Op safari met de inaADIO/TELEVISIE CeidócSouocMit DINSDAG 29 JULI 1986 PAGINA 13 i we, X 8 3 5T De onstuitbare opmars de satelliet zal niemand zijn aan. Kijken naar satelliet- Iers als Sky Channel en Eu- TV is een dagelijkse bezig- geworden. maar laat u niets maken. U kijkt niet naar de P^lliet, maar naar de kabel, nt hoe luid er ook over 'de ukkende satelliet' wordt ge- pen: we leven nog altijd in 11 pre-satelliet-tv-tijdperk. Een istra^jne correctie: met we' wor- 14 miljoen Nederlanders minus 150 huishoudens. 5! o' nt dat is het aantal dat inmid- r.' (i s is voorzien van een schotel. is,ra nk Krol is er één van. Hij '„5® g zich echt een 'vrije kijker' 5 »men. Het dak van zijn bun- t ow in het Noordbrabantse I4.3^t is sinds kort gedecoreerd een parabool-antenne met doorsnee van één meter ,tig. Eén druk op de knop en r eï apparaat draait langzaam om as, de hemel afzoekend naar diverse kunstmanen die door NASA, Eutelsat en andere riet Titulaer-achtige clubjes ren ons hoofd zijn gehangen, j gingen een avondje bij Henk ol naar de televisie kijken, met de afstandsbediening weg banend door de snel maioeiende jungle van satelliet- iders. yiabei 44 t is vrijdagavond. Niet-beka- IWA(de en satelliet-loze landgeno te 1 zijn veroordeeld tot het in 1 vondje AVRO" of de NCRV. ibelkijkers hebben meer keus. gemeente Best heeft een aan- d dat naar Nederlandse nor- ;n vrijwel optimaal is: 14 ka len. Waarom dan toch een lotel op het dak geplaatst? [et is gewoon leuk om alle zen- rs die je kunt ontvangen daad- jk in huis te halen", zegt ink Krol. r> apparatuur hiervoor haal je et bij de kabeltjesboer-op-de- oek. In keiharde guldens kost installatie een aardige safari ir Afrika. Na eerst even naar netten op de kabel te hebben keken, schakelt Henk moeite- ps over naar kanaal 15. Een jnaal van de Intelsat2. Enig- is verbaast kijken we naar... te|t regionale programma van de fDR. Op kanaal 16 zit ook al n regionaalprogramma: dat ?el in de Bayrische Rundfunk. De n< irklaring is eenvoudig. De >li uitsers hebben alle transpon- ne irs op de Intelsat2 afgehuurd re a er in de toekomst program ma's op te zetten die voor een groter gebied bestemd zijn. Voor lopig zijn die programma's er nog niet, maar omdat ze de ka nalen hebben gehuurd, zenden ze de regionale programma's maar uit Schlagers Kanaal 17 is interessanter. Daar zit de Duitse musicbox. De Duit sers hebben hun eigen muziek kanaal. Helemaal onafhankelijk van de Britse muziekzender. Het verschil is ook duidelijk hoor baar: zo worden op musicbox re gelmatig Duitse schlagers ge draaid. Zoals bekend zal de Duit se musicbox straks het enige clipkanaal in Europa zijn, want de Britse zender gaat per 1 okto ber samen met SuperChannel, een satelliet-station van de com merciële Britse tv en de BBC. Kanaal 18 wordt in huize Krol bezet door de ARD-plus. Dat is het satelliet-programma van het eerste Duitse net. Het enige ver schil met alle andere Duitse zen ders is dat het zwevende recla meblokken kent. Om naar ka naal 19 te schakelen, moeten we even wachten. Dat signaal komt namelijk van de Eutelsat en die kunstmaan hangt elders aan het firmament. Ergens boven de Afrikaanse evenaar. Het is be langrijk dat de schotel de satel liet kan aankijken, want anders wordt het signaal onmiddellijk gestoord. Van een al te enthou siast groeiende berk in de tuin van de heer Krol moest dan ook een flinke tak worden geampu teerd omdat deze de schotel het 'zicht' ontnam. Het is maar een kleine waarschuwing aan flatbe woners die een schotel op hun balkon willen plaatsen. Kleedgeld Op kanaal 19 zit de RAI. Het eerste Italiaanse net. We kijken naar „Colosseum" en begrijpen er niets van, maar tien tegen een dat het hier om satire gaat. 's Lands wijs, 's lands eer. Wij zetten omroepsters graag in een' warmgekleurd decoortje. Bij de RAI kreeg de juffrouw niet eens een stoel. En waarschijnlijk ook geen kleedgeld, want ze had weinig om het lijf. Mogen de Ne derlandse omroepsters klagen over low-budget; in Italië moe ten ze het doen met no-budget. Dat bleek ook uit de techniek: 'n spookhuis klinkt minder hol. Op kanaal 20 zit Teleclub. Een Oostenrijks-Zwitsers abon nee-tv-kanaal dat door de satel liet-kijker zonder te betalen kan worden ontvangen omdat het beeld pas door de kabelexploi tant wordt gescrambled. Echt veel bijzonders heeft Teleclub overigens niet. Kanaal 21 wordt weer gevuld met Duitse cultuur. 3-Sat is de naam. Het wordt dit maal niet gefinancieerd door de staat, maar door de uitgevers. Het weekblad „Bunte" biedt ons een talkshow aan. Kanaal 22 wordt bezet door RTL-plus. Niet helemaal helder, maar dat komt omdat de Eutelsat twee stralen heeft: een oostelijke en een wes telijke. De RTL wordt - net als Sat-1 - uitgezonden via de ooste lijke straal, die gericht staat op landen als Griekenland en Tur kije. Maar laten we de 'storing' niet overdrijven: het signaal is beter dan dat van de Nederland se netten met atmosferische sto ringen. „Waar ik mij altijd aan erger, is dat de RTL zich nooit aan het schema houdt. Beloven ze een film, dan krijg je het jour naal, zeggen ze dat ze een serie gaan uitzenden, dan jagen ze een tekenfilm de lucht in", vertelt de inmiddels geroutineerde satel liet-kijker. Geluidskanalen Switch! Kanaal 23. Filmnet. De schotelbezitter kan gratis kijken en dat is maar goed ook, want dit Zweeds/Nederlandse kanaal heeft een programmering die je snel naar het avondje AVRO doet verlangen. Nog een keer op de afstandsbe diening drukken: TV5. Zit ook op de kabel in Best, maar zonder haar 'broertje': het New World Channel. Een religieus station uit Noorwegen dat de transpon der met TV-5 deelt. Een druk op de knop en nummer 26 ver schijnt: Sat-1, eveneens een com merciële Duits zender. Met dat station is ook iets geks aan de hand. Het heeft drie geluidska nalen: kanaal 1 voor is het TV-beeld, maar kanaal 2 wordt bezet door een radio-station: The Voice of America, een Ameri kaans propaganda station. Satel liet-radio bestaat dus al. Waarom moeten Europa TV en Veronica dan in hemelsnaam nog experi menteren? Zij mogen bij de gra tie van minister Brinkman gedu rende een dag tijdens de Firato een beetje rommelen op de satel liet; iets wat op z'n minst bela chelijk genoemd mag worden. Blijkens The Voice valt er hele maal niets meer te 'experimente ren', of het zou met de Neder landse mediawet moeten zijn. Dat lijkt zo langzamerhand een experiment op zich. Op het der de geluidskanaal zit overigens ook een radiostation, dat geen naam en geen presentatie heeft. Vier-en-twintig uur per dag al leen maar supermarkt-achtige Mantovani-strijkjes. We flitsen ook nog even langs Worldnet, de tv-versie van The Voice of America, voor we nog één satelliet bekijken. De Intel- satl. Het is de kunstmaan met de meest interessante kanalen. On der de satelliet-kijkers is Pre miere ongetwijfeld de meest po pulaire: overdag wordt het ka naal bezet door The Children's Channel met allerlei kinderpro gramma's tot ver in de middag. Als het kleuter-kanaal afsluit, komt Premiere in de lucht met alles wat het oog van de gemid delde volwassene begeert: actie, spanning en soms behoorlijk pit tige porno. Bovendien heeft Pre miere de mooiste teletext-servi ce van alle stations die in Neder land te ontvangen zijn. We zijn bij kanaal 30 beland. Dit is ook een gecombineerd station: drie verschillende stations die voorlopig gebundeld ue uitzen dingen verzorgen. Wordt de markt groter, dan krijgen ScreenSport, The Arts Channel en The Life Style Channel elk een eigen kanaal. ScreenSport is niet zo aantrekkelijk voor de Eu ropese sportliefhebber: meer dan de helft van het materiaal komt van het Amerikaanse sportka- naal ESPN, dat werkelijk alle menselijke activiteiten - zolang ze maar in joggingpak worden ondernomen - tot 'sport' bombar deert. The Arts Channel noemt op haar beurt alles kunst. Het leukst is The Life Style Channel. Heel veel sociale problematiek. Zo kwamen we na de Aerobics- -klas de Amerikaanse show van Phill Donahue tegen: een Aad van de Heuvel met een Koos Postema-programma. Hij sprak een uur lang met een groep ge scheiden vrouwen over het vin den van een nieuwe partner. De absolute giller van Life Style is de show van Dr. Ruth Westhei- mer. Een Newyorkse met een zwaar Duits accent, die in haar show telefoneert met mensen die een seksueel probleem hebben. Zij geeft ter plaatse een pasklare oplossing. Het laatste kanaal is Cable News Network. Het sta tion dat 24 uur per dag nieuws strooit. En dus actueler is dan elk ander tv-journaal. Nieuws- -freaks zouden de aanschaf van de ontvangstinstallatie al met dit station kunnen verantwoorden. Plotseling klinkt er een hoop herrie. Flitsende beelden die er verrassend Nederlands uit zien. 'Holland's most popular broad casting corporation!', brult een stem die onmiskenbaar aan ie mand van de harde Veronica- -kern toebehoort. Haast drei gend, begeleid met zwaar aange zette staccato-klanken spuiten de boxen de zin: „We won't stay be hind the dikes!" Of we daar maar even rekening mee willen houden. Oh, ja. Op de Intelsatl zit nog een kanaal dat al enkele weken alleen maar een testbeeld uitzendt. Er zit dus weer een nieuw station aan te komen. Zou Rob Out dat kanaal...? EDWIN BAKKER ^Jederland^^ NEDERLAND 1 NCRV 15.45 Drie in het wild, Engelse natuurfilmserie. Afl.: Shak, de vos 16.35 Vrienden van de roze panter, tekenfilmshow 17.05 Vrouwtje Theelepel, te kenfilmserie 17.20 De vogel en de worm, Joegoslavische animatie serie NOS 17.30 1/26-Journaal NCRV 17.40 Superhaai, tekenfilm 17.45 Het geheim van de Vuur berg (6), Nieuw-Zeelandse jeugdserie. Na de plotse linge verschijning van Te Pourinui blijkt Sarah Jane verdwenen 18.10 Kate Maggie (Five Mile Creek), tiendelige serie over het leven van twee vrouwen in het Australië van de vorige eeuw. Afl. 7: Goudkoorts 19.00 Winnie de Poeh, vierdelige tekenfilmserie van Walt Disney. Afl. 1: Winnie de Poeh en de honingboom 19.25 De vluchteling (4), achtde- lige Australische tv-serie met o.a. Grigor Taylor, Penne Hackforth-Jones en Kerri Sackville NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 Schatten en schieten, amusementsprogramma. Presentatie: Eddy Becker en Wouter Stips 21.20 Alles draait om Martin (Ever decreasing circles), Engelse comedyserie met o.a. Martin Briers, Penelo pe Wilton en Peter Egan 21.50 Hier en nu, actualiteiten magazine met een eigen reportage over de berging van het met giftige stoffen geladen schip Olaf, dat on langs voor de kust van Den Helder verging. Verder een reportage over de nieuwe drug 'crack', die binnen negen maanden razend populair is geworden in de VS. Crack is redelijk goed koop, werkt zeer snel en is heel gevaarlijk. Politie, jus titie en hulpverleners staan tot nog toe machteloos 22.15 GQKerkepad, route langs de oude kerken in de IJs- selstreek 22.40 Dertien persoonlijke ont moetingen, meditatie door Ds. Visser. 22.45 De avonturen van Sher lock Holmes, dertiendeli ge Engelse tv-serie over de detective Sherlock Holmes en zijn assistent Dr. Wat son, gebaseerd op de ver halen van Sir Arthur Conan Doyle. Met o.a. Jeremy Brett en David Burke. Afl.: De mysterieuze achtervol ger NOS 23.40 Journaal 23.35 Nieuws voor dovon NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Sport, tussen ple zier en prestatie, serie over amateursporters NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal IKON 19.12 M'n vader of m'n thuis (slot), tweedelige Australi sche film met o.a. Marillac Johnston, Belinda Giblin en John Walton. Lindy leeft bij haar adoptie-ou- ders in Australië, maar op een dag komt haar echte vader. Zij gaat nu op zoek naar haar eigen verleden 19.37 Kenmerk, actualiteiten magazine met een reporta ge over de voorstellen tot privatisering van de werk nemersverzekeringen, die inhouden dat de verant woordelijkheid voor een deel van de sociale zeker heid wordt overgeheveld van de overheid naar werkgevers- en werkne mersorganisaties 20.00 Coriolanus, aflevering uit de (BBC-)serie drama's van William Shakespeare. Met o.a. Alan Howard, Mike Gwilym, Patrick God frey en Joss Ackland. Re gie: Elijah Moshinsky. De Romeinse generaal Corio lanus wordt consul van Rome, maar door wange drag wordt hij verbannen doorzijn volk. Uit wraak wil hij nu, samen met zijn vroegere vijand Tullus Au- fidius, Rome vernietigen NOS 22.30 Journaal 22.45 Studio Sport. Samenvat ting van de vandaag ge speelde wedstrijden op het WK Honkbal in Nederland 23.50 Nieuws voor doven EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma overzicht 17.35 Kinderprogramma's 18.05 Europa Countdown, popmu ziek met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Europa Report 18.55 Eureka 19.20 World Watch en weerbericht 19.30 Janet Baker, documentaire 20.40 Hands, documentaireserie. Afl.: Carriage building 21.05 Sport Reports. Gothia Cup 22.35 World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 City o! Angels 17.50 Lassie Come Home 19.20 Airwolf afl.: The Fortune Teller 20.10 Natuurfilm 20.30 Schizoid 22.05 Ordeal by Innocence 23.35-01.10 Tender Mercies t „Shoah" de aangrijpende documentaire over de Joden- volging in de 2e Wereldoorlog. RTBF 1 om 21.15 uur. den tijdens de Tweede Wereld oorlog. Gesprekken met over levenden, getuigen en mede plichtigen 23.50 Laatste nieuws 1RT 1 .55 Journaal iJ.OO Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderprogramma (herh.) 10 Carolientje en kapitein Snor- rebaard, kinderserie met Paul en An Ricour. Afl.: Een knots gekke ontdekkingsreis (3): Mu ziek maken met de Kwisten- biebeltjes (herh.) !5 Mika (3), zevendelige Zweedse tv-serie van Arne Stivell, met Per Ola Svónni e.a. Een jongen uit Lapland brengt een rendier naar de dierentuin van Parijs >.50 De zeven van Blake (Blake's seven II). dertiendelige Engelse science-fictionserie met o.a. Garreth Thomas, Paul Darrow, Sally Knyvette en Jan Chap ped. Afl. 9: Aftellen (Count down). Op een van de buiten planeten rukken verzetsstrij ders steeds verder op in het controlecentrum van de Fede ratie. om zodoende het zelfbe stuur terug te krijgen. In een laatste wanhoopspoging acti veert de Federatie een bom die de hele planeet zal vernieti gen. Kan Blake, inmiddels ook ter plaatse, de bom vinden en onschadelijk maken? MO Mededelingen en program ma-overzicht 1.45 Journaal 10 Weerbericht .15 Kunstzaken .25 Mike, praatshow met Mike Verdrengh vanuit Middelkerke. Gasten: Erci Geboers, Eric van Rompuy, Paul Ambach en (on der voorbehoud) Level 42 .45 Uitzending door derden. Pro gramma van de Vlaams Natio nale Omroepstichting !.20 Galaconcert met Annelies Rö- thenberger (1), met werken van Mozart, Bach en Puccini .00 Journaal en Coda: Syrin van Claude Debussy door Marc Grauwels (dwarsfluit) ITBF 1 8.00 Mededelingen van de ONEM, vacaturebank 15 Ciné vacances, gevarieerd kinderprogramma 9.00 Ce soir, regionaal magazine 1.25 Uitslagen van Lotto Joker •30 Journaal '.00 Les sentiers du monde, docu mentaireserie. Afl.: Brazilië - migraties. Film over de Brazili aanse provincie Maranhao, vroeger een welvarend gebied dankzij de suikerrietplantages .15 Ciné-Club de Minuit: Shoah, vierdelige filmdocumentaire uit 1985 van Claude Lanzmann over de uitroeiing van de Jo- TV 5 16.05 Vitamines 16.25 Scoop a l'une, journalistieke quiz 17.10 Les années d'illusion (4), tv- 18.05 Un lieu un regard (1), driedeli ge documentaire over Luxem burg 19.00 Europees weerbericht 19.05 Vitamines, kinderprogramma 19.25 Scoop a l'une, journalistieke 20.10 Les années d'illusion (5). tv- serie naar het boek van A.J. Cronin 21.05 Un lieu un regard (2), docu mentaireserie over Luxemburg 22.00 Nieuws 22.30-00.00 La maison de campag ne, Franse speelfilm uit 1969 van jean Glrault. Met o.a. Da nielle Deraux en Jean Richard MUSIC BOX 17.00 EThe Simon Potter Show, met o.a. de 'Music Video Chart" 18.00 EThe Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 EThe Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' (herh.) 20.00 EThe Nino Firetto Show, met verzoekvideo's en de Europese concertagenda (herh.) 21.00 EThe Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 EThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 EThe star guest show (herh. van zaterdag) 00.00 EThe Shadow (herh.) 01.00 EThe Gaz Top Show 02.00 EThe Amanda Redington Show 03.00 EThe Nino Firetto Show 04.00 ODThe Martin Buchanan Show 05.00 EThe Simon Potter Show 06.00-07.00 EThe Shadow, video- clips gepresenteerd door de Grote Onbekende CD Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-uitzending. ■SZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.50 Tagasschau 16.00 Mut gehort dazu. Reportage over vrouwen, die steeds meer zelfstandig worden 16.40 So Bind Kinden Der Bolzplatz, kinderprogramma 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.14 Biiro, Büro, tv-serle. Afl.: Falsch kalkuliert 18.40 Sprungbrett, kleinkunstpro- gramma. Vandaag: Erwin Gro- sche, cabaret en Duo PS - ca baret? cabaret? 19.00 Der Weg 1st das Ziel, tv-serie. Afl.: De tragedie van de noord wand-beklimming van de Eiger 19.57 Heute im Ersten 20.00 ETagesschau 20.15 Donnerlippchen, spelprogram- ma met Jürgen von der Lippe, geassisteerd door drie jongle rende zusjes 21.00 Report, actualiteiten uit Ba den-Baden 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Barbara Bel Geddes, Lin da Gray. Larry Hagman e.a. Afl.: Schicksalswende. JR is in zijn nopjes. Ondanks de uit spraak van de rechter besluit Sue Ellen onverwachts om John Ross bij hem op South- fork te laten 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 ARD-Sport extra. WK scher men - floret heren. Commen taar: Stefan Lazar 23.20 Kulturweltspiegel, met Hans- jürgen Rosenbauer 00.05 Tagesschau 00.10 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulem- kampff DUITSLAND 2 15.30 Ferienkalender. Tips, amuse ment en spanning 16.05 Kleine Welt auf Radern. Afl.: Die Steckenführung 16.30 Der Wunschfilm für Kinder Patrik Pacard, jeugdserie naar de roman van Justus Pfaue met Hendrik Martz, Wolfgang Kieling, Peter Bongartz e.a. Afl.: Entscheldung im Fjord 17.00 Heute 17.15 Tele-illustrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Ein himmlisches Vergnügen, tv-serie met Tony Randall, Swoosie Kurtz, Kaleena Kift e.a. Afl.: Susies tactiek 18.20 Rate mal mit Rosenthal, spel- programma gepresenteerd door Hans Rosenthal 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Genie Oder Fi- lou? Reportage over het 41-Ja rige Franse 'wonderkind' Ber nard Tapie 20.15 C Bühne frel für Marika, Duit se speelfilm uit 1958 met Mari ka Rökk, Johannes Heesters, Rudolf Platte e.a. Regie: Georg Jacoby. Achter het pseudo niem van Marika Karoly ver bergt zich Marion Müller, ma nager van een artiestenlmpres- sariaat. Na zich van haar man gescheiden te hebben, hoort zij tot haar grote ongenoegen dar haar ex-man de muziek voor haar nieuwe revue com poneerde 21.45 Heute-Joumal 22.10 03 Das kleine Fernsehapiel: Malabrigo, tv-fllm van Alberto Durant met Annia Linares, Fé- lix Alvarez, Ricardo Velasquez e.a. Vertwijfeling heerst In Ma labrigo, een Peruaanse haven stad. De onderdrukking is zo gewoon geworden dat de po gingen weerstand te bieden onwerkelijk lijken 23.35 Polizeirevier Hill Street (Hill Street Blues), Amerikaanse po litieserie met Daniel J. Travan- tl, Veronica Hamel, e.a. Afl.: William Teacher 00.25 Heute DUITSLAND 3 18.30 Lord Schmetterhemd, pop penspel met de Augsburger Puppenkiste. Afl. 3: Der tödli- che Colt 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter. Klaus Hen- nlg en Tommy Mann vanaf de Scilly-eilanden: Alltag im Riff 20.45 RücKbiende. 'Vor 130 Jahren: Neanderthaler bei Düsseldorf entdeckt', reportage over de ontdekking van de Neandert haler-mens, 130 jaar geleden 21.00 E Der Forellenhof, tv-serie van Heinz-Oskar Wuttig (herh.) 22.00 Wanderungen durch die DDR: Rund urn Rostock, reportage over de haven Rostock in het noorden van de DDR 22.45 Kostbarkeiten aus Dresdner Sammlungen. Johann Mel- chlor Dinglinger: Das goldene Kaffeeservice 23.00 Musik im Fernsehen: Bach- Rock, met de Eberhard Schoe ner-Band 23.35 Laatste nieuws BBC 1 14.40 Commonwealth Games Edin burgh, met o.a. roeien, gewi chtheffen, badminton en bow ling. Verder aandacht voor cricket (testmatch Engeland - Nieuw-Zeeland) 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal maga zine 20.00 Vintage Morecambe and Wise, hoogtepunten uit afleve ringen die in de zestiger jaren werden uitgezonden 20.30 (EEastenders, dramaserie 21.00 CEAIIo, allo, comedyserie met o.a. Gordon Kaye en Frances es Gonshaw 21.50 Points of view, discussiepro gramma 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 EThe Commonwealth Ga mes, samenvatting 00.30 The taste of health, serie van zeven programma's over ge zond koken. Afl.: Cooking in a 00.55 Weerbericht BBC 2 17.30 Roman Holidays (2). Afl.: The lion's share 17.50 Heidi, tv-serie. Afl.: Winter 18.10 Fame, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Passing grades 19.00 Commonwealth Games Edin burgh, met o.a. zwemmen 21.00 Wildlife showcase, natuurfilm serie. Afl.: White pelican 21.30 Steam days, documentairese rie. Afl.: Workhorses 22.00 George Washington (3), zes delige dramaserie 23.00 Liszt-week: My orphaned songs, muziekprogramma 23.45 Newsnight, actualiteiten en weerbericht 00.35 Cricket: Engeland - Nieuw- Zeeland, samenvatting 01.05 Open University ITV 17.20 Storybook International 17.45 Splash 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 Me and my Girl (herh.) 20.30 Name that Tune, quiz 21.00 Magnum, tv-serie 22.00 Brideshead Revisited, drama serie (herh.) 23.00 Nieuws 23.30 Broken Hearts 00.30 T.J. Hooker 01.35 Tuesday topic SKY CHANNEL 17.30 E Engelse top 50, met David Jensen 18.30 The Tales of Wells Fargo. Afl.: The Prisoner 19.00 E Dennis. Afl.: Dennis Creates a Hero 19.30 The Flying Nun. Afl.: Polly wants a crack in teh head 20.00 Golden Soak, dramaserie 20.55 The Philips Cup, voetbaltoer- 22.20 The Outsiders 23.15 US College Football 1986 00.30-01.00 E Engelse top 50 (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VARA 15.00 Smurfen 15.22 Pup- pie 15.46 Stookie (3) 16.11 Webster 16.36 mOnze levende planeet, do cumentaireserie NOS 17.30 W6-Jour- naai VARA 17.40 Da's lachen NEDERLAND 2 VPRO 15.30-17.30 De Noodgolf, kin dermagazine met om 15.30 De drie stoethaspels, tekenfilm en om 16.00 De Oude Bokskampioen, speelfilm MUSIC BOX 07.00 EMuziekprogramma'9. Gaz (07.00), Amanda (08.00), Nino (09.00), Martin (10.00), Simon (11.00) en 'The Shadow' (12.00). 13.00 EHerh. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Donnerlippchen 10.50 Kultur weltspiegel 11.35 Freitagsabend 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 E Teletekst 14.50 E Klamottenkiste 15.05 Unse- re kleine Farm 15.50 Tagesschau 16.00 Tausend Siege 16.45 Das Gold von Cripple Creek 17.30 Daddy and the Steamers 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 15.00 Heute 15.03 Grisu, der kleine Drache 15.30 Ferienkalender 16.05 Mickys Trickparade 16.30 E Vater der Klamotte 17.00 Heute 17.15 Tele-llluatriertd» 17.45 Robin Hood BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Com monwealth Games, met o.a. bowling, boksen en zwemmen 13.15 ES Jour naal 13.30 Chock-a-block 13.55- 19.00 Commonwealth Games, met o.a. boksen, wielrennen, badminton en cricket (NatWest Trophy) BBC 2 09.55 Dudley Do-right 10.00 Why don't you...? 10.25 Bullwinkle and Rocky 10.30 Silar 10.55 Newsround special delivery 11.00 Bullwinkle and Rocky 11.25 Cricket 13.50 An Englishman's home 14.20-17.27 Cricket en paarderaces SKY CHANNEL Basketball 16.00 E Pat Sharp Show 16.45 E Young, Free Single ITV 07.25 TV-AM 10.25 Reg. nws. 11.30 Cartoon Time 11.35 Glenroe 12.00 The Wuzzles 12.25 Cartoon Time 12.30 About Britain 13.00 The Little Green Man 13.10 Our Back Yard 13.30 Whose Baby? 14.00 Nieuws 14.20 Reg. nws. 14.30 A Country Practice 15.30 Massage 16.00 Take the High Road 16.25 Reg. nws. 16.30 Sons and Daughter* 17.00 The Little Green Man RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Camping '86. 22.02 Ronduit-Story. 22.30 Als mensen veranderen. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heet uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Meesters der vertel kunst. 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Pianomuziek van Brahms. 20.00 Nieuws. 20.02 Muzikale Reizen: Dvorak In Amerika. 21.32 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Rijdt u ook zo goed. 18.20 Gouden regen Ensemble. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Rijnland Politiek en 19.00-20.00 Pop wetenswaardigheden, jazz en blues. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Standpunten van de Belgische nijverheid: het VKW. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Cocktail: rustige muziek. 20.03 Pandora: muziekmagazine. 21.03 De BRT Big Band. 22.05 't Chanson. 23,10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio Twee: popradio. 22.05 En buiten is het zomer. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Folkconcert. 19.00 Essay: Slovaakse literatuur. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Divertimento ensemble en het Filharmonisch orkest van Ber lijn. 22.30 Klassieke muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 07.30 Nieuws. 07.33 De rode draad, vervolg. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.20 Journalistenforum. 14.05 TROS Zomerservice. 16,05 EO: Tijdsein. RADIO 2 ieder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. RADIO 3 teder heet uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Popklassiek. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Kamermuziek u.d. barok. 10.30 Orkestpalet. 12.00 Orkestmuziek van Handel (24). 12.35 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Van minstreels en pelgrims. 15.00 AVRO: Telefoon tijdelijk buiten gebruik. 17.00 Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leesvoer. 10.00 TROS: Café chantant Continu. 10.30 De 'duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: De Pina Colada Show. 16.30 De grote vakantie. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.18 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Zomergroeven. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regio-programma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 09.15 Matinee. 11.00 Group des Six. 12.15 Tafelmuziek. 1. Concerto In a, voor hobo en strijkers, Ales- sandro Scarlatti. 2. Gavotte avec 6 doubles in a, Jean-Phi- lippe Rameau. 3. Concerto gross in Bes. opus 3 nr. 2, George Frederic Handel. 4. Concerto in D. RV 392, voor viola d'amore, strijkers en con tinuo, Antonio Vivaldi. 13.30 Romantische pianomuziek. 14.00 Robinson Crusoë opera comi- que van Jacques Offenbach. 17.00 Intermezzo.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13