A' ml CeidaeSou/tcuit K&G zorgt voor waardig afscheid in Oxford a STAD OMGEVING Een cadeau van formaat Ll Dronken Brit mishandeld Joyriders aangehouden VEERTIG JAAR (LEIDEN OXFORD Wolters kijkt altijd achter de toiletpot CeidóeSotvuwi MAANDAG 11 AUGUSTUS 1986 PAGINA 6 rinses ciijlargriet Leiden ngfclDEN de inses Mar- Id.iet zal woens- 27 augustus de Pieters- rk een bij- Iad nkomst bij- e.j Dnen ter her- 1 nking van de lpr chting van t Klinisch iderwijs in liden. Dat ge- "~Turde 350 jaar leden. Auto-inbraken opgelost LEIDERDORP - De politie van Lei derdorp heeft twee mannen aangehou den die hebben be kend het afgelopen jaar twintig auto-in braken te hebben gepleegd. Een 30-ja- rige Leiderdorper werd vorige week aangehouden in verband met een winkeldiefstal in Den Haag. Naar aanleiding van zijn verklaring kon zijn „maat", een 26-jari- ge Leidenaar wor den aangehouden. Jongetje gewond LEIDERDORP - Een 6-jarig jongetje uit Leiderdorp is gisteren omstreeks kwart voor zes ge wond geraakt nadat hij plotseling de Hoogmadeseweg ter hoogte van het zwembad overstak. Een 26-jarige auto mobilist uit Leiden kon hem niet meer ontwijken. Het kind is met verwondin gen aan het gezicht, een lichte hersen schudding en een gebroken arm over gebracht naar het AZL. LEIDEN Een 20-jarige Brit, die vakantie houdt op een camping in Noordwijker- hout, is in de nacht van vrij dag op zaterdag mishandeld en vermoedelijk beroofd. De man werd 's morgens om streeks zes uur op de Willem de Zwijgerlaan door surveil lerende politie-agenten aan getroffen. Hij had verwon dingen aan het gelaat en is overgebracht naar het Elisa beth ziekenhuis. Dé man, die de nodige borrels achter de kiezen had, kan zich echter niet meer herinneren waar hij is mishandeld. Parkeerbonnen rond Stadsgehoorzaal LEIDEN De Leidse politie heeft afgelopen zaterdag nacht 74 parkeer bonnen uitgedeeld aan foutparkeerders rond de Stadsge hoorzaal. In deze zaal was een feest gaande en de politie had laten omroe pen, dat de eigena ren hun auto móes ten verwijderen. Aan deze oproep werd echter nauwe lijks gehoor gege- ALPHEN AAN DEN RIJN De po litie van Alphen heeft zaterdagavond drie Alphenaren in de leeftijd van 15 en 16 jaar oud aangehouden, die met een gestolen auto over het industrie terrein scheurden. Het drietal had op het emplacement van het NS-station een keet openge broken en daar een autosleutel ont vreemd. De bijbehorende auto was snel gevonden, waarna de Alphena ren over het industrieterrein gingen rijden. Daar belandden ze tegen een bulldozer, waarna ze door de politie in de kraag gevat konden worden. Het drietal bleek ook nog wat inbra ken op de kerfstok te hebben staan. Lord Mayor Parkins word namens alle Leidse deelnemers door twee van Pauline's majorettes bedankt voor zijn gastvrijheid. OXFORD De uitwis seling Leiden - Oxford is dit jaar met vuurwerk besloten door K&G. De muziekgroep hield zater dagmiddag een „Street parade" door de drukste winkelstraat van Oxford op het drukste tijdstip van de dag. Onbewust van wat hem te wachten stond heette Lord Mayor Parkins de Leidse deelnemers aan de uitwisse ling Leiden Oxford donder dagavond welkom in de „Townhall". In zijn rede ver welkomde de eerste man van Oxford met name de gehan dicapten van De Sleutels en haalde herinneringen op aan zijn vele bezoeken aan Lei den. Tevens waarschuwde hij de Leidse politiemensen dat bij een volgend bezoek hij ze ker gebruik zou maken van de parkeerontheffing die hij bij een voorgaand bezoek ontving. Daarna werden de Leidse deelnemers in de spotlights gezet en opende de Lord Mayor persoonlijk de disco met een. wat heel voor zichtige pasjes. Punter Daags daarna werden alle gasten nog verhaald op de nog niet bezochte toeristische attracties voor zover van es sentieel belang geacht door de gastvrouwen en -heren. Een bezoek aan Blenheim Palace, waar Winston Chur chill werd geboren, een be zoekje aan Londen (de atle ten, die deel van het gezel- d<-schap uitmaakten, koppelden daar een bezoek aan de In ternationale atletiekmeeting in Christal Palace aan vast), een rondtocht langs en door K&G op weg door High Street. de vele zéér fraaie „College" gebouwen en een boottochtje met een .punter op de Tha mes (waar de zwemmers alle frustraties over de mindêr goede resultaten van zich af spoelden; het blijven immers zwemmers). Eigenlijk was ie dereen in afwachting van het grote spektakel van zaterdag: het optreden van K&G en het Dutch Gala in Cotteslowe Park. Rónd twee uur zaterdagmid dag trok een „Streetparade" zoals nog zelden vertoond „Kunst Genoegen" dat met een welgekozen repertoire de toch wat nuchtere Engelsen met stomheid sloeg. Redelijk amusant was ook het optre den van „Pauline's majoret tes". Het hierna volgende „Dutch Gala" toonde vele as- pekten van Hollands am- bachtswerk wat gevoegd bij een soort veredelde rommel markt ten bate van het Ox- fordse „hostcommittee" een groot succes was. Strijd Richard Ippel en zijn wiel- renmaatjes van Swift hebben weinig van de happening meegemaakt. Zij waren ten tijde van het spektakel in een heftige strijd gewikkeld met hun Engelse gastheren over een afstand van 100 kilome ter. Ippel verraste met name de plaatstelijke favoriet en demareerde drie en een hal ve ronde (van circa vijf kilo meter). Zijn clubgenoten hielden daarna via een fraai taktisch spel iedere ontsnap ping in de hand zodat de Ip pel vooruit kon blijven en won. Ook de atleten konden door een sportieve verplichting niet aanwezig zijn bij de op tocht door Oxford. Tijdens een wegwedstrijd in Grove over 6 mijl werden de Leide- naars vooral gehinderd door de droge warmte. Fred Re geer en Rob Gordijn wisten zich nog enigzins te handha ven, maar de overigen kre gen met teveel problemen te kampen om tot een opvallen- (je uitslag te komen. door het centrum van Ox- GERT VELTHUIZEN ford. Hoogtepunt van de Pa- Foto's: COR SLEGTEN- rade was het optreden van HORST Thijs Wolters kan al zijn energie en enthousiasme kwijt aan de klanten. Spijt heeft Thijs W^.ters nooit gehad van de beslis sing die hij een jaar of twin tig geleden nam. Hij had toen de HTS doorlopen, stu die vliegtuig- en werktuig kunde, en ging zich niet be zighouden met de technische kant van de vliegwereld, maar meer met de menselij ke kant ervan. Thijs Wolters kwam terecht in het reisbu reau van zijn ouders. En hij zit er nu nog. „Een boeiend beroep", vindt hij. „Ik heb het adviseren van mensen nooit als wer ken ervaren. Als ik op een feestje ben, vind ik het ook leuk om over mijn ervarin gen te vertellen. Hier in de zaak doe ik het ook met ple zier. „Ik kan al mijn energie en enthousiasme kwijt bij de mensen". Spanje en Oosten rijk zijn de meest favoriete vakantieoorden van zijn klantenkring. Wolters doet enthousiast over zijn clientèle. Vooral over dat deel dat hem vanuit het vakantie-adres een zon nig kaartje stuurt. Maar soms denkt hij weieens bij zichzelf: „Wat heb ik mis daan, dat ik zulke mensen te woord moet staan". Want. afgezien van de vele leuke, aardige, enthousiaste men sen, lopen er in de wereld toch ook wel mensen rond, die en dat is nog aardig uitgedrukt gewoon onbe schoft zijn. Die stappen met veel bravoure het reisbureau aan de Doezastraat binnen en eisen dit en willen dat en beschuldigen het echtpaar Wolters of een van de drie medewerkers van dingen, waar het reisbureau niets aan kan doen. Eerst hoorde Wolters het relaas aan, met Bijdrage: Janet van Dijk Foto: Wim van Noort Tips: 071-122244, toestel 23 trillende knieën en bevende handen en ingehouden woe de. „Want ik probeer altijd beleefd te blijvenMaar nu heeft hij een nieuwe reme die. Klanten met wie niets valt te beginnen, wijst hij de deur. Uitzicht De andere mensen, en we moeten goed begrijpen, dat dat er een heleboel zijn, worden goed door hem be keken. „Ik zie wat voor soort mensen het zijn, maak een praatje, en weet dan wel wat geschikt is voor hen. Ouderen, die slecht ter been zijn, moet je niet in een hotel op een heuveltje zetten, pal naast een discotheek. Jonge ren vinden het juist hard- stikke Jeuk om naast een uitgaansmogelijkheid terecht te komen". En daarom gaat Wolters graag zelf even kij ken op een of andere vakan tiebestemming. „Want in een reisgids zie je wel een foto van een hotelletje, maar niet dat die accomodatie staat in een heel klein smal straatje, zodat het uitzicht miserabel is". Als de reisbu reau-eigenaar ergens in een hotel komt, duikt hij altijd even de openbare toiletten in. Hij werpt een blik achter de toiletpot, want „als het daar een bende is, is het overal een bende". Het is natuurlijk een van de leuke dingen van zijn vak. Wolters heeft al heel wat va kantiebestemmingen be zocht. In Finland is hij nog nooit geweest, en op een paar kleine Griekse eiland jes ook niet. Daarom wilde hij in de herfst met vrouw en zoon richting Samos, een Grieks eiland dat steeds po pulairder wordt. Gaat mooi niet door, want met de hand voor de mond vertelt Wol ters dat hij te laat was met „Alles zat al vol- Indonesië. dat noemt hij het paradijs op aarde. „Dat is en blijft een hoogtepunt, zelfs al wordt een eiland als Bali overstroomd door toeristen. Echt. de werkelijkheid is nog mooier dan de verhalen die je hoort over dat land. Er is zo'n prachtige natuur daar, en het land heeft zo'n rijke historie, en een bescha ving van eeuwen". Dochters En als hij dan toch de mooie plekjes op deze aardbol noemt, dan moeten we Ma deira niet vergeten. „Vrese lijk mooie bloemen staan daar". En Turkije: „Pas twintig procent van Turkije is archeologisch onderzocht en er 'is nu al meer gevon den dan in Griekenland en Italië". Mensen met racisti sche ideeën, die moeten maar gauw dat land bezoe ken, vindt Wolters. Dan zijn ze zo overtuigd van de oos terse gastvrijheid en bescha ving. „Want dat zit gewoon ingebakken in die mensen". Thijs Wolters kan zich dan ook goed voorstellen, dat de buitenlandse werknemers elkaar hier opzoeken. Dat ze dicht bij elkaar willen wo nen. Dat ze zich soms een beetje afsluiten van de Hol landse samenleving. Dat ze hun dochters het liefst de hele dag „twee hoog op een kamertje" laten zitten. „Ik begrijp best, dat die vaders niet willen dat die meisjes hier in het decadente westen rondlopen". Vergelijkt: „In Marokko lopen de vrouwen gesluierd, hier liggen ze to pless te Zonnen". rutale inbraak .REIDEN Terwijl een bewo- eb?r uit de Bakhuis Rozen- ge, lomstraat op de bank in de liskamer lag te slapen, heeft ™n inbreker uit het colbertjas- n de man. dat een meter hem vandaan lag. een >lk 'rtemonnee met 2000 gulden, te, rtobetaalkaarten. kenteken- m iwijs en een spaarbankboekje He istolen. Ook nam hij twee be- alpassen, een rijbewijs en tntekenbewijs uit een jas van i van de bewoner mee. Vluchtheuvel geramd TER AAR Een 22-jarige au tomobilist uit Ter Aar is zater dagnacht in volle vaart tegen een vluchtheuvel op de Ker- kweg.gereden. De man. die ge dronken had, zag het obstakel in het donker niet en reed zijn voorwielen op de stoeprand kapot. Met ovale velgen is hij zelfs nog een eind doorgereden totdat de politie hem pakte. De man weigerde naderhand de bloedproef. Tegen hem 'is pro ces-verbaal opgemaakt. Auto's gekraakt LEIDEN In het afgelopen weekend zijn in Leiden maar liefst elf auto's opengebroken. Uit de meeste auto's werden radio's en cassetterecorders ontvreemd. De auto-inbraken kwamen voor op de Hoge Rijndijk, de Marediik, Hooi gracht, Looiersgracht en Looi ersplein, Temminckstraat en Roekenplaats. USKE EN WISKE DE GLANZENDE GLETSJER tt weet deljufln vrienden Dat zaakje m Barabas ztjn. Ik zal lukt mil ver je bij htm Brengen dicht, IJmbik :eld uj£T mm tm :ijn wig voor onze ve titnoen hlrrr 7 ju. e wagen staat om de hoek f Stap maarrn en tten verdachte] [niUBRRl_ [beweging of njgaat traan f J Standaard Uitgeverij. Antwerpen/Weesp 'Geluksvogel bewijst levensvatbaarheid LEIDEN „Wij kunnen met recht geluksvogels worden ge noemd dat het. dankzij de me dewerking van alle instanties, zo snel gelukt is om deze school op poten te zetten", al dus John van Haasteren, voor zitter van de werkgroep open bare basisschool, tijdens de opening van de voorlopige de pendance van „De Geluksvo gel" in de Mythylschool aan de Blauwe Vogel weg in de Leidse Vogelwijk. Wethouder me vrouw H.C.M. van Dongen van onderwijs verrichtte de opening door middel van het doorknippen van een lint. De Geluksvogel telt nog maar 25 leerlingen maar het is de bedoeling dat de school uit groeit tot een volwaardige openbare basisschool met een eigen gebouw. Het initiatief tot de oprichting van de school werd genomen door bewoners van de Rijnsburgerweg en om geving, die tot nu toe alleen de protestants-christelijke Leidse Houtschool aan de Adriaan Pauwstraat voor hun kinderen tot hun beschikking hadden. Wie zijn kinderen naar een openbare school wilde sturen, was tot nu toe aangewezen op Oegstgeest of op scholen ver weg in Leiden. „Er was hier dringend behoefte aan een openbare basisschool, maar we konden hier niet in één klap een school met 200 leerlingen bevolken. Daarom zijn we een actie begonnen en konden we uiteindelijk de handtekenin- Wethouder H. van Dongen opende zaterdagmiddag de nieuwe basisschool in de Vogelwijk. Ze deed dat door een lint door te knippen. gen van de ouders van 76 kin deren aan het gemeentebe stuur aannbieden, waarmee de levensvatbaarheid van de school werd aangetoond", licht John van Haasteren toe. De Geluksvogel maakt voorlopig nog.,,onderdeel uit van de Lo- rentzschool. De school staat echter al voor een groot deel op eigen benen en zal, als alles volgens plan verloopt, per 1 augustus 1987 volledig zelf standig zijn. Het provinciaal bestuur moet de oprichting nog (officieel goedkeuren. Sen luxe handdoek van 50 x 100cm wordt uw deel als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Nol I Nat Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch ad f 22,49 0 kwartaal per acceptgiro ad f 67,43 Stuur als dank de handdoek aan: Naam:Voor Adres: Postcode/plaats: Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer I, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). 7^^ -dis

Leidse Courant | 1986 | | pagina 5