£eidéc6ou*mil lis Brinkman weer etes gaat uitdelen, schrappen we e-programma V' „We zoeken resten van de ark; geen bijbels bewijs* ^PIO/TELEVISIE VRIJDAG 18 JULI 1986 PAGINA 13 JOUT: ERSUM Rob Out, algemeen directeur reronica, is alles behalve gelukkig met ugkeer van Elco Brinkman als minister IVC. Nog minder gelukkig is hij met het Takkoord: „Uit de tekst in het regeerak- kun je afleiden dat de reclameregels rlrinkman stringent zullen worden ge- l srd. Als dat betekent dat er weer boetes in uitgedeeld zoals ruim een jaar gele- et geval was, dan denk ik er hard over ire-programma's van het uitzendschema rappen", aldus Out. |Rob de daad bij het woord voegen, dan heeft een gevolgen voor „Tineke". De Veronica-di- y'; „De vorige keer hadden we een boete van rIn-een-kwart miljoen gulden. Dat prijskaartji lean één 'overtreding' in „De Heilige Koe" ei Ije kleine spontane opmerkingen van Tinus in Ze dronk bijvoorbeeld een speciaal je waarover ze uitriep dat het lekker was. ■er we voor dat soort dingetjes straks duizen- moeten gaan betalen, dan zal het pro- Pa - net als RUR van Jan Lenferink - straks voren moeten worden opgenomen. Want als twee keer in haar spontaniteit iets zou zeggen jens Brinkman niet door de beugel kan, zijn iet". |OU )ut is net terug uit Moskou, waar hij aanwezig j de Goodwill Games. 'Het was leuk om eens S andere kant van het ijzeren gordijn te kijken, nl ik weinig Russische televisie heb gezien. We een eigen cameraploeg en hun materiaal uWorden voor-gemonteerd voor het naar Neder- al|ng. Dat heb ik gedaan. Het was wel even an- leerken dan je gewend bent: om de tien meter 1 je een mannetje tegen, maar zo werkt het sy- eidaar nu eenmaal". (ook in contact geweest met hoge functionaris- itp de Russische staats-televisie. Rob: „Ik heb af Russen een paar videobanden meegekregen (jogramma's die zij wel aan ons zouden willen en zij hebben gezegd dat zij wel geïnteres- afijn in programma's van ons. Dus krijgen ze 1^kort een paar videobanden van mij op zicht jgUurd met programma's zoals „Countdown" bij- jjjeld. Bovendien heb ik een uitnodiging gekre- !i in september naar de Televisie-beurs te ko- lie dan in Moskou wordt gehouden. Als ik tijd "ie ik dat". ^Out dat programma's met moderne popmu- •oals bijvoorbeeld „Countdown", geschikt zijn -let op dat gebied zwaar achtergebleven Rus- 4lWat mij in ieder geval opviel was dat het land Ik moderner is, dan wij altijd denken. We kre- s4e gelegenheid om met de cameraploeg in de 2> pad te gaan en interviews te maken. Daarbij dl heel wat modern geklede mensen tegen geko- k denk dat een programma als „Countdown" - '^éker een documentaire-serie als „Nederlanders nie" - heel goed aan de Russen kan worden ver- EDWIN BAKKER Eigen praatprogramma voor Hans Polak en Hans Emans HILVERSUM Hans Polak en Hans Emans, nu nog werkzaam bij de actualiteitenrubriek „Achter het Nieuws", krijgen vanaf september een eigen praatprogramma op de VARA-tv. Als werktitel werd gekozen voor „Een wereld van verschil". Het programma, dat eens in de vijf weken wordt uitgezonden, zal een actueel thema behandelen en dient vooral om tie kijker meer achtergrond-informatie te verstrekken. Polak en Emans functioneren daarbij als gespreksleiders. Het is de bedoeling twee representanten tegenover elkaar te zetten. Als er bijvoor beeld over euthanasie wordt gesproken, nodigt de omroep een voor- en tegenstander uit. De eerste uitzending is op 24 oktober. Elk programma zal niet langer duren dan veertig minuten. „Een wereld van verschil" is een van de vele VARA-produkties dit winterseizoen waarbij gebruik zal worden gemaakt van stu dio-faciliteiten. Reden hiervoor is de slechte financiële situatie bij de omroep. „Een programma vanuit de studio is nu eenmaal goedkoper, dan het vervaardigen van een reportage", aldus een V AR A-woord voerder. Ted Danson aan laatste seizoen „Cheers" toe NEW YORK Het zou Ted Danson niet verbazen als het volgende seizoen het laatste zou zijn van Sam Malone, de rokkenjagende barhouder uit de televisie reeks „Cheers". Danson liet onlangs weten dat hij is uitgekeken op zijn rol als Malone. „Het is tijd om eens iets anders te on dernemen. Ik vind dat je je zelf elke anderhalf jaar eens wakker moet schudden in je werk en in het algemeen". De 37-jarige Danson vindt zijn leeftijd de ideale voor goede filmrollen en gaat daar nu naar op zoek. BBC laat Oswald terecht staan LONDEN Lee Harvey Oswald, de man die waarschijnlijk de dodelijke kogels op president John F. Kennedy afschoot, zal alsnog terecht staan... op televisie. De BBC heeft, zo meldde USA Today gisteren, een tv-film in produktie, waarin de rechtszaak tegen Oswald centraal staat. Zoals bekend: de rechtzaak vond in het echt nooit plaats, omdat Oswald op zijn beurt ook weer om het leven werd gebracht. De jury in het te levisie-spel bestaat uit gewone mensen die in Dallas/Fort Worth (de stad waar de moord plaats vond) van de straat zijn ge plukt. Ook de officier van justitie is geen acteur van beroep: Vincent Bugliosi maak te naam als de officier in de zaak tegen massamoordenaar Charles Manson. Het tv- spel wordt in de Verenigde Staten op een toepasselijke datum uitgezonden: 22 no vember. De dag van de moord, 23 jaar ge leden. EO-PRESENTATOR BEKLIMT ARARAT MET EX-ASTRONAUT: /ft LOS ANGELES Volgens de bijbel is de ark van Noach ge strand op de berg Ararat, één van de hoogste toppen aan de zuidrand van de Hoogvlakte van Jerevan. Tegenwoordig de grens tussen Turkije en Armeens Rus land, politiek gezien een zeer on rustig gebied. Daar, ergens diep onder het eeuwenoude gletsjer-ijs moeten volgens sommigen de res tanten van Noach's ark nog ver borgen liggen. Deze zomer ver trekt er een Amerikaanse expe ditie onder leiding van James Er- win om restanten van dit legen darische vaartuig te vinden. Jan van den Bosch, prsentator/ver slaggever bij de Evangelisch Om roep, gaat mee naar boven om een documentaire te maken. De ex-Apollo 15 astronaut Erwin is vastbesloten om het schip te vinden. Het vaartuig, waarin Noach volgens de Bijbelse overle vering zijn naaste familie en van elke bestaande diersoort twee exemplaren tijdens de zondvloed heeft laten overleven, was alles behalve klein. Genesis 6 geeft de exacte maten van Noach's red dingsboot: 150 meter lang, 25 me ter breed en vijftien meter hoog. Eigenlijk was het gewoon de eer ste supertanker. De expeditie zoekt dus niet echt naar een speld in een hooiberg, hoewel het zeer waarschijnlijk is dat er van de boot weinig meer over zal zijn. Bovendien is het zeer aanneme lijk dat wanneer er resten van de boot op de berg liggen, zij bedol ven zullen zijn onder enkele me ters puin, ijs of een combinatie van beide. Genesis Het verhaal van Noach staat in Genesis, het eerste hoofdstuk van het Oude Testament. „Het is bij na symbolisch dat juist de ex-a stronaut op zoek gaat naar de ark. James Erwin was namelijk degene die van de maan de zoge naamde 'Genesis-steen' naar de aarde heeft meegenomen. Die steen is zo genoemd, omdat er be standdelen in zitten, waaruit we tenschappers veel over het ont staan van de maan hebben kun nen afleiden', merkt Van den Bosch telefonisch vanuit Los An geles op. Hij is daar op werkva kantie. Deze week reist hij naar Colorado om de astronaut te in terviewen. „De expeditie die Erwin deze zo mer naar de toppen van de Ara rat voert, is niet de eerste. Velen gingen hem voor, maar het is niet ondenkbaar dat deze expedi tie enig resultaat zal opleveren". Resultaat? Jan: „Ja, je moet dat niet verkeerd opvatten. Met 're sultaat' bedoelen we niet dat we nu het bewijs gaan halen, waar mee anderen kunnen worden overtuigd van het gelijk van de bijbel. Erwin - en ook de EO - gaat er vanuit dat de bijbel niet bewezen hoeft te worden'. Maar waarom dan de expeditie? „Het is archeologisch natuurlijk erg inte ressant wanneer er restanten zul len worden gevonden. Het is niet zo dat alleen Erwin met een handjevol geloofsgenoten de berg gaat beklimmen, maar dat een groot aantal internationaal be kende en gewaardeerde archeo logen meegaat. Wanneer zij het één en ander over de ark van Noach boven tafel weten te krij gen, is dat natuurlijk heel inte ressant". De kans dat de expeditie iéts van het bijbelse verhaal zal bevesti gen, lijkt Jan van den Bosch ze- EO-presentator Jan van den Bosch: „De cameraploeg en ik zullen niet helemaal meelopen naar boven, wij gebruiken de helicopter" ker niet onwaarschijnlijk. „Vorig jaar is er ook een expeditie naar de berg ondernomen en toen is er onder het ijs een vreemd object waargenomen ter grote van een flink voetbalveld. Dat object wordt tijdens de komende expe ditie met infraroodstralen onder zocht". Ontberingen „Het is niet zo dat ik alleen een documentaire ga maken over de expeditie", zo verduidelijkt de EÓ-presentator zijn projekt. „Ik maak een portret van de man die als astronaut, zwevend in de ruimte tot het geloof kwam, le zingen geeft, de wereld afreist, het evangelie verkondigt en zich nu bezighoudt met deze expedi tie. Zijn levensverhaal staat dus meer centraal dan de Ararat-ex peditie, hoewel het wel een kern punt van de documentaire wordt Erwin is dan ook geen onbeken de van mij of de EO: vijf jaar ge leden was hij al eens te gast tij dens de EO-Ronduit Jongeren dag". De expeditie wordt niet gemak kelijk maar Jan zal niet alle ont beringen die de onderzoekers moeten doorstaan, meebeleven. „Dat de situatie op de berg alles behalve comfortabel zal zijn, is duidelijk. Alleen weet ik nog niet wat ik exact kan verwachten; dat hoop ik volgende week van Er win te horen. Er zullen zeker de nodige ontberingen worden gele den, want het klimaat op de berg maakt een expeditie alleen gedu rende een paar zomermaanden mogelijk, maar dan nog is de 5156 meter hoge berg moeilijk om te nemen. De cameraploeg en ik zullen niet helemaal meelopen naar boven, wij gebruiken de he licopter". EDWIN BAKKER NEDERLAND 1 AVRO Overvallers in de dieren tuin (1), driedelige jeugd serie over twee kinderen die een vakantiebaantje in de dierentuin hebben Ik zag twee beren Simon en Simon, Ameri kaanse politieserie met o.a. Jameson Parker en Gerald McRaney. Afl.: De koppelaars Ontdek je plekje, afl.: Fra- neker NOS V26-Journaal AVRO Paspesies. Leoni Jansen leest voor uit prentenboe ken en praat met kinderen Wind in de wilgen, kinder serie. Afl.: De grote jaar markt Minjon, soapserie ge maakt door leden van Min jon. Afl.: Het afscheid (slot) Bas Boris Bode (5), twaalf delige Duitse jeugdserie. Bas Boris Bode vindt een briefje waarop staat dat hij op de goede weg is met het onderzoek naar zijn verle den (herh.) Blokletters, spelprogram- ma. Presentatie: Fred Os- 17.30 17.46 18.05 18.25 19.00 20.00 20.28 ter NOS Journaal AVRO Penmarric (3), twaalfdeli ge Engelse serie geba seerd op de gelijknamige roman van Susan Ho- watch. Met o.a. Annabel Leventon en Ralph Bates. Wanneer Laurence Castel- lack komt te overlijden is Janna's verdriet groot Masada (4), achtdelige Amerikaanse historische serie. Met o.a. Peter Strauss, Peter O'Toole en Barbara Carrera. Eleazar laat geen moment onge bruikt om de Romeine te vernederen Vinger aan de pols: Dwarsleasie. Portret van de 18-jarige jongen, Mi chel, die in de zomer van 1984 een duik in het Hol lands Diep nam. Die duik werd hem fataal (herh.) De jonge theatermakers, portretten van een nieuwe lichting (muziek-)theater- makers. Afl.: Paul de Leeuw NOS Journaal Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 15.40 (ETour de France, recht streeks verslag van de etappe Carcassonne - Ni- mes. Commentaar: Mart Smeets en Jean Nelissen RVU 17.00-17.30 CD De taal van kleur (1), tweedelige informatie ve serie NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 Tour de France, samen vatting 19.00 Journaal NCRV 19.12 De wilde mustang, Ameri kaanse speelfilm uit 1976 van John Champion. Met o.a. Joel McCrea, Nika Mina en Robert Fuller. Het ontstaan van de vriend schap tussen een oude cownoy en de Indiaanse jongen Nika. Zij gaan sa men op jacht om een zeer waardevolle mustang te vangen 20.45 GD Ja, natuurlijk extra (1), serie van drie natuurfilms. Presentatie: Antoon van Hooff. Vandaag een zwerf tocht door de Kalahari- woestijn in Zuidelijk Afrika 21.35 Murder, she wrote, Ameri kaanse misdaadserie. Afl.: Magere Heim neemt de bus NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Ontmoeting (slot), serie gedachtenwisselingen tus sen twee mensen over door henzelf bepaalde on derwerpen en zonder ge spreksleider 23.28 Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven NCRV 23.35-01.10 Sabotage in Nor- mandië (Fireball forward), Amerikaanse speelfilm uit 1972 van Marvin Chom sky. Met o.a. Ben Gazzara, Anne Francis en Dana El- car. Normandië 1944: Bar ret krijgt de leiding over de 14e divisie, welke een be langrijke rol zal spelen tij dens het grote offensief EUROPA TV Weerbericht en programma- overzicht Kinderprogramma'* Europa Countdown, poppro gramma Weerbericht Business News World Watch, weerbericht en programma-overzicht El Jardin de Venus, Spaanse dramaserie Tilman Riemenschneider, do cumentaire Sports Report World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Creature from the Black La- 18.20 Two People 20.00 De Optimist, Burning Rubber 20.30 Torture Garden 22.05 Condominium 22.55 Dr. Detroit 1 00.30 An Officer and a Gentleman 02.20-04.10 The Long Good Friday *1 1.16.40 Tour de France, reportage van oP rit Carcassonne Nimes I jet commentaar van Mark ankombeek en Marc Stas- -jjns nDurnaal [dk Tak, kleuterprogramma lerh.) kinderprogramma :lons, réerh.) ««nappe k koppen (The misfits of Bience). Amerikaanse serie isrer twee jonge wetenschap- Gers die problemen op hun ei- een maniêr oplossen. Met olean-Paul Martin. Kevin Peter >4all. Mark Thomas Miller e.a. Tfl.: Het is maar een droom Éour de France, samenvatten- S reportage Izending door derden. Pro- amma van de Vlaams-Natio- ale Omroepstichting lededelingen en program- r ournaal feerbericht eiefde en centen (Love and Amerikaanse speelfilm sft 1982 van James Toback. >iet Ray Sharkey. Ornella Mut- 61 Klaus Kinski e.a. De dertig- jlrige bankier Levin raakt ver- rikkeld in een complot in een Ïiid-Amerikaans land Jlmportret: Greta Garbo (1), Ureedelige Zweedse documen- iBire van Dan Sail over Greta alarbo, die vorig jaar 80 jaar ierd. Met fragmenten uit o.a. (Peter de Zwerver', 'Die Freud- tfse Gasse' en 'The torrent' 2pumaal en Coda: 'Berusting' én Hendrik Marsman Ï23.10 Opera en Belcanto- reek: Boris Gudunov, opera an Moussorgski naar het to- van Alexander Pouch- ne. Met José van Dam, Bart avache. Dinah Bryant e.a. uzikale leiding: Michael chönwandt. Koorleiding: ünter Wagner (stereogeluid BRT 3) .55 Tour de France. 14e lappe: Carcassonne - Nïmes. ommentaar: Théo Mathy en rank Baudoncq ededelingen van de ONEM, icaturebank iné vacanves, kinderpro- ramma met tekenfilms van lien fou', 'Dare, Dare. Motus', >e smurfen' en 'Bufs Buddy' egionaal nieuws Hirnaal, met een samenvat- ng van de Tour de France inute Papillon, consumen- intips rsène Lupin joue et perd: 13 (4), tv-serie naar het werk Maurice Leblanc. Met ian-Claude Brlaly, Christiane ruger, Maurice Biraud e.a. trip-tease, satirisch program- a met herhalingen van uige- mden reportages in 1985 en 16. Met o.a. 'Chicken Follies', iportage over legbatterijen lusiques en vacances. Gé- trd Noack, fluit m.m.v. het eugdorkest van Quebec o.l.v. ri Mayer. Werken van Mozart satste nieuws Scène uit de Amerikaans- Duitse speelfilm 'Liefde en centen' ('Love and money'), met rechts Armand Assante. BRT 1 om 20.15 uur. TV 5 16.05 Le pare régional du 'Haut Languedoc', documentaire (herh.) 16.33 Kinderprogramma 16.53 Les caprices de Marion, tv- film 17.45 Cabaret, met Fabienne Thi- beault 18.41 Contes du fond des mers, do cumentaire over de marine 18.54 Prélude, muziek 19.00 Le pare régional du Queyras, documentaire 19.27 Les enfants d'ailleurs, docu mentaire over Bali 19.51 BZZ, kinderprogramma 19.56 La groupie, tv-serie over een meisje dat haar idool achter volgt 21.27 Musiques.verte 21.40 Contes du fond des mers (herh.) 21.52 Retrostalgie 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 EThe Simon Potter Show, met hits uit Amerika 18.00 EThe Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 EThe Amanda Redington Show (herh.) 20.00 EThe Nino Firetto Show (herh.) 21.00 EThe Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 EThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 ERox Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes (herh. van woensdag) 00.00 EThe Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 01.00 EThe Power Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redington en Dante 02.00 EChart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter 03.00 ENon-stop dance hour, non stop videoclips om op te dan sen 04.00 EBacktracks, een uur lang 'gouwe ouwen' 05.00 EOff the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 06.00-07.00 EThe Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende Duitsland DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Minderwerligkoitscomplexe, tekenfilm 16.10 Ein Tag mit dem Wind, speel film voor kinderen van Haro Senft. Met Marcel Maillard, Barbara Rutzmoser e.a. Marcel gaat op zoek naar een tweede konijntje zodat zijn eigen ko nijntje niet altijd alleen is 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.14 Wiedersehen mit Graf Yoster, tv-serie. Afl.: Der Ton macht die Musik 18.40 Musik vom Convoy 19.00 Der ganz normale Wshnsinn 19.57 Heute im Eraten 20.00 ETagesschau 20.15 E Jetzt schlagt's 13, Duitse speelfilm uit 1950 met Theo Lingen, Hans Moser, Josef Meinrad e.a. Regie: E.W. Emo. In het huis van een pasge trouwd schrljversstel vechten twee bedienden een privè-oor- log uit. Zij verdenken elkaar ervan een gevaarlijke moorde naar te zijn 21.45 Plusminus, economisch maga zine 22.30 Tagesthemen, aktualiteiten met Bericht aus Bonn, parle mentair nieuws 23.00 Sportschau. Met Tour de France en de Duitse derby in Hamburg 23.25 Wem die Stundè schlagt (To whom the bell tolls), Ameri kaanse speelfilm uit 1943 naar het gelijknamige boek van Er- nest Hemingway. Met Gary Cooper, Ingrid Bergman, Akim Tamlroff e.a. Regie: Sam Wood. Robert Jordan vecht in de Spaanse burgeroorlog aan de kant van de Republikeinen. Als hij bij de vijand een brug moet laten springen ontmoet hij daar Maria en wordt ver liefd op haar 01.30 Tagesschau 01.35 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Heidi, kinderfilm met Eva Ma ria Singhammer, Gustav Knuth, Gertraid Mittermayer. Regie: Werner Jacobs Ferienkalender. Tips, amuse ment en spanning Freizeit... und was man da- raus machen kann Heute Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement CHDa8 Traumschiff, vakantie verhalen op zee met Günter König, Sascha Hehn, Heide Keiler e.a. Programma-overzicht Heute Au8landsjournal, ZDF-corres- pondenten berichten uit de hele wereld CD Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■D Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. De Amerikaanse officier Joe Barret <Ben Gazzara) krijgt te maken met vreemde gebeur tenissen in zijn divisie en een nieuwsgierige oorlogs-jour- naliste in de speelfilm 'Sabo tage in Normandië'. Ned. 1 om 23.35 uur. 20.15 Aktenzeichen: XY... ungelösl. De recherche vraagt om hulp. Eduard Zimmermann bericht over onopgeloste misdaden 21.15 Entdecken in Europa. 'Faszi- nierende Naturlandschaft an Save und Drau', een ecolo gisch portret van de natuur langs de Sava en de Drava, twee zijrivieren van de Donau 21.45 Heute-journal 22.10 Aspekte, cultureel magazine 22.50 Aktenzeichen: XY... ungelöat, reacties van luisteraars 22.55 Polizeirevier Hill Street, Ame rikaanse politieserie met Da niel J. Travanti, Michael Con rad. Bruce Weltz e.a. Afl.: Po- povich det Letzte 23.40 Flucht aus China (China be hind), speelfilm uit Hongkong uit 1974 van Shu Shuen. Met Shao Hsiao Ling, Feng Pao Yen, Tseng Chi Lu e.a. Vier jonge Chinezen willen om zeer verschillende redenen hun ge boorteland ontvluchten. Het zijn Son Quan, zijn zus en haar vriend en Hao Dong. Tijdens hun vlucht wordt de vriend van Son Quan's zus echter gevan gen genomen 01.10 Heute DUITSLAND 3 18.30 Die kleine FuBballelf und ihre Nöte, kinderserie. Afl.: De fiets 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws, sport, weekend-weerbericht en Blick- punkt Düsseldorf 20.00 Tagesschau 20.15 Abenteuer Natur: Die endlose Wanderung des Karibus, do cumentaire over de kariboe- trek van de Rockey Mountains naar de Noordelijke IJszee 21.00 Das romantische Zeitalter, documentaireserie. Afl.: De driftige generatie 22.00 Delie und Brenton (1), achtde lige Australische serie naar de roman 'All the rivers run', van Nancy Cato. Met Sigrid Thorn ton. John Waters. Charles Tingwell e.a. 22.50 Sommer-Jazz (1). Stadtmusik: Die Jazz-Gewiner '86 23.50 Laatste nieuws BBC 1 Dogtanian and the three mus- kehounds, kinderserie The Record Breakers John Craven's Newsround Gentle Ben, kinderserie The Flinstone8, tekenfilmserie Jotirnaal en weerbericht London Plus, actualiteiten Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan ditmaal rechtstreeks vanuit het Televi sion Theatre in Shepherds Bush □3No place like home, come dyserie EThe Colbys, Amerikaanse tv-serie Journaal, regionaal nieuws en weekend-weerbericht EBig deal (slot), tv-serie. Afl. 10: I gotta horse The late film: The last run, Amerikaanse speelfilm uit 1971 van Richard Fleischer. Met George C. Scott, Tony Musan- te, Trish van Devere e.a. Open goltkampioenschappen, samenvatting Weerbericht BBC 2 17.10 Cricket en open goltkampi oenschappen 20.30 Proms '86. Openingsconcert vanuit de Royal Albert Hall in Londen. Uitvoering van "Sym phony of a thousand' van Gus tav Mahler 22.00 My Music, met Frank Muir, John Amis en Dennis Norden 22.30 EThe Healing Arts, medische serie. Afl.: Alamelu's illness, over Indiase geneeswijzen 23.20 Cricket, samenvatting 24.00 Newsnight 00.45 Weerbericht 00.50 The Lords this week 01.30-02.35 The old grey whistle test, popprogramma (herh.) ITV Scooby Doo From the Top Connections Nieuws About Anglia, regionaal maga zine Albion Market A Summer Wedding Atletiek The Practice Nieuws Cross question Spitting Image Friday Late Film: The Pink Telephone, speelfilm uit 1975 Jancis Harvey Sings SKY CHANNEL 13.00 Davis Cup-tennis, rechtstreek se reportage 17.30 Greenacres 18.00 Goodwill Games, met o.a. tur- 20.00 The New Dick van Dyke Show. Afl.: The Needle 20.30 The New Candid Camera Show 21.00 Vegas. Afl.: Nightmare come True 21.50 Lawrence of Arabia The Master Illusionist, documen taire 23.05 EMonstera of rock (herh.) 23.50-00.50 EThe great video-race (herh.) -Morgen NEDERLAND 1 VOO 13.00-15.00 Goodwill Games, alternatieve Olympische Spelen te Moskou met vandaag volleybal, gym nastiek, gewichtheffen, judo, handbal, zeilen, kunstrijden en tennis MUSIC BOX 07.00 EThe Power Hour, hardrock- programma met o.a. als gast Gary Moore (herh.) 08.00 EBacktracks, een uur lang 'gouwe ouwen' (herh.) 09.00 EOff the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell (herh.) 10.00 ENon-stop dance hour, non stop videoclips om op te dan sen (herh.) 11.00 EChart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter 12.00 EPrivate eyes, muziekspeclal 13.00 EHerhalingen DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Die Sportschau 10.30 E Johannisnacht 12.00 Umschau 12.15 Aspekte 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 11.30 EProgramma-overzieht 12.00-14.00 Programma's voor bui tenlanders. Om 12.00 Grie kenland. 12.40 Spanje en om 13.20 Joegoslavië BBC 1 07.45 Open University 09.30 Saturday picture show 12.00 The Mighty Joe Young, Ameri kaanse speelfilm uit 1949 met Terry Moore, Ben Johnson, Robert Armstrong e.a. Regie: Ernest B. Schoedsack 13.30-19.25 Grandstand, met o.a. golf vanuit Turnberry en paar- derennen vanuit Newburry SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Paul Henley, Snoot de Zeehond en Crocker de Kroko dil. Om 10.50 The Elephant Boy. Afl.: The River Crossing 12.00-14.30 Goodwill Games, met o.a. turnen ITV 07.25 TV-AM, ontbijttv 10.25 Get Fresh 12.30 Terrahawks, kinderserie 13.00 Nieuws 13.05 Worstelen RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.08 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.02 Water en vuur. 23.00 NOS: Nieuws en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh. wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 TROS: De Nederlandstalige top tien. 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio - Zomereditie. 18.15 Minjon. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 21.02 The Golden Earring live. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspekten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 22.00 Horizon. 22.30 NOS Jazz. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: Totaal Zomers. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma vqor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek' met om 17.00-20.00 Leiden Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Cocktail. Rustige muziek. 20.03 Imago. 22.05 Hangmat. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee. 22.05 Country-side. 23.00 Notturno. Zachte muziek. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel en weerbericht. 18.30 Pianomuziek: 1. Symfonie nr. 2 in D opus 36. Ludwig Van Beethoven; 19.00 Kroniek 2. 19.45 Acht stukken van piano vier handig, opus 60, Von Weber. Hans Kann Rosario Marciano, piano. 20.15 Boris Godoenov (Zie ook TV 2). Oorspronkelijke orkestratie van 1869 in een herwerkte dramaturgie naar het libretto van Poeskjin. Muzikale leiding: Michael Schonwandt. 22.40 Strijkkwartet nr. 15, opus 144, Dmitri Sjostakovitsj. 23.00 Middelheim Big Bands. Thad Jones - Mel Lewis Big Band (2e deel). MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03-17.00 TROS: TROS Nieuws Show. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Het muzikaal portret. 12.03 Wegens vakantie gesloten. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non-stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Concerto mattinale. 10.00 Caroline. 11.00 Grand Pianofestival. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Cursus klachtrecht. Les 4. 09.45 Werken aan werk (herh.). 10.00 Taal van Alledag (herh.). 10.15 EO: Muzikale fruitmand. 11.30 De besten van orkesten. 12.00 Nieuws. 12.05 Zie-zo-zomer. 1220 EO... In de regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Opo Doro. 13.30 Kayen Rasja. 13.45 lyi haberler. 14.00 NOS: Homonos. 14.30 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine. 11.00 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week. 12.00 Nieuws.-12.03 Wat Nu Weer? BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Zomerzaterdag. 13.15 Radio Tour. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Wat doen we met het week end? 10.03 Klankband. Filmmuziek. 11.00 Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert (1). 1. Trio in F opus 24 voor viool, hoorn en fagot. Franz Danzi. 2. Grote solo voor glasharmonika en or kest, Antonin Reicha. 09.15 Ochtendconcert (2). 1. Sonate opus 167, Camille Saint Saèns, 2. Serenade in D, opus 25 voor fluit, viool en altviool. Ludwig van Beethoven. 10.00 Woordprogramma. 11.00 Interludium. 1. Twee arabesken Michel Beroff, piano. Claude Debussy. 2. Andante en rondo capriccioso opus 14, Sylvia Keroenbaum, piano, Felix Mendelssohn Bartholdy. 11.15 Home-made - R. Herberigs Herdenking (7 Bis). 1215 Koormuziek. 13.15 Nieuwigheden uit de BRT-dis- cotheek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13