Bewoners boos over afsluiten polderweg Ongeorganiseerde sport krijgt meer mogelijkheden Penalty-bokaal weer voor jeugd DOSR Excelsior is wachten moe GEEN CAFE BIJ OFWEGEN Viswedstrijd tussen Nederland en België OEGSTGEEST HOUDT RUIM VUF TON OVER Lopen voor jeugdhonk HOOGHEEMRAADSCHAP HEEFT GENOEG VAN OVERLAST HONDEN RIJNSATERWOUDE Wassenaarse GG en GD volledig ontmanteld Wielerfestijr^ in Zoeterwoude?! -LEIDEN OMGEVING SaidóaQowubnt VRIJDAG IS AUGUSTUS 1986 PAGINA lof ALKEMADE De offi ciële interland viswed strijd Nederland-België wordt dit weekend gehou den. Dan treden de uit Hasselt (België) afkomsti ge leden van Visclub ,,'t Looze Vissertje" in het Braassemermeer in het strijdperk tegen de Roelo- farendsveense visclub met dezelfde naam. Zaterdag zal eerst een kop pelwedstrijd worden gevist, waarbij Nederland en België samen in een boot zitten. Door middel van een loting krijgt iedereen zijn maar. Aanvang van deze koppel- wedstrijd is half acht 's och tends. Op dat tijdstip ver trekken de vissers vanaf de steiger van de Visclub nabij de Noorderhemweg in Roe- lofarendsveen. De prijsuitrei king vindt plaats in café De Haven nabij het sluisje in Roelofarendsveen om onge veer 12.00 uur s middags. De officiële interland zal zondag 17 augustus worden gevist. Aanvang 6.15 uur, vertrek wederom vanaf de steiger van de visclub. Prijs uitreiking in café De Haven om ongeveer 11.00 uur 's morgens. Als prijs is er een beker (clubprijs) en vijf individuele prijzen. Er zal worden gevist volgens het reglement van de Veense visclub. Dit houdt in dat geen maden, of mestpieren mogen worden gebruikt Het eerste contact tussen de Belgische en de Veense club met dezelfde naam, namelijk ,,'t Looze Vissertje", dateert al van vorig jaar. In april jongstleden brachten leden van de Veense club een be zoek de Hasseltse vereniging. Tijdens dit bezoek zijn af spraken gemaakt voor wed strijden in Alkemade op het Braassemermeer. Sportweekend voor jongste jeugd SJZ ZOETERWOUDE De jongste jeugd van de Zoeter- woudse voetbalvereniging SJZ begint dit weekeinde het nieuwe seizoen met het inmiddels traditionele sportweekend op sportcomplex Haasbroek. Daar wor den de E- en F-junioren vanavond om half zeven ver wacht. Op Haasbroek wordt de nacht doorgebracht waarna zaterdag het programma met volop sport en spel wordt voortgezet. Na de opening om 19.00 uur wordt een puzzelloop door het dorp gehouden ge volgd door een estafetteloop en verrassingsspel met als slot het spannende douanespei. Zaterdag vermeldt het programma voetballen, hindernisbaan, zwemmen en volksspelen. Vanaf 14.00 uur zijn ouders en belang stellenden welkom op Haasbroek om de „finale" van het jeugdweekend mee te maken. Om 15.00 uur begint het „spons gooien op de leiders" en dat is een geliefd onderdeel bij de jeugd. Tot slot worden penalties ge nomen op een bekende SJZ-doelman waarna rond de klok van 16.00 uur de prijsuitreiking zal volgen. OEGSTGEEST De wethouder van financiën, de heer P. van Veen deelde gisteravond aan de leden van de commissie finan ciën mee dat de uitgaven over 1985 een overschot van 2 procent op de begroting lieten zien. Met andere woorden: Oegstgeest houdt 5 1/2 ton over. Van Veen zegde toe dat het overschot gea- naliseerd zal worden. Verder is het een voorlopig cijfer omdat er nog wat te verrekenen valt. Maar veel zal zich niet wijzigen. Wassenaars tehuis bestemd voor regio WASSENAAR Het gezinsver vangend tehuis voor zwakbegaaf- den aan de Haven in Wassenaar is niet alleen bestemd voor men sen uit Wassenaar. Dat zegt de verantwoordelijke wethouder V.J.W. Wensveen in antwoord op een vraag van de stichting Soci aal Pedagogisch Centrum uit Lei den. Eerder had Wassenaar al overeenstemming bereikt over de betrokkenheid van eenzelfde stichting uit Den Haag. Urgente „gevallen" uit de gehele regio ko men in aanmerking voor het nieuwe gezinsvervangend tehuis in Wassenaar, dat overigens nog niet is opgeleverd. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De Stichtingen Jeugd, 'i vakantiewerk en Wammes houden vrijdag 22 augustus van )li 19.00 tot 22.00 uur een sponsorloop ten bate van de inriclv ting van het jeugdhonk in de Koudekerkse Ridderhof. De gemeente Koudekerk en de stichting de Ridderhof heb- ben de bouw van dit honk financieel mogelijk gemaakt. De bouw is op dit moment zo ver gevorderd, dat het honk in jg gebruik kan worden genomen. De sponsorloop is georgani- 0, seerd om de nodige geldmiddelen bijeen te krijgen voor de ai aanschaf van meubilair, serviesgoed en materiaal voor han- rj denarbeid. Het startschot zal worden gegeven door de sur- fer John van de Starre die een stukje zal „droogsurfen". Mt vendien gaan enkele gemeenteraadsleden inclusief burge- meester Elfers op de step van start. Iedereen kan verder (r lopend, hinkelend of op stelten meedoen aan het gebeuren, jj Tijdens het evenement zal er ook nog een wedstrijd worden i gehouden in tractor trekken. Na afloop treden George Ju- lien en de Flying Angels op in de Ridderzaal. gelden vooral het feit dat het hek er zonder enige aankon diging wordt geplaatst. De be woners benutten het laantje tussen de weilanden vooral voor het uitlaten van hun hond. En dat is juist één van de redenen dat het hoog heemraadschap is overgegaan tot het afsluiten van de pol derweg. „Het veroorzaakte enorm veel overlast", aldus een woordvoerder. „Bij het maaien en schoonmaken van de sloten vloog de hondepoep letterlijk om de oren van de werklieden". De klachten van de bewoners Daarbij kwam dat de toe- RIJNSATERWOUDE Een aantal bewoners van de Kalmoeslaan in Rijn- saterwoude beeft bij de gemeente geklaagd over een hek dat deze week door het Hoogheemraad schap Rijnland wordt neergezet. Het hek sluit de polderweg af, die naar de rioolwaterzuiverings installatie van het hoog heemraadschap leidt. gangsweg tot de rioolwater zuivering steeds meer „gepla veid" werd met afval zoals autobanden en ander „grof vuil". Ook het feit dat steeds meer diefstallen op het ter rein van de installatie ge pleegd werden, deed Rijnland besluiten het hek te plaatsen. Tenslotte zorgden de talloze dagrecreanten er op warme dagen voor dat het personeel van de installatie er nauwe lijks met hun auto door kon. „De weg stond dan vol met geparkeerde auto's, fietsen en karretjes voor surfplanken. Met als gevolg dat de mensen van de wachtdienst in het weekend wel driehonderd meter lopend moesten sjou wen om bij de gebouwen te komen". Het Hoogheemraadschap Rijnland heeft enige tijd gele den een vergunning aange vraagd om de weg af te mo gen sluiten. Deze werd door de gemeente verleend. „Een eventuele aankondiging van de afsluiting, is in zo'n geval de verantwoordelijkheid van de gemeente", aldus de woordvoerder van het hoog heemraadschap. Dit hek aan de Kalmoeslaan in Rijnsaterwoude werd volgens de bewoners zonder enige waar schuwing geplaatst. Onder grote belangstelling streden gisteravond 24 penalty-finalisten van de vier Alkemadese voetbalverenigir oonaai. ALKEMADE Onder grote belangstelling stre den gisteravond 24 penal ty-finalisten van de vier Alkemadese voetbalvere nigingen om de Penalty bokaal. Voor het derde achtereenvolgende jaar maakte DOSR de meeste doelpunten, waardoor deze club de bokaal nu mag houden. De prijzen werden gisteravond uitge reikt door de voorzitter van het Comité Vakan- tiespelen Alkemade, me vrouw Annie Akerboom- Warmerdam. De Veense blaaskapel „Die Blumenlander Musikanten" zorgde voor een toepasselijke muzikale omlijsting van het evenement. De aangekondigde voetbalwedstrijd tussen talent volle C-junioren ging niet door, omdat de KNVB daartoe geen toestemming gaf. „De velden zijn te droog" was het argument. De panalty-finalis- ten speelden tegen de Veense keeper Ton üomen. Scheids rechter was de heer H. van Klink eveneens uit Roelofa rendsveen. Uitslag: E junioren meisjes: 1. Martine de Vires (SVOW), 2. Bianca van Klink (DOSR), 3. Else Koetsier (ROAC), 4. Nan cy Blesgraaf (Alkmania). E-ju- nioren jongens: 1. Edwin van Heek (DOSR), 2. Walter van der Geest (ROAC), 3. Pascal Vesseur (Alkmania), 4. Sander de Vries (SVOW). D junioren meisjes: 1. Judith van der Meer 2. Brenda van de Meer (Alkmania), 3. Bianca Pecht (SVOW), 4. Claudia Akerboom (ROAC). D junioren jongens: 1. Arjan van Emmerik (Alkma nia), 2. Dennis van der Meer (DOSR), 3. Ronald Scheurs (SVOW), 4. Jeroen Brugman (ROAC). C junioren meisjes: 1. Esther de Koning (DOSR), 2. Erica Willemsen (ROAC), 3. Mariska Hogenboom (Alkma nia), 4. Josine van Tol (SVOW) raakte geblesseerd. C junioren: 1. Erik Fokker (SVOW), 2. Frank Akerboom (DOSR), 3. Koen Juffermans (Alkmania), 4. Martijn Akerboom (ROAC). ALKEMADE „Een uitbreiding van het aan tal tennisbanen voor de Rijpweteringse tennis vereniging „Salvo" is lang niet zo urgent als vernieuwing van enige turn- en gymnastiek- toestellen voor de gym nastiekvereniging „Ex celsior" in Roelofarends veen". Op deze wijze trachtte de heer G. van Ruiten, burgerlid van de Beheerscommissie Sport en Jeugdaccommodatie gisteravond aan wethou der Beelen (als voorma lig voorzitter persoonlijk nauw betrokken bij Sal vo) duidelijk te maken hoe moeilijk Excelsior zit. Aanleiding voor zijn uit spraak vormde de bespre king van een brief van „Salvo" aan de Beheers commissie, waarin de ten nisvereniging verzoekt om op het voormalige derde handbalveld twee officiële tennisbanen te mogen aan leggen. De banen zouden in dezelfde speelrichting moeten liggen als de twee reeds bestaande banen. De gemeente Alkemade zou Salvo (275 leden) financieel een handje moeten helpen bij de bouw van een hek werk. Over één a twee maanden zal de Beheers commissie een uitgewerkt voorstel hierover bespre ken. Volgens Van Ruiten wordt gymnastiekvereniging „Excelsior" uit Roelofa rendsveen onelegant be handeld door het gemeen tebestuur. Reeds langer dan een jaar geleden heeft de gymvereniging zich schriftelijk met een reeks van klachten tot het ge meentebestuur gewend. De klachten hadden betrek king op de lange mat, die veel te hard zou zijn ge worden, rafelende kabels van de spanbrug, een aan vernieuwing toe zijnde sal to-gordel, rafelende bekle ding van de evenwichts- balk en de sterk verouder de ongelijke brug. Reeds vorig jaar zou het gemeen tebestuur hebben toege zegd de meeste toestellen te vervangen. Nu na een jaar is er nog steeds niets gebeurd. Nog deze week zou een ambtenaar van de afdeling welzijn tegen de voorzitter van de gymvere niging hebben gezegd dat er geen geld is voor ver nieuwing van die gymtoes- tellen. „En dat terwijl Ecel- sior van het begin af heeft aangeboden een financiële bijdrage willen leveren" zo zei het verontwaardigde commissielid. De chef van de afdeling welzijn, F. X. Lempers, liet weten dat de gymtoestellen van alle gymzalen en de sporthal momenteel wor den geïnventariseerd. „Straks worden alle toe stellen die aan vernieu wing toe zijn gelijktijdig vervangen. We zullen kij ken hoe we Excelsior eventueel naar voren kun nen schuiven. Vooral dat van die lange mat is een belangrijke zaak" aldus de chef afdeling welzijn. WASSENAAR De GG en GD van Wassenaar is op dit moment volledig ontmanteld. Wassenaarse huisartsen ne men tot 1 september de zaak waar omdat de gemeentearts dr. Oudendal met de VUT gaat. Wassenaar wordt per 1 sep tember verzorgd door de ge meenschappelijke GG en GD van Voorburg en Leidschen- dam. De kosten daarvan be dragen voor de bedrijfsgenees kunde 88.000 gulden en voor de algmeene diensten 25.000 gulden. Volgens wethouder J. C. M. Greep moet er op de Wassenaarse GG en GD nog een bedrag van 90.000 gulden worden bezuinigd. De ge meenschappelijke dienst Voor burg en Leidschendam is goedkoper, dan wanneer men de taken zelf ter hand zou blij ven nemen. De Wassenaarse raad moet binnenkort met te rugwerkende kracht de over eenkomst goedkeuren die het college van B en W heeft ge sloten met de GG en GD van Voorburg en Leidschendam. De raadscommissie onderwijs, cultuur en woonzaken ging hier althans gisteravond mee akkoord. ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse wethouder voor welzijnszaken, me vrouw H. S. Graniewski, is bereid de ongeorgani seerde sport een steuntje in de rug te geven. Ook wil zij nieuwe initiatieven meer kans geven. Een speciaal potje daarvoor zou stimulerend kunnen werken, zo stelt zij. Het welzijnsplan 1986-1990 en het welzijnsprogramma bieden daar op dit mo ment nog geen financiële ruimte voor. Uit de reacties van de sport verenigingen blijkt dat vrijwel iedereen tevreden is. Binnen de sportsector streeft voetbal vereniging Meerburg naar een nieuwe, verbeterde trainings accommodatie terwijl de IJs club Zoeterwoude, de oudste vereniging binnen de dorps- grenzen, nog altijd streeft naar een landijsbaan met clubhuis. W. Ooijendijk (Progressief Zoeterwoude) stelde onlangs bij de behandeling van het welzijnsplan dat hij meer mo gelijkheden wilde voor sport overdag en sport voor oude ren. „De ongeorganiseerden - behoeven wellicht geen subsi die maar wel faciliteiten", alj] dus Ooijendijk. CDA-vertegenwoordiger Hogenelst stelde bij die gele] genheid dat georganiseerd' verenigingen tevens activiteil ten ontplooien voor niet-georl ganiseerden. Hij doelde daar] mee op diverse trimlopen i wielerwedstrijden. Vlooienmarkt In de Grashoekhal aan de Duinweg in Noord wijk wordt zaterdag en zondag een vlooienmarkt gehou den. Zo'n 120 standhouders verkopen allerhande za ken. Voor de kinderen is er een doorlopende video voorstelling. De toegang bedraagt een rijksdaalder, Pas 65-houders betalen een gulden en kinderen tot en met 12 jaar hebben onder begeleiding gratis toegang. Zwemfeest Het Oosterduinsemeer bij Noordwijkerhout vormt morgen en zondag het de cor voor het traditionele Comozwemfestijn. Morgen worden er van 13.00 tot 16.00 uur prestatietochten over 250, 500 en 1000 meter gezwommen. Om 14.00 uur is er een voetbaldemon stratie door twee ploegen van geestelijk en lichame lijk gehandicapten. Zondag worden de zwemprestatie- tochten tussen 12.00 en 16.00 uur gehouden. Het deelnemen kost 3,50 per persoon voor één onder deel en 7,50 voor 3 onder delen. Inschrijven kan ter plaatse. Popfestival De Zoeterwoudse jonge ren vereniging Utopia luidt zondag het nieuwe seizoen in met een popfes tival. Drie bands zullen op tredens verzorgen, te we ten de Raspers, the E-wood Project en Tender Mad ness. Het popconcert vindt plaats op het parkeerter rein van sport-en recrea tiecentrum „de Klaverhal", tenzij de weersomstandig heden dat niet toelaten. Dan verhuizen muzikanten en belangstellenden naar Utopia-clubgebouw „De Westender'Aan vang 14.00 uur en de entree is gratis. Ruilbeurs Collector Service, evene mentenverzorging voor hobbyisten, houdt zondag een grote ruil- en verza- melbeurs in een zaal van Treslong, Parklaan 5 in Hillegom. De beurs wordt gehouden van 10.00 tot 16.30 uur. Een scala van verzamelobjecten is te be zichtigen of te ruilen, zoals postzegels, munten, an sichtkaarten, stenen, mine ralen, Koninklijk huis, An ton Pieck, speelgoed, din- ky-toys, stickers, aarde werk, medailles, stripver halen, eierdopjes, vinger hoedjes, spaarpotten, oude aandelen, curiosa, oude boeken en kranten vanaf 1640. De toegangsprijs be draagt een rijksdaalder voor volwassenen en een gulden voor kinderen. Fietstocht Handbalvereniging War- munda houdt zondag een fietstocht door het polder en plassengebied rond Warmond. De start van deze tocht over 25 kilome ter is tussen tien uur 's- och tends en één uur 's middags bij de handbal kantine Overbosch van Warmunda. Knakenrace Morgenavond wordt op het Zoeterwoudse industrie terrein de 6e en laatste knakenrace verreden. De wedstrijd, die gaat over één uur plus 5 ronden, begint om 18.45 uur. Inzet van de serie knakenraces is de „Zilveren Knaak". WOUBRUGG Bij de surfplaats Ofwegen komt geen café. De commissie ruimtelijke ordening toon de zich gisteren uitermate sceptisch over een even tuele horeca-vesting bij de surfplaats aan Ofwegen. Vrees voor verloedering van het nabij gelegen na tuurgebied voerde de bo ventoon. is onlangs met het plan geko men om de niet-officiële surf plaats bij Ofwegen (tussen Woubrugge en Hoogmade) te legaliseren en de aanlegplaats sterk te verbeteren. Hij sloot daarbij aan op uitspraken van gedeputeerde J. Borgman, die Woubrugge op 20 juni liet we ten maar eens met plannen voor een surfsteiger te komen voor het gebied. De plannen van de heer Jansen gaan ver der. Hij wil ook graag een ho- reca-gelegenheid om surfers: en kijkers van een natje en een droogje te voorzien. Over de aanleg van een surfsteiger waren de commissieleden una niem positief. Een café erbij vond men echter maar eng. Slechts de leden Van Woerden en Regenbogen (beiden VVD) stemden voor. Honderd pro cent positief was slechts Van Woerden. Hij was van mening, dat de gemeente particuliere initiatieven niet in de weg mocht staan. Verbazing wekte de mening van de meerder heid van de commissie op de publieke tribune. Daar zag men een gelegenheid, waar men aangenaam versnaperend over de Wijde-Aa kon kijken wel zitten, want die zijn er in het geheel niet. ZOETERWOUDE Ak volgend weekeinde vooi^ de negende maal het indi i, vidueel Zoeterwouds wie s lerkampioenschap wordt*" verreden is dat dit seizoei^' de eerste konfrontatie tus* sen de recreatierenners ei J de wielrenners die in be >l zit zijn van een KNWU-li^ centie. Mede daarom wordt eer 3] spannende en interessanti krachtmeting verwacht bi de senioren en is er géén uit d gesproken favoriet aan tej, wijzen. Bij de kategorie vete di ranen ligt dat anders en za.L titelverdediger Kees Jan p maat waarschijnlijk weeid hoge ogen gooien. Het kam n pioenschap is uitgebreid vaid 3 naar 4 onderdelen. NieuvB is de wegwedstrijd op zater£ dag. Het wielerfestijn, da" wordt georganiseerd dooiw jongeren-vereniging >»UtoJ| pia", begint vrijdag 22 augus tus met een tijdrit over 11, ji kilometer. Zowel junioren B dames, senioren en veterr nen dienen deze afstand af l leggen. Zaterdag de 23<]j wordt in de Geerpolder eeig wegwedstrijd verredei s waarbij de afstand afhankeg lijk is van de kategorie waar 1 in men uit komt. Zondaj o volgt de ontknoping met d v sprint over 300 meter en eet criterium dat zal wordeij| verreden in de wijk „West woud" en over de Noord1 buurtseweg. Deelname aal het kampioenschap staa open voor inwoners van Zoê terwoude. Men kan zich ui terlijk maandag 18 augustu aanmelden bij Adrie vai Diemen, Wiepoortseweg 9 of bij Peter Berg, Noord Ad 2a. Geen krant ontvangen Bel tusse 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussf 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.07' 122248 en uw krant wordt nog deze» de avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10