gekleurd gezien Sterk drama in smakelijke jeugd-serie 'A TOD/TELEVISIE £eidóc@otwant DINSDAG 19 AUGUSTUS 1986 PAGINA 13 ware Willem Ruis tbrak in de necrologie (16 is nog niet niet zo eenvoudig een goede ma te bedenken om een onverwacht overle- relatief jonge presentator van opgewekte 19 cü Zieprogramma s in beeld te herdenken. De te IA stond vorige week voor die opgave, pre- II (ai op de dag dat Willem Ruis werd gecre- I: Tli ,4 0< het zou zijn gegaan om een acteur, dan ligt i nhoud van zo n 'in memonam' voor de 19.(X je draait gewoon op de televisie een film Atnlie als kenmerkend mag worden beschouwd Prat het werk van de overledene. Zelfs als die namelijk zou hebben uitgeblonken in vro- '40( lachfilms lijkt daar niets op tegen. R* r in het geval van Ruis moest er iets anders ïl.30 vorden bedacht. Willem was immers voor- •cl ielijk bekend en geliefd geraakt door het 00 en van showprogramma's en het presente- ren van spelletjes dat is niet een oeuvre waaruit je gemakkelijk een aflevering kunt herhalen om de man na zijn dood recht mee te doen. Ook al omdat er in een Ruis-programma allerlei an dere mensen meedoen, als artiest of kandidaat, die je in zo'n context onmogelijk zomaar weer op de buis kunt zetten. De VARA koos in de 'necrologie' van vorige week voor een heel ingetogen aanpak. Sonja Barend interviewde, gezeten in de redactieka mer van de Sterrenshow, een paar mensen die min of meer nauw met Ruis hadden samenge werkt. Dat draaide gelukkig niet uit op een soort heiligverklaring, omdat de ondervraagden volwassen genoeg waren om ook over Ruis' minder aangename kanten iets te durven zeg gen. De interviewtjes werden van elkaar ge scheiden door foto's uit de shows en afgesloten met bewegende beelden van Ruis zelf terwijl hij een sfeervol liedje zong. Allemaal heel piëteitsvol gedaan, ik kan niet anders zeggen. En toch: ik miste iets van de Willem Ruis zoals we hem voornamelijk ken nen: als jolige branie, dollend met de kandida ten op een podium. Ik kan me heus wel voor stellen dat spelscènes met veel lachen, gieren en brullen misschien niet 'lekker' zouden zijn overgekomen in een programmaatje zo vlak na Ruis' tragische einde. Maar ik denk dat je hem er als showman wel meer recht mee gedaan zou hebben. Als iemand als Wim Kan overlijdt, of Wim Sonneveld, dan proberen we toch in een her denkingsprogramma de man in zijn beste doen te laten zien? Als het straks gebeurt met Kees van Kooten of Freek de Jonge of André van Duin, dan moet je toch een beeld geven van de specifieke vorm van humor waarmee zo ie mand zijn aanhang heeft opgebouwd? Dat had bij Ruis ook gemoeten nogmaals: hoezeer ik ook respect heb voor de keus van de VARA voor soberheid. De NCRV heeft een filmcyclus gewijd aan de actrice Katharine Hepburn, een van de 'grand old ladies' van Hollywood. Ik heb haar per soonlijk altijd net iets te braaf, te kleurloos ge vonden om er een speciale voorliefde voor te hebben, en dat werd bevestigd door 'Guess who's coming to dinner' van zaterdagavond, veel meer een film van op de eerste plaats Spencer Tracy (de dwarse vader) en op de tweede plaats van Sydney Poitier (de verliefde dokter) dan van Hepburn. Aardig detail was de rol van de vader van Poi tier in de film, die werd gespeeld door dezelfde acteur die ook de vader van Bill Cosby neerzet in de Cosby-show. Zodoende leverde hij niet al leen twee vaders van twee van de populairste negeracteurs uit de historie, maar in beide ge vallen was zijn 'zoon' een dokter... RENÉ DE COCQ "SROS en Veronica beroep °§feen vonnis formatiezender 5 .VERSUM TROS en 8.45onica gaan in beroep te- de verplichting op Ra- 1 niet meer dan 50 pro- t gesproken woord uit te den. Afgelopen week be- chtigde de rechtbank van i".30 sterdam het vonnis van arbitrage-commissie in geschil tussen de twee A- roepen en Omroep Bra- (18; t namens de regionale il het recht gekregen de befce omroepen te beboeten «Lu1 5.000 gulden per dag, als zich niet aan de regels jamden. vonnis van de arbitrage- imissie vloeit voort uit contract dat de regionale roep met de landelijke roep heeft gesloten voor gebruik van de FM-fre- inties van de regionale roep voor de gezamelijke uws- en actualiteiten zen- Radio-1. In dat contract rd onder meer opgenomen de zender afwisselend proken woord en muziek i moeten brengen in een houding van globaal 50- procent. De nieuwe for- le werd in december vo- jaar ingevoerd, maar leid al snel tot onenigheid. De o ionale omroep stoorde elii i aan de grote hoeveel- gesproken woord van landelijke omroepen, het- in ten koste zou gaan van aandacht van de luiste- dd r voor de eigen regionale zendingen. Veronica paste i al aan door nieuwsru- eken te laten vervallen gunste van lichte mu it. HILVERSUM Boude- wijn Klap, adjunct-direc teur van de IKON, kijkt voldaan. Teleurgesteld over de aankoop van de Britse tv-serie „Het ge heime dagboek van Adri- aan Mole - 13Va jaar", die door de commerciële maatschappij Thames Te levision werd vervaar digd, hoeft hij allerminst te zijn. Het is de smake lijkste jeugdserie van het nieuwe seizoen (van avond Ned. 2 om 19.12 uur). De eerste zeven afleveringen, die vorig jaar in Engeland op het scherm zijn gebracht, werden door de critici beju beld. Terecht natuurlijk, want het imaginaire dagboek toont Engels drama op zijn sterkst. Boudewijn Klap: „De aankoop van de reeks (een race tussen de IKON en de VARA) was gebaseerd op het boek dat we kenden. De thema's die daar in worden behandeld, zijn voor ons bekend terrein. Wij gebruiken ze ook voor onze eigen jeugdseries. Ik kijk echt met jaloerse blikken naar deze reeks. Zo zou ik ze ook willen maken Neem alleen de keuze van de hoofdrolspe lers. Die is toch onnavolg baar". „Het geheime dagboek van Adriaan Mole - 133A jaar" is het meesterwerk van de En gelse schrijfster Sue Town- send. De met humor door spekte kijk op de wereld van een zich intelectueel noemen de puber brak records. In En geland stond het werkje we kenlang op de eerste plaats van de lijst met best verkoch- „HET GEHEIME DAGBOEK VAN ADRIAAN MOLE - 13% JAAR" te boeken. Het is inmiddels 35 maal herdrukt en heeft de twee miljoen exemplaren ruimschoots overschreden. Twee jaar na het geheime dagboek kwam in 1984 het vervolg „De groeipijnen van Adriaan MoleIn de eerste drie weken gingen daarvan in Engeland alleen al 300.000 exemplaren over de toon bank. Bestseller Dat het dagboek, dat ook op de literatuurlijst van middel bare scholieren mag worden gezet, een bestseller zou wor den, had zelfs Sue Townsend niet kunnen denken. De uit Leicester afkomstige auteur (het dagboek speelt zich daar ook af) had weliswaar een succesvol toneelstuk geschre ven voor ze aan Adriaan Mole begon, maar in eerste instan tie leek er nauwelijks interes se voor de belevenissen van de puber uit een gebroken ge zin, die gedichten schrijft en ze naar de BBC stuurt, last heeft van jeugdpuistjes, ver liefd is op Pandora, op school wordt afgeperst en vriend schap sluit met de haveloze Bert Baxter. Met enige aarze ling accepteerde het hoofd drama van de BBC-radio eind 1980 de hoorspel versie van het verhaal. Het zou tot begin 1982 duren voordat het ook inderdaad werd uitgezonden... met overweldigend succes. Wekelijks zat een miljoenen publiek aan de radio gekluis terd. Op het moment dat het boek dan ook verscheen (1982), was een tweede druk al van de pers gerold. Boeien De kwaliteiten van de belezen Sue Townsend („ik heb altijd banen gezocht waarbij ik kon lezen") liggen besloten in haar gave zowel een jong als oud publiek te boeien. De observa ties van Adriaan, een spiegel voor iedere puber, zijn door spekt van humoristische op merkingen terwijl de volwas senen in 1 de reeks floreren door heel menselijk over te komen. Sue schrijft briljante dialogen en lijkt de gebeurte nissen die zich om haar heen afspelen volledig te absorbe ren. Ze weet als geen ander het vreemde Britse leven in woorden te vangen. Neem de oma van Adriaan, net als de oude Bert Baxter kom je zul ke mensen alleen op het Brit se eiland tegen. Hoewel de lachspieren het hard te verduren krijgen, had Sue heel andere bedoelingen met haar schrijverij. Voor me vrouw Townsend was Mole een serieus werkstuk. Wie de reeks dan ook meer dan een oppervlakkige blik gunt, zal merken dat Sue onderwerpen als klasse-verschil (Pandora), feminisme (Adriaans moeder) en politiek (de communisti sche kijk van Baxter) aan de orde stelt. Hoewel het boek bijna letter lijk is verfilmd (Sue schreef ook het scenario), heeft de se rie zijn eigen charme. Hij is opgebouwd uit flitsende dialo gen, is heel snel gesneden, heeft een popmuziek-onder- steuning dankzij Ian Dury en Chas Jankei en door de perso nages een prachtig uiterlijk. Veel scènes bieden klasse-te- levisie. Het enige bezwaar dat je zou kunnen hebben is dat Adriaan in de serie een bril draagt. Daarover wordt in het boek nergens melding ge maakt. Het geeft hoofdrolspe ler Gian Sammarco echter wel een lekker eigenwijs ui terlijk. Dankzij het succes wordt in Engeland momen teel ook het tweede boek ver filmd. Als de reacties op het dagboek gunstig uitvallen (de IKON doet een speciaal on derzoek om te zien wie er kij ken), zal de omroep ook deze reeks op het scherm brengen. HANS PIET NCRV 16.55 Vrienden van de roze panter, tekenfilmserie NOS 17.30 Vi6-Journaal NCRV 17.40 Het geheim van de Vuur berg, Nieuw-Zeelandse jeugdserie (9). Slager Drui loor Dwyer is na een slaap wandeling spoorloos ver dwenen. De dorpsbewo ners denken dat hij niet meer leeft. 18.05 Kate Maggie, serie over het leven van twee vrou wen in het Australië van de vorige eeuw. Met: Liz Burch, Louise Clark, Jay Kerr e.a. Afl. 10: De Ont dekking. (slot). De ge vluchte Franse zangeres Elvira Larouche laat zich van een andere kant zien wanneer op een dag ene Swenson de herberg van Maggie Kate bezoekt. 18.50 NCRV Surf TV, surfersma gazine, met o.m. De Sneekweek en de Holland Surfcup 1986 teWorkum 19.25 De vluchteling, achtdelige Australische serie. Charlie Wilson moet noodgedwon gen zijn eiland verkopen. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 Murder she wrote, Ameri kaanse detective serie met Angela Lansbury in de hoofdrol. Afl.: Ontknoping achter de schermen. Emma, een succesvol ac trice, verkeert in proble men: er is een aanslag op haar leven gepleegd. Jes sica zoekt de dader in de theaterwereld 21.15 Hier en nu, actualiteiten magazine. In het kader van de vluchtelingenweek 1986 aandacht voor Af ghanistan, dat sinds 1979 wordt bezet door Russi sche troepen. 21.40 Kerkepad in het land van Maas en Waal, een tocht door het rivierengebied 22.05 Dertien persoonlijke ont moetingen, meditatie door ds. N.M.A. ter Linden uit Amsterdam 22.10 De Avonturen van Sher lock Holmes, Engelse se rie. Afl.: De gouvernante. Violet Hunter krijgt een baan als gouvernante aan geboden. Haar werkgever zegt haar een riant salaris toe op voorwaarde dat zij enkele veranderingen in haar uiterlijk aanbrengt... NOS 23.05 Journaal 23.10 Nieuws voor doven 18.15 18.20 18.30 19.00 19.37 20.00 NOS Studio Sport. W.K. Hoc key voor dames te Amstel veen: Canada-Nederland RVU Levende rituelen. Afl. 2: De mooiste dag van je le ven. Reportage van drie huwelijksplechtigheden en de vraag naar de herkomst van symbolen en rituelen FEDUCO Open Universiteit: Digitale procesbesturing, (herh.) NOS Nieuws voor doven Paspoort voor Italianen Sesamstraat Journaal IKON Het geheime dagboek van Adriaan Mole 13 3/4 jaar, serie. Afl.: 1. Adriaan krijgt pukkels en wordt verliefd (zie elders op deze pagina) Kenmerk, actualiteiten NOS De wereld in het jaar 2000, een drie-delige Duitse do cumentaire-serie over de nabije toekomst met name gericht op het energie vraagstuk. Afl. 3. Om een oplossing te zoeken voor het tekort aan energie wordt in Brazilië momen teel uit suikerriet brand stof gewonnen, in Afrika wordt vooral windenergie toegepast, terwijl Europa experimenteert met kern fusie, olie en gas. Mariene, Uniek portret van de actrice Mariene Die trich, door Maximilian Schell. Journaal Studio Sport. W.K. Zwem men te Madrid Nieuws voor doven EUROPA TV 17.30 Weerbericht 17.35 Kinderprogramma's: met Tik Tak, Gigi 18.05 Europa Count Down, popmu ziek. presentatie: Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Europa Report 18.55 Eureka: Science, technology and industry in Europe 19.20 Weerbericht, World Watch en programma-overzicht 19.30 Reggae in Babyion. Documen taire die ingaat op het ont staan van deze muzieksoort en de plaats die het nu nog steeds inneemt. 20.05 Brigitte Bardot, documentaire (3). Afl.: Living a happy life. Na haar derde scheiding besluit Brigitte Bardot dat een leven vol glitter en glans ook niet al les is. Ze werpt zich op als be schermster van bedreigde diersoorten 21.00 Sport Reports. World Sports Special II. Swimming: World Champs Madrid. Hockey: Ca nada-Holland. Hockey: Germa- ny-USA 22.30 World Watch, Europa Report, Weerbericht indau Ballet is te gast in het praatprogramma van Mike Ver- Bngh. BRT 1 om 20.25 uur. Scoop a la une, journalistieke Anthelme Collet ou Ie brigand gentilhome, Serie over het le ven van A. Collet, luitenant in het leger van Napoleon L'art du monde dea ténèbrea (2), documentaire Europees weerbericht TBF 1 Journaal Tik Tak, kleuterprogramma, (herh.) Carolientje en kapitein Snor- rebaard, kinderserie met Paul en An Ricour. Afl.: De dief van Pompaloria Mika, 7-delige Zweedse serie van Arne Stivell met Per Ola Svonni e.a. over een jongen uit Lapland die een rendier naar de dierentuin brengt in Parijs. Afl.: 6 De zeven van Blake (Blake's seven). Engelse science-fiction serie. Met: Garreth Thomas. Paul Darrow e.a. Afl.12: De be waarder (The Keeper) Lotto-winnaars, mededelin gen en programma-overzicht Journaal Weerbericht Kunstzaken Mike, talkshow met Mike Ver- drengh vanuit de gemeentelij ke sporthal te Koksijde. Gas ten: Spandau Ballet, Don Dixon, en de vrouwelijke domi nee Patricia Sorceville. Uitzending door derden: Pro gramma van de Vlaams-Natio nale Omroepstichting De vijfde windstreek, portret van de schrijver Bernard Kemp Journaal en Coda: Ik zag Ceci lia komen, door Rita Pixon, zang en Christel Kessels, piano .00 Mededelingen van de ONEM a 15 Ciné vacances, gevarieerd cjkinderprogramma met Hon- gaarse sprookjes: Dare, Dare Motus; Bob et Bobeck; De Smurfen en Dr. Snuggles •00 Ce soir, regionaal magazine 25 Lotto - Joker ■30 Journaal N)0 Les sentiers du monde, docu mentaire-serie. Vandaag: Les Sikhs et les Baloutchs 15 Ciné-Club de Minuit: Shoah, documentaire-serie van Claude Lanzmann over de jodenver volging. Deel 4 3-40 Laatste nieuws V 5 LOS Vitamines, kinderprogramma Scoop a la une. Quiz Anthelme Collet ou Ie bri gand gentilhome (2) L'art du monde des ténèbres (3), De grotten van Lascaux L'Affiche rouge. Film (1976) van Frank Cassenti MUSIC BOX 17.00 EThe Simon Potter Show, met o.a. de 'Music Video Chart' 18.00 E The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 E The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' (herh.) 20.00 E The Nino Firetto Show, met verzoekvideo's en de Europese concertagenda (herh.) 21.00 E The Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 EThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 E Private Eyes (herh. van za terdag) 00.00 E The Shadow (herh.) 01.00 E The Gaz Top Show 02.00 E The Amanda Redington 03.00 E The Nino Firetto Show 04.00 EThe Martin Buchanan Show 05.00 E The Simon Potter Show 06.00-07.00 EThe Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende E Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■JZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. [3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. Et Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 16.00 Frauengeschichten 16.45 Spass am Dienstag. Sacho und Pancho en Sheriff Don- nerknall, kinderprogramma 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, aktualiteiten 18.14 Büro, Büro, serie. Afl.: Das Rundschreiben 18.40 Sprungbrett, kleinkunstpro- gramma. Vandaag: Enfants Perdus en Rick Nolov Band 19.00 Der Weg ist das Ziel, serie. Afl.: Himalaya. 19.57 Programma-overzicht 20.00 Tagesschau 20.15 Die Montagsmaler, spelpro- gramma gepresenteerd door Sigi Harreis 21.00 Report, actualiteiten 21.45 Dallas, Amerikaanse serie met Barbara Bel Geddes. Linda Gray, Larry Hagman e.a. Afl.: Nog maar vierentwintig uur 22.30 Tagesthemen, aktualiteiten 23.00 ARD-Sport extra. Met: 1. WK Zwemmen vanuit Madrid. 2. Bundesliga - voetbal 23.30 Kulturwelt. Federico, film over de dichter Federico Garcia Lorca, die tijdens de Spaanse burgeroorlog door fascisten werd vermoord 00.15 Tagesschau 00.20 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.05 Hinter Glas leuchten die Far- ben. Een film over Louise Lu- dewig die een speciale tech niek van het beschilderen van glas beoefent 16.30 Patrik Pacard, jeugdserie naar de roman van Justus Pfaue met Hendrik Martz, Wolfgang Kieling, Peter Bongartz e.a. Afl.: Entscheidung im Fjord. (11) 17.00 Heute. Aansl.:Aus den Lan- dern, regionaal niéuws 17.15 Tele-illu8trierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Ein himmlisches Vergnügen: Geliebter Toni, serie met Tony Randall, Swoosie Kurtz, Kalee- na Kiff e.a. Afl.: Der Boss ist der Grösste. Jason profiteert graag van Toni's adviezen. Dat heeft ver strekkende gevolgen. Aansl.: Heute-Schlagzeilen 18.20 Mil dem Kopf durch die Wand. Familiequiz, gepresen teerd door Birgit Lechtermann 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 lm Land der Weisen und der Schlitzohren. Een verslag van een reis door het Kaukasusge- bergte in Ruslahd waarbij poli tieke, culturele, religieuze en landschappelijke grenzen wor den overschreden 20.15 E 1st ja irre unser Torpedo kommt zurück (Watch You Stern), Engelse speelfilm (1960). Met Kenneth Connor, Joan Sims, Hattie Jacques e.a. Regie: Gerald Thomas. Een Britse torpedojager ontploft, nadat een afgeschoten torpe do op onverklaarbare wijze te rugkeerde en het schip liet zin ken. Het is voor iedereen een grote vraag waar de fout zat. Alleen één man, de matroos Blissworth komt erachter, maar niemand gelooft hem 21.42 Mach mit - der Umwelt zulie- be 21.45 Heute-journal 22.10 Nes Ammin, een christelijke nederzetting in Israël 22.40 Tier-Zeichen. Een film van vi deokunstenaar Bill Biola. Het is zijn eerste werk voor televisie en heeft dieren als onderwerp. Zo ziet de kijker hoe een oli fant een theekopje steelt 00.00 Polizeirevier Hill Street (Hill Street Blues), Amerikaanse se rie met Daniel J. Travanti, Mi chael Conrad, Bruce Weitz e.a. Regie: Arnold Laven. Afl.: Die Durststrecke. Grace Gardner duikt weer eens op. Ze pro beert haar oude vriend Ester- haus voor haar karretje te spannen. 00.45 Heute DUITSLAND 3 l 3 0 für die Barte, poppenspel met de Augsburger Puppen- kiste. Afl. 2: De wonderbaarlij ke reis i Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport i Raamprogramma van de re gionale studio's I Tagesschau i Auslandsreporter: Ontmoetin gen in Noorwegen, reportage van Michael Eickhoff vanuit Noorwegen Rückblende: Vor 50 Jahren ermordet: Federico Garcia Lorca. Reportage waarin de vlucht en de gevangenneming van de bekendste Spaanse dichter tijdens de Spaanse burgeroorlog, Federico Garcia Lorca, wordt gereconstrueerd. Ook worden degenen die schuld hadden aan de moord op Lorca genoemd. E Der Forellenhof, serie van Heinz-Oskar Wuttig Die Renaissance der „Prins Willem". Reportage over de bouw van een schip, waarvoor de „Prins Willem", een schip uit de 17e eeuw, model heeft 22.45 Kostbarkeiten aus Dresdner Sammlungen. Vandaag: Bath- seba am Springbrunnen 23.00 Musik im Fernsehen: Gidon Kremer en vrienden spelen strijkkwintet in C. gr.t. opus 163 posth., van Schubert 23.55 Laatste nieuws Joan Sims speelt de rol van Ann Foster in de Engelse speelfilm „Watch Your Stern". Duitsland 2 om 20.15 uur. BBC 1 London plus Vintage Morecambe and Wise, serie shows uit de 60er jaren presentatie Ernie Wise Eastenders Juliet Bravo, serie. Afl.: Cha sing the dragon. Een jonge vrouw wordt dood aangetrof fen, waarschijnlijk gestorven aan een overdosis heroïne. Kate Longton^gaat de moeder opzoeken en merkt dat de vrouw Iets te verbergen heeft. Points of view, met Barry Took Journaal, regionaal nieuws The duchy of Cornwall. Een gesprek met prins Charles. Coming dancing final vanuit de Tower Ballroom in Blacpool The Taste of health (4), infor matieve serie over gezonde voeding. Afl.: Breakfast like a king.... Lunch like a Lord Weerbericht BBC 2 18.30 King's country, documentaire serie. Afl.: Woodland 19.00 No limits. Popmagazine. 19.50 Under Sail. Afl.: Our Daddy 20.10 Fat man in the kitchen, serie 20.40 Questions of defence, infor matieve serie over de Wester se verdedigings- en beveili gingsstrategieën 21.10 Wildlife showcase, natuurfilm serie. Afl.: A thousand cranes 22.10 The long weekend, Australi sche speelfilm (1978) van Colin Eggleston. Met: John Hargrea- ves en Briony Behets. Peter en Marcia voelen dat ze uit elkaar groeien. Ze besluiten een lang weekend aan de kust door te brengen. Daar vinden ze een vijandige dorpsgemeenschap tegenover zich. 23.35 Harty goes to Edinburgh 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.10 Open University 18.00 About Anglia 18.35 Crossroads 19.00 Me and My Girl (herh.) 19.30 Name that Tune 20.00 International Athletics 21.00 Brideshead Revisited (herh.) 22.00 News at Ten 22.30 No one speaks for the Dead 23.30 T.J. Hooker 00.25 Tuesday Topic SKY CHANNEL 16.00 E The Pat Sharp Show 16.45 E Monsters of rock 17.30 EThe UK Network Top 50 Show, met David Jensen 18.30 The Tales of Wells Fargo. 19.00 Dennis. Afl.: Dennis and the Cowboy. 19.30 The Flying Nun. Afl.: The re conversion of Sister Shapiro. 20.00 Golden Soak. Alec en Johnny gaan op zoek naar Ed 20.55 The Outsiders. 21.50 Cimarron City. Afl.: Have Sword Will Duel 22.45 US College Football 1986 23.45-00.45 E The UK Network Top 50 Show, met David Jensen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 en 13.00 Nieuws voor doven. VARA: 14.30 Smurfen. Afl.: Klungel smurft de toekomst 14.45 Puppie. Afl.: Pietje in Australië. 15.05 Stookie, jeugdserie (slot) 15.30 Webster. Afl.: Pietje in Austra lië 15.55 Onze levende planeet, Brit se documentaire-serie. Afl. 12 (slot): Nieuw terrein 16.50 Da's lachen. NOS: 17.30 V»6-Journaal. VARA: 17.40 Zomerpop NEDERLAND 2 NOS: 13.00 Nieuws voor doven. VPRO: 15.30 De Noodgolf, serie ko mische programma's. Vandaag: De drie stoethaspels en De geheime tuin, Amerikaanse speelfilm (1949). NOS: 17.40 Studio Sport. W.K. Hockey voor dames te Amstelveen: Neder- land-Spanje MUSIC BOX 07.00 E Muziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00), Amanda Redington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanan Show (10.00), Simon Potter Show (11.00) en 'The Shadow' (12.00). 13.00 E Mu ziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Tages schau 10.23 E 1st ja irre - unser Torpedo kommt zurück 11.50 Um- schau 12.10 Report. 12.55 Perso verzicht 13.00 Heute. 14.50 E Larry, der Hotelbursche 15.05 Little house on the prairie 15.50 Tagesschau 16.00 lm Schlepp, de langste benen van de wereld. 16.45 Die Spielbude DUITSLAND 2 15.00 Heute 15.03 Grisu, der kleine Drache. 15.30 Ferienkalender. 16.05 Mickys Trickparade. 16.30 E Vater mit kecken Kna- ben. slapstick 17.00 Heute. BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Dudley do-right 10.25 Silas 10.50 Ne- wround special delivery 10.55 Roc ky 11.00 Hartbeat 11.25 Rocky. 11.30 Play School 11.50 Gharbar 14.00 Journaal. 14.30 Chock-a- block. 17.22 Regionaal nieuws ITV 10.25 Anglia News and Weather1 11.20 Wheels. 12.00 The Wuzzles 12.25 Cartoon Time 12.30 About Britain 13.00 The Little Green Man. (herh.) 13.10 Our Backyard. 13.30 Whose Baby? 14.00 News at One 14.20 Anglia News and Wea ther 14.30 A Country Practice 15.30 Massage 16.00 Take the High Road 16.25 Anglia News SKY CHANNEL 08.45 Sky Trax. Popmuziek (herh.) 14.15 Skyways 15.05 Mazda World Doubles (Tennis) 16.00 EThe Pat Sharp Show 16.45 E Young, free and single RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Vandaag gebeld vandaag besteld. 22.02 Ronduit-Story. 22.30 Als mensen veranderen. 23.00 NOS: Nieuws en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Het bericht 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio I RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes 20.02 Popkrant. Popnieuws. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks RADIO 4 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.10 Marja Bon, piano. Werken v. Beethoven, Brahms. 20.00 Nieuws. 20.02 Muzikale reizen (4). 21.33 Literama. 22.30 César Franck en tijdgenoten 23.10 Kamermuziek RADIO 5 18.10 NCRV: Rijdt u ook zo goed. 18.20 Gouden regen Ensemble. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.00-18.00: leder uur na het ANP-nws regionaal nws. 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijn land: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Rijnland Politiek en 19.00-20.00 Popwetenswaardighe den, jazz en blues. BRT 1 16.03 Beursberichten. 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.10 ACtueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma: Berokepsbe- langen van de Middenstand. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Cocktail. 20.03 Pandora. 21.03 Het BRT Jazzorkest m.m.v. De borah Brown (zang) en Johan Vandendriessche (baritonsax). 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 16.00 Rockkaffee. 17.05 Radio Twee 22.05 En buiten is het zomer. 23.30 Twee tot Twee. BRT 3 18.30 Folkconcert. 19.00 Essay: Slovaakse literatuur. 19.45 Uit een verborgen kamer. Wan da Landowska speelt Bach. 20.30 Concert hedendaagse muziek. De Nieuwe Muziekgroep. 22.30 Uit de romantiek. 1 Liebestrau- me - 3 Nocturnes, Franz Liszt MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 07.30 NOS: Nieuws. 07.33 De rode draad, vervolg. 12.56 NOS: Mededelingen voor land en tuinbouw. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.20 Journalistenforum. 14.05 TROS Zomerservice. 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozegeur RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Popklassiek. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon met Jacques Pla- RADIO 4 08.00 NOS: Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de barok. 10.30 Orkestpalet. 11.55 Orkestmuziek van Hëndel (27). 12.30 Promenade: Werken v. Rossini. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Van minstreels en pelgrims. 15.00 AVRO: Telefoonnummer tijde lijk buiten gebruik. 17.00 Muziektheater: Toneelmuziek RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: RVU Taairevue. 10.00 TROS: Café' chantant Continu. 10.30 De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 Nws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: De Pina Colada Show. 16.30 De grote vakantie. 17.46 O.V.: Gesprekken met vrou wen. Informatie over emanci patie. 17.56 NOS: Mededelingen en Nws REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten- magazine: 9.00 leder uur na het ANP- nws region, nws. 16.30 Middagmaga- BRT 1 05.31 Met 1 wakker 08.20 Uit de band 11.30 Het vermoeden 13.18 Tussendoor 14.03 Van kattekwaad tot erger 16.05 Neem je tijd BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen 08.12 Zomergroeven 10.03 Met de deur in huis 12.00 Regionaal 13.10 Made in Germany 14.00 Vrijaf 17.05 Radio twee BRT 3 07.00 Goede Morgen 08.15 Ochtendconcert 10.00 Matinee 12.20 Tafelmuziek 13.15 Even na de noen 14.00 Operette Musical 16.15 Namiddag bi) BRT III

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13