„De Kauwgomballenboom bloeit weer - ^ADIO/TELEVISIE fieidaeOouftg/wl WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1986 PAGINA 9 In Memoriam Willem Ruis op VARA-tv hilversum - vara-iv zai [en „In memoriam Willem Ruis" uitzenden in plaats van fcijn geprogrammeerde show j.Vijf tegen vijf". Technisch riep het problemen op deze Litzending met uittreksels uit rijn shows vanavond op het [cherm te zetten. Hiervoor is hu als datum gekozen vol- bende week woensdag 13 au gustus. Vanavond wordt in He plaats van „Vijf tegen vijf" het natuurprogramma i,Holland volland" van Bert fLoetzier uitgezonden. Voor Pit vervangende programma jal ook worden gekozen voor de rest van augustus. Hanneke Kappen (net 'Je ziet maar' definitief weg flILVERSUM Het VARA- jongerenprogramma 'Je Ziet [laar' verdwijnt definitief. Het [al in zijn huidige vorm niet hieer terugkeren, maar de j/ARA is momenteel wèl koortsachtig bezig aan een vervangend programma voor Be jonge publieksgroep. „We [ijn met de medewerkers van Ue Ziet Maar' aan het zoeken haar een geschikt concept voor het nieuwe programma, maar paar is nog niets definitiefs uitgerold. We zijn inderdaad toel een beetje laat, maar we hebben tijdens de ontwikke- ïngsfase van het nieuwe pro gramma nogal wat problemen gehad. Die waren voorname lijk van financiële aard", aldus mensen die momenteel aan pet programma sleutelen. Het nieuwe programma zal vrijwel keker met een maandelijkse frequentie worden uitgezon den, maar wie het zal presen teren is nog niet bekend. „We hebben wel een paar mensen In gedachte, maar het is nog te vroeg om mogelijke kansheb- pers te noemen. Dan is het pchteraf zo sneu als het niet doorgaat". Het is dus nog maar [ie vraag of Hanneke Kappen bp het VAR A-scherm terug keert. Men werkt ook nog aan feen jongerenprogramma onder tie werktitel 'Ik mag er zijn'. voor het komend wintersei zoen komt dit echter niet ge- Amanda en Catherine naar 'Service Salon' HILVERSUM Catherine Keyl, momenteel presentatrice van het maandelijkse tv-program- ma 'Opsporing Verzocht' en AVRO's journaal, gaat in het komend winterseizoen het mid- dag-tv-programma 'Service Salon' presenteren. Zij doet dat samen met Amanda Spoel, die mo menteel nog deel uitmaakt van de redactie van Televizier. Bij Service Salon ontstonden halverwege het afgelopen seizoen twee vacatures, toen Wibo Van de Linde uit onvrede over de prestaties van Edwin Rutten en Henk Molenberg de bei de presentatoren 'ontsloeg': hij gaf hen te ken nen dat het contract dat de AVRO met hen had beslist niet verlengd zou worden. Het informatieve 'mini-weekblad', zoals de AVRO haar 'Service Salon' omschrijft, is iets nieuws voor de presentatrices. Amanda Spoel begon als verslaggeefster bij de KRO-radio ac tualiteitenrubriek 'Echo'. Vervolgens presen teerde zij Veronica's actualiteiten-experiment '1990', waarna zij twee jaar geleden naar de ac tualiteiten-afdeling van de AVRO overstapte. Catherine Keyl heeft lange tijd het gezicht van NCRV's 'Hier en Nu' bepaald als verslaggeefs ter/presentatrice. Bij de AVRO deed zij hetzelf de voor Televizier, hoewel haar aandeel voor dit actualiteitenprogramma zich?gedurende het afgelopen seizoen beperkte tot een incidentele reportage. Volgens een woordvoerder van de AVRO „blijft de essentie van AVRO's Service Salon gespaard, maar zal er zeker het één en ander in het format veranderen". Exacte gegevens over de nieuwe opzet kon hij nog niet geven. MUSICAL OVER TROELSTRA OP KRO-RADIO HILVERSUM Pieter Jelle Troelstra, een van de oprichters van de Sociaal Democratische Arbeiders Partij, staat centraal in de musical, die auteur en cabaretier Jaap van de Merwe schreef. De KRO-radio zendt de vijfdelige produktie vanaf 5 september elke vrijdag uit. Het gaat om 25 minuten durende afleveringen, die telkens te beluisteren zijn op Radio 2 om 15.03 uur. De musi cal werd in april van dit jaar opgenomen in het Amsterdamse theater De Balie. De bedoeling van Jaap van de Merwe was om de VARA voor deze produktie te interesseren, maar de bezuini gingen bij deze omroep maakten een aankoop onmogelijk. Hoe wel de VARA de aangewezen omroep leek, moest Van de Mer we uitwijken naar een andere zendgemachtigde. Dat werd ten slotte de KRO, die voor de hoorspelvorm koos. In „De ongeloof lijke avonturen van Pieter Jelle" speelt een groot aantal beken de acteurs mee. Het zijn onder andere Cees Linnebank als Troelstra, Peter Faber, Joost Prinsen, Fons Jansen, Ine Kuhr, Hedy d'Ancona, Jack Spijkerman en Onno Molenkamp. Jaap van de Merwe verzorgt zelf het commentaar. Onderwerpen die aan bod komen zijn o.m. de ruzies in de partijtop van de sociaal democraten en het persoonlijke en familieleven van de revolu- tionare SDAP-man. ELL YENRIKKERT ONTDEKKEN TELEVISIE AMERSFOORT - Wie kent „De Kauwgomballenboom" niet? Het is een liedje van Elly en Rikkert Zuiderveld en da teert uit de tijd dat hippies nog dachten dat de wereld te ver beteren viel met witkarren, bloemen uitdelen, op De Dam slapen en rond Het Lievertje dansen. Het lijkt er op alsof de jaren zeventig de levensstijl van destijds heeft platgewalst, maar de bijbehorende idealen leven nog altijd. Net als „De Kauwgomballenboom"... en Elly en Rikkert. Momenteel, ruim vijftien jaar later, bloeit de boom weer, on danks die zware, met scherpe tanden des tijds gewapende wals van de zeventiger jaren. De wortels woekeren in een vruchtbare grond. Toch is er een verschil: de vruchten zijn van smaak veranderd. Dat zal morgenavond (Ned. 1 om 19.45 uur) andermaal blijken in de EO-uitzending met Elly en Rikkert. Elly en Rikkert zijn nooit opgehouden met het schrijven, zingen en uitvoeren van hun liedjes. Zoals bekend hebben zij zich tot het geloof gekeerd en getuigen zij van hun waarheid in hun werk. Het is dan ook niet verrassend dat zij nu een vijfdelig televi sie-programma hebben ge maakt voor de Evangelische Omroep, hoewel het voor Elly en Rikkert wèl als verrassing kwam. Elly: „We hebben een elpee gemaakt met kinderliedjes. „We hebben allemaal wel wat", is de titel. Aan de plaat hebben we lang gewerkt. Pas een maand of twee geleden werden we benaderd door de EO met de vraag of we rond de plaat - en wat liedjes van de twee voorgaande LP's - een programma wilden maken". Blikje Zon „We hadden nog nooit echt te levisie-werk gedaan. Niet uit principiële overwegingen of zo, maar gewoon omdat het onze interesse niet had. We hebben ook nog maar sinds kort een televisie in huis. Nee, die hebben we niet aange schaft om ons eigen program ma te kunnen zien. Die beslis sing hadden we net gemaakt toen de EO ons benaderde. De aanschaf van het toestel had meer te maken met de kinde ren: op school worden pro gramma's aangeraden en be sproken, dus moeten ze ook de kans hebben om die te zien, zodat zij er over mee kunnen praten". „De Kauwgomballen boom" is eigenlijk een soort clipprogramma: bij elk liedje zijn beelden geschoten die de tekst in sterke mate visualise ren. Voor wie het korte pro gramma - een aflevering va- riëert tussen de zes en elf mi nuten - nog niet heeft gezien: de wijze waarop de verbindin gen tussen de liedjes worden gelegd heeft iets weg van de manier waarop „Rox Box" van de RTBF wordt gepresenteerd, terwijl de visualisering van de liedjes lijkt op de aanpak van de liedjesprogramma's die An- dré van Duin voor de TROS heeft gemaakt. Om de be- schrijving compleet te mak^n: de wijze waarop het kinder koor in het programma aan bod komt, laat zich makkelijk vergelijken met VAR A's „Kinderen voor Kinderen". Kortom: inhoudelijk positieve, licht-religieuze en lang niet al tijd zoete (kinder)-liedjes wor den op een frisse, moderne manier gepresenteerd. De titel „Kauwgomballen boom" refereert aan een kin derprogramma, maar niet alle liedjes - vooral de nummers van de elpee's „Maskers Af" en „Met het Hart op de Tong" - zijn typische kinderliedjes. Vooral doordat de verbinden de sketches de meester Prik- kebeen-achtige Oom Daan in de kaugomballenboom tonen, lijkt het alsof de programma makers hun doelgroep niet durfden te kiezen. Voorop Elly: „We hebben het pro gramma in een hele korte tijd gemaakt en we hebben best wel enige moeite gehad met het bedenken van een goede titel. Aanvankelijk hadden we hét concept-idee van „Een blikje Zon", dat vlak voor het journaal even wordt openge trokken. Om vooral ook de kinderen aan te spreken heb ben we voor „De Kauwgom ballenboom" gekozen. Het klopt wel dat er liedjes in het programma zitten die niet pas sen in dat concept omdat ze op een volwassen publiek zijn ge schreven, maar we vinden het juist leuk om de op verschil lende doelgroepen gerichte liedjes af te wisselen. Tijdens onze optredens doen we dat ook. We zingen „De Kauw gomballenboom" regelmatig in de kerk". De kennismaking met het voor Elly en Rikkert nieuwe medium is hen goed bevallen. „We hebben inmid dels al heel wat geleerd; ik zie nu ook al dingen waarvan ik zeg: de volgende keer moet het anders. Maar het is wel erg leuk om te doen; het is voor ons echt nieuw. Voor één lied je moesten Rikkert en ik op een tandem over een smal dijkje langs het Naardermeer fietsen. Omdat ik het liedje zing, wilden de regisseur en producer dat ik voorop reed. Doodeng, want ik ben altijd gewend om Rikkert te volgen; hij gaat altijd voorop. En 'dat geldt natuurlijk niet alleen voor de tandem". Televisie-werk zullen Elly en Rikkert in het vervolg zeker niet meer zo makkelijk weige ren als vroeger. Elly: „We be ginnen deze wereld net te ont dekken. Er is natuurlijk een hoop narigheid op de buis, maar ik weet nu dat wij in staat zijn om ook iets vrolijks, iets positiefs tegenover al die ellende te zetten. Ja, ik ben ze ker warmgelopen voor een ei gen programma". EDWIN BAKKER NEDERLAND 1 VARA Stookie (4), zesdelige En gelse jeugdserie naar een verhaal van James Gra ham. Stookie, Kirtsy en hun vrienden willen graag de beloning krijgen die is uitgeloofd voor de gesto len kunstvoorwerpen Webster, Amerikaanse co medyserie met Emmanuel Lewis in de hoofdrol. Afl.: Hoe het wilde westen was (2) CD Onze levende planeet (The living planet), Engelse documentaireserie van David Attenborough over het ontstaan van het leven op aarde. Afl. 10: Wereld in isolement NOS 'Aft-Journaal VARA Da'e lachen, tekenfilms Zomerpop, oude en nieu we clips en opnamen uit 'Clipparade' en 'Je Ziet Maar'. Presentatie: Jan- Douwe Kroeske Gil Julie, tekenfilmserie. Afl.: De dameskapsalon De smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Eens met blauwe maan De groene ruimte, serie natuurprogramma's van Bert Koetzier. Afl.: Holland volland (i.p.v. 'Vijf tegen vijf) NOS Journaal SOCUTERA Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding VARA VARA's Zomertijd (1), se rie van acht vakantiepro gramma's gepresenteerd door Dieuwertje Blok Achter het nieuws, actua liteitenmagazine met een reportage over vrouwen handel. Vrouwen uit Zuid- Amerikaanse landen tre den in het huwelijk op St. Maarten en komen zo Ne derland binnen, waar zij in de prostitutie terecht ko men. Voorts aandacht voor een nieuwe zonne boiler en een interview met Amon Msane, leider van het ANC, die in de Verenig de Staten medewerking probeerde te krijgen voor de boycot tegen Zuid-Afri- 18.55 19.00 20.00 20.28 ka i Het leven van Verdi, ne- gendelige Italiaanse tv-se- rie met o.a Ronald Pickup en carla Fracci. Afl. 6: Op zoek naar de waarheid. Verdi en Strepponi nemen hun intrek in het palazzo in Busseto. Al gauw zijn zij het doelwit van roddels en kwaadsprekerij i E Breek me de bek niet open (slot), gesprekken met bekende en onbeken de Nederlanders met dit maal als onderwerp: De oudste thuis. Met o.a. Edo de Waart, Ria Beckers en bisschop Ernst van Breda 23.30 Simon Carmiggelt. 'Je hebt iets' uit de bundel 'Mag 't een ietsje meer zijn?' NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 18.30 19.00 19.12 VPRO 17.30 De Noodgolf, va kantieprogramma met om 15.35 De Drie Stoethas pels, en om 16.00 Lili, Ame rikaanse musical uit 1953 van Charles Waters. Met o.a Leslie Caron, Mel Fer rer en Zsa Zsa Gabor. Een onschuldig weesmeisje heeft niet in de gaten dat haar norse baas verliefd op haar is NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Sesamstraat Journaal Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine met als onderwerpen: 1. De Fantasie in Almere. 2. Klooster in Sion. 3. Thea ter in de Sluis. 4. Kermis in Tilburg Groei (Being normal), En gelse tv-film van Peter Smith, naar een scenario van Brian Phelan. Met o.a. David Suchet, Anna Carte ret en William Simons. Film over een meisje met ernsti ge groeistoornissen Muziek te water, impres sie van het Nederlandse traject dat een Parijse the aterboot gevaren heeft in het kader van het Jaar van de Europese muziek. Met Het Loeki Stardust Kwar tet, Alexandra Radius en Han Ebbelaar e.a. NOS JournaqJ Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma overzicht 17.35 Kinderprogramma's, met o.a. 'Tic Tac' en 'Gigi'. Aansluitend: programma-overzicht 18.05 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Spectrum, nieuwsoverzicht 19.20 Weerbericht en World Watch 19.30 The Hand, Nederlandse tv-film van Anton Quintana naar een verhaal van Guy de Maupas sant 20.00 La belle epoque, documentai re over de periode 1890 - 1914. Met beelden van het da gelijks leven in die jaren in Pa rijs, Londen en New York 21.00 Sport Reports. Stunt Challen ge 1982 and Boksen 22.35 World Watch en weerbericht - BRT 1 1902 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) j Plons, kinderserie (herh.) E Keromar (slot), dertiendelige Vlaamse jeugdserie met Mike Verdrengh, Senne Rouffaer, Jan Decleir e.a. Afl. 13: Torans spiegel (herh.) 5 Dromen (Dreams), dertiendeli ge Amerikaanse> serie over een groepje jongeren die met hun rockband de top willen berei ken. Met J. Stamos, Carin De- vore, A. Macklin e.a. Afl. 10: I won't let them take away the Stop, verkeerstips voor jonge- Juke Box. Clips van Jean-Mi chel Jarre (Rendez-vous IV), Erasure (L'amour), Spitting Image (Chicken song) en Falco (Rock me Amadeus) Onze merkwaardige wereld (Phenomenal world), Ameri kaanse documentaireserie. Afl.: Het zenuwstelsel I Mededelingen en program- ma-overzicht Journaal Bill Cosby Show, Amerikaanse comedyserie met Bill Cosby. Phylicia Ayers-Allen, Lisa Bo- net e.a. Afl.: Rust gezocht Kijk uit, verkeerstips. Dieren op de weg I Valstrik te middernacht (Mid night lace), Amerikaanse speelfilm uit 1960 van David Miller. Met Doris Day, Rex Har rison, Myrna Loy e.a. Kit Pres ton, de rijke Amerikaanse vrouw van een Londense za kenman, zegt met de dood be dreigd te worden. Vervolgings waanzin of echte vervolging? 2.25 Wis schrijft die blijft, boeken- magazine met aandacht voor de Kinderboekenbeurs in Bo logna. Gedurende enkele da gen volgde een tv-ploeg Kris- tien Aertssen, auteur en illu strator van kinderboeken op de beurs te Bologna waar ze in 1982 werd bekroond. Bologna is ook een uitgeversbeurs, d.w.z. er kunnen geen boeken verkocht worden, wel rechten en vertalingen. Verder aan dacht voor de problemen die de Vlaamse uitgevers kennen die kinderboeken willen kopen en verkopen 10 Journaal en Coda: 'Wee moed'. van Marcel van Nieu- wenborgh 1 RTBF 1 Mededelingen van de ONEM, vacaturebank 5 Ciné vacances, gevarieerd kinderprogramma met sprook jes en legendes. Verder 'Dare, Dare Motus', 'De Smurfen' en 'Bob et Bobeck' Ce Soir, regionaal magazine Journaal Contacts, verkeerstips y Les rues de San Francisco (The streets of San Francisco). Amerikaanse politieserie met Michael Douglas, Karl Malden, e.a. Afl.: La mauvaise graine Rox Box, popprogramma in samenwerking met Music Box. Presentatie: Ray Cokes Laatste nieuws 5 Le coeur et L'esprit, Katholie ke uitzending 16.00 5 ans déja, amusementspro gramma met Michel Buehler 16.45 25 fois de la Suisse 18.00 Les cles du regard, cultureel magazine 18.30 Les conteurs Valaisans, docu mentaireserie 19.00 5 ans déja, amusementspro gramma met Andrèe Simons 20.40 Les cles du regard, cultureel magazine met o.a. aandacht voor de betekenis van dieren in de kunst 21.30 Les conteurs valaisans (2), achtdelige tv-serie 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 EIThe Simon Potter Show. met een overzicht van de En gelse hitparade 18.00 EThe Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 EThe Amanda Redington Show (herh.) 20.00 EThe Nino Firetto Show (herh.) 21.00 EThe Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 EThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 ERox Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray 00.00 EThe Shadow (herh.) 01.00 EThe Gaz Top Show 02.00 EThe Amanda Redington Show 03.00 EThe Nino Firetto Show 04.00 .EThe Martin Buchanan Show 05.00 EThe Simon Potter Show 06.00-07.00 EThe Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende Doris Day in de Amerikaanse speelfilm 'Midnight Lace'. BRT 1 om 20.40 uur. (Tl Ondertiteling via TeleTekst. (3 Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-ultzending. ■HZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. [g Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 15.50 Tagesschau 16.00 'Ich mocht zo Foaa noh Kölle jon...' Portret van dee 'Heimat- dichter' en zanger Willi Oster- mann, naar aanleiding van zijn vijftigste sterfdag 16.45 Computerzeit. Afl.: In het hart van de computer 17.15 Da achau herl Uitzending voor nieuwgierige kinderen 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma- 18.14 Wiedersehen mit Wanniger. Afl.: Der automarter 18.40 Abenteur Tierwelt im Reich der Mitte, serie natuurfilms. Afl.: Pandas in het Bamboebos 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart). Amerikaanse misdaad serie. Afl.: Haie im Frisiersalon 19.57 Heute im ersten 20.00 QITagesschau 20.15 Videopoly oder Duponts Ver- schwinden, tv-film van Walter Deuber en Peter Stierlin. Met Anfried Lerche, Eva Rieck, Edi Piccin e.a. In het dagelijks le ven is Dupont een onopvallen de bankemployé, 's Avonds is hij verslaafd aan videospelle tjes. Als hij in contact komt met de directeur van een me diaconcern wordt zijn hobby voor hem en zijn familieleden een ware nachtmerrie 21.45 Brennpunkt, actualiteiten 22.30 Tagesthemen 23.00 ARD-Sport extra. Internatio naal Atletiek Toernooi in Ko- 23.30 Show-Bühne, amusmentspro- gramma met Alfred Biolek 00.15 Tagesschau 00.20 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.30 Ferienkalender, tips, amuse ment en spanning. Vandaag: Origami, en Brunos bunte Büh- 16.05 Mickys Trick parade, amuse mentsprogramma met buik spreker Fred Roby 16.30 E Vater der Klamotte: Die fremde Braut am Boden. Slapstick met Leon Errol en Dorothy Granger Scène uit de Engelse tv-film 'Groei' ('Being normal') met Anne Carteret (I) en Maxine Todd. Ned. 2 om 20.10 uur. Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement Robin Hood, Engelse tv-serie. Afl.: Die Kreuzritter Lotto Programma-overzicht Heute Direkt, magazine met bijdra gen van jonge kijkers ZDF-Magazine. Informatie en meningen over actuele thema's Die Profis CI-5), Engelse mis daadserie met Gordon Jack son, Martin Shaw, Lewis Col lins e.a. Afl.: Probezeit für Agenten Heute-Journal, actualiteiten St. Augustine in Washington. 'De moederkerk van de zwarte katholieken', documentaire Sommerfestival im ZDF - Films unserer Nachbarn: Das Leben ist ein Roman (La vie est un roman), Franse speel film uit 1983 met Vittorio Gas- sman, Ruggero Raimondi, Ge- raldine Chaplin e.a. Regie: Alain Resnais. In het tijdsbe stek van een aantal decennia ontmoeten verschillende men sen elkaar op een sprookjes achtig kasteel. De liefde, het gemis ervan en de drang om het met iemand te delen, is door de jaren heen hot verbin dende element DUITSLAND 3 18.30 Familie mit Bommel, kinder serie. Afl. 4: Wettlauf für ein Madchen 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Stunde der Fenster 21.15 Pallesen-Pilmark-Show: Un- sinn am Klavier, amusements programma 21.45 Hobbythek: Herzhaft und ge- sund. Vandaag: Het inmaken van voedsel 22.30 E Judex, Franse speelfilm uit 1936 van Georges Franju. Met Channing Pollock. Francine Bergé, Edith Scob e.a. Bankier Favraux gaat over lijken. Zijn vermogen dankt hij aan vele geruineerde families. Met zijn dochter Jacqueline heeft hij zo zijn plannen. Twee mannen gooien echter roet in het eten 00.05 Laatst* nieuws BBC 1 17.30 Roman Holidays. Afl.: Buried Treasure 17.50 Heidi, tv-serie. Afl.: The Hid den Rolls 18.10 Fame, Amerikaanse tv-serie. Afl.: But seriously folks 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.40 Lam* Ducks, comedyserie met o.a. John Duttine, Lorraine Chase en Brian Murphy 21.10 EDallas, tv-serie met Linda Gray, Larry Hagman en Victo ria Principal 22.00 Journaal en regionaal nieuws 22.30 EThe Thornbirds, vijfdelige tv-serie met Richard Chamber lain in de hoofdrol 00.05 Matt Houston, misdaadserie met o.a. Lee Horsley. Afl.: The crying clown 00.50 Weerbericht BBC 2 18.25 S3 Nieuwsoverzicht 18.30 White horses (slot), documen taireserie 19.00 Trial by combat, Engelse speelfilm met John Mills, Do nald Pleasance, Peter Cushing 20.30 Designers, serie van zes pro gramma's over ontwerpers. Afl. 4: What price furniture? 21.00 Sweat of the sun, tears of the moon: Bravo, bread and circu- 22.00 M.A.S.H., Amerikaanse come dyserie. Afl.: For the good of the outfit 22.25 Screenplay: Drums along Bal moral Drive, toneelstuk met Colin Blakely, Rowena Cooper 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.25 Music at night 00.20-01.25 Open university ITV l Kinderprogramma's i Connections i Nieuws I About Anglia, regionaal maga- Crossroads I Where there's life I Coronation Street I Des and the best of guests, amusementsprogramma met Des O'Connor I The return of Sherlock Hol- 23.00 Nieuws 23.30 Crime Inc., documentaireserie over de mafia 00.30 Shalom Chaverim: The doors SKY CHANNEL J E Jump, met Tony Blackburn The Tales of Wells Fargo. Afl.: The Inscrutable Man E Dennis. Afl.: The Party Line D The flying nun. Afl.: The Dig-In 3 Barbara Mandrell, muziekpro gramma met o.a. als gasten Paul Anka en T.G. Sheppard 5 Another Woman's Child, Amerikaanse speelfilm van Tony Lobianco. Met o.a. Linda Lavin 3 Shell international motor sports 1986 5 Roving Report 5-00.50 E Young, Free Single NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 16.30 Wild America, natuur filmserie. Afl.: Vissers in het gezin (2) 16.55 Recht door zee, belevenissen van zeelieden en solo-zeilers 17.05 Anders is ook gewoon, Serie over kinderen en hun families in de verste uithoeken van onze aarde NOS 17.30 V>6-Journaal EO 17.40 Kleine huis, Amerikaanse serie. Afl.: Terugblik naar het verleden (2) MUSIC BOX 07.00 (^Muziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00), Amanda Redington Show (herh.) (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanan Show (10.00), Simon Potter Show (11.00) en 'The Shadow' (12.00). 13.00 EMu- ziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Videopoly oder Duponts Ver- schwinden, tv-film 11.50 Umschau 12.10 ZDF-Magazin 12.55 Persover zicht 13.00 Tagesschau 13.15 E Te letekst 14.50 E Klamottenkiste: Wer Zuletzt lacht 15.05 Unsere klei ne Farm, tv-serie 15.50 Tagesschau 16.00 Bockspriinge. Heinz Schenk praat met een aantal gasten 16.45 Die Abenteuer von Tom Sawyer und Huckleberry Finn, jeugdserie 17.15 Professor Fussel und seine wahn- witzige Schule, kinderfilm 17.45 Ta gesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15 E Tele tekst 14.55 Programma-overzicht 15.00 Heute 15.03 Kiwi-Abenteuer in Neuseeland, jeugdserie. Afl.: Die Se- geiregatta 15.30 Ferienkalender 16.05 Der Stein des Marco Polo, jeugdserie 16.30 Ein Fall für TKKG, jeugdserie 17.00 Heute 17.15 Tele-ll lustrierte 17.45 Der roaarote Pan ther, tekenfilmserie BBC 1 07.50 Breakfast time 10.20 Dudley Do-right 10.25 Record breakers 10.30 Newsround special delivery 10.55 Bullwinkle end Rocky 11.00 Why don't you...? 11.30 Playschool 11.50 Cricket: 2e testmatch Engeland - Nieuw-Zeeland 14.05 G3 Journaal 14.25 Little misses and the mister men 14.40 Cricket, vervolg SKY CHANNEL 08.45 E Sky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 The Best of a Coun try Practice 16.00 E Pat Sharp Show 16.45 E Jensen's dimensions RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.08 EO: Tijdsein. 18.58 Metterdaad hulpverlening. 19.02 VOO: Gewoon even zomers - Ierland. 19.30 Zomers allerlei. 21.02 Op tournee in Amerika (1). 22.02 Veraf en dichtbij speciaal. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Late date. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 NCRV: Hollandse hits. 18.03 Hier en Nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline speciaal. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 AVRO: Het betere werk. 19.00 Compact Concert. 20.00 Nieuws. 20.02 Kasteelconcerten. 22.00 ..De mooiste kleren van de kei- 23.00 Zeg, luister 's, hoorspelmagazi- RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 TROS: Tempo Doeloe extra. 18.30 Tempo Doeloe, 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 21.00 NOS: NOS-Cultuur. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Actualiteiten en 19.00-20.00 Geestelijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band o.l.v Freddy Sunder. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Cocktail. 20.03 In de club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio Twee. 22.05 Radio Tropical. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Een halfuurtje salonmuziek. 19.00 Symposium. 19.45 Home-made op aanvraag. 20.30-23.45 Musica Antigua. ITV 07.25 TV-AM 10.30 Sesamestreet 11.30 Tekenfilm 11.35 Glenroe 12.00 Once upon a time... Man 12.30 About Britain 13.00 Fat tulips gar den 13.10 Puddle Lane 13.30 The Sullivan* 14.00 Nieuws 14.30 Hotel 15.30 Three little words 16.00 Take the high road 16.30 Sons and daughters 17.00 Kinderprogram- MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan! 09.02 Sport. 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De burgemeester is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Toppers van toen. 15.05 Muziek met Meta op Radio 1. 16.05 KRO: In plaats van. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Plein Publiek. 10.03 Denk je nog aan die tijd? 10.30 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 De groeten thuis. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en Nu. 13.20 The Best of Globaal. 16.03 Studio 55. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Hugo van Gelderen Show. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade. 15.03 De nationale hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas- 14.00 EO: Metronomium. 16.00 VPRO: Het Portret: De Muziek- fanaten. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leergeld. 10.00 KRO: M/V Special. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 Vijftig plus. 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 De Derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13.30 Boekenwijsheid. 13.43 Thuis en in de synagoge. 14.00 Zin in muziek educatief. 15.00 Glas in lood. 16.00 NOS: Zo'kan het ook. 16.30 Een leven lang. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30-08.30 Actuali teitenmagazine. 16.30-18.20 Middag magazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 11.00-12.00 Programma voor Ou deren en om 17.00 Mini Magazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.18 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 In de mood. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziekboetiek. 10.03 Vrij parkeren. Bont magazine. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox. Top 30-hits. 17.00 Focus Kort. Goede morgen. Ochtendconcert. Matinee. Uit Rusland. Tafelmuziek. concertante muziek. Fricassee Parisienne (Franse chansons uit de Renaissance, met het „Ensemble Clement Janequin". Gevarieerd instrumentaal. Wel thuis, met het „Deutsche Blechblaserquintett". Getokkeld.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9