Legendarische actrice Louise Brooks in VPRO-triologie ADIO/TELEVISIE £eidoe(2ou/uwt VRIJDAG 25 JULI 1986 PAGINA 11 qiLL LUIKINGA: |^pij de 'Pats Joem Show' Laat het om de ezelligheid" ,'^LVERSUM Will likinga heeft na de ste, goed bekeken uit- iding van de „Pats •m Show" een storm kritiek te verwerken regen. De Veronica- lewerker werd vooral weten dat hij zijn ndidaten voor joker i een reactie laat Will igten: „Ik denk dat het iderlandse publiek nog iet wennen aan deze rm van amusement. Het -^cht onzin om te veron- Tstellen dat ik de kandi jen niet in hun waarde Jt. Ik geef ze juist de ns om zichzelf te zijn. |t programma heeft ook kt, zoals Henny Huis- ~1ns „Soundmix-Play- fek Show", de pretentie i nieuwe sterren te lan- >'[en. Het is juist een pro- 9lmma waarin het niet [eet om het winnen gaat. iëjndidaten kunnen de ei|ts maken of de Boem. It is de „Pats Boem kJdw". Het gaat bij ons >x[er om de gezelligheid. ?G|ereen moet het pro- imma maar op zijn ei- wijze bekijken en be- n rdeleri Maar kandidaten 'PDr gek zetten, doe ik show (de tweede afle- ng is morgenavond: I. II om 21.15 uur) dt opgenomen in het ippet-achtige Palazzo- ;ater in Grave (bij Nij- Hgen) en beperkt zich ■^t alleen tot zangers en igeressen. Ook rol- laatsers, tapdancers, in- imentalisten, buikdan- n en kunstfluiters ijgen een kans. De jury ande uit Lodewijk Avezaath, Patricia en Dolf Brouwers, •ft de kandidaten pun- voor de artistieke pres- en voor de amuse- tswaarde. Ook de kij- kunnen hun voor- ir uitspreken voor een aaide kandidaat door briefkaart in te sturen. kijkerswinnaar komt *e volgende uitzending r terug. HILVERSUM Louise Brooks had op het witte doek een aantrekkingskracht die le gendarisch is te noemen. Haar polka-kapsel werd wereldbe roemd terwijl haar acteren door velen (ook in negatieve zin) als zeer modern werd be schouwd. Louise actéérde voor de camera, ze bracht geen to neelspel met overdreven geba ren, zoals in het theater en toen ook in de film gebruike lijk was. De Amerikaanse, die in de jaren twintig furore maakte en in 1932 de filmwe reld de rug toekeerde, speelde echter in films die de censuur nauwelijks doorstonden. Zo werd „Die Btlchse der Pando ra" (Loulou) uit 1928 twee jaar later door de Nederlandse filmkeuring omschreven als een rolprent die een aaneen schakeling van verkeerde ver houdingen, moord, vals dub belspel, chantage, dronken schap en perversiteit vertoon de. „Ook met coupures is deze film niet van haar inferieure scènes te zuiveren. De film verzet den toeschouwer in een sfeer die positief in strijd is met alle begrip van zeden". De VPRO biedt de kijker de kans zelf een oordeel uit te spreken over het (bijna) oor spronkelijke materiaal, want de omroep zendt drie films uit waarin Louise Brooks de hoofdrol speelt. Het zijn de al eerder genoemde „Die Buchse der Pandora" (Loulou) (zon dag, Ned. II om 21.54 uur), „Das Tagesbuch einer Verlore nen" (op 2 augustus) en „Prix de Beauté" (op 3 augustus). De eerste film wordt voorafge gaan door een interview met de vorig jaar overleden actrice (Ned. II om 21.32 uur), waarin ze terugblikt op haar samen werking met Duitse regisseur Georg Wilhelm Pabst en op haar kortstondige carrière in Hollywood. Anekdotes De in 1906 in Cherryvale, Kansas geboren actrice, die op het moment van het interview haar schoonheid grotendeels had verloren, verhaalt over haar reis naar Berlijn om met Pabst te werken. Ze noemt hem in het interview een gro te psycholoog, die iedereen an ders aanpakte en praat over zijn perfectie-drang. „Hij be moeide zich overal mee, zelfs met de kleding die gedragen moest worden". Ze doorspekt haar verhaal met anekdotes, maar creeërt tege lijkertijd een goed beeld over de manier waarop films in die dagen tot stand kwamen. Een van de voordelen van de stomme film was, dat het niet uitmaakte welke taal je sprak. Louise kende bijvoorbeeld geen woord Duits. Het weer hield Pabst er echter niet van actrice naar Europa te halen. Zijn keuze werd bepaald door slechts een film, die hij van haar had gezien: de Ameri kaanse rolprent „A Girl in Every Port" van Howard Hawks. Hoewel het verhaal gaat dat Marlène Dietrich graag de rol van Loulou had willen spelen, werd Pabst ge troffen door Louises aantrek kingskracht. Aangezien hij op zoek was naar een voor Duits land volkomen onbekende ac trice, leek Brooks uiterst ge schikt voor deze rol. Dat de films die ze met Pabst maakte het einde van haar filmcarriè re inluidden, kon ze toen niet vermoeden. Werkwijze Zijn werkwijze was anders dan die van Hollywood („hij raakte nooit het script aan") en dat zorgde ervoor dat ze zich na terugkeer helemaal niet meer kon schikken in de manier waarop in de droomfabrieken van Hollywood werd gewerkt. Zo kon Louise bijvoorbeeld niet op commando liefhebben. Pabst had echter een aantal handigheden ontwikkeld om optimale resultaten te boeken. Zo was hij buiten beeld haar tegenspeler toen ze als Loulou een flirtscène moest opnemen met gravin Geschwitz. Haar eigenzinnigheid deed haar tenslotte de das om. Het einde van haar carrière werd ingeluid op het moment dat ze weigerde de als stomme film opgenomen „The Canary Mur- Louise Brooks ...op het witte doek een bijzondere uitstraling.... der Case" voor Paramount na te synchroniseren. De film maatschappij bedacht een list om haar buiten spel te zetten en verklaarde aan de pers dat bij proefopnamen was geble ken dat de stem van Louise niet geschikt was voor geluids films. Daarna kreeg ze alleen nog heel magere rollen aange boden. Niet lang daarna nam ze ontslag. De beeldschone Louise, die ooit danseres had willen wor den, betreurde deze stap maar ze kon eigenlijk niet anders. Ze was altijd een buitenbeentje geweest in Hollywood. Haar opvoeding was daar deels schuld aan. Zo was Louise bij voorbeeld gek op lezen, een passie die ze van haar moeder had geérfd. Haar ouderlijk huis was volgestouwd met boe ken, maar het was in de film wereld niet gebruikelijk dat een actrice boeken las en ze ker geen literatuur en filosofi sche werken. Ook de zelfstan digheid die ze al op jonge leef tijd had ontwikkeld doordat haar ouders ieder hun eigen belangstellingen hadden en hun energie liever op een creatieve manier gebruikten dan voor de opvoeding van Louise, werkte in haar nadeel. Censuur Dat de censuur flink tekeer is gegaan in haar films blijkt uit de verhalen van Frangoise Ca- borit en haar dochter Catheri ne, die de rolprenten (zoveel mogelijk) in hun oude glorie herstelden. Daar was wel heel wat speurwerk voor nodig, maar het lukte tenslotte aan de hand van de scripts en de eruit geknipte scènes, die wer den teruggevonden. Fran?oise: „De censuur heeft de films ka pot gemaakt. Bij „Die Btlchse der Pandora" bijvoorbeeld hebben distributeurs de tus sentitels herschreven om de relaties tussen de personages totaal te veranderen. Schi- golch, die zonder twijfel de eerste minnaar van Loulou was, wordt een brave pleegva der, Aiwa, de zoon van Lud- wig Schön, wordt opeens Franz genoemd. Hiermee werd de bestaande bloedver wantschap die tussen Loulou's man Ludwig en zijn zoon be stond uit het verhaal verwij derd. Hij wordt nu voorge schoteld als een dubieuze se cretaris die verkikkert raakt op Loulou. En dit alles om het publiek niet te laten weten dat de zoon verliefd wordt op de nieuwe vrouw van zijn vader. Gravin Anna Geschwitz, wier lesbische geaardheid door Pabst niet wordt verhuld, wordt opeens een toegewijde vriendin, die er alleen maar jongensachtig uitziet omdat ze zo'n exentrieke smaak heeft". Nu, na vele jaren is het moge lijk het verhaal, dat is geba seerd op de Griekse mytholo- gie, ongecensureerd te zien. Wie interesse heeft voor film, moet zeker kijken, al was het alleen maar om van Louise Brooks' uitstraling te genieten. HANS PIËT AVRO 15.45 Overvallers In de dieren tuin (2), jeugdserie over twee kinderen die een va kantiebaantje in de dieren tuin hebben 16.20 Ik zag twee beren, kinder programma 16.35 Simon en Simon, Ameri kaanse politieserie. Afl.: Te laat bezorgd. Het postkan toor bezorgt Simon en Si mon een brief 22 jaar te laat. De inhoud blijkt met een moord te maken te hebben 17.20 Ontdek je plekje, serie over de schoonheid van stad en land. Afl.: Zalt- bommel NOS 17.30 '/j6-Journaal AVRO 17.46 Paspesies. Leoni Jansen leest voor uit prentenboe ken en praat met kinderen 18.05 Wind in de wilgen, teken filmserie. Afl. 5: De verbor gen schat 18.25 Amsterdam vanaf het wa ter gezien, documentaire van René van Nie 19.00 Bas Boris Bode (6), Duitse jeugdserie met Mikael Martin, Franz Buchrieser, Diana Körner e.a. (herh.) 19.25 Blokletters, spelprogram- ma. Presentatie: Fred Os- ter NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 Penmarric (4). twaalfdeli ge Engelse tv-serie naar het gelijknamige boek van Susan Howatch. Mark be zoekt Jenna dagelijks, ze zijn smoorverliefd. Grisel- da is het er niet mee eens 21.25 Masada (5), achtdelige Amerikaanse historische serie over de strijd tussen de Romeinen en joden in de eerste eeuw van onze jaartelling. De mensen op de berg Masada raken er van overtuigd dat Eleazer een door God gezonden leider is (herh.) 22.05 Vinger aan de pols, me disch magazine met een portret van twee kinderen in coma, hun ouders en hun verzorgers (herh.) 22.40 AVRO's Sportpanorama, met EK Triathlon, Tour de France voor dames en het. komende Rotterdam AD- Voetbaltoernooi 23.20 Jazz met Jacobs. Pim Ja cobs ontvangt jonge jazz musici NOS 23.55 Journaal 00.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 00.05-02.00 Torn Curtain, Ame rikaanse spionagethriller van Hitchcock uit 1966. Met o.a. Paul Newman, Ju lie Andrews, Günter Strack en Hansjörg Felmy. Een atoomgeleerde vlucht naar Oost-Duitsland om daar te gaan spioneren voor de Verenigde Staten NEDERLAND2 22.30 22.45 23.28 23.30 NOS CDTour de France, recht streeks verslag van de etappe St. Etienne - Cler mont Ferrand (190 km.). Commentaar: Mart Smeets en Jean Nelissen RVU CD De taal van kleur (slot), informatieve serie NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Paspoort voor Spanjaar den Sesamstraat Tour de France, samen vatting van de vandaag verreden etappe Journaal AVRO The A-Team Where eagles dare, Ame rikaanse speelfilm uit 1969 van Brian G. Hutten. Met o.a. Richard Burton, Clint Eastwood en Mary Ure. Tijdens de Tweede We reldoorlog bevindt een ge neraal van de geallieerde invasie zich in de gevange nis van het hoofdkwartier van de Gestapo^ Men be reid zijn ontsnapping voor NOS Journaal IKON Gustavo Gutierrez, bevrij dingstheoloog. Prof. dr. Jacques van Nieuwenhove praat met Gustavo Gutier rez, een van de grondleg gers van de bevrijdings theologie in Zuid-Amerika Bericht van de Wilde Gan zen NOS Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma overzicht 17.35 Kinderprogramma's 18.05 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Business News 19.20 World Watch, weerbericht en programma-overzicht 19.30 El Jardin de Venus, dramase- 20.15 Planeta d'aqua, documentaire 21.10 Europa Sport 22.40 World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Tender Mercies 18.35 The Railway Children 20.30 Forty Guns to Apache Pass 22.05 Condominium 22.55 Don't go near the Park 00.25-01.55 The Godsend 1.16.40 Tour de France, rechtstreekse reportage van de rit St. Etienne - Clermont- Ferrand met commentaar van Mark Vanlombeek en Marc Stassijns i Journaal I Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) na, kinderprogramma "P Knappe koppen, Amerikaanse serie over twee jonge weten schappers die problemen op hun eigen manier oplossen. Met Dean-Paul Martin. Kevin Peter Hall. Mark Thomas Miller e.a. Afl.: De engel der wrake Tour de Franca, samenvatten de reportage Uitzending door derden. Pro gramma van de Nationalisti sche Omroepstlchtlng Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht Een vlinder op da schouder (Un papilion sur l'épaule), Franse speelfilm uit 1977 van Jacques Deray. Met Lino Ven tura. Claudine Auger, Nicole Gaccia e.a. Roland Fériaud. een gewone Franse burger op vakantie in Barcelona, raakt verwikkeld in een vreemd avontuur. Hij wordt verward met een dubbelganger Filmportret: Grata Garbo (slot), tweedelige documentaire van Dan Sail over Greta Garbo die vorig jaar 60 jaar werd Journaal an Coda. 'O als ik dood zal zijn' van J.H. Leopold BF 1 0-16.40 Tour da Franca Ciné vacanves, gevarieerd kinderprogramma Ce soir, regionaal magazine Journaal, met een samenvat ting van de Tour de France Minute Papillon, consumen tenrubriek. Afl.: Huwelijksbu Arséne Lupin joue at pard: 813 (5). tv-serie naar het werk van Maurice Leblanc. Met Jean-Claude Brialy. Christiane Kruger. Maurice Biraud e.a. S L'oail das autres, serie buiten landse reportages. Afl.: Les annèes PUB. over reclame filmpjes Muaiquea en vacances. Stép- hanie Lemelin. piano en het Grand Orchestre Symphonlque de R.T.L. o.l.v. Louis de Fro- ment: Pianoconcert nr. 2. Beethoven 0 Laatste nieuws 5 Le pare regional du Queyras, documentaire 2 Les enfants d'ailleurs, docu mentaire over Bali (herh.) 6 BZZ, kinderprogramma La gjroupia, tv-film Musiques verte Contes du fond des mars Retrostalgie Pare du Lubaron, documentai re Les enfants d'ailleurs, docu mentaire (herh.) BZZ, kinderprogramma (herh.) Géneration frontiére, tv-film Chant-Flipper, amusements programma Contes du fond das mars, do- Greta Garbo als Mata Hari. Vanavond zendt BRT 1 om 21.50 uur het tweede deel van een filmportret van deze actri ce uit. cumentalre over wijn 21.47 Prélude, muziek 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 CS The Simon Potter Show, met hits uit Amerika 18.00 CS The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 CS The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 CS The Nino Firetto Show (herh.) 21.00 CS The Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 IE The Simon Potter Show (herh.) 23.00 IE Rox Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes (herh. van woensdag) 00.00 IS The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 01.00 CE The Power Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redington en Dante 02.00 CE Chart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter 03.00 IE Non-stop dance hour, non stop videoclips om op te dan- 04.00 IE Backtracks, een uur lang 'gouwe ouwen' 05.00 IE Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 06.00-07.00 IE The Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende IE Ondertiteling via TeleTekst. IS Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwarl/wit-ultzendlng. ■E Zwart/wit-uitzendlng met on dertiteling via TeleTekst. BI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. E3 Bi) niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.20 Tagestchau 15.30 Elvis on Tour, reportage over de toernee van Elvis Presley in 1972 17.15 ARD-Sport extra: Tour de France, reportage van de 21e etappe 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 16.14 Wiedersehen mit Graf Yoster, tv-serie. Afl.: Ein Mann mit vie len Felnden 18.40 Musik vom Convoy 19.00 Der ganz normale Wahnsinn 19.57 Heute im Ersten 20.00 m Tagesschau 20.15 Der tolle Mr. Flim-Flam (The Flim-Flam man), Amerikaanse speelfilm uit 1966 met George C.Scott, Michael Sarrazin, Sue Lyon e.a. Regie: Irvin Kers- hner. Mordecal Jones weet door allerlei trucs mensen om de tuin te leiden. Op de vlucht voor de politie ontmoet hij de jonge deserteur Curtey treada- 21.55 Gott und die Welt: Der Mann aus Assist. 'Leven met de ar men', reportage van Gisela Heinen 22.30 Tagesthemen, aktualiteiten met Bericht aus Bonn, parle mentair nieuws 23.00 Heut abend... de ARD-talk- show met Joachim Fuchsber- ger. Gast: mode-ontwerpster Caren Pfleger 23.45 Blutige Hochzeit (Les noces rouges). Franse speelfilm met Claude Pieplu. Stéphane Audran, Michel Piccoll e.a. Re gie: Claude Chabrol. De vrouw van de burgemeester heeft een verhouding met een gemeente raadslid. Belden doen veel moeite om deze verhouding geheim te houden wat uitein delijk tot een catastrofe leidt 01.20 Tagesschau 01.25 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 14.55 Frei wie ein Vogel, Japanse kinderfilm uit 1978 16.05. Ferienkalender 16.20 Freizeit... und was man da- raus machen kann. Met: 1. Nostalgie op het water, van windjammer tot kleine boten. 2. Sail '86 vanuit Bremerhaven 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrlerte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 CSDas Traumschiff, vakantie verhalen op zee met Günter Könlg, Sascha Hehn, Helde keiler e.a. 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjoumal, ZDF-corres- pondenten berichten uit de hele wereld 20.15 Derrick, Duitse politieserie met Horst Tapped. Fritz Wepper. Klaus Löwitsch e.a. Afl.: Een ijskoude hond. Als de vrouw van Jakob Lohbach wordt ver moord. laat hij duidelijk blijken dat hij niet geroerd is. Het hu welijksleven van de Lohbachs was verre van gelukkig en hij zou meerdere malen gedreigd hebben zijn vrouw te vermoor- 21.15 Der Sport-Spiegel: Dans der atleten. Balletles als training? 21.45 Heute-joumal 22.10 Aspekte, cultureel magazine 22.50 Die Sport-Reportage 23.20 Polizeirevier Hill Street, (Hill 'Street Bluez), Amerikaanse po litieserie met Daniel J. Travan- ti, Michael Conrad, Bruce Weltz e.a. Afl.: Het glazen huls 00.05 E Nimm, was du kriegen kannst (Come and get it), Amerikaanse speelfilm uit 1936 met Edward Arnold, Joel McCrea. Frances Farmer e.a. Regie: Howard Hawks en Willi am Wyler. Barney Glasgow trouwt met de dochter van een rijk zakenman, ofschoon hij op Lotta Morgan verliefd Is. HIJ verhuist, maar komt na 23 jaar terug. Lotta is inmiddels over leden, maar haar dochtertje is haar evenbeeld. Barney wordt weer verliefd 01.40 Heute DUITSLAND 3 Die kleine Fussballelf und ihre Nöte, kinderserie. Afl.: De vagebond Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws, sport, weekend-weerbericht en Blick- punkt Düsseldorf Tagesschau Abenteuer Natun Blumen auf der Wanderechaft, reportage over het Wutach-ravijn Das romantische Zeitalter, documentaireserie. Afl.: De goede oude tijd, reportage over de Romantiek Delie und Brenton, Australi sche tv-serie naar de roman 'All the rivers run', van Nancy Cato Sommer-Jazz (2). Stadtmusik: Die Jazz-Gewinner '86 Laatste nieuws Scène uit de speelfilm 'When eagles dare' met Richard Burton en Clint Eastwood. Ned. 2 om 19.55 uur. BBC 1 17.15 Morph 17.20 Dastardly and Muttley 17.30 Whacky Races 17.40 The Record Breakers, spel- programma 18.05 Newsround special delivery, met John Craven 18.10 Gentle Ben, kinderserie 18.35 The Flinstones, tekenfilmserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal maga- 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.40 No place like home, tv-serle. Afl.: The mating season 21.10 m Dynasty, Amerikaanse tv- serie. Afl.: The subpoenas 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weekend-weerbericht 22.30 mCommonwealth Games Edinburgh, samenvatting 23.45 A question of honour, Ameri kaanse speelfilm uit 1982 van Jud Taylor. Met Ben Gazzara, Paul Sorvino, Robert Vaughn 02.00 Weerbericht BBC 2 14.35 Grandstand, sportmagazine met o.a. paarderennen in As cot, cricket (testmatch Enge land - Nieuw-Zeeland) en de Commonwealth Games In Edinburgh met badminton, zwemmen en bowling 21.00 The Great Egg race 21.30 Gardener's world 22.00 My Music 22.30 CDThe Healing Arts, documen taireserie over geneeswijzen. Afl.: Homeopathy 23.20 Cricket, samenvatting 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.40 The Lords this week 01.20-02.290 Whistle test extra: Big Country live (herh.) ITV 17.25 Scooby Doo 17.45 From the Top 18.15 Connections 18.45 Nieuws 19.00 Regionaal nieuws 20.00 Albion Market 20.30 On the Buses, Engelse speel film uit 1971 22.00 The Practice 23.00 Nieuws 23.30 Cross question 00.00 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 00.40 Friday Late Film: Hauser's Memory, Amerikaanse tv-fllm uit 1970 02.25 Jancis Harvey Sings SKY CHANNEL 17.30 IE Live on friday 18.30 The Tales of Wells Fargo 19.00 E Dennis 19.30 The Flying Nun. Afl.: Fatal Ha- 20.00 The New Dick van Dyke Show 20.30 The New Candid Camera Show 21.00 Vegas. Afl.: The Heist 21.50 Knickerbocker Holiday, Ame rikaanse speelfilm uit 1944 van Joe Brown. Met o.a. Nelson Eddy. Charles Coburn en Shel ley Winters 23.05 (3 Monsters of rock (herh.) 23.50-00.50 IE The great video-race MUSIC BOX 07.00 IE The Power Hour, hardrock- programma 08.00 IE Backtracks, een uur lang 'gouwe ouwen' 09.00 CE Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 10.00 E Non-stop dance hour, non stop videoclips om op te dan- 11.00 E Chart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter 12.00 CE The future of the pop-vi deo', special 13.0 CS Herhalingen DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau, met aansluitend Tagesthemen, actualiteiten 10.23 Die Sport-Reportage 10.55 Gott und die Welt: Der Mann aus Assisi, documentaire (herh.) 11.25 Die Pyramide (herh.) 12.10 Auslandsjoumal 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 11.30 CE Programma-overzicht 12.00 Nachbarn in Europa, informa tie en amusement voor buiten landers en Duitsers (12.00 Tur kije, 12.40 Portugal, 13.20 Ita lië) DUITSLAND 3 12.00 Sport im Westen extra. Tennis Federations Cup, halve finale dames vanuit Praag BBC 1 07.45-09.25 Open University, tv-cur- sussen 09.35 The Flinstones, Amerikaanse tekenfilmserie 10.00-20.00 Grandstand, sportma gazine met uitgebreida aan dacht voor de Commonwealth Games in Endinburgh, cricket (testmatch Engeland - Nieuw- Zeeland) en paarderaces op SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door. Paul Henley, Snoot de Zeehond en Crocker de Kroko dil. Met om 10.30 The Ajax Ex periment, waarin Johan Cruijff aan kinderen de basistechnie ken van voetbal uitlegt en om 10.50 The Elephant Boy. Afl.: The Pygmy Pig 12.00 CE Pat Sharp Show 12.45 CS Jump, met Tony Blackburn 13.35 CE The great video-race, met Gary Davies en Ronnie the Runner ITV 07.25 TV-AM, ontbijttv 10.25 Get Fresh 12.30 Terrahawks 13.00 Nieuws 13.05 Worstelen RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.08 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Water en vuur. 22.02 Larry Norman. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh. wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 TROS: De Nederlandstalige top tien. 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio- Zomereditie. 18.15 Minjon. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Vakantiespits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Caribbean night. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspekten van de Kamer muziek. Mendelssohn Trio. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 22.00 Horizon. 22.30 NOS Jazz. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: Totaal Zomers. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00-20.00 Leiden Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensmbles. 19.10 Actueel. 19.35 Cocktail. 20.03 Imago. Informatief programma voor jongeren. 22.10 Hangmat m.o.m. reeks over „Italiaanse letterkunde in de Renaissance. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.05 Radio Twee. 22.05 Country-Side. 23.00 Notturno. Zachte muziek. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 16.55 Wel thuis. 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Pianomuziek. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord. 1. Concerto Symfonie voor hobo en strijk orkest van Jacques Ibert. 2. Avertissement van Augustin Holler (1744-1814). 20.30 Vokaal Concert. 21.55 Kamermuziek. 23.00 Middelheim Big Bands. Toshiko Akiyoshi - lew, Tabackin Big Band (1). MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 14.05 NOS: Radio Tour de France. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Het muzikaal portret. 12.03 Wegens vakantie gesloten. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non-stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Concerto mattinale. 10.00 Caroline. 11.00 Glinka Kwartet. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. A. Residen tie Orkest met piano. B. Piano muziek. C. Nieuwe platen en CD's. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Cursus klachtrecht. Les 5. (herh.) 09.45 Werken aan werk. Afl.: 12. (herh.) 10.00 Taal van alledag. Les 15. (herh.) EO: 10.15 Muzikale fruitmand. 11.30 De besten van orkesten. 12.00 Nieuws. 12.05 EO: Zie-zo-zomer. 12.20 EO... in de regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Opo Doro (open deur). 13.30 Kayen Rasja (Er is hoop). 13.45 lyi haberler (Goed nieuws). 14.00 NOS: Homonos. 14-30 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine. 11.00 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week. 12J» Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08^0 Voel je thuis, voor en door mi granten. 10.03 Onze keuze. 11.03 Zomerzaterdag, gevarieerde muziek. 13.15 Radio Tour, 22e rit: Clermont- Ferrand - Nevers. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Wat doen we met het week end? 10.03 Klankband. 11.00 De Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30, de Nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Ochtendconcert (1). 09.20 Ochtendconcert (2) 1. „Gesan- ge des Harfners" uit „Wilhelm Meister", Frans Schubert. 2. Duo Brlllant Opus 130 voor klarinet en piano, Karl Gottlieb Relssiger. 10.00 Woordprogramma. 11.00 Uit het grote muziekrepertoire. 12.15 Koormuziek. 13.15 Nieuwigheden uit de BRT-dis- cotheek, 1. Sonate nr. 2 in d, opus 121, voor viool en piano, Robert Schumann. 2. Concerto in D, opus 283, voor fluit en or kest, Carl Reinecke, 3. Symfo nie nr. 1 in E. opus 26. Alexan der Skrjabin.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11