„Ik hoop dat Oegstgeest met Haaswijk een eenheid blijft" SFrörni JOUR NAAL Bewoner heeft genoeg van overlast Chinees restaurant Katwijk hoopt op 100.000 bezoekers aan Yisserijdagen Rijnsburgse Bloemènweek metZomerflora van start LEIDEN OMGEVING CetdacSotnattl WOENSDAG 30 JULI 1986 PAGINA 10 Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen CINEMA IV: Cobra (16); 13.45. f III (al); 14.30. 19.00. 21.15. rate Kid II (al); Drie mannen een wieg (al); The jewel of the Nile (al); 14.30, 19.00, 21.15; Out of Africa (al) 20.00; E.T. (al) Kid (16); 14.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414); Meisje die op de baas vallen (16); 14.30, 19.00. 21.15. 01719-12800): Motief 1 moord (16); ma. di. 19.00. Tiro- lers weten van hete wanten (16); ma. di. 21.15. Delta Force (16); 14.45. 19.00. 21.15. CITY THEATER II: Brewsters millions (16); tijden zie City I. CITY THEATER III: Teen Wolf (16); tijden zie City I. CITY: Troeltelbeertjes; 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Runaway train (12); 19.00. To live and die in LA (12); 21.15. KINDERVOORSTELLING Taran en de toverketel; 14.00. Troetelbeertjes; 15.45. dienstverlening APOTHEKEN De avond- nachtdiensten van de apotheken regio t zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Kraamafdeling: dag. van 15.0Q- 16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen vaders. Kinderafdeling dag. i 18.30-19.00 u. Sport- Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00- 17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feest dag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, C r~ J De Praemsturenafdeling: ouders en familie is na overieg met patiënten doorlopend be zoek mogelijk. Bezoek aan ern stige patiënten: nafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Be zoektijden kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kjnderen na overleg met ver pleegkundig hoofd. Voor andere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neu rologie: 14.15-15.00 en 18.30- 19.30. Oogheelkunde en heel kunde: 14.15-15.00 en 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde ling: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; afde ling belastingen: alleen op af spraak, klachtenbureau: di. en do. 18.30-20.30, afdeling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht berelk- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULAN CEDIENST Hulpverlening in Lelden, Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg. Voor schoten. Warmond en Zoeter- woude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2, tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u., do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging, Rembrandtstraat 17. Toeristenmarkt slaat alle records NOORDWIJK Nog meer kramen, een nog groter aanbod, nog meer variatie, veel meer bezoekers, een grotere ver keerschaos rond het centrum van de badplaats. Al deze ty peringen gelden voor de tweede toeristische zomermarkt in Noordwijk aan Zee. Nog nooit was het zo druk als gisteren. De belangstelling voor de koopwaar verschilde van branche tot branche. Uiteraard had de palingboer met z'n vlotte pre- velementje en de broodjesman meer klandizie dan de klok kenist of de dame aan de byouterieënstand. Mevrouw Brug- geman, een der bestuursleden van „Hoofdstraat Koopcen trum", dat deze tweede zomermarkt in successie organiseer de, meende dat de markt drukker bezocht werd dan die van veertien dagen geleden, maar dat de klanten over het alge meen minder geld besteedden dan de vorige maal. Als at tractie blijkt deze tweede zomermarkt een groot succes te zijn geworden. De aanwezigheid van artiesten, standwer kers, oude ambachten, en dergelijke attracties droegen daar toe bij. De volgende, en tevens laatste toeristische zomer markt wordt gehouden op dinsdag, 12 augustus, aanvang 10.00 uur. Tentoonstelling „Bodem-leven" LEIDERDORP De tentoonstel ling „Bodem-leven" is tot eind ok tober te zien in het Heempark. De expositie is samengesteld door Jo- landa van Denzen, leerlinge van de Utrechtse opleiding Groenvoorzie ning, Landschapsverzorging en Re- kreatie in samenwerking met de afdeling Natuur- en Milieu-educa tie van de Direktie Groen. De ex positie belicht onder andere het ontstaan van de bodem in Neder land, de grondsoorten, het leven in de bodem en landschapjes in het Heempark. Belangstellenden zijn welkom van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur, en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Laatste week Rekreaqua'86 NOORDWIJK Rekreaqua'86 gaat de laatste week in. Op maandag 4 augustus kan men in het Bollenbad aan de Nieu we Zeeweg in Noordwijk terecht voor straattekenen. Dinsdag is er een bas ketbalfestijn met drie professionele bas ketbaltrainingen, woensdag staan er al lerlei estafettes op het programma en donderdag is er een spelinstuif. De laat ste middag, vrijdag 8 augustus, staat in het teken van een microtriathlon. Deze bestaat uit 200 meter zwemmen, het be dwingen van de f ietscrossbaan en één kilometer hardlopen. Rekreaqua begint elke middag om twaalf uur en is rond drie uur afgelopen. Deelname is gratis, maar er moet wel een toegangskaartje voor het zwembad worden gekocht. Minder belangstelling voor fietsvierdaagse KATWIJK De vierde Katwijkse fietsvierdaagse is gisteravond van start gegaan. Door de harde wind was het deelnemersveld danig uitgedund. In tegenstelling tot vorig jaar, toen er een kleine driehonderd meededen, was dit jaar het deelnemersveld niet groter dan een kleine tweehonderd fietsers. Deze door de wijkvereniging Hoornes Rijnsoever georganiseerde fietsvierdaagse gaat over vijfen twintig of veertig kilometer. Eender de van de inschrijvingen koos voor de langste afstand. De route ging gis teravond door de duinen naar De Zilk en terug. Vanavond gaat de fietscaravaan naar Voorschoten. De laatste etappe is vrijdag. Medicijnen zoek ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense po litie is op zoek naar medicijnen die al op 19 juni door een inwoner in een plastic zak bij het grofvuil werden gezet. Kinaeren van huisarts Van Engelen troffen gisteren een deel van de medicijnen op straat aan. Het resterende deel moet dus nog ergens rondzwerven. Bliksem slaat in HILLEGOM De onweersbui die gisternacht rond kwart over vijf hing boven Hillegom, heeft schade aangericht aan een woning aan de Leembruggestraat. De bliksem is ingeslagen in de schoorsteen van het huis. Van de schoor steen is niets meer over. Door de kracht van de slag werd een houten wandje van de muur van de badkamer afgesla gen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet SCHEIDEND GEMEENTESECRETARIS VAN HULSTEIJN: OEGSTGEEST „Het is jammer dat er hier in Oegstgeest zo weinig poli tiek vuurwerk is. Je mag het toch wel laten blijken als er principiële ver schillen van inzicht zijn? In de raad merkte je vaak dat dergelijke discussies de kop ingedrukt werden als ze tot ontwikkeling kwamen". Drs. J. van Hulsteijn (39) zal het niet meer meemaken dat er nog eens spaanders vallen in de Oegstgeester raad. Met ingang van 1 augus tus verwisselt hij zijn baan als gemeentesecre taris van Oegstgeest voor eenzelfde functie in Rid derkerk. Opgegroeid in Tiel, ging Van Hulsteijn in '64 aan de Econo mische Hogeschool in Rotter dam studeren. „Ik heb docto raal examen gedaan met het idee om later in het bedrijfs leven terecht te komen. Ik had wel openbare financiën als bijvak". Na zijn diensttijd kon Van Hulsteijn kiezen uit twee banen: een bij het bedrijfsleven en een bij de overheid. Het werd een func tie bij de provincie, waar hij vijf jaar werkte. Daarna werd hij chef financiën in Tubber- gen, in het oosten des lands. „Ik wilde graag naar de ge meente. De provincie was wat eenzijdig, geen externe con tacten. In Tubbergen werd ik al heel snel loco-secretaris en had bijvoorbeeld ook perso neelszaken onder mijn hoe de". In Tubbergen rook Van Hul steijn aan het werk van ge meentesecretaris en spoedig besloot hij elders emplooi te zoeken. Het werd Oegstgeest. „Dat is nog raar gelopen. Ik solliciteerde in 1979 op de eer ste oproep, maar toen kreeg ik een bedankbriefje thuis. Daarna was ik bezig met een andere gemeente, waarvoor ik gekeurd werd door een psycholoog van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Die zei: je moet in Oegstgeest solliciteren. Ik antwoordde dat ik dat al gedaan had, maar er bleek een tweede ronde te komen". De toen 32-jarige Van Hul steijn werd nu door de sollici tatiecommissie wel voldoende kwaliteiten toegedicht en kon naar Oegstgeest verhuizen. „Ik heb wel eens begrepen dat die eerste afwijzing met mijn leeftjd te maken had. Een paar maanden later was ik kennelijk wel oud genoeg", zegt Van Hulsteijn geamu seerd. ambtenaren en B en W. Men sen komen vaak bij je langs om even af te reageren. Dat was vaak moeilijk: zo laveren tussen ambtenaren en bestuur dat er weinig schade aan de verhoudingen ontstaat. Zelf wil je ook wel eens afreage- dat dan moei- Veelzijdig Het beroep van gemeentese cretaris bracht hem waar hij naar op zoek was. „Het veel zijdige van die functie is aan trekkelijk, ook al heeft Oegst geest nou niet direct met gro te problemen te kampen. Al leen de personele kant van het werk bleek ontzettend veel tijd te kosten. Daar wordt in profielschetsen nooit over gerept. Je bent nu een maal intermediair tussen lijk". Bij zijn afscheid van de raad noemde Pvd A-fractieleider mevrouw Bosman hem een sfinx, die emotie alleen ver raadde door het rood kleuren van de nek. Van Hulsteijn glimlacht. „Ik dacht dat het altijd wel meeviel. Ik ben niet zo vaak kwaad geworden in de raad. Er waren wel mo menten dat mensen vreselijk doordraafden, maar dan kon ik altijd wel even wat tegen Kohlbeck zeggen, die naast me zat". Hij betuigt zijn spijt over het ontbreken van politiek vuur werk in Oegstgeest. „Het laat ste jaar kwam het wat meer voor, misschien onder invloed van de verkiezingen. Toen kwamen er ook wel eens min derheidsstandpunten binnen het college voor. Kijk, je werkt natuurlijk allemaal voor het gemeentelijk belang. Maar over het algemeen is men in Oegstgeest lief voor elkaar. In Ridderkerk is dat wel anders". Van Hulsteijn had als ge meentesecretaris uiteraard veel te maken met burge meester Scheenstra, een man die bepaald eigenzinning ge noemd kan worden. Dat zal toch niet altijd even makke lijk zijn gegaan? Van Hul steijn kijkt peinzend voor zich uit en besluit dan tot terug houdendheid: „Ik wil het niet hebben over de persoon Scheenstra. Kijk, hij is ie mand die graag hard wil wer ken, maar daar door de poli tiek vaak niet de kans toe krijgt. Dat komt door ae op vatting van de raad over het burgemeesterschap. Ik denk dat je hier in Oegstgeest een burgemeester best enige poli tieke verantwoording kan ge ven. Bij een gemeente met full-time wethouders ligt dat anders. Scheenstra heeft zich zelf wel eens de duurste werkloze van Oegstgeest ge noemd. Ik denk dat je hem best wat meer portefeuilles kan geven die niet zo politiek geladen zijn". Intellectuelen Van Hulsteijn liet in zijn laat ste raadsvergadering ook nog een kritisch geluid horen over de samenstelling van de raad. Vrijwel allemaal intellectue len, maar waar is de gewone man of vrouw uit de Bloe- menbuurt, zo hield hij de raad voor. „Oegstgeest is natuurlijk anders dan veel andere ge meenten. Met gemiddeld in komen staan we, geloof ik, in de top-tien van Nederland. Maar er zitten nu liefst negen academici of bijna-academici in de raad. Mensen met gewo ne beroepen zie je nauwelijks in de raad, terwijl die het raadswerk toch ook goed zou den kunnen doen. Kijk, vaak is het procédé dat mei zich eens laten zienop recht komen en dan gekozen worden. Maar daar heb je toch vriendjes voor nodig. Misschien ontbreekt het hen daar dan aan. En je kunt niet allemaal een voorkeurstem- menactie beginnen". Vrijdag begint hij in Ridder kerk, een gemeente van 46.000 inwoners die hij ook nog moet leren kennen. Zo lang het huis aan de Frans Halslaan nog niet is verkocht, blijft hij echter met vrouw en vier kinderen in Oegstgeest wonen. In Ridderkerk moet over enige tijd een nieuw huis verrijzen. Oegstgeest zal na de verhuizing wat meer uit het oog, maar niet uithet hart verdwijnen. „Ik hoop dat Oegstgeest na de voltooiing van Haaswijk een eenheid blijft", aldus Van Hulsteijn. „Haaswijk had altijd veel in vloed op het bestuur van de gemeente. Ik hoop dat de wijk straks net zo behandeld wordt als elke andere wijk". PAUL VAN DER BIJL DEN HAAG/DE ZILK Parkeerproblemen, geluids- en stankoverlast en brandgevaar. De heer L. van der Stoel, bovenbuurman van het chinees-indisch restau rant De Chinese Muur in De Zilk, heeft schoon genoeg van de overlast die de horeca-instelling met zich mee brengt. Zijn bezwaarschrift kwam gisterochtend aan de orde tijdens een zitting van de Raad van State. Zijn bezwaren zijn gericht tegen de bouwvergunning die Ben W van Noordwijkerhout indertijd voor het restaurant aan de Re gen vlietw eg 22b hebbeh afgegeven. Van der Stoel meent dat de aanwezige parkeergelegenheid bij lange na niet voldoende is om de bezoekers van het restaurant te bergen. Ruimte bij het per ceel voor een eigen parkeerplaats ontbreekt. B en W van Noordwijkerhout menen echter dat het wel mee valt met die parkeeroverlast. Wethouder P.C. Heemskerk meld de dat het restaurant maar 25 a 30 zitplaatsen heeft. „Daarbij komt dat de meeste bezoekers uit De Zilk zelf afkomstig zijn en dus doorgaans te voet of met de fiets naar het restaurant komen. De Chinese Muur ligt bovendien niet aan een doorgaande weg". Heemskerk voegde daar nog aan toe dat in het jaar dat het res taurant nu geopend is, via de rijkspolitie geen klachten over parkeeroverlast zijn binnengekomen. De brandveiligheid van het pand is volgens Van der Stoel ook ver beneden peil. Hij bewoont met zijn gezin met kleine kinde ren het appartement op de eerste verdieping direct boven het restaurant. Volgens de gemeente echter is aan de voorschriften van brandveiligheid voldaan. Zij ziet geen reden om zwaardere eisen te stellen. Tegen het restaurant loopt momenteel ook een dwangsomproce dure. Voor elke dag dat niet voldaan is aan de eisen die de Hin derwet stelt, moet de eigenaar honderdvijftig gulden betalen. Hierbij gaat het met name om geluidswerende isolatie en voor zieningen om de stankoverlast te voorkomen. Wanneer al die voorzieningen zijn aangebracht, mag worden aangenomen dat ook Van der Stoel geen overlast meer ondervindt. KATWIJK Katwijk staat in de week van 9 tot en met 16 augustus geheel in het teken van de visserij, visverwerking en vis. De „Visserijdagen Kat wijk" kosten 350.000 gulden. Veel kosten zijn echter door het bedrijfsleven en de mid denstand niet doorgerekend, vandaar dat de begroting sluit bij ongeveer zevenentwintig duizend gulden. Tenminste als de gemeenteraad morgen offi cieel accoord gaat met een ga rantiesubsidie van vijfenze ventighonderd gulden. Gelet op de grootte van het evene ment en de totale kosten een fractie, aldus de commissie Visserijdagen. Nadat jarenlang er geen speci fieke visserij-evenementen in Katwijk georganiseerd werden startte vorig jaar de Twist om borgsom ALPHEN AAN DEN RIJN De politie werd gisteren te hulp geroepen om te bemiddelen in een ruzie tussen een autoverko per en een klant. De ruzie was ontstaan toen de klant een auto wilde kopen, maar deze eerst el ders APK wilde laten keuren. De man betaalde de verkoper een borgsom van 500 gulden voordat hij de auto mee mocht nemen. De keuring liep teleur stellend af, maar toen de man de auto kwam terugbrengen, kreeg hij zijn borg niet meer terug. De te hulp geroepen politie kon niets anders doen dan de man te adviseren een civiel rechterlijke procedure te beginnen om de borgsom terug te krijgen. Visserijdagen met het organi seren van een week in het te ken van de visserij en alles wat daarbij hoort. De week in 1985 behoorde tot de hoogte punten van het zomerseizoen. Ten eerste door de gezellige aankleding van het Katwijkse centrum, de winkeliers had den hun best gedaan de etala ges een visserijtintje mee te geven, terwijl een uit visserij- attributen opgetrokken ere- boog het meest gefotografeer de object van dat jaar werd, en door de zeer geslaagde vloot- show gevolgd door een visva- riamarkt een dag later. Vol gens schattingen telde de Vis serijdagen vorig jaar 60.000 be zoekers. Een aantal dat dit jaar zeker de 100.000 kan overschrijden, verwacht K. Verplancke, de directeur van de VVV en coördinator van de Visserijda gen. Hoogtepunten daarbij zijn ze ker de „mosseldag" op zater dag 9 augustus en de Neder landse Kampioenschappen ha ringschoonmaken op de daar op volgende maandag, plus de wederom georganiseerde vlootshow en visvariamarkt. Alleen al de visvariamarkt is een feestelijke markt van meer dan drie kilometer slin gerend door het centrum van Katwijk, waarbij alle visver- werkende industriën aan de Pr. Hendrikkade open huis houden. Vanuit het gehele land komen bedrijven met shows, produkten of beziens waardigheden naar deze markt. Werkelijk uniek daar bij is de vistafel met een dikke dertig meter in de Noordzee voorkomende vissoorten. Het unieke van deze tafel is, aldus Verplanke, de diversiteit aan soorten en de grootte van de tafel. Zo'n show valt in Neder land of België, waarschijnlijk nergens in Europa, nog te Ondanks de geweldige finan ciële inbreng van het bedrijfs leven en de middenstand is de totale begroting niet helemaal sluitend. Er rest een bedrag van waarschijnlijk een kleine zevenduizend gulden, aldus commissielid Van Duijn. Het viel hem wat dat betreft tegen dat de gemeente vraagtekens zette bij het stijgen van de ga rantiesubsidie van 5.000 naar 7.500 gulden. De commissie Visserijdagen is echter zeer goed te spreken over de medewerking van de gemeente en de gemeentelijke instellingen zoals politie en openbare werken. Zonder die welwillende medewerking valt er moeilijk iets op poten te zetten, aldus Verplancke. Het is de bedoeling van de commissie Visserijdagen jaar lijks een week met program ma-onderdelen rondom de vis serij te organiseren. Dat hoeft niet steeds hetzelfde te zijn. Rondom een of twee vaste on derdelen kan steeds iets nieuws bedacht worden. Met het bedenken en organiseren is de commissie Visserijdagen, bestaand uit vertegenwoordi gers van de middenstand, vis- detaillisten, vissersvloot, vis handel, visserijonderwijs en gemeentebestuur, vrijwel een jaar bezig. Met de opening van de bloe mententoonstelling Zomerflora is gisteren de Rijnsburgse Bloemenweek van start ge gaan. Deze expositie van tien duizenden zomerbloemen, die zijn verwerkt tot kleurige ar rangementen, wordt gehouden in de gebouwen van de veiling Flora. Vandaag kan de ten toonstelling tot tien uur van avond worden bezichtigd. Don derdag en vrijdag is de Zomer flora van tien uur 's ochtends tot tien uur 's avonds geopend en zaterdag van tien tot vijf uur. Men kan er niet alleen bloemen bekijken, maar ook zien hoe bloemen worden ge schikt. De toegangsprijs be draagt vijf gulden, kinderen en bejaarden moeten een rijks daalder betalen en een specia le gezinskaart kost twaalf gul den vijftig. De Rijnsburgse Bloemenweek beleeft zaterdag met het jaarlijkse corso zijn hoogtepunt. Auto's beschoten met luchtbuks OEGSTGEEST Een 12- jarige jongen uit Warmond en een 12-jarige jongen uit Oegstgeest zijn gisteravond betrapt bij het beschieten van auto's met een lucht buks. Zij schoten vanaf een balkon aan de Kenne- dylaan. De ouders van de jongen uit Oegstgeest wa ren niet thuis. De politie heeft de buks in beslag ge nomen en later de ouders op de hoogte gesteld. Over schade is niets bekend. Bollenbedrijf Noordwijkerhout doelwit inval NOORDWIJKERHOUT De rijkspolitie heeft gisterochtend om acht uur een inval gedaan in een bloembollenbedrijf in Noordwijker hout. De administratie is daarbij in beslag genomen, aanhoudingen zijn niet verricht. Het bedrijf wordt ervan verdacht over de jaren 1983, 1984 en 1985 geen of onjuiste opgave te hebben gedaan van so ciale premies en belastingen. Ook bestaat onduidelijkheid over het aantal werknemers. Vier weken geleden werd was het bedrijf ook al doelwit van een inval. De actie werd uitgevoerd in samenwerking met het Agrarisch Sociaal Fonds, de Loontechnische Dienst en het fiscaal opsporingsteam Rijnland. Keuken brandt uit KATWIJK Kortsluiting in een draagbare radio is gistermid dag vermoedelijk de oorzaak geweest van de brand in een keu ken in de Katwijkse Crocusstraat. De brand ontstond rond 16.45 uur tijdens afwezigheid van de bewoonster. Het vuur werd ge doofd door de gealarmeerde politie, de brandweer zorgde voor de nablussing en het GEB repareerde een gaslek dat door het vuur was ontstaan. De gehele keuken brandde uit Expositie De kunstenaars Corinne Franzén-Heslenfeld, Pe- tronella Michels- Van der Blij en Bernard Wisser ex poseren vanaf zaterdag tot en met zondag 17 augustus in de kapel van de Neder lands Hervormde Kerk aan de Hoofdstraat in Noordwijk. Franzén maakt plastieken, Van der Blij schildert aquarellen en Wisser maakt schilde rijen met acrylverf. De ex positie is maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur geopend, op za terdag en zondag van 13.00 tot 16.00. Op woensdaga vond is de tentoonstelling gesloten. VVV Wie gaat studeren en daarvoor gebruik moet gaan maken van het open baar vervoer, kan terecht bij de VVV Lisse aan de Grachtweg 53a. Daar wordt de snelste en goed koopste route per bus en /of trein even uitge zocht Viswedstrijd Bert v.d. Akker was de grote man van de viswed strijd die door de buurt vereniging van het buurt huis „De Weipoort" werd gehouden aan de boorden van de Uiterdijk en Noord Aa in Zoeterwoude. De 28 deelnemers brachten geza menlijk 10 meter en 88 cm. vis op het droge en hiervan nam alleen V.d. Akker 219 cm voor zijn re kening. Dat leverde hem de eerste prijs op. Als tweede eindigde Dor us v. Velzen met 177 cm, Cees van Teijlingen bleef daar met 163 cm niet veel op achter en kwam daardoor in aanmerking voor de derde prijs. De troostprijs was voor mevr. Annie v.d. Krogt-v.d. Salm. Zij ver schalkte slechts één visje dat bovendien mét zijn 7 cm ook nog beneden de maat was. Dit was de eer ste aktiviteit van het buurthuis na enkele va kantieweken. Voor zondag 10 augustus staat er tobbe tje varen op het program ma. Dit gebeurt in de Noord Aa ter hoogte van de woning van Kees en Jan Berg.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10