Lemond woest over sabotage Jan Siemerink „slechts" derde tijdens Nederlandse titelstrijd TENNIS CIRCUIT Canins in gulle bui John van der Wiel zorgt voor spanning Pfaff krijgt boete Op de losse tour d SPORT fieidae (3owfl/nt VRIJDAG 25 JULI 1986 PAGINA 6 SAINT ETIENNE De Nederlandse wielrensters hebben donderdag in de twaalfde etappe aangevallen alsof de berg Rochetaille er niet stond. Dat hebben ze geweten ook. Mieke Havik, die al vroeg was ontsnapt, eindigde op ruim een minuut van winnares Jeannie Longo. De Francaise maakte dankbaar gebruik van de gulle bui, waarin klassementsleidster Maria Canins verkeerde. De 37-jarige Italiaanse nestelde zich in de kop van het eerste deel van het peloton en hield in de ranglijst van haar voorsprong op Longo dertien minu ten over. Met haar vierde etappezege is Longo hard op weg naar haar vorig jaar gevestigd Tour-record. Zij heeft nog één overwinning nodig om dat te evenaren. Niemand lijkt haar een strobreed in de weg te kunnen leggen. Heieen Hage, tot nog toe een ondergeschikte rol vervullend, deed in de 58 kilometer lange etappe met start en finish in Saint Etienne wel haar best. Zij was op de vijftiende plaats, in de schaduw van de als elfde geëindigde Canins, de beste Nederlandse. AMSTERDAM -- John van der Wiel heeft het vijfde Ohra-schaaktoernooi een ver rassende wending gegeven. Hij bracht in Amsterdam in de vierde ronde van de kroon groep de spanning terug door winst op de Rus Vaganjan. Door de nederlaag van de kop loper kwamen de Joegoslaaf Ljubojevic en de Hongaar Ri- bli door remises tegen de Zweed Hellers en Timman op gelijke hoogte. Het Oosteuro- pese trio neeft 2,5 punt en wordt op een halfje gevolgd door Van der Wiel en op een vol punt door Timman. Leidenaar Van der Wiel is bij vlagen een onberekenbare speler. Dinsdag in de tweede ronde liet hij zich kinderlijk eenvoudig inpakken door de Hongaar Ribli en werd ge vreesd voor zijn verdere gril len. Het vormherstel vergde tegen alle verwachtingen in slechts twee dagen. Na een rustige remise tegen Ljuboie- vic op woensdag speelde hij gisteren koploper Vaganjan van het bord. De partij tussen Van der Wiel (wit) en Vagan jan had het volgende verloop: 1. e2-e4 e7-e6; 2. d2-d4 d7-d5; 3. Pbl- c3 Lf8-b4; 4. e4xd5 e6xd5; 5. Lfl-d3 c7-c5; 6. d4xc5 Pb8-c6; 7. Pgl-f3 d5- d4; 8. a2-a3 Dd8-e7+; 9. Ld3-e2 Lb4xc3+; 10. b2xc3 d4xc3; 11. Pf3-d4 Lc8-g4; 12 Pd4-b5 Lg4xe2; 13. Ddlxe2 Ta8-d8; 14. Lc!-g5 f7-£6; 15 Lg5-e3 Pg8-h6; 16. Pb5-d6+ Ke8-f8: 17. Le3xh6 De7xe2+; 18. Kelxe2 g?xh6; 19. Thl-dl b7-b6; 20. c5xb6 Kf8-e7; 21. Pd6-b5 a7xb6; 22. Tdl-d3 Td8xd3; 23. Ke2xd3 Th8-c8; 24. f2-f4 Tc8-d8+; 25. Kd3xc3 Td8-d5; 26. Tal- bl Ke7-d7; 27. g2-g3 h6-h5; 28. a3-a4 h5-h4; 29. g3xh4 Td5-c5+; 30. Kc3-d3 Tc5-h5; 31. Pb5-c3 Th5xh4; 32. Pc3- d5 Kd7-d6; 33. c2-c4 f6-f5; 34. Tblxb6 Th4xh2; 35. Pd5-b4 Th2-h3+; 36. Kd3-d2 Th3-h2+; 37. Kd2-e3 Th2- h3+; 38. Ke3-(2 Kd6-c5; 39. Tb6-b5+ Kc5-d6; 40. Tb5-d5+ Kd6-c7; 41. Td5- c5 Kc7-b7; 42. Tc5xc6 Th3-b3; 43. Tc6-c5; zw^rt geeft het op. PSV scoort zesmaal DEN HAAG Landskampioen PSV heeft een oefenduel tegen hoofdklas ser Hoogeveen met 6-0 gewonnen. Bij de rust stonden de Eindhovense profs met 2-0 voor. Thoresen en Van der Gijp scoorden ieder twee keer. De andere doelpunten kwamen op naam van de ex-Ajacieden Vanenburg en Koeman. De karakteristieken zijn: PI pu FC Groningen - Emmen 3-1 (0-1). Doelpun ten Groningen: Van Dijk, Mason en Hout man. Emmen: De Vries. SGO - SC Cambuur 0-7 (0-2). Doelpunten SC Cambuur: Rontberg (2), Hollander. Koetje, Haverkort, Runderkamp en Tiens (e.d.). Alteveer - SC Veendam 1-16 (1-4). Doelpun ten SC Veendam: Meertens (4), Huizingh (3), De Tyssonsk (2), Bijgh (2), Van de Meer, Steenge, Huistra, Keukens en Vos (e.d.). MÜNCHEN Jean-Marie Pfaff, de doelman van het Belgische nationale team en de Westduitse kampioen Bayern München, is ri in de Zuidduitse stad in hoger beroep veroordeeld tot een boete van 4.500 gulden. De Belg werd door de rechter in „uiterst geringe mate" schuldig geacht aan een auto-ongeluk op 31 augustus vorig jaar in de om geving van München. In zijn terrein-wagen kon de Belg, die te hard reed, een wagen met daarin twee nonnen van een nabij gelegen klooster, niet meer ontwijken. De moeder overste, die achter het stuur zat, reed zonder op de tegemoet komende wa gen van Pfaff te letten, een zijstraat in. Een 70-jarige non werd uit de wagen geslingerd en overleed ter plaatste. In eerste in stantie had de rechter zowel de moeder overste als Pfaff aan dood door schuld, schuldig bevonden. De non werd tot een ge vangenisstraf van 100 dagen en een boete van 10 mark veroor deeld, Pfaff kwam er met 60 dagen en 200 mark beter van af. Beiden gingen tegen het vonnis in beroep. Ditmaal koos de rech ter voor andere straffen. De moeder overste moet 1.000 mark betalen, Pfaff 4.000. Stroom versnelling De kwestie rond de Nederlandse formatie van de Vlaming Roger Swerts, in de Tour de France ontbrekend, is in een stroomversnelling geraakt Dat gebeurde na de mededeling van hoofdsponsor Skala volgend seizoen niet op zelfstandi ge basis een ploeg te willen finanqieren. Jean-Paul van Poppel, winnaar van twee etappes in dè Giro, schakelde een juridisch adviseur in. De 23-jarige sprinter uit Bosch en Duin heeft voor het volgende wielerjaar overeenstemming bereikt met Jan Raas en wil precies weten, wat de moge lijkheden zijn voor een overstap. Gert Jakobs en Nico Ver hoeven zijn ook akkoord met Raas. Van Poppels contract bij Skala loopt door tot eind 1987. In de sfeer van geloof, hoop en vrees wil hij op korte termijn duidelijkheid over het al dan niet voortbestaan van de ploeg. Den Haag De tweede Ronde van de Europese Gemeenschap (ex-Tour de l'Avenir) begint volgend jaar in Rome en eindigt twee weken later in Den Haag. De wedstrijd staat open voor profs en amateurs. Leiden De Stichting Tour de France uit Leiden heeft van Felix Levitan een optie gekregen het begin van de Tour in 1989 in Nederland te laten plaatsvinden. De proloog zou in Rot terdam zijn, de eerste etappe van Rotterdam naar Eindho ven. Het project gaat alleen door als de Olympische Spelen van 1992 niet in Nederland worden gehouden. Tomaat Gerrit Solleveld heeft donderdag in Saint-Etienne zijn twintigste rode trui afgehaald. Zijn voorsprong in het tus- sensprin tklassemen t is zo groot, dat hij er zeker nog drie krijgt De inwoners van De Lier hebben al aangekondigd de „tomaat"'uitgebreid te gaan huldigen. Contract Na afloop van de tijdrit verklaarde Phil Anderson nog steeds op een aanbod van Peter Post over contractverlen ging te zitten wachten. Post wilde vorig jaar de Australiër nog voor de Tour twee jaar laten bijtekenen. Anderson deed het voor een jaar. Dit seizoen kwam hij aan geen en kele overwinning toe, door een slepende gewrichtsziekte. Intussen kreeg Anderson wel aanbiedingen van profploe- gen uit Italië, Frankrijk en de Verenigde Staten. „Ik voel me uitstekend tussen de Amerikanen, maar ik wil eerst een gesprek met Post hebben SAINT ETIENNE „Sabotage!", riep Ka- thy Lemond huilend voor de camera's van het Amerikaanse tele visiestation CBS. „De Fransen hebben Greg gesaboteerd". Le mond zelf stapte op dat moment heel kwaad naar het po dium om een nieuwe gele trui aan te trek ken en verdween on middellijk daarna naar zijn hotel zonder ook maar iemand te woord te staan. Wat was er gebeurd? Bij de 37e kilometer van de tijdrit in de gevaarlijkste afdaling van het parcours, waar de renners met snelheden die opliepen tot 70 kilometer per uur op de grootste versnelling naar be neden suisden, lag gisteren vrij plotseling een plas olie op de weg. Wie zeer scherp door de bochten sneed, reed er met de vliesdunne bandjes pal over. Iets over half zes denderde Greg Lemond naar beneden en slipte met zijn fiets in de olieplas. Daar lag de gele trui op de grond en even zag het er naar uit dat de goden zich te gen de Amerikaan hadden ge keerd. Hoe die plas olie daar ineens op de weg kwam, zal wel altijd een raadsel blijven. Op de plek zelf stond nauwe lijks publiek. In een fantasti sche reflex kwam Greg Le mond overeind. Ondanks de hoge snelheid waarmee hij te gen de grond ging, werd hij niet noemenswaardig gewond. Hij greep de reservefiets die hem werd aangereikt door de volgauto en ging door met zijn keiharde gevecht tegen Ber nard Hinault. Maar wat bleek? De remmen 22e Etappe k 26 juli 194km 'Thuret Clermont Ferrand «np/ns Kathy Lemond troost haar man bij de finish. van de reservefiets waarop hij reea, waren niet afgesteld. Als Lemond tijdens de afdaling in de remmen kneep, dan schoot zijn fiets gewoon door. Woe dend riep de Amerikaan om een ander rijwiel en hij moest voor de tweede keer zijn ritme onderbreken om van fiets te verwisselen. Men dient de Amerikaan te bewonderen voor de koelbloedigheid en de fysische hardheid, die hij op dat belangrijke moment op bracht. Menig ander renner in zijn positie zou geblokkeerd zijn van de zenuwen of in pa niek zijn geraakt Grote dag Greg Lemond had gisteren echter zowel mentaal als fy siek een grote dag. Dit demon streerde hij vanaf de start op het heuvelachtige parcours. De stralende conditie die Lemond kennelijk had, stond hem toe de eerste 20 kilometers zelfs 8 seconden sneller af te leggen dan Hinault. Na 30 kilometer moest de Amerikaan wegens die snelle start 4 seconden op de Fransman prijsgeven. En na 40 kilometer bedroeg, door de val en het verwisselen van de rijwielen, zijn achterstand 16 seconden. De cijfers geven aan dat Hinault vanaf het be gin kansloos was in zijn opzet om Lemond uit de gele trui te rijden. Alleen als de val kwa lijke gevolgen had gehad, zou Hinault geslaagd zijn. Lemond had echter veel geluk. Zijn ca dans brak niet. Dat tenslotte Bernard Hinault slechts 25 se conden sneller was na 58 kilo meter, mocht gezien de ge beurtenissen een overwinning voor Lemond genoemd wor den. Nog steeds liepen bij Kathy Lemond, die met de vader en moeder van Greg en diens broer sinds Alpe d Huez in de Tour is, de tranen over de wangen. „Het is zo gemeen wat hem wordt aangedaan", zei ze, „ik heb de Fransen in Greg's ploeg nooit vertrouwd. Ze hebben maar één ding voor ogen, en dat is dat Hinault de Tour wint. Hoe is het anders te verklaren dat Greg na zijn val zo'n waardeloze fiets kreeg aangereikt?". Er zal in de ploeg van La Vie Claire weer het een en ander moeten worden uitgelegd. De vraag is of er een verklaring kan worden gegeven voor de gebrekkige organisatie rond de gele trui-drager. Door het voorval in de afdaling van Sorbiers zal de spanning rond Lemond weer hoog oplopen. Tijdens de klim van Alpe d'Huez heeft Lemond al tegen Hinault gezegd dat hij bang was voor acties uit het publiek. Hinault heeft geantwoord dat er ook in Frankrijk, zoals trouwens overal in de wereld, gekken rondlopen, die tot on verantwoordelijke acties kun nen overgaan. Greg Lemond zal dan ook niet gerust zijn al vorens hij het geel zondagmid dag over de streep op de Champs-Elysees in Parijs heeft LEIDEN Jan Sieme- rink is er niet in geslaagd het nationaal kampioen schap tot en met zestien jaar winnend af te slui ten. In de halve finale bleek Jacco Eltingh voor de derde maal op rij te sterk voor de Rijns- burger. Na een met 1-6 verloren eerste set trok Siemerink de stand in het tweede deel nog wel ge lijk (6-3), maar in het al- lesbeslissende derde part was Eltingh weer duide lijk sterker dan de giste ren met name zeer matig serverende Unicummer: 0-6. Eltingh mocht zich na afloop van het in Groningen gehou den evenement overigens ook nog zeer verrassend nationaal kampioen noemen. De in zijn leeftijdsgroep normaliter su perieure Paul Dogger had in de halve eindstrijd tegen Ver- non Wibier niet de vereiste motivatie kunnen opbrengen, zodat Eltingh het in de finale tegen Wibier moest opnemen. Met een even eenvoudige als logische zege als resultaat. Ook in de strijd om de derde plaats werd duidelijk dat Dog ger de laatste maand heel veel heeft gegeven. Siemerink liet de jongste A-speler van Ne derland slechts vier games, waarmee de Rijnsburger be slag legde op de derde plaats. De overige Leidse vertegen woordigers bij de nationale kampioenschappen t/m zes tien ea t/m achttien jaar reik ten* weliswaar niet verder dan de tweede ronde, maar pres teerden wel degelijk zeer goed. Margot van Overloop ging eervol onderuit tegen de Haagse Ming Yu Tjiong (3-6, 3-6); Martiin Krans verloor nog eervoller en zeker niet kansloos van Rogier Warmen- hoven (5-7, 5-7) en Mare Na- gelkerken verraste dit keer vriend en vijand met een 4-6, 6-7 nederlaag tegen de Haagse B-districtskampioen Mark van den Donk. TC Casino Een wat ongelukkige plaat- RUUD WARMERDAM „OP TIK" IN VOORHOUTS INVITATIETOERNOOI CcidicSoutcwit Ruud Warmerdam: goede uitzichten op een finaleplaats. sing bracht Marcel Vink en Michael van den Berg giste ren al in de derde ronde van het B-toernooi van TC Casino tegenover elkaar op de baan. Een koppeling die voor Van den Berg op een forse teleur stelling uitliep. De voor Uni cum uitkomende Koudeker- ker tijdens de nationale kampioenschappen tot en met achttien jaar tegen favoriet Gwenny Schaap nog heel dichtbij een absolute sensatie speelde niet sterk en zag Marcel Vink betrekkelijk eenvoudig winnen: 5-7, 3-6. Ook de Hillegommer speelde in Noordwijk overigens niet een van zijn beste wedstrij den. De op de Noordwijkse banen merkwaardig waaiende wind werd door Vink als een van de oorzaken genoemd, zo als die wind ook door Stephan Faas werd gememoreerd. De met 6-4, 5-7, 6-2 van noord hollander Mark Reinhardt winnende Faas bleek twee sets windgevoelig, „maar in de derde set liep het weer lek ker". De fransman Pradier zou in Noordwijk wel eens voor ver rassingen kunnen gaan zor gen, dacht Marcel van Rijn na afloop van het door hem wel erg ruim verloren treffen (0- 6, 2-6). „Daar was voor mij in ieder geval geen beginnen aan". De partij tegen Ralph Ybema maakte gisteren duidelijk dat de als tweede geplaatste Jan Willem Lugthart nog altijd niet geheel over zijn vormcri sis heen is. Derdeklasser Ybe ma pakte de eerste set (6-4), waarna Lugthart moeizaam het tweede part (5-7) op zijn naam schreef. De derde set moest wegens de invallende duisternis naar vandaag wor den verschoven. Lugthart kwalificeerde zich met Marie José Rutten inmiddels al wel voor de halve eindstrijd van de B-mixed. W. Brandt en Kees Heemskerk waren kans loos: 6-2, 6-2. Bij de B-dames ontmoette Irma van Seeters in Madeion Verdegaal een lastige tegen standster. Pas bij 7-5 in de derde set was de zege van Van Seeters daar. In het HEC bleef de laatste geplaatste speler, Loek Ver hees, nog net in het toernooi. Verhees verloor het eerste deel tegen opponent van Lit met 2-6, maar herstelde zich in de volgende sets: 6-3, 6-4. Petra Guyt handhaafde zich in het DEC niet bij de spelen de speelsters. A. Kamps sloeg zichzelf naar de finale en Pe tra Guyt naar huis: 6-2, 6-2. Ook bij de laatste vier: E. Veldt. W. Brandt kreeg slechts een game toegewezen. Bij dë dubbelende C-dames plaatsten de combinaties Win- neke den Otter/Hanneke Ro- ther en Nolly Bennink/Liz Weare zich reeds vrij eenvou dig voor de halve finales. Een plaatsing die door twee oude getrouwen in het HDC, Ge rard Pasma en Ronald Blom-, mendaal niet meer kan wor den waargemaakt. Geert-Jan Bakker en René van Hens- bergen deden de Noordwijkse jeugd met 7-6 (7-4) in de der de set zegevieren. SV Voorhout Ruud Warmerdam doet het goed in het invitatie B-toer- nooi voor oud-win naars van het nu voor de tiende maal georganiseerde SVV evene ment. Warmerdam versloeg in zijn poule inmiddels Mi chael Schermer en Jan van der Geest en lijkt derhalve op een finaleplaats af te steve nen. Alleen de gisteren van Van der Geest verliezende Marco Visser kan nog voor roet in het eten van Warmer- dams zorgen. In de andere poule liggen de zaken een stuk minder een voudig. Waldo Jansen, Marcel Gerritsen, Anne Jan van der Meer en Marco van Trigt wonnen èn verloren allen een partij, zodat de strijd hier nog volledig open kan worden ge noemd. Bij de heren in C klasseerden ook John van Overloop, Mar cel Lolling en Frank van Ba len zich voor de kwartfinales. Van Overloop bleef sterke D- speler Jan Hein Bader nipt voor (7-5, 6-3), Lolling had geen kind aan Nico Winke laar (6-0, 6-2) en Van Balen klopte tegenstribbelende Hoekstra met 1-6, 7-5, 6-2. In het D-toernooi bleef Bader overigens wel op de been. Er- win Versteeg maakte het Ba der echter wel uiterst lastig: 6-3, 3-6, 6-4. De als papieren nummer drie aan het toernooi begonnen Guus Stigter redde het tegen Henk Peters niet. Hillegommer Peters won met 4-6, 7-6, 6-2. Robbert van der Waal verloor tegen opponent Aad van der Poel slechts een game, een afgetekende zege die er voor Simon Luxen niet inzat. De zege op Erwin Bree- develd was er desondanks niet minder knap op: 4-6, 6-2, 6-3. Fran?oise Pauluis mag zich in Voorhout halve finaliste in het DED noemen. Geplaatste Sieneke Wiersma werd in drie sets naar een nederlaag gespeeld: 4-6, 7-6, 6-2. Frede- rique Lempers bereikte op dat onderdeel inmiddels de laatste acht. Conny van der Geest kon geen tegenstand van be tekenis bieden: 6-2, 6-1. Het HDC heeft nog altijd een officieus lijstaanVoerend kop pel. Met Krik Duyvendak als partner in plaats van de we gens dubbel inschrijven uit het toernooi geschrapte Ma- rius Pieters, won Philip Nag- tegeller netrekkelijk eenvou dig van het koppel Aeito En- dema/Wim van Eeden. De dubbelende D-heren verspeel den de als nummer drie aan het gebeuren begonnen com binatie Jeroen van der Meer- /Joris Jan Schouten. De Voorhoutse wedstrijdleiders gingen met 3-6, 4-6 ten onder tegen het duo Bart Zwart/A. Willemse. Julio Cesar en Brown naar Brest BREST De voetbalcompeti tie in Frankrijk belooft een fikse verzameling te worden van talent, dat ook actief was bij het wereldkampioenschap in Mexico. De Argentijn Jose. Luis Brown en de Braziliaan™ Julio Cesar hebben zich ge voegd bij de intocht van illus tere spelers in Frankrijk. Het tweetal komt komend seizoen uit voor Brest. Julio Cesar te kende bij Brest een contract voor vijf jaar. Wereldkam pioen Brown heeft zich ver plicht drie jaar bij de Bretonse club te voetballen. WIELRENNEN Tour do Franco Twintigste etappe: 1. Hinault (Fra Köchli) 58 Kilometer In 1.15.36, 2. Le mond (Vst-Köchli) op 0.25, 3. Goros rt pe (Spa-Echevarri) op 2.01, 4. Ber nard (Fra-Köchli) op 2.05, 5. Lejarreti 1 (Spa-Boitava) op 2.31, 6. Vanden j broucke (Bel-De Gribaldy) 2.35, 7 f Stevenhaagen (Ned-Schuiten) o| 2.56, 8. Zimmermann (Zwl-Boifava) 0| 2.59, 9. Criquiellon (Bel-De Kimpe) op 3.03, 10. Hampsten (Vst-Köchli) o| 3.12. 11. Bauer (Can-Köchli) op 3.13 12. Blanco (Spa-Gonzales) op 3.37 - 13. Haghedooren (Bel-Godefroot) op, 3.38, 14. Winterberg (Zwi-Köchli) op( 3.43, 15. Ducrot (Bed-Raas) op 3.44 16. Gaigne (Fra-Guimard) op 3.44, 17 Roche (ler-Boifava) z.t., 18. Muller (Zwi-De Gribaldy) op 3.53, 19. Vande raerden (Bei-Post) op 3.59, 20. Gavil let (Fra-Guimard) op 4.00, 21. Knete mann (Ned-Schuiten) op 4.03. 22 Lauritzen (Noo-legeay) op 4.05, 23 Nulens (Bei-Post) op 4.10, 24. Motte (Fra-Guimard) op 4.13, 25. Emondi (Bel-RaasO op 4.24, 26. Pensee (Fra Legeay) op 4.24, 27. Echave (Spa Gonzales) op 4.39, 28. Brun (Fra-Le geay) op 4.40, 29. Chozas (Spa-Gon zales) op 4.41. 30. Madiot (Fra-Gui mard) op 4.43, 38. Anderson (Aus Post) op 5.36, 40. Zoetemelk (Nee f Raas) op 5.39, 53. Van der Veld (Ned-POst) op 6.42, 54. Winnen (Net Post) op 6.44, 60. Van der Poel (Ned- Raas) op 7.00, 61. Veldscholten (Ned- Schuiten) op 7.02, 65. Van Lanckei (Bei-Post) op 7.27, 66. Rooks (Ned Schuiten) z.t., 69. Poels (Ned-Raas op 7.39, 99. Peeters (Bei-Raas) o| 9.13, 106. Solleveld (Ned-raas) 0| 9.45, 107. Van Wijk (Ned-Schuiten op 9.47, 112. Millar (GBr-Post) op 10.08, 127. Roosen (Bei-Raas) o| 11.30, 134. en laatste Leon (Col-Ge miniani) op 13.39. Niet gestart: Cas i sani (Ita-Boifava). Straffen: Gerrie Knetemann (Nedk Schuiten), f. 100,00 boete, 1.30 mi^ nuut straf en 25 strafpunten wegen het in de zuiging meerijden met Jullarl' Gorospe (Spa). Veldscholten (Ned Schuiten), zelfde straf voor een zelfd vergrijp. Algemeen klassement: 1. Lemontj 92.51.49, 2. Hinault op 2.18, 3. Zim" mermann op 10.15, 4. Hampsten o|d 19.33, 5. Crlqulelion op 24.53, 6. Pen n sec op 25.31, 7. Rüttimann (Zwi Köchli) op 28.17, 8. Pino (Spa-Mint guez) op 32.32, 9. Rooks op 33.32 i 10. Madiot op 34.05, 11. Cabren (Col-Echevarrl) op 34.36, 12. Bernari op 35.55, 13. Pascal Simon (Fra-Le geay) op 36.52, 14. Chozas op 37.56 n 15. Millar op 40.32, 16. Claveyrola" (Fra-Thevenet) op 45.38, 17. Montoyi (Col-Mesa) op 45.50, 18. Lejarreta o| 48.45, 19. Mottet op 49.52, 20. Bago (Fra-Bazzo) op 51.59, 21. Caritoui (Fra-Bazzo) op 52.00, 22. Jlmene (Col-Geminiani) op 53.23, 23. Baue. op 53.27, 24. Herrera (Col-Geminiani - op 55.50, 25. Zoetemelk op 57.02, 261 Winnen op 58.32, 27. Blanco 0| 1.01.01, 28. Bernaudeau (Fra-Bazzo op 1.03.38, 29. Florez (Col-Geminiani op 1.05.09, 30. Gavillet op 1.07.38 31. Stevenhaagen op 1.09.09, 41. An derson op 1.19.06, 54. Nulens o| 1.37.16, 57. Van der Velde o| 1.38.08. 62. Veldscholten op 1.39.56 65. Poels op 1.40.43, 71. Emonds of 1.47.04, 81. Knetemann op 1.54.27 l 82. Peeters op 1.54.37, 83. Ducro z.t., 92. Van Lancker op 1.59.49, 94 Van Wijk op 2.00.12, 98. Solleveld of 2.02.58, 107. Roosen op 2.08.10, 124.Z Vanderaerden op 2.16.03, 134. ei> laatste Salvador (Ita-Vanucci). Puntenklassement: 1. Vanderaerdw 231, 2. Lemond 199, 3. Lleckens(Ber Godefroot) 188, 4. Hinault 170, 5. Cri quielion 142, 6. Zimmermann 125. i Bergklassement: 1. Hinault 272, 2 Lemond 261, 3. Herrera 242, 4. Milla op 208, 5. Zimmermann 191, 6. Ca brera 159 Dag ploeg en klas se ment: 1. Köch d 3.49.18, 2. De Gribaldy op 8.51, 3 Guimard op 9.27, 4. Gonzales 0| 10.27, 5. Legeay op 10.39, 6. Bolfavi op 10.57, 7. Raas op 11.15, 8. Po3 z.t., 9. Schuiten op 11.31. Algemeen: 1. Köchli 278.26.09, 2. Ls geay op 1.48.12, 3. Guimard oi 2.03.50, 4. Schuiten op 2.20.05, 5 Post op 2.28.01, 6. Boifava o| 2.29.15, 17. Raas op 3.59.35. Tour des Femmes Twaalfde etappe: 1. Longo (Fra) d 58 kilometer om St. Etienne in 1 uu 12 minuten 14 seconden, 2. Westhe (Zwe) op 22 seconden, 3. Seghez (Ita), 4. Chiappa (Ita), 5. Stefania Car mine (Ita), 6. Stephan (Vst), 7. Simon net (Fra), 8. Odin (Fra). 9. Galli (Ita 10. Dusart (Bel), 11. Canins (Ita), 15 Hage (Ned) allen z.t. Westher, 34. D Bruin (Ned) op 0.51, 36. Havik (Ne< op 1 minuut 4 seconden. 40. Timmer mans (Ned) z.t., 49. Meijer (Ned) o 1.09, 63. De Bruin (Ned) op 2.30, 75 Van Rijnsoever (Ned) op 4.09. Algemeen klassement: 1. Canin 23.26,19, 2. Longo op 13.06, Thompson (Vst) op 21.04, 4. Slmor net op 28.24, 5. Hepple (Aus) o 29.12, 6. Laf argue (Fra) op 32.15, 1 Schumacher (Wdl) op 32.25, 8. Bon noront (Fra) op 33.12, 9. Damiar (Fra) op 33.41, 10. Westher op 34.21 20. De Bruin op 40.45, 21. Havik o 42.04, 26. Hage op 45.13, 32. Tim mermans op 48.58, 34. Meijer o 50.35, 48. De Bruin op 1.09.06. 6i Van Rijnsoever op 1.30.03.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 6