland: Lindhout (7). Van der Heuvel (4), Van der Veen (2), Bibo, Verdam. Libreghts en Pesman. Voor België: Charlier (2). Verbauwen en Delmeiren. SCHOONSPRINGEN WK in Madrid Heren drie-meterplank: 1. Greg Lou ganis (Vst) 750,06 punten, 2. Tan Li- angde (Chi) 692,28, 3. Li Hongping (Chi) 642,06, 4. Mark Bradshaw (Vst) 628,95, 5. Niki Stajkovic (Oos) 600,42, 6. Albin Killat (Wdl) 591,78, 7. Nikolai Drosjin (Sov) 591,78, 8. Massi mo Castellani (Ita) 568,02, 9. Piero Italian! (Ita) 567,64, 10. Edwin Jonge jans (Ned) 546,18, 11. Alexej Kogaljev (Sov) 503,04, 12. Wilfried Meyer (Wdl) 472,47. VOETBAL Bulgaarse competitie Slavia-Sliven 4-1, Vratsa-Vitosha 1-0, Spartak Pleven- Sredets 0-3, Beroe- Birin 3-1, Dimitrovgrad-Trakia 0-1, Etur-Akademik Svishtov 2-1, Loko- motiv Plovdiv-Spartak Varna 7-1, Lo- komotiv Sofia-Chernomorets 1-1. Stand: 1. Slavia en Sredets 4 punten. 3. Lokomotiv Plovdiv, Vratsa en Tra- kia, drie punten. Noorse competitie Veertiende ronde: Bryne-Viking Sta- vanger 2-0, Hamkam of Hamar-Start Kristiansand 2-2, Molde-Kongsvlnger 0-2, Rosenborg Trondheim-Mjoenda- len 3-0, Tromsoe-Stroemmen 1-1, Vaalerengen-Lillestroem 0-1. Stand: 1. Lillestroem 20, 2. Bryne 19, Start 18. HOCKEY WK dames Amstelveen Groep B: Verenigde Staten-lerland 2- 0 (1-0), Argentinië-Sovjet-Unie 2-1 (2- 1). West-Duitsland-Nieuw-Zeeland 2-2 (1-1). Stand 1. Nieuw-Zeeland 3-4, 2. Ar gentinië 3-4. 3. Sovjet-Unié 3-3, 4. West-Duitsland 3-3, 5. Ver. Staten 3-2, 6. Ierland 3-2. ROEIEN WK in Nottingham Dames Lichtgewicht: (winnaressen naar de fi nales, overige boten naar de herkan singen) Skih 1. Attenberger (Wdl) 7.57,66, 2. Delfgaauw (Ned) 8.00,35, 3. Crock- ford (Gbr) 8.08,06 4. Sommerbauer (Oos) 8.09,40, 5. Schrerber (Mex) 8.11,65, 6. Buol (Zwi) 8.19,62. Dubbel twee: 1. Verenigde Staten 7.18,92, 2. Nederland (Hommers/Me- liesie) 7.20,13, 3. Denemarken 7.29,33, 4. Oostenrijk 7.38.57, 5. Ca nada 7.44,72. Zware heren: Dubbel twee (de nummers een, twee en drie naar de halve finales, de ove rige boten naar de herkansing): 1. Sovjet-Unie 6.31,21, 2. Nederland (Bakker/Nelis) 6.32,98, 3. Oost-Duits land 6.34,16, 4. Finland 6.34,74, 5. Noorwegen 6.42,31. Twee zonder stuurman (winnaars naar de halve finales, de overige bo ten naar de herkansingen): 1. Italië 6.48,56, 2. Finland 6.51,20, 3. Neder land (Ten Have/Van der Velden) 6.56.86, 4. Brazilië 7.07.75. 5. Bulga rije 7.15,44. Skif (winnaar naar de halve finales, de overige boten naar de herkansin gen): 1. Karppinen (Fin) 7.21,87, 2. Body (Fra) 7.30.03, 3. Paltenghi (Zwi) 7.32.11, 4. Arrillaga (Mex) 7.33.25. 5. Kelderman (Ned) 7.37,95. Dubbel vier (de nummers een, twee en drie naar de halve finales, de ove rige boten naar de herkansing): 1. Nederland (Van den Eerenbeemt/Flo- rijn/Zwolle/Rienks) 6.02,05, 2. Sovjet- Unie 6.03,25, 3. Noorwegen 6.06.64, 4. Joegoslavië 6.18,21. Acht (winnaar naar de finale, de ove rige boten naar de herkansing): 1. Ita lië 5.43,27, 2. West Duitsland 5.44,66, 3. Verenigde Staten 5.49,32, 4. Groot Brittannie 5.51,49, 5. Canada 5.53,01, 6. Nederland (De Widt/A. de Vries- /Mulder/Ponsen/Algie/Wessel- /Kam/T. de Vries/Roos.ctrmn) 6.00,17 SKEELEREN Wedstrijd in Demwoude Heren: 1. Albert Bakker (Groningen), 2. Bennie van der Weide (Heeren veen), 3. Piet de Boer (Jellum), 4. Jan Wessels (Markelo), 5. Marcel Oosten (Gorredijk), 6. Henk Slagter (Olde- broek), 7. Jan Eise Kromkamp, 8. Gus Katinas (Katlljk), 9. Sjoerd Frans- bergen (Heerenveen), 10. Koop Talen (Heerenveen). Dames: 1. Boukje Keulen (Irnsum). 2. Jitske Nauta (Stiens), 3. Anita Olden- hof (Emmeloord), 4. Tecla Jonkman (St. Nicolaasga), 5. Rinnie Nijdam (Heerenveen).

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7