Van der Kley helpt Quick Boys aan zege Geen Masters voor Erik Snellenberg Den Haag loopt nietwarm voor American Football TENNIS CIRCUIT sportprogramma SPORT £dtddc0otumtt DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1986PAGINA ljS LEIDEN Frenk van der Kley was gisteravond waarde vol voor Quick Boys. De Kat- wijkse spits schoot tweemaal raak tegen RVC. De Rijswij- kers scoorden éénmaal: 2-1. Rijnsburgse Boys nam na de pauze afstand van Aalsmeer (3-1). Blauw Zwart verdeelde de twee doelpunten tegen DHL over beide helften. Frenk van der Kley schoot Quick Boys op voorsprong te gen RVC na een dieptepass van Martin van der Plas. Na de pauze verschalkte Van der Kley met het hoofd de Rijs- wijkse doelman. Vlak voor tijd benutte Rob Willemse een strafschop voor het technisch superieure RVC, nadat Johan Jonker de bal met zijn hand voor de Katwijkse doellijn had gestopt. Rijnsburgse Boys besloot een sterke, in hoog tempo gespeelde eerste helft op 1-1. Martin Toet had de gastheer aan de leiding gehol pen, Frits Wildschut tekende voor de gelijkmaker. Hans Zwaan en Peter Taalman leid den de ploeg van Arie Kurver in de tweede helft alsnog naar een 3-1 overwinning. Blauw Zwart maakte zich in het ge heel niet druk maar „freew heelde" wel naar een 2-0 zege op DHL. Leo Bellekom en Wijnand Bakker waren de doelpuntenmakers bij de Was- senaarse hoofdklasser. Wim Latumanuway nam de laatste twee goals van Alphen- se Boys tegen Soccer Boys voor zijn rekening. Daarvoor hadden Peter Gersen en. Frank Bakker de juiste rich ting al gevonden: 4-0. Daan Kooimans (twee maal) en Kees Schouten waren gisteravond de spelers die scoorden voor Lugdunum. Opponent VTL antwoordde in het tweede part met een doelpunt van Klaas Dekker. Robert de Roo vierde na twee jaar een redelijke ren- tré bij de Kikkers. In een rom melig duel ging Ter Leede met 2-0 onderuit bij SIZO. Fo- reholte en Hazerswoudse Boys maakten er een waar doelpuntenfestijn van: voor het elftal uit Voorhout werd in totaal zesmaal gescoord door Joost Deutekom, Cock van Leeuwen, Peter Zandbergen, Puck van der Voort (twee) en Max Bleijswijk. Jan Platteel en Rienk Poot (twee) doelpuntten tegen. NSV '46 was alleen de tweede helft sterker dan Uit hoorn, dat met 2-5 zegevierde. Nico Vork en Ron Fransen schoten raak voor de verliezer. Twee doelpunten van Hans Oostdam konden niet verhin deren dat Hilligersberg met 2- 3 won van LJnitas Leiden. Katwijk klopte SJC met 4-1 door treffers van Cor Haas noot, Jan van Dijk, Jan van Duijn en Amerik van Duiven voorde (fraai). Ruud Alkema de scoorde voor de Noordwij- kers. SJZ-Floreant eindigde bij 2-3. Wim Janmaat en kee per Kees van Velzen (straf schop) verzorgden na een 0-3 achterstand (0-2 na 45 minu ten) de Leidse productie. Leid- sche Boys kon tegen GWS maar een maal scoren: 1-0. SVOW verraste het een klasse 7.1 hoger spelende WA door drie doelpunten van de broertjes Wilco (2x) en Kasper Klomp. WA, conditioneel zwak, vond ook na rust (2-0) het net niet. Valken '68 en Leiden liepen vooruit op het tweede compe titietreffer De jeugdige Val ken waren nog te licht voor Leiden, dat met 0-4 won. Ka- gia werd in en tegen Hoofd dorp met name in de tweede helft overklast. Na een 2-1 ruststand won Hoofddorp met LEIDEN De LC Mas ters zijn voorgoed voorbij voor Erik Snellenberg. De Koudekerker kreeg giste ren te horen dat zijn pink niet, zoals eerst werd ge dacht, ontstoken is maar gebroken. Een breuk die ontstaan is doordat een bowlingbal tijdens een avondje bowlen zijn pink blijkbaar te hard geraakt heeft. Het genezingsproces zal minimaal vier weken in beslag nemen, wat be tekent dat Snellenberg, die op de Leidse Hout nog een punt diende te verga ren om zich voor de Mas ters te plaatsen, begin sep tember op de OLTC niet zal kunnen deelnemen. Voor Erik Snellenberg bete kent dit een grote tegenslag, met name omdat hij tijdens de Masters de kroon wilde zetten op een sterk (begin)seizoen. De pas een jaar in B acterende scholier startte met een hon derd procentscore tijdens de competitie en deed in de toer nooien van zich spreken door B2-districtskampioen te wor den en Forescate op zijn naam te schrijven. „Ik baal er daar om ook ontzettend van. Mijn laatste toernooien waren niet zo sterk en juist daarom wilde ik op de Masters iets laten zien", was het teleurgestelde commentaar van Snellenberg, die met zijn uitschakeling nu Kees Heemskerk en waar schijnlijk Martijn Krans onge wild vrije doorgang verleent voor de Masfeis. Ook voor Colinda Voskuil is de hoop op een plaats bij de Masters vervlogen. Voskuil, die eerder van Leontien Poots een w.o. kreeg, moest wegens griep op haar beurt Marquérite Patiwael een walk-over geven. De reglementen schrijven in zo'n geval voor, dat aan een speler of speelster, die op een toernooi niet daadwerkelijk speelt, de eventueel „behaal de" punten niet worden toege kend. Gevolg hiervan is dat Pascal Jongmans, die gisteren een punt verdiende door be laagster Margot van den Haak met 6-4, 6-3 te verslaan, zich plaatste voor de Masters. De De Merenwijk-speelster zag op één dag dus drie gegadigden voor de „laatste" achtste plaats bij de C-dames afvallen, want ook Joan Zonnevylle kan Jongmans niet meer bedreigen na diens tweesets-nederlaag tegen Liz Waere op De Rijn- kanters. Nationale Veteranen Kampioenschappen Het is Piet van Paridon bij lange na niet gelukt om tegen de bij de oudste veteranen als £ekLc@otmmt vierde geplaatste Rob Bruinin- ga voor een verrassing te zor gen. De Unicummer, die na de vlotte zege op Van de Hoek nog opmerkte, dat „het niet zo leuk is om tegen zulke zwakke tegenstanders te moeten spe len", kreeg in de jongere Brui- ninga een veel te sterke oppo nent: 2-6, 0-6. Winst was er wel voor Joost Rodenburg, die slechts moeizaam Hein Winter met Fred van Duinen won Winter wel van hét favoriete koppel Wim Stoop/Henk de Zoete van zich af wist te houden. Veel gemakkelijker had Jan de Groot het tegen Lien: 6-2, 6-1. De vrouwelijke delegatie op het Noordwijkse Casino ver gaat het nog steeds uitstekend. Noord wijkse Joke van Ma- strigt bereikte bij de jongste veteranes de halve finale, iets wat ook Trudy Groenman, in een oudere leeftijdscategorie, deed. De oud-kampioene van Nederland was vanzelfspre kend veel te sterk voor C- speelster Stans Kwaaitaal. Het klasse-verschil was ook te groot in de partij tussen B- speelster Els Veentjer en Lei- derdorpse Truus Tönjann. Op merkelijk zijn hier de presta ties van Doris Knott, die eer der al Marian Liefbroer had verslagen en zich gisteren plaatste voor de kwartfinales door van mevrouw Kuhlmann te winnen. ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN Tot zijn grote spijt moet Erik Snellenberg het Masters missen. Zijn pink is niet ontstoken, maar gebroken bij een partijtje bowlen. Uitslagen De Leidse Hout HEB: Leon Damen - Erik Snellen berg w.o.; Bob van Overbeeke -Dick van Ingen 6-2, 6-4; Waldo Janssen - Freek Tanis 7-6, 6-0. GDB: Madeion Verdegaal/Frank Liefbroer - Anita en Jurgen Peters 4-6, 6-4, 7-6. HEC: Bob van Overloop - Peter Bamhoorn 6-2, 6-1; Mare Fleischeuer - Philip Nagtegeller 6-2, 7-5; Bart Krans - John van Overloop 4-6, 6-4, 7-5; Mar co van Trigt - Dave Wijnveldt 6-4, 6- 2. Pascal Jongmans - Margot van den Haak 6-4, 6-3; Marquérite Patiwael - Colinda Voskuil w.o. HDC: Jacco Schoonenwolf/Bob van Overloop - Micha Wiiffelman/Paul Wisselink 7- 5. 7-6. GDC: Ellen en Han de Jong - Josje van der Hoeve/Rob Engel 7-5, 6-3; HDV: Piet Guyt/Piet van Duy- venvoorde - Jos Jonge/Jos Levy 7-5, 6-3; Cor Koemans/Hans Jansen - J. de Groot/J. Landwehr 6-1, 6-2; Wim Schalks/Ton van Aelst - Huug de Goede/Ben Wiegman 7-6. 6-1; Joop en T. Bekkering - Peter Tibboel/Ton Grimbergen 6-4, 6-3; Oudshoorn/Sc- hwartz - B. Biekart/C. Wijffelman 6- 4, 6-1. GDV: Goor/Schwartz - Bep en Ben Wiegman 6-4, .6-3; Inge van Zuuren/Jos Jonge - L. Schildt/Wim Schalks 6-3, 6-1. Noord wijk Nationale Veteranen Kampioen schappen DE35+: Ada de Laive - M. Loovers 6-0, 6-1; Joke van Mastrigt - Carla de Goede 6-4, 6-4; Monique Nota - J. van de Grinthen 6-1, 6-3; H. Janssen - M. Bos 6-0, 6-0. HE35+: Ruud Thijs- sen - A. Kruyt 6-1, 6-3; Theo Boiler man - D. Blaauw 6-0, 6-1; Otto Blom -A. Schmidt 3-6, 6-4, 7-5. DE40+: Trudy Groenman - Stans Kwaaitaal 6-0, 6-0; Doris Knott - A. Kuhlmann 6-2, 6-3; Els Veentjer - Truus Tön jann 6-1, 6-1. HE4Ü+: P. Boverhof - Frank de Haas 6-4, 7-5; Rob Lissauer - O. Bando 6-0, 6-2. HE45+: Barry Coelho - S. Beugelsdijk 6-3, 6-4; Dick Stradmeijer - P. Bezemer 6-0, 6-1; M. Mourmans - M. Titiheru 3-6, 6-3, 6-2. DE50+: A. Souwerbren - A. Schuite- ma 6-0, 6-0; W. Hulshof - N. Wonder- gem 4-6, 6-2, 6-2; C. Bitter - T. Tim mer 6-1, 6-1; E. Kuypers - M. Kamp- schöer 7-5, 6-4. HE55+: Henk de Zoe te - Henk van 't Hul 6-1, 6-0; J. Drie bergen - R. Roorda 6-3, 1-6, 6-3; Rob Bruininga - Piet van Paridon 6-2, 6-0; Joost Rodenburg - Hein Winter 6-3, 7-5; Jan de Groot - M. Lien 6-2, 6-1; Cees Marré - G. Hom 6-4, 6-2; A. Scheeres Peter Scholtz/Piet elle - L. Spijkerman 6-4, 1-6, 6- 4; F. Crijns - H. Klijn 6-0, 6-2. HD35+: W. Brakel/J. Vermeulen - Theo Boilerman/Frans Engelenburg 6-2, 6-1; Peter Blaas/Nico Welschen - H. de Bruijn/B. Lenten w.o.; Ben de Jel/Ruud Thijssen - M. Kraayenbrin- k/E. Züger 6-0, 6-1; Tom de Goede- /Dick Nieberg -Joost Basting/Peter DD40+: Trudy Groenma n/Els Veentjer - R. van der Helm/M. ran Weeren 6-1, 6-0 HD45+ H. de Muyttenaere/Huub Weijerman - R. Dorenbos/G. Dufay w.o.; O. Kern/M. Quaadvlieg - D BLoemhard/B. Ha- nekamp 6-2, 6-3; T. van Schie/Rob Gurowitsch - J. Beugelsdijk/Piet van Duyvenvoorde w.o DD50+: A. Schuitema/J. weSkhoven - L. Claus/H. Commas 6-4, 2-6, 6-2; T. Brassé/M. Kampschöer - A. Souwer- bren/W. van der Veen 6-4, 6-3; H. de Jongh/J. Pufkus - E. Kuypers/T. Timmer 4-6, 6-3, 6-2. HD55+: Fred van Duinen/Hein Winter - Wim Stoop/Henk de Zoete 6-4, 6-3; F. Du- trieux/W. de Jong - G. Horn/L. Loeb 6-1, 7-5; Jan de Groot/Joost Roden burg - Joop van der Berg/Bert Mod derman 6-1, 6-0. GD35+; Tine Klijn 6-0, 6-2. Zwaan/Niek Fleury - M. Loovers/P. Boverhof 6-0, 6-1; Patricia Blaas/Ni co Welschen - Ada de Laive/Rob Adan 6-3, 6-0; Els Veentjer/Peter Blaas - Riet van Balen /Jan van d Maarl 6-1, 6-4; Trudy Groenman/Pi Veentjer - M. van Weeren/W. Brakel 5-2, 6-1. Zwemprimeur in Den Haag DEN HAAG De Haagse zwemvereniging DSZ organi seert het aanstaand weekeinde voor het eerst Europese „all-in verenigings kampioenschap pen". Aan deze primeur op zwemgebied wordt naast DSZ deelgenomen door clubs uit Groot-Brittanië, West-Duits- land en Denemarken. De zwembaden van Overbosch aan de Vlaskamp in Mariahoe- ve vormen het strijdtoneel. Het is de bedoeling van deze kampioenschappen een jaar lijks terugkerend evenement te maken. De wedstrijden in de vier on derdelen (kunst-, wedstrijd-, en recreatiefzwemmen alsme de waterpolo) beginnen op za terdag om I4.3U uur. Zondag is de aanvangstijd 10.30 uur. Op de eerste dag wordt het zwem- programma gecombineerd met de vierde „open dag", die de Dienst Gemeentewerken in het kader van het 350-jarig be staan organiseert. Hierbij wordt ook het publiek de gele genheid geboden gratis aan een aantel sportonderdelen deel te nemen. In het buiten bad wordt tussen 13.00 en 14.15 uur een competitie buurtwaterpolo verspeeld en rond 16.00 uur is er een de monstratie „formatiezwem- men". Tevens worden in de. aangrenzende sporthal op bei de dagen diverse spelmogelijk- heden georganiseerd. HONKBAL Hoofdklasse, play-offs: Giant-UVV, Nicols-ADO; Tweede klasse B: Squeeze-Schiedam. SOFTBAL Hoofdklasse: HCC-Twins (2x), Kin- heim-Heilo (2x), Bloemendaal-DSC "74 (2x). HCAW-Terrasvogels (2x); Eerste klasse A: ADO-Onze Gezellen (2x); B: Nuenen-Pino's (2x), Pioniers- Storks (2x). Pirates-Ducks (2x). TENNIS Eredivisie: Manege-Popeye GS, DDV-Pellikaan. Son-Leimonias, Met selaars-Jaagpad. CRICKET Hoofdklasse: Rood en Wit-HCC, Kon. UD-Kampong, HBS-Excelsior, VRA- Quick, VOC-Bloemendaal. HONKBAL Hoofdklasse, play-offs: ADO-Nicols, Tijgers-Neptunus, UW-Glants; Twee de klasse B: Storks-Braves, Nado Vooruitgang-Thamen, Botlek-Vlaar- dingen Holy, Wassenaar-Zwijndrecht. SOFTBAL Eerste klasse A: Spaarnwoude-Shell (2x), Schiedam-UW (2x), Run '71- DSS (2x); B: Frogs-EDO (2x). TENNIS Eredivisie: Manege-DDV, Pellikaan- Son, Leimonias-Metselaars. Popeye GS-Jaagpad. DEN HAAG Sky Channel, Europa TV en natuurlijk Veronica stop te de afgelopen tijd erg veel American Football in hun programma's. Bij na week in week uit is deze sport op de televisie te zien. Dan kan toch worden verondersteld dat daarvan een werven de kracht uit gaat en dat Nederland zeker voor Europa Cupwedstrijden warm zou lopen. Maar niets was gisteravond in het Haagse Zuiderpark- stadion minder waar. Bij de daar gehouden halve finales kwamen slechts 550 betalende bezoekers. Deze waren getuigen van twee wedstrijden, waarin ongelijk waardige ploegen tegenover elkaar stonden. In het eerste kat-en-muis-spelletje won Bologna Doves (Italië) met 40-7 van het Engelse Bir mingham Bulls en in de avonduren kregen de Am sterdam Rams een fiks pak slaag van het Finse Taft. De Nederlandse kampioen ver loor met maar liefst 67-6. Zodoende staan zaterdag in de finale in het Amsterdamse Olympisch stadion Bologna Doves en Taft tegenover el kaar. Daar zal het aan span ning niet ontbreken. Insiders tippen Bologna Doves als winnaar van de eerste Euro pa Cup. Net als gisteravond zal ook in Amsterdam de geweldige zanger Joe Bourne optreden. Hij maakte de entree-prijs voor de niet-insider, maar al leen puur nieuwsgierige be zoeker in het Zuiderpark uit eindelijk met een goed optre den nog waar. Niet veel Echter, voor de rest kwam er van het aangekondigde showgebeuren niet veel te- Het was even wennen gisteren in het Zuiderpark waar na de nogal eens stevig opererende voetballers van FC Den Haag gisteren de American footballers in actie kwamen. recht. Slechts vier cheerlea ders stonden een beetje heen en weer te wiegen met hun heupen. De liefhebbers van een par tijtje American Football zijn wel anders gewend op de tv. De organisatie was er vanuit gegaan dat Veronica van de halve finales tv-opnamens zou maken en dat zij op kos ten van Veronica het nodige showspektakel had kunnen maken. Echter, ook bij Vero nica schijnt het geld op te zijn. Daarom staan de came- ra's alleen zondag opgesteld bij de finale. Achteraf is dat maar goed ook. Want zelfs Veronica zou moeite hebben gehad om iets redelijks op het scherm te brengen van de wedstrijden van gisteravond. Het was de aanwezige Amerikaanse am bassadeur in Nederland, L.. Paul Bremer III, de Haagse wethouder van sport Jack Verduyn Lunel dan ook niet kwalijk te nemen dat ze in de pauze het stadion verlieten. Alleen de echte aanbidders van het American Football bleven tot het laatste fluitsig naal zitten. Opvallend Opvallend was het hoe be stuursleden en leden van de Haagse vereniging The Ha gue Raiders „genoten" van de grote nederlaag van de Amsterdammers. Penning meester Heppener van The Hague Raiders: „De neder laag kan ons niet te groot uit pakken. Het volgend jaar ho pen wij in de Europa Cup te spelen. We staan op het ogen blik ongeslagen in de Neder landse competitie. Ik hoop en reken op een kampioenschap. De rust in Den Haag bij het American Football is geluk kig teruggekeerd. De tweede Haagse vereniging is zoals verwacht ter ziele. Wij van The Hague Raiders hopen nu snel op een beter onderko men". ARTHUR VAN RIJSWIJK 0 Joop Zoetemelk zaterdag in Leidse profronde LEIDEN Wereldkampioei el Joop Zoetemelk is zaterdag d o< trekpleister in de Leidse prof jv ronde, die ditmaal verredei wordt in de vorm van eet jg wedstrijd achter dernies. Or ga ganisator Joop Riethovei heeft ook „kleppers" als Gerri itj Solleveld (winnaar rode trui ii jn de Tour de France), Gerrii tr Knetemann en het jonge ta cl lent Peter Steevenhagen ge >n contracteerd. In totaal komei, tien profs naar Leiden. He -a 600 meter lange parcours voerv>o over de Steènstraat, Blaauw >]i poortsburg, Turfmarkt, 2e Bin nenvestgracht weer naar de fi nish op de Steenstraat. Vooraf gaand aan de profs rijden zes tien dames twee series achte dernies, overigens een pri meur in Nederland. Tussen tijds vindt het Leids Studen tenkampioenschap plaats. He programma: 18.15 en 18.30 uur dames (series), 19.00: studen ten, 19.45 uur: finale dames 20.00 uur: huldiging Joop Zoe temelk, 20.15 uur start profs uur en 5 ronden). De hoofd prijs bij de profs wordt ter be schikking gesteld door di Stichting Molen de Valk. Zesde zege Kleinveld LEIDEN Lissenaar Gerri Kleinveld heeft gisteravom zijn zesde wielerzege behaal in Hilversum. De liefhebbe van De Bollenstreek ontsnapt met nog drie ronden te gaai uit het peloton in het gezel schap van Nederlof. Met he peloton op de hielen ga Kleinveld zijn vluchtmakke in de laatste meters sprintle 1 op de „12". Bataven succesvol LEIDEN -- Verschillende at leten van de Leidse verenigin De Bataven hebben gisterei aansprekende resultaten ge boekt tijdens wedstrijden het sportcentrum Papenda Kees van Klink en Jan Ver loop kwamen op de 3.000 me ter respectievelijk tot een tijce van 8 min.21.3 en 8 min.31° Marian van Klink liep de 150jï meter in 4 min.47. Gastlo] Ed van Gemeren kon terug] ken op een succesvolle I meter, waar hij 1 min.51 voon nodig had. Sportwereld Wielrennen PDM hee j voor de profronde van Nede land een co-sponsor gevondr in Grundig. De PDM-plo« voor de ronde van Nederlan 1 bestaat uit: Akam, Arras, Bei ker, Hoondert, Kneteman Van Orsouw, Rooks, Siemon j Stevenhaagen en Van Wijk. Voetbal De Spaanse eerst divisieclub Real Murcia hee de Algerijn Lakhdar Belloun gecontracteerd. Met de ove gang van de 27-jarige intern! tional is een bedrag va 220.000 gulden gemoeid. Paardesport Na het Nedei lands kampioenschap, dat zor dag op Duindigt wordt gehoir den, zullen de twee paarde worden aangewezen die op september in Cesena (Italii deelnemen aan de strijd 01 het Europees drafkampioen schap voor vijfjarigen. Wielrennen Steven Rook' heeft de Ronde van Valken! waard voor profrenners g< wonnen. Voor 15.000 kijker eindigde de Italiaan Guid Bontempi met een achtersten van vijf seconden als tweedi Derde werd Jean-Pierre va Popppel. Schaken Jeroen Piket, c Nederlandse vertegenwoordi ger bij het jeugd-wereldkampi oenschap in het Noorse Gaus dal is verder achterop geraak door een nederlaag in de ne gende ronde tegen de Noor Simen Agdestein. nog vier ronden te spelen leiJ den Zuniga uit Peru en Baref jev uit de Sovjet-Unie. Golf Bob Tway heeft r 276 slagen het toernooi van Professional Golf Associatioi in Toledo gewonnen. Op d bankrekening van de 27 Amerikaan werd 320.00 den bijgeschreven voor zij 1 eerste overwinning in ee groot toernooi. Algemeen Cuba zal vol J gend jaar uitkomen bij de Pan Amerikaanse Spelen, die i Indianapolis zullen worden gt[ houden. Aanvankelijk was sprake van dat de Cubaans atleten de wedstrijdenreeks i de Verenigde Staten zoude boycotten. Gehandicapten Bij de reldtitelstrijd voor gehandicaj ten in Zweden heeft de Nedei landse zwemploeg vijf meda les veroverd. Joop Stokl won goud op de 100 met schoolslag. Verder waren zilveren plakken voor Rutge Sturkenboom, Sjerstin Ver meulen en Johan Mosterd.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12