I De rustige nacht van Greg Lemond fruc met handschoen doorkruist kansen sportuitslagen £eidóc@otumtt TOUR DE FRANCE WINNEN EN MILLAR STAPPEN SAMEN AF Op de losse tour EDERLAND DOOR CUBANEN VERRAST MET OUDE ACT ORT .'ZATERDAG 26IULI1986 PAGINA 7 ort op tv 1 (DAAG 1,1A.25 uur Veronica Ierland 2, 14.00 uur WK ikbal en Tour de France. Ierland 2, 18.45 uur: Tour de ce. lië Nederlands, 15.40 en uur. Tour de France. gié Nederlands, 22.30 uur >rt op zaterdag. gië Frans, 15.40 uur Tour de nee. Island 1, 18.05 uur Sport- fl. Island 2, 22.20 uur. Oas Ak- le Sport-Studio. Island 3, 19.00 uur Sport lm sten. 1, 10.00 uur Grandstand. 1, 22.55 uur Gemenebest- 2, 14.55 en 00.25 uur Cric- C 2, 20.00 uur Gemenebest en 13.05 uur. Worstelen. Channel, 14.30 uur Ameri- football. Channel. 15.30 uur Motor- RGEN Ierland 2, 13.00 en 17.25 uur en NK golf Noordwijk. Ierland 2, 14.00 uur WK ikbal en Tour de France, jerland 2, 19.00 uur Studio ort gië Nedertande, 15.30 uur ir de France. Igië Nederlands, 20.05 uur iweekend. gië Frans, 15.30 uur Tour de nee. 5. 18.25 uur Golf. Island 1, 14.15 uur Auto- rt: GP West-Ouitsland. l island 1, 18.10 uur Sport - i island 1, 19.50 uur. Sport- iau-Telegramm. island 1, 22.45 uur WK termen Sofia. itsland 2. 17.22 uur Die ort-Reportage '2, 21.30 uur Olympia igptsland 3, 19.00 uur: Sport im C 1, 10.55 en 22.55 uur Ge- 3 nebestspelen. C 2,14.55 uur. Sunday grand- nd. I C 2, 19.30 uur. Gemenebest- t C 2, 00.40 uur Autosport, y Channel, 14.35 uur Ameri- i football. t y Channel, 16.00 uur Zeilen: 3 smaranrace rond Texel, t f Channel, 22.00 uur Austra- ii voetbal. ropa TV, 15.30 uur Auto- Tt rope TV, 21XM uur Spoil. jfde ritzege iria Canins DE DOME Maria Ca- heeft op de Puy de Dome vijfde etappezege in de e van Frankrijk voor da- veroverd. In de twaalfde >pe over 51 kilometer van 3 ara naar de top van de Puy ledigde de Italiaanse met 1 >t gemak de gele-leiders- „La Mamma" speelde tij de beklimming van de de Dome met de concur- es. De 37-jarige deelde la- kele speldeprikjes uit, ze zich definitief af- ierde en de eenzaamheid Aanvankelijk volgde ploeggenote Imelda Chi- in het wiel, maar drie ki- ter voor de top moest ze en viel ver terug. De irikaanse Inga Thompson itelde zich na haar zware nking tijdens de Alpenrit- Met 1 minuut 31 seconden erstand passeerde zij als ede de streep. Jeannie go, de wereldkampioene, im weer een minuut later ten. De Nederlandse rijd- speelden geen rol van be- Van kilometer tot kilometer PUY DE DOME In Saint-Etienne starten 134 renners voor de 21e etap pe van de Ronde van Frankrijk over 190 kilometer naar de top van de Puy de Dome. Voor de laatste bergrit is het warme weer. 2 km: Müller ontsnapt. 9 km: Müller ingelopen. 15 km: Eerste tussensprlnt: 1. Dirk de Wolf (6 sec. tijdaftrek), 2. Da Silva (4 sec), 3. Louvel. 22 km: Tweede tussensprlnt: 1. De Wolf, 2. Brun, 3. Arnaud. 34 km: Derde tussensprlnt: 1. De Wolf, 2. Winterberg, 3. Arnaud. 49 km: Doorkomst Croix de l'Homme Mort (1e cat): 1. Hlnault, 2. Castaing, 3. Bernaudeau, 4. Herrera, 5. De Vos. 6. Criquielion. 63 km: Doorkomst Col Pradeaux (3e cat): 1. Hinault, 2. Castaing. 3. Leali, 4. Herrera. 81 km: Fuerte alleen weg. Lavainne, Lauritzen, Roche. Bernaudeau. Rooks, Wljnants, Early, Hernandez. Jimenez en Gaston sluiten aan. 88 km: Doorkomst Col Fourches (2e cat): I. Hinault. 2. Chozas, 3. Cas taing. 4. Bernaudeau, 5. De Vos, 6. Van Lancker. 95 km: Doorkomst Col Toute's (2e cat): 1. Lejarreta, 2. Nevens. 3. Early, 4. Bernaudeau, 5. Gaston. 121 km: Nevens ontsnapt. 132 km: Achttien renners, o.a. Ducrot en Van Wijk, bij Nevens. 137 km: Vierde tussensprlnt: 1. Klefel, 2. De Wolf. 3. Winterberg. 140 km: Hergroepering. Bondue starl solo. 149 km: Bondue 50 sec. voor Van Calster, Mëchler. Mottet, Early, De 154 km: Doorkomst Cote Cheynat (3e cat): 1. Bondue, 2. Peelers, 3. Early, 4. Mëchler. 162 km: Achtervolgers bij Bondue. 163 km: Vijfde tussensprlnt: 1. Van Calster. 2. Maechler, 3. Mottet. 168 km: Doorkomst Cote Nadaillat (2e cat): 1. Peeters, 2. Early, 3. Mach- Ier, 4. De Vos, 5. Van Calster. Rami rez In achtervolging op kopgroep. 183 km: Kopgroep 3 min. voor op Ra mirez en 7 min. op peloton. 190 km: Mëchler wint 21e etappe voor Peeters. Lemond behoudt gele trui. PUY DE DOME Met het af stappen van Peter Winnen en Robert Millar werd eens te meer aangegeven dat deze Tour niet geschikt was voor renners met een „klein motor tje". De twee fragiele klim mers uit de formatie van Peter Post hadden fysiek nog wel voldoende weerstand tegen de hardheid van het routesche ma, maar niet tegen de hard heid van de koers. Op het mo ment dat de wedstrijd zich verplaatste naar het hoogge bergte, waar ze in samenwer king hadden moeten toeslaan, hadden Winnen en Millar hun reserves al opgebruikt. Ze gin gen door de knieën, werden ziek en staakten in de 21e etappe ontluisterd de strijd. Millar, die de rustdag in l'Al- pe-d'Huez met koorts in bed doorbracht, wilde al niet meer starten voor de negentiende etappe. De Schot werd door Peter Post in koers gehouden. Gisteren liep Millar vele mi nuten achterstand op in de be klimmingen. Post riskeerde het niet andere renners dan Winnen bij hem te laten ter ondersteuning. Van Lancker en Nulens hadden de opdracht bij Vanderaerden te blijven met het oog op de groene trui. Peter Winnen zei voor de start van de 21e etappe, dat hij zich eigenlijk te ziek voelde om te kunnen wielrennen. „Ik heb nauwelijks gegeten. Het toilet kreeg vaak bezoek van mij". Hoe krachteloos Winnen was geworden bleek onderweg. Toen Millar gelost werd, kon Winnen eenvoudig niet bij de Schot blijven. Millar reed har der, omdat Winnen last van de darmen bleef houden. Doorrij den was zinloos. Voor zijn op gave had Winnen de helft van de criteriums in de eerste week na de Tour al laten af zeggen. Koffie Bernard Hinault, in zijn afscheidsjaar voor het eerst in zijn loopbaan bergkoning in de Tour, krijgt zondag zijn gewicht in koffie. De prijs is afkomstig van de gezamelijke koffie planters in Colombia. Fair Play Gerrie Knetemann, donderdag gestraft omdat hij de tijdrit voor een deel aan het wiel van de Spanjaard Gorospe reed, kreeg gisteren de Fair Play-prijs. Hij werd daardoor ver plicht een paar sokken van an het Steunfonds voor de Olympische Spelen van 1992 in Parijs te dragen. Geel Johan van der Velde zei voor de start van de 21e etappe graag als enige Nederlandse winnaar van een Touretappe - en gele-truidrager - aan de keten van Nederlandse criteri ums te willen beginnen. „Mijn prijs is gemaakt", zei hij in Saint-Etienne. „Reken maar dat ik tijdens de laatste etappes alle Hollanders terugpak". Op weg naar de Puy de Dome hoefde Van der Velde niet in actie te komen. Moe Voor het eerst sinds de eerste etappe haalde Gerrit Solleveld geen punten voor de rode trui. „Ik ben moe", zei Solleveld voor de start, „ik sta ver genoeg voor om er eens mijn ge mak van te nemen bij de sprints". Greg Lemond in gesprek met de Franse president Valery Giscard d'Estaing. PUY DE DOME „Van nacht zal ik eindelijk rus tig kunnen slapen". De ogen van Greg Lemond stonden vrolijk in het smalle gezicht. Op de Puy de Dome waar de 150.000 toeschouwers voor een ge weldige chaos zorgde, zat Greg Lemond na zijn hul diging in een tent. Voor de tentopening hielden drie gendarmes de wacht. „Laat hem maar door", riep Lemond en zo kon dit exclusieve interview wor den opgetekend. „Ik heb tien nachten slecht gesla pen", vertelde Lemond, „mijn situatie kun je ver gelijken met iemand die ruzie heeft in het eigen gezin. Ik voelde me niet meer veilig, niet echt meer op mijn gemak. Ze hebben er alles aangedaan om me geestelijk kapot te krijgen, het is ze niet ge lukt". Vanmorgen nog zei je moeder tegen sponsor Tapie dat als het akkoord dat inhoudt dat jij de ronde wint, niet wordt nage leefd in de ploeg, ze zich maandag in Parijs op zijn bu reau zal melden en een aan klacht zal neerleggen. Le mond: ,',Ach, mijn familie is natuurlijk hypernerveus. Ze weet dat er grote belangen op het spel staan. En dan krijg je dit soort uitspraken". Is Greg Lemond van mening dat hij in eigen kring is tegen gewerkt? „Dat heeft iedereen kunnen zien. Driekwart van mijn ploeg zag natuurlijk Hi nault en achteraf kan ik het ook wel begrijpen. Maar Hi nault had nu eenmaal die be lofte vorig jaar gedaan en hij heeft deze ploeg gesticht. Het zijn zijn vrienden die hij heeft binnengehaald. Zolang Hinault een kans had op de eindzege is de ploeg voor hem blijven werken. Ik heb in feite de Tour bijna alleen gewonnen". En dus is de kans aanwezig dat Lemond volgend seizoen bij een andere ploeg rijdt. De gele trui-drager: „Het zit zo. Als ik wil kan ik op het einde van dit seizoen voor een ande re ploeg tekenen. Tapie kan geen enkel recht op mii doen gelden. Maar als ik wil moet Tapie mij nog twee jaar beta len, ik heb wel contractueel een optie op hem. Voordat ik de Tour verlaat ga ik met hem praten en ik vraag hem hoe lang hij nog in de wielersport wil blijven en als ik zijn ant woord ken, neem ik een be slissing". Aanbieding Lemond zal ongetwijfeld over de nodige aanbiedingen be schikken. „Je gelooft het niet, maar ik hoef zo maar mijn handtekening te zetten bij vijf grote sponsoren in Frankrijk, Italië en Spanje. Ze weten wat ik nu bij Tapie verdien (één miljoen salaris per jaar, red.) maar dat schrikt die mensen niet af". Het moet voor de gele trui drager een geruststelling zijn dat Bernard Hinault op de Puy de Dome 52 seconden heeft verloren. Lemond: „Dat is heel goed voor mij want het be daard de gemoederen langs de weg. Je weet immers nooit of iemand van zijn supporters niet zijn hoofd verliest. Hij heeft maar een fles tegen mijn voorwiel te gooien en ik ben misschien uitgeschakeld. Hoe groter de kloof tussen Hinault en mij is, hoe beter". In Franse kranten spreekt men van een kleine winnaar. Lemond uiterst fel: „Ik ben de enige renner in deze Tour die geen inzinking heeft gekregen. Ik doe een grote inspanning en de volgende dag ben ik die vergeten, dat kan niemand. Het was een zware ronde en de man die in deze ronde als eerste finisht kan onmogelijk een kleine winnaar zijn". Reacties De reacties in de Verenigde Staten op de prestaties van Greg Lemond komen ook ein delijk op gang. „Ik werd we reldkampioen in Zwitserland en maar drie procent van de Amerikanen wist het. Ik won de Dauphine en de Superpres tige en niemand wist het in de USA. Dat waren teleurstellin gen voor mij. In Europa werd ik gevierd, thuis bleef ik de grote onbekende. In die dagen wanhoopte ik wel eens dat de Amerikanen zich ooit voor wielrennen gingen interesse ren. Maar wat nu gebeurt be tekent een grote omwenteling. Elke avond wordt de Tour door de televisie uitgezonden, het enthousiasme groeit met de dag. Veertig Amerikaanse journalisten en fotografen zijn nu al in de Tour en er zijn er nog meer onderweg. Zondag staan zes Amerikaanse televi siestations met eigen camera ploegen in Parijs op de Champs des Elysees. Toen ik in 1983 wereldkampioen werd, stuurde een krant een plaatse lijke correspondent in Reno naar mij toe. Van hem werd slechts een klein berichtje ge publiceerd". Lemond, vervolgens met een zucht: „Elke avond moet ik te gen de receptie van mijn hotel zeggen dat ze geen telefoonge sprekken naar mijn kamer doorgeven. Anders wordt ik gek. Ze bellen nu uit heel Amerika. Er zijn mensen die mij alleen maar geluk willen wensen, andere doen mij zake lijke voorstellen. Enkele in dustriëlen hebben mij meege deeld dat ze veel geld in het wielrennen willen investe ren". De erkenning in eigen land is er eindelijk. „Wat dit betreft doet de dagelijke berichtge ving via de televisie wonde ren. Ook in de kranten staat nu veel meer over de Tour dan in voorgaande jaren. De New York Times maakt flinke verslagen en de andere kran ten kunnen nu niet meer ach terblijven. De Tour heeft his torie. Vroeger dachten de mensen in Amerika dat wiel rennen een typische Europese sport was en dat alleen Euro peanen hard konden fietsen. Ze hebben nu ontdekt dat een Amerikaan op het punt staat de belangrijkste wielerwed strijd van het jaar te winnen. Dit streelt hun nationale trots. Dat effect was er toch ook in Nederland toen Zoetemelk de Tour won. Natuurlijk ligt die grote plas tussen mijn land en de Tour. Ik koester niet de il lusie dat straks elke Ameri kaan zich door mijn Tourzege aangesproken zal voelen, maar ik denk wel dat er over enkele jaren de Verenigde Straten een belangrijk wielerland zul len zijn". Hoe komt het dat je hier zo rustig zit te praten. Dat was bij Merckx en Hinault twee dagen voor Parijs niet mogelijk? Le mond: „Je moet proberen on der alle omstandigheden jezelf te zijn en te blijven. Eén van mijn trucs is dat ik mezelf elke dag voorhoudt dat er niets bij zonders aan de hand is. Daarin heb ik mezelf getraind. Teveel emotie is slecht voor het cen trale zenuwstelsel. Ik kijk ook met opzet niet veel naar de gele trui. Als ik op mijn kamer ben, hang ik hem niet over een stoel, maar ik stop hem weg in mijn koffer tot de vol gende ochtend. Dan pas kijk ik weer verder. Heel gewoon doen alsof- er niets aan de hand is, dat is mijn grote kracht". ITERDAM Zoals cht worden verwacht iben de Nederlandse ikballers de wedstrijd en de aanstaande we ikampioen Cuba ihts kunnen gebruiken de spieren wat warm louden. In één uur en kwartier en na zeven ings was het karwei ir de Caribische ploeg eravond in Rotterdam laard en stond de dstand van 12-1 op het j rebord. 11 armee Nederland overigens 'e irestatie van de Verenigde )e|en verbeterde. De Yanks imen woensdag niet aan run toe tegen Cuba en isiduceerden slechts twee er kslagen. De ploeg van ;r vey Shapiro scoorde dank a sen home-run van Charles •anus eenmaal en liet zes- d de bal zo doeltreffend het slaghout vertrekken tenminste het eerste kus- werd bereikt. Zodat Ne- 6 land door de Cubanen be- s ld niet was weggespeeld, 31 ;een in de eerste slagbeurt szins dreigde te gebeuren. m tze de Vries was voor de jr ede maal de taak van star- el) toebedeeld en na België 3r i dat voor de Haarlemmer 19 JUU t/m 2 AUGUSTUS 36 WORLD CHAMPIONSHIP BASEBALL alle WK-steden het minst ge outilleerd is. Dat belette de Cubanen uiteraard niet om in die eerste innings nog vier maal het volledige rondje te maken. Waarbij Kindelan dat deed door Mesa te imiteren. Visitekaartje Cuba had zijn visitekaartje af geleverd, zoals dat zo fraai heet. Maar het Nederlandse team, bij voorbaat verzoend met de gedachte dat een ne derlaag met redelijke cijfers al winst betekende, herstelde zich. Bij 4-0 maakte een fraai dubbelspel een einde aan de dadendrang van de wereld kampioen. Dat de vaderlandse honkballers door de stevige opening van de Middenameri kanen niet geïmponeerd wa ren bewees Judsel Baranco. Op het werpen van Omar Car- rero confronteerde hij de op ponent met een tweehonkslag, waarna evenwel de overige Nederlandse hits te verspreid vielen om in de score effectief te zijn. De liefhebbers van het woord je „als" kwamen in het begin van de zesde slagbeurt aan hun trekken. Een slagbeurt eerder tuinde het oranjeteam in zeer kansrijke situatie in een val, die de Cubanen nog wel eens voor een opponent willen opzetten. De „truc van de handschoen" heet die act en houdt in dat een in het ver re veld geslagen bal niet bij de werper belandt, maar in de handschoen van een honk- man. Die dan vervolgens van een moment van onoplettend heid van de tegenstander ge bruik kan maken door een van het kussen wegtrekkende honkloper simpelweg met een „uittik" te confronteren. Gewaarschuwd Cuba presteerde dat reeds in de openingswedstrijd van het toernooi tegen Porto Rico. Ne derland had dus gewaar schuwd kunnen zijn. En eens te meer bleek dat honkbal een spelletje is dat de uiterste con centratie vereist. Die bracht Thijs Vervaat, met Paul Smit en Urbanus na dit toernooi stoppend als international, aan het eind van de vijfde gelijk makende slagbeurt dus niet op. Met drie honken bezet en twee nullen liet de routi nier van Nicols zich door Mu- noz beet nemen op het eerste honk. Hetgeen vóór Urbanus nog maar een poging had kun nen doen in het slagperk de derde nul betekende. Weg kansen. Waarna Urbanus een ronde later dus uithaalde voor zijn tweede home-run van het toernooi, met niemand op de honken. Jammer. Cuba wenste er een zo kort stondig mogelijke avond van te maken, hetgeen begrijpelijk was, want de temperatuur in Rotterdam deed nu niet direct denken aan het klimaat dat de Middenamerikanen gewend zijn. Tot de vierde innings bleef Nederland redelijk in het spoor, maar de derde homer van het duel (Ulacia) met Me dina aan boord betekende het einde van Haitze de Vries, die werd opgevolgd door René Rijst. Die zich met zijn oncon ventionele, onderhandse stijl redelijk staande hield. Hij werd in de zesde innings ver vangen door Judsel Baranco, die zich met verve kweet van zijn rol als joker in het Neder lands team. Begonnen als aan gewezen slagman maakte hij voor de tweede keer zijn op wachting op de heuvel na een eerder optreden tegen Zuid- Korea. Dat weerhield de Cu banen er evenwel niet van de benodigde twee runs voor een voortijdig einde in de zevende slagbeurt in de boeken te doen noteren. Nederland had zich daarmee op een draaglijke wijze door de als ingecalculeerde nederlaag beschouwde ontmoeting met Cuba heengeslagen. Waarop nu weer even het oog kan worden gericht op partijen, waarin de winst wél kan wor den binnengehaald. Vanavond treft Oranje in Rotterdam de Nederlandse Antillen en mor genmiddag volgt in Haarlem het prestigeduel met Italië. Als die twee wedstrijden worden gewonnen zijn de beoogde vier winstpartijen al halverwege het toernooi binnen en kan dit wereldkampioenschap eigen lijk niet meer stuk. FRANK WERKMAN Afgelast Het duel tussen Zuid-Korea en België, dat gisteren moest wor den afgelast wegens de regen, zal dinsdag worden ingehaald. Mocht het de komende week ook regelmatig te slecht weer zijn om te spelen, dan hebben de organisatoren de mogelijk het toer nooi een dag te verlengen. Zondag 3 augustus zal dan de slotdag zijn. HONKBAL WK Nederland Nederland: 0 0 0 0 0 1 0=1 Cuba: 4 1 0 2 1 2 2=12 Werpcijfers Nederland: De Vries (4 inn.): 3-2-7-1; Rijst (2): 1-1-3-1; Ba ranco (1): 1-1-2-0. Cuba: Carrera (5): 1-1-6-1; Garcia (2): 3-0-1-0. Homerun Nederland: Urbanus. Cuba: Mesa. Kindelan, Ulacia. Venezuela: 0 10 13 4 11 0=11 Colombia: 0 0 0 2 0 0 1 0 0=3 Werpcijfers Venezuela: Celis Gonza lez (3 inn.): 1-0-3-0; Carlos Cardona (3 1/3): 0-1-4-0; Raul Velasquez (2 2/3): 1-1-0-0. Colombia: Sergio Ruiz (4 2/3 inn): 4-1-8-2; Alvara Altahona (2/3): 1-0-3-0; Manuel Hernandez (2): 1-1-4-0; Calizlo Gonzalez (1 2/3): 1-2- 2-0. Homeruns Venezuela: Juan Jime nez, Jose Lopez. Porto Rico: 20000210 0=5 Japan: 0 0 0 1 1 0 0 0 0=2 Werpcijfers Porto Rico: Feliciano (7 2/3 inn): 7-7-4-0; Rodriguez (2/3): 1- 1-1-0; Velez (2/3): 0-0-0-0. Japan: Nishizaki (6 inn): 3-2-6-1; Inomata (3): 1-4-0-0. Homeruns Porto Rico: Her nandez, Garcia, Morales. Japan: ImaL Taiwan: 00111110 x=5 Antillen: 00000000 0=0 Werpcijfers Taiwan: Hsieh Chang- Heng (9) 14-1-5-1. Antillen: Marlina (8) 1-6-5-1. Homerun Taiwan: Lu Ming-Tsu. Ver. Staten 010002000 0=3 Italië 201000000 2=5 Werpcijfers Verenigde Staten: Goff 1/3) 0-0-0-0; Mari (1 2/3) 2-1-2-0. Ho merun Verenigde Statèn: Narleski (2 innings solo). Stand: Cuba 5-10, 2. Zuid-Korea 4- 8. 3. Taiwan 5-8, 4. Verenigde Staten en Japan 5-6, 6. Nederland, Porto Rico, Venezuela en Italië 5-4, 10. Ne derlandse Antillen en Colombia 5-2 12. België 4-0. WIELRENNEN Tour de Franca: 1. Mëchler (Zwi-Boi- fava) 5 uur 32 minuten en 40 secon den, 2. Peeters (Bei-Raas) op 0.34, 3. Van Calster (Bel-Minguez) op 0.56, 4. Earley (Ier) Bazzo) op 1.22, 5. Devos (Bel-De Kimpe) op 1.55, 6. Mottet (Fra-Guimard) op 2.08, 7. Ramirez (Col-Bazzo) op 4.08, 8. Hampsten (Vst-Köchll) op 5.17, 9. Yvon Madiot (Fra-Guimard) op 5.22, 10. Montoya (Col-Mesa) op 5.37, 11. Bagot (Fra- Bazzo) op 5.39, 12. Criquielion (Bel- De Kimpe) op 5.43, 13. Van der Velde (Ned-Post) op 5.47, 14. Schepers (Bel-Boifava) op 5.49, 15. Rooks (Ned-Schuiten) op 5.52, 16. Bernard (Fra-Köchli) op 5.52, 17. Lemond (Vst-Köchli) op 6.00, 18. Zoetemelk (Ned-Raas) op 6.02, 19. Herrera (Col- Geminiani) op 6.10, 20. Cardenas (Col-Gozales-Linares) op 6.14, 21. Bernaudeau (Fra-Bazzo) op 6.22, 22. Claveyrolat (Fra-Thevenet) op 6.24, 23. Gaston (Spa-De Gribaldy) op 6.27, 24. Lejarreta (Spa-Perurena) op 6.28, 25. Pino (Spa-Minguez) op z.t., 26. Pensee (Fra-Legeay) z.t., 27. An derson (Aus-Post) op 6.35, 28. Gavll- let (Fra-Guimard) op 6.39, 29. Cari- toux (Fra-Bazzo) z.t., 30. Rodriguez (Spa-Minguez) z.t., 32. Zimmermann op 6.39, 34. Hinault op 6.52, 45. Veld- scholten (Ned-Schulten) op 7.31, 51. Nulens (Bei-Post) op 7.54, 54. Van Lancker (Bei-Post) op 8.04, 64. Emonds (Bei-Raas) op 8.15, 68. Van Wijk (Ned-Schuiten) op 8.23, 75. Roosen (Bei-Raas) op 8.36, 79. Kne temann (Ned-Schciten) op 8.37, 103. Ducrot (Ned-Raas) op 9.19, 104. Poels (Ned-Raas) op 9.34, 122. Van der Poel (Ned-Raas) op 10.39, 126. Solleveld (Ned-Raas) op 12.06, 128. Vanderaerden (Ned-Post) op 12.27, 132. en laatste Castaing (Fra-Theve- net) op 17.39. Opgegeven: Millar (Sch-Post) en Winnen (Ned-Post). Algemeen klassement: 1. Lemond (Vst-Köchli) 98.30.29. 2. Hinault (Fra- Köchli) op 3.10, 3. Zimmermann (Zwi- Boifava) op 10.54, 4. Hampsten (Vst- Köchli) op 18.50, 5. Criquielion (Bel- De Kimpe) op 24.36, 6. Pensee op 25.59, 7. Rüttlman (Zwl-Kóchli) op 30.52, 8. Pino op 33.00, 9. Rooks op 33.24, 10. Madiot op 33.27, 11. Ca brera (Col-Echevarri) op 35.28, 12. Bernard op 35.47, 13. Pascal Simon (Fra-Legeay) op 37.44, 14. Chozas (Spa-Gonzales-Linares) op 38.48, 15. Montoya op 45.36, 16. Mottet (Fra- Guimard) op 45.58, 17. Claveyrolat op 46.02, 18. Lejarreta op 49.13, 19. Bagot op 51.38, 20. Caritoux op 52.39, 21. Jimenez (Col-Geminiani) op 55.42, 22. Herrera op 56.00, 23. Bauer (Can-Köchll) op 56.02, 24. Zoe temelk op 57.04, 25. Blanco (Spa- Gonzales-Linares) op 1.03.16, 26. Bernaudeau op 1.04.00, 27. Florez (Col-Geminiani) op 1.05.54, 28. Gavil- let op 1.08.17, 29. Stevenhaagen (Ned-Schuiten) op 1.10.40, 30. Mujika (Spa-Perurena) op 1.11.10., 39. An derson op 1.19.41. 52. Van der Velde op 1.37.55, 54. Nulens op 1.39.10, 61. Veldscholten 1.42.57, 64. Poels op 1.44.17, 69. Peeters op 1.49.11, 70. Emonds op op 1.49.19, 81. Ducrot op 1.57.56, 84. Knetemann op 1.58.34, 89. Van Lancker op 2.01.53, 90. Van Wijk op 2.02.35, 101. Solleveld op 2.09.04, 103. Roosen op 2.10.46, 110 Van der Poel op 2.14.20, 125. Vande raerden op 2.22.30, 132. en laatste Salvador (Spa-Perurena) op 2.55.31. Dagploegenklassement: 1. Bazzo 16.49.09, 2. Boifava op 1.19, 3. Min- guez op 2.54, 4. Guimard op 3.00, 5. Raas op 3.42, 6. De Kimpe op 4.44, 8. Post op 9.07, 10. Schuiten op 11.45. Algemeen ploegenkl assement: 1. Köchli 295.21.18, 2. Legeay op 1.51.50; 3. Guimard op 2.00.50, 4. Schuiten op 2.24.50, 5. Boifava op 2.26.36, 6. Bazzo op 2.28.52, 7. Post op 2.31.08, 17. Raas op 3.57.19. Klassement tussensprints: 1. Solle veld 270 punten, 2. Arnaud (Fra- Echevarri) 120, 3. Van der Velde 86, 4. Gorospe (Spa-Echevarri) 60. Bergklassement: 1. Hinault 331, 2. Herrera 267, 3. Lemond 265, 4. Zim mermann 191, 5. Chozas 172, 6. Ca brera 159. Puntenklassement: 1. Vanderaerden 231, 2. Lemond 208, 3. Lieckens 188, 4. Criquielion 156, 6. Zimmermann 125. Tour des Femmes Dertiende etappe: 1. Maria Canins (Ita) 53 km In 1.51.28, 2. Inga Thomp son (Vst) op 1.31, 3. Jeannie Longo (Fra A) op 2.33, 4. Liz Hepple (Aus) op 3.44, 5. Dany Bonnoront (Fra B) op 3.52, 6. Imelda Chiappa (Ita) op 4.03. 7. Josianne Vanhuysse (Bel) op 4.08, 8. Claire Greenwood (Gbr) op 4.12, 9. Lory Laroy (Bel) op 4.16, 10. Roberta Bonamoni (Ita) op 4.18, 27. Monique de Bruin (Ned) op 6.33, 36. Heieen Hage (Ned) op 7.52, 37. Mieke Havik (Ned) op 7.55, 52. Corrie Timmer mans (Ned) op 10.31, 53. Connie Meijer (Ned) op 10.57, 66. Petra de Bruin (Ned) op 13.46, 72. Thea van Rljsnsoever (Ned) op 18.03. Algemeen klassement: 1. Canins 25.17.47, 2. Longo op 15.39, 3, Thompson op 22.35, 4. Hepple op 32.56, 5. Valerie Simonnet (Fra A) op 34.09, 6. Sandra Schumacher (Wdl) op 36.51, 7. Bonnoront op 37.04, 8. Virginia Lafarque (Fra B) op 37.41, 9 Dominique Damiani (Fra B) op 39.16, 10. Pascale Ranucci (Fra B) op 39.55. 20. Monique de Bruin op 47.28, 22. Havik op 49.59, 29. Hage op 53.05, 34. Timmermans op 59.29. 38. Meijer op 1.01.32, 50. Petra de Bruin op 1 *2.52, 64. Van Rrjnsoever op 1.48.06.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7