ïeenpeace-actie door VOO in zonnig jasje gestoken lEuwsradio wordt non-stop muziek PIO/TELEVISIE CeicbcSouocmt DONDERDAG 17IUL11986 PAGINA 13 '•RSUM Uit protest tegen .preekverbod" op Radio 1 Jjeronica besloten vanaf 16 zos op maandag en dinsdag Aiwsradio-programma's tus- '^0 en 17.00 uur te vervan- ®Sor non-stop muziek. „Ik )uft aan Jaap van Meekren, B^almeijer en Koos Postema (tagen om plaatjes te draai- ll<bk niet aan de disc-jockeys li volwassen nieuwspro- Cip te maken, dus zit er niets OOop dan non-stop muziek", QOjdiodirecteur Lex Harding g^-bitragecommissie kwam odeek tot de uitspraak dat 3<*a en TROS op de „lande- lijk-regionaal geïntegreerde infor matiezender" Radio 1 meer mu ziek moeten uitzenden en minder moeten praten. In het tot 1 de cember 1987 lopende contract tus sen de landelijke en regionale om roepen over de invulling van Ra dio 1 is bepaald dat minstens de helft van de programma's uit mu ziek moet bestaan. Hoewel Veronica in eerste instan tie liet weten de programma's op Radio 1 niet te zullen aanpassen en juridische stappen te nemen om Radio 1 daadwerkelijk een in formatiezender te laten zijn, is gisteren besloten in plaats van Nieuwsradio dan maar helemaal geen gesproken woord meer uit te zenden. „We willen hiermee aan de kaak stellen dat het contract niet deugt. Desnoods gaan we hiermee door tot het contract af loopt, maar wat ons betreft ge beurt dat eerder vandaag dan morgen", aldus Harding. Het schrappen van de Nieuwsra dio-programma's op maandag en dinsdag heeft volgens Harding geen gevolgen voor de bezetting van de redactie. Nieuwsradio blijft tussen 17.00 en 19.00 uur - als het programma van Veronica en de regionale omroepen is „ge splitst" - uitzenden. Volgens Har ding zal Veronica „hoogstens wat minder correspondenten en freel ancers inzetten". Nauwelijks zendtijd voor „Dempsey Makepeace' HILVERSUM De in Engeland en Bel gië razend populaire politie-serie „Demp- sey Makepeace" is door de TROS naar het tweede plan geschoven. De reeks, waarvan de eerste drie aflevering in een wekelijkse frequentie op het scherm wer den getoond, zal in het winterseizoen slechts een keer per maand worden uitge zonden. De omroep, die de eerste tien af leveringen aankocht van de Engelse com merciële maatschappij London Weekend Television, zendt de reeks vanaf novem ber uit onder de titel „Tele Thriller". Deze verzamelnaam herbergt ook afleveringen van series zoals „Derrick" en „Der Alte". De voorlopige uitzenddata van „Dempsey Makepeace" zijn: 21 juli, 25 augustus, 15 september en 14 november. De BRT, de momenteel de tweede reeks op het scherm vertoont (elke donderdag) heeft inmiddels ook de derde serie aange kocht, waarvan eind mei de opnamen werden beëindigd. Volgens London Weekend Television is hiermee een einde gekomen aan de sa menwerking tussen Glynis Barber (Make peace) en Michael Bradon (Dempsey). Hoewel de tv-maatschappij zegt dat de formule (de verschillen tussen de Engelse Makepeace en de Amerikaan Dempsey) op een dood spoor is geraakt, wordt alge meen aangenomen dat het tweetal te veel geld vroeg voor het opnemen van een vierde serie. Het tweetal verblijft momenteel in Ame rika, waar Glynis Barber aan een filmcar rière werkt. SE LANG ZAL DE MIDDELLANDSE ZEE NOG BLAUW BLIJVEN? j cl| rh< o» odRSUM Wie een koe- grissende duik wil ne- sn dat beter niet doen oMiddellandse Zee. Hoe- >4i toestand voor de kust 4fcrki]e minder alarme- blijkt uit onderzoeken ^entig procent van de Ope stranden is vervuild. 4jèra en de Cöte d'Azur daarbij de zwartste Af en toe wordt wel ^jrden aangegeven dat is niet in het zeewa- (kvemmen, maar de toe- ♦cht waarschuwen is er lrT Ze mochten immers «fgblijven. tieace, die steeds meer Ffring oogst als milieu- °%tie, heeft het Middel- j^fcee-gebied tot actie-ter- Irfrklaard en is daar op o.Bient met haar vlagge- U'te Sirius in de weer om ^ringen en de 100 mil- Mïsten die jaarlijks het Ei bezoeken ervan te leen dat deze zee ziek *>1 ziek. Het is de meest ine zee ter wereld. ,^a belicht vanavond 2.1 om 21.45 uur) onder >1 „Mediterranée... zo 'E.. zo blauw?" in een 0 gemaakt programma rf van Greenpeace. Het door cabaretier Toon 1 ns ingeleide reportage, 5 midden houdt tussen ^kantie-programma en tumentaire. Hoezeer het er zal confronteren met ^t van de zaak is de -Vast staat echter dat er Hiel maatregelen moeten p genomen, anders is iz^oon te laat. reenpeace bij de ver- Het Veronica/ Greenpeace- team: staande v.l.n.r. Ruud van Gessel, Tineke Geesink, Ron Huizen, Tony Marriner. Zittend René Heijnen en Wib Nelissen ringt, is dat ze de „ver klaring van Genua" naleven. Wat heeft het anders voor zin om als milieu-ministers van de mediterrane landen rond de tafel te gaan zitten en - met uitzondering van Albanië - je handtekening te zetten onder een verklaring, die tot doel heeft de Middellandse Zee voor de ondergang te behoe den, zoals in september 1985 is gebeurd. Schokkend Het programma laat op soms schokkende wijze zien hoe fa brieken de binnenzee als loos plaats voor hun afval gebrui ken, terwijl er in 85 procent van de gevallen geen enkele zuiveringsinstallatie aan te pas komt. Hoe nog altijd op rode koraal wordt gevist, terwijl het een beschermde diersoort is. Hoe vissers met hun grote trai lers en hun sleepnetten van vijf bij tien meter in een keer 100.000 m2 natuurschoon ver anderen in een onderwater- woestijn. En dat terwijl het verboden is te vissen in water dat niet dieper is dan vijftig meter. Van de paaiplaatsen voor vissen blijft dus niets over. Als het zo door gaat heeft ook de Monninksrob zijn langste tijd gehad, evenals de zeeschildpad die op de over volle stranden met toeristen zijn eieren niet meer kwijt kan. En als dat het enige was... Jaarlijks wordt twee ton ruwe olie in de Middellandse Zee gestort. Dat is ongeveer een derde van de totale hoeveel heid olie die over de gehele wereld in zeeën en oceanen belandt. Greenpeace heeft geen zin om te wachten tot een ramp de wereld met de neus op de fei ten drukt. „Wij waarschuwen liever vooraf", zegt woord voerder Ron van Huizen. „Dat de Middellandse Zee al deze vervuiling nog aankan, komt omdat het om een diepe zee gaat. Wanneer de regels zou den worden nageleefd, zou het gebied zich binnen tien jaar kunnen herstellen, inplaats van de tachtig jaar die de zee momenteel nodig heeft". De actie, die al vanaf mei wordt gevoerd en volgend jaar rond dezelfde tijd zal worden voortgezet, zij het dan niet in het westelijk maar in het oos telijk deel, bestaat onder meer uit het dumpen van stalen va ten, voor een deel gevuld met beton en voorzien van tenta kels. Die vaten dienen twee doeleinden. Als een visser er met zijn sleepnetten overheen gaat, trekt hij zijn netten stuk. Bovendien blijken ze, na be groeiing, een riff te vormen, die door vissen weer wordt ge bruikt als paaiplaats. Spanje, die bij de bestrijding van de vervuiling een voor trekkersrol speelt (o.m. door toeristenbelasting te heffen waarvan zuiveringsinstallaties worden gebouwd), heeft het vatenplan inmiddels overge nomen, maar vatte het storten ervan iets te letterlijk op, waardoor ook vele autowrak ken naar de bodem verdwe nen. Dat is volgens Greenpea ce nu ook weer niet de bedoe ling, want de roestvorming die ontstaat is weer een aantasting van het milieu. Zoals duidelijk zal zijn is het probleem rond de vervuiling van de Middellandse Zee niet zomaar opgelost. Economische belangen (onder meer het toe risme en de industrie) staan lijnrecht tegenover milieuza ken. Bovendien valt het voor een aantal landen niet mee om met elkaar samen te werken. Israël bijvoorbeeld staat op zijn zachtst gezegd, niet op erg goede voet met Libanon en Syrië. Hoewel het lijkt alsof de toerist in deze strijd als mach teloze toeschouwer moet toe kijken, valt dat volgens Ron van Huizen wel mee. „Hij kan beginnen met de koraalkettrn- gen niet te kopen. In een groot aantal restaurants staan be schermde vissoorten op het menu. Als hij zo'n kaart tegen komt en de vis komt inder daad op tafel, dan zou hij actie moeten ondernemen bij de plaatselijke autoriteiten. Waar hij echter mee zou kunnen be ginnen, is de rommel die hij overdag op het strand maakt, mee te nemen als hij huis waarts keert. Als dat gebeurt zijn we al een heel eind op de goede weg". HANS PIËT NEDERLAND 1 EO Wild America, Amerikaan se natuurfilmserie. Afl.: Wilde katten, over de ja guar, de lynnx en de ocelot Recht door zee, belevenis sen van zeelieden en solo zeilers Anders is ook gewoon, serie programma's over kinderen en hun families in de verste uithoeken van onze aarde. Afl.: Tussen wolkenkrabbers en de Hi malaya NOS 'AS-Journaal 16.55 17.05 17.30 17.40 20.00 20.28 EO Kleine huis, Amerikaanse tv-serie met o.a. Jonathan Hall Kovacs en Robert Darnell. Afl.: Vaarwel en tot ziens David, een man naar Gods hart, tv-serie over het leven van David. Afl.: Reusachtige problemen Elias wordt Amerikaan, korte Amerikaanse tv-film uit de serie 'Young Peo ple's Specials'. Met o.a. Ethan Tucker, Otto Kvapil en Diane Danzi The best of... (Ronduit), muzikale reis door de we reld van de gospelmuziek. Met o.a. Phillip Bailey, Ge off Moore en Elly en Rik- kert. Presentatie: Jan van den Bosch NOS Journaal EO E Licht in het donker, Amerikaanse speelfilm uit 1962 van Arthur Penn, naar een toneelstuk van William Gibson. Met o.a. Anne Bancroft, Patty Duke en Victor Jory. Helen Kei- Ier wordt doof en blind ge boren. Als zij 8 jaar oud is, krijgt zij een lerares die met veel geduld haar ver der probeert te helpen (herh.) Amsterdam '86, reportage over het congres van evan gelisten vanuit de hele we reld, georganiseerd door dr. Billy Graham Open cirkel, serie pro gramma's over het huwe- Anne Bancroft is te zien in 'The miracle worker'. Ned. 1 om 20.28 uur. lijk, gezin en opvoeding. Afl.: 't Wordt stil in huis, waarin Wim de Knijff praat met ouders over de perio de dat hun kinderen het ouderlijk huis verlieten om zelfstandig te gaan wonen NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 15.40-16.55 CETour de France, rechtstreeks verslag van de etappe Luchon - Blag- nac. Commentaar: Mart Smeets en Jean Nelissen 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Turken 18.30 Sesamstraat 18.45 Tour de France, samen vatting van de vandaag verreden etappe 19.00 Journaal VOO 19.12 Goodwill Games, alterna tieve Olympische Spelen, gehouden in Moskou. Van daag de onderdelen water polo, volleybal, kunstrij den, tennis, zeilen, bok sen. schoonspringen, mo- toball, handbal en judo. Presentatie: Simone Wie gel 20.50 Nederland Muziekland special: Mai Tai, muziek programma opgenomen in Noordwijk aan Zee 21.15 Veronica film, filmrubriek met fragmenten uit de vol gende films: 'Op hoop van zegen', 'E.T.' (opnieuw in de roulatie) en een inter view met de acteur Tom Cruise, die te zien is in de film 'Topgun' 21.45 (SMéditerranée, zo blauwl zo blauw? Filmre portage over het Greenpe- ace-schip de 'Sirius' in ac tie tegen de vervuiling van de Middellandse Zee. M.m.v. Toon Hermans (zie elders op deze pagina) NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven EUROPA TV 17.30 17.35 17.55 18.05 Programma-overzicht K inderprogramma'a Programma-overzicht Europa Countdown, popmu ziek met Adam Curry Weerbericht Managing the Landscape, na tuurfilmserie World Watch, weerbericht en programma-overzicht Europa Report Special II Trittico, opera van Puccini Sporlt Report World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 The Railway Children 18.55 The Secret Policeman's Ball 20.30 The Buster Keaton Story 22.00 The Serial 23.30-02.20 Mutiny on the Bounty Brigitte Fossey speelt een van de hoofdrollen 1n de film 'Le jeune marié'. RTBF 1 om 20.00 uur. ,j.55 Tour de France, recht- reekse reportage van de rit Vichon - Blagnac met com- entaar van Mark Vanlom- ?ek en Mare Stassijns ^HJrnaal k Tak, kleuterprogramma Wh.) -Ions, kinderserie (herh.) Snorkels, tekenfilmserie our de France, samenvatten- i reportage kleinste zwerver (The litt- st hobo), Amerikaanse jeugd- ■erie over de belevenissen van in Duitse scheper. Afl.: De ef wizien, tips voor koken en kkker eten. Presentatie: Etien- M Cocquyt (herh.) lededelingen en program- la-overzicht iurnaal unat-zaken empsey en Makepeace, En- ilse politieserie met Glynis arber. Michael Brandon, Ray mith e.a. Afl.: Liefde tot de Dod. Als Dempsey op een ter bij een bushalte staat ÜJrdt een man naast hem tergeschoten. Na een dreig- feloontje van een vrouw Jijkt dat Dempsey zelf het oelwit was. Als hij na een noniem telefoontje een verla- in school bezoekt, kan hij iaar ternauwernood aan een inslag ontsnappen. Kort -aarop wordt ook Makepeace it doelwit van een aanslag anorama, actualiteitenrubriek otel, Amerikaanse tv-serie iet James Brolin, Connie Sel ves, Shari Belafonte e.a. Afl.: Aptsiders gal en Coda: 'Au Matin' Dis petites pièces' van Tournier door Gyde sch J f-55 Opera en Belcanto- 'eek, rechtstreekse uitzending anuit Gent. met werken van erlioz, Rimski-Korsakow, Do- Jzetti. Bellini, Gounod, Verdi, Éjaikowskl en Puccini. Pre- «ntatie: Fed Brouwers (stere- neluid via radio BRT 3) F1 1.55 Tour de France .lededelingen van de ONEM, jcaturebank *inè vacances, kinderpro gramma met tekenfilms van 'Bob et Bobeck', 'Dare, Dare, Motus', 'De Smurfen' en 'Wylly cwac cwac' 19.00 Regionaal magazine 19.30 Journaal, met een samenvat ting van de Tour de France 20.10 Le jeune marié, Franse speel film uit 1982 met Richard Ber ry. Brigitte Fossey, Zoè Chau- veau e.a. regie: Bernard Stora. Billy, pas getrouwd met Nina, ontmoet door een toeval Vivia- ne. Hij wordt op slag verliefd op haar 21.45 Paroles, serie wetenschappelij ke gesprekken. Vanavond: Christian de Duve, Nobelprijs- 22.45 Laatste nieuws TV 5 17.35 Aujourd'hui la vie, magazine 18.35 Parachulisme, documentaire 19.00 Les joies de la familie, tv-film 20.40 Aujourd'hui en France, actu eel magazine 20.45 Aujourd'hui la vie 21.40 TV 5-sport, met o.a. kunst- skieën 22.00 Nieuws 22.30-00.00 D Une si jolie petite plage, Franse speelfilm uit 1948 van Yves Allégret. Met o.a. Gèrard Philippe en Made leine Robinson MUSIC BOX 17.00 EThe Simon Potter Show, met een overzicht van de LP- en CD-top 20 18.00 EThe Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 EThe Amanda Redington Show (herh.) 20.00 EThe Nino Firetto Show (herh.) 21.00 EThe Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 EThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 EOff the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell (herh. van zaterdag) 00.00 EThe shadow (herh.) 01.00 EThe Gaz Top Show, met een nieuwe aflevering van de Gaz Top Running Trivia Quiz 02.00 EThe Amanda Redington Show 03.00 EThe Nino Firetto Show 04.00 EThe Martin Buchanan Show 05.00 EThe Simon Potter Show 06.00-07.00 EThe shadow, video- clips gepresenteerd door de Grote Onbekende 15.50 Tagesschau 16.00 Ein platz fiir Tiere, natuurfilm over ijsberen, met prof Dr. Bernhard Grzimek (herh.) 16.45 Die Abenteuer von Tom Sa wyer und Huckleberry Finn, jeugdserie naar een roman van Mark Twain. Afl.: Shakespeare in het Wilde Westen 17.15 Panda Baby, natuurfilm over de eerste weken in het leven van een pandabeer 17 45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.14 Mein Freund Winnetou, westernserie. Afl.: Sam Haw- ken's City 18.40 Neues von Gestern: 1951 19.00 Detektivbüro Roth, misdaad serie. Afl.: Fallrückzieher 19.57 Heute im Ersten 20.00 CDTagesschau 20.15 Die künstlichen Wirklichkei- ten. 'Computers simuleren de wereld', documentaire van Ro bert Müller over computersi mulaties waarmee wiskundige modellen tot leven kunnen ko men. het ontstaan van het uni versum kan worden uitgebeeld en moleculen de omvang van ruimteschepen kunnen aanne men 21.00 Der 7. Sinn 21.03 Geschichten aus der Heimat. Drie verhalen uit Noord-Duits- land met Heinz Relncke, Die- ther Krebs. Alexander May e.a. 1. 'Strohwitwer', 2. 'Gift. Schnapps uns Meeresleuch- ten', 3. 'Inselzauber' 22.00 Titel, Thesen, Temperamente, cultureel magazine 22.30 Tagesthemen, aktualiteiten 23.00 Freund mit Rolls-Royce, tv- spel van Ted Willis en Georg Tressier. Met Inge Meysel. Edith Volkmann, Eberhard Feik e.a. Wat doet de Ada Harris, poetsvrouw uit Londen, in het Engelse Lagerhuis? (herh.) 00.30 Tagesschau 00.35 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.30 Ferienkalender. Tips, amuse ment en spanning. Vandaag o.a. tips voor de verkeersvei ligheid 16.05 Der Stein des Marco Polo, jeugdserie over een avontuur in Venetle. Met Nicola di Pol, Chiara Doarda, Giuseppe Toni- ni e.a. 16.30 Ein Fall für TKKG, jeugdserie met Fabian Harloff, Christian Pfaft, Kai Maahs e.a. Afl.: Die Jagd nach den Millionendieben 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Aktualiteiten, sport en amusement 17.45 Der rosarote Panther, teken filmserie 18.20 Königlich Bayerisches Amts- m Ondertiteling via TeleTekst. 0 Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-uitzending. ■DZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 0 Bi] met-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. H3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Claude Rains in The invisible man', naar het boek van H.G. Wells. Duitsland 3 om 20.15 uur. gericht, tv-serie met Hans Baur, Georg Bladel, Olf Fischer e.a. Afl.: Die Verwechslung Programma-overzicht Heute Locker vom Hoeker, korte verhalen met Walter Giller met o.a. Anita Kupsch, Brigitte Mira en Karyn von Osholt ESommer-Hitparade im ZDF, muziekprogramma vanuit Mal- lorca, gepresenteerd door Vik tor Worms Aus Forschung und Technik. 'Die Begegnungen mit den Mörderbienen", reportage over bijen. De gevechten tussen bij ensoorten onderling en de aanvallen die zij op mensen doen Heute-joumal Wein mit Gift und Milch mit Strahlen? Documentaire over onvolkomenheden in de con sumentenbescherming in de EG i Jeans, tv-spel van Hartmut Griesmayr. Met Hans-Georg Panczak, Agnes Dunneisen, Dieter Kirchlechner e.a. Jo- chen Kampfmann wordt door zijn vroegere jeugdvriendin Gaby weer aan een baan ge holpen. De liefde bloeit weer op. Dan laat de directeur van het bedrijf doorschemeren dat het grootste gedeelte van het bedrijf naar een ontwikkelings land verplaatst wordt i Heute DUITSLAND 3 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 D Film am Donnerstag: Der Unsichtbare (The invisible man), Amerikaanse speelfilm uit 1933 met Claude Rains, Gloria Stuart, William Harrigan e.a. Regie: James Whale. Jack Griffin is een wetenschapsman, die een serum heeft ontdekt om zichzelf onzichtbaar te ma ken. Het enige nadeel Is dat het niet omgekeerd werkt. Te vens tast het zijn hersenen aan. waardoor hij misdadige neigingen krijgt 21.25 Bi una Bidi in Augsburg, her inneringen aan de jonge Brecht 22.55 Reisewege zur Kunst, reporta ge over Mallorca 23.40 Laatste nieuws BBC 1 Laurel Hardy Dastardly and Muttley Wackey Races. Dungeons Dragons, kinder serie. Gevangen In een fanta sie-wereld, bestrijden avontu riers het kwaad en vinden zo hun weg naar huis John Craven's Newsround 0 Duncan dares, kinderserie. Peter wil koorddanser worden. Met vallen en opstaan pro beert hij zijn doel te bereiken 0Go for it. Quiz Journaal en weerbericht London plus Top of the pope, popprogram ma met een overzicht van de Engelse top 40 [ZlEastendere CCBodymatters. Afl.: On your knees Les Dustin's Laughter show, amusementsprogramma Journaal In sickness and in health The chase, speelfilm met Ro bert Redford als een ontsnapte gevangene die terugkeert naar zijn geboortplaats In Texas Weerbericht BBC 2 Open golfkampioenschappen The Red Arrows: Classic ma noeuvres. Brass Tacks. Afl: Arms of the law. Zal de traditionele Engelse Bobbie dezelfde blijven als vroeger nu hij te maken krijgt met plastic kogels en andere nieuwe middelen om de mis daad te bestrijden. The travel show. Reportages uit het Spaanse Costa Brava en een vakantiekamp in Black pool Moonlighting, tv-serie Making waves. Motorboat- kampioenschappen. Newsnight, actualiteiten Weerbericht Golfkampioenschappen, sa menvatting Open University ITV 17.20 Nature Trail 17.45 Under the Same Sky 18.15 Connectiona 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 Anything goes 20.30 Give us a Clue 21.00 Minder 22.00 Troubles and Strife 22.30 TV eye 23.00 Nieuwe 23.30 Wheels 00.15 Burning the Phoenix 00.45 Tales from the Darkeide 01.15 Pioneers of Faith SKY CHANNEL 17.15 Goodwill Games 19.30 Green Acres. Afl.: The Ex-Se cretary 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Catch a Falling Angel 21.00 A Gift to Last, dramaserie 21.55 E The Untouchables. Afl.: Mankilter 22.50 Championship Wrestling 23.45-00.45 EThe great video-race NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 15.00 Schwarzwaldkli- niek, tv-serie 15.45 Overvallers in de dierentuin (1), Jeugdserie 16.20 Ik zag twee beren 16.35 Simon en Si mon, politieserie 17.20 Ontdek je plekje NOS 17.30 VW- Journaal AVRO 17.46 Paspesies NEDERLAND 2 NOS 15.40-16.55 (BTour de France, verslag van de etappe Carcassonne Nimes BRT 1 15.40-16.55 Tour de France RTBF 1 15.40-16.55 Tour de France MUSIC BOX 07.00 EMuziekprogramma's. Gaz (07.00). Amanda (08.00), Nino (09.00), Martin (10.00), Simon (11.00) en The Shadow (12.00). 13.00 EHerhalingen DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Geschichten aus der Heimat 11.05 ESommer-Hitpa rade im ZDF 12.10 Wein mit Gift und Milch mit Strahlen? 12.55 Pereover zicht 13.00 Heute 13.15 ETeletekst 14.50 Shackleton - De/ Mann im Schatten dee Pols (2) 15.50 Tages schau 16.00 Minderwertigkeitscom- plexe 16.10 Ein Tag mit dem Wind, speelfilm 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.45 Pro gramma-overzicht 14.50 Heute 14.55 Heidi 16.20 Ferienkalender 16.30 Freizeit 17.00 Heute 1*7.15 Tele-lllustrierte 17.45 HIDas Traum- echiff BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.15 Play echoot 11.40 Cricket 14.05 Nieuwsoverzicht voor doven 14.20 Hokey Cokey 14.35 Cricket 17.12 Regionaal nieuwe 17.15 Dogtanian SKY CHANNEL 08.45 ESky Trax 12.15 Goodwill Gamee, met o.a. turnen 14.15 Sky ways 15.05 The best of a Country Practice 16.00 EPat Sharp Show 16.45 EHere comes the weekend ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 11.30 Cartoon Time 11.35 The Poseidon tiles 12.30 About Bri tain 13.00 Teetime and Claudia 13.10 Rainbow 13.30 Jobwatch 14.00 Nieuwe 14.20 Regionaal nieuwe 14.30 Port of Escape, speel film uit 1955 16.00 Take the high road 16.25 Regionaal nieuwe 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.08 KRO: Echo-magazine. 18.05 Pierement. 18.30 Da Capo. 19.02 KRO's country time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.00 NOS: Nieuws en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: VPRO's nachtleven. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Vakantiespits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en LP Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.30 Voorland: Het Tibia-kwartet. 23.00 Het evenement. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 KRO: Marktberichten. 18.15 Scheepspraat. 18.30 Uitgelezen. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Cursus klussen. 21.00 Ni Hao. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30-18.20 Middag magazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00 Mini Magazine over vrije tijdsbesteding, 17.30 Verzoekplaten- programma, 18.00 Ga jij de klas maar in over onderwijs, 19.00 Kunstuur en 20.00-23.00 Live muziek vanuit een Leidse Lokatie. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Cocktail: rustige muziek. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Passage'86. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio Twee. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23U30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Gitaarmuziek uit Zuid Amerika. 19.00 Dossier: de mémoires van Alexander Herzen, Russisch soclaal-demokraat door Jozef Schildermans. 19.45 Kamerorkest. 20.15 Opera- en belcanto ontmoeting 1986: rechtstreeks vanuit de Opera In Gent (zie ook tv BRT 2). MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk vandaag. 14.05 NOS: Radio Tour de France. 17.08 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbljtshow. 08.50 Frans Broekhof!. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Frans Broekhoff. 12.03 De 100 minuten van Violet Fal- kenburg. 14.03 In de leunstoel 15.03 In de kinderschoenen. 15.30 TROS: Café de praatstoel. 16.03 Nederlandse artiestenparade. 17.03 De Nederlandstalige top tien. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). Alle programma's rechtstreeks van- at het strand van Scheveningan 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg ochtendconcert. 09.00 Het Int. Concertcircuit. 10.25 Klavecimbelmuzlek. 11.20 Muziek van Nderlanders. 12.00 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. 17.20 Vokaal. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Anansi. 10.00 AVRO: AVRO'S vijfluik. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Niéuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg heeft een muis ge baard. 14.00 En toen of de andere wereld. 15.00 Minjon. 16.00 Telepoons. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de Band. 11.30 Het vermoeden op zijn zomers. 13.10 Actueel. 13.33 Radio Tour. 15e rit: Carcasson ne - Nimes. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 06.12 Zomerhappening. 09.00 Stripkaffee. Reeks program ma's rond stripverhalen. 10.03 Platenpoets. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Mlcha. 14.00 De Stemming. 16.00 Abraham al gezien?. 17.00 Focus. 17.05 Radio twee. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Balletten. 12.00 Tafelmuzlek. 13.10 Aktueel. 13JQ Het symfonieorkest van de Bei erse Radio. Dirigent: Colin Da-

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13