ouw Rüttimann beloond Twee oefenwedstrijden voor Nederlands elftal cces Greg Lemond \akt Amerika wakker TOUR DE FRANCE tzinsleven heeft bEnroe veranderd Honkballers beginnen tegen België Op de losse tour QtidcaQowuvnt VRIJDAG 18 JULI 1986 PAGINA 7 \ze correspondent Jo Wij 1GTON Na het spraak- succes van Greg Lemond in, is Amerika dan einde- vaakt en druppelt de Tour jnee heel langzaam het Vustzijn van de gemiddelde binnen. Dat bewustzijn érigens nauwelijks ruimte lere sporten dan honkbal. jn football en basketbal, it echter niet weg dat de televisie woensdagavond waarach tig enkele beelden van Lemond's zegetocht door de Pyreneeën ver toonde. En sommige kranten brachten overigens voor het eerst zelfs kleine verslagen van het ge beuren. Het wil nog steeds niet erg vlotten met de wielersport in de Verenigde Staten, al wordt er meer dan ooit gefietst en kan men nagenoeg op elke hoek van de straat een racefiets kopen. Maar nu één van Amerika's zonen hoge ogen gooit in nota bene de Tour de France, nu zet de nationale trots de televisie tot beelden en de kranten tot verslagen aan. Overigens wordt algemeen aange nomen dat een Tour-zege van Le mond de schijnwerpers zeer op de internationale wielersport zal rich ten. Bovendien zou een overwin ning de rijwielindustrie in de Ver enigde Staten zeer van pas komen. Maar zo ver is het nog niet. Want Lemond zei in Luchon: „De Tour is nog niet voorbij. Er is nog geen winnaar. Maar ik ga er van uit dat ik de Tour nog niet heb verloren. Morgen weten we meer". Pas als Amerika de peilloze raadsels, die een dergelijke uitspraak bevat, weet te doorgronden, dan pas is het rijp voor de wielersport. Aan Greg Lemond zal het niet liggen. Van kilometer tot kilometer BLAGNAC In Luehon star ten 164 renners voor de veer tiende etappe van de Ronde van Frankrijk over 154 kilom- ter naar Blagnac. Het is zeer warm. 43 km: Eerste tussensprint: 1. Solle- veld (6 seconden bonificatie). 2. Ar- naud (3 seconden), 3. Van der Poel (2 seconden). 45 km: Aanval Brun, Mas en Winter berg. 48 km: Doorkomst Cote Serre (4e ca tegorie): 1. Brun. 2. Mas, 3. Winter berg. 50 km: Bernard, Madiot, Roche, An derson, Dhaenens en Lauritzen bij kopgroep. 60 km: Doorkomst Cote Patatin (4e cat.): 1. Brun, 2. Mas, 3. Bernard. 70 km: Contini, Lemond. Poels, Veldscholten, Mottet, Hermans, Breu, Hoste, Rossignoli, Lavainne. Pino, Bauer, Haex en De Vos in tegenaan val. 75 km: Achtervolgers bij kopgroep. Peloton op 1 minuut. 80 km: Tweede tussensprint: 1. Le mond, 2. Winterberg, 3. Dhaenens 90 km: Algehele hergroepering. Poels valt aan, Lavainne volgt 91 km: Rüttimann en Haghedooren bij twee vluchters. 118 km: Derde tussensprint: 1. Poels, 2. Lavainne. 3. Rüttimann. 132 km: Vierde tussensprint: 1. Hag hedooren, 2. Lavainne, 3. Rüttimann. Peloton op 5 minuten. 147 km: Vijfde tussensprint: 1. Hag hedooren. 2 Rüttimann, 3. Lavainne. 149 km: Solo Poels mislukt. 150 km: Rüttimann ontsnapt uit kop- GR m: Rüttimann wint veertiende etappe. Hinault behoudt gele trui Samenwerking wieler ploegen van de baan BLAGNAC Op het allerlaatste moment zijn de onderhandelingen tussen Skala en Superconfex toch nog mislukt. Het was de bedoeling dat Skala de eigen ploeg zou opheffen en volgend seizoen verder zou gaan als sub-sponsor bij de huidige ploeg van Jan Raas. Gisteren, tijdens de afrondende bespreking in Blagnac, stelde Skala ineens meer eisen waarop de vertegenwoordigers van Superconfex besloten geen verbintenis meer aan te gaan. Indien Skala voor het volgend seizoen geen medesponsor voor de wielerploeg vindt, verliezen 24 renners hun baan. Daarbij zijn ook Hennie Kuiper, Jean-Paul van Poppel, Nico Verhoeven en Jacques van der Poel. Bij een overeenkomst tussen Skala en Super- Confex zouden zij overgeheveld worden naar de formatie van Raas. IKAC Tien dagen vp start van de Tour nee lag Niki Rütti- in een kliniek in Hij had in de Ron- Zwitserland een n val gemaakt. Met g kilometer per hij in de afdaling ^ntana naar Sion te- Mi muur gesmakt. ig diagnose: enkel- J Latere diagnose: %neuzingen en een bloeduitstorting aan '"cerenkel. Hij werd j£t met laserstralen ïen soort wonder- -die in het verleden Ztde skiërs met ge- M ledematen snel de been hielp, in Blagnac, ^Rüttimann op het ?ri als de grote man ne dag. Etappe ge- en en zes plaatsen bmen in het alge- klassement. Maar 25 1(/iadat hij als patiënt jtfl vreesde niet eens >ustart te kunnen ko- fcoms is de mens ^jaar, maar soms ook nlij een groot incas- jfVermogen. gisteren na de Pyre- weg naar de zinde- Virme Midi een bloede- l1». De 164 overgebleve- J' de Tourmalet, Aspin, ^jrde en Superbagneres d hadden, gingen met kuiten van start, ag waren de hoge rot- ■i vijand, gisteren de e temperatuur liep op jg graden en de con- aan dranken van de uiteenlopende soort be- recordhoogten. Toch 'in dit is karakteristiek te Tour, na 58 kilome- jii bende op gang. Negen 'ig, onder wie Millar, hetgeen natuurlijk een furieu ze reactie van het peloton te weeg bracht. Daarna 26 man er vandoor, onder wie nota bene Lemond die bij een tus sensprint zes seconden bonifi catie pakte en nu op 34 secon den van Hinault staat. In die groep ook onze landgenoten Hermans, Veldscholten en Poels. Twan Poels, bescheiden debu tant uit het Brabantse, was ook mee in de goede ontsnapping nadat het peloton de 26 vluch ters had achterhaald. Hij de marreerde samen met Rütti mann, Haghedooren en La vainne, 70 kilometer voor de finish in Blagnac. een voor stadje van Toulouse. Het kwartet hield een soort bijeen komst voor „onfortuinlijken", want ze warenvdit seizoen alle vier door tegenslag geteisterd. Record hechtingen Poels draagt het record hech tingen 1986 in het peloton. Hij lag op maandag de tiende Niki Rüttimann, door de inspanningen en de hitte uitgeput aan de finish in Blagnac. maart in een niet verlichte tunnel bij Taverna Piccinini met zestig anderen op de grond. Tijdens de Italiaanse etappewedstrijd Tirreno-Adri- atico waren ze met 160 man a 65 kilometer per uur de tunnel binnen gereden. Het eerste deel was royaal verlicht, maar in het laatste viel plotseling wegens een stroomstoring het licht uit en reed dat grote pak tegen een muur van duister nis. Zestig man dus op en over elkaar. Gekraak van wielen, sturen, frames en gegil van angstige coureurs. Twan Poels lag er tussen. Groot gat in zijn hoofd, negen hechtingen. Hij lag opnieuw op de grond bij een grote val partij in de Gold Race, op 26 april in Limburg. De televisie camera's registreerden een diepe en lange snee die dwars over het been liep. Dit maal vijftien hechtingen voor Twan Poels. Christian Lavainne werd dit jaar drie keer getroffen door een griepaanval, Paul Haghe dooren zag door ziekte zijn voorseizoen ook al naar de knoppen gaan en Niki Rütti mann verscheen met een dik ke enkel in de Tour, kreeg bo vendien op de eerste dag in Parijs disenterie en alsof dit alles nog niet genoeg was, liep er tijdens de tijdrit in. Nantes de vorige week zaterdag ook nog een grote herdershond on der zijn fiets, waardoor het rij wiel gekraakt werd en hij ze ven minuten op Hinault ver loor. Ongelukkigen Dit pelotonnetje der ongeluk kigen spoedde zich gisteren onder de brandende zon rich ting Blagnac. Eindelijk hadden de vier ook eens geluk. Want de ploeg van Peter Post, die het gat naar de koplopers had willen dichten, werd tweemaal opgehouden door lekke ban den van Peter Winnen. Van der Velde, Nulens en Van Lancker brachten hun ploeg genoot telkens terug. Omdat de Post-bodes het zo druk had den met hun eigen zorgen en niemand zich verder om de vluchters bekommerde, liepen de vier tot acht minuten uit. Toen had het voor de ploeg ook geen zin meer om tegen beter weten nog krachten te verspillen. Op vijf kilmometer voor de streep demarreerde Twan Poels, hij werd teruggepakt, en daarna ging Rüttimann er al leen vandoor. Hij vormt met Urs Zimmermann een soort nieuwe hoop voor de Zwitser se wielersport die 35 jaar gele den van absolute wereldklasse was. Hugo Koblet en Ferdi Kübler waren de symbolen in dat oude tijdperk. Sinds hun afscheid werd het kommer en kwel in Zwitserland. Maar nu gloort er weer hoop aan de ho rizon. Onder meer dank zij Rüttimann. Hij woont in het kleine dorpje Untereggen aan het meer van Konstanz. Zijn oude vader heeft er een boer derij, maar de man is ziekelijk en daardoor moet zoon Niki op alle vrije dagen en zeker in de wintermaanden zware arbeid verrichten. Beloning Boerenzonen doen het trou wens goed in het peloton, want ook Sean Kelly heeft al tijd hard moeten werken op de boerderij van zijn vader in Ier land die zelfs met het binnen halen van de aardappels De vluchtgroep met van links naar rechts: Niki Rüttimann, Twan Poels, Paul Haghedoor en en Christian Lavainne. wachtte totdat het wielersei- zoen achter de rug was. Rütti mann was eergisteren de enige die zijn kopman Hinault trouw terzijde stond in de ultieme be klimming naar Superbagneres. Terwijl de Amerikaanse „clan" van de ploeg Köchli aan het demarreren sloeg, bleef Rüttimann aan de zijde van Hinault, sprak hem moed in en hielp hem over een dood punt. Vorig jaar was Rütti mann trouwens ook de enige die Hinault bijstond tijdens diens inzinking op de Aubis- que. Hinault heeft gisteren deze trouw beloond. „Vandaag wordt het jouw dag", zei hij bij de start tegen de Zwitser, „ik zal jouw vlucht in de rug dek ken". Het gezag van de Breton in het peloton is niet gering en Rüttimann profiteerde hier van. Hij is in een maand tijd van patiënt tot kandidaat voor een toppositie in de Tour ge transfereerd. ij Ageles John McEnroe als de geniale kwajongen. Of fjnige vedette. De schrik van umpires en linesmen. Die •cEnroe is niet meer. Het vaderschap, een rustpauze van jaar en yoga-lessen hebben de 27-jarige Amerikaan iiranderen. Vol goede voornemens keert Big Mac over i.ind terug in het Grand Prix-circuit. Hij is rustiger ge- *J maar zit nog steeds boordevol ambitie. [Jamelde journalisten konden hun oren niet geloven toen i'voor het eerst na zijn retraite weer aan hen presenteer- ïtelf moest hij er ook wat schaapachtig om lachen. „Ik i misschien wel erg aardig over. Maar het gezinsleven veranderd. Het is het beste dat me ooit is overkomen". >'e. jarenlar.g nummer één op de wereldranglijst, stopte in >abrupt met tennis toen hij werd uitgeschakeld in de eer- 3|e van het Masters-toernooi. Naar eigen zeggen heeft hij Swee maanden lang geen tennisracket aangeraakt, ens is de Amerikaan gaan werken aan een terugkeer. Ie week speelt hij demonstratiewedstrijden in Los Ange- I zijn rivaal Ivan Lendl, op dit moment 's werelds beste Aeler, neemt deel aan die ontmoeting. Volgende maand JcEnroe terug op het hoogste niveau tijdens een interna- i toernooi in Vermont. Dat is zijn voorbereiding op de ijnerikaanse titelstrijd op Flushing Meadow. :tyorker heeft zich voorgenomen niet meer tekeer te gaan arbitrage. „In het verleden heb ik me vaak laten gaan jist dat ik het bij het verkeerde eind had. Het is verspil- energie. Concentratieverlies heeft heel wat overwin- igekost". je is inmiddels gezakt naar de zevènde plaats op de ATP- p verwacht spoedig weer bij de top-drie te staan. „Ik voel '<n groeiende vorm verkeer. Alleen moet ik nog in het jdritme zien te raken". jnan met het nieuwe imago zijn directe benadering van (niet helemaal kwijt is, bleek toen hem naar zijn mening freevoudig Wimbledon-winnaar Boris Becker werd ge- "„Het publiek moet hem niet groter en beter maken dan kerkelijkheid is. Becker is een fantastische speler, maar jjog hard moeten werken om zichzelf te verbeteren", al- iEnroe. ^rikanen in ietbalfinale s JD De Amerikaan- jietballers hebben zich Zond in Madrid als Verzekerd van een fi ats bij het wereld- jenschap. Brazilië w de halve eindstrijd J80 verslagen. De Ver- t Staten ontmoet zon- ■winnaar van de wed- Sovjet Unie-Joegosla- ZEIST Twee oefenwedstrij den heeft het Nederlands elf tal in de voorbereiding van het begin van de strijd om de Europese voetbaltitel, die 15 oktober met een duel in Boe dapest tegen Hongarije begint. De eerste keer dat bondscoach Rinus Michels zijn team in die periode in actie zal zien, is dinsdag 12 augustus. In samen werking met de technische lei ding van zowel Ajax, PSV als Feyenoord, oefent de nationa le selectie in Amsterdam dan tegen een team dat wordt sa mengesteld uit spelers van de drie topclubs die niet voor Oranje geselecteerd zijn. Op 10 september volgt de interland in Praag tegen Tsjecho-Slowa- kije. Een maand later, 10 en 11 oktober, komt de volledige se lectie bij elkaar in Zeist. Voor dat de ploeg op 13 oktober af reist naar Boedapest, is de spe- Joop Böckling: Sparta. Iers een dag rust gegund. Het op woensdag 10 september vastgestelde programma in de eredivisie komt te vervallen. Begin augustus zal competitie- leider Jan Huijbregts proberen een nieuwe datum voor het programma vast te stellen. Joop Böckling speelt de ko mende twee seizoenen voor Sparta. De 30-jarige aanvaller speelde vorig voetbaljaar voor Volendam. Hij stond onder contract bij Haarlem. Evenals de eerder aangetrokken Johan Steur stond Böckling op het verlanglijstje van de nieuwe tainer Barry Hughes. Sparta zoekt nog naar een middenvel der om de selectie voor het seizoen 1986/87 te complete ren. De karakteristieken van de gister avond door verschillende profclubs gespeelde oefenwedstrijden zijn: Heerlen: Limburgs streekelftal-Feye- noord 1-3 (0-1). Doelpunten Feye noord: Hoekstra, Wijnstekers, Ba- rendse; streekelftal: Smeets. Zweeloo: ZBC-Ajax 1-9 (0-2). Doel punten Ajax: Rijkaard (3), Bosman (2), Mühren, Scholten, Van Basten, Regtop; ZBC: Nijenbanning. Mussel: Mussel-SC Veendam 0-13 (0- 6). Doelpunten: Van der Meer (4), Meerkens (3), Klompstra (3), Red- meijer (2), Mellema. Meindert de Groot aan kop bij skutsjesilen LANGWEER De vijfde race van het skutsjesilen, gisteren op de Langweerder Wielen, heeft een grote verandering ge bracht in de kop van het algemeen klassement. Door protesten werden Lode wijk Meeter en Jelle Reyenga, die op de eerste en tweede plaats van het klassement ston den, uitgeschakeld. De overwinnaar van de dag, Meindert de Groot, kwam daarmee van een vierde op de eerste plaats te recht. Sportwereld Voetbal De Argentijnse in ternational Julio Olarticoechea speelt komend seizoen bij het Franse Nantes. Badminton Eline Coene won in de eerste ronde van de Open Indonesische kampioen schappen in Jakarta met 11-4, 11-2 van de Indonesische Dwi Elmiati. HAARLEM Het we reldkampioenschap honk bal, dat vanaf morgen voor de eerste keer in de historie in Nederland wordt georganiseerd, staat voor Oranje vooral in het teken van de revanche. Twee jaar geleden eindig de de nationale ploeg in Cuba nog op de laatste plaats, de verwachting is dat de Nederlanders nu zich in de middenmoot van de twaalf deelnemers kunnen nestelen. Alle landen zullen elkaar in de vijftien dagen durende mondi ale titelstrijd eenmaal ontmoe ten, waardoor in totaal 66 wedstrijden worden afgewik keld. De wedstrijden worden in vier steden gespeeld: Haar lem, Rotterdam, Utrecht en Eindhoven. In het Haarlemse Pim Mulier-stadion, dat een toeschouwerscapaciteit van 8000 heeft, worden liefst 24 wedstrijden gespeeld. De ope ningswedstrijd is morgen het duel tussen wereldkampioen Cuba en Puerto Rico. Neder land komt zondag voor het eerst in actie tegen het op pa pier zwakkere België. Het programma van het Nederlands team, dat het oefentoernooi van deze week in Amsterdam met een tweede klassering achter Taiwan B afsloot, ziet er als volgt uit: 20 juli: Nederland-België (Eindhoven, 14 00 uur); 21 juli: Nederland-Vere nigde Staten (Eindhoven. 20.00 uur); 22 juli: Nederland-Porto Rico (Utrecht, 20 00 uur); 23 juli: Neder- land-Korea (Haarlem. 20.00 uur), 25 juli: Nederland-Cuba (Rotterdam, 20.00 uur), 26 juli: Nederland-Neder landse Antillen (Rotterdam, 20.00 uur); 27 juli: Nederland-Italie (Haar lem. 14.00 uur); 28 juli: Nederland- Taiwan (Utrecht. 20.00 uur); 30 juli: Nederland-Japan (Eindhoven, 20.00 uur); 31 juli: Nederland-Venezuela (Haarlem, 20.00 uur); 1 augustus: Ne- derland-Colombia (Haarlem, 20.00 uur). Italië Italië zal over twee jaar de dertigste editie van de wereldtitelstrijd honk bal organiseren. Dat heeft het con gres van de International Baseball Associaton gisteren in Amsterdam besloten. Er waren geen tegenkandi daten. De in Antwerpen wonende Nederlander Chris Pieters werd uit geroepen tot honkbalscheidsrechter van het jaar. Ian Woosnam leidt bij golftoernooi TURNBERRY Na de eerste ronde van de strijd om de open Britse golftitel, algemeen erkend als het belangrijkste toernooi in Europa, gaat Ian Woosnam verrassend aan de leiding. De 28-jarige professio nal uit Wales, pas hersteld van een rugblessure, voltooide de achttien holes in 70 slagen, ge lijk aan het gemiddelde. Eén boven par staan na gisteren de drie Britten Nick Faldo, Gor don Brand en Robert Lee als mede de Zweed Anders Fors- brand. Teleurstellend hoge scores die vooral te wijten wa ren aan de zeer zware weers omstandigheden op de Schotse golfclub Turnberry waar een harde zeewind het de spelers erg lastig maakte. Van de fa vorieten scoorde de Westduit ser Bernhard Langer een score van 72, terwijl de Spanjaard Severiano Ballesteros - bij de bookmakers als eerste ge plaatst - 76 slagen nodig had. Visa voor Zuidafrikaanse golfers onzeker DEN HAAG Het is nog on zeker of de zeven Zuidafri kaanse deelnemers aan het open Nederlandse golfkampi- oenschap, volgende week in Noordwijk, een visum zullen krijgen. Volgens een woordvoerdster van het ministerie van Buiten landse Zaken zal bij een aan vraag van het zevental contact worden opgenomen met het ministerie van WVC. Bekeken zal worden welke gevolgen een eventuele weigering van visa zal hebben voor de status van het toernooi. Aangezien de Nederlandse overheid nog steeds een restrictief beleid voert ten aanzien van het ver lenen van visa aan Zuidafri kaanse sporters, zal het moei lijk worden voor de golfers toegang tot ons land te krijgen. Slechts een duidelijk omschre ven situaties kan van de sport- boycot worden afgeweken. Zuinig Na de Pyreneeën heeft Joop Zoetemelk besloten geen enke le moeite meer te zullen doen voor een zo goed mogelijke eindklassering. De wereldkampioen hoopt zijn zestiende en laatste Tour glans te geven met een opvallende prestatie in één van de komende etappes. „Ik rijd nu zo zuinig moge lijk". aldus Zoetemelk, gisteren in Blagnac. „Ik hoop reser ves over te houden voor als zich een gunstig moment op een ontsnapping voordoet. Ik kon niet met de besten mee in de bergen, maar ik ben er niet onderdoor gegaan. De kans op een dagsucces is wel klein nu ze elke dag zo als gekken te keer gaan. In de tijd van Merckx werd er hard gereden, maar een Tour als deze heb ik nooit meegemaakt". Scheiding De laatste contractbesprekingen tussen Jan Raas en Adri van der Poel hebben geleid tot een scheiding. Raas en de nieuwe sponsor Superconfex, aanwezig in de Tour, konden niet voldoen aan de financiële eisen van de winnaar van de Ronde van Vlaanderen. „We gaan als vrienden uit elkaar", zei Van der Poel gisteren. „Ik wilde graag bij Jan Raas blij ven. omdat hij de beste ploegleider is, maar ik moest te veel geld inleveren". Het is nu zo goed als zeker dat Van der Poel volgend seizoen voor de ploeg van Roy Schuiten zal rij den. De Belg Marc Dierickx en Henri Manders krijgen eveneens een contract. Knie Bernard Hinault klaagde gisteren bij de start van de veer tiende etappe over pijn in zijn rechterknie. Na afloop zei hij er geen last van te hebben gehad. Gelukkig hoefden we geen bergen te beklimmen zei de gele-truidrager in Blag- sportuitslagen BASKETBAL WK Spanje Halve finale: Verenigde Staten-Brazi- lie 96-80. Voor 5e tot en met 8e plaats: Spanje-Canada 100-80. WIELRENNEN Tour de France 14e etappe: 1. Rüttimann (Zwi-Köchli) 154 kilometer in 3.47.44, 2. Lavainne (Fra-Guimard) op 32 seconden, 3. Poels (Ned-Raas), 4. Haghedooren (Bel-Godefroot) op 0.33, 5. Devos (Bel-De Kimpe) op 7.17, 6. Polini (Ita- Vanucci), 7. Vanderaerden (Bei-Post) op 8.02, 8. Bomans (Bel-Godefroot). 9. Vandenbrande (Bel-De Kimpe). 10. Bontempi (Ita-Boifava), 11. Lieckens (Bel-Godefroot), 12. Hermans (Ned- Perurena). 13. Stevenhaagen (Ned- Schuiten), 14. Esparza (Spa-Perure- na), 15. Hoste (Bel-Bazzo), 16. Dhae nens (Bel-De Kimpe), 17. Bincoletto (Ita-Zandegu), 18. Van der Poel (Ned- Raas). 19. Rossignoli (Ita-Boifava). 20. McKenzie (Nwz-Godefroot). 21. Cri- quielion (Bel-De Kimpe), 22. Gaston (Spa-De Gribaldy), 23. Castaing (Fra- Thevenet), 24. Vichot (Fra-De Gribal dy), 25. Boyer (Fra-Guimard). 26. Van Wijk (Ned-Schuiten), 27. Heiden (Vst- Neal), 28. Wijnants (Bel-De Kimpe), 29. Lauritzen (Noo-Legeay), 30. Pier ce (Vst-Neal), 42. Knetemann (Ned- Schuiten), 44. Lemond (Vst-Kóchli), 52. Hinault (Fra-Köchli), 55. Anderson (Aus-Post), 63. Winnen (Ned-Post), 64. Millar (Sch-Post), 65. Hampsten (Vst-Köchli). 67. Rooks (Ned-Schui ten), 70. Veldscholten (Ned-Schuiten), 74. Zimmermann (Zwi-Boifava). 82. Van Lancker (Bei-Post), 87. Delgado (Spa-Schuiten). 92. Peeters (Bei- Raas). 94. Van der Velde (Ned-Post). 98. Nulens (Bei-Post), 99. Zoetemelk (Ned-Raas)^ 100. Ducrot (Ned-Raas), 101. Nijboer (Ned-Perurena), 116. Herrera (Col-Geminiani), 120. Roosen (Bei-Raas), 137. Emonds (Bei-Raas), 139. Boeve (Ned-Schuiten), 143. Sol- leveld (Ned-Raas), 162 en laatste: Go- rospe (Spa-Echevarri). Algemeen klassement: 1. Hinault 61.43,31, 2. Lemond op 0.34, 3. Zim mermann op 2.58, 4. Millar op 3.32, 5. Delgado op 6.48, 6. Hampsten op 8.26, 7. Herrera op 9.08, 8. Rüttimann op 10.25, 9. Rooks op 12.58, 10. Cri- quielion op 13.00, 11. Winnen op 15.19., 12. Cornillet (Fra-Legeay) op 16.35, 13. Pensee (Fra-Legeay) op 17.12, 14. Pino (Spa-Minguez) op 17.34. 15. Mottet (Fra-Guimard) op 20.03, 16. Madiot (Fra-Guimard) op 20.47, 17. Cabrera (Col-Echevarri) op 21.38, 18. Simon (Fra-Thevenet) op 22.00, 19. Claveyrolat (Fra-Thevenet) op 23.00, 20. Bernard (Fra-Köchli) op 25.31, 21. Corredor (Col-Geminiani) op 25.42, 22. Jimenez (Col-Geminiani) op 25.57, 23. Chozas (Spa-Gonzales- Linares) op 28 03, 24. Grewal (Vst- Neal) op 29.10, 25. Zoetemelk op 29.27, 26. Lejarreta (Spa-Perurena) op 29.31, 27. Montoya (Col-Mesa) op 30.24, 28. Bauer (Can-Kochli) op 30.37, 29. Bernaudeau (Fra-Bazzo) op 30.55, 30. Blanco (Spa-Gonzales-Li- nares) op 32.09, 39. Stevenhaagen op 37.49, 55. Roche op 48.56, 56. An derson op 50.43, 58. Poels op 53.24, 70. Emonds op 58.29, 77. Van Lanc ker op 1 uur 11 seconden. 78. Nulens op 1.00.36, 83. Ducrot op 1.02.46. 84. Veldscholten op 1.03.31. 93. Knete mann op 1.05.17, 102. Van der Velde op 1.06.14, 105. Solleveld op 1.06.34, 117. Peeters op 1.09.10, 120. Van Wijk op 1.09.40, 120. Van der Poel op 1.09.48, 121. Roosen op 1.10.00, 148. Vanderaerden op 1.16.56, 149. Boeve op 1.17.21, 150. Nijboer op 1.17.24, 161. Hermans op 1.27.59, 162. en laatste Winterberg (Zwi-Köchli) op I.34.28. Puntenklassement: 1 Vanderaerden 203, 2. Lieckens 164, 3 Hermans 157, 4. Vandenbrande 118, 5 Le mond 110, 6. Hoste 106. Tussensprintklassement: 1. Solle veld 130, 2. Van der Velde 86. 3. Ar- naud (Fra-Echevarri) 70. 4. Lemond 39, 5. Haghedooren 30, 6. Pelier (Fra- De Gribaldy) 28. Bergklassement: 1. Millar 135, 2. Hi nault 123, 3. Herrera 117, 4. Pensee 114, 5. Lemond 105, 6. Arnaud 73, 20. Winnen 22, 21. Rooks 21. Dagploegenklassement: 1. Köchli II.39.16, 2. Guimard op 0.32, 3. Raas op 0.32, 4. Godefroot op 0.33, 5. De Kimpe op 7.17, 6. Vannucci op 7.17, 9. Schuiten op 8.02, 13. Post op 8.02. Algemeen ploegenklassement: 1. Köchli 185.08.04, 2. Legeay op 54.23, 3. Schuiten op 58.27, 4. Guimard op 1.02.09, 5. Post op 1.06.42. 6. Gemi- niani op 1.14.22, 17 Raas op 2.09.16. NK achtervolging amateurs Alkmaar Kwalificatiewedstrijden: 1. Cordes (Wilnis) 5.06,18, 2. Rik Moorman (Am sterdam) 5 07,23, 3. De Vries (Olde- berkoop) 5.07,27, 4. Dijkstra (Pesse) 5.08,01, 5. Van Baarle (Pijnacker) op 5.08,64, 6. De Caluwè (Terneuzen) 5.09,08, 7. Post (Oosterhout) 5.09,87, 8. Roover (Roosendaal) op 5.10,39. Niet gekwalificeerd hebben zich: 9. Martens 5.10,49, 10. Harmeling 5.12,00. Kwartfinales: 1. Cordes (4.57,27) verslaat Roovers, 2. De Vries (4.59,41) verslaat De Caluwé, 3. Van Baarle (4.59,81) verslaat Dijkstra, 4. Post (4.59,88) verslaat Moorman. ZEILEN EK Star Medemblik 5e race: 1. Adams/Olsen (Vst), 2. Bakker/Vandenberg (Ned), 3. Carl- son/Möller (Zwe), 4. Gorla/Perabohi (Ita), 5. Hagen/Borowy (Wdl), 24 Van Walt Meijer/Huizingh (Ned), 27. K. Douze/Altena (Ned). Staartjes/R. Douze (Ned) werden gediskwalifi ceerd. Stand: 1. Bakker 34.0, 2 Ben- gtson/Klock (Zwe) 35.7, 3. Gorla 41.0, 4. De Souza Ramos/Rittscher (Bra) 41.0, 5. Carlson 44.4, 19. Staartjes 91.0, 20. K. Douze 99.0, 22. Van Walt Meijer 103.0. Skutsjesilen Friesland 5e race (Langweer): 1. De Groot (Stavoren); 2. L. Zwaga (Langweer); 3. Van der Meulen (Woudsend); 4 T. Brouwer (Heerenveen); 5. Van Akker (Sneek); 6. Mink (Grouw); 7. Tjerkstra (Joure); 8. J. Zwaga (Eernewoude); 9. Hoekstra (Drachten); 10. S. Meeter (Bolsward); 11. P. Brouwer (Drach ten); 12. L. Meeter (Huizum), Reyenga (Lemmer). R. Zwaga (Leeuwarden) 14 strafpunten.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7