LEIDSE COURANT Ballesteros laat zich niet uit het veld slaan Stephan Faas zonder veel moeite bij laatste vier hand zoekt: huis OMGESPITTE GREENS IN NOORDWIJK LUKEN OP LAPJESDEKEN kunstagenda SPORT/KUNST EiidaeSowuwt ZATERDAG 26IULI1986 PAGINj Hugo Simon foutloos GEESTEREN De Oosten rijkse springruiter Hugo Si mon heeft de belangrijkste in ternationale rubriek van het CSI van Geesteren gewonnen. In de barrage bleef prijsrijder Simon op het Nederlandse fokproduet The Freak op nieuw foutloos en hij was bo vendien een stuk sneller dan Eric van der Vleuten en de Westduitser Peter Weinberg. De Nederlander Wout Jan van der Schans werd vierde. Hij maakte met het paard Olym pic Treffer geen springfout in de extra omloop, maar had wel een weigering. Rosberg stapt uit Formule I HOCKENHEIM De Fin Keke Rosberg zal zich aan het eind van het seizoen te rugtrekken uit de Formule I. De 37-jarige Rosberg, we reldkampioen in 1982, heeft die beslissing in Hocken- heim bekend gemaakt. Na de Grote Prijs van Australië, op 26 oktober in Adelaide, eindigt zijn actieve loopbaan als autocoureur. „Ik heb ik de formule I alles bereikt. Nu wordt het tijd, dat mijn gezin aandacht krijgt", ver klaarde Rosberg voor de training van de Grote Prijs van West-Duitsland. Roberts terug op de motor SUZUKA Kenny Roberts, de in 1983 gestopte drievoudig wereldkampioen motorracen, trekt morgen de leren overall weer aan. De Amerikaan, te genwoordig manager van het 500 cc- team met de rijders Mamola en Bald win, is de kopman van een trio met zijn werknemers, dat een gooi doet naar de winst in de acht-uursrace van Suzuka. De Japanse lange-afstandsrace telt voor het wereldkampioenschap endurance. De 34-jarige Roberts, die na '83 inciden teel nog actief was voor Yamaha, heeft laten doorschemeren, dat Suzuka zijn allerlaatste race wordt. In juni ging de Amerikaan, die zichzelf King Kenny noemt, bij testritten voor de Italiaanse "agiva-fabriek twee keer onderuit. Reijenga kampioen bij skütsjesilen SNEEK Na twintig jaar werd er weer een Lemster kampioen bij het skütsjesilen in Sneek. Jelle Reijenga, die al twee achtereenvolgende zeges voor eigen publiek voor zich had opgeëist, wist zijn naaste rivalen gisteren in een directe strijd te verslaan en ging onbe dreigd op het kampioenschap af. De wedstrijdoverwinning op het Snekermeer was voor de kampioen van vorig jaar, Keimpe van der Meulen uit Woudsend. Tot verbijstering van het Sneker publiek ver sloeg hij op de finish de Sne ker Pan van schipper Jan van Akker. Broekhof nieuwe coach BS Leiden LEIDEN Frans Broekhof wordt de nieu we coach van het eerste herenteam van BS Leiden. De Lissenaar, die het afgelopen sei zoen het eerste damesteam van BV Lisse onder zijn hoede had, bereikte afgelopen woensdag een akkoord met de Leidse eer- stedivisie-basketbalclub. Broekhof volgt Ruud Harrewijn en Frans Kales op, die bei den na het opheffen van het eredivisieteam van Leiden de club verlieten. Twee maan den geleden stapte Broekhof al van Lisse naar het Voorschotense Blitz over, maar die club kon zijn plaats in de eerste divisie niet aanhouden, vanwege een massale uittocht van spelers. Leiden nam toen de plaats in de eerste divisie van Blitz over. Hans Halve maan zal in het komend seizoen bij BS Lei den een soort managersrol vervullen. NOORDWIJK Severia- no Ballesteros laat zich niet zomaar uit het veld slaan. Anti-apartheid-de monstraties, een zich al evenmin erg gediscipli neerd gedragend publiek, bar slecht weer, een wat onbetrouwbare caddie en te harde muziek vanuit het zogeheten Promo-dorp - misschien leuk voor de sponsors, maar beslist minder voor de spelers op enkele dichtbij gelegen holes - konden de doorge winterde Spaanse profes sional gisteren bij het in ternationaal open golf- kampioenschap van Ne derland allerminst uit ca dans brengen. Hij kwam zijn favorietenrol tot nu toe keurig na en leidde na de tweede ronde met twee slagen voorsprong op zijn naaste concurrent, de jon ge Amerikaan Michael Al len. Niet echter het, ondanks alle concentratie-verstorende pro blemen, knappe spel van Bal lesteros, maar wel de verwer pelijke aktie van een onbe kend aantal demonstranten vormde gisteren het voor naamste onderwerp van ge sprek op de Noordwijkse golf club. Waar in de nacht van donderdag op vrijdag een drie tal greens werd omgespit om de wereld toch maar vooral te wijzen op de aanwezigheid van enkele Zuidafrikanen. De schade aan de zevende green kon nog bijtijds worden her steld, maar de derde en elfde waren dusdanig vernield dat spelen hierop volstrekt onmo gelijk was. Het gewoonlijke aantal van achttien holes dien de na een time-out van ruim een half uur te worden terug gebracht tot zestien. Een uniek feit dat het toernooi uiteraard danig beïnvloedde aangezien nu van een eventuele records core al geen sprake meer kan zijn. De anoniem gebleven demon stranten, die zich verschuilen achter de benaming „Mollen tegen apartheid", konden op bitter weinig sympathie reke nen. Voorzitter De Bruijne van de plaatselijke golfclub sprak van een schade van en kele duizenden guldens, ter wijl het nog onzeker is of met name de derde hole in de toe komst deels moet worden ge renoveerd en zodoende nog dieper in de beurs moet wor den getast. „De laatste twee dagen van dit toernooi zal waarschijnlijk wel op deze greens kunnen worden ge speeld, maar ze lijken nu op een lapjesdeken", aldus De Bruijne, die voor vannacht een aanzienlijk verscherpte bewa king gelastte. Het comité Zui delijk Afrika, dat donderdag de gelegenheid werd geboden op de parkeerplaats pamflet ten uit te delen, verklaarde gisteren trouwens niets met deze „sabotage-aktie" van doen te hebben. Laffe aktie Seve Ballesteros liet zich niet verleiden tot een politieke uit spraak. „Ik ben professional en speel net zoveel holes als ik moet spelen. Vandaag dus maar zestien, als het er slechts drie waren geweest, het is mij om het even". Hugh Baiocchi, wiens grootvader uit Florence kwam zodat de Zuidafrikaan mede over een Italiaans pas poort kan beschikken: „Een laffe aktie die nimmer goed valt te praten. Waarom willen die mensen nu toch niet be grijpen dat sport en politiek niets met elkaar te maken hebben? Golf is mijn beroep, ik kom hier naartoe om mijn brood te verdienen en dat wordt op deze wijze onmoge lijk gemaakt". Baiocchi, winnaar van het Ne derlandse Open in 1975, is overigens de enige échte Zuid afrikaan in Noordwijk. Tony Johnstone, Mark McNulty, Ed ward Webber en Philip Sim mons zijn weliswaar aangeslo ten bij een club in het land van premier Ian Botha, maar werden geboren in Zimbabwe (de eerste drie) en Australië. Zodat het ministerie van bui tenlandse zaken hen - in te genstelling tot de „pur-sang" Zuidafrikanen John Bland, Jeff Hawkes en Wayne West- ner - wel een visum verstrek te. Genoeg echter over de poli tiek, nu weer aandacht voor de sport en daarvan viel gis termiddag heel wat te genie ten. Seve Ballesteros, op z'n ronde langs de zestien holes vergezeld door misschien wel een kleine duizend maar al te vaak wat al te lawaaierige toe schouwers, toonde aan niet voor niets momenteel de on betwiste nummer één ter we reld te zijn. De Bask, bekend om zijn grillige temperament, had het weliswaar verschillen de keren aan de stok met z'n Amerikaanse caddie die naar zijn mening verkeerde aanwij- iingen gaf, maar slaagde er toch één slag onder de nu naar 64 verlaagde par te blijven. En bewees bovendien ondanks alle spanningen toch over een gezonde dosis humor te blijven beschikken. Na een fraaie bir die op de achtste hole gaf hij een aantal frivole danspasjes ten beste op de (veel te harde) muziek uit het nabijgelegen Promo-dorp. Zijn Zweedse metgezel Anders Forsbrand, die zich evenals de gehele Ne derlandse afvaardiging niet voor de beste 65 wist te kwali ficeren, was heel wat minder te spreken over de geluidso verlast. Vicente Fernandez, leider na de eerste dag, viel gisteren een aanzienlijk eind in de tussen stand terug. De Argentijn speelde vijf slagen boven par en staat nu op een gedeelde ze vende plaats, vijf slagen achter Ballesteros. De Spaans-taligen doen het ondanks het slechte weer (ook gisteren weer veel wind en regen) overigens goed in het Nederlandse Open. Im mers, ook de twee Spanjaar den José-Maria Olazabal en Manuel Pinero zijn nog aller minst af te schrijven voor de eindoverwinning. DICK KIERS ALPHEN AAN DEN RIJN Elfl ROCINEMA I (Van Bpelzelat straal 6, tel. 01720-20800): Po1 ce Academy (al); 14.00, 18.3t 21.00. EUROCINEMA II: Hig lf lander (16); 18.30, 21.00. EC ROCINEMA III: Jewel of the Nip (al); 13.45, 18.45, 21.15. EUR( CINEMA IV: Cobra (16); 13.4 18.45, 21.15. NACHTVOORSTELLINGEN EUROCINEMA I: Police Ac(_ demy III (16); za. 24.00. E ROCINEMA II: Debby does D< las (18); za. 24.00. EUROC NEMA III: Erotic Radio (18); z 24.00. EUROCINEMA IV: C bra (18); za. 24.00. KINDERVOORSTELLINGEN j EUROCINEMA IV: Peter Pal 14.00. Voor een uitgebreid! agenda, ook voor de kol mende dagen, raadplegj men „UIT", de gratis we< kelijkse bijlage van de^j krant. 56, tl i. di. 19.0)0 rate Kid II (al); Drie n een wieg (al); The jewel of »h Nile (al); 14.30, 19.00, 21.15; O of Africa (al) 20.00; E.T. (i 14.30. TRIANON (Breestra 31, tel. 123875): The Coca CoK, Kid (16); 14.30, 19.00, 21.15. zK 14.15, 16.30, 19.00, 21.1) J REX (Haarlemmerstraat tel. 071-125414); Meisje die de baas vallen (16); 19.00, 21.15. k NACHTVOORSTELLINGEN '1 REX: Gewaagd liefdesspjo (18); vr. za. 23.30. J. NOORDWIJK LIDO THEATEj (Pr. Bernhardstraat 01719-12800): Motief 1 moord (16); zo. 20.15. Tirolers weten vd hete wanten (16); vr. ma. d. 21.15. zo. 20.15. jc KATWIJK CITY THEATERS (Badstraat 30. tel. 01718-7407^ Delta Force (16); 14.45, 19.0|V 21.15. CITY THEATER G Brewsters millions (16); tijde, zie City I. CITY THEATER l)ll Teen Wolf (16); tijden zie Cityh CITY THEATER IV: SchimaL sky (16); 19.00, 21.15. rE SltLLINUtN d Ducks Veria dagspartijtje; 15.00. CITY: Troeltelbeertjes; 14.4 e: VOORSCHOTEN GREENW/* (tel. 01717-4354): Runaway tra (12); 19.00. To live and die ii (12); 21.15. KINDERVOORSTELLING Taran en de toverketel; 14.0) Troetelbeertjes; 15.45. WASSENAAR ASTRA (tl* 01751-13269): Absolute begif» ners (al); do. t/m zo. 20.00. Ab|' (al); ma t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLING De laatste eenhoorn; za. wo. 14.00. NOORDWIJK Het ten- nisjaar 1986 staat voor Stephan Faas, waar het de Leidse toernooien betreft, duidelijk in het teken van waarmaken. De voor Dek ker Tennis in de competi tie uitkomende Faas wordt allerwegen met Jan Siemerink als dé absolute Leidse topper ge zien. En dat is een status die steeds weer dient te worden bewezen. Tot nu toe had Faas het daarbij nog relatief gemakkelijk, de inwoner van Nieuw Vennep is op dit moment in Noordwijk immers pas bezig aan zijn tweede toernooi in het district Leiden. Het eerste evenement sloot hij, veel eerdef in het tennisjaar, al winnend af. Op de districts kampioenschappen bleef Faas de verzamelde concurrentie waarbij Jan Siemerink overi gens ontbrak de baas. In de eindstrijd klopte Faas Freek van der Capellen in twee aan trekkelijke sets, een zege waar hij nog tevreden aan terug denkt. „Ik was heel blij met die zege", verklaart Faas, die de komende weken ook op Roomburg en Zee en Duin acte de présence zal geven. „Ik stond voor het eerst in Leiden als nummer één geplaatst. En het is prettig te weten dat je die druk aankan". De gang van zaken op Unicum werkte bevorderlijk voor het zelfvertrouwen van de ook volgend jaar weer voor Dek ker spelende Faas. Die over gebrek aan zelfvertrouwen toch niet te klagen had. In de competitie ging het al voor treffelijk en mede daardoor verliepen ook de eerste toer nooien voorspoedig. Faas „Ik voel me meer een allroun- der, dan een vastheidsspeler" de optelsom verklarend: „Veel winnen betekent veel belangrijke punten scoren. En dat geeft dan weer zoveel zelf vertrouwen dat je in staat bent nog meer belangrijke punten te maken". Een optelsom die overigens niet wil dat de be langrijke punten niet eens door de opponent van Faas zouden kunnen worden ge scoord. „Tennis is wat dat be treft hard", beseft Stephan Faas. „Ook als je in een goede periode bent, kan je in de eer ste ronde verliezen. En dan lig je er gewoon uit". En dat is een ontwikkeling die Faas aan alle kanten tracht te voorko men. „In B gaat het erom zo constant mogelijk te spelen. Als je beter bent, moet je ge woon winnen. Pas dan mag je verder gaan denken". Dat „verder" impliceert inder daad dat Stephan Faas ambi ties koestert op redelijke ter mijn op de A-lijst terecht te komen. „Mijn doel op tennis gebied is alles er uit te halen wat er in zit. Nou, ik geloof niet dat er in mij een wereld topper schuilt. Maar een plaats op de A-lijst moet er naar mijn gevoel wel inzitten. En dan denk ik aan een echte A-plek. Ik bedoel: ik wil graag op de A-lijst komen, maar dan wel als een speler die regelmatig meer dan een rondje wint tij dens A-toernooien. En niet als iemand die er vrijwel altijd di rect weer uitligt". Stephan Faas wil zo constant mogelijk spelen: „Als je beter bent, vmm* moet je gewoon winnen". In dat laatste geval zou Faas een eventuele A-status wel de gelijk betreuren. „Want dan zou je een week lang trainen voor een partijtje, en daar heeft niemand wat aan. Ik ze ker niet. Want de kans dat je door een gebrek aan wed strijdritme qua niveau dan weer binnen de kortste keren een modale BI-speler bent, is dan heel groot". Het verschil tussen top B en A is overigens niet zo verschrik kelijk groot, weet de 's winters zo'n acht uur per week trai nende Faas. Zelf bewees hij dat van de winter al met zijn zege in een A-toernooi in As ten, terwijl mede-B-speler Frans Grimbergen kort gele den Festina A nog op zijn naam schreef. „In A zijn de meesten wat vaster, dat wel. Maar verder. Ik denk dat je als B-speler al heel wat ge wonnen hebt op het moment dat je niet meer tegen A-spe lers opkijkt. Je moet het idee krijgen dat ze te pakken rijn, op dat moment vallen bijna alle verschillen weg, ben je al heel dichtbij een overwin ning". En dichtbij een door braak naar A, weet Faas: „Want als je een maandje goed presteert in A, kom je op de A- lijst terecht. Dat kan heel snel TC Casino Voorlopig dient de 19-jarige Faas de pogingen A te berei ken nog te combineren met het handhaven van zijn toppo sitie in B. Iets wat de winnaar van de „districts" en Shot (Zeist) niet eenvoudig vindt. „Het is niet gemakkelijk elke dag, elke week weer de moti vatie op te brengen om je beste spel te spelen. Elke dag weer presteren tegen jongens die juist tegen jou vrijuit kunnen spelen, en op zich al niet veel minder zijn". Gisteren slaagde Faas er zon der al te veel moeite in de hal ve finale van het Badgasten- toernooi te bereiken. Naamge noot Stephan Veldhoven was met 6-0 en 6-2 eerder slachtof fer dan serieuze tegenstander. Jan-Willem Lugthart is de tweede semi-finalist. Na winst op Ralph Ybema kreeg de nummer twee geplaatst een walk over (blessure) van „good old" Piet Veentjer. Bij de da mes zijn eveneens twee halve finalisten bekend: Irma van Seeters en Christel Verwoert. In de C bleef geen enkele ge plaatste heer over. De Duiters Wildling en Cremer voegden zich bij de Hollander Castien. Titelverdedigster bij de C- vrouwen, Maija Kuipers, vloog er al in de „kwart" uit tegen P. Velzel: 6-2, 6-4. In Voorhout bleven gisteren alle geplaatsten in de strijd. In de HEC plaatsten John van Overloop en Peter Grimber gen zich voor de halve eind strijd, evenals eerste geplaatste Carola Geerlings en Carien van der Meer. In de DED zijn alle halve finalisten bekend: nummer één Cindy Berkhout, Frederique Lempers, Ria van Overschot en Frangoise Pau- luis; bij de heren was Henk Peeters de eerste. Vreemd ge noeg verloor Tim Bavelaar, de nummer één in zowel C als D in Hazerswoude, zijn „kwart" in de C. Eric Walters was met 6-4, 6-4 sterker. In de D won Bavelaar wel van dezelfde Walters met 5-7, 6-4 en 6-0. De overige geplaatste spelers en TC Casino HEB: achtste finale: Jan-Willem Lugt hart - Ralph Ybema 4-6, 7-5, 6-4; kwartfinales: Stephan Faas - Stephan Veldhoven 6-0, 6-2; Jan-Willem Lugt hart - Plet Veentjer w.o.; René van der Wilk - Marcel Vink 7-6, 6-3. DEC: kwartfinale: P. Velzel - Marja Kuipers 6-2, 6-4. SV Voorhout HEC: achtste finale: Edwin de Vries - Aeito Endema 6-3, 6-2; kwartfinales: John van Overloop - Ernst Verduin 6- 4, 6-2; Peter Grimbergen - Frank van Balen 6-2, 2-6, 7-6. DEC: kwartfina les: Carola Geerlings - Chantal van der Meer 6-0, 6-1; Carien van der Meer - Nicole Bader 6-1, 6-0. HED; achtste finales: Wim de Klerk Wolters - Siem Luxen 6-4, 7-5; Leo Biezeman - G. Heemskerk 7-5, 6-3; Gert-Jan Onvlee - Jan Klok 6-0, 6-2; kwartfina le: Henk Peeters - Wim Visser 6-4, 6- 2. DED: kwartfinales: Cindy Berkhout - M. Lengton 6-1, 6-1; Frederique Lempers - Pascal Krikhaar 6-3, 6-1; Ria van Overschot - Helga Voskuil 6- 0, 5-7, 7-6. HazerswoudseTC HEC: kwartfinales: Eric Walters - Tim Bavelaar 6-4, 6-4; Gerard Kroese - Ingo van Eyden 6-0, 4-6, 6-2; Jan Mens - Thierry Rosier 4-6, 7-5, 6-3. HED: achtste finales: Tim Bavelaar - Dennis de Roo 6-1, 6-3; Paul Wisse- link - Thijs Michielse 6-4, 6-4; Guus van Seeters - Cor Schreuder 6-1, 6-2, Hans Engels - Sylvaln de Ruyters 6-0, 7-6, 6-1; kwartfinales: Tim Bavelaar - Eric Walters 5-7, 6-4, 6-0; Gerard Kroese - Paul Wisselink 6-0, 6-2; Guus van Seeters - Aart den Hartog 6-3, 7-6. DED: kwartfinales: Stefanie Hartkoren - Ingrid van Dam 6-3, 1-6, 6-2; Els van Schayck - Kitty van der Mey 6-2, 6-1; Lisette van der Mey - Lonneke van der Mey 7-6, 6-4, Caro- lien van Vliet - Kiek Meyer 6-3, 5-7, 7- Binkie is een lieve dikzak Binkie een beagle is op 19 juni naar het Leidse Die renasiel aan de Besjeslaan gebracht. De hond woog toen 25 kilo. Volgens de be heerder van het asiel, de heer Gottschal, is dat te ver gelijken met een volwassen man, die 200 a 225 kilo weegt. „Toen het dier hier kwam, kon ze niet eens lo pen. Dat heeft ze hier ge woon moeten leren. En als ze zich omdraaide in haar hok, dan viel ze om", vertelt de beheerder. In het dieren-, asiel is Binkie op dieet gezet en er wordt veel met haar gewandeld. Gottschal vindt dat ze al „aanzienlijk" is af gevallen. Het dier heeft tien jaar bij een tamelijk oude man ge woond. En die heeft haar een beetje verwend. Binkie heeft haar hele leven weinig gelopen en veel gegeten. En nu is ze dus erg dik. „Dat is echt niet normaal meer, hoor", zegt mevrouw Gott- schall lachend. „Maar het beestje is niet lui. Ze wan delt graag. Tien jaar is dan wel een beetje oud, voor haar leeftijd is het een pittig hondje". 3inkie is niet alleen pittig, ze is ook erg lief. In het die renasiel hebben ze geen greintje last van haar. Me vrouw Gottschal zegt dat de beagle nooit in haar hok zit r Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek* „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (off" soms ook wel een kat) beschreven, die in het asiel ver\e blijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn óf ge vonden, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht.!" Ze worden om uiteenlopende redenen afgestaan, vaakr begrijpelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig in geënt. Tegen betaling van 95 gulden (inclusief dieren- paspoort) en 45 gulden voor katten zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Ge opend: di-vr 10-12, 14-17 u; za 10-12, 14-16 u, zo en ma ge sloten. te janken. Binkie kan prima overweg met kinderen en ook met andere hondjes. Af en toe wordt ze wel een uit gelaten met andere honden, en dat gaat volgens me vrouw Gottschal „voortref felijk". „Het komt niet eens bij haar op om ruzie te zoe ken met de andere dieren", zegt ze. Het beestje (een „laagblijver", iets groter dan een tekkel) kan rgoed alleen zijn. Maar het is ook een ge- zelligheidsdier. Ze zit graag bij haar baas of bazin. Het is een erg aanhalig hondje. Haar gladde vacht is rood, bruin en zwart. De snoet, hals, buik en pootjes zijn wit. De nieuwe eigenaar zal on getwijfeld veel plezier bele ven aan het lieve hondje. Minoux Minoux, de mooie halfpers over wie vorige week zater dag een verhaaltje in deze rubriek stond, is opgehaald door mensen uit Hazerswou De beagle Binkie is al aardig wat pondjes kwijtgeraakt. Ruim een maand geleden woog het beest nog 25 kilo.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10