Het oogsten is begonnen ;port ORANJE BOEKT EERSTE WINST OP WK DAMESHOCKEY Goede tijden in West-Berlijn Lewis loopt dit jaar niet meer Karpov verliest door tijdsoverschrijding £cidAc6otvumt ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1986 PAGINA 7 gETAALD VOETBAL IANDAAG divisie la-PSV "Ia Eagles-Excelsior irtuna S-Haarlem fV-FC Den Bosch rste divisie erenveen-Wagenlngen jac-rkc [elslar-RBC ll-Emmen jelmond Sport-Volendam lORGEN Z-FC Groningen C Ulrecht-FC Twente >noord-PEC Zwolle firsts divisie eracles-De Graafschap JEC-DS'79 |VV-MVV Favorieten sneuvelen in Toronto TORONTO De vierde dag van het 375.000 dollar toernooi in Toronto, betekende het einde van een groot aantal favo rieten. Behalve Ivan Lendl (als eerste geplaatst), die tegen Kevin Curren verloor, verdwenen achtereenvolgens de Fransman Yannlck Noah en de Amerikanen John McEnroe, Brad Gilbert en Jimmy Arias uit het enkelspel. Noah verloor in drie sets van de Amerikaan Jonathan Can ter, McEnroe's terugkeer aan de wereldtop werd door toe doen van Robert Seguso nog even uitgesteld, Arias bezorgde de als Amerikaan aangekondigde Zuidafrikaan Christo Steyn een onverwacht leuke dag en Gilbert was niet opge wassen tegen zijn landgenoot Bud Schultz. De als tweede ge plaatste Westduitser Boris Becker liet zich door al die ver rassingen nauwelijks van de wijs brengen en is daardoor de grootste kanshebber. De Mexicaan Francisco Maciel ging met twee keer 6-3 kansloos tenonder. Becker bereikte de halve finale door vervolgens te winnen van de Amerikaan Bud Schultz met 6-4, 7-6 (7-5). Cricketselectie voor duels tegen Nieuw-Zeeland DEN HAAG Het Nederlandse cric ket-elftal speelt vrijdag 29 augustus en zaterdag 30 augustus op het HCC-ter- rein twee interlandwedstrijden tegen Nieuw-Zeeland. De wedstrijd op vrij dag gaat over 40 overs, die van zater dag over 55 overs. Het elftal wordt gekozen uit de volgen de twaalf spelers: Peter Entrop (Aanvoerder, HCC), René Schoonheim, Roland Lefèbre en Robert Lifmann (allen VOC), Huib en Diede- rik Visee (beiden HBS), Ron Elferink (Kampong), Rupert Gomes (VRA), Cees Ruskamp (Kon. UD), Paul-Jan Bakker (Hampshire), Jeroen Coster (Quick H) en Erik Duiver (Excelsior). Luton weert supporters van bezoekende club LONDEN Luton Town heeft de strijd aangebonden met het vandalis me in de Engelse voetbalstadions. Als eerste club uit de hoogste divisie van de League weigert Luton supporters van de bezoekende clubs de toegang tot de thuiswedstrijden. Slechts de eigen fans zijn welkom. Luton Town hoopt op die manier gro te rekeningen voor politie-bijstand te besparen en de families terug te bren gen naar de - rustige - tribunes. Ver der test de club zaterdag een nieuwe gecomputeriseerde veiligheidsinstalla tie, die 250.000 pond sterling (825.000 gulden) heeft gekost. Nico Verhoeven wint in België LESSIVES Nico Ver- hoeven heeft gisteren de derde etappe van de Ron de van België, een rit over 190 kilometer van Genval naar Lessives, gewonnen. De Nederlander uit de ploeg Swerts was de snel ste van een kopgroep van acht renners met een voorsprong van 23 secon den op het peloton. Door zijn overwinning nam Verhoeven de leiding in het algemeen klassement over van de Belg Carlo Bomans. Vitesse niet tegen Manchester uit angst voor supporters ARNHEM De Arnhemse eerste-divisieclub Vitesse heeft uit angst voor rellen een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Engelse Manchester United afge zegd. De wedstrijd zou woensdag 17 september wor den gespeeld tijdens de herdenking van de slag om Arnhem 42 jaar geleden. Volgens voorzitter K. Aal- bers is het gezien de rellen rond het voetbaltoernooi Amsterdam-711 niet uitgesloten dat ook de Arnhemse wedstrijd wordt verstoord. „Het blijkt dat bij wed strijden van Engelse clubs op het vaste land steeds een groepje supporters meereist dat uit is op ongere geldheden. Omdat de wedstrijd tegen Vitesse in het kader van een herdenkingsplechtigheid zou worden gespeeld is een zekere gepaste terughoudendheid op zijn plaats. Rellen zouden dus zeker niet passen bij het karakter van de wedstrijd", aldus Aalbers. Ook J. DiHjjHMI van het niet laten doorgaan van ae wedstrijd. de Arnhemse burgemeester J. Drijber is voorstander Sport op tv er| VANDAAG Nederland 2: 17.45 uur Studio tv. Sport (WK hockey dames). 22.40 ie» uur: Studio Sport. België 1: 22.45 uur: Sport op za terdag. Duitsland 1: 18.05 uur: Sport- .Duitsland 2: 21.45 uur. Das Ak- mm tuelle Sportstudio. Vj Europa TV: 21.05 uur Sport Re port (hockey). lORGEN Nederland 2: 17.00 uur Studio Sport, schaaktweekamp Karpov- Kasparov; paardesport CHIO in Rotterdam; WK dameshockey; 19.00 uur: Studio Sport. België 1: 20.05 uur: Sportweek- 1(J Duitsland 1: 16.15 uur ARD- j -Sport extra. GP van Oostenrijk; 19.10 uur: Sportschau. Duitsland 2: 16.47 uur Die ,i Sportreportage (atletiek in Keu- 8 p») 2 Thompson sterk J n Classic 'oo r dames 'i IRAND JUNCTION De imerikaanse wielrenster Inga J hompson heeft gisteren de 2j roloog gewonnen van de iifoors Classic voor dames. In Irand Junction, Colorado, leg- f- e zij de 5600 meter af in vijf- en minuten en 49 seconden, hompson, derde in de Tour 5ièe France, was daarmee snel- 3 HT dan haar twee voornaam- j Se concurrentes. Wereldkam- j ioene Jeannie Longo werd op ij rie seconden tweede vóór 1 'our-winnares Maria Canins. 3 'ooral Canins leed een gevoe- j jge nederlaag. De Italiaanse ad de hellingen wat onder- 7 :hat. Daardoor reed zij voor aar doen slecht en verloor zij 9 seconden op Thompson. ■^een treffers ,sjin Bundesliga 62 KEULEN In de twee wed- 1 Vrijden, die gisteravond ge- jeeld werden voor de voet- 9 alcompetitie in de Bundesli- u i, vielen geen doelpunten. De 184 ure aanval van FC Köln had 0 veel moeite met het taaie erzet van Eintracht Frank- 3 art: 0-0. 0 orussia Dortmund en Bayer 8* everkusen bereikten hetzelf- jr! e troosteloze resultaat. 1 Records Leeuwenburgh j ;n Van der Meer 9' BECHTEL Tijdens atletiek- 2® wedstrijden in Hechtel (België) lebben Chris Leeuwenburgh en Jeroen van der Meer vrij- 1U tag twee Nederlandse records ■evestigd. Leeuwenburgh j! VLTC) verbeterde zijn Ne- "2 lerlandse record polstokhoog- pringen met vijf centimeter 71 in bracht het op 5 meter en 50 entimeter. Zijn clubgenoot leroen van der Meer vestigde g ten nieuw record bij het 2S peerwerpen met een worp 0 wan 73,90 meter. Het oude re- rord stond met 73,24 meter op laam van Marcel Bunck 157 [AAC). Franke Sloothaak zet legereeks voort OTTERDAM "Franke iloothaak heeft zijn zegereeks ijdens het CHIO van Rotter dam gisteren voortgezet. Nadat Ie 28-jarige Westduitser 1 yoensdag en donderdag met ^Farmer en Wiener Domspatz Ie belangrijkste rubrieken had jewonnen, bezorgde Ramon iem op de derde dag van het wijfdaagse toernooi de zege in een internationaal springcon- :ours. Sloothaak spaarde zich tiet voor de landenontmoeting van de middag. Eric van der Vleuten, die geen deel uit- r? naakt van de Nederlandse iquipe voor de landenwed- itrijd, eindigde met Monty L ■in Gondor respectievelijk op de vierde en zesde plaats. 355 Groot-Brittannië Sloothaak kon de landenwed- strijd geen verrassende wen- jding geven. De zege van de er- g§ varen ruiterploeg uit Groot- 1 Brittannië was logisch. De ve- g| eraan John Whitaker, die als laatste startte en zich slechts één fout mocht veroorloven, nam de hindernissen met Mil ton alsof hij met een routine klus bezig was. Tot teleurstel ling van de Zwitsers, die goed presteerden in de tweede man- 2 the en onverwacht uitzicht kregen op de overwinning. De Nederlandse dressuurploeg hoekte opnieuw succes. Anne- marie Sanders-Keyzer won de Grand Prix de Dressage. Hele- ne Pen-Aubert eindigde als tweede. DEN HAAG Gijs van Heumen en Ab van Grim bergen hebben zo hun ei gen verantwoordelijkhe den ten opzichte van de KNHB. De eerste is coach van het dameshockeyteam en men verwacht van de enige nog aan de KNHB verbonden Van Heumen dat hij met zijn ploeg de wereldtitel gaat verove ren. Van Grimbergen is de onbezoldigde penning meester en hij dient er voor te zorgen dat de hoc- keybond ook dit wereld kampioenschap met een niet negatief saldo afsluit. Beide heren hebben een inten sieve voorbereiding achter de rug. Gijs van Heumen matte zichzelf en de dames in de af gelopen maanden behoorlijk af met een bijna professionele voorbereiding. Van Grimber gen babbelde tegelijkertijd uit voerig met een aantal spon sors, dat wel wat centjes wilde offeren ten bate van het mon diale dameshockey. Vanaf gisteren is de oogst voor de KNHB begonnen. In het Amstelveense Wagenerstadion mochten zowel Van Heumen als Van Grimbergen tevreden door de brilleglazen blikken. De Brabantse bondscoach zag zijn ploeg een overwinning boeken op Schotland (3-2). En omdat de punten in de sport nog altijd het belangrijkste zijn, was het nerveuze spel van Oranje snel vergeten. En Hagenaar Van Grimbergen zag al ruim tien procent van Lisanne Lejeune haalt uit tijdens het duel met Schotland. Zij zou driemaal succesvo van Doorn bewondert de slagkracht'van haar ploeggenote op afstand. het aantal toeschouwers dat nodig is om de begroting aan het einde van het tiendaagse evenement kloppend te maken (tussen 15.000-20.000 kijkers) op de openingsdag was opge komen. Er vanuit gaande dat dit weekeinde, maar zeker het volgende (met Nederland in de finale) het Wagenerstadion goed vol zal lopen, hoeft Van Grimbergen zich geen mo ment zorgen te maken. Ook omdat hij weet dat de sponsors dik en dik tevreden zijn, nu elke toeschouwer - of hij wil of niet - eerst een rits aan commerciële tentjes dient te passeren om op de tribune te komen. De meeste bevrediging was er gisteren echter bij Lisanne Le jeune, die mede dank zij bo vengenoemd duo dubbel kon incasseren. Gijs van Heumen had de HGC'ster vooraf het vertrouwen gegeven namens Nederland de strafcorner te slaan. Haar „concurrente" He len van de Ben beukt welis waar nog wat harder op doel, maar Lejeune kan weer beter mikken. En Van Heumen was gisteren natuurlijk de laatste die spijt had van zijn keus, toen juist Lejeune drie van de tien korte hoekslagen in het Schotse doel sloeg. Lejeune verdiende er voor haar team overigens niet al leen de overwinning mee, maar ook nog eens een extra attentie van een geldschieter. Philips schenkt deze dagen in Amstelveen elke speelster die een hattrick produceert een „soundmachine". Lisanne Le jeune wist gisteren niet eens Erecies wat voor een apparaat et betrof, maar navraag leer de haar dat het een soort van cassette-recorder is, die alle zang uit een bandopname weg poetst en waardoor Hennie Huisman furore heeft kunnen maken met een Play Back Show. Overigens mag ook Na- talja Krasnikova dank zij drie treffers tegen de Verenigde Staten (3-2) en ondanks de amateur-status van de hoc- keysters trachten het apparaat over de Russische landsgrens te loodsen. Stroef Afgezien van de fraaie presta tie van Lejeune viel er giste ren overigens aan Nederlandse zijde weinig te genieten. De heersende wereld-, Olympi sche- en Europese kampioen draaide tamelijk stroef. Heel wat speelsters voelden zich toch niet echt op hun gemak en veel technische onvolko menheden (drie stopfouten Marieke van Doorn bij de corners) typeerden het Neder landse spel. Even leek het er zelfs op dat de thuisploeg naar de eerste nederlaag sinds ruim twee jaar geleden (tegen West-Duits- land) werd gespeeld. Oranje werd al snel met een achter stand geconfronteerd en toen na de 2-1 ook nog eens de Schotse gelijkmaker volgde, bleek wel hoe taai de tegen stand was. Lejeune, die vier minuten voor tijd toch aan alle onzekerheid een einde maak te: „Ik denk dat we overge concentreerd waren. We wil den zo graag aan het WK be ginnen, dat we veel te veel met die eerste wedstrijd zijn bezig geweest. Maar gelukkig is de kop er af en ik verwacht dat het vanaf nu gewoon weer normaal gaat verlopen". Ook Van Heumen maakte zich niet zo veel zorgen voor de vier nog komende poule-wed strijden. „Ze wilden het alle maal te mooi doen. En dan krijg je dat. Daardoor was er ook bij mij op de bank lang onzekerheid, maar ik zal met de dames afspreken dat ze het de volgende wedstrijden maar wat minder spannend moeten maken". En wat Van Grim bergen betreft, kan het niet spannend genoeg zijn. DENNIS MULKENS Nederland - Schotland 3-2 (1-1): 4. Wendy Fraser 0-1, 25. Lisanne Lejeu ne (strafcorner) 1-1, 49. Lejeune (sc) 2-1, 51. Caroline Jordan (sc) 2-2, 6. Lejeune (sc) 3-2. Scheidsrechters: Laura Lawton (Fra) en Corinne Prit- chard (NwZ). Toeschouwers: 2.200. Nederland: De Beus; Lejeune; Van Manen, Nieuwenhuizen, Willemse; Van Doorn, Hillen (45. Sibbing), Le Poole, De Leeuw; Von, Weiier, Eijs- Verrassingen in Amstelveen AMSTELVEEN Op de ope ningsdag van de strijd om de wereldtitel dameshockey in Amstelveen zijn direct al en kele verrassingen gevallen. Zo moesten West-Duitsland en Australië, respectievelijk in groep B en groep A, gelijke spelen toestaan aan respectie velijk Ierland (0-0) en Enge land (2-2). De Westduitse da mes, twee jaar geleden in Los Angeles goed voor olympisch zilver, maakten een machtelo ze, verkrampte indruk tegen de goed verdedigende Ierse speelsters. Australië had alle geluk van de wereld. Nauwe lijks een halve minuut voor het einde redde Elspeth Cle ment uit de negende strafcor ner een punt voor de Aussies. Het resultaat, 2-2, was uiter mate gunstig voor Nederland, dat met moeite met 3-2 van Schotland won en nu zaterdag tegen Engeland moet aantre den. Enigszins tegen de verwach ting in was toch ook de over winning van 3-2, die de Sov jet-Unie behaalde op de Vere nigde Staten. De ambitieuze Amerikaantjes, gecoached door de Nederlander Boude- wijn Castelijn, konden Natalja Krasnikova niet afstoppen. De Russische aanvoerster maakte drie doelpunten en plaatste zich voorlopig met Lisanne Lejeune (eveneens drie tref fers) bovenaan de topscorers- lijst. Canada, in de vorige editie van de wereldtitelstrijd in Koeala Loempoer finalist te gen Nederland (1983), had vijf tig minuten problemen met Spanje, maar drukte toen toch door naar een overwinning van 3-1. Nieuw-Zeeland had tevoren op meer gerekend dan een gelijkspel, 1-1, tegen Ar gentinië. WEST-BERLIJN 's We relds beste sprintatleten heb ben gisteravond bij de Grand Prix van West-Berlijn de fraaist denkbare tribunebezet ting eer betuigd. De Ameri kaanse Evelyn Ashford won voor het oog van zeven oud- Olympische kampioenen op de kortste afstand de 100 meter bij de dames in 10,93 seconden, tweehonderdste van een se conde van haar beste seizoen prestatie. De Nigeriaan Chidi Imoh liep bij iets minder rug- wind (1,0 om 1,6 meter per se conde) de op één na beste sei- zoentijd: 10,00. Sneller was tot nu slechts Ben Johnson met 9,95, de beste tijd ooit gelopen op een laaglandbaan. De organisatie van het inter nationale ISTAF-gala in West- Berlijn kregen 40.000 toe schouwers en talrijke Olympi sche coryfeeën binnen de poorten van het Olympisch Stadion van 1936. Op de vijf tigste verjaardag van de Spe len van '36 waren zeven na oorlogse kampioenen op de 100 meter naar de gescheurde Duitse metropool gekomen: de Amerikanen Harrison Dillard (Londen, 1948) Lindy Remagi- no (Helsinki, 1952), Bobby (Rome, 1960), de Amerikaan Bob Hayes (Tokio, 1964), Hase- ly Crawford uit Trinidad (Montreal, 1976) en Carl Lewis (Los Angeles, 1984). Els Vader werd in de B-loop derde in 11,27. Zij moest de Amerikaanse Valerie Brisco- Hooks, drievoudig Olympisch kampioene in Los Angeles, en diens landgenote Pam Mars hall met klein verschil voorla ten. Edwin Moses was na de sprin ters de meest bejubelde per soon in het Olympisch Sta dion. Moses kwam op de 400 meter horden, tot de beste ver richting van het seizoen; 47,53 seconden. Said Aouita viel het wereldre cord van de Brit Steve Cram op de mijl aan. De Marokkaan, vorig jaar in hetzelfde stadion goed voor de snelste 1500 me ter aller tijden, kreeg een te snelle haas voor zich. Omar Khalifa uit Soedan opende te vlot, Aouita kon niet volgen en gaf zijn poging om het we reldrecord te verbeteren half weg op. Hij kwam in een duel met de Spanjaard Gonzalez, die heel lastig bleek, tot de tijd van 3.50,33. Die mijltijd van Aouita was toch nog de vierde van dit seizoen. Het dichtst bij een wereldre cord kwam vrijdag de Bul gaarse Jordanka Donkova. Op de 100 meter horden leverde ze een weekserie van 12,38- 12,36-12,37. De 12,36 van woensdag in Sofia was een evenaring van het wereldre cord van de Poolse Rabstyn. De 12,37 in West-Berlijn gaf de voortreffelijke vorm van Don kova aan. NEW YORK Twee dagen na zijn zeer teleurstellende derde plaats tijdens de internationale atletiekwedstrijden in Zürich heeft Carl Lewis bekend gemaakt dit seizoen niet meer in wed strijden te zullen uitkomen. De viervoudige olympische kam pioen zei geplaagd te worden door een hinderlijke knieblessure. Pas in februari wil hij terugkeren in de wedstrijdarena's. Said Aouita wint de mijl vóór José Gonzalez (links). itslagen ATLETIEK Grand Prixwedatrijdan in Waat-Ber- lijn Damea 100 meter (A-loop, 1,6 m rugwind): 1. Evelyn Ashford (Vst) 10,93 seconden; 2. Merlene Ottey- Page (Jam) 11,07; 3. Jeanette Bolden (Vst) 11,11; 4. Eva Kasprzyk (Pol) 11,15; 5. Daine Williams (Vst) 11,18; 6. Heidi-Elke Gaugel (Wdl) 11,20 100 meter (B, 1,7 m): 1. Valerie Bris- co-Hooks (Vst) 11,10; 2. Pam Mars hall (Vst) 11,26; 3. Els Vader (Ned) 11,27 100 meter horden: 1. Jordanka Don kova (Bul) 12,37; 2. Ginka Sagortsje- va (Bul) 12,57; 3. Stephanie Highto- wer (Vst) 12,96; 4. Jackie Joyner (Vst) 12,96. 400 mater (A-loop): 1. Valerie Brisco- Hooks (Vst) 50.31; 2. Lillle Leather- wood (Vst) 50,55; 3. Genowefa Blas- zak (Pol) 50,70 800 maten 1. Gaby Bussmann (Wdl) 1.58,11; 2. Heike Oehme (Odl) 1.58,16; 3. Claudette Groenendaal (Vst) 1.58,55; 13. Elly van Hulst (Ned) 2.02,68. Heren: 100 meter (1,0 m): 1. Chidl Imoh (Nig) 10,00 (Afrikaans record); 2. Marian Woronln (Pol) 10,11; 3. Calvin Smith (Vst) 10,14; 4. Harvey Glance (Vst) 10,20; 5. Bruno Marie-Rose (Fra) 10,23; 6. Christian Haas (Wdl) 10,31; 7. Kirk Baptiste (Vst) 10,40. Ver 1. Larry Myricks (Vst) 8.30 me ter; 2. Mike Conley (Vst) 8.06 Discus: 1. Alwln Wagner (Wdl) 64.32 Hoog: 1. Ooug Nordquist (Vst) 2.30 m; 2. Patrick Sjöberg (Zwe) 2.30; 3. Dietmar Mögenburg (Wdl). Carlo BASKETBAL WK in Sovjet-Unie Halve finales: Verenigde Staten-Ca- nada 82-59 (39-31); om de vijfde plaats: Cuba-Hongarije 74-72 (31-37); om de vijfde plaats: China-Bulgarije 88-73 (50-45); om de negende plaats: Australië-Brazilië 72-57 (39- 28); Zuid-Korea - Taiwan 85-54 (39- 23). HOCKEY WK dames in Amstelveen Groep A: Canada - Spanje 3-1, Au stralië Engeland 2-2 Groep B: Nieuw-Zeeland - Argentinië 1-1, West-Duitsland - Ierland 0-0, Sovjet-Unie - Verenigde Staten 3-2. RUITERSPORT CHIO in Rotterdam Uitslag internationaal springcon cours tabel A, direct op tijd, maxi male hindernishoogte 1,50 meter: 1. Franke Sloothaak (WDI) Ramon 0 strafpunten - 63,44 seconden, 2. Jef frey Welles (VSt) Byron 0 66,56, 3. Nelson Pessoa (Bra) Le Kid 0 - 67,68, 4. Eric van der Vleuten (Ned) Monty L 0 - 67,72, 5. Pedro Sanchez Aleman (Spa) Lobato 0 - 67,94, 6. Eric van der Vleuten/Gondor 0 - 66,35, 7. Rob Ehrens (Ned) Olympic Sunrise 0 - 72,01, 8. Max Hauri (Zwi) Radar 0 - 76,13, 9. Markus Fuchs (Zwi) Shandor 0 - 77,99, 10. Juan-Diego Trevijano (Spa) Santa Claus 0 80,67. Internationaal springconcours voor landenteams, tabel A, twee man ches, niet op tijd, maximale hinder nishoogte 1,60 meten 1. Groot-Brit tannië (Nick Skelton, Michael Whita ker, Janet Hunter en John Whitaker) 4,25 4,50 9,75 strafpunten. 2. Zwitserland (Markus Fuchs, Bruno Candrian, Max Hauri en Thomas Fuchs) 12 4 16, 3. West-Duits land (Andr'e Heller, Willibert Mehl- kopf, Franke Sloothaak en Paul Schockemóhle) 4,25 16 20,25, 4. Oostenrijk (Jörg Münzner, Henk Hul- zebos, Thomas Frühmann en Hugo Simon) 9,50 12,00 21,50, 5. Frankrijk (Frédérlc Cottier, Michel Ro bert, Patrice Delaveau en Pierre Du- rand) 8,25 16,00 24,25, 6. Neder land (Emile Hendrix. Wout-Jan van der Schans, Piet Raymakers en Rob Ehrens) 16,25 12,00 28,25. Niet gestart voor tweede manche: 7. Vere nigde Staten, 8.' Spanje. 10. België. Brazilië, Dreasuurproef Grand Prix de Dres sage: 1. Annemarie Sanders-Keyzer (Ned) Amon 1677 punten, 2. Helene Pen-Aubert (Ned) Mr. X 1584, 3. Mo nica Theodorescu (WDI) Lexicon 1577, 4. Sandy Plfüger-Clarke (VSt) Borodino 1536, 5. Dominique d'Esme (Fra) Fresh Wind 1531, 6. Jeanette Haazen (Ned) Robert 1516, 7. Alexan der Pompe (Ned) Argos 1507, 8. Pe tra Epping (WDI) Cortino 1504, 9. Atie Spijker (Ned) Nicara 1496, 10. Nadine Capellmann (WDI) Palamos 1494. SKIEN Eerste afdaling wereldbeker heren in Las Lenas: 1. Peter Müller (Zwi) 1 minuut en 37.69 seconden, 2. Karl Al- piger (Zwi) 1.38,09, 3. Franz Heinzer (Zwi) 1.38,25, 4. Mare Girardelli (Lux) 1.38,36, 5. Leonhard Stock (Lie) 1.38.52, 6. Pirmin Zurbriggen (Zwi) 1.38.53, 7. Sepp Wildgruber (WDI) 1.38,73, 9. Daniël Mahrer (Zwi) 1.38,94, 10. Markus Wasmeier (WDI) 1.39,32. TENNIS Internationaal toernooi in Toronto (derde ronde): Robert Seguso (VSt) - John McEnroe (VSt) 4-6, 6-3, 7-5; Bo ris Becker (WDI) - Francisco Maciel (Mex) 6-3, 6-3; Bud Schultz (VSt) - Brad Gilbert (VSt) 6-7 (5-7), 6-4, 6-2; Christo Steyn (Zaf) - Jimmy Arias (VSt) 6-3, 6-1; Stefan Edberg (Zwe) - Tim Wilkison (VSt) 6-3, 6-4. VOETBAL Frankrijk: Nice - Bordeaux 0-0; Nan tes - Nancy 1-0; Laval - Toulouse 0-0; Auxerre - Monaco 1-1; Brest - Lens 1-3; St Etiënne - Paris SG 1-0; Metz - Le Havre 3-0; RC Paris - Marseille 0- 1; Lille - Rennes 3-0; Toulon - So- chaux 0-0. Stand aan kop: 1 en 2. Marseille en Nantes 4-7; 3. Bordeaux 4-6. WIELRENNEN Ronde van België (derde etappe over 190 km van Genval naar Lessi ves): 1. Nico Verhoeven, 191,9 kilo meter in vier uur, 36 minuten en 40 seconden, 2. Alan Peiper (Aus), 3. Nico Emonds (Bel), 4. William Tac- kaert (Bel), 5. Rudy Rogiers (Bel), 6. Mare Sergeant (Bel), 7. Jesper Skibby (Den), 8. Michel Goffin (Bel), 9. Eddie Planckaert (Bel) op 43 seconden, 10. Sjef Lieckens, 22. Henri Manders (Ned), 23. Jacques van der Poel (Ned), 29 Emiel Kerstens (Ned), 32 Ad Wijnands (Ned), 34. Peter Pieters (Ned), 35. Gert-Jan Theunisse (Ned), 45. Jean Habets (Ned), 46. Peter Heeren (Ned) allen in dezelfde tijd ais Planckaert, 57. Theo Appeldoorn (Ned) op 6.07, 58. Mario van Vllmme- ren (Ned) z.t., 60. Johnny Broers (Ned) z.t., 63. Bert Oosterbosch (Ned) op 10.20, 67. Peter Harings (Ned) z.t. Bomans (Bel) op 20 seconden, 3. Pei per op 41, 4. Herman Frison (Bel) op 46, 5. Eric van Lancker (Bel) op 47. 6. Emonds op 50, 7. Mare Dierickx (Bel) op 51. 8. Sergeant op 52, 9. Goffin op I.00, 10. Patrick Jacobs (Bel) op 1.01, II. Manders op 1.02, 13. Habets op 1.12, 17. Pieters op 1.20, 31. Wij nands op 1.36; 35. Van der Poel op 1.39, 41. Theunisse op 1.52, 48. Ker stens op 4.18, 54. Harings op 11.15, 57. Oosterbosch op 12.28, 58. Heer- en op 13.17, 59. Broers op 14.37, 61. Van Vlimmeren op 18.17, 63. Appel doorn op 19.25 ZWEMMEN WK in Madrid Kunstzwemmen solo (finale): 1. Ca rolyn Waldo, 200.033, 2. Sarah Jo- sephson, 194.967, 3. Muriel Hermine, 186.25. 4, Miyako Tanaka, 183.9, 5. Alexandra Worisch. 180.133, 6. Ma- rlelle Van der Heijde, 179.583, 7. Ka rin Singer, 178.50, 8. Amanda Dodd, 176.283. Schoonspringen (voorronde, reaul- taten na vijf aprongen): 1. Min Gao, Chi, 225.66 pnt.. 2. Yihua Li. Chi, 217.59, 3. Marina Bobkova, SU. 211.53. 4. Kelly McCormick. VS. 208.77, 5. Brita Baldus. DDR. 206.85, 6. Daphne Jongejans, Ned, 204.15, 7. Michele Mitchell, VS. 203.70, 8. Zha- na Stirulnikova, SU. 203.22, 9.Veroni- ca Ribot, Arg, 200.73, 10. Anita Ros sing. 200.28., 20. Hannecke Faber. Ned, 187.5. 6, Cuba-Australiè 12-10, West-Duits land -Frankrijk 10-4; Sovjet-Unie - Griekenland 12-7, Italië-Hongarije 9- 8. Waterpolo damea: VSt-Noorwsgen 14-3, Australië-België 17-2, Canada- Hongarije 9-4, Nederland - West- Duitsland 17-3. UNICUM IN TWEEKAMP LONDEN De achtste partij in de schaaktweekamp tussen we reldkampioen Gari Kasparov en Anatoli Karpov werd gister avond laat in Londen gekenmerkt door een unicum: Karpov moest op de 31e zet opgeven wegens tijdsoverschrijding. Door deze zege leidt Kasparov de strijd met 4,5 tegen 3,5 punten. Nimmer gingen de beide grootmeesters in hun tweekamp-partij en door de vlag. De met zwart spelende Karpov wel, doordat zijn aanvankelijke voordeel gedurende een zeer spannende par tij aanzienlijk slonk. Karpov had veel te veel tijd nodig om zich te herstellen. De nederlaag betekende voor Karpov een gevoeli ge tik na een slijtageslag, die zijn weerga niet kende. Reglemen tair moeten de grootmeesters in twee en en half uur veertig zet ten hebben gedaan. Karpov had met nog tien zetten te doen de limiet bereikt, terwijl Kasparov nog tijd over had. De voormali ge kampioen moet het weekeinde gebruiken om te herstellen. Maandag begint hij de negende partij met de witte stukken. Verloop achtste partij (Kasparov, wit; Karpov, zwart): 1. d2-d4, d7-d5; 2. c2-c4, e7-e6; 3. Pbl-c3, Lf8-e7; 4. c4xd5, e6xd5; 5. Lcl-f4, Pg8-f6; 6. e2-e3, 0-0; 7. Lfl-d3, c7-c5; 8. Pgl-f3. Pb8-c6; 9. 0-0, Lc8-g4; 10. d4xc5, Le7xc5; 11. h2-h3, Lg4xf3; 12. Ddlxf3. d5-d4; 13. Pc3-e4, Lc5-e7; 14. Tal-dl. Dd8-a5; 15. Pe4-g4. d4xe3; 16. f2xe3, Da5xa2; 17. Pg3-f5, Da2-e6;; 18. Lf4-h6, Pf6-e8; 19. Df3-h5. g7- g6; 20. Dh5-g4, Pc6-e5; 21. Dg4-g3. Le7-f6; 22. Ld3-b5, Pe8-g7; 23. Lh6xg7, Lf6xg7; 24. Tdl-d6. De6-b3; 25. Pf5xg7, Db3xb5; 26. Pg7xf5, Ta8-d8; 27. Td6-f6, Td8-d2; 23 Dg3-g5, Db5xb2; 29. Kgl-hl, Kg8-h8; 30. Pf5-d4, Td2xd4; 31. Dg5xe5, zwart verliest door tijdsoverschrijding. LUGDUNUM HAALT UIT LEIDEN Lugdunum heeft gisteravond de oefenwedstrijd te gen de Rotterdamse vierdeklasser NOC met succes benut om de scoringsmachine te laten proefdraaien. De gastheer won met 6-0. Voor de rust misten de Kikkers nog de nodige kansen. Alleen Harm de Vos wist er één te verzilveren. De pupillen van nieuwe trainer Sjaak Rijsterborgh waren de tweede helft veel beter op dreef. Robert de Roo en twee maal Harm de Vos en Fred Kaaij bepaalden de eindstand op 6-0. ZLC maakte korte metten met Meerburg (za). De trainerloze promovendus uit de eerste afde lingsklasse kreeg liefst vijf doelpunten om de oren. Paul van Putten en Gé Tegelaar namen er beiden twee voor hun reke ning, Rob van Hemert completeerde de score. Zelf scoorden de Zoeterwoudenaren één maal. Zwitsers vooraan in skistrijd LAS LENAS De eerste strijd om de wereldbeker skiën is eindelijk gestreden. Drie Zwitsers, met Peter Mül ler als beste, voerden gisteren in het in de Andes gelegen Las Lenas het klassement aan na de afdaling. De wedstrijd in het Zuidamerikaanse hoogge bergte was in een week twee keer uitgesteld in verband met hevige sneeuwval, die gepaard ging met mist. In de Argen tijnse bergen konden de skiërs daardoor aanvankelijk geen hand voor de ogen zien. Gisteren was het opvallend helder. Bovendien ging de snijdende wind liggen. De kwaliteit van de sneeuw op de piste was evenwel gewijzigd. Tijdens de trainingen klaag den de skiërs over hardheid en gladheid. Na de wedstrijd zeiden de meesten de sneeuw te zacht te hebben gevonden. Met zijn superieure techniek bleef Peter Müller zijn landge noten Karl Alpiger en Franz Heinzer voor. Müller legde het 2680 meter lange parkoers af in een minuut en 37,69 secon den. Mare Girardelli, vorig seizoen winnaar van de we reldbeker, werd vierde. Meer sport op pagina 12.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7