Hoofdprijs in roulette ichiel Schapers meer ontspannen sportuitslagen Boris Becker twee weken uitgeschakeld Washington Post: „Broederstrijd emond-Hinault een feuilleton'* GIN?ORT QeidóeQowuwt DINSDAG 29 JULI 1986 PAGINA 7 e Ui f°W liaanse voetballers olgd wegens smaad ond Negen spelers van het Italiaanse voetbalteam, tot \fn 1982 wereldkampioen werd, moeten over enkele mjnnden terecht staan voor een aanklacht wegens ng jAd. Zij behoren tot de negentien persopen, die zijn van'agcJ naar aanleiding van kwetsende opmerkingen itisctf'ï zouden hebben gemaakt aan het adres van twee palisten die twee jaar geleden een artikel publiceer- (me(j waarin werd gezegd dat Italiaanse spelers bij een rond£trijd uit de voorronden de tegenstander uit Kame- p: l 4 geld hadden geboden om de uitslag te beïnvloe- 1 Vl spelers ontkenden de aantijging en het onder- i4 e7-l ^at ltal'aanse justitie en de Internationale Lb4jbalfederatie instelde, werd bij gebrek aan bewijs f7-ft»ten. De betrokken journalisten Roberto Chiodi en Dd8-ftiero Beha willen op deze manier een heropening p°fiXhf,'n£en' 8ehele Italiaanse selectie van 1982 is L7'8ens oul^gs al voorgekomen wegens ontduiking b4, D(de deviezen-bepalingen. UEFA toch akkoord met verlangens KNVB ZURICH De Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft toch ingestemd met het verzoek van de KNVB reeds na het ko mende seizoen de winnaar van de na- competitie uit de eredivisie in te schrij ven voor het toernooi om de UEFA-be- ker. In een aanvulling op eerdere medede lingen van de UEFA, deelde woord voerder Rothenbuehler mee dat de UEFA voorlopig voor twee seizoenen de strijd tussen de periodekampioenen uit de Nederlandse eredivisie als een officiële competitie beschouwt en dat de winnaar daarvan recht heeft op een plaats in de strijd om UEFA Cup met ingang van het Europese seizoen 1987/1988. Prijs vragen DEN HAAG De resul taten van lotto 30 van het afgelo pen week einde lui den: le prijs: geen win naar; 2e prijs: 3 x 100.000,00; 3e prijs: 82 x 2802,00; 4e prijs: 4401 x 52,20; 5e prijs: 62.067 x 5,00. DEN HAAG Boris Becker is voor zeker twee weken uit geschakeld. De tweevoudige Wimbledon-kampioen is door zijn lijf-arts een rustperiode van zeker veertien dagen voor geschreven. De 18-jarige speler uit het Westduitse Leimen klaagde al enige tijd over problemen met ziin beenspieren. Een bloedonderzoek toonde aan dat Becker kampt met een gebrek aan magnesium en een te hoog suikergehalte. De pro blemen waren zo groot dat Becker zelfs moeilijkheden met lopen kreeg. Injecties verhielpen dat enigzins, maar niet af doende. De minder goede gezondheidstoestand van Becker werd bekend, toen hij een bericht van verhindering zond naar de organisatoren van een Grand-Prixtoernooi in Bos ton. De Westduitser zou aan het sukkelen zijn geraakt, omdat hij te lang heeft doorgelopen met een virus-infectie. Mezey naar Koeweit DEN HAAG György Mezey, na het we reldkampioenschap voetbal in Mexico ver trokken als bondscoach van Hongarije, is aangesteld als trainer van het nationale elftal van Koeweit. Sandor Egervari, die in Mexico manager was van de Hongaarse ploeg, wordt assistent-trainer van Koeweit. De Hongaarse voetbalbond heeft vorige week Imre Komora (46) benoemd tot op volger van Mezey. De karakteristieken van de overige gisteravond ge speelde oefenwedstrijden van de profclubs zijn: Reünie (Borculo)-FC VVV 1-10. Doelpunten FC VVV: Verbeek (5), Berghuis (2), Reynierse, Ristucci, Valckx. SC Cambuur-Roda JC 0-1. Doelpunt: Blatter. schop); SVL: Jansen. Oefenreeks hockeydames DEN HAAG Het nationale hockeyteam (dames), dat van af 15 augustus in Amstelveen de wereldtitel verdedigt, werkt deze week nog een fikse oefenreeks af. Morgenavond (18.30 uur) wordt op het veld van Klein Zwitserland aan de Haagse Klatteweg een duel met een mannenselectie van De Boekeniers gespeeld. Don derdag (18.30 uur) staat in Am stelveen een oefenduel met De Batavieren (mannen) op het programma. In het weekeinde ontmoet Oranje tweemaal het damesteam van Nieuw-Zee- land. Zaterdag wordt in Am stelveen om 15.30 uur begon nen en zondag is in Den Haag bij KZ (14.00 uur) het laatste oefenduel. NEDERLAND VERSLAAT IN MEESLEPEND DUEL TAIWAN TRECHT De ontkno- ing was even onver- acht en sensationeel als et voorafgaande duel teeslepend en drama- sch was geweest. Pas in e verlenging kreeg het ederlandse honkbal- am het sterk als favo- et gestarte Taiwan gis- iravond op de knieën en e manier waarop sprak iel zeer tot de verbeel- Ing. Met een zelden ver- lond dubbelspel werden e benodigde laatste twee lillen gemaakt, waar oor het oranjeteam niet Heen met 6-5 zegevier- p, maar eens te meer de ^voorspelbaarheid van onkbal in het algemeen 0 dit WK-toernooi in het jjzonder aantoonde. 8 JUUt/m 2 AUGUSTUS S6 WORLD CHAMPIONSHIP BASCBAU fant met uitzondering van t onverslaanbare Cuba kan dit voor het eerst in ons md georganiseerde toernooi dereen van iedereen win- (n. En in die roulette greep ederland gisteravond de ttofdprijs. Hoewel het mis- ast ihien wat al te vrijblijvend is jjJi de sensationale zege op 10Upiwan aan de factoren toeval llc I geluk toe te schrijven, irvoor speelden de vader- idse honkballers een te goe- dal wedstrijd, hetgeen werd 4lustreerd door de officiële 'boeken, die een foutloos reden konden opnemen, r. en daar was vriend en ld het na de zinderende jtmoeting in een volgepakt 'rV-stadion in Utrecht het hartgrondig over eens: Neder land had over geluk niet te klagen gehad. Maar fortuin dwing ie af, wil een spreek- Opvallend Waarbij Roel Klaassen een opvallende rol voor zijn reke ning nam. De werper van Amstel Tijgers, die vorige week tegen Zuid-Korea zijn draai niet had kunnen vin den, was door coach Shapiro belast met de taak de aanval van Taiwan in te dammen. En daarin slaagde de Amster dammer wonderwel. Tot aan bijna het einde van de zeven de innings vervulde Klaassen zijn rol met verve en zijn ver vanging had dan oom meer met voorzorg te maken dan met corrigeren. Nederland leidde op dat moment tenslot te met 5-3 en had mede gezien het optreden van de Aziaten alle kans op een stunt. „Het was in mijn voordeel dat de hoofdscheidsrechter (de Antilliaan Ronald Winklaar; red) een voor mij gunstige slagzone aanhield", vertelde een nuchtere Klaassen later. „Daardoor hoefde ik niet door het midden te gooien met het risico van honkslagen, maar kon ik keurig de randjes uit zoeken. Daardoor ging het ditmaal beter met mij dan vo rige week tegen Zuid-Korea. Maar een minder goed optre den behoort altijd tot de mo gelijkheden. De ene keer speel je slecht, de volgende keer beter. Dat is juist het leuke van honkbal. Ik heb er trouwens geen moment over ingezeten dat het vorige week matig ging. Ik was nu bijvoor beeld zelfs minder gespannen. Ik kan me altijd goed voorbe reiden op een volgende wed strijd zonder stil te staan bij een vorige". Dat was Roel Klaassen aan te zien. De 24-jarige Amster dammer, sinds twee jaar in ternational, bracht de Taiwa nese slagploeg bijna tot wan hoop met zijn traag uitgevoer de, maar uiterst effectief ge gooide curve-ballen. En door dat Nederland ditmaal in het slagperk wel van wanten wist ontstond er in Utrecht een boeiende confrontatie tussen de middenmoter en de num mer twee van het WK van twee jaar geleden. Die trou wens toen op Cuba ook al (met 3-2) door ons land was afgetroefd in de openingswed strijd van dat toernooi. Het leek trouwens in de tweede slagbeurt even mis te gaan met Klaassen toen Shih, Ku- ang en Sen op hem insloegen. Het leverde Taiwan twee punten op en een voorsprong van 2-1, want Nederland had eerder al via Haldeman ge scoord. Veranderd Shapiro had overigens zijn formatie enigszins veranderd in vergelijking met de duels van het weekeinde tegen de Ondanks een schijnbeweging rechtsom weet Bill Groot (links) de tweede honkman Yan-Teing Chang van Taiwan niet te ont wijken. Rechts de Taiwanees Fu-Lien Wu. Antillen en Italië. Baranco, Eerste-honkman Bill Groot moet zich wel erg ver uitrekken om Tai uit te maken, waarna hij op een ander moment zelf op het tweede honk sneuvelt. Bos en Knol waren verdwe nen en Blacquiere en De Leeuw hadden hun entree ge maakt in de basis, waarin ook Vervaat was teruggekeerd. Het betekende een uitgeba lanceerd team, dat in het slag- perk vleugeltjes had gekre gen, mede doordat de hits veelvuldig juist buiten bereik van de Taiwanese velders in sloegen. Die produktiviteit van Neder land leidde al snel tot het ver trek van de startende werper Kun, die nadien nog twee col lega's de heuvel zag beklim men. Waarbij Yang de zaken redelijk onder controle had, op één inning na. In de vijfde slagbeurt haalde Nederland ineens verrassend uit en in casseerde vier punten, waar onder een solo home-run van Jacky Jacoba. Dat betekende een voorsprong van 5-2, con cretere vooruitzichten op on verwachte winst en de inlei ding tot een climax, die de ontknoping van het duel met de Verenigde Staten van vori ge week in de schaduw stelde. Want de oranjeploeg werd in de gelijkmakende negende slagbeurt door Taiwan danig aan het wankelen gebracht. Eindelijk leken de Aziaten op temperatuur te komen tiidens de avond, waarop het kwik nog enige graden boven de 20 bleef. In een ongekend span nende slotfase slaagde de vice-wereldkampioen er in gelijk te maken (5-5) en kreeg zelfs mogelijkheden de win nende run te realiseren. De voor Klaassen ingevallen Bart Volkerijk tnocht voor de tweede keer in twee dagen wel zeer snel zijn handschoen uittrekken en Haitze de Vries maakte zijn opwachting. Die slaagde er met voortreffelijke steun van zijn veld in om de schade tot de gelijkmaker be perkt te houden. Verlengen dus. En de manier waarop de achteraf winnende run tot stand kwam kon een beetje model staan voor de fortuin, die Nederland gister avond toch wel nadrukkelijk aan zijn zijde had. Uitgere kend Nederlands beste speler, Charles Urbanus, smaakte het genoegen die te scoren. Via vier wijd op de honken geko men, door de meest produk- tieve slagman Haldeman ver der geholpen stal Urbanus het derde honk. Waarna Taiwan zijn vijfde veldfout produ ceerde en Urbanus „thuis" kon komen. Het was 6-5 en het stadion ging er bijna koortsachtig voor zitten om te zien of de Taiwanezen op nieuw langszij of wellicht nog voorbij Nederland zouden kunnen komen. Dat lukte niet. Voortreffelijk velderswerk kreeg zijn bekro ning in een afsluitend dubbel spel dat met een uitroepteken op de scorekaarten verscheen. Met één man uit haalde Tsao met inmiddels Ron Giroldi op de plaat uit voor een verre klap in het rechtsveld. Waar Marcel Joost een knappe vang afleverde, maar vervolgens het hele stadion aan zich ver plichtte door de bal met een beweging waar hij al zijn ziel en zaligheid in legde naar de thuisplaat te werpen. Waar Haldeman het projectiel eer der ontving dan Ming er arri veerde. Dubbelspel. Einde wedstrijd. Honkbal kan mooi zijn. FRANK WE] 'rkman België boekt eerste winst DEN HAAG België heeft gisteravond tijdens het we reldkampioenschap honkbal de eerste winst geboekt. Onze zuiderburen, in de eerste zes wedstrijden meestal met gro te nederlagen afgedroogd, versloegen de Nederlandse Antillen met 4-1. Torenhoge favoriet Cuba leek tegen Zuid-Korea op de eerste pro blemen te worden geconfron teerd, maar twee homeruns van Casanova braken het verzet van de Aziaten die uiteindelijk toch nog ruim werden geklopt: 10-2. Japan klopte het team van de Vere nigde Staten met 4-1, terwijl Porto Rico met 9-3 de baas bleef over Colombia. LVERSUM Michiel lapers heeft zich giste- redelijk kunnen ncheren voor zijn wel £rst schamele optreden lens de Davis-Cupont- iting met Israël, een ;ke week geleden in ieveningen. In de eer- _Jj ronde van de open Ne- rlandse tenniskampi- nschappen op het Hil- rsumse Melkhuisje de lange Rotter- Himer zich, met twee tal 6-4, te sterk voor de tfstduitser Michael tetstphal. Niet echter de en lijk wel voorziene ®l ilag, maar vooral het door Schapers op bt gravel gelegde spel tjpelde de bittere nas- altak van zijn partij op de d ïts-banen tegen Shlomo ickstein aardig weg. tejt pleitte in elk geval voor positieve instelling van de alonale kampioen, dat hij aih gistermiddag nog steeds ïefaamde voor de wanverto- c g die het uiteindelijk onaf- r idbare verlies tegen Israël isfidde. Met een nu alweer wat vrolijker uitdrukking :'n gezicht: „Ik heb de afge- en anderhalve week hard fntrSdHV00raI°PmiJn opslag wëde lukken. Nu ging het bukken beter Zozfer 5» k' J er ze" een beetje verbaasd over ben". Stroom versnelling De opvallende, in slechts tien dagen tijd ondergane metafor- mose heeft volgens Schapers een psychologische achter grond. „Ik voel me gewoon wat meer ontspannen. Tegen Glickstein ging het inderdaad zeer slecht, toen liep ik me daaraan steeds te ergeren en wilde ik het forceren. Daarom werd het alleen maar slechter, een soort stroomversnelling waarin je dan terecht komt. Ik ga nu met een wat andere in stelling de baan op. Ik zie wel wat het wordt, zoiets ja. En dat blijkt heel wat beter te beval len, de druk is minder, de prestatie echter beter". De aangepaste zienswijze, mede ingegeven door Scha pers' persoonlijke trainer Mar tin Simek, was in het duel met Westphal al duidelijk zicht baar. De Nederlander (num mer 56 tegenover Westphal 84) behield vrijwel constant het initiatief, veroorloofde zich be trekkelijk weinig fouten, joeg zijn tegenstander regelmatig van de ene kant van de baan naar de andere en zegevierde dan ook alleszins verdiend. Al leen tegen het slot van de tweede set was er sprake van een kortstondige hapering (Si- mek noemde het later „een schoonheidsfoutje") toen Scha pers bij een voorsprong van 5- 2 vier wedstrijdpunten ver prutste. Westphal's typisch- Duitse vechtersmentaliteit bracht hem vervolgens een op slag-doorbraak. „Ik creeërde voor mezelf weer even een spanningsveld, geheel onno dig", aldus Schapers die zich even later hervond bij een ze vende matchpoint en via 6-4 alsnog de volle buit binnen haalde. tra de vijf jaar jongere West phal ook heel wat meer agres siviteit in zijn tennis legde, speelt in de Westduitse Bun- desliga voor de Hamburgse club Klipper dat na zeges op Berlijn en Mannheim thans een nogal verrassende koppo sitie inneemt. „Ik ben daar de eerste man. Het team bestaat verder uit de jullie misschien ook niet onbekende Bruce Derlin en verder enkele jonge re spelers uit Hamburg zelf. Die zijn ongelooflijk fanatiek, willen niets anders dan win nen en dan vooral op de trai ningen van mij natuurlijk. Hetgeen mijn eigen spelletje dan weer ten goede komt om dat je regelmatig de gelegen heid krijgt om voluit te trai nen". Dat laatste, trainen dus, deed Schapers gistermorgen na aan komst uit Hamburg nog een uurtje met Martin Simek die naar z'n zin te weinig kansen krijgt om zijn leerling c.q. vriend te ontmoeten. „We trekken nu alweer zo'n vijf jaar samen op", aldus de ex- Tsjechoslo waak. „Ik ken Mi chiel zo langzamerhand heel goed. Maar ik heb ook een pri- vé-leven en daar hecht ik veel waarde aan. Bovendien, als Michiel nu nog twintig zou zijn. Maar we zien allebei wel in dat z'n piek zo rond de der tigste plaats van de wereld ranglijst ligt. Dat zou al een voortreffelijke prestatie zijn. Verder moeten we niet kijken, dat zou niet reeël zijn, kinder lijk zelfs". Op het gisteren met het mooie weer al behoorlijk met toe schouwers volgestroomde Melkhuisje zal Schapers trou wens niet aan het dubbelspel deelnemen. Dit ondanks een verzoek daartoe van de Span jaard Emilio Sanchez die sa men met Schapers eerder dit jaar bij het invitatietoernooi te Ede tot de finale doordrong. „Ik heb mijn club beloofd dat ik, wanneer ik voortijdig in het enkelspel wordt uitgescha keld, naar Hamburg terug- Michiel Schapers geconcentreerd in aktie in zijn partij tegen Mi chael Westphal. keer. We proeten vrijdag voor de competitie tegen Bamberg en zondag tegen Neuss. Mijn afwezigheid zou een verzwak king betekenen. Dat kan ik mijn teamgenoten niet aan doen. Maar natuurlijk hoop ik komend weekeinde gewoon nog hier in Hilversum rond te lopen, want ik ben van plan zo ver mogelijk te komen Als Schapers zich dan maar net zo blijft manifesteren als gistermiddag tegen Westphal, zijn de vooruitzichten voor Klipper Hamburg somber. Verliest Schapers echter bin nenkort, dan wacht hem vrij dag andermaal een confronta tie met Michael Westphal die nu al drie keer zijn meerdere in de Rotterdammer heeft moeten erkennen. DICK KIERS a^SHINGTON De Ameri- iiènse pers heeft opvallend |#1 aandacht besteed aan de trwinning van Greg Le nd in de Tour de France, jen Lemond in 1983 wereld- li npioen werd, was dat nog het geval. De belangrijke j mten, doorgaans zuinig met plaatsen van illustraties, ».ten gisteren evenwel foto's n van de breeduit lachende nmond op de Champs Ely- ps. Elk dagblad verwees in aanhef naar de rivaliteit sen Lemond, de eerste Amerikaanse winnaar in de Ronde van Frankrijk, en zijn ploeggenoot Bernard Hinault die vijf keer de sterkste in de Tour is geweest. „Lemond is tot de sportieve historie van Amerika gaan behoren", schreef de Washington Post. De gezaghebbende krant vond de ontwikkelingen in de 73e Ronde van Frankrijk zo span nend dat er een vergelijking werd gemaakt met een soap- opera: „De broederstrijd tussen Lemond en Hinault was een feuilleton waarin de sportivi teit zegevierde". De New York Times schreef over een koers, die langzaam maar zeker naar een hoogtepunt kronkelde. „Daarin had Lemond een groot aandeel. Hij verdiende de hoofdprijs en kreeg die, al was Hinault vaak genoeg de smaakmaker". Ook de als vierde geëindigde debutant Andy Hampsten kreeg veel lof, net als Inga Thompson, die bij de dames derde werd. DEN HAAG Jan Raas zal optreden als ploegleider van het Nederlands dertiental, dat deelneemt aan de strijd om het wereldkampioenschap wiel rennen op de weg voor profs, op 6 september in de Ameri kaanse stad Colorado Springs. renners uit zijn ploeg in de Oranje-selectie heeft, aan te wijzen, is door de Commissie Beroeps Wielrennen genomen in overleg met de leiders van de andere grote Nederlandse ploegen. Dit tweetal, Peter Post en Roy Schuiten, heeft immers in Colorado Springs een aantal vooraanstaande niet-Nederlandse wielrenners aan de start. Zes van de dertien renners zullen ook deelnemen aan de Raas ploegleider, Solleveld reserve bij WK wielrennen Coors Classic, als voorberei ding op de individuele weg wedstrijd van het WK. Het sextet, dat op 4 augustus naar Amerika vertrekt, bestaat uit Adri van der Poel, Maarten Ducrot (Raas), Gerard Veld- scholten (Schuiten), Erik Breukink, Theo de Rooy en Teun van Vliet (Post). De an dere Nederlandse deelnemers, die op zijn vroegst eind augus tus naar Amerika vliegen, ziin: titelhouder Joop Zoetemelk, Gerrit Solleveld, Maarten Du crot (Raas), Steven Rooks (Schuiten), Johan van der Vel de (Post), Nico Verhoeven (Swerts) en Mathieu Hermans (Perurena). Voorlopig zijn vier reserves aangewezen: Jean- Paul van Poppel, Gerrie Kne- temann, Gerrit Solleveld en Hennie Kuiper. Theo de Rooy stond oorspronkelijk reserve, maar neemt alsnog dé plaats in van Gerrit Solleveld bij zowel de Coors Classic als het we reldkampioenschap. De West lander, die vanmiddag in zijn woonplaats De Lier werd ge huldigd voor het winnen van de rode trui voor het tussen- sprintklassement in de Ronde van Frankrijk, is toegevoegd aan de reserves. ATLETIEK Wegwedstrijd Boxmeer: 1. Nijboer (Daventria, Deventer) 10,5 kilometer in 29 minuten en 26 seconden, 2. Van de Abeel (De Keien, Uden) 29.55, 3. Dirks (De Kelen. Uden) 30.05, 4. De Brouwer (AVR, Reusel) 30.40, 5. Wijns (Bel) 30.40, 6. Lok (Phoenix. Utrecht) 30.56, 7. Wilton (Eng) 30.59, 8. Reynierse (Dynamo, Middelburg) 31.05, 9. Stam (Sprint, Breda) 31.20, 10. Wijers (AV Nijmegen) 31.23. Gemenebestspelen Edinburgh Tienkamp, eindstand: 1. Thompson (Eng) 8663 punten (100 meter: 10,44; verspringen: 8,01; kogelstoten: 15,72; hoogspringen: 2,03; 400 meter: 46,97; 110 meter horden: 14,34; discus: 46,56; polsstokhoogspringen: 5,00; speerwerpen: 65,24; 1500 meter: 4.35.00), 2. Steen (Can) 8173, 3. Si mon Poelman (Nwz) 8015. Werpers: Taiwan: Lin Kun-Wei (1 2/3 inn) 0-0-3-1, Tu Fu-Ming (2 2/3 inn) 3- 0-3-1, Huang Ping-Yang (5 2/3) 5-3- 4-4; Nederland: Klaassen (6 2/3) 2-0- 8-0, Volkerijk (1 2/3) 1-1-3-0, De Vries (1 1/3) 1-3-1-0, Giroldi (1/3) 0- 0-0-0. Homerun Nederland: Jacoba (5e innings, solo). Werpers: Zuid-Korea: Young-MIn Kim (3 2/3): 0-4-4-1, Kye-Hyun Cho (4 1/3): 0-2-12-1; Cuba: Abreu (9): 12-7- 5-3. Homeruns Cuba: Casanova (2x). Nederlandse Antillen 01000000 0=1 België 00200000 2=4 Werpers: Belgle: Mathijs (9 innings) 6- 2-4-2; Nederlandse Antillen: Martina (6 2/3 innings) 7-2-10-0; Dunlop (2 inn) 3-2-3-0; Richardson (1/S innings) 0-0-0-0. Homerun: Arthur Mari (Bel. 2e innings). Werpers: Porto Rlco: Melendez (5 1/3 nings) 0-1-5-2, Ruiz (2/3 inn) 0-1-2-1, Diaz (3 1/3 inn) 2-0-3-3, Altahona (2/3 inn) 0-1-0-0. Homerun Porto Rlco: Garcia (+2). Verenigde Staten 0 0 0 1 0 0 0 0 0=1 Japan 1 0 0 3 0 Q 0 0 0=4 Werpers: Verenigde Staten: Remlin- ger (3 1/3 Inn) 5-4-4-1, Salles (4 1/3 inn) 3-3-1-0, Tanner (1 1/3) 1-0-2-1; Japan: Nlshizakl (9) 8-2-7-0. Homerun Verenigde Staten: Azar (solo). 10, 6. Zuid-Korea 7-8, 7. Nederland 8-8, 8. Porto Rico 8-6, 9. Colombia, Nederlandse Antillen, Venezuela 8-4, 12. België 7-2. SCHAKEN Festival Amsterdam Kroongroep, 7e ronde: Timman (NedRjubojevic (Joe) 0,5-0,5; Vagan- jan (Sov)-Hellers (Zwe) 0,5-0,5; Van der Wiel (Ned>-Ribli (Hon) 0,5-0,5. Stand: 1. Ljubojevic 4,5 punt; 2. Van der Wiel 4; 3. Timman, Vaganjan. Ri- bll 3,5; 6. Hellers 2. Grootmeeatergroep, 5e ronde: Pie- terse (Ned)-Marjanovic (Joe) 0,5-0,5. 6e ronde: Zapata (Col)-Martinovic (Joe) 0,5i-0,5, Ree (Ned)-Murey (Isr) 0,5-0,5, Mednis (Vst)-Dolmatov (Sov) 0,5-0,5, J. Piket (Ned)-Smejkal (Tsj) 0,5-0,5, Braga (lta)-Geller (Sov) 0-1, Hartoch (Ned)-Eslon (Zwe) 0,5-0,5, Gheorghiu (Roe)-Blees (Ned) 0,5-0,5, Meulders (Bel)-De Boer (Ned) 0-1, Tsjiboerdanidze (Sov)-Douven (Ned) 0,5-0,5, Pliester (Ned>-Kuijf (Ned) 0.5- 0.5, Boersma (Ned)-Brenninkmeijer (Ned) 0,5-0,5, M. Piket (Ned)-Marja- novic 0-1, Langeweg (Ned)-Pieterse 0.5-0,5, Rivas (SpaRehner (Wdl) 1-0, Bezemer (Ned)-Peelen (Ned) 0-1, Kre- mer (Ned)-Weemaes (Bel) 0-1. Stand: 1. Zapata, Murey 4,5 punt; 3. Dolma- tov. Geiler, Mednis. Ree, Martinovic 4; 8. Smejkal, de Boer, Eslon, J. Piket 3,5; 12. Gheorghiu, Marjanovic, Bra ga, Sjiboerdanidze, Kuijf, Douven, Pliester. Hartoch. Blees. Brennink- meij8r 3; 22. RiVas, Boersma, Lange weg, Peelen, Meulders, Pieterse 2,5; 28. M. Piket, Weemaes 2; 30. Sehner, Kremer 1,5; 32. Bezemer 1. TENNIS Open NK Hilversum Herenenkelspel, 1e ronde: Birner (Tsj)-Limberger (Aus) 6-3, 3-6, 6-3; Muster (Oos)-Rodriguez (Spa) 6-0, 6- 0; Mezzadri (lta)-Champion (Fra) 6-4, 6-2; Vajda (TsjRindgren (Zwe) 6-1, 6-2; Schapers (Ned)-Westphal (Wdl) 6-4, 6-4; Maurer (Wdl)-Woodforde (Aus) 6-1, 6-4; Stadter (Zwi)-Melnecke (Wdl) 6-1, 6-4; Cane (lta)-Bates (Gbr) 6-0. 7-6. Toernooi Livingston (Vst) Damesenkelspel, (inale: Torres (Vst)- Nagelsen (Vst) 6-4. 6-3. Herenenkel- spel.jinale: Gilbert (VstReach (Vst) Toernooi Boston (Vst) Herenenkelspel, finale: Gomez (Ecu>- Jaite (Arg) 7-5, 6-4. WIELRENNEN Profronde Elsloo: 1. Rooks (Castri- cum) 90 kilometer In 2.11.18, 2. Zoe temelk (Germigny l'Eveque), 3. Ha- rings (Sibbe) op 15 seconden. 4. Ja- kobs (Helmond), 5. Nevels (Thorn), 6. Solleveld (De Lier). Profronde Boxmeer 1. Vanderaer- den (Bel) 100 kilometer in 2.11.10, 2. Bontempi (Ita), 3. Van Poppel (Ned), 4. Stevenhaagen (Ned), 5. Sean Kelly (Ier), 6. A. van der Poel (Ned), 7. Ludo Peeters (Bel), 8. Van Wijk (Ned) op 0.30, 9. Van der Velde (Ned), 10. Van Calster (Bel).

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7