Woodsong sterkste in Voorschotense kortebaandraverij Politie Katwijk pakt illegale reclame aan Malle Mat bij vakan tiespelen Kinderspeelweek Wout je Brugge INAli EIDEN OMGEVING Eeidóc Qowuvrd DINSDAG 29 JULI 1986 PAGINA 11 dienstverlening vrijdag 1 augustus waargenomen Is je 9el nder j0' ;pre- I BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN I— Diaconeaaenhuia: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur "1.30 tot 19.30 uur. Kln- ig dagelijks van 14.00 (tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per paM I Kraamafdellng: dag. van 15.00- 116.00 u. en van 18.30-19.30 u. van 19.30-21.00 u. alleen r vaders. Kinderafdeling dag. )0-18.30 u. CCU (hartbewa- j) dag. van 14.00-14.30 u. en 19.00-19.30 u. Intensieve I verpleging: dag. van 14.00-14.30 i 18.30-19.00 u. Sport- r ma. 19.30-20.30 u. Iri Ihêt St. Elisabeth-zlekenhuls. Endegeeat: Dl. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en .00-15.00 u.; eerste klasse: de Jelgersmakliniek: ngerenteam: za. e behandeltijden en etenstijden. gelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afde ling verloskunde: 18.00-19.00 u. met patiënten doorlopend be zoek mogelijk. Bezoek aan ern stige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peu- kleuters en grote kinderen Wj i boxe- het verpleegkundig zoektijden kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met ver pleegkundig hoofd. Voor andere bezoekers van kinderer neus- en oorheelkunde rologle: 14.15-15.00 en 18.30- 19.30. Oogheelkunde en heel- Keel-, 19.00. Rijnoordziekenhuia: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde llng: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; afde ling belaatingen: alleen op af- rreemdelingenrecht: BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; ■kuren ma. en dl. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMRULAN- Rijnsburg, Valkenburg. Voor schoten. Warmond en Zoeter- woude. Tel. 071-174141. BURG renbrugsteeg BURGERRAADSLIEDEN 1 (kantoorur idi. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. .GEZINSVERZORGING Stich- gezinsverzorging Leiden. .verzorging, llembrandtstr tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting Maatschappelijk werk, 'Oude Rijn 44c. spreekuur ma. .t/m vr. 09.00-10.00 u. en vol- .gens afspraak, tel. 142144. Ge zondheidscentrum Merenwijk. 'spreekuur ma. 11.00-12.00 en 'do. 14.00-15.00. tel 212195. Ge zondheidscentrum Stevenshof. spreekuur do. 10.00-11.00, tel 311506. Breestraat 24: spreëk- 'uur ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en volgens afspraak, tel 254782/254756. MELDLIJN AGRESSIE EN DIS CRIMINATIE HOMOSEXUALI- TEIT 071-221008. zo. 20-24. RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306. Leiden, tel 071- ,899375. Kantoor geopend ma. 9-12i sche informatie slag: 8-12 u. 1-16 u Binnenstad: Gerecht 10, 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36, ma. 10.30- 11.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a, dl. 10.30-11.30 u.; Morskwartier: Buurthuis Morskwartier. Topaas- W# gracht 45. vr. 10.30-11.30 SOCIALE RAADSVROUW VOORSCHOTEN Spreekuren: an ma. 19.00-20.00 u. wo. en vr. ld 9.00-10.3D u. Leidseweg 33. de Voorschoten. Tel. 3254. den. Tel. 071-134640 of 071- 144600. Hulp en informatie op medisch, juridisch en milieuge- ST1CHT1NG VRIJWILLIGERS CENTRALE Pallasstraat 1. Al phen aan den Rijn. Tel. 01720- 33033. Begeleiding en opvang bereikbaarheid daarvan. VRIJWILLIGERS CENTRALE Langegracht 246a. Leiden. Tel. 149064. Dagelijks bereikbaar van 9.00-17.00 u. voor informa tie over vrijwilligerswerk en cur sussen of een persoonlijk ge sprek. WERKENDE JONGEREN Klachten- en informatieuur Elke dinsdagavond van 17.00 tot Stuntende familie in Katwijk en Noordwijk KATWIJK/NOORDWIJK Het sturitteam van de familie Traber doet deze week Katwijk en Noordwijk aan. Stunts als het over een staaldraad wan delen op 35 meter boven de grond, met een motorfiets door een brandende schutting rijden en balanceren op een auto die op zijn zijkant rijdt, behoren tot het arsenaal „grappen" van de fami lie. Woensdag en donderdag- vertoont de familie Traber op het parkeerterrein in de Noordduinen vanaf 20.00 uur haar kunsten. Noordwijk wordt vrijdag aan gedaan. Het parkeerterrein aan de Jo hanna van Hoornstraat is dan vanaf 20.00 uur voor de stuntmannen en - vrouwen gereserveerd. Centrum Leiderdorp maanden opgebroken LEIDERDORP Het wegdek en de trottoirs van een deel van het oude centrum van Lei derdorp worden vanaf deze week vernieuwd. Het gaat om herbestra ting in de Lindelaan, de Meidoornstraat, het Bur gemeester Brugplein, de Berkenkade tussen Aca cialaan en Kruisgebouw en de Kastanjelaan tus sen Berkenkade en Lin delaan. De werkzaamhe den gaan naar verwach ting enkele maanden du- Katwijk kan gouden hoofdijzer kopen KATWIJK De door het Genootschap Oud Katwijk georganiseerde Bazar rond het Katwijks Museum is een groot succes geworden. Duizenden bezochten de stalle tjes en verkooppunten van de door vrijwilligers van het bezette bazar. Het uiteindelijke doel, geld verzamelen voor de aan schaf van een gouden hoofdijzer werd dan ook ruim schoots/behaald. In totaal werd deze dag 17.300 gulden verzameld. Een bedrag waar, aldus de organisatie, nog wel het nodige van afgaat, maar wat ruim voldoende is voor de aanschaf van het zo fel begeerde houden hoofd ijzer. Deze ijzers behoren tot de traditionele kleder dracht van Katwijk. De wens was om een gouden ijzer met geschulpte boeken en een halflange muts uit de' dracht van Katwijk Rijn te verzamelen plus een zil veren ijzer met platte gouden boeken uit Katwiik Zee (jaartal 1870). Naar alle waarschijnlijkheid kan de kle- derdrachtgroep van het Genootschap met het opgehaal de bedrag beide pronkstukken aanschaffen. Overdevest in raad Wassenaar WASSENAAR De heer C. Overdevest wordt de opvolger van mevrouw C.E. Moret- De Jong in de CDA- fractie in de Wasse- naarse raad. Mevrouw Moret is on langs toegetreden tot de Tweede Kamer, waar door er een zetel vrij Vrouw op zebra pad aangereden OEGSTGEEST Een 30-ja- rige vrouw uit Oegstgeest is gisteren gewond geraakt bij een aanrijding in de Kempe- naerstraat. De vrouw liep op het zebrapad, toen zij een auto langzaam zag naderen. Zij vermoedde dat de auto^ zou stoppen. De bestuurder" echter, een 55-jarige man uit Rijnsburg, had zijn aandacht gericht op een winkelpand waar het alarm afging en reed door. De vrouw werd met een lichte hersenschud ding en enige kneuzingen overgebracht naar het AZL. BRAND IN FLATWONING VOORSCHOTEN Een brand heeft van nacht flinke schade aartgericht in een flatwo ning aan de Schoolstraat in Voorschoten. Vermoedelijk is het vuur ontstaan in een toi- letkast in de badkamer maar de precieze oor- .zaak is nog niet bekend. De bewoners zijn op dit moment op vakantie. De brandweer was geruime tijd bezig met het bluswerk. Er werd vooral veel rookschade aangericht. Versmallingen in Lindelaan LEIDERDORP Er komen twee snelheids- remmende voorzieningen in de Lindelaan in Leiderdorp. De bewoners van deze straat hebben hun mening kenbaar gemaakt over de meest geschikte oplossing. Uiteindelijk is gekozen voor twee wegversmallingen: één bij de kruising met de Kastanjelaan en één te genover de Meidoornstraat. De werkzaamhe den beginnen deze week. Het is nog niet be kend tot wanneer de aanleg duurL VOORSCHOTEN Woodsong, de 6-jarige bruine ruin uit de stal Chranta en met als rijder L. A. van Dooyeweerd, heeft na een langdradige maar op sommige momen ten uiterst spannende wedstrijd, de kortebaan draverij in Voorschoten gewonnen. De zeer vele bezoekers werden lang op de proef gesteld, want de totale wedstrijd vergde meer dan vijf uur. Wood song wist in de beslissen de ronde Utopia, de 8-jari- ge bruine merrie met als rijder T. H. Kooyman te verslaan. Om de 3de en de 4de plaats was zelfs een kamprit nodig tussen Ros Performer en Yonika Le- lywaard, die tenslotte ge- Dobbelaars aangehouden VOORSCHOTEN Vier illegale gokkers zijn gister middag door de politie van Voorschoten aangehou den. De vier mannen hielden zich tijdens de korte- baandraverijen in de buurt van de biertent bezig met een dobbelspel waarbij zij geld inzetten. Zij werden op heterdaad betrapt. De dobbelaars variëren in leeftijd tussen de 32 en 39 jaar en zijn afkomstig uit Hoorn, Den Helder, Ilpen- dam en Hippolytushoef. De kortebaandraverij trok gisteren veel belangstelling. wonnen werd door Ros Performer. Er zat weinig vaart in de wed strijd. De warmte deed blijk baar zijn invloed gelden op de rijders en de dravers. Er wa ren vele valse starts, rijders kwamen regelmatig te laat met hun dravers op de baan en er waren zeer vele kam- pritten. Officieel diende de eerste start plaats te vinden om half twee maar het duurde tot bijna twee uur voordat het startsein voor de de omloop plaats vond. Dat mocht het talrijke publiek, veel meer dan voorgaande ja ren, echter niet deren. Er werd lustig gegokt via de toto- lisator en ook via het verbo den dobbelspel. Het mooie weer zorgde voor een bijzondere paardenmarkt- dag. Zelfs nadat de handel in paarden officieel was afgelo- rond het middaguur, paardenhandelaar, die een „dammetje" drie maal wist te verkopen en uiteindelijk toch met zijn eigen trouwe diertje huiswaarts ging. Hoe het bleven er nog veel bezoekers mogelijk is, weet alleen de en onder het schaduwrijke paardenhandelaar. bladerdak van de Voorstraat De overige handelaren waren waren de gelegenheidsterrasjes unaniem in hun mening: van de horeca-bedrijven zeer „Veel bezoekers, maar weinig gewild. De handel in paarden vertering of handel". Waren was zeer willig, aldus een vorig jaar zo rond twee uur in de middag alle haring en pa ling karren helemaal los, dit keer gebeurde dat eerst in de avond, want nadat de korte baandraverij velen uit het cen trum weggetrokken had, kwa men vele bezoekers in de avonduren weer terug om te genieten van een prachtige show door „Het Gareel" met bespannen paarden voor antie ke wagens. Automobilist zwaar gewond Op de provinciale weg tussen Woubrugge en Hoogmade is gisteren een inwoner van Al phen aan den Rijn ernstig ge wond geraakt. De man reed met zijn auto tegen een boom. De oorzaak van het ongeval is onbekend. De man is overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Kwaliteit zwemwater Valkenburgse meer sterk verbeterd VALKENBURG De kwali teit van het zwemwater in het Valkenburgse meer is goed. Dit blijkt uit een onderzoek dat is uitgevoerd door de pro vincie Zuid-Holland. Vorig jaar was het water in deze pro vinciale recreatiepias nog slecht; zwemmen werd toen ook afgeraden. Uit de mon sters die elke twee weken worden genomen, blijkt dat de kwaliteit aanzienlijk is verbe terd. Bij de ingang van het meer staat tegenwoordig een bord waarop de resultaten van dit tweewekelijkse onderzoek worden aangegeven. Burgemeester Wagenaar koninklijk onderscheiden DEN HAAG/ALKEMADE Burgemeester J.S. Wagenaar van Alkemade heeft vanochtend een koninklijke onder scheiding gekregen. De commissaris van de koningin, mr, S. Patijn, speldde hem in het Haagse Provinciehuis de versier selen behorende bij deze onderscheiding op. Burgemeester Wagenaar werd benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau ter gelegenheid van zijn pensionering per 1 augustus van dit jaar. Warmondse YYV bestolen WARMOND Een deel van de contributiegelden en giften van de Warmondse VVV is vrijdagmiddag gestolen uit de kantoorboekhandel aan de Dorpsstraat waar het informa tiecentrum van de VVV is ge vestigd. t0taai js voor tien. duizend gulden aan geld en VVV-waardebonnen ont vreemd. Op vrijdagmiddag tussen vier en zes uur bezoch ten enkele Engels sprekende ionge mannen de kantoor boekhandel. Terwijl een van hen de verkoopster aan de praat hield, ontvreemdde een ander uit het achtergelegen kantoor twee geldkistjes. In een van de kistjes bevond zich het geld van de VVV alsmede VVV-cadeaubonnen. Het an dere kistje was het eigendom van de kantoorboekhandel en ook daarin zaten enkele dui zenden guldens. Mensen die tussen 16.00 en 18.00 uur iets bijzonders hebben gezien of gehoord wat in verband kan worden gebracht met de dief stal, worden verzocht contact op te nemen met de politie, 01711-10073. KATWIJK De Kat- wijkse politie heeft de strijd aangebonden met de willekeurig geplaatste re clameborden. Alles wat om lantaarnpalen of ver keersborden geknoopt zit, wordt er afgesloopt. Een speciale politie-eenheid met aanhangwagen, die normaal wordt gebruikt voor het ophalen van ge vonden of verkeerd ge stalde tweewielers, rijdt door het dorp om de ge plakte affiches te kunnen verwijderen. Het enige dat wordt gedoogd, zijn de menshoge reclamebor den, in helgeel voorzien van schreeuwende letters, die een voetbalwedstrijd tussen arties ten en politici aankondigen. Of het door de zomer komt of dat de tijdgeest Katwijk raakt is niet duidelijk, in ieder geval is de badplaats volgeplakt is met aankondigingen. Waar schijnlijk roept het ene affiche het andere op, want sinds de tegen de regels in geplaatste grote gele borden met de aan kondiging van een „speciaal gebeuren" op zaterdag 2 au gustus, neemt men het niet meer zo nauw. Vrijwel iedere lantaarnpaal laat inmiddels weten dat de „Heil drivers" Katwijk aandoen. Zelf getim merde en geschilderde borden kondigen aan dat het publiek in groten getale aanwezig dient te zijn bij de spectaculai re show van de autocoureurs. Mits tijdig en uitvoerig aange vraagd is het toegestaan een twintig biljetten in Katwijk op te hangen. Een vrijbrief heeft echter de organisatie van het sportgebeuren op 2 augustus gekregen. Alhoewel de borden te vroeg geplaatst zijn en veel groter dan normaal toegstaan, gedoogt burgemeester Bos deze borden. Anderen die denken dat dit een precedent schept, komen echter bedrogen uit. Zonder pardon en daadkrach tig grijpt de plaatselijke politie in. Een „plakgroep" van circus Boltini heeft dat aan den lijve ondervonden. Gewend als zij dat de laatste jaren waren, plakten zijn hun circusaan kondigingen her en der in het Zeedorp. De organiserende Oranjevereniging had echter vergeten aan te vragen of men mocht plakken. Alhoewel het de tiende keer is dat het circus komt, en men de afgelopen ja ren wel mocht plakken, mocht het dit jaar niet. De plakkers werden dan ook gehouden. De regels in Katwijk zijn, al dus de gemeente duidelijk: „Reclame maken mag, mits het niet te groot is, zeven da gen voor het evenement en tij dig aangevraagd. Iedere over treding wordt bestreden". Buitenspelen Bij Sjelter in Leiderdorp kunnen kinderen van 4 tot 12 jaar oud woensdagoch tend tussen tien en twaalf terecht voor buitenspelen in De Houtkamp. De kos ten bedragen 1,25. 's Middags speelt Theater Klapsigaar vanaf half twee „De Gouden Gehei menshow". De voorstel ling is bedoeld voor kinde ren véin 4 tot 12 jaar oud. Kaarten voor 3,50 zijd van tevoren verkrijgbaar. Brother Enemy In het Evangelisch Ont moetingscentrum De Ark aan het Picképlein 1 in Noordwijk aan Zee wordt woensdag de film Brother Enemy gedraaid. De film gaat over een groepje jeugdige vandalen, dat als alternatieve „straf" een poppenshow met een bijbels karakter moet ma ken. De film begint om 22.00 uur. De toegang is gratis. Marcia Marcia "T", in het dage lijks leven Saskia geheten, treedt vrijdag 1 augustus op in bar-dancing Blues Brothers aan het Henri DunantpJein in Hillegom. Ze heeft eerder gezongen bij de formatie Energy en het meidengroepje Fata Morgana. Binnenkort brengt ze haar eerste sing le uit. Blues Brothers gaat om negen uur open. Orgelconcert Jan van den Berg, hoofd organist van de Nieuwe Kerk in Delft, bespeelt vrijdag het Van den Heu vel-orgel in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwijk aan Zee. Hij speelt composities van Bach, Medelssohn en Guil- mont en ook eigen werk. Het concert begint om kwart over acht. Toe gangskaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij het VVV-kantoor in Katwijk en op de avond van het concert aan de kerk. Ze kosten zes gul den. CJP'ers en 65-plus- sers betalen vier gulden vijftig, kinderen tot 12 jaar drie gulden. ROELOFARENDSVEEN De vakantievreugde tijdens de week van „open huis" en „huttenbouw" in Roelofarendsveen wordt morgenmiddag extra verhoogd met optredens van een clown genaamd „Malle Mat". Tussen drie en vijf uur 's middags vertoont Malle Mat meesterlijke staaltjes van goochel- en jon gleurtrucs, hij bespeelt diverse muziekinstrumenten en doet aan play-back in de grote tent die het Comité Vakantiespelen Alke made heeft opgezet op het terrein achter Amstelland in Roelofa rendsveen. Kinderen die een weekkaart hebben voor de vakantiespelen hoeven niets bij te betalen als zij Malle Mat willen zien. Voor de overigen geldt dat zij a 1,50 een dagkaart moeten kopen. Nieuw dit jaar tijdens de vakantiespelen in het onderdeel „Ach terwerk in de kast" naar het gelijknamige televisieprogramma. Op donderdagmiddag mogen de kinderen net als bij het televi sieprogramma vertellen over wat hen bezig houdt. Dit wordt met een videocamera opgenomen en gelijktijdig wordt voor de aanwezigen in de tent uitgezonden, 's Avonds tijdens het song festival en de play-backshow wordt de band nog eens gedraaid. Een ander nieuw onderdeel bij de vakantiespelen is een super sjoelbak van vier meter lengte. Bovendien wordt er iedere mid dag in de grote tent een videoprogramma met leuke kinderfilms gedraaid. De traditionele rommelmarkt wordt aanstaande donderdagoch- ten gehouden. De kinderen kunnen dan hun afgedankte speel goed of andere spulletjes voor een zacht prijsje aan elkaar ver kopen. Dit gebeurt in het dorpje van door de kinderen zelfge bouwde hutten. Deze hutten worden traditiegetrouw gebouwd van restanten hout, die door het „Comité Vakantiespelen Alke made" met bijzonder veel moeite bijeen gebedeld is. De clown Malle Mat treedt morgen in Roelofarendsveen op. WOUBRUGGE De jeugd uit Hoogmade en Woubrugge is in de week van 4 tot en met 9 augustus weer welkom op de kinderspeelweek „Woutje Brugge'Maandag beginnen de vakantiebezigheden met een kinderkermis op het speelterrein van Verenigi- gingsgebouw De Wijk aan de Schoolstraat 20. s Avonds wordt er een fietstocht van twintig kilometer gehouden. Dinsdag is „bioscoopdag" op het terrein van De Wijk. 's Morgens zijn er films voor de allerkleinsten; 's middags voor de jeugd tot tien jaar en 's avonds komen de kinderen boven de tien jaar aan hun trekken. De huttenbouw is dit jaar op donderdag. De entree voor het bouwterrein naast De Wijk bedraagt drie gulden per deelnemer. Aanvang negen uur 's ochtends. De vrijmarkt biedt de huttenbouwers de kans zich van hun onderko men te ontdoen. Voor de lutte le prijs van een gulden per stuk gaan de hutten van de hand. Burgemeester D. Brou wer de Koning verricht de of ficiële opening om vijf uur 's middags. De poppendokter houdt vrijdag spreekuur in De Wijk. 's Middags en 's avonds wordt er een playbackshow gehouden. Zoals elk jaar wordt Woutje Brugge zaterdag afge sloten met een viswedstrijd vanaf 8.00 uur bij het gemeen tehuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11