Jan Siemerink onherkenbaar VERMOEIDHEID BREEKT RCL OP SPORTTRIBUIME Jan Zwaan derde HANS VAN BUSTERVELDT WINNAAR IN ZOETERWOUDE Ëaidóe Sou/icrïit maandag i 1 augustus i986 pagina i LEIDEN Van de clubs die dit weekeinde in actie kwa men ter voorbereiding op het naderende voetbalseizoen, ver loor een vermoeid RCL ver- rassend op eigen veld met 0-3 van de kersverse tweedeklas ser Monster. De andere zater dag-eersteklassers maakten geen fout. Quick Boys versloeg Urk (3-1), Rijnsburgse Boys speelde „uit" bij Heerjansdam met 1-1 gelijk en ARC scoorde 0-2 bij SDCP. Hoofdklasser UVS had geen moeite met SVLV: 0-3. Blauw Zwart was met 4-3 te sterk voor FC Lisse. Dat RCL zijn vijfde wedstrijd in acht dagen speelde, brak de ploeg zaterdag op. Tegen de zojuist gepromoveerde twee deklasser Moester ging de Mouterbrigade op conditie stuk. De eindstand van 0-3 was al bij de rust bereikt. Quick Boys speelde in het ka der van de Visserijdagen tegen tweedeklasser Urk. Ook hier was de eindstand (3-1) al tij dens de pauze „neergezet". Frenk van der Kley, Kees van Rooyen en Martin van der Plas doelpuntten voor de Kat- wijkers. Rijnsburgse Boys kwam in Heerjansdam na een uur spelen achter te staan. Een - verkeerde terugspeelbal van Johan de Kroon op doelman Ruud Spierings was daar de oorzaak van. Huug Aandewiel herstelde de nadelige stand vanaf de stip (Hans Zwaan was gevloerd). Spierings had toen trouwens al een straf schop van Heerjansdam ge stopt. ARC speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de trainings stage in Putten. Van SDCP werd met 0-2 gewonnen. Nico Oosterlee en de van Olympia overgekomen Johan Boer doelpuntten. UVS was op be zoek bij zondagvierdeklasser SVLV. Marcel van der Blom scoorde eerst zelf en bediende direct na de rust Hans de Kruys: 0-2. De Kruys maakte er zelfs 0-3 van. Rob Vermeer miste nog een strafschop voor de blauwwitten. Blauw Zwart was thuis iets te sterk voor FC Lisse. Na een 3-2 ruststand werden de Lissena- ren met een 4-3 nederlaag naar huis gestuurd. Voor Blauw Zwart scoorden: Wij nand Bakker, Ed Ruigrok, Frank Voorham en Peter van Leeuwen. De doelpunten van Lisse kwamen op naam van Dennis Hoogendoorn, Pim Hoekstra en Wim Bouckaert. Blunder Vierdeklasser De Sleutels hield goed stand tegen FC Den Haag. Bij de rust hadden de Haagse eredivisionisten een 0- 1 voorsprong, dankzij een doelpunt van spits Remco Boe- re. Nadat Leo Compeer elf mi nuten na de hervatting een kapitale blunder van Den Haag-keeper René Stam be heerst afstrafte (1-1), tilden andermaal Boere, de Heini Otto en Leo Schellevis de stand naar 1-4. Doelman Rob Groenendijk van het jubile rende De Sleutels stopte een strafschop van Ron de Roode. Zaterdag-tweedeklasser FC Lisse en Odin'59 uit Heems kerk maakten er een aantrek kelijke partij van. Bij de rust stond het al 3-1 om te eindigen bij een 4-4 stand. Voor de Lis- senaars scoorden Henry van der Weyden driemaal en René van Hensbergen. Katwijks trainer Peter Ciere zag zijn ploeg winnen van zijn oude club. Roodenburg kwam eerst op voorsprong via Luuk Kok. Jan van Duin en Kees Hoog dalen maakten er echter 2-1 van. Het nog niet complete Ter Leede ging volledig on deruit bij SV'35. Pas bij een 4- 0 stand werd de tegentreffer door Johan Verloop gemaakt. Het werd 5-1. Koudekerk was uiteindelijk niet opgewassen tegen derdeklasser Amstel veen. Drie minuten voor het einde werd het 0-1. Hazers- woudse Boys leefde zich uit tegen HVZ. Na een 3-0 rust stand werd het 8-1. Ed Harkes (tweemaal), Rienk Poot (drie maal), Jan Platteel (tweemaal) en Henk de Vries verzorgden de productie. Ook Valken'68 kwam tot winst op een afde lingsclub. Zwammerdam ver loor met 3-0 door doelpunten van Ton Gruiters, Hans Vijge boom en Piet Varkevisser. SV Voorschoten stond tegen KMD bij de rust met 2-0 ach ter. Rob Snel bepaalde de eindstand op 2-1. TAVV speelde de eerste oe fenwedstrijd van het seizoen. Tegen Oudewater kwam het ondanks veldoverwicht niet tot scoren. In een pittige partij bleef het 0-0. SVOW won met 2-0 van een Ter Leede-combi- natie. Ton van Zuylen en Cees van Bostelen vonden al voor rust het doel van de Sassen- heimers. Zevenhoven pro beerde in het thuisduel tegen ABN zijn jeugd uit. Hoewel Zevenhoven de pauze inging met een 1-0 voorsprong door een doelpunt van Arjen Bos man, moest het uiteindelijk de punten delen (1-1). Altior bleef thuis tegen Lugdunum doelpuntloos. Fred van de Kaag was de held van het veld; hij scoorde een hatrick. Het vierde Lugdunum-doel- punt kwam op naam van Koos Siera. Ondanks een eerste plaats na drie wedstrijden ein digde Alphense Boys in het toernooi van Oud Beyerland na de kruisfinales als vierde. In de strijd om de derde en vierde plaats verloor het met 3-2 van gastheren. Frank Bak ker en Wim Latumanuwy doelpuntten voor de Alphena- ren. Onwennig In een aantrekkelijke wed strijd won Alkmania met 1-2 van Randstad Sport. Frank van de Meer en John Vermeer scoorden voor Almania, Kees Kolfschoten benutte voor de Voorschotenaren een straf schop. Hoewel noch ROAC '79 noch NEC '75 tot scoren kwam, sprak men aan ROAC- zijde toch van „winst". Men was tevreden over de vooruit gang die er in een week ge boekt bleek te zijn. Warmun- da dolf uit tegen Nicolaas Boys met 4-1 het onderspit. Voor de spelhervatting stonden de Warmonders weliswaar voor, maar in de tweede helft werd de wedstrijd in vijf minuten beslist. Het uitvallen van laat ste man Peter Vergeer kwam hard aan. ZLC moest instem men met een gelijkspel tegen Texas/DHB (1-1). Ed Klink maakte na rust gelijk. Ook LFC speelde gelijk in de uit wedstrijd tegen Oranjeplein. Bles Zuma bracht de Leidena- ren na rust op gelijke hoogte. In verband met blessures en vacanties had Kickers '69 te gen DIOS enkele nieuwe ge zichten in het veld. Na een wat onwennig begin besliste Kickers de wedstrijd na rust in Leids voordeel. Hein Visser soorde twee maal. Ook LDWS won met 0-2. Archipel keek al in de eerste helft tegen een achterstand aan door een doel punt van Ger de Roode. Na de thee vond ook Ger Nachtegel- ler het doel.' In het Zilveren Tulp-toernooi eindigde SJC als derde dooi een 3-1 winst op Van Nispen. Noordwijkse doelpuntenma kers waren Marco de Ridder en Ben van de Zalm (twee maal). Bernardus speelde een toernooi bij WSE. Ook de Lei- denaren werden derde. Am- merstol kon zijn verse sponsor niet meer voorschotelen dan een 2-3 verlies van VTL. De Leidse doelpunten kwamen op naam van Jan ten Bosch (twee keer) en Fred van Arnhem Het klasseverschil tussen DOSR en Aalsmeer was iets te groot. „Maar", was het com mentaar uit Roelofarendsveen. „we verliezen liever nu dan over twee weken met 8-0" Unitas Leiden hoefde niel alle krachten aan te spreken om het Delftse SVDP te ver slaan. Aan de Boshuizerkadc werd het 4-0 door Wally Gal- lert, Chris de Roode, Jar Kromwijk en een eigendoel- punt. Meerburg (zon) speeldï 2-2 gelijk tegen Floreant. Dt Zoeterwoudse doelpuntenma kers waren John van Veen er Fred Hagenaars. LEIDEN Dit weekeinde bleven aansprekende resulta ten voor de wielrenners uit de Leidse regio uit. Meest tevre den was nog veteraan Jan Zwaan. Hij werd zaterdag der de in Oud Vossemeer. Hij was ontsnapt met vier concurren ten. Twee daarvan gingen de Swiftrenner in de millimeter spurt vooraf. Amateur Frank van Veenen- daal lijkt hersteld van zijn vormcrisis. Na een tweede en een achtste plaats vorige week, kwam hij gisteren in Oostzaan als negende over de streep. Bij de liefhebbers zag Bollenstre- ker Ton van Duijvenbode een alles-of-niets poging in de laat ste ronde net mislukken. De Noordwijker werd nog door vier man gepasseerd. Zaterdag was hij elfde geworden in Landsmeer. Zijn clubgenot Gerrit Kleinveld sleepte da« de vijfde plaats in de wacht. De Leidse amateur Alex Jar sen kwam als achtste over d "1 streep in Middelharnis. Niet I welinge-dame Petra Grimbei I gen boekte een vijfde plaats i I het Brabantse Heerle. Twe rensters waren daar ontsnaj aan het peloton. Dame Hanne ke Lieverse beëindigde hat koers in dezelfde plaats a zesde. De Hillegomse spurtl Lï met het peloton voor de vierdya; plaats. Gisteren was zij t( |U vlak voor het einde ontsnaj ,a met drie rensters. Nadat ht peloton de ontsnapping ong( V1 daan had gemaakt, sprong Lit Cl verse de slotronde opnieu* fli weg achter twee vluchtsten Jg Ditmaal werd de vierde plaat ,e] haar deel. Opnieuw verlies cricketers Ajax OEGSTGEEST De reeds gedegradeerde cricketers van Ajai hebben ook hun voorlaatste wedstrijd verloren. Mede-degradan VOC 2 reisde met de overwinning naar huis. Op het battingwicket van de Rotterdamse gastheren verkoo Ajax-captain Danny Eldering na gewonnen toss terecht als eer ste te gaan batten. De Oegstgeestenaren openden goed met Mar) Verbeek 14 en Frans Woortman 15. Hans Reier de Wit ging on gelukkig run out (13) waarna via een stand van 78 voor 3 eer collaps ontstond. Vrij snel vielen enkele wickets na elkaar waar onder dat van de goed battende Dirk-Jan Rijks (39). De inmid I* dels ingekomen Danny Eldering zorgde er met name voor da a de positie van Ajax werd hersteld. Dankzij zijn score van 52 run en een bijdrage van Ruud IJssel de Schepper (19) kon Ajax ni 60 overs, na 118 voor 7, nog eindigen op 187 voor 9. Het batten van de gastheren was vervolgens erg gedegen en i de Ajax-bowlers nauwelijks reden tot enig succes. Zonder vee a problemen werd het Ajax-totaal in 47 overs voor het verlies vai slechts 3 wickets gepasseerd. De Wit 1-38 in 10 overs, Ton Ëlde ring 1-34 in 8 en Fazil Mahmoud 1-8 in 2. LEIDEN/KATWIJK „Ik kan me niet herinne ren ooit zo slecht gespeeld te hebben. Ik sloeg zelfs dubbelfouten. En dat ge beurt me normaal gespro ken in een partij slechts zelden". Aan het woord is Jan Siemerink. Hij maak te tijdens de finale van het toernooi van Zee en Duin niets klaar tegen de eveneens 16-jarige Jacco Eltingh. Na de eerste twee gewonnen games slaagde de Rijnsburger er niet in ook maar één game te winnen. Eltingh, boven aan het verlanglijstje van Unicum voor de competi tie 1987, won met 6-2, 6-0 en sleepte en passant ook nog de hoofdprijs van vijf honderd gulden weg. Voor Siemerink, met Eltingh wel het dubbel winnend, duurt het seizoen duidelijk te lang. Tijdens de competitie (voor Unicum) moest de jonge Rijns- burger al op zijn tenen lopen om goede prestaties te leveren. Daarna kwam het lid van de Nederlandse jeugdploeg week in week uit tijdens toernooien uit; in iedere partij werd een overwinning van het jeugdige talent verwacht. Sinds de wed strijden om de Europa Cup voor landenploegen in het Franse Le Touquet is de snee er bij Siemerink duidelijk uit Ook andere jeugdspelers, on der meer Paul Dogger, uiten de klacht dat zij geen kans hebben om tot rust te komen. Voor Eltingh, ook lid van Jong Oranje, ging dat overigens niet op. Misschien dat voor de spe ler uit Heerde geldt dat hij in de competitie (bij Beekhuizen) rustig naar het toernooiseizoen heeft kunnen toewerken, ter wijl Dogger en Siemerink voor taaie wedstrijden stonden in de hoofdklasse. Jacqueline van Wijk haalde de hoofdprijs weg bij de dames. Zij trof in de finale Marie José Rutten, die in de halve finales Margot van Overloop uitscha kelde. Van Wijk begon over tuigend, nam een 3-0 voor sprong, maar had uiteindelijk drie sets nodig om de eerste prijs van tweehondervijftig gulden in de wacht te slepen: 6-7, 6-4. 6-4. Rutten was overi gens zeer tevreden met haar prestatie. „Ik heb nog nooit zo goed gespeeld". Minder goed speelde Loek Verhees, die de C-buit aan Luuk Boers moest laten. Verrassend was de winst van Pieter Guyt in het HED. De matig bewegende Guyt liet op eigen grond zien over een enorme vechtlust te beschik ken. Met name in de halve fi nale tegen Gilbert Lefeber (7- 5, 5-7, 6-2) ging de Katwijker tot de bodem. In de eindstrijd tegen de favoriete Paul Wisse- link hoefde Guyt minder re serves aan te spreken en won in straight sets. Dat Jan de Groot zijn „eigen" veteranen- toernooi zou winnen, was ver wacht, maar dat Piet van Duy- -venvoorde een goede tweede ^ou worden niet. Terwijl De Groot driemaal won, deed Van Duyvenvoorde dat tweemaal. De Katwijker won van Ronald de als derde geëindigde Blom- mendaal en van de laatste in de finale-poule Rob Koggink. Nieuw Vennep Het was een prima week voor Henk Burger. De Amsterdam- nalr Nijhoff - Wijffelman 6-4. 6-2. JE1 1,1 halve finales: Matthijs van Sterke Harold van Schie 6-2. 6-1; Roeland Rick van Santen 7-5. 6-4. Finale: V kenburg - Kuiper 6-0. 6-1 ME16: halve I nales: Margreet Zeilmaker - Chanul Remoortere 6-3, 6-3; Nicoline van der Vc - Gcraldine Zonnevylle 6-2, 6-3 Fin der Voort - Kvra Beekhuis 6-3, 6-1 Van Remoortere - Van der Voort O-A ME12: halve finales: Nathalie van d TV Voort - Tamera Canter Visscher 6-1 b f,' Claudia Witteman - Wendv Terwijn 6-3, 1. Finale: Van der Voort - Witteman 6-2. rtf 4 JD16: halve finales: Mare Prin-"~ Jongmans - Michiel Ober/Olav va 6-1, 6-2; Robert en Sander van der Salm IV Victor van Hoorn/Erwin BreedevelJ 6. Finale. Prins/Jongmans - Van di /Van der Salm 7-6, 7-5. JD14: halvt Robert Steegers/Danny Lesquillier - Sebi |IV tiaan Fabre/Patrick Wijffelman 6-4. 6 T Menno Pools/Marco de Feyter - Taco pe Jan Sijbrand Nijhoff 7-5, 6-0. Finale: Ste de gers/Lesquillier - Poots/De Fevter 6-1. 7 JD12: halv* finales: Joris Zandbergen Jc ?a ry Buys - Jurgen Hagemans/Stefan Faas kr 1, 6-1 Benny de Bruin/Niels Bi Wouter van Tongeren/Menno Scrlier 6-2. Finale Zandbergen/Buys - De Bn /Binnendijk 6-4, 6-1 JD10: 1 Roeland Kiihü per/Matihijs van Sterkenburg; 2. Hare f' van Schie/Wilbur van der Velde MD1 *e halve finales: Nathalie en Nicoline van di ho Voort - Alice Terwiin/Suzanne Brem 6-3, l„i Zeilmaker F emskerk I IV 6-4. Finale: Van der Voort/Van der Voort Pieterse/Zeilmaker 6-7, 6-3, 6-3 MD12: Karola Moeren/Barbara Zandbergen; 2 K rin van den Berg/Brigitte Biileveld Finite les verliezersronde: JE16: Taco Stoppel u Sander de Vrij 2-6, 7-6. 6-2. JE14: Mem Pools—Patrick Pracht 7-5, 6-1 JE12: Mal nil Roer ö3" 7-6,f 6° 4 "UlO: wïebe Nijhc Fokko Sterk 7-5, 5-7, 6-1. ME16: Mar Sievers - Ilja van Santen 7-6, 6-3 MEI Hp Lieselot Koksman -Victorine Wolters 6 1 0 ME12: Kristin Bierman - Ingrid Kruit »0 1. 6-2. Har Meyer/Philip van der Kwast - Maarte r0 Blietz/Piet Hein Ybema 4-6, 6-4, 6-2; Tot Tipoteh/Fred van Duinen - A. H.inrJ0"- ming/H. Hamming 6-4, 7-6. Finale: Meve ira: /Van der Kwast - Tlpoteh/Van Duinen 6- 6-1. DDC: halve finales: Liz Waere/Noll u Bennink - Tilly van Overloop/Marian I.,.- de broer 6-3, 6-1: L. van Santen/T. van dé •jp Voort - Mariemma Oort/Nicolette Cast/ leyn w.o. Finale: Waere/Bennink - Vi Vf Santen/Van der Voort 6-4, 6-2 GDC: haj finales: Coen Dekker/MariCmma Oor* Monique en Bert van der Heuvel 6-7, 7-6(1 81 2: Rob Engel/Josje van der Hoeve - L «I Ilil Santen/R. van der Voort 6-3, 6-2. Fintl-p. Van der Hoeve/Engel - Oort/Dekker 6-4,1icl 2 HED: halve finales: Cees de Boer. - Hui - sel.ng - Jol 6-3, 5-7, 6-3. E hoorn/Anneke van Woerden - De M /Merwe 6-1, 6-4; Van Houten/Holt Slotg/Van Thiel 7-5, 6-0. Finale: 1 n Houten/H les: De Roo/V« daasdonk -Braun/Bohemen 4-6. 6-3, 7-5; I Boer/Bonnet - De Koning/BerbericI 2. Finale: De Boer/Bonnet - De Roo/Ve daasdonk 6-2, 6-7, 7-6. HEE: halve finale Jan Feit Zoet - Frans Stouten 6-4, 3-6, 6- E Udo - L. Hassink 6-7. 6-1, 6-2. Final Udo - Zoet 6-4, 6-3. DEE: halve finalt Coby Vlasveld - Kuilhof 6-3, 6-4, Tiny mer mocht, voor sommigen onverwacht, deelnemen aan de Nationale Kampioenschap pen in Scheveningen, waar hij door een w.o. de tweede ronde bereikte, en in Nieuw Vennep trok Burger aan het langste eind. Het einde waar ook nog zevenhonderdenvijftig gulden aan vast bleek te zitten, zijnde het prijzengeld voor de win naar van het herenenkel Bl. Als ongeplaatste speler kwam Burger de finale binnen via een zege op de verrassend zo ver gekomen Karl van Uden en in de finale moest hij afre kenen met Robert Veldt. Veldt, winnend van Marcel Vink en Michael Dijkstra, hield Burger tweeëneenhalf uur lang aan het lijntje, maar moest toch capituleren: 7-6, 5- 7, 6-4. Ook Brenda Schultz ging met een, overigens min der, gevulde beurs naar huis na de overwinning op Xandra Weller, die met Miranda van Dijk wel de titel in het DDB binnenhaalde. Het B2-veld kreeg in Mark Nagelkerken bij de heren en Heieen van den Berg bij de dames twee winnaars uit het district Lei den. Twee titels waren in J3cco Eltingh won „op zijn sloffen" ,n KalwijR. ke Cl-speler Van Trigt ver sloeg in de halve Marius Pie- ters en in de eindstrijd Edwin de Vries met 6-1, 7-5. De kroon op een goed toernooi plaatste de Hillegommer door ook het herendubbel met Sjoerd van der Mark winnend af te sluiten. Een goed toernooi, speelde eveneens Bionda Zon- derop, die eerst Marja Kuipers weinig kans liet om het ver volgens een set moeilijk te hebben tegen Marquérite Pati- wael: 6-0, 7-5. De finale in het herenenkelspel D was een bloedstollende aangelegenheid, waarin Patrick Laan over de meeste zenuwen bleek te be schikken. De Nieuwvenneper bleef in het honderdenzeven tien deelnemers tellende on derdeel Jan Hein Bader voor met 5-7, 7-5, 6-3. Clubgenote van Laan, Marieke Halenbeek, kon haar prestatie van de dis tricts niet evenaren. Halen beek moest haar meerdere er kennen in Saskia Snaterse. succes geworden voor Kees Jan Schuylenburg. De Leider dorper won in zijn leeftijds klasse zowel het enkelspel (van Ruud Harberink) als het dubbelspel met Mark van Wellschen. Hellen van den Berg kon alleen in de dubbel met Eva Haslinghuis die pres tatie evenaren. In de een tegen een bereikte de Noordijker- houtse de derde plaats. ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN WILLEM SPIERDIJK Uitslagen dam/Ernst Thoolen 6-4, 6-2. Finale: Van de Mark/Van Trigt - Van Paridon/Nlje 6-4, 4- 6, 7-5. DDC: Annemarie/Carolien Clay - Monique Span/Visser 6-4, 6-3; B. de Jon g/A. Nieuwenhuizen - Koelenberg/Thijssen 6-2, 6-1. Finale; Clay/Clay - De Jong/Nteu- wenhuizen 6-2, 6-2. GDC: halve finales: Annemarie Clay/Enzo Zimmerman - Ellen de Jong/Marco van Trigt 7-6, 6-4; Vrucht- /Constant Thoolen - Nancy Magielse/Koen Freese 6-7, 6-1, 6-2. Finale: Clay/Zimmer- man - Magiclse/Freese 6-3, 6-3. HED: halve finales: Jan-Hein Bader - Erik Brummer 2- 6. 6-3, 6-4; Patrick Laan - Arjen Onnes 6-2, 3-2 rot. Finale: Laan - Bader 5-7, 7-5, 6-3. DED: halve finales: Marieke Halenbeek - Eugenie Simon 6-0, 6-1; Saskia Snaterse - Leontine Laarhoven 6-0, 6-1. Finale; Sna terse - Halenbeek 2-6, 6-3, 7-5. HDD: halve finales: Norbert van Alphen/Marco Stork - Robert Bouwmeester/Arjen Onnes 6-2, 4-6, 6-3; Leo Biezcman/Bob ter Meulen - Pa trick Laan/Mark Schutz 6-3, 6-4. Finale: Van Alphen/Stork - Biezeman/Ter Meulen 3-Q. 7-5. 6-4. DDD: halve finales: Claudia Ludlage/Els Serlie - Lonneke van der Mey/Eugenie Simon 6-4, 4-6, 6-2; Tiny van Lunteren/Els Piroli - Astrid Boosman/Ka- ren Stolwijk 6-2, 6-1. Finale: Ludlage/Serlic - Van Luntercn/Piroli 6-4, 2-6, 7-6 GDD: halve finales: Mieko Kusano/Paul Stroes - Claudia Ludlage/T. van Leeuwen 5-7, 6-4, 7-6; Wilma Beyen/Marco Stork - R de Jong/S. Boogaard 6-3, 6-3. Finale: Kusano- /Stroes - Beven/Stork 5-7, 6-4, 7-6. HED30+: halve'finales. Rob Jansen - Gesta Fernandez 6-4, 6-2; Ruud Geestman - Jan Langstraat 6-4, 6-4. Finale: Jansen - Geest- man 6-2, 6-2. DED30+: halve finales: Anne- miek Kalf - Paula Bcarda 7-6, 6-3; Willy Ono* - Ria van Dijk 7-6, 6-4. Finale: Kalf - Onos 6-3, 6-3 HDD30+: halve finales: Hans van der Vaart/Gerard de Vos - N. Vrecs- wijk/A Willemse 6-7, 6-1. 6-1; Paul Jansen- /Rob Schotberg - R. Heyne/C. de Jong 6-2, 6-2. Finale: Van der Vaart/De Vos - Jan sen /Schotberg 4-6, 6-4. 7-5. DDD30+: halve finales: Rita Blonk/Ingrid Klint - Georgicn Dame/Tiny Hart 6-2, 6-4; Wilma Beyen/Ine Minnema - Erna Bontan/Thera Ducroix 6- 2, 7-5. Finale: Blonk/Klint - Beyen/Minne- ma 2-6, 7-6, 6-3 GDD30+: halve finales: Jan Langstraat/Nctty Seyn - Riet Verlaan- /Jan van Veen 6-3, 7-5; Tiny Hart/Bertus Outshoorn - Thera Ducroix/Gerard de Vos 6-4, 4-6, 6-1. Finale: Langstraat/Seyn - Har- t/Outshoorn 6-4, 4-6, 6-4. JE16: finale: Jac co Schoonenwolf - Eric Bakker 6-0, 6-3. JE14: finale Onno Guinau - Arjen Onnes 3-0 ret. JE12: Maurice de Lijster - Dennis van Scheppingen 1-6, 7-6, 6-3. JE10: poule: 1 Rudv Wellner, 2. Jasper van Ingcn. MElb: finale: Mimi de Wil - Natalie Venen kamp 6-0. 6-2. ME14: finale: Bionda Zonde- rop - Natalie Vcnenkamp 7-5, 6-1 ME12: fi nale: Natalie Venenkamp - Cindy Berkhout 6-1, 6-3. ME10: poule: 1. Davina Feleus, 2. Barbara Kieboom. Drie Klaver Drie toernooi HEC: halve finales: Harold van Offeren Charles Gerrits 6-1, 7-5; Hans van Bijster- veldt - Ruud van der Voort 6-2, 6-2. Finale: Van Bijsterveldl - Van Offeren 7-5, 6-3, DEC: halve finales: Joan Zonnevylle - Flo- rieke Westhof 6-1, 6-1; Stefanie Hartkoorn - Ingrid Tjandra 6-0, 6-3. Finale: Zonnevylle - Hartkoorn 4-6, 6-0. 6-1. HDC: halve fina les: Ronald Wensink/Erik van der Poel - Maarten van Hage/Hans van Bijsterveldt 1- 6. 7-6, 6-4; Charles Gerrits/Yvo Mikkelsen - Eelco Adrichem/Marcel van Willigenburg 6-2, 7-6. Finale: Gcrrits/Mikkelscn - Wen- sink/Van der Poel 6-2, 6-4. DDC: 1 Anne marie LangeveldFlorieke Westhof; 2. In grid Tjandra /Jang Oen. GDC: halve fina les: Ingrid Tjandra/Harold van Offeren - Florieke Westhof/Alexander van der Berg 6-3, 6-4. Jolanda Boekhoudt/Ronald Wen- sink - Iris Koster/Martin Hoekstra 2-6, 6-3, 6-4. Finale: Boekhoudt/Wcnsink -Tjandra- /Van Offeren 7-6, 6-7, 6-4 HED: halve fi nales: Richard van Egmond - Pieter Koek 6-2, 6-2; Tim Bavelaar - Ian Parsons 6-2, 6- 0. Finale; Bavelaar - Van Egmond 4-6, 6-4, 6-4. DED: halve finales: Annemarie Lange veld - Stefanie Hartkoorn 6-4. 6-3; Arienne de Vos - Claudine van der Ven 6-1, 5-7, 6-1. Finale: Langeveld - De Vos 6-1, 3-6. 6-3. HDD: halve finales: Guy Verberne/Wim de Hartog - Zborai/Emile Hoekstra 6-3, 7-5; Dick Batelaan/René Schreuder - George en Ted Schaepman .6-4. 7-6; Finale: Batelaan- /Schreuder - Verberne/De Hartog 6-3, 6-4. DDD: halve finales: Wendy van der We- reld/Marja Klein - Hanny Verwoert/Ineke Knol 6-1, 6-3; Kitty van der Mey/Ingrid Bavelaar - Van Balen/Verhoef 3-6, 7-6, 6-3. Finale: Van der Wereld/Klein - Van der Mev/ Bavelaar 7-6, 6-1. GDD: halve finales: Ingrid en Tim Bavelaar - Kitty van der Mey/Thijs Michielsen 6-7, 6-4, 6-3; Christel Akerboom/Gerard van Haastregt - Ineke Knol/Cces van Gelderen 7-5, 6-0. Finale; Akerboom/van Haastregt - Bavelaar/Bave laar 6-3, 6-4. Harold van Offeren is het niet gelukt het Zoeterwoudse toer nooi op zijn naam te schrijven. Hoewel Van Offeren op be kend terrein speelde, was dat niet in zijn voordeel. Op de snelle Mateco-banen kwam te genstander Hans van Bijster veldt duidelijk beter uit de voeten. Van Bijsterveldt han teert nu eenmaal het (service- volley)spelletje dat op deze on dergrond het beste gedijt. Ook de titel in het gemengddubbel ging aan Van Offeren's neus voorbij. Ingrid Tjandra was dan wel een degelijke partner, Jolanda Boekhoudt en Ronald Wensink waren toch net iets te sterk. Van Bijsterveldts re gelmatige mixed-partner, Joan Zonnevylle, won het damesen kel C zoals van haar verwacht werd. De De Munnik-speelster begreep na de verloren eerste set tegen Stefanie Hartkoorn hoe gespeeld moest worden: gewoon de ballen hard de hoek inslaan. De Munnik deed het toch goed in Zoeterwoude, alle enkelspelonderdelen kwa men bij een speler van de Lei- derdorpse vereniging terech- t.Het herenenkel D werd na melijk gewonnen door Tim Bavelaar en het damesenkel door Annemarie Langeveld. Benthuizen In Benthuizen vestigde Ingrid Tjho alle aandacht op zich. De Alphense won zowel het da mesenkelspel D (van Frencis Liem) als het damesdubbel met haar moeder Ada. De ver rassend in de finale verzeild geraakte veteraan Joop Bek kering kon het niet redden te gen .jonkie" Edward de Roo. De Roo keek eerst twee verlo ren games de kat uit de boom om vervolgens Bekkering te bestoken met goed geplaatste services en volleys. De Merenwijk (Jeugd) De jeugd van de organiserende vereniging heeft zich prima gepresenteerd op het eigen toernooi. In slechts twee en kelspelfinales kwam geen Me- renwijk-speler voor. Bij de jongste jongens werd Unicum- speler Matthijs van Sterken burg de winnaar. Van Ster kenburg wilde tegen Roeland Kuiper geen herhaling van de districtsjeugd maken, liet het niet komen tot gemiste match points en zegevierde met 6-0, 6-1. De titel bij twaalfjarige jongens kwam in handen van De De Munnik-speler Taco Nijhoff die Patrick Wijffelman versloeg. Verder was het alle maal De Merenwijk dat de klok sloeg. Erwin Breedeveld sloot een goed toernooi bij de oudste jongens af met een overwinning op clubgenoot Mare Prins, Danny Lesquillier deed hetzelfde door „prikker" Martijn Ladeur aanvallend te overtroeven. Bij de meisjes volgden Margreet Zeilmaker (bij de oudste meisjes) en twaalfjarige Nathalie van der Voort, die een tweede eindze ge aan Chantal van Remoorte re moest overlaten, het voor beeld van de mannnelijke clubgenoten. Dekker 30+ Niet Har Meyer, niet Rob Al- ting Siberg, maar de onge plaatste Tom Tipoteh ging met de eer strijken in Warmond. De uitgewekem oud-kampioen van Liberia was met zijn im ponerende spel te sterk voor Hans de Roode en Alting Si- berg, die Meyer uit het toer nooi had geknikkerd. Ook Maureen Meyer kwam niet tot een finaleplaats. Maureen Meyer bleek in de halve eind strijd de mindere van Liz Waere, die eindoverwinnares werd door ook Doris Knott aan de zegekar te binden. Waere was met Nolly Bennink ook de sterkste in het dames- dubbel. Met Philip van der Kwast kwam Har Meyer toch nog aan winnen toe. Tom Ti poteh en Fred van Duinen werden met 6-1, 6-1 wel heel duidelijk aan de kant gezet. Nijverdal Het internationale jeugdtoer- nooi in Nijverdal is een groot Drie Klaver Drie toernooi De finalisten en wedstrijdleiding van het jeugdtoernooi van De Merenwijk.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14