„Hill Street Blues" zonder acteurs UADIO/TELEVISIE Uitreiking van Gouden Kalveren 'live' op tv VARA'S „DE SCHUIMPJESPOLITIE": QeidócOowumt WOENSDAG 30 JULI 1986 PAGINA 7 1 fue Diamonds I Timeren kwart uw aan de weg an;VERSUM Nog voor ro. Ierland goed en wel besefte op .jongeren, teenagers wer- genoemd en ze hun eigen (je iirele uitingsvorm hadden te r middel van de popmu- ;e. timmerden Ruud en ■0. m de Wolff al als The Blue te- jnonds aan de weg. Met rg. mona" scoorde het duo in zijn eerste wereldhit nog r The Beatles en The Rol- ,c_ Stones internationaal van ?ft i deden spreken. Van die eg lt. g°ed voor zes maanden ie( lerlandse hitparade, gaan an lijks overigens nog altijd feldwijd zo'n 100.000 exem- en op verzamel-elpees er f de toonbank. j^n liddels zijn we vijfen- >n jaar verder en zijn The se e Diamonds tot het meubi- van Nederland gaan beho ed Alle reden dus voor een e_ «je dat morgenavond (Ned. ,n om 21.40 uur) door de e RV wordt georganiseerd. id (45) en Riem (43) zijn 5e e bekenden van deze om- e. p. Ze werkten zeven jaar 3r f aan „Kwistig met Mu- le en waren te zien in de je RV-show „Groeten uit...". duo lijkt overigens actie- dan ooit. Ze hebben net r een verzamel-elpee vier »we nummers opgenomen on lijn nog altijd regelmatig te 2_ {onderen, zij het in wat Icere zalen dan het clubcir- jn i dat in de jaren zestig on- dak bood aan hits zoals ttle Ships" en „Sukiyaki". o- het programma rond The e Diamonds passeert een tal hoogtepunten de revue. 4 reikt cabaretier Wim Son- eld nog een keer de Edison 2- voor de verkoop van zeven (oen exemplaren van „Ra- r" pa". Natuurlijk komt ook peel beschreven en bespro- i diensttijd van het duo nog s in beeld. Muzikaal is er up aandacht voor de groot- hits. Ze werden opgenomen vakantie-lokaties als Sche- 3. nngen („Summer Holi- r). Avifauna („Sukiyaki") Zandvoort („Till I Kissed p. p stoppen denkt het duo h moment. „We hebben het een paar jaar geleden wel is over gehad, maar toen am Seth Gaaikema langs hebben we vier seizoenen t hem gewerkt", zegt Ruud. li weten we niet meer van louden, al komt er onge- jfeld een tijd dat ook wij Je stemmen aan de wilgen len hangen". „Konsumentenbus" goed bekeken HILVERSUM „De Konsumentenbus", VA- RA's vakantieprogram ma over de Spaanse Cos ta's is - voorzover de cij fers nu bekend zijn - door gemiddeld twee miljoen kijkers gevolgd. Vanaf de eerste uitzen ding op 4 juni (kijkdicht heid 11) groeide het aan tal kijkers gestaag. De laatste meting (van 9 juli) geeft het cijfer 23 aan, wat neerkomt op ruim drie miljoen kijkers. De gemiddelde waardering was 6.6. HILVERSUM De TROS verzorgt op 25 sep tember een rechtstreekse uitzending van de slotavond van de Nederlandse Filmdagen, die vanaf 17 september in Utrecht worden gehou den. Tijdens de slotavond worden de Gouden Kalveren, 'de Nederlandse Oscars', uitgereikt. De centrale presentatie van de uitzending is in handen van actrice Linda van Dijck en presen tator/acteur Ron Brandsteder. Simon van Col- lem zal enige interviews doen. De produktie van het programma is in handen van Ralph Inbar. „Zonder de omroepen die in het verleden de uitreiking van de Gouden Kal veren hebben uitgezonden in discrediet te brengen; wij doen het dit jaar op een waardige manier". Met 'waardig' bedoelt hij dat er „zeker geen Gouden Kalveren in een winkelwagentje van Albert Heijn gedonderd zullen worden", zoals tijdens voorgaande afleveringen wel ge beurde. „Dergelijke grappen halen de betekenis van het Gouden Kalf omlaag. De mensen die het in ontvangst mogen nemen, moeten er trost op kunnen zijn". Inbar is momenteel druk bezig met onderhan delingen om een aantal grote Amerikaanse ac teurs naar Nederland te krijgen om het pro gramma extra luister bij te zetten. „Namen wil ik absoluut nog niet noemen. Er zijn wel veel contacten gelegd, maar er staat nog niets zwart op wit". Naast de uitreiking van de prijzen, wordt het programma opgebouwd rond stukjes uit de 22 Nederlandse films die meedingen. Daarnaast zal een preview worden gegeven van Neder landse films die de komende maanden in pre mière zullen gaan. De muziek wordt tijdens de avond verzorgd door Rogier van Otterloo en het Metropole Orkest. Europa-TV brengt popdocumentaires HILVERSUM Europa-TV staat van 12 t/m 19 augustus in het te ken van de muziek. De satelliet zender brengt drie programma's met sterren zoals Bruce Springs teen en Tina Turner. Op 12 augus tus start Europa-TV met de twee delige reeks „Punk in London". In deze in 1977 gemaakte film volgt Wolfgang Büld punkgroepen als The Clash en The Jam. „1985: A Year To Remember" (op 18 augus tus) is een programma dat wordt gepresenteerd door The Thompson Twins. Gasten zijn o.a. Madonna en Whitney Houston. Het laatste programma (op 19 augustus) is de documentaire „Reggae In Baby- Ion" over de reggae-filosofie. HILVERSUM „De schuimpjespolitie" is de titel van een documentaire die werd gemaakt door Hans Po lak. Centraal staan de recher cheurs van de jeugd- en ze denpolitie van Amsterdam, een afdeling die met opheffing wordt bedreigd. De reportage, die vanavond (Ned. I om 21.45 uur) wordt uitgezonden, geeft een overzicht van de werk zaamheden van deze afdeling. Wat de kijker krijgt voorge schoteld toont veel overeen komsten met de Amerikaanse serie „Hill Street Blues". Het verschil is echter dat het in deze documentaire niet om ge speelde scènes met acteurs gaat, maar om een greep uit de werkelijkheid. Het zijn zaken waarmee de Amsterdamse po litie dagelijks te maken krijgt. Hans Polak was vier dagen te gast bij „De Schuimpjespoli tie", een naam die duidt op de „zachte" aanpak en de speciale plaats die de Amsterdamse jeugd- en zedenpolitie binnen het korps inneemt. Alles wat voor de camera van Mark Blok kwam, werd in die perio de vastgelegd van een tasjes roof tot de verkrachting van een Amerikaanse. Door ge bruik te maken van een in de camera ingebouwde techniek wordt het beeld niet langer verstoord door zwevende zwarte balkjes die de verdach ten onherkenbaar moeten ma ken. Het enige dat de kijker zich misschien zal afvragen is of hij slechte ogen heeft gekre gen. Wees gerust, die wazige beelden vervangen slechts de balkjes, maar verhogen wel het kijkgenot. „De Schuimpjespolitie" ...de meer mensgerichte aanpak werkt... Hans Polak heeft van „De Schuimpjespolitie" een heel ei genzinnig verslag gemaakt. Dat doet hij niet door de film van een opdringerig commen taar te voorzien, maar juist door de beelden voor zich te laten spreken. Er is zelfs geen muziek gebruikt. Hierdoor wordt het politiebureau deel van de huiskamer of liever: de kijker is bijna lijfelijk aanwe zig op de afdeling jeugd- en ze denmisdrijven. Polak: „Ik wil de vooral een normale werk dag vastleggen". Ook in de interviews met de rechercheurs en met hoofdin specteur J. Heesters, chef van de afdeling jeugd- en zedenpo litie zijn het vooral de onder vraagden die hun zegje kun nen doen. Dat zij genoeg op te merken hebben, zal duidelijk zijn. Hans Polak: „De inter views hebben we van te voren opgenomen. Met de voorberei dingen zijn we daarmee een aantal weken bezig geweest. Daarna zijn we bij de jeugd- en zedenpolitie op de afdeling gaan kijken. Die beelden dien den vooral om rond de inter view-gedeelten te draperen. De afdeling voorlichting van de Amsterdamse politie, die een veto-recht had over de op namen, was „uiterst tevreden" over het document. De keuze van Polak om Am sterdam te kiezen had een aantal redenen. Tijdens een vorige reportage was hij al in aanraking gekomen met deze afdeling en daardoor 'kind aan huis' geworden. Belangrijker voor Hans was echter het feit dat Amsterdam een goede naam heeft als hulpverlener. „Bovendien zijn ze in de hoofdstad meer open dan bij andere korpsen in het land". Wat tijdens de reportage voor al opvalt, is de manier waarop met jeugdige wetovertreders wordt omgesprongen. Jongens die tegen de twintig lopen en soms al ouder zijn, krijgen een bijna kleuter-achtige behande ling. „Kom maar mee, dan gaan we een mooie kleurenfo to maken, speciaal van jou", hoort de kijker een recher cheur op kinderlijke toon zeg gen. Tachtig procent Dat de meer mensgerichte aanpak werkt, blijkt uit de cij fers. Van de mensen die wor den opgepakt, komt tachtig procent na de eerste keer nooit meer terug. De pedagogische manier van handelen en de so ciale hulpverlening hebben er voor gezorgd dat de afdeling jeugd- en zedenmisdrijven heel specialistisch is geworden. Niet langer wordt een ver dachte zomaar in de cel ge smeten. Meestal komt de klei ne crimineel er met een waar schuwing vanaf, wordt er ook onderzocht waarom hij bij voorbeeld bij de juwelier een greep in de etalage deed of die oude vrouw haar tasje afnam. Vooral de tweede generatie buitenlanders heeft het vol gens de Amsterdamse politie erg moeilijk. Ze worden tussen twee culturen heen en weer geslingerd, terwijl de jeugd juist zekerheid nodig heeft, voor de jeugd- en zedenpolitie betekende het onder meer dat ze kennis moest vergaren over de culturele achtergronden van deze groep. En net als het systeem zijn vruchten begint af te werpen, zijn er verregaande reorgani satieplannen op komst. De be doeling is dat de politie een 'generale taakstelling' krijgt, wat zo veel willen zeggen als: iedere politieman en -vrouw moet in de toekomst alle zaken zelf kunnen afhandelen van verkeersongelukken tot ze dendelicten. Reden is natuur lijk om de politie dichter bij de mensen te brengen. „De Schuimpjespolitie" toont aan dat het een heel verkeerde zet zou zijn als de reorganisatie wordt doorgevoerd. HANS PIËT NEDERLAND 1 VARA 15.22 Puppie, tekenfilmserie. Afl.: Pietje in Parijs 15.46 Stookie (3), jeugdserie met David McKay, Melanie McLean. Stephen Cotter e.a. Het geheimzinnige pakje blijkt een teleurstel ling, er zit alleen maar oude rommel in 16.11 Webster, Amerikaanse co medyserie. George en Ka- therine gaan op vakantie en willen Webster wat over de geschiedenis van Ame rika bijbrengen 16.36 mOnze levende planeet (The living planet), twaalf delige Engelse documen taireserie van David Atten- borough, over het ont staan van het leven op aar de. Afl. 9: Waar het land ophoudt NOS 17.30 'A6-Journaal VARA 17.40 Da's lachen, tekenfilms 18.10 Zomerpop, oude en nieu we clips en opnamen uit 'Clipparade' en 'Je Ziet Maar'. Presentatie: Jan- Douwe Kroeske 18.55 Gil Julie, tekenfilmserie. Afl.: De vergissing 19.00 Oe smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: De drie smurfke- tiers 19.24 Vijf tegen vijf, spelpro- gramma gepresenteerd door Willem Ruis NOS 20.00 Journaal SOCUTERA 20.28 Uitzending van het We reld Natuur Fonda VARA 20.33 De Konsumentenbus, Frits Bom bezoekt vakan tiegangers in Spanje en lost ter plaatse diverse problemen op 21.20 Man over de vloer, Engel se comedyserie met o.a. Richard O'Sullivan. Afl.: Wie niet sterk is, moet slim zijn. Hoewel Robin sinds kort aan judo doet, staat hij zijn mannetje nog niet zo stevig 21.45 Achter het nieuws, actua liteitenmagazine met een impressie over de manier waarop de PvdA (in het bij zonder Wim Kok) zich voorbereidt op de rege ringsverklaring, met actue le beelden van het kamer debat n.a.v. de regerings verklaring. Verder een re portage onder de titel 'De Schuimpjespolitie', over de jeugd- en zedenpolitie, bureau Amsterdam (zie el ders op dezepag.) Daarnaast 22.20 Het leven van Verdi, negendelige Itali aanse tv-serie met o.a. Ro nald Pickup, Carla Fracci en Enzo Cerusico. Afl. 5: De jaren van de slavenar beid. Het succes van de opera Ernani in Milaan is het begin van een periode lang en hard werken voor Verdi NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 VPRO 15.30-17.30 De Noodgolf, kin dermagazine met om 15.35 De drie stoethaspels (The three stooges). Ameri kaanse tekenfilmserie. Om 16.00 De Oude Bokskam pioen (The Champ), Ameri kaanse speelfilm uit 193S van King Vidor. Met o.a. Wallace Beery en Jackie Cooper. Dink woont bij zijn vader, ex-bokser van be roep. Hij probeert hem nog één keer een titelwedstrijd te laten boksen NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal 19.12 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine. Van daag: 1. Kasteel Arcen als pretpark. 2. De Hazeuzan- gers (herh.). 3. Voetbal toernooi in Bijlmer (herh.). 4. Archeologie in Valken burg (Z.H.)(herh.) 20.00 Macbeth, aflevering uit een (BBC-)serie drama's van William Shakespeare. Met o.a. Nicol Williamson. Marc Dignam, James Ha- zeldine en Jane Lapotaire. Regie: Jack Gold. Drie heksen wijzen generaal Macbeth aan als degene, die koning van Schotland zal worden. Zijn ambitieu ze vrouw haalt hem over Koning Duncan te ver moorden. Dan gaat alles mis 22.35 Journaal 22.50 Studio Sport. Impressie van het WK Honkbal 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma overzicht 17.35 Kinderprogramma's 18.05 Europa Countdown. Popmu ziek met Adem Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Spectrum 19.20 World Watch en weerbericht 19.30 Frühling in Wien, muziekpro gramma 21.00 Sport Reports. Boksen en au tosport 22.30 World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Black Beauty 18.45 Forty Guns to Apache Pass 20.20 Tom Jerry als Dirigent 20.30 The Long Good Friday 22.20 Airwolf herh. 23.10 Midnight Express 01.10-02.50 Hollywood Classic, No Man of her Own ;RT 1 Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderserie.(herh.) li Keromar, dertiendelige Vlaamse jeugdserie met Mike Verdrengh. Senne Rouflaer, Jan Decleir e.a. Afl. 12: Poeng (herh.) Dromen (Dreams), dertiendeli ge Amerikaanse serie over een groepje jongeren die met hun rockband de top willen berei ken. Met J. Stamos. Carin De- vore. A. Macklin e.a. Afl. 9: Hals over kop D Comedy Capers, korte ko mische film met Ben Turpin. Afl.: de Stuntman STOP, verkeerstips voor jon geren Onze merkwaardige wereld (Phenomenal world). Ameri kaanse documentaireserie. Afl.: De rusteloze zee Mededelingen en program ma-overzicht Bill Cosby Show, Amerikaanse comedyserie met Bill Cosby, Phyllcia Ayers-Allen, Lisa Bo- net e.a. Afl.: Blikschade Kijk uit, verkeerstips. Afl.: Het vervoer van kinderen in de auto, op de flets, bromfiets en motorfiets De collectie (The collection), Engels tv-spel uit 1977 van Mi chael Apted naar werk van Ha rold Pinter. Met Alan Bates, Malcolm McDowell, Helen Mir- ren e.a. Het leven van vier mensen raakt verwikkeld in ja loezie, achterdocht en wraak zucht. Aan de ba9is van deze verwarde toestand ligt een be kentenis: misschien een waar heid. misschien een regelrech te leugen S onsbeek, reportage van Chris Dercon en Jef Cornells over de van half juni tot half september tentoongestelde hedendaagse internationale skulptuur In het park Sons- beek te Arnhem Journaal on Coda: Je zal me niet vergeten (Fujlware No Ariie) Vertaling door Wouter Noorderwier TBF 1 16.15 Ciné vacancss, gevarieerd kinderprogramma 19.00 Co Soir, regionaal magazine 19.30 Journaal 20.00 Contacts, verkeerstips 20.05 Las nias da San Francisco (The street of San Francisco). Amerikaanse politieserie met Michael Douglas,- Karl Malden, e.a. Afl.: Préméditation 20.55 Rox Box, popprogramma in samenwerking met Music Box. gepresenteerd door Ray Cokes 21.55 Laatste nieuws 22.20 Informations, reflexions Ot in terrogations laïquss TV 5 16.00 5 Ans déjè, amusementspro gramma met Yves Slmon 16.55 25 Fois de la Suisse, magazine 18.00 Les clee du regard, cultureel magazine 19.00 5 Ans déji, amusementspro gramma met Michel Buehler 19.45 25 Fois ds la Suisse 20.35 Las cles du regard, cultureel magazine met o.a. aandacht voor Claire Brèttecher, vooral bekend door haar satirische strips 21.30 Les contsurs valaisana (1). achtdelige tv-serie 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 EThe Simon Potter Show, met een overzicht van de En gelse hitparade 18.00 EThe Gsz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 ETha Amanda Redington Show (herh.) 20.00 EThe Nino Firetto Show (herh.) 21.00 EThe Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 EThe Slmon Potter Show (herh.) 23.00 ERox Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes 00.00 EThe Shadow (herh.) 01.00 EThe Gaz Top Show 02.00 EThe Amanda Redington Show 03.00 EThe Nino Firetto Show 04.00 EThe Martin Buchanan Show 05.00 EThe Simon Potter Show 06.00-07.00 EThe Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende 15.50 Tagesechau 16.00 Tausend Siege. 'Beroep: joc key'. film van Jürgen Heiter 16.45 Das Gold von Cripple Creek, kinderfilm van Georges Schel- lenbaum 17.30 Daddy and the Steamers. 'Een popgroep stelt zich voor: Pete York. Brian Auger en Co lin Hodgklnson'. kinderpro gramma 17.45 Tagesechau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.14 Amandas stilles Haus, tv-se rie. Afl.: Nur diesmal trlfft's die Nonne 18.40 Abenteur Tierwelt im Reich der Mitte, serie natuurfilms. Afl.: Kormoranfischer 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart). Amerikaanse misdaad serie met Robert Wagner, Ste- fanie Powers e.a. Afl.: De man met de jade-ogen 19.57 Heute im srsten 20.00 ETegesscheu 20.15 Die Andere, tv-film van Karl Heinz Willschrei met Heiner Lauterbach, Magdalena Ritter, Joao das Neves e.a. De in Bra zilië werkzame Ingenieur Wal ter Scheit hoort bij terugkomst in Duitsland dat zijn vrouw hem wil verlaten. Hij vermoordt haar en vindt later zijn vriendin Marion bereid zich in Brazilië voor zijn vrouw uit te geven 21.45 Brennpunkt 22.30 Tagesthemen, aktuallteiten 23.00 Einsatz in Manhattan (Kojak). Amerikaanse politieserie met Telly Savalas. Dan Frazer. Ke vin Dobson e.a. Afl.: Ein schlechter alter Freund. Een bende gangsters terroriseert een caféhouder in Manhattan. Theo Kojak geeft agent Bobby Crocker de opdracht de bende op het spoor te komen. Bobby komt in geestelijke nood als één van de bendeleden een oude vriend blijkt te zijn 23.45 Tagesechau 23.50 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.30 Ferienkalonder. Tips. amuse ment en spanning. Vandaag: Origami, Greenpeace en mu ziek uit Italië 16.05 Mickys Trickparada. Pret voor pretvogels met buikspreker Fred Roby 16.30 Cl Vëter der Klamotte: Eine Planierraupe, welche Freude, slapstick met Edgar Kennedy en Florence Lake 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actualiteiten. sport en amusement 17.45 Robin Hood, tv-serle met Mi chael Praed, Nlckolas Grace, Philip Jackson e.a. Afl.: Die Hexe von elsdon 18.55 Lotto am Mittwoch 18.58 Programma-overzicht CS Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. O Zwart/wlt-uitzending. ■SZwart/wlt-uitzendlng met on dertiteling vla TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KI Bij niet-Nederlandstalige 2 .ders: zwart/wit-uitzendlng In orginele versie met ondertitels. Jane Lapotaire als Lady Mac beth en Nicol Williamson als Macbeth In het gelijknamige Shakespeare-drama. Ned. 1 om 20.00 uur. Der internationale Jugend- lilm: Kingi, Nieuw-Zeelandse speelffilm uit 1981 met Mitchell Manuel, Glna-Marie Allan, Moi- ra Walker e.a. Regie: Mike Walker. Klngi. een 16-jarige Nieuw Zeelander wordt gear resteerd en in een cel opgeslo ten. Daar denkt hij na over zijn leven en hoe het zover heeft kunnen komen Kennzeichsn D, nieuws uit Oost en West Die Profit (Cl 5), Engelse mis daadserie met Gordon Jack son, Martin Shaw, Lewis Col lins e.a. Afl.: Lawons letzter Appell Heute-Journal, aktualiteiten Sommerfestfval im ZDF - Filme unserer Nachbarn: Die Schweizermacher, Zwitserse speelfilm uit 1978 met Emll Steinberger, Walo Lüönd, Be atrice Kessler e.a. Regie: Rolf Lyssy. Max Bodmer en Moritz Fischer werken bij de Zwitser se kantonpolitle. Zij krijgen te maken met een Duitse psychi ater, een Wilhelm Teil vereren de Italiaan én de joegoslavi- sche danseres Milena Die Sport-Reportage. WK Schermen vanuit Sofia Heute DUITSLAND 3 18.30 Familie mit Bommel, kinder serie. Afl. 3: Dramatische Bo- hebung eines Sprachtfehlers 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesechau 20.15 Mittwocha in~. informatie en amusement 21.45 Eff-eff, vrijetljdsmagazine met fitness-training 22.30 O Die Tat der Thérèse D. (Thérèse Desqueyroux). Franse speelfilm uit 1962 van Georges Franju. Met Emmanuelle Rlva, Philippe Noiret, Edith Scob e.a. Na een proces waarin zij met behulp van haar rijke fa milie vrijgesproken wordt van een poging tot vergiftiging van haar man. keert Thérèse terug naar huis. Haar man probeert een verklaring te vinden voor haar dqad 00.10 Laatste nieuws BBC 1 Commonwealth Gamee en Journaal en weerbericht London Plus, regionaal maga- Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan. recht streeks vanuit het Television Theatre in Shepherd's Bush Lame Ducks, comedyserie met o.a. John Duttine, Lorraine Chase en Brian Murphy (herh.) I mDallas, Amerikaanse tv-se- rie. Afl.: Dire Straits l Journaal, regionaal nieuws en weerbericht I m Commonwealth Gamee, sa menvatting Rhoda, tv-serie met o.a. Vale rie Harper, David Groh en Julie Kavner. Afl.: Along comes Mary (herh.) Weerbericht BBC 2 17.30 Roman Holidays, tv-serle 17.45 Heidi, tv-serie 18.10 Fame, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Tomorrow's farewell 19.00 Commonwealth Gamee, ver volg van de uitzending op BBC 1 met eerst de voorzetting van cricket (NatWest Bank Trophy, kwartfinale) gevolgd door re portages van zwemmen 21.00 Sweat of the sun, tears of the moon, achtdelige Australische documentaireserie. Afl. 4: The Frustated Colossus, over het eens zo welvarende Argentinië dat onder militaire dictaturen te maken kreeg met een enor me economische crisis 22.00 Screenplay: Knowing the sco re, tv-spel met o.a. Colette O'Neil en Andrew Kelr 22.55 Liszt-week: Liszt in the Par- lour, met de pianist Malcolm Frager 23.40 Newsnight, actualiteiten 00 25 Weerbericht 00.30 Cricket, samenvatting 01.00-01.55 Open university ITV 17.20 Do It 17.45 Razzmatazz 18.15 Connections 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads 20.00 Where there's Life 20.30 Coronation Street 21.00 Des and the Best of Guests 22.00 The Return of Sherlock Hoi- 23.00 Nieuws 23.30 Crime Inc. (herh 00.30 Johnny Cash in San Quentin (herh.) 01.25 Shalom Chaverim SKY CHANNEL 17.30 E Jump, met Tony Blackburn 18.30 The Tales of Wells Fargo 19.00 D Dennis 19.30 The flying nun 20.00 Barbara Mandrsll, programma met country western-mzuiek 20.55 Arms and the Man, Engelse speelfilm uit 1981 van Philip Casson 22.40 Shell international motor sports 1966 23.45 Roving Report ,00.15-01.00 E Young, Free Singlo NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 16.30 Wild America 16.55 Recht door zee 17.05 Anders is ook gewoon NOS 17.30 W6-Joumaal EO 17.40 Hot kleino huis MUSIC BOX 07.00 [^Muziekprogramma's. Gaz (07.00). Amanda (08.00). Nino (09.00), Martin (10.00), Simon (11.00) en 'The Shadow' (12.00). 13.00 EHerh. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 10.00 Heute 10.03 Bühne frei für Ma- rika 11.35 Das schönste Buch der Welt: Die Manessische Liederhand schrift 12.10 Kennzeichsn D 12.55 Pereoverzicht 13.00 Heute 13.15 E Teletekst 14.50 C Klamottenkis- te: Der Theaterbesucher 15.05 Un- sere kleine Farm, Amerikaanse tv- serie 15.50 Tagesechau 16.00 Osy Zimmerman's Zimmitationene 16.45 Die Abenteuer von Tom Sawyer und Huckleberry Finn 17.15 Der Mann und der Adler 17.45 Tagesechau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 14.55 Pro gramma-overzicht 15.00 Heute 15.03 Kleine Abenteuer 15.30 Fe- rienkalender 16.05 Der Steln des Marco Polo 16.30 Ein Fall für TKKG 17.00 Hout# 17.15 Tele-lllustrierto BBC 1 07.50 Breakfast time 10.20 Com monwealth Games Edinburgh, met o.a. bowling en atletiek 13.30 Journaal 14.00 Little misses and the mister men, kinderserie 14.15- 19.00 Commonwealth Games Edin burgh, met atletiek BBC 2 10.00 The pink panther show 10.20 Dudley Do-right 10.25 Duncan dares 10.50 Newsround special delivery 10.55 Bullwinkle and Rocky 11.00 Why don't you...? 11.25 Bullwinkle and Rocky 11.30 Playschool 11.50 Sabrat Special 12.45 Home on sun- day 13.20 D None but the lonely he art, speelfilm 15.15 Glorious Good wood, paarderaces SKY CHANNEL 08.45 S Sky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 The Best of a Coun try Practice 16.00 E Pat Sharp Show 16.45 E Jensen's dimensions RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein 18.58 Metterdaad hulpverlening. 19.02 VOO: Johnnie Camaro. 20.02 Jeroen van Inkel. 21.02 Jan de Hoop. 22.00 De geschiedenis van de eroti sche muziek. 00.02 NCRV: Late date. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: Hier en Nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline speciaal. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. Vandaag: See you in September. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 AVRO: Het betere werk. 19.00 Compact Concert. 20.02 Kasteelconcert. 22.00 De mooiste kleren van de kei- 23.00 Zeg. luister 's. hoorspelmagazi- RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 TROS: Tempo Doeloe extra. 18.30 Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 21.00 NOS: NOS-Cultuur. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Actualiteiten en 19.00-20.00 Geestelijk BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band o.l.v. Freddy Sunder. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Cocktail. 20.03 In de club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee. 22.05 Radio Tropical. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Een halfuurtje salonmuziek. 19.00 Symposium. 19.45 Divertimento. 20.00-23.45 Muslca Antigua. ITY 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 11.30 Cartoon Time 11.35 Glenroe 12.00 Once Upon a Time... man 12.30 About Britain 13.00 Tsles from Fat Tulip's Garden 13.10 Pudd le Lane 13.30 Tha Sullivans 14.00 Nisuws 14.20 Regionaal niauws 14.30 Hotal 15.30 Thrae little words 16.00 Take the high road 16.25 Re- gionaal niauws 16.30 Sons and Daughtara 17.00 Tales from Fat Tu lip's Garden 17.10 The Moomins MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan! 09.02 Sport. 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De burgemeester is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Toppers van toen. 15.05 Muziek met Meta op Radio 1. 16.05 KRO: In plaats van. 17.08 Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 06.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Plein Publiek. 10.03 Denk je nog aan die tijd? 10.30 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 De groeten thuis. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en Nu. 13.20 The Best of Globaal. 16.03 Studio 55. 17.03 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 teder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Hugo van Gelderen Show. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade. 15.03 De nationale hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas siek: Lizst. 14.00 EO: Metronomium. 16.00 VPRO: Het Portret: Llszt. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leergeld. 10.00 KRO: M/V Special. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 Vijftig plus. 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 De Derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13.30 Boekenwijsheid. 13.40 Thuis en in de synagoge. 14.00 Zin in muziek educatief. 15:00 Glas in lood. 16.00 NOS: Zo kan het ook. 16.30 Een leven lang. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30-08.30 Actuali teitenmagazine. 16.30-18.20 Middag magazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 11.00-12.00 Programma voor Ou deren, 17.00 Mini Magazine over vrije tijdsbesteding en 17.30-18.00 Ver- zoekplatenprogramma. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden op zijn zomers. 13.18 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd. 15.03 In the mood. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Zomerhappening. 09.00 Stripkaffee. 10.03 Platenpoets. 11.00 Het weekendweerbericht door Armand Pien. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Mlcha. 14.00 De stemming, muziek voor het weekeinde. 16.00 Abraham al gezien?. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 ochtendconcert. 10.00 Matinee, concerto's bulten de Concertzaal, dirigent Alexan der Schneider. 12.00 Tafeimuziek, tafelen met „Louis Quinze" in Versailles. 13.15 Een namiddag vol sprookjes! 16.15 Wel thuis, en een prettig week einde.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7