Tony Morley, 'n voetbalnomade TENNIS CIRCUIT Ter Aar en Sikkens gedijen goed Tc Ljubojevic maakt geen foi^ IN „SCHADUW" VAN OPEN LEIDSE KAMPIOENSCHAPPEN OP ROOMBURG OPEN EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN DARTZEILEN VOOR KATWIJKSE KUST Si SPORT QeidwQowuvnt DINSDAG 29 JULI 1986PAGIN KARPOV KAN VOORDEEL NIET UITBUITEN LONDEN Anatoli Karpov, voor het eerst in de rol van uitdager, heeft gisteren in de openingspartij van de revan che-tweekamp om het wereld kampioenschap schaken tegen Gari Kasparov het voordeel niet kunnen uitbuiten. Hij speelde met wit - volgens som migen geeft dat een vergelijk baar voordeel als serveren bij tennis - maar kon niet verhin deren. dat de stelling na een veelbelovende opening op de 21e zet verzandde in remise. De dames en een toren waren toen al van het bord. De in een wit kostuum gesto ken Kasparov zorgde kort voor het begin van de match voor enige opschudding door de gemakkelijke stoel, die hem ter beschikking was gesteld, af te keuren. De wereldkam pioen zei, dat hij vreesde er op" in slaap te vallen. Kasparov arriveerde één minuut voor de officiële opening, die verricht werd door George Walden, de Britse minister van onderwijs en wetenschappen. Karpov volgde onmiddellijk. Na tien minuten spelen floepte plotse ling het licht uit, waardoor het podium in het duister werd ge huld. Eén van de vele fotogra fen was over een electriciteits- kabel gestruikeld, die daar door uit het stopcontact schoot. Het euvel was snel verholpen. De tweede partij wordt mor gen gespeeld. Kasparov heeft dan wit. Het verloop van de eerste partij tus sen Karpov (met wit) en Kasparov luidde als volgt: GrUnfeld-Indisch: 1. d2-d4. Pg8-f6; 2. c2-c4. g7-g6; 3. Pbl- c3, d7-d5; 4 Pgl-f3. Lf8-g7; 5 Lcl-f4. c7-c5; 6 d4xc5. Dd8-a5; 7. Tal-cl, d5xc4; 8. e2-e3. Da5xc5; 9. Ddl-a4+, Pb8-c6; 10. Lflxc4, 0-0; 11. 0-0. Lc8- d7; 12 Da4-b5, Dc5xb5; 13. Le4xb5. Ta8-c8; 14 Tfl-dl. Tf8-d8; 15. h2-h3. h7-h6; 16. Kgl-fl. a7-a6; 17. Lb5-e2, Ld7-e6; 18. Tdlxd8. e8xd8; 19. Pf3-e5, Pc6xe5; 20. Lf4xe5. Td8-d2; 21. b2-b3. Anatoli Karpov (links) en Gari Kasparov tijdens hun eerste partij in Londen. AMSTERDAM Ljubomir Ljubojevic heeft de leiding in de kroongroep van het Ohra- schaaktoernooi behouden. De Joegoslaaf sloeg gisteren in de zevende ronde een vinnige aanval van Jan Timman af. Daar de duels Van der Wiel- Ribli en Vaganjan-Hellers eveneens in remise eindigden, bleef Ljubojevic koploper. De partijen tussen Timman en Ljubojevic zijn gewoonlijk ge vechten waar de vonken van af spatten. De Amsterdammer heeft in het recente verleden bij herhaling getracht de va rianten van Ljubojevic in de Keres-aanval van het Sicili- aans te weerleggen, maar kreeg vijf keer op rij de kous op z'n kop. De laatste keer lag nog vers in zijn geheugen, af gelopen dinsdag, op de tweede speeldag in Krasnapolsky, toen Ljubojevic zijn opponent van het bord veegde. Hoewel eigenwijs, bleek Timman giste ren niet hardleers. Met wit koos hij met het dame-gambiet voor een ogenschijnlijk rusti ge, bedachtzame aanpak die hem uiteindelijk een half punt opleverde. Ook John van der Wiel slaag de er niet in een betere stel ling tot winst te voeren. Hij kwam met wit tegen Zoltan Ribli in de Najdorf-variant van het Siciliaans duidelijk be ter te staan, maar vond P*' kraakhelder plan dat tot \r\ voerde. Met nog drie minPr voor zeven zetten ging hr op de zetherhaling van'?.® Hongaar, wat automatisch^ remise voerde. |ia De partij tussen Vaganjan (met' en Hellers uit de zevende rond^tl het volgende zetten verloop: 1d e Pg8-(6, 2. c2-c4. o7-c6; 3. Pgl-fJ r b6. 4. Pbl-c3. Lfö-b4: 5 Lcl-g5,J b7; 6 e2-e3. h7-h6; 7. Lg5-h4, g7-l Lh4-g3, Pf6-e4. 9 Ddl-c2. Lb4#b; 10. b2xc3. d7-d6; 11 L(l-d3, f7-fpt€ d4-d5, Pe4-c5; 13. Pf3-d4, Dd8-féie h2-h4, Pb8-a6; 15. Pd4xe6. Pe5xej,ir d5xe6, Ke8-e7; 17. Ld3xf5. Pa6-bf. Dc2-b2, Lb7xg2; 19. Thl-h2. Lrf'f 20. Kel-d2, DÏ6xf5; 21. c3xb4. D(d< LEIDEN In de „scha duw" van de Open Leidse kampioenschappen in A, B en C (zie „Roomburg" en „uitslagen") vinden deze week nog een aantal vier om precies te zijn tennistoernooien plaats. De senioren-toer nooien van Ter Aar en TV Sikkens gedijen zelfs goed in de luwte van het enige A-toernooi van het District Leiden. „Ter Aar" is als altijd voller dan vol en ook op Sik kens kon de organisatie weer vele bekende deel nemers begroeten. Van dit tweetal kan het toer nooi van Ter Aar overi gens zonder problemen het meest belangrijke worden genoemd. Waar men zich bij de TV Sik kens voor het derde opeenvolgende jaar richt op D-spelers en speel sters, ouder dan achttien jaar, heeft „Ter Aar" op nieuw een C, D en D30+ gebeuren georganiseerd. Op de parken van de Sas- senheimse Tennis Vereni ging en de TV Boskoop tenslotte, worden deze week jeugdtoernooien ge houden. In het Ter Aar van Theo Hoo- geveen c.s. zullen in totaal 330 partijen worden gespeeld. Een redelijk fors aantal voor een park dat „slechts" vijf banen telt. Maar er behoefden van de 404 inschrijvers dan ook maar vier mensen te worden teleurgesteld, en dat is in de toernooiweek zelf wel wat denk- en piekerwerk waard. Met name het heren enkel D-veld is in Ter Aar overigens sterk bezet. Met Erik Bolten, Erik Steegers, Marco Stork en Patrick Laan als geplaatste spelers en Ge rard Kroese als niet eens in het rood geschreven outsider mag het Ter Aarse D er zeker zijn. Van Ronald Lammens wordt in Ter Aar een toernooizege in het HEC verwacht. Martin van der Vliert, Ignace Ponsi- oen en Koen Wieffering zou den zijn grootste belagers moeten zijn. Bionda Zonderop is in Ter Aar bij de C-dames niet ten onrechte de grote fa voriete. Zonderop, vorige week nog verrassend veel sterker dan Carola Geerlings, ontmoet Marie Louise Goed hart in de finale. In het DED zou Stefanie Hartkoorn Annet Bosma in de eindstrijd moeten voorblijven. Jenny van Hom- mert en Sonja Hoogeveen ha len in dit onderdeel de laatste vier. Het plus-gebeuren zal, als al les volgens plan verloopt, twee Wesselinken als win naars mogen begroeten. Arie bij de mannen, en Cockie bij de vrouwen, voeren het veld aan. Gabriel Heemskerk, Phil van der Drift, Ruud Nieuw- straten, Corrie Zonderop, Marga Klein en Marion van Bemmel vormen de zeker niet „naamloze" concurrentie. Sikkens Tijdens het derde open toer nooi van TV Sikkens is Je roen van der Meer als win naar van de D achttien plus op de lijsten gezet. Voorhouts clubgenoot Guus Stigter zal trachten de plaatsing in de war te brengen. Ook papieren nummer drie Wim Sekeris en de nummer vier (hij vooral) John Dahlhaus zullen onge twijfeld pogingen in het werk stellen. Christel Akerboom is bij de D-dames de favoriete. Van de nummer twee, An Stigter, zal de lijstaanvoerster in ieder ge val geen „last" meer onder vinden. Helga Voskuil ver sloeg haar met 6-3, 6-4. Jeugdtoernooien Het jeugdtoernooi van Bos koop kende een goede in schrijving bij de jongens en een iets tegenvallende bij de meisjes. Maar met 106 in schrijvingen en 185 partijen mag het gebeuren er zeer be slist zijn. De meisjes werken hun onderdelen in poules af, de jongens (eveneens in t/m 10, 11, 12, 14 en 16 jaar singe lend) spelen wel via het ge bruikelijke afvalsysteem. In de oudste leeftijdscategorie wordt Mike Luiten als win naar verwacht, voor Gert-Jan Egberink van Forescate. Bij t/m 14 is Vincent Goedege- buure de favoriet, terwijl Bar tel Swart in t/m 12 zou moe ten gaan winnen. Alexander van de Akker staat als eerste genoteerd bij de elfjarigen en Jerry Buijs bij de nog iets jon gere jongens. De finales wor den zondag verwacht. In Sassenheim waar de jeugdige winnaars en winna ressen een dag eerder bekend zullen zijn. wordt over een te leurstellende inschrijving ge praat. De vijfenzestig inschrij vers zullen echter geen spijt krijgen van hun beslissing, omdat bij STV met poules en verliezersrondes wordt ge werkt. Elk kind speelt mini maal twee wedstrijden; er zul len dan ook toch nog 162 par tijen worden verspeeld in Sas senheim. Jan Hein Bader moet bij STV de jongens enkel tot en met zestien gaan winnen. Alexan der Diehl wordt in deze cate gorie eveneens een ereplaats toebedacht. Jean Pierre Sper wer en Mark Jansen zijn een leeftijdsonderdeel jonger de grote kanshebbers. Muriëlle Kengen kan bij de meisjes op twee onderdelen (12 en 14) een rol van betekenis gaan spelen. Roomburg Op Roomburg kwamen giste ren geen noemenswaardige verrassingen uit de bus. In HEA ontmoette B-speler Freek van der Capellen in zijn kwalificatiepartij op weg naar het „echte" A-toernooi een furieus startende Remco Heethuis, die de Unicum-spe ler de eerste set afnam met 3- 6. Van der Capellen profiteer de in het vervolg echter van de gehaastheid van zijn oppo nent en stelde alsnog orde op zaken met 6-3, 6-4. Terwijl de als nummer 1 geplaatste Step- han Faas geen fouten maakte tegen Bob van Overbeeke (6- 3, 7-5) moest Michael van den Berg zijn partij in de tie-break (7-3) aan Rob van Dommelen laten. In de voorafgaande set had Van den Berg zich nog met de overtuigende cijfers 0- 6 sterk gerevancheerd voor de 6-4 nederlaag in de ope ningsset. Tevergeefs, zoals la ter zou blijken. GERT-JAN ONVLEE PIETER EVELEIN CcidócSoutont Plaatsingen Ter Aar HEC: 1. Ronald Lammens; 2. Martin van der Vliert. 3. Ignace Ponsioen; 4. Koen Wieffering. DEC: 1. Bionda Zonderop; 2. Marie Louise Goedhart. HDC: 1 Lammens/Jan Arie Bak ker; 2. Van der Vliert/I. van Eiiden. HED: 1. Erik Bolten; 2. Erik Stee gers; 3. Marco Stork; 4 Patrick Laan. DED: 1. Stefanie Hartkoorn; 2. Annet Bosma. 3 Jenny van Hom- mert; 4 Sonja Hoogeveen HDD: 1 Percy Douglas/Marcel Verhoef; 2. Gerard Kroese/Fred van Leeuwen. 3 Marcel Zuidervliet/Erik Walters; 4 Robert en Sander van de Zalm. DDD: 1 H. Spaargaren/R. Ritzen; 2. Anita en Marieke Koelman. GDD: 1. Annet en Edzo Bosma; 2. Sonja en Theo Hoogeveen. HED30+: 1. Arie Wesseling; 2. Gabriel Heemskerk; 3. Phil van de Drift; 4. Ruud Nieuw- straten. DED30 1. Cockie Wesse ling; 2. Corrie Zonderop; 3. Marga Klein; 4. Marion van Bemmel. IIDD30+: Nico Winkelaar/J. No- trop; 2. Harrie van Veen/Henk Zon derop; 3 Willem Batelaan/Theo Hoogeveen; 4. Arjen Schreuder- /Hans Vinkesteijn. DDD30+: 1. Coc kie Wesseling/Ria Heemskerk; 2.- Maria Beelen/Ali Oudshoorn; 3. Corrie Zonderop/Marga Klein; 4. Nolly van de Merwe/J. Verkerk. GDD30+: 1 L. en J. Herbst; 2. Els Oltmans/E. Forlanier (opgegeven); 3. E. en H. Bontan. 4. Ali Oudshoor n/Arjan Schreuder. TV Sikkens (18+) HED: 1. Jeroen van der Meer; 2. Guus Stigter; 3. Wim Sekeris; 4. Davelaar; 4. Danielle van der Geest. HDD: 1. Claus Schoutsen/Joris Jan Schouten; 2 Chris de Jong/Outs- hoorn, 3. Nijssen/Van Wijk, 4 Piet Pracht/Wim Sekeris. DDD: 1. De Jong/Huyzer. 2. Hoogervorst/De Ruiter; 3 Van de Berk/Kleiverda; 4. Yvonne en Els van Riet. GDD: 1. Wilma Beijen/Chris de Jong; 2. Wil- ma Zeilmaker/Van de Burg (terug getrokken); 3. Yvonne van Rict/Le- fering; 4. Grace Davelaar/Cees Bies heuvel. Uitslagen Alle uitslagen van de gisteren op het park van Roomburg verspeelde wedstrijden in het kader van de Open Leidse tenniskampioenschaj)- len - Remco Heethuis 3-6. 6-3, 6-4; Peter van Dommelen - Jean Marc van Maren 6-0. 6-1; Cor Kwast - René van der Wilk 6-3, 6-4; Henk Burger - Joost van Leeuwen 6-3, 6-2. HEB Stephan Faas - M. Visser 6-0, 6-2; Peter van Dommelen - M. Na- gelkerken 6-1. 6-0; Cor Kwast - Jack Manupulty 6-1, 6-2; Remco Heethuis - Bob van Overbeeke 6-3. 6-2; Ro bert Veldt - M. Gerritsen 6-2, 6-2; M. Visser - A. Verhees 6-0. 4-6. 6-4; M Holderbusch - Erik Snellenberg 6-3. 6-3; F. Liefbroer - J.P. Noordermeer 6-4. 7-6 (7-3), L. Westerkamp - Phi lip Nagtegeller 4-6. 6-2. 6-3. DEB Astrid Bouw - Carola Geerlings 6-0, 6-0; Jacqueline van, Wijk - Hanneke Rother 6-1, 6-1. B. Pardoel - M. Outshoorn 6-0. 6-4; Margot van Overloop - P. van Dommelen 6-4, 6- 2; I Heusinkveld - Carla Quak 6-1, 6-2 HDB: Hop/Tönjann - Hoekstra- /Visser 5-7. 6-2. 6-4 HEC: Philip Nagtegeller - J Bakker 6-2, 6-1; P. Grimbergen - A van Leeuwen 6-1, 6-4. Mark Post - K. Wieffering 6-2. 6-1, Ma'rius Pieters - S. Pieterse 6-1. 6-1; J. Timmermans - G.J. van Geen 6-1. 6-1. N. de Seveaux - J Wurst 6- 0. 6-2; Marcel Lolling - U Padding 6-0, 6-0; John van Overloop - P Barnhoorn 6-3, 6-2; Yvo Sijpkens - A Pessemier 6-3, 6-0; J. Mens - R. Padding 6-3. 7-5; W.J. de Jong - R. Fasel 6-1, 6-0; Marcel Lolling - P. de Vette 6-2. 6-1; Hans van Bijsterveldt - E. Vonk 6-1. 7-5; W van Dilst - E. van Benschop 6-4. 6-3. DEC: Mar quérite Patiwacl - M. Oostlander 6-1, 6-2; S. de Hollander - M. Karstens 6- 1. 6-3; M. Oostlander - M Kollau 6-0, 6-0; N. Wiersma - L. Paling 6-4, 7-5. HDC: Grimbergen/Grimbergen - Nuis/Van der Stel 6-2, 6-2; Van Duijn/Rodenburg - Kuipers/Schoon 6-0. 6-0; Van Bijsterveldt/Van Hage - Fasel/Van Geen 6-1, 6-1; Felkers- /Koek - Karstens/Marijt 6-2, 6-3; Nije/Van Paridon - Van Tongeren- /Van Veen 6-3, 6-3; Crepin/Haaze- broek - Mingelen/Manupulty 7-5, 6- 1. Van Overloop/Post - Alting/Post- huma 7-5. 6-4, Lambooy/De Sevaux 6-3. 6-4; Jean Paul Bierling/Peter Brebde - Duyvendak/Van Kemp 6- 3, 7-5. HEV: R. de Boer - H. Mulder 7-6. 6-1. F. Dutrieux - J. Wolters 6-4, 6-1 HDVEverts/Langeveld - Van der Laar/Van Niekerk 6-1, 6-2. Het is de twe« maal dat de Etij pese Kampiocl schappen Dartzej in Nederland wp gehouden. KATWIJK Katwijk staat van 2 tot en met 9 augustus geheel in het te ken van de Open Europe se Kampioenschappen Dartzeilen. Dit zeilspekta- kel brengt honderden liefhebbers naar de kust van Katwijk, waar zij on der auspiciën van de zeil vereniging Skuytevaert meedoen aan het belang rijkste wedstrijdonderdeel dat jaarlijks wordt ver zeild. Voor de Katwijkse watersportvereniging een hele eer, vindt voorzitter W. Schonenberg. Hij en zijn leden staan klaar voor een groots evenement. Het is de tweede maal dat de Europese Kampioenschappen Dartzeilen in Nederland wordt gehouden. Sinds de komst van deze klasse, tien jaar geleden, is het de negende Europese strijd. De keuze viel dit jaar op Katwijk vanwege de grote er varing die Skuytevaert in het 'organiseren van belangrijke catamaran-evenementen heeft, verklaart de heer F. Sanders, voorzitter Nederland se Dart-klasse organisatie. Dat het zeezeilen de laatste ja ren steeds meer in aanzien stijgt, blijkt wel uit de stijgen de aandacht voor deze sport op de televisie. Niet alleen het spectaculaire (branding) sur fen spreekt aan, ook het door klieven van de golven en zee deining door catamarans en andere zeilboten trekt aan dacht. Een recent voorbeeld is de Ronde van Texel, een wa tersportevenement met hon derden deelnemers. Een meer dan een half uur durende sa menvatting op de televisie bracht de strijd in beeld. De Europse kampioenschap pen in Katwijk beloven een minstens zo belangrijk sporte venement te worden. „Het unieke is", zegt voorzitter Schonenberg, „dat voor het eerst de Europese Kampioen schappen plaats vinden op de Noordzee. Dat betekent aller lei nieuwe ervaringen voor veel deelnemers". Naast golfslag en de branding dief1, de zeilers rekening te hour met stromingen, aldus 1 voorzitter van Skuytevr' Voor de deelnemers is P' daarbij een aparte uitdar, dat de wedstrijden worf* verzeild op de Noordzee, r De dart is een internatioir eenheidsklasse. Dit houdt!? dat alle zeilschepen in djj klasse aan dezelfde crittj moeten voldoen. Een geger dat de Europese titelstrijd r te aantrekkelijker maakt. aantal Dartzeilers in de we| bedraagt ongeveer 4000. DJ van zeilen er vierhonderd! Nederland. De grootte vanl' deelnemersveld tijdens de I wordt door de organisatie schat op circa honderdvijj zeilers. De ontvangst van; deelnemers begint op zateri 2 augustus. De start vanr eerste race is maandag 4 P gustus, de laatste vrijdag 81 gustus. De races worden aft; wisseld met live music, toml la's en een Sea-Food Festij" De prijsuitreiking van de f ropese Kampioenschappen* op vrijdag 8 augustus. L ENGELSE EX-INTERNATIONAL BIJ FC DEN HAAG DEN HAAG William Anthony (roepnaam: Tony) Morley heeft zijn eerste training in het Zui derpark achter de rug. Op geleend schoeisel hobbelde hij een kwar tiertje mee met de selec tie van FC Den Haag. Maar topfit is-ie nog niet. En dus is het ook nog de vraag of Morley van avond (19.30 uur) in Westkapelle de amateurs van De Noormannen gaat bestrijden. Als het aan technisch directeur Pim van de Meent ligt, is dat wél het geval. „Ik wil hem in principe laten spelen". En Morley zelf: „Het is beter dat ik nog niet in actie kom. Ten slotte heb ik een hele tijd niets gedaan". overrompeld. Óm belasting technische redenen zet hij vóór 14 augustus geen voet op Engelse bodem en daarom verbleef hij de afgelopen we ken in het zonnige Spanje, waar hij zich tot wat looptrai ning beperkte. Vanuit het zonnige vakantieland wachtte hij de belangstelling van in hem geïnteresseerde clubs af. Van Engelse, Westduitse en Griekse zijde was er naar zijn zeggen contact, maar het zou uiteindelijk FC Den Haag worden. Zondagavond stond hij koud op Schiphol, had hij vervol gens een onderhoud met voorzitter Dé Stoop voordat hij in een Schevenings hotel werd ondergebracht. Gister middag volgden de laatste be sprekingen en omdat FC Den Haag per feé op de officiële pers-presentatie voor het ko mende seizoen een nieuwe speler wilde voorstellen, was het contract ook snel rond. Vrije transfer Wat hij nu exact heeft gete kend, weet Morley zelf ook niet als hij zich even later af vraagt of FC Den Haag straks eigenlijk geld voor hem mag ontvangen. Van. zijn vorige club West Bromwich Albion, dat hem voor de laatste twaalf maanden uitleende aan Seiko Hongkong, meende hij recht te hebben op een vrije trans fer. Dat bleek niet zo te zijn. Over zijn Haagse contract: „Ik heb een verbintenis voor twee jaar. Met voor beide kanten een ontsnappings-clausule na één seizoen. Dus als ik het hier goed doe, tja, dan kan ik weg. Ik ben professional". FC Den Haag wenste de hoogte van de transfersom overigens niet bekend te maken. De loopbaan van Morley („Ik Dè Stoop en Tony Morley tekenen het contract weet niets van het Nederland se voetbal") lijkt op het leven van een voetbalnomade. De in Ormskirk geboren Engelsman werd leerling-prof bij Preston North End, waar hij in 1972 zijn debuut beleefde. In 1976 werd Burnley zijn nieuwe club, waarna het grote succes volgde tijdens vier seizoenen Aston Villa. De Brit, die Bob by Charlton en Alan Ball sr. als zijn leermeesters noemt, met het nodige enthousiasme in zijn stem: „Dat was een groot team. Ron Saunders was de m&nager en hij vormde een ideale ploeg. Een hoogte punt was in 1982 het winnen van de Europa Cup in Rotter dam". Maar dat roem in de sportwe reld snel in vergane glorie kan verkleuren, ondervond Morley toen Aston Villa een nieuwe voorzitter kreeg. Deze stond, volgens Morley, op slechte voet met Saunders, die zijn biezen kon pakken. Mor ley, die in 1981 debuteerde in het nationale team in een duel met Hongarije: „En toen stond ik ineens bij de reser ves. En werd ik ook niet meer voor de Engelse voetbalselec tie gevraagd. Een half jaar eerder was ik nog door een Frans voetbalblad tot de beste linkerspits van Europa geko zen". Tony Morley, voor wie naar eigen zeggen anderhalf jaar geleden nog interesse van Real Madrid bestond, reisde vervolgens zijn oude manager Saunders achterna. Bij West Bromwich Albion speelde hij met Martin Jol. De blonde en vriendelijke nieuweling van FC Den Haag: „Ik ben blij dat Martin hier speelt. Het is al tijd leuk om iemand te ken nen. Ik weet ook nog dat ik tegen Heini Otto heb gevoet bald". Roem Beide Haagse routiniers roe men overigens desgevraagd de kwaliteiten van Morley. Jol, die hem één seizoen mee maakte: „Het is een goeie". En Otto: „Ik heb drie keer te gen hem gespeeld. Toen was hij gevaarlijk. Ik denk dat FC Den Haag een goede aankoop heeft gedaan". Na nog een half jaartje Bir mingham belandde Morley („Is hier een golfbaan in de buurt?") dan vervolgens op uitleenbasis bij Hongkong, waar zoals bekend de Europe anen hun zakken kunnen vullen. Morley: „Gordon McQueen speelde daar ook. Ik had daar redelijk succes. Scoorde 21 maal voor Hong kong. George Knobel was de trainer. Een prima man trou wens". En dus durfde Morley, door de Maastrichtse manager Nico Jongen bij FC Den Haag aanbevolen, de overstap naar Nederland wel aan. „Ik ben blij weer in Europa te spelen. Ik denk nog graag terug aan de mooie tijd bij Aston Villa. Dat waren mijn topjaren". „Maar", vervolgt de rap van de tongriem gesneden Engels man, die duidelijk jonger dan 31 jaar oogt, „ik ben nog lang niet versleten. Ik ga geen voorspelling doen. Het voet bal is een verrassend spel. Je weet het nooit. Zo is het met mij ook. Ik hoop hier een goed jaar te maken. Want ik ben een professional". Verrassend is net overigens te horen dat Morley zichzelf niet ziet als een geboren linker spits. „Dat ben ik niet. Ik kom op vanaf de middenlijn. Maar ben geen pure buitenspeler", aldus de Engelsman. Die ver volgens door een chauffeur naar zijn hotel wordt ge bracht. Per abuis kiest hij het linkerportier van de auto. Het is allemaal nog even wennen in Nederland. DENNIS MULKENS Stoop gaat nog met Ling prater DEN HAAG Dé Stoop n één dezer dagen Tshen-1 Ling benaderen om te prate over een contract. De voorzi ter van FC Den Haag hooj dat Ling nog interesse hee zijn voetballoopbaan, di voorlopig na het vertrek b Feyenoord op een laag pit staat, voort te zetten. Zoa bekend wenst technisch d recteur Pim van de Meer nog enige uitbreiding van zij selectie. De technische staf werd giste ren uitgebreid met het con tracteren van Gerard val Ruitenburg. Deze zal de trai ning en begeleiding van he landelijke jeugdteam op ziel nemen. Van Ruitenbur ■werkte eerder voor Alphens Boys, SEV en de laatste dri jaar VCS. Organisatorisch gaat FC Dei Haag volgend seizoen uit vai een begroting van twee mil joen gulden. De helft moet ui recettes komen. Met een op komst van 110.000 toeschou wers speelt FC Den Haag ii zeventien competitiewedstrij den quitte. Wat betreft he andere miljoen was Stoop gis teren nog wat somber, omda de steun van het bedrijfslevei tot nu toe achter blijft bij d< verwachtingen. Op bestuurlijk terrein hebber zich - bleek gisteren tijdens d( presentatie van FC Den Haaf in het Zuiderpark - geen wij zigingen voorgedaan. Pietei den Duik blijft bij de club be trokken. Het gemeenteraads lid van het CDA neemt eer representatieve functie o\ zich.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 6