Jacqueline van Wijk is te ongeduldig LEIDSI COM Bayern ontzet over loting Europa Cup Kulker en Van Noort favorieten voor titel DE KEER WEGWIJS IN DE SPORT Financieel fiasco dreig' voor initiatiefnemer van Vriendschapsspelef SPORT SeldoaQounant VRIJDAG 11IULI1986 PAGp Paardesportnestor Van der Wal overleden NOOTDORP In zijn woning in Nootdorp is in de nacht van woensdag op donderdag een van de nestors van de Nederlandse Drafsport, Gerard van der Wal, overleden. Hij werd 77 jaar. Gerard van der Wal is afkomstig uit Groningen maar woonde al een groot aantal jaren in Nootdorp. Hij was nog steeds eigenaar-trainer van een aantal harddravers. Voor de oorlog was hij al eigenaar-trainer en werd in 1941 amateurrijder. Hij boekte eerst vele grote sueceesen met de stal van Jan Kruithof sr. die later naar Frankrijk vertrok en daarna was hij de eerste amateurrijder van de grote stal van wijlen W.H.Geersen. Gerard van der Wal was een groot vakman. Hij was de enige Nederlandse amateurriider die ooit aan de start kwam in de belangrijkste draverij van Europa, de Prix du'Amerique. Hij boekte als amateurrijder meer dan 350 overwinningen. Op zeventigjarige leeftijd mocht Gerard van der Wal volgens de regle menten van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport niet meer in draverijen uitko men. Met deze leeftijdsgrens had de paarden kenner bij uitstek het erg moeilijk. Tijdens een verblijf in Amerika, waar zijn broer woont, maakte hij echter een heroptreden in de drafsport met een overwinning. Gerard van der Wal was ook penningmeester van de Vrienden van het Drafcentrum Noot dorp. Arno Mooijman niet naar WK racquetball DEN HAAG Van 3 tot en met 10 augustus worden in Orlando, in de Amerikaanse staat Florida, de wereldkampioenschappen rac- 3uetball gehouden. De Nederlandse ploeg, on er leiding van de Zoetermeerse coach René Hehemann, bestaat uit de dames Brigitte Cor- sius, Dineke Kool (beiden Zoetermeer); Mir jam Wielheesen (Den Haag) en de heren Ri chard van Doezum (Zoetermeer); Frits Groe nendijk (Papendrecht); Rob van de Kamp (Voorburg); Jeroen Vink (Zoetermeer) en Ro nald de Zwijger (Capelle aan den IJssel). Van Doezum en Vink zijn de vervangers voor de geblesseerde Europees kampioen Arno Mooij man (Voorburg) en de onlangs vader gewor den Hagenaar Ton Luykx. Als scheidsrechter reist Frans Bik (Zoetermeer) mee naar de Verenigde Staten. Schapers uitgeschakeld GSTAAD Mi- chiel Schapers is in het tennistoer nooi in de Zwitser se stad Gstaad niet verder gekomen dan de tweede ronde. Na winst in de eerste op de Zwit ser Günthardt, verloor de Neder lander gisteren in de tweede schif ting kansloos van de Westduitser Datmir Keretic: 2- 6, 4-6. Daphne Jongejans wint in Bolzano BOLZANO Daphne Jonge jans heeft gisteren de twee daagse internationale schoon- springwedstrijd in het Noordi- taliaanse Bolzano gewonnen. Zij kwam tot een totaal van 450,21 punten. De tweede plaats was voor de Russin La- rissa Lamaka met een totaal van 438,72. Het brons ging naar de Amerikaanse Mary Fischbach met 423,03 punten. De tweede Nederlandse verte genwoordigster Hanneke Fa- ber eindigde in het veld van 27 springsters als veertiende. Zij behaalde 371,67 punten. Vijfde verlies volleybalsters OOSTERWOLD De Ne- derlandse dames-volleybal- ploeg heeft de serie oefen duels tegen Brazilië afge sloten met hetzelfde resul taat als in de eerste wed strijd, een kansloze neder laag van 0-3. Op de tocht door Nederland deed de ploeg donderdag Ooster- wold aan. Voor 600 toe schouwers hadden de Zuid- amerikaanse dames, die 's ochtends nog een straftrai- ning hadden moeten af werken omdat ze woensdag een set verloren hadden, geen moeite met Oranje. Selinger selecteert J3 veertien volleyballe? WOERDEN Bondscoach Arie J( ger heeft gisteren veertien spelers] lecteerd voor de nationale volli ploeg, die een serie interlands werken tegen Brazilië. Landskai Martinus is liefst met negen volh Iers vertegenwoordigd in Oranje! Nederlands team speelt op 22 eerste wedstrijd tegen de sterke anen in Koudekerk aan den Rijn. Het zijn: Avital Selinger, Bert f koop, Ron Zwerver, Ron Boudrii ter Blangé, Pieter-Jan Leeuw# Teun Buys, Marco Brouwers, M: Teffer (allen Martinus), Edwin B|: Mark Gosens (beiden Apeldoorn), Kuilder (Orion), Jan Posthuma nald Zood^ma (beiden Animo). Wielrennen: Stationsstraat (Zoe termeer): Ronde van Zoeter meer, vanaf 15.00 uur. Cricket: Van Hogenhoucklaan: HCC-Excelsior, 11.00 uur; Daal en Bergselaan: HBS-VRA, 11.00 Honkbal: Sportpark Kijkduin (Machiel Vrijenhoeklaan): Storks-Squeeze, 14.00 uur; Ker- kehout (Wassenaar): Wassenaar- Schiedam. 14.30 uur. Paardesport: Duindigt (Wasse naar): koersen. 13.00 uur. WOENSDAG Paardesporh Duindigt (Wasse naar): koersen (Dag van het Paard), 12.00 uur. Tips voor Duindigt WASSENAAR Drie rennen, waar onder de Derby, en negen draverijen staan er zondagmiddag op het pro- Samma van de Wassenaarse ren- an Duindigt De eerste start is om 13.00 uur. Onze tips luiden. KENTUCKYPRIJS: Amarant. Al- fons cn Anne Ossewaard. IBM PC PRIJS: Ring Out, Cartoon en Greenwood Belle. CHANTILLYPRIJS Agamble Again, Zmanza Princess en Yatha. IBM CRITERIUM DER DRIEJARI GEN: W ish me Luck, Star Ride en Leutink Mau. W5-1:Alexandra Wind, Zimpuls P en Zilvermaid. W5-2:Adrienne, Zonnekind en Ze- brano du Bois. W5-3:ApolIo, Yorky en Zucht Fortu- W5-4:Zorro P. Alexander S en Wat- teau d'Aster. W5-5:Udonos V, Winston Jac en Yor- ki Mendel. IBM DERBY: Miss Facette, Boxber- f?r Apollo en Another Moon. PSOMPRIJS: Star of Goldstar. Ve- loce en Veric Brach. THE CURRAGHPRIJS: Zorg van Boko, Whinny Promise en Terence Hill. MÜNCHEN „Ach, lieve hemel. Dat is me ook wat. Dat is het slechtste wat ons kon overkomen", was het eerste dat Bayern-trai- ner Udo Lattek piepend kon uitbrengen, toen hij gisteren hoorde dat de Nederlandse titelhouder PSV uit de beker was ge haald bij de loting voor de eerste ronde voor het Eu ropese bekertoernooi der landskampioenen. „Ik heb de Eindhovense ploeg afgelopen seizoen op de televi sie aan het werk gezien en die behoort tot de sterksten die er momenteel in Europa rondlo pen". Maar ook bij PSV is men niet blij. „Het had beter gekund, nauwelijks slechter", zo rea geerde technisch manager Hans Kraay. Dat zijn ploeg de eerste wedstrijd thuis moet spelen vindt Kraay „een na deel van twintig procent". PSV zal het in beide ontmoe tingen moeten stellen zonder Ruud Gullit, die nog steeds een UEFA-straf uitzit Bekerwinnaar Ajax gaat voor de eerste ronde in de strijd om de Europa Cup II naar het binnenland van Turkije. Bur sa, een stad van ruim een mil joen inwoners ligt 300 kilome ter ten zuiden van Instanboel. Ajax zal in Bursa in elk geval in de middaguren moeten spe len omdat Bursaspor niet over een lichtinstallatie beschikt in het stadion, dat 25.000 plaatsen telt. Bursaspor speelde in de Turkse competitie nimmer een rol van betekenis. De ploeg eindigde vorig seizoen als zes tiende met 29 punten uit 34 wedstrijden. Gerust Feyenoord-secretaris Fred Blankemeijer wilde niet moei lijk doen over de loting voor de eerste ronde van het toer nooi om de UEFA-beker. Voor de Rotterdamse vereniging rolde een onbekende Hongaar se tegenstander uit de bus. Pees uit het gelijknamige pro- PSV, gisteren voor het eerst bijeen onder leiding van trainer Guus Hiddink (met bal) maakt zich zorgen over de eerste ronde van de Europa Cup. vinciestadje, dat zo'n 200 kilo meter ten zuiden van de hoofdstad Boedapest ligt. Een eerste oriënterende gesprek met de komende concurrent stelde Blankemijer al in Gene ve gerust. „Het zijn heel vrien delijke mensen, die, hoewel ze ook wel zullen willen winnen, verder alle medewerking heb ben beloofd. Ik heb begrepen dat Rinus Israel en Wim Jan sen het wel zien zitten. Dan hebben ook de spelers er alle vertrouwen in". FC Groningen prijst zich ge lukkig met Gal way United als tegenstander in de eerste ron de van de strijd om de Uefa- -Cup. Het voetbal in de Ierse Republiek, traditioneel afge roomd door de Engelse prof clubs, staat immers niet hoog aangeschreven. Bovendien is Galway United erg onervaren op Europees niveau want het heeft slechts twee duels in het Europa Cup Il-toernooi mogen optreden. Trainer Rob Jacobs: „Het is voor ons denk ik ook een voordeel om eerst thuis te spelen tegen een club met zo weinig ervaring in het inter nationale voetbal". Het be stuur van Galway United ver wacht voor de thuiswedstrijd naar elders te moeten uitwij ken omdat het voetbalstadion in het Westierse universiteits stadje niet voldoet aan de eisen van de UEFA. Het volledige resultaat van de loting is als volgt-' Landskampioenen PSV (Ned)-Bayern Munchen (Wdlk FC Porto (Por)-Rabat Ajax (Mal), Avenir Beg- gen (Lux)-Austria Wien (Oos); Beroe Stara Zagora (Bul)-Dvnamo Kiev (Sov); Juventus (Ita)-Valur Reykjavik (IJsl); Rode Ster Bel- Eado (Joe)-Panathinaikos (Gri); Young iys (Zwi)-Rea! Madrid (Spa); Anderlecht (Be'l)-Gornik Zabrre (Pol); Bröndby (Den)- Honved Boedapest (Hon); Besiktas (Turj- Dynamo Tirana (Alb); Apoel Nicosia (Cyp)- HJK Helsinki (Fin); Rosenborg Trondheim (Nor)-Linfield (Nir); Ocrgryte Gothenburg (Zwe)-Dynamo Berlin (Odl); Shamrock Ro vers (Ier)'Celtic Glasgow (Sch); Paris Saint Germain (Fra)-TJ Vitkov1Ce (Tg); Steaua Boekarest (Roe) vrijgeloot itosja Sofia (Bul). Glenti Lokomoliv Leipzig (Odl): Vasas Boedapest (Hon)-Velez Mostar (Joe), Wrexham (Ier)- Zurrieq (Mal): HAKA Valkeakoskcn (Fm)- Torpcdo Moskou (Sov); Olympiakos Piraeus (Gn)-Union Luxemburg (Lux); VfB Stutt gart (Wdlf-Spartak Trnava (Tsj). UEFA Cup (FraNDundee United (Sch); FC Gro ningen (Ned)-Galway United (Ier); Akranes (IJsl)-Sporting Lissabon (Por); Atletico Bil bao (Spa)-Magdeburg (Odl), Atletico Madrid (Spa)-Werder Bremen (Wdl); Kalmer (Zwe)-Bayer Leverkusen (Wdl). Dynamo Minsk (Sov)-Ra ba Eto GyOr (Hon); Sigma Olomouc (Tsj)-IFK Gothenbnig (Zwe); Co- leraine (Nir)-Stahl Brandenburg (Odl); Lc- gia Warschau (Pol)-Dnjepr Dnjepropetrovsk (Sov). Glasgow Rangers (Sch)-Ilves Tampe re (Fin); Bayer Uerdingen (Wdl)-Carl Zeiss Jena (Odl); Linzer ASK (Oos)-Widzew Lodz (Pol); Neuchalel Xamax (ZwO-Lyngby (Den); Beveren (Bcl)-Valerengen (Noo); Jeunesse d'Esch (Lux)-AA Gent (Bel); Pees (Hon)-Feyenoord (Ned); Sparta Praag (Tsj)- o.Midfothja i Setubal (Por); Hea Europa Cup 2 ma (Ita)-Real Zaragoza (Spa); Nendori rana (Alb)-Dynamo Boekarest (Roe). Ben- (Sch)-Dukla Praag (Tsj); Nantes (Fra)-AC Torino (Ita). OF1 Kreta (Gn)-Hajduk Split (Joe); Flamurtari Vlora (Alb)-Barcelona (Spa); Fiorcntina (Ita)-Boavista (Por); Hi bernians (Mal)-Trakia Plovdiv (Bul); Sre- dets Sofia (Bul)-SSW Innsbruck (Oos); Inter Milaan (lla)-AEK Athene (Gri); Borussia Münchcngladbach (Wdl)-Partizan Belgrado (Joe); Sportul Studcntesc (Roe)-Omonia Ni- vosia (Cyp); Universitatea Craiova (Roe)- Galatasaray (Tur); Rijeka (Joe)-Slandard Luik (Bel). AC Napoli (Ita)-Toulouse (Fra); Spartak Moskou (Sov)-Luzem (Zwi). ,nl MOSKOU De Vriendschapsspelen in Moskou gen voor de Amerikaanse initiatiefnemer Ted Tu een financieel fiasco te worden. De televisie-gigan kende vooraf op een winst van ongeveer een kf miljard gulden, maar intussen is al duidelijk gewoi dat er een verlies van enkele miljoenen guldens dn Turner, die zelf tien miljoen dollar (25 miljoen gulden) i Spelen investeerde, dacht tijdens de televisie-uitzendingi Amerika een flink bedrag aan reclame-inkomsten op te stri Maar de Amerikaan ontvangt voor reclamespots van een minuut op zijn kabelnet, dat tachtig procent van de Ameril se huishoudens bereikt, slechts 125.000 gulden. Vergeleker. de opbrengst van een reclamespot tijdens de Olympische Si in 1984 in Los Angeles - ABC kreeg destijds drie-kwart mi gulden voor dertig seconden - een flinke strop voor de Ai kaan. Naast deze tegenvaller betaalde Turner de Amerikaanse toi ten ook een aanzienlijk startgeld. Edwin Moses en zijn col] kwamen niet voor niets de sportieve betrekkingen met de europese sporters herstellen. De Amerikaanse sporters oi ten 3000 dollar (7500 gulden) voor hun optreden in Mc printkoning Carl Lewis schijnt zelfs een limousine met cl feur aan de „Vriendschapsspelen" over te houden. Het Nederlandse heren waterpolo-team heeft gisteren ooi tweede wedstrijd in Moskou verloren. In tegenstelling tot c gang op de eerste dag tegen de Verenigde Staten (5-12), kaï verlies van de ploeg van coach George Geurtsen tegen Hi rije eervol worden genoemd: 7-8. (ADVERTENTIE) BOEKHANDEL LEIDEN - LEIDERDORP OEGSTGEEST - KATWIJK VOORSCHOTEN Voetbal Karei Hid Heeft zich voor drie jaar bonden aan De Graafs<3 Na afloop van deze pek kriigt hij een functie ir technische staf van de Do) chemse eerste-divisieclub 28-jarige Hiddink speelde rig seizoen bij Veendam. Motorsport De Westd motorcoureur Anton Wj viervoudig wereldkampiofy zijn rijbewijs voor n' maanden kwijt geraakt gens onverantwoord rijgei Hij werd door een rechtL in München tevens ver deeld tot betaling van 4500 gulden. LEIDEN Jacqueline van Wijk is er in Deventer niet in geslaagd opnieuw de kwartfinale van een dames-satellite-toernooi te bereiken. De Leidse dis trictskampioene wilde in haar duel met Annemarie Radstake (de winnares van het Leidse Courant Masterstoernooi van vorig jaar) te vaak te snel scoren en kreeg voor dat te onge duldige spel de rekening gepresenteerd. De speel ster van Popeye 2 won met 7-6, 6-2, na in de tie break van de eerste set een 1-5 achterstand te hebben weggewerkt. In- gelise Driehuis plaatste zich wel voor de laatste acht. De Lissese klopte de Engelse Victoria Lake met tweemaal 6-4. In de dubbel was er voor Jac queline van Wijk overi gens wel een overwinning weggelegd. Met Anne Al- lonen versloeg ze Titia Wilmink en Inge Dolman met tweemaal 6-1. Castricum Heieen van den Berg komt vandaag tijdens de internatio nale jeugdkampioenschappen in Castricum uit in de halve fi nale. De als eerste geplaatste Van den Berg won gisteren haar kwartfinale met 6-4, 7-5 van de Zeeuwse Angela Latu- heru. Armando Paoloni (Uni cum) bereikte in Castricum de halve eindstrijd van het ver- liezerstoernooi voor jongens tot en met twaalf jaar. Gert von Dasier werd met twee maal 6-4 knap geklopt. Marquérite Patiwael en Kees Jan Schuilenburg „overleef den" hun kwartfinalerondes niet. Patiwael ging eervol ten onder tegen bondsploeglid Marlies Reinders (2-6, 4-6), Schuilenburg redde het, zoals mocht worden verwacht, niet tegen John Parton: 7-5, 1-6, 2- Michael van den Berg en Mar- tijn Krans lieten bij de oudste jongens een goede indruk ach ter. Van den Berg sloeg zich via zeges op Simon Booth (6-1, 6-3) en Hein Broekkamp (6-4, 6-2) in de halve finale van de „consolation" en Krans was verrassend Hagenaar Mare van den Donk de baas (6-4, 6- 7, 6-4) voordat hij door de Ja panner Okada kansloos werd afgeserveerd: 2-6, 2-6. In de dubbel waren Van den Berg en Krans tegen de nummers één, Bijster/Schaap dichtbij een verrassing. Na een gemist matchpoint in de tweede set ging echter ook de gehele par tij de mist in: 7-5, 6-7, 4-6. Forescate Bob van Overbeeke en René van der Wilk behaalden (deze week helaas zeldzame) B-zeges in Voorschoten. Van Over beeke serveerde en volleerde dubbelpartner Jasper van Marwijk met 6-1, 6-3 naar huis, terwijl Van der Wilk Bub van der Zee slechts vier games liet. In het herenenkelspel C bood Ad van de Berg winnende Jes- pers goed tegenstand (5-7, 6-7), terwijl Mark Fleischeuer Mat- thijs Steensma met 6-4, 6-2 te rugwees. Bij de dertigplussers verraste Ferry van Haver met een overwinning op Cock Zeven hoven. Met zijn 6-3, 6-4 zege op de sterker geachte Zeven hoven bewees Van Haver weer eens dat voetballers op de tennisbaan nooit mogen worden onderschat Het DED dertig plus werd twee halve finalistes rijker. G. Molenbeek won met 6-4, 6-4 van L. van Malen; Lia van Schayk met 6-4, 3-6, 7-6 van E. Blok. Bij de dubbelende D- plusdames tenslotte, sloeg de combinatie Diehl/Rijnders zich ten koste van de papieren nummer twee Oostlander- /Wenzel in de halve finale (6- 4, 6-1). De Boekhorst Leontien van Laarhoven mag zich in Noordwijkerhout de eerste finaliste noemen. In het DEC2 ontdeed Van Laarhoven plaatsten zich op De Boekhorst voor de halve finales van het HEC2. Wempe won van W. van der Linden (7-6, 6-3), Van der Meer van Bab Kralt (6-4, 6-2) en Warmerdam hield Jan de Groot er in twee sets onder: 6-3, 7-5. In de herendubbel in C wer- zich gisteravond in de halve den gisteravond de vier halve eindstrijd met 6-3, 6-2 van S. Dubbelaar. Niet zo merkwaar dig overigens, die zege. Dubbe laar had gisteren finalisten bekend. Van Dam- /Van Maaren (tweemaal 6-3 tegen Galjema/Van der Meer), Van Paridon/Warmerdam (4- een drie uur en drie kwartier 6, 7-6, 6-2 tegen Höcher/Leer- vergende, wél gewonnen eveld) en Holster/Zimmerman DED-tennisstrijd tegen Rita Voskuil achter de rug en be gon derhalve zeker niet oksel 7-5 tegen Vreeswijk /De Vries) moesten daar soms hard voor werken. De combinatie fris aan deze wel erg vroeg ge- Van Balen/Van der Mark be- programmeerde halve finale... hoefde dat niet, omdat het De tegenstandster van Van door Wil den Hollander en Jo- Laarhoven zal tevoorschijn han van der Lippe gevormde komen uit het treffen tussen dubbel zich veel te laat voor Lygea Voorham en B. Broek- de krachtmeting meldde en hof. Voorham klopte Greet derhalve een w.o. aan de van Duin met 3-6, 7-6, 6-4; broek kreeg. Broekhof bleef Marja van der Kolk met 7-6, 7-5 voor. Onno Wempe, Jeroen van der Meer en Sander Warmerdam Ook in de C-mixed bereikten de nodige dubbels reeds de halve finales. Voskuil en Van Rijn versloegen Den Hoed- Jonker met 6-1, 7-5; de com binatie Janssen/Verhees bleek te sterk voor Kuipers en Wempe (2-6, 6-2, 6-3), terwijl Van Overloop en Van Balen met de twee Holsters geen problemen hadden: 6-1, 6-1. Bij de singelende D-heren klasseerden G. Damen en P. Kleian zich niet zonder moeite voor de halve finales. Damen had drie sets nodig tegen Ver steeg (5-7, 6-2, 6-4); Kleian twee tegen De Bruin (6-2, 7-5). In de D-plus categorie lever den J. van Hensbergen (6-1, 6- 2 tegen Van Haaren) en Win kelaar (6-3, 6-4 tegen G. Wes- sels) dezelfde prestatie. Bij de dames sloeg C. van Grieken zich ten koste van B. Halsters eveneens bij de laatste vier. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur,. foonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Paraplu - hangen in Bollenbad NOORDWIJK In het kader van Rekrequa '86, het vakantieprogramma in het Noordwijkse Bol lenbad, wordt vrijdag 18 juli het kampioenschap Paraplu Hangen gehou den. Het Bollenbad vormt voor de tweede keer het decor voor het kampioenschap, dat mo menteel op naam staat van Miranda Plug die vorig jaar 6 minuten en twee seconden bleef han gen. Dorus Vogelenzang is titelverdediger bij de mannen met 2 min. en 6 sec. Het Paraplu Hangen wordt gehouden van 12.00 tot 15.00 uur en ie dereen kan meedoen. Verdere activiteiten in het kader van Rekrea- qua: maandag 14 juli is er een straattekenwedstrijd, dinsdag een Zweeds loopspel, woensdag voet balproftest en donderdag zijn er diverse netspelen. De activiteiten vinden steeds plaats tussen 12.00 en 15.00 uur. LEIDEN De Leidse re gio mag twee zekere gou den medailles (maar ver der ook niets méér) ver wachten op de nationale kampioenschappen atle tiek, die dit weekeinde in Amsterdam worden ge houden: Bataaf Han Kul ker op de 1500 meter en Spartaan Peter van Noort bij het kogelslingeren. Met liefst vijf maal een tijd onder de drie minuut veertig in één seizoen is Han Kulker een unieke atleet geworden. Nog nooit heeft iemand dat in Nederland voor elkaar ge kregen en alleen het natio nale record ontbreekt op Kulkers erelijst. Dat is in handen van Rob Druppers. De met spanning tegemoet geziene tweestrijd op het NK zal echter uitblijven nu beide atleten de voorkeur hebben gegeven aan de afstanden waarop zij zich voor de Euro pese Kampioenschappen hebben gekwalificeerd: Druppers start op de 800 me ter terwijl Kulker alleen op de 1500 meter loopt. Kulker denkt niet aan een andere plaats dan de eerste: „Of er moet iets geks gebeuren: de wedstrijd vergeten of zo". Peter van Noort is wat ge matigder in zijn uitspraken over zijn kansen. Hij ervoer nog niet zo lang geleden dat hij op het NK de finaleronde niet eens haalde door drie ongeldige pogingen. Toch is de boomlange Spartaan de enige die de titel mag dragen gezien ook zijn recente natio nale record. Meer medailles mogen in „het Leidse" niet verwacht worden. Slechts Yvonne van Dorp mag hopen op de over winning op de 400 meter, nu alle andere kandidaten met blessures hebben te kampen. Eenzelfde situatie kent de 110 meter horden. Ruud van Maurik is tot nu toe de snel ste in het Grand Prix circuit, maar de andere toppers heb ben het eigenlijk op de mees te wedstrijden af laten we ten. Van Maurik vreest de confrontatie met de andere toppers overigens in het ge heel niet. In het Batavenkamp over heerst de teleurstelling over het grote aantal afwijzingen. Jan Verloop werd daar even als Hans van Voorden het (onterechte) slachtoffer van. Kees van Klink en Wybo Lelieveld zijn de enige club genoten van Kulker op „Ookmeer". Respektievelijk op de 3.000 meter steeple cnase (waar Martien van der Hoorn een zilveren medaille verdedigt) en de 1500 meter. Namens Holland zou Menno Swier nog voor een aangena me verrassing kunnen zor gen door de finale te halen op de 400 meter, al dan niet met horden. Eremetaal is voor de jonge ex-Boskoper (die veel tijd in zijn studie medicijnen moet steken) net zo min weggelegd als voor zijn andere clubgenoten. GERT VELTHUIZEN

Leidse Courant | 1986 | | pagina 6