Ipaanse wielersport xuipt uit diep dal E 3hapiro staat voor aap Lesje voor oranjeteam sportprogramma Gullit enkele weken buitenspel rPRT £eidM<Sowuvnt DONDERDAG 24IUU 1986 PAGINA 7 ^bergen zijn voor Canins Ul IENNE Misschien, het vlakke werd verruild voor deelneemsters in de het stijgende, eindigde de etap- tempo van Jeannie pe eigenlijk al. Canins nam af- het vlakke en Maria scheid van het peloton en ging in de bergen zouden zoals zo vaak eenzaam op weg. volgen, zou de Ronde ,_nrijk voor dames vol- Op de top was de voorsprong 'lar ook weer tijdens de al behoorlijk opgelopen, aan Ronde mogen worden de eindstreep in Saint-Etienne da(Cn De Francaise Longo was het verschil ruim twee en dinsdag heer en meester een halve minuut. Longo werd naar Villars. de tweede en zag de achterstand üse ..mama" in het pelo- het algemeen klassement Euis gisteren in de bergen oplopen tot meer dan dertien 'u (lens niet te houden. Tot minuten. Het groen, wat haar iedtbeklimming van de Col al sinds de proloog om de totkjUon duldde zij het ge- schouders zit. blijft echter een Vq'p van Longo, de Britse leuke troostprijs. Het geel zal. Ctyompson en de Amen- tot zij van de fiets stapt, voor inga Thompson Toen Canins geserveerd blijven, t Wt_ Van kilometer tot kilometer SAINT-ETIENNE In Vil- lard-de-Lans starten 135 ren ners voor de 19e etappe van de Ronde van Frankrijk over 179,5 semi-bergachtige kilome ters naar Saint-Etienne. Zon nig weer, harde wind. 9 km: Laguia en Bondue in aanval. Doorkomst op Croix Perrin (3e cat): 1 Laguia. 2. Bondue. 3. Herrera. 17 kra: Vluchters Ingehaald 24 km: Doorkomst Cote Mortier (3e cat): 1. Hinault. 2- Criquielion, 3. Le- mond. 4. Mas. 5 Zoetemelk. 49 km: Eerste tussensprint: 1. Solle- veld. 2. Criquielion, 3. Pensee. 51 km: Poging van Laguia mislukt. Gorospe neemt aanval over 54 km: Doorkomst op Notre Dame (2e cat): 1. Gorospe. 2. Herrera. 3. Hi nault, 4. Criquielion, 5. Lemond. 62 km: Tweede tussensprint: 1. Go rospe. 2. op 1.45 Criquielion. 3. Solle- veld. 95 km: Derde tussensprint 1. Goros pe. 2. 14-40 Criquielion. 3 Solleveld. 103 km: Vierde tussensprint: 1. Go rospe. 2 op 15.50 Solleveld. 3. Yates. 125 km: vijftien renners in tegen aanval o.a. Ducrot en Roche 3. Hinault 142 km: Herrera in achtervolging. 149 km: Doorkomst op Col de l'Oeil- lon (le cat): 1. Gorospe. 2. op 4.45 Herrera. 3. op 5.35 Hinault. 4. Ber nard, 5. Hampsten, 6. Roche. 7. Zim- mermann. 8. Lemond, 9. Caritoux, 10. Criquielion. 155 km: Herrera ingelopen door eer ste peloton. 162 km: Doorkomst Crolx Chaubou- ret (3e cat): 1. Gorospe. 2. Herrera. 3. Roche. 4 Hinault. 5. Bernard. 169-175 km: Tegenaanval Roche mis lukt 179,5 km: Gorospe wint 10e etappe met 2 minuten voorsprong op Ander son. Lemond behoudt gele trui. 'e 1 afdalingen werden door de renners flinke snelheden be- t tj Peter Winnen gaat hier aan kop van een groep|e rijders. •J [si [«ISiEÏTSffl iderson Anderson van 0f bod te hebben gehad van de Amerikaanse Seven Eu ploeg. Het feit dat de Australiër, die gisteren als twee- in St Etienne aankwam en in het algemeen klasement ,42e plaats bezet, met een Amerikaanse is getrouwd, zal van invloed zijn op zijn eventuele beslissing over te jpen iel ga do 1 fcfro Delgado heeft ploegleider Roy Schuiten toegezegd ft volgend jaar voor zijn formatie te rijden mits er nog aafi Spanjaard van kwaliteit wordt aangetrokken. Ook Ste- f> Rooks en Gerard Veldscholten blijven. Schuiten gaat r j ploeg uitbreiden tot achttien renners. Ongeschonden jic Heiden is ongeschonden teruggekeerd bij de Ameri- ,janse ploeg in de Tour De oud-schaatser kwam te vallen [de afdaling van de Galibier en werd een nacht in obser- lï'e gehouden in het ziekenhuis van Saint-Jean-de-Mau- O nap w4> van Wijk, helblond haar. blauwe ogen. is uitgeroepen vai de knapste renner van de Tour SAINT-ETIENNE De come-back van het Spaanse wielrennen illustreert zich in deze Tour. In Saint-E tienne fietste gisteren Julian Gorospe naar de 5e Spaanse ritzege. Het voorbeeld van Spanje hoe een des tijds groot wielerland na een kommervolle periode uit een diep dal omhoog kan kruipen, is daarom zo inte ressant omdat het misschien ons land ten voorbeeld kan dienen. Het is nog maar vier jaar gele den dat de Spaanse wieler sport er beroerd voor stond. De winnaar van de Ronde van Spanje. Angel Arroyo, en an dere zeer hoog geklasseerde landgenoten zoals Alberto Fer nandez en Vicente Belda wer den wegens dopinggebruik ge- deklasseerd. Er was moed voor nodig van de Spaanse wieler federatie om de top in de Vuelta te onthoofden Maar het gebeurde. In die fase kon den de Spanjaarden in de Tour nauwelijks van zich doen spre ken. In de jaren 1979-1980 en 1981 was er geen Spanjaard bij de eerste twintig renners in Parijs te vinden. Vervolgens greep de Spaanse wielerend Keihard in. Do pingcontroles werden met voor West-Europa unieke strengheid en regelmaat door gevoerd. zelfs tot bij de klein ste wedstrijden. Er kwam eon goed jeugdplan van de grond, er werden nieuwe sponsoren gevonden die de verantwoor delijkheid op zich wilden ne men en ook een deel van de investering in de jeugd gingen besteden en stilaan begon de opleving zich in een vrij breed kader door te zetten. Julian Gorospe passeert ontspannen de finish. Opgang In eigen huis hielden de Span jaarden zich de laatste twee jaar met succes de met vele. vele miljoenen peseta's gelokte sterke buitenlandse deelne mers in hun Vuelta van het lijf. In de Tour de France be haalden dus tot nu toe vijf Spanjaarden een etappe-zege en staan Pino en Chozas netjes bij de eerste 20 en als Pedro Delgado niet wegens droeve familie-omstandigheden naar huis was afgereisd, zouden zelfs twee Spanjaarden bij de eerste tien zijn gerangschikt. Het Spaanse wielrennen heeft dus op alle fronten vooruit gang geboekt na een zwarte periode met veel schandalen. De ploeg van Seat-Orbea, waarvoor Matthieu Hermans en Erwin Nijboer rijden, be gint binnenkort een wieier- school voor aankomende be roepsrenners in San Sebastian. De Nederlandse zwemcoach Albert Stofberg, die wegens een jarenlang verblijf in Cata- lonie vloeiend Spaans spreekt, wordt er leraar. Vier jonge Nederlandse wielrenners zul len bij Seat een profcontract krijgen en de opleiding aan de wielerschool in het Basken land gaan volgen. Voordeel De Spanjaarden hebben nog roepsrenners. Zij hebben in hun land liefst 16 etappe-wed strijden. Allemaal meerdaagse wedstrijden waarin veel berg op wordt gefietst. Een ideale scholing voor het belangrijkste wielerevenement ter wereld, de Tour de France. Op deze manier verdienen de Span jaarden in dit veelvoud aan etappe-wedstrijden naast hun salaris ook nog veel geld erbij, zodat ze zich niet hoeven over H c ^Clermont Ferrand Q 117km|g Croix (je Sugères i'Homme 2c Toutée Mort Nadaillat 168,5km /pradeaux FourcheS 63.5km rm2c St. Etienne te geven aan het (Nederland se) draaien om de kerktorens, dat als het zeer frequent ge beurt, funest is voor ronderen ners. Een recent voorbeeld: Twee Spaanse provincies Castella en Leon hebben negen wedstrij den aan elkaar gekoppeld en de twee provinciebesturen hebben samen voor de win naar van het eindklassement f. 175.000 in het vooruitzicht ge steld. Vanzelfsprekend komen voor deze wedstrijden de acht Spaanse profploegen Colchon, Dormillon, Kelme, Reynolds, Seat. Teka, Zohor en Zor aan de start. Het behoeft na dit alles geen wonder te heten dat na de soli van Ruiz-Cabestany in de vierde etappe en Chozas in de 17de etappe gisteren opnieuw een Spanjaard heel vroeg in de moeilijke rit door het centraal massief uit het peloton weg ging. Julian Gorospe demar reerde in de eerste kilometer van de derde beklimming (No tre Dame) na 48 kilometer en kreeg van de kopstukken in het peloton een zekere vrij heid om een voorsprong van bijna een kwartier op te bou wen. Spanjaarden zijn specia listen in het alleenrijden in bergachtige streken, hetgeen dus niemand hoeft te verbazen gezien hun geschetste achter grond. Gorospe had het goed gezien en juist getaxeerd. Gorospe, zelf in 1984 in de Ronde van het Baskenland ge pakt op spierversterkende middelen en dus een van de tientallen positieve landgeno ten van de laatste tien jaar, is kennelijk door het consistente dopingbeleid van Madrid in het rechte spoor gehouden. Hij toonde in elk geval gisteren veel kracht en veel moed en volbracht succesvol tot het einde toe zijn, zijn 130 kilome ter lange solorit, die hem zijn 22e overwinning als professio nal bracht. WORLD CHAMPtONSWP BASEBALL. RLEM Harvey «JUU Mn 2 augustus 86 Oaapiro is hoofdcoach het Nederlandse bij de gratie van de -jstandigheden. De •^pierikaan, die enige ja- geleden Amstel Tij- onder zijn hoede had zijl als gevolg van zijn Ne- irlandse kennis voor het f fanieteam werd se- voormalige clubspelers betrof. 5 Het op Italië veroverde kam- aagd, was twee jaar ge- pioenschap verschafte Shapi- en na het WK op Cuba ro eVenwel zoveel krediet dat bepaald niet meer de de bond voor dit jaar nauwe- ipulairste. Hij zond een lijks om hem heen kon. Zeker tal spelers heen, dat in de wetenschap dat hoe men h nipt had ppdraeen °°k over de zich zeer on" ■lLmc ÜSr Amerikaans want weinig •lgens zijn normen, gedragende coach [aar nam ze dit jaar mocht denken hij op zijn minst de Nederlandse situatie op zijn duimpje kende. In het toernooi om de wereld- irig jaar voor en tijdens het titel had Harvey Shapiro tot irnooi om de Europese titel gisteravond weinig reden om Haarlem mocht Shapiro zich wat nukkig te manifeste- .rojïnieuw de nodige kritiek in- ren. De resultaten waren be- inasseren Vooral gericht op vredigend tenslotte. Maar in anijn te introverte houding en de vierde wedstrijd van het dee schijn van partijdigheid nationale negental .^8®" het 't selecteren van Zuid-Korea ging het mis. En oodleuk weër in zijn se- ictie op. niet zo n beetje ook: het werd bij het eerste optreden van Nederland in het uitverkoch te Pirn Mulierstadion in Haar lem maar liefst 12-2 voor de Aziaten, in acht innings. Niet zo'n ramp Die uitslag was op zich nog niet zo'n ramp. Maar de ma nier waarop deed menig honkballiefhebber toch wel de wenkbrauwen fronsen. En een fan kan veel hebben in deze tak van sport. De volle tribunes in Haarlem, die voor en tijdens het begin van de wedstrijd, voor een ouderwets sfeertje zorgden, zagen giste ren dat Shapiro zich wel zeer merkwaardig manifesteerde. De coach, die er geen ge woonte van maakt het veld in te snellen als er iets al of niet vermeends onregelmatigs ge beurt, betrad in de zesde slag- beurt de piste om verhaal te halen. Maar de manier waar op hij bij de Nederlandse tweede-honkscheidsrechter Ton van de Wouw wilde re clameren deed eerder denken Op dit moment ging het nog goed met het Nederlandse team. Charles Urbanus wordt na zijn home-run onthaald door ploegge noten. aan een hoofdstuk uit het jon gensboek „De schuchtere eer ste schreden van een scho lier". Van de Wouw had de ten on- tend eerst nog een paar aarze lende stappen achter Van de Wouw aandeed, vervolgens inhield en tenslotte maar wat besluiteloos bleef staan. Het- rechte door Shapiro's assistent geen bijna de indruk wekte Henie Jenken doorgestuurde alsof de Amerikaan de plaats Charles Urbanus „uit" gege- van de naar de dug-out ge ven en de opgekropte frustra- stuurde Urbanus op het twee- ties over die beslissing en de be honk had overgenomen, tot dat moment voor Neder- Na afloop was Shapiro kenne land weinig verheffend verlo- lijk nog danig geïmponeerd pende wedstrijd brachten door zijn mislukte missie. Hij Shapiro kennelijk tot zijn gaf op redelijke vragen met daad. Maar de Amerikaan twee woorden antwoord, liep voor meer dan tiendui- Waarbij de essentie van zijn zend ogen een blauwtje op korte betoog was dat het al- van jewelste, want Van de leemaal niks had voorgesteld, Wouw keerde de Amerikaan „omdat het al bij het werpen doodleuk de rug toe en wan- was misgegaan". „Als de pitching niet goed is komt de verdediging onder delde weg. Waarop Shapiro, met zijn figuur geen raad we- druk, worden er fouten ge maakt en gaat het uiteindelijk helemaal mis", was de enige volzin die hem over de lippen wilde komen. Was de neder laag tegen Zuid-Korea dan misschien ingecalculeerd? „Dat gebeurt nooit", was het bitse antwoord. Maar met Roel Klaassen als starter op de heuvel was dat toch be paald niet de beste uitgangs positie? „Heb jij een andere werper?", kaatste Shapiro te rug. Misschien had er bij de selectie van de werpers een andere keuze moeten worden gemaakt? „Dat is jouw sugges tie", aldus de coach. „Vorige week speelde Klaassen goed tegen een Aziatische ploeg". Einde discussie. Harvey Shapiro zal nimmer in de in onderscheidingen toch zo rijke honkbal wereld in aanmerking komen voor het predikaat „meest mede deelzame coach". Maar de on vrede bij een aantal spelers over de Amerikaan is wel zo groot dat de kans zeer klein lijkt dat hij nóg een seizoen als coach van het Nederlands team actief zal zijn. En daar zal met name Jan Venema, de kort voor dit toernooi om on duidelijke redenen uit de se lectie gestoten Rotterdammer, bepaald niet rouwig om zijn. FRANK WERKMAN •m; (Van onze verslaggever) ijlAARLEM Het Neder- tandse honkbalteam heeft gis teravond een lesje gekregen hil?an Zuid-Korea in enige ele mentaire onderdelen van het e Spel. Even leek het er in - jïaarlem in de vierde wed strijd van het toernooi om de jSi|vereldtitel op alsof Oranje SPmeuw voor een verrassing dfou kunnen zorgen. Neder land nam namelijk in de eer ste innings dank zij een ■ahome-run van Charles Urba- hus (zijn eerste hit van het aftoernooi) brutaal met 2-0 de leiding. Maar vanaf de vijfde Slagbeurt ging alles mis water maar fout kon gaan voor het team van coach Shapiro. Zuid-Korea, dat zich voorbe reidt op een olympisch optre den over twee jaar in eigen land, liep eerst naar 3-2 uit. Dat was nog alleszins nor maal. Maar wat er na het ver trek van de allerminst over tuigende starter Roel Klaas sen (opgevolgd door debutant René Rijst van Kinheim) ge beurde tartte bijna elke be- schijving. Coaching, fielden en werpen, alles ging ver keerd. Zuid-Korea profiteerde gretig. De Aziaten gaven vooral het voorbeeld van hoe er moest worden honkgelopen en -gestolen, een opdracht die de Nederlandse coaches Sha piro en Jenken ondanks een falende uitvoering in het be gin van het duel ook later hardnekkig bleven geven. Het leidde tot oneervol sneu velen op het volgende honk, hetgeen in de zesde slagbeurt eerst Urbanus en vervolgens Knol overkwam. Het typeer de de ongekende wanorde in het Nederlandse team gister avond. En het duel was nog wel zo voortvarend begonnen voor de Nederlandse ploeg, die leek voort te borduren op de goede optredens tegen Ameri ka en Porto Rico. Tegen de bijna onderhands gooiende werper Kang Chul Lee, die overigens de hele wedstrijd zou uitstaan, haalde de eerste Nederlandse slagman Vervaat direct uit voor een honkslag, waarna Urbanus even later zelfs de bal over de hekken deponeerde. 2-0 en het volle stadion ging er eens goed voor zitten. Om gaandeweg te wor den geconfronteerd met een afgang. Die in de hand werd gewerkt doordat Shapiro Klaassen vanaf de vierde slagbe&rt verving door de on ervaren Rijst en een slagbeurt later door Baranco. Inmiddels was het al 9-2 en was er niets meer te redden. Het wachten was slechts op een verschil van tien punten om het Ne derlands team uit zijn „lijden" te verlossen. Dat kwam in de achtste gelijkmakende slag beurt, waarop iedereen kon inrukken. Nederland heeft vandaag net als alle andere ploegen een rustdag. Morgen mag in Rot terdam dan Cuba partij wor den geboden. Na gisteravond moet het ergste worden ge vreesd tegen de wereldkam pioen. Italiaanse voetballers voor de rechter MILAAN De officier van justitie van Milaan heeft een ge rechtelijk vooronderzoek gelast tegen de 22 voetballers van het Italiaanse elftal, dat in 1982 in Spanje het wereldkampioenschap veroverde. De spelers worden beschuldigd van overtredingen tegen de deviezenwet. De 22 spelers zouden van de Franse sportartikelenfirma Le Coq Sportif een kleine 700.000 gulden in vreemde valuta hebben ontvangen en die illegaal in Italië heb ben ingevoerd. Volgens eerdere vaststellingen ontvingen de voetballers dat geld voor het dragen van de kleding van het be trokken bedrijf. ENTER Ruud Gullit staat voor enkele weken buitenspel. De PSV'er raakte dinsdag bij een oefenduel in Varsseveld aan de elleboog geblesseerd. Zonder Gullit droogde PSV overigens gisteravond Enter Vooruit af: 9-1. Thoresen was met drie treffers topscorer. De karakteristieken van de oefenwedstrijden van gisteren zijn: Drentse amateurs FC Den Bosch 1- 7 (0-7) Doelpunten FC Den Bosch: Hoyer (3). Gillhaus (2). Van Duren Willem II Fortuna Sittard 2-3 (0-2). Doelpunten Fortuna: Anton Janssen. Reiners en Lens. Willem II: Mallien en Maddock. Urk - SC Cambuur 3-3 (1-2). Doel punten SC' Cambuur Ue Leeuw. Rontberg en Douma. Winterslag - MVV 0-2 (0-1). Doel punten MVV:. Thai en Mommertz. Berchem Sport - Eindhoven 3-1 (1-0). Doelpunt Eindhoven: Vroomans. Feyenoord - Mazda 3-0 (2-0). Doel punten Feyenoord: Elstrup. Heus en Hoekstra. Grenswachters Ajax 0-12 (0-7). Doelpunten Ajax: Van Basten (4). Bosman (4). Dick, Van 't Schip, Müh- ren en Scholten. Germinal Ekeren NAC 2-2 (0-0). Doelpunten NAC: Van Helmond en Bannon. Heerenveen - FC Utrecht 1-2 (0-0). Doelpunten Heerenveen Van den Wildenberg. FC Utrecht: Fraser (2) VoerendaaT - Roda JC 0-6 (0-4). Doel punten Roda JC: Hoekman (2). Meij er. Wildschut. Paitersen. Brandts. Neubruck - Haarlem 0-8. Doelpunten Haarlem: Sitek (5). Keur (2) en Mase- field Arsenal in de rode cijfers LONDEN De traditierijke Engelse club Arsenal, die nog onlangs het honderdjarig be staan vierde, zit in ernstige fi nanciële moeilijkheden. De Londense vereniging heeft een schuld van ongeveer vier mil joen gulden. Verkeerd mana gement. vooral bij de transfer van spelers is flink verlies ge leden. heeft Arsenal diep in de rode cijfers doen belanden. De nieuwe trainer/manager George Graham heeft in het kader van de bezuinigingen de internationals Viv Anderson en Kenny Sansom loonsverho ging geweigerd. Vorig seizoen incasseerden tien spelers van Arsenal een jaarsalaris van twee ton of meer. Momenteel zijn de lonen bevroren. Enkele voetballers, onder wie Tony Woodcock die terugging naar FC Köln, werden al verkocht. De huidige selectie van 28 full- profs zal waarschijnlijk verder worden ingekrompen. Opnieuw aanzet tot Canadese voetbalcompetitie OTTAWA Driemaal is scheepsrecht hebben de Canadese voetbalenthousiasten, geruggesteund door het succes van het na tionale elftal in Mexico, gedacht. Na mislukkingen in 1980 en 1983 komt er in 1987 opnieuw een professionele voetbalcompeti tie. De Canadese voetbalbond heeft positief bericht binnen van Vancouver, Edmonton, Calgary, Toronto, Hamilton en North York, die een profselectie aan de nationale titelstrijd mee willen laten doen. Ook in Montreal. Ottawa en Winnipeg lijken vereni gingen bereid zich in te schrijven. De voetbalsport beleefde dank zij het wereldkampioenschap een enorme opleving. Er zijn momenteel een kwart miljoen amateur beoefenaars. Volgens de gegevens van de bond zijn er bij iedere wedstrijd 3.000 toeschou wers nodig om betaald voetbal kans van slagen te geven. Beslo ten werd het aantal toegestane buitenlanders per team tot drie te beperken. Nederland 2-0-0-0-0-0-0-0*2 Z-Korea 0-2-1-1-5-0-0-3=12 Werpctjfers Nederland: Roel Klaassen (3): 1-2-3-0: Renè Rijst (1 1/3 6): 2- 1-3-3; Judsel Baranco (3 2/3): 3-5-3- 0. Zuid-Korea: Kang-Chul Lee (8):6-1- 6-2. Homerun Nederland: Urbanus. Zuid-Korea: Kang, Jae-Woo Baek. België 0-0-0-0-0-0-1=1 Japan 1-1-5-5-1-0-1=13 Werpci|fers België: De Wit (3 Innings): 1-2-6-3; Vlyminckx (1): 0-3-4-2; Ma thijs (2): 4-2-0-0. Japan: Inomata (5): 9-1-2-0; Yanoda (2): 3-0-2-0. Ver. Staten 0-0-0-0-0-0-0=0 Cuba 1-1-0-0-0-4-5=11 Werpcijfers Verenigde Staten: Rem- linger (5 1/3) 2-7-5-2; Tanner (1) 1-2- 4-1; Manuel (2/3) 1-0-1-0. Cuba: Abreu (7) 11-2-2-1. Homerun Cuba: Pacheco (6e inn. 2). Venezuela 0-0-0-1-0-0-0-3-1=5 Taiwan 0-1-3-0-0-0-0-0-0=4 Werpcijfers Venezuela: Rios (9) 6-4-9- 2. Taiwan: Ping-Yang (3 1/3) 4-0-3-1; Kun-Wei (4) 5-0-4-2; Hung-Chin (1 1/3) 1-1-5-1. Italië 2-0-0-0-1-2-0-4-X=9 Nad. Antillen 1-0-0-0-0-1-0-2-0=4 Werpcijfers Italië: Boscarol (5) 3-5-4- 1; Marl (2 2/3) 2-2-3-2; Ceccaroli (1 1/3) 2-0-1-0. Ned. Antillen: Edmond Martina (5 2/3) 8-4-7-2; Dunlop (2) 2- 3-2-1; Clemencia (1/3) 0-0-0-0. Ho merun Italië: Bianchi (solo In 5 inn.). Stand: 1. Cuba 4-8, Zuid-Korea 4-8, 3. Verenigde Staten 4-6, Taiwan 4-6. Japan 4-6, 6. Nederland 4-4. 7. Italië 4-2. Ned. Antillen 4-2. Puerto Rico 4- 2. Colombia 4-2. Venezuela 4-2. 12. België 4-0. WIELRENNEN Tour de France Negentiende etappe: 1. Gorospe (Spa-Echevarri) 179,5 kilometer in 5.06.10, 2. Anderson (Aus-Post) op 2.04, 3. Dominique Garde (Fra-de Gribaldy) op 2.12. 4. Van Eynde (Bel- Godefroot) op 2.25. 5. Bauer (Can- Kochll) op 2.26. 6. Hinault (Fra-Köctili) op 2.27. 7. Van Calster (Bel-MInguez), 8. Lemond (Vst-Köchll). 9. Stevenhaa- gen (Ned-Schuiten), 10. Echave (Spa- Gonzales), 11. Ruiz-Cabestany (Spa- Perurena). 12. Van der Velde (Ned- Post), 13. Carlos Hernandez (Spa- Echevarri). 14. Criquielion (Bel-De Kimpe). 15. Gavillet (Fra-Guimard). 16. Alcala (Mex-Neal). 17. Gaston (Spa-De Gribaldy). 18. Montoya (Col- Mesa). 19. Blanco (Spa-Gonzales). 20. Berard (Fra-Köchli). 21. Pino (Spa- Minguez), 22. Rooks (Ned-Schuiten). 23. Jean-Claude Garde (Fra-De Gri baldy). 24. Madiot (Fra-Gulmard). 25. Hampsten (Vst-Köchll), 26. Bagot (Fra-Bazzo), 27. Zoetemelk (Ned- Raas). 28. Pascal Simon (Fra-Legeay), 29. Claveyrolat (Fra-Thevenet). 30. Caritoux (Fra-Bazzo). 37. Zimmer- mann (Zwi-Boifava), 38. Veldscholten (Ned-Schuiten) allen z.t. Hinault, 51. Herrera (Col-Geminlani) op 3.18. 60. Millar (GBr-Post) op 6.36. 65. Winnen (Ned-Post) z.t., 67. Van Wijk (Ned- SchultenJ op 7.30, 68. Peeters (Bei- Raas) z.t., 81. Van Lancker (Bei-Post) z.t.. 82. Poels (Ned-Raas) z.t., 86. Emonds (Bei-Raas) z.t.. 91. Roosen (Bei-Raas) op 10.22. 94. Ducrot (Ned- Raas) z.t., 98. Vanderaerden (Bel- Post) z.t.. 120. Knetemann (Ned- Schuiten) op 12.00. 122. Van der Poel (Ned-Raas) z.t.. 123. Solleveld (Ned- Raas) z.t.. 135. en laatste Pozzi (Ita- Vanuccl) op 19.23. Algemeen klassement: 1. Lemond 91.35.48, 2. Hinault op 2.43. 3. Zim- mermann op 7.41, 4. Hampsten op 16.46, 5. Pensee op 21.32, 6. Criquie lion op 22.15, 7. Rüttlmann op 23.37. 8. Rooks op 26.30. 9. Plno op 27.46. 10. Cabrera (Col-Echevarrl) op 28.32, 11. Madiot op 29.47. 12. Millar op 30.49. 13. Pascal Simon op 31.33. 14. Chozas (Spa-Gonzales) op 33.40. 15. Bernard (Fra-Köchli) op 34.15, 16. Claveyrolat op 36.47. 17. Montoya op 40.10, 18. Jimenez (Col-Geminiani) op 45.31, 19. Mottet (Fra-Gulmard) op 46.04, 20. Caritoux (Fra-Bazzo) op 46.07, 21. Bagot (Fra-Bazzo) op 46.39. 22. Lejarreta (Spa-Perurena) z.t., 23. Herrera op 47.22. 24. Bauer (Can-KÖchli) op 50.39, 25. Winnen (Ned-Post) op 51.19. 26. Zoetemelk (Ned-Raas) 51.48. 27. Florez (Col-Ge- miniani) op 56.47. 28. Blanco op 57.49. 29. Bernaudeau (Fra-Bazzo) op 58.25. 30. Agudelo (Col-Gonzales) op 1.03.15. 35. Stevenhaagen op 1.06.38, 42. Anderson op 1.13.55, 58. Van der Velde op 1.31.51. 62. Veld scholten op 1.33.19, 63. Poels op 1.33.29. 67. Nulens op 1.34.01, 76. Emonds op 1.43.07. 80. Peeters op 1.45.49. 88. Van Wijk op 1.50.35. 89. Knetemann op 1.50.49, 90. Ducrot op 1.51.18, 92. Van Lancker op 1.52.47. 96. Solleveld op 1.53.38, 101. Roosen op 1.57.05, 112. Van der Poel op 2.03.06. 129. Vanderaerden op 2.12.59. 135. en laatste Salvador (Ita- Vanucci) op 2.37.35. Dagploegenklassement: 1. Echevarrl 15.23.24. 2. De Gribaldy op 2.12. 3. Köchli op 2.26. 4. Gonzales op 2.27. 5. Schuiten z.t.. 6. Perurena z.t, 13. Post op 6.13. 17. Raas op 12.23. Algemeen: 1. Köchli 274.36.51. 2. Le- geay- op 1.37.31, 3. Guimard op 1.54.23. 4. Schuiten op 2.08.34, 5. Post op 2.16.46. 6. Bazzo op 2.19.49, 17. Raas op 4.01.42. Puntenklassement: 1. Vanderaerden 209. 2. Lieckens (Bel-Godefroot) 188, 3. Lemond 175, 4. Hinault 145. 5. Cri quielion 125, 6. Van den Brande (Bel- De Klmpe) 118. Bergklassemenh 1. Hinault 272, 2. Lemond 257, 3. Herrera 242. 4. Millar 208. Zimmermann 191, 6. Cabrera 154. Tussensprint: 1. Solleveld 270, 2. Ar- naud (Fra-Echevarrl) 110. 3. Van der Velde 86. 4. Gorospe 60. 5. Van der Poel 55. Tour des Femmes Eltde etappe: 1. Canins (Ita) 65,5 ki lometer in 2.05.27, 2. Longo (Fra) op 2.31, 3. Simonnet (Fra) op 4.59, 4. Chiappa (Ita) z.t., 5. Damiani (Ita) op 5.02, 6. Vanhuysse (Bel) z.t., 7. Bon- noront (Fra) z.t.. 8. Odin (Fra) z.t„ 9. Ranucci (Fra) z.t., 10. Westher (Zwe) z.t.. 32. Meijer op 9.23. 34. Havik op 9.28. 35. Monique de Bruin z.t., 36. Timmermans z.t., 37. Hage op 9.31. 55. Petra de Bruin op 14.11, 75. Van Rijnsoever op 21.59. Algemeen klaaaement: 1. Canins 21.56.43, 2. Longo op 13.43, 3. Inga Thompson (Vst) op 21.04. 4. Simon net op 28.24, 5. Hepple (Aus) op 29.12. 6. Schumacher (Wdl) op 32.15, 7. Lafargue (Fra) z.t., 8. Bonnoront op 33.12, 9. Damiani op 33.41, 10. West her op 34.31, 20. Monique de Bruin (Ned) op 40.26, 21. Havik op 40.42. 31. Timmermans op 48.16, 34. Meijer op 49.38. 48. Petra de Bruin op 1.06.58, 63. Van Rijnsoever op 1.26.06.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7