Michels wil meer resultaatvoetbal Hockeydames huizenhoge favoriet in I WK-toernooi UEFA bespreekt problemen met supporters BONDSMANAGER HOUDT PLEIDOOI OP TRAINERSBIJEENKOMST IN ZEIST i Op zoek naar steun voor pupillenplan SPORT Eaidó&Qowuvnt DINSDAG 12 AUGUSTUS 1986 PAGINA 6 - Wellicht snel zekerheid over toekomst Sparta ROTTERDAM Het is waarschijnlijk dat binnen veertien dagen reeds de beslissing valt óver de accommodatie, waar Sparta in de toekomst gaat spelen. De Rotterdamse club moet per 1 januari 1992 het Kasteel verlaten, omdat de indeling van de wijk Spangen wordt veranderd. Er is haast gebo den met de beslissing, omdat Sparta ge bruik wil maken van de z.g. terugploeg- regeling, die 1 juli van het volgend jaar wordt beéindigd. Er zal worden gepraat over twee mogelijke locaties. De eerste is het huidige terrein van Xerxes aan de Bovendijk; het tweede een nieuw complex naast het CBR-gebouw aan het Schiekanaal. Dit deelde de Rotter damse gemeentesecretaris Mr. L. Bannink gisteren mee bij de opening van de Sparta- tentoonstelling in de gemeentebibliotheek. Geen Engelse clubs meer bij Amsterdam-toernooi AMSTERDAM De organisatie van de Amsterdamse voetbaltoer nooien zullen geen Engelse clubs meer uitnodigen. Dat heeft Jack van Zanten een dag na het toernooi Amsterdam-711 bekendgemaakt De beslissing is een reactie op het gewelddadige optreden van suppor ters van Manchester United. Van Zanten verklaarde de beslissing jammer te vinden voor de clubs, die naar hij vaststelt evenals in Neder land geen vat hebben op het gedrag van hun supporters. De aanhangers hebben de politie gedurende het ge hele weekeinde veel overwerk be zorgd. Valke zegt af voor oefenduel ZEIST Michel Valke, middenvelder van lands kampioen PSV, heeft zich geblesseerd afgemeld voor de oefenwedstrijd van het Nederlands elftal, dinsdag in Amsterdam tegen de se lectie van Ajax minus de Oranje-klanten. Valke heeft last van een verrekking in de bilspier. Het oefenduel van het Nederlands elftal, als voorbereiding op de kwalificatieduels voor het Europees kampioenschap dit najaar, wordt in De Meer achter gesloten deu ren afgewerkt. Van Doorneveld docent op trainerscursus ZEIST Hans van Door neveld, trainer van eredivi sieclub Haarlem, is bij de KNVB officieel aangesteld als docent voor de opleiding oefenmeester 1. Van Door neveld doet het pakket voetbal in de cursus als op volger van manager-trainer Rob Baan van Roda JC, die de laatste drie jaar part time actief was voor de voetbalbond. Van Doorne veld, die toestemming heeft van zijn club Haarlem, ac teert in een team met Rab, Groenewoud en De Haan. Weer wedstrijd in eredivisie uitgesteld DEN BOSCH Opnieuw heeft een burgemeester een voetbalwed strijd op een door de competitielei der vastgestelde datum verboden. De eerste burger van Den Bosch sprak gisteren zijn veto uit over de voor woensdag 20 augustus vastge stelde ontmoeting FC Den Bosch- Feyenoord. De Bossche burge meester heeft voorgesteld het duel op 14 september te laten spelen. Met name de spelers van FC Den Bosch waren teleurgesteld over het besluit van de burgemeester. Zij ontvangen premies op recette basis en verwachten op 14 septem ber lang niet zoveel publiek dan wanneer op 20 augustus zal wor den gespeeld. ZURICH De recente onlusten met Engelse voetbalsupporters vormen een van de agendapunten in de ver gadering van de Europese voetbalu nie op 11 september in Praag. In de bijeenkomst worden nieuwe straf maatregelen overwogen. Vorige week brak er op een veerboot op Het Kanaal zo'n hevige vechtpar tij met voetbalfans uit, dat de kapi tein zijn schip liet terugkeren naar Engeland. Vier voetballiefhebbers werden met messteken in het zieken huis opgenomen. Vooraf en na afloop van het Amsterdam 711-toernooi kwam het tot rellen met supporters van Manchester United. De Amstér- k damse politie nam een aantal herrie-1" schoppers tijdelijk in hechtenis. Ook in Plymouth kwam het tot voetbal- relletjes na afloop van een wedstrijd 1 van Plymouth Argyle tegen Chelsea, p' ia Vorig jaar werden alle Engelse voet- fj balclubs voor onbepaalde tijd uitge-l^1 sloten van alle Europese competitiesP na het Heizeldrama in Brussel met?' supporters van Liverpool dat 39 do- den eiste. Het verbod op vriend-? schappelijke wedstrijden werd na een }n half jaar ingetrokken. Ité ZEIST Een jaar na zijn oproep tot aanvallend voetbal heeft de bondsma- nager Rinus Michels de nationale toptrainers voorgehouden in de toe komst zo positief mogelijk op resultaat te laten voet ballen. Op het oog een wereld van verschil, door de verkeerde interpreta ties van zijn vorige speech slechts een nuancering. De persoonlijke indrukken bij het wereldkampioenschap in Mexico liepen maandag als een rode draad door het betoog van Michels, die voor het der de jaar aan de vooravond van de competitie de technische leiders van de betaalde clubs bij elkaar had geroepen. Het Nederlands voetbal, dat al drie keer achtereen bij één van de grote titeltoernooien ontbrak, moet de rijen sluiten en zich richten op de realiteit van dit moment, het resultaatvoetbal, de „gebonden speelstijl", zoals Michels het noemde. „De vrije stijl is prachtig voor het publiek, maar levert geen resultaat. Brazilië, Frankrijk, Denemarken en de Sovjet- Unie hebben met hun specta culaire voetbal, het mooiste voor het publiek, de finale in Mexico niet gehaald. Argenti nië en West-Duitsland hebben de knikkers wel centraal ge plaatst en zijn verder geko men. In de voetballerij moet je realist zijn. Op de WK-toer- nooien hoef je geen topvoetbal te verwachten. Daarvoor is het resultaat te belangrijk gewor den. Bij Argentinië en West-Duits land stond het niet laten voet- - ballen van de tegenstanders centraal. Maar dan wel met een positieve benadering. Als er balbezit is, wordt er tempo gemaakt, komen er mensen in en rond het strafschopgebied met de bedoeling doelpunten te maken. Als die opzet ont breekt, zoals Uruguay, Portu gal. Bulgarije en Marokko, dan is dat puur spelbederf, dat echt alle mensen wegjaagt", aldus de bondscoach, die voor zijn A-elftal en de aanleverende clubs een zo positief mogelijke benadering van die sobere speelstijl op het oog heeft. Michels reikte zijn toehoorders in Zeist slechts indrukken aan. Voorschrijven is er niet bij. De trainers in Nederland willen daar ook niet aan. Van de Meent, Wullems, Bert Jacobs, Körver, Hughes en André lie ten zich de gehele dag niet eens zien. 's Middags, toen de hoofdmoot van de praatdag aan de orde was, ontbraken er tenslotte zeventien hoofdtrai ners van betaalde voetbalorga nisaties, met of zonder bericht van verhindering. De clubs van de eredivisie hanteren, op Ajax na. al het resultaatvoetbal. Slechts een tactische opstelling, met één, twee of drie spitsen, met een inschuivende libero of strin gent achterblijvende ausputzer verschilt van club tot club. Het zoeken van meerdere op lossingen voor hetzelfde pro bleem, waarbij in buurlanden als België en West-Duitsland voor een eenvormige oplossing wordt gekozen, is echt Neder lands. Het publiek is in ons land bovendien niet chauvi nistisch genoeg om genoegen te nemen met resultaat. Men wil mooi voetbal, iets dat vol gens Michels straks zelfs door Ajax niet meer geboden kan worden. Michels: „Ik heb altijd gehou den van aanvallend voetbal, maar als trainer van Ajax, Barcelona of Köln, heb ik toch moeten kiezen voor de„ ge bonden" speelstijl. De spelers van het Nederlands elftal zul len zich, zoals de Russen van Dinamo Kiev, moeten schik ken in hun taak. Zelfs Mara- dona heeft dat gedaan bij het wereldkampioenschap. Het ontwikkelen van onze nieuwe stijl begint met een perfecte defensie. Verder moeten con centratie, motivatie en incasse ringsvermogen, kortom de wedstrijdmentaliteit, verbeterd worden. Er wordt wat afge- mekkerd in het veld. In de aanval zal er toch opper- tuun gespeeld moeten worden. Als alles is afgestemd op het niet incasseren van een doel punt, kun je het vergeten- Dat moeten de Nederlandse eredi- visieploegen zich ook maar eens bedenken. En dat geldt ook voor het spelbederf. Een bal wegtrappen of extra lang in de ploeg houden bij een voorsprong van 1-0 en nog tien minuten te spelen, is be grijpelijk maar anders niet. Die negatieve facetten moeten weg. Het publiek, toch al ge troffen door een niet goed uit gebalanceerde competitie met te weinig toppers en te veel subtoppers en superdegradan ten, ergert zich blauw. In Schotland krijg je geel voor het wegtrappen van een bal of het steeds overgeven van de bal bij het inwerpen. Mis schien moet dat hier ook. In ieder geval moet het positie ver" Michels kreeg bij zijn pleidooi voor resultaat en keurslijf bo ven vrijheid en vertier tegen gas kreeg van Twente-coach Kees Rijvers. De voormalige bondscoach was gisteren voor het eerst sinds het najaar van 1984 weer terug in Zeist. „Ne derlanders", stelde Rijvers, „kunnen niet op resultaat voetballen. Die zijn het beste in de vrije stijl, zoals de De nen. Wij kunnen improvise ren, aanpassen. We worden niet voor niets de Chinezen van Europa genoemd". ZEIST Bondsmana- ger Rinus Michels heeft gisteren de steun gevraagd van de topt rainers uit het betaal de voetbal bij de nieu we technische opzet van het pupillenvoet- bal. De technische leiders van de 37 bvo's zullen bij afde lingen moeten aandringen op een aanpak van de jeugd (van zes tot twaalf jaar), waarin beleving en spel in wedstrijdvormen de tijd van het ondertus sen onmogelijk geworden straatvoetbal moeten doen herleven. In de ogen van de techni sche leider van de KNVB is er te weinig tijd, ruimte en kader om de jeugd via oefeningen de techniek bij te brengen. Dat zal in de spelvormen tegen elkaar moeten gebeuren. „Als het ergens om gaét, geeft de jeugd alles", aldus Michels, die zijn ervaringen voor het rapport „Jeugdvoetbal, het moet echt anders" op gedaan heeft in de vele voetbalkampen van de laatste jaren. De kampen van de afde lingen vormen een ander speerpunt in de acties om het verval in het jeugd voetbal tegen te gaan. Ook moet er naar alternatieve accommodaties worden ge zocht voor de maanden, dat er niet op de grasvel den kan worden gespeeld. Parkeerterreinen, fa- brieks-, sport- eri veiling hallen, kloostertuinen, verharde handbal- en ten nisvelden werden ge noemd als mogelijke loca ties om de pupillen van de KNVB in ieder geval veel en vaak aan de bal te laten komen in de toekomst. Sportwereld Voetbal De Engelse derde- divisieclub Brentford heeft het sponsorcontract met de KLM verlengd. Met de sponsoring is een over een periode van vijf jaar een bedrag van meer dan 100.000 pond sterling (350.000 gulden) gemoeid. Voetbal De 27-jarige René Müller is in Oost-Duitsland ge kozen tot voetballer van het jaar. De doelman van het na tionale team en Lok Leipzig kreeg 421 stemmen. Andreas Thorn (385) en Ralf Strasser (116) werden tweede en derde. Voetbal Gary Lineker, de nieuwe aanwinst van FC Bar celona, heeft bij een oefentoer- nooi een rib gebroken. De voor ruim zeven miljoen gul den van Everton overgenomen Engelse international kwam in de finale in aanraking met de Marokkaanse doelman Badou Ezaki van Real Mallorca. Schaken In de zevende ronde van het WK jeugd in Gausdal (Noorwegen) heeft Jeroen Piket remise gespeeld tegen Carlos Matamoros uit Ecuador. Met 4 1/2 punten uit zeven partijen deelt Piket de negende plaats op de ranglijst. Wielrennen Adri van Hou- welingen heeft voor 10.000 toeschouwers de Ronde van Helden-Panningen gewonnen. Van Houwelingen zegevierde in de eindsprint over Joop Zoetemelk. Wielrennen Gerrie Knete- mann heeft zich voor 20.000 toeschouwers op Oostvoorne de sterkste getoond in een der- ny-koers over 1 uur en vijf ronden. De coureur uit Huy- bergen zegevierde achter gangmaker Zijlaart over Jelle Nijdam met Bergman. Gehandicaptensport De Nederlandse deelnemers aan de WK voor gehandicapten in Göteborg hebben vier zilveren medailles behaald. Wilco Stroet (Wervershoof), Sandy van den Berg (Deventer), Sjer- stin Vermeulen (Est) en Joke Mosterd (Deurningen) zwom men ieder op hun specialiteit naar de tweede plaats. „De sfe-er was onder Sitters altijd goed geweest, iedereen miste hem. Aanvankelijk bo terde het totaal niet met Beele. Dat gold vooral voor mij en Petra van Staveren, ook iemsind die zich nogal zelfstandig voorbereidde. On afhankelijk van je trainings achtergrond moest je bij de Olympische Spelen in Los Angeles het gelijkvormige programma afwerken, dat. voor iedereen was opgesteld. Daar had jk de pest over in. Maar ik durfde niet te rebel leren. Als ik voor mijn eigen belangen was gaan knokken, was ik uit het team gevallen en ik wilde de groepssfeer niet aantasten. Een roterva- ring is misschien veel gezegd, omdat de Spelen op zich bij zonder ware n, maar je richt je ontzettend op die wedstrij den, je slooft je een heel jaar uit en dat doe je niet om slecht te presteren en dan ook nog de Ikritiek te horen dat je niet aan de verwach tingen hebt voldaan. Laat een coach dan bedenken, wat je er dag in dag uit voor hebt gedaan!" (Conny van Bentum in De Volkskrant) „Zo'n 130 van de 310 hockey clubs beschikken over een kunstgrasveld. Daarop gedijt vooral het hockey voor vrou wen. De pass kan zuiverder worden aangegeven dan op het hobbelige natuurgras. Er is minder kracht nodig voor de slag. De uitvoering van het technisch zo moeilijke hockey is op kunstgras een voudiger. Kortom, kunstgras is vrouwvriendelijk. Het is veel boeiender geworden. Het publiek heeft dat ont dekt. Let maar op. Er zullen veel toeschouwers naar Am stelveen komen. Tenslotte speelt er de wereldkampioen in eigen land. We verloren twee jaar geleden voor het laatst in de aanloop naar de Olympische Spelen van Los Angeles tegen West-Duits land. Toch werden we toen olympisch kampioen. Het wordt volgende week in en rondom het Wagenerstadion een hele happening, compleet met promodorp en gevulde tribunes". (Hockey-bondscoach Gijs van Hcumen in NRC Han delsblad) „Gesolliciteérd heb ik wel. Als een bezetene. Ik ben geen jongen die gewoon gaat zitten wachten. Je weet wel, netjes een briefje en telefoon Hans Eijkenbroek: het ergste", tje. Zoals ieder normaal mens solliciteert. Een paar afwij zingen kan ik nog wel ver dragen, maar het lijkt wel of de hele voetbalwereld tegen me samenspant. Bij FC Den Bosch heb ik me als kandi daat-trainer aangemeld, na dat bekend werd dat Rinus Israel naar Feyenoord ging. Manager Ad Zonderland was al met hulptrainer Theo de Jong bezig. Zonderland be loofde me onlangs nog dat hij zal bellen als De Jong proble men krijgt met de trainers- vakbond WON. De Jong zit daar nu lekker zonder diplo ma. Hoe is het mogelijk! Bij FC Twente heb ik me aange meld voor de functie waar Theo Vonk nu zit. Onder Rij vers dus. Kees Rijvers heeft me nog netjes een briefje ge schreven. Dan weet je ten minste nog waar je aan toe bent. Wachten, dat is het erg ste". (Trainer Hans Eijken broek in Voetbal Interna tional) „Bij het WK honkbal zei ook iemand dat ik zo weinig heb afgemaakt. Geef eens voor beelden, zei ik toen. Kwam hij na veel nadenken met de sportscholen en en dopingge- bruik dat daar aan banden moet. Tja. Wat me opviel was dat een man die toch inge voerd is in de sport, over het hoofd ziet dat je als staatsse cretaris van een departement maar een radertje in het ge heel bent. Dat je bijvoorbeeld voor veel zaken andere mi nisters en andere departe menten nodig hebt. Inzake die kwestie van de sportscho len hadden we Piet van Zeil nodig. Er moesten versti- gingsvergunningen komen. En dat net in een periode dat het beleid gericht is op dere gulering. Dus eh, kwamen we niet door Economische Zaken heen. Dan moet je het weer anders gaan spelen". En verder: „Het kan ze op EZ niks schelen of er wel of niet gedoopt wordt op sportscho len. Die hebben een eigen in valshoek namelijk: met orde ning zijn we voorzichtig ge worden. Daar loop je dan op stuk. Dan kan je vreselijk te keer gaan en de zaak zelfs in het kabinet aan de orde stel len. Dan loop je een grote kans dat je verliest. En je moet niet teveel nederlagen lijden in het kabinet". (Ex-staatssecrctaris Joop van der Reijdcn in de Haagsche Courant) Marcella Mesker: „Dit jaar is afgelopen voor mij". „Dit jaar is gewoon afgelopen voor mij. Daar heb ik me bij neergelegd. Ik wil eerst weer fit worden. Ik probeer mijn conditie en spierkracht te verbeteren. Niet alleen die van mijn benen, ook aan de rest van mijn lichaam wil ik aandacht besteden. Je ziet re gelmatig dat spelers na een blessure sterker terugkomen. Daaraan spiegel ik mij maar. Het is natuurlijk wel een ver velende situatie waarin ik verkeer, maar ik heb aan de andere kant tijd voor een normaal privé-leven. Ik heb een huisje gekocht in Sche- veningen en ben druk bezig met de inrichting. In mijn rolstoel ga ik lekker winke len. Dat biedt me een hele af leiding. Voorts heb ik over belangstelling niet te klagen. Ik word nog steeds regelma tig door collega's uit Amerika ker in De Volkskrant) Sportprijsvragen DEN HAAG De verdeling van de prijzen van lotto 32 is als volgt: le prijs: 1 x f. 294.699,10; 2e prijs: 4 x f. 37.500,00; 3e prijs: 67 x f. 2.199,20; 4e prijs: 4.447 x f. 33,10; 5e prijs: 66.525 x f. 5. Twijfels over tweede doelman hoekey-selectie bekend gemaakt van de afval lers uit de nationale heren- hockeyselectie. Onzekerheid blijft er nog over wie achter Frank Leistra de tweede doel man in de Nederlandse groep wordt: Lex Bos of Egon Jesse. Wel was voor de Nederlandse coach duidelijk welke drie veldspelers na de weinig suc cesvolle oefenperiode in Schotland (gelijkspel en ver lies) niet meer tot de selectie behoren. Wouter Eikenhout (Bloemendaal), Bart van Kers bergen (Kampong) en Gijs Weterings (HGC) zullen er vrijdag bij het oefenduel tegen België al niet meer bijzijn. De selectie voor hst toernooi om de wereldbeker ziet er als volgt uit: Doel: Frank Leistra (Tilburg) en Lex Bos (Klein Zwitserland) of Egon Jesse (Amsterdam) Veld: Fred Bierens (Tilburg), Joannes Boele van Hensbroek, Donald Drost, Tom van 't Hek, Renè Klaassen (Kampong), Floris Jan Bovelander. Cees Jan Diepeveen. Ronald Jan Heijn, Hendrik Jan Kooyman, Gerd Jan Schlatmann (Bloemendaal), Mare, Delissen (HGC). Maarten 'van Grim bergen, Jan Hidde Kruize en Ties Kruize (Klein Zwitserland). Voor meer sport: zie pa gina 13. AMSTELVEEN De honger van Gijs van Heumen naar titelf in het dameshockey is niet te stillen. Sinds zijn aanstelling toR bondscoach van Oranje in de herfst van 1980 is zijn verzamelinr gestaag uitgebreid. Wereldkampioen (1983 in Koeala Loempoer)™ Europees kampioen (1984 in Lille) en Olympisch kampioen 1 (1985 in Los Angeles), het kon niet op. Alleen in 1981 ging hefn mis. Toen zegevierde West-Duitsland in de finale Van het FIH«" toernooi in Buenos Aires na het nemen van strafballen, iets waf de eerzuchtige Van Heumen nog altijd erg hoog zit. Al met al i" het volkomen logisch, dat Nederland in het komende toerm» om de wereldbeker wederom als huizenhoge favoriet geldt. Het zou dwaas zijn als coach en speelsters de favorietenrol if andermans schoenen zouden proberen te schuiven. Dat heefï een jarenlange heerschappij uitgewezen. Sinds mei 1984 heefl Nederland niet meer verloren. Tegen West-Duitsland kreeg df ploeg van Van Heumen een laatste waarschuwing voor het verf trek naar Los Angeles. De les werd ter harte genomen. Van dd! 29 interlands, die volgden, werden er 25 gewonnen en slechfc vier gelijk gespeeld. Dit jaar leverden alle tien oefenduels winsf j op. Een frappant verschil met West-Duitsland, dat in juli en au^g gustus van de tien wedstrijden er niet minder dan acht verloor i Voldongen feit „We worden wereldkampioen, zo zeker als een huis", kan Var Heumen in alle kalmte voorspellen zonder van opschepperij be^ ticht te worden. Aanvoerster Marjolein Eijsvogel (25) kan dat alj5 leen maar beamen. „Een underdog-positie heeft wel eens zijn j voordelen Maar wij komen daar nu eenmaal niet voor in aan- l merking. Dus is het omgekeerde het geval. We weten, dat we sterk zijn en accepteren dat'als een voldongen feit. Als iets heeL vanzelfsprekends. p Marjolein Eijsvogel heeft overigens sinds haar debuut in 1980 in J Keulen - toen nog onder coach Huib Timmermans - een opval lende metamorfose ondergaan. De 25-jarige dochter van televi- i siecommentator Hans Eijsvogel is veranderd van een speelse spring in 't veld, die het allemaal niet zo nauw nam, in een se- rieuze topsporter, die leiding kan geven aan een hele ploeg. „Dal i moet ook wel, als je aanvoerster bent", aldus de Amsterdamse c fystiotherapeute, die op 13 september in het huwelijk treedt eif° 1 zeker nog tot en met Seoel doorgaat met hockeyen op het hoogj5 J ste niveau. „Je kunt je dan geen grappen en grollen meer verio oorloven. Natuurlijk ben ik altijd nog wel in voor een geintjejo I maar dan zoek ik wel het juiste moment uit". c Met Van Heumen deelt .Eijsvogeltje' de vrees voor (te) hard spe| jj van de tegenstanders tijdens het toernooi in het Wagenerstadion r „Sommige ploegen, die techniek te kort komen, zullen het pro 2 beren te zoeken in een ontoelaatbare portie hardheid. Natuurlijk E zijn wij ook geen doetjes. Maar wij proberen toch altijd goed U J hockeyen en nemen niet onze toevlucht tot afbraak. Wat onzr J poule betreft ben ik wat hardheid betreft vooral bang voor Cat nada en ook Spanje". 15-2; I s g Raak zwaaien Van Heumen neemt ook wat dat betreft geen blad voor dr— mond: „Er gaan veel blessures vallen, let maar op. De combinalBI tie van een nieuw, nog erg zacht kunstgrasveld en ploegen, di^Bi de sticks maar raak zwaaien, is levensgevaarlijk. Ik kan alleeifc c maar hopen, dat onze speelsters gespaard blijven. Want op noj k een geval-Benninga zit ik echt niet te wachten". Carina Benninf g ga, vaste speelster op het middenveld, werd 3 augustus in Deft Haag het slachtoffer van een onbesuisde actie van de Nieuwzeëjg landse keepster en brak een sleutelbeen. 15 In vergelijking met de Olympische Spelen van 1984 is het aantajo j afvallers van Oranje beperkt gebleven, al verdween er wel eefO L enorm brok routine met Lisette Sevens, Fieke Boekhorst, Mar griet Zegers, Irene Hendriks en nu noodgedwongen Carina Ben* v ninga. Vooral het ontbreken van ausputzer en strafcornerspecia^^ liste Boekhorst is even wennen. De speelster van EMHC maaktal in 116 interlands niet minder dan 128 doelpunten. Niet vooRl niets werd ze ook wel de vrouwelijke Litjens genoemd. Dit toei nooi om de wereldtitel zou de afsluiting van haar imposant j| loopbaan hebben betekend als een slepende knieblessure, ein J| vorig jaar in de zaal opgedaan, dat plan niet doorkruist had. In de voorbereiding op Amstelveen heeft Fieke Boekhorst zie nuttig gemaakt als onbezoldigd assistente van Gijs van Heumei Zo bezocht ze vorige week vrijdag in Mtllheim de wedstrij West-Duitsland - Australië. Onder indruk Hoewel Gijs van Heumen vol blijft houden, dat Nederland an dermaal de wereldbeker zal pakken, raakte hij gisteren toe lichtelijk onder de indruk van Australië, dat oefende tegen d Amerikaantjes. „Australië is superfit. En de strafcorner liep ge V smeerd. Dus we zullen op onze tellen moeten passen. Maar w zijn voor niemand bang. Als we dat waren konden we beter ni< aan het karwei beginnen". Het programma van Nederland voor groep A is: vrijdag: 15.0 r uur tegen Schotland, zaterdag 15.00 uur tegen Engeland, zonda 13.00 uur tegen Australië, dinsdag 19 augustus 13.00 uur tege Canada en woensdag 20 augustus 11.00 uur tegen Spanje. feet e V

Leidse Courant | 1986 | | pagina 6