Wind en water dagen zeilers uit let gaat er \ein de 1- Spaans aan 2-3-Show TDIO/TELEVISIE £eidóc6otnant VRIJDAG 11JUU 1986 PAGINA 13 nn onze correspondent T#aul van der Voort) i- Voor de allereerste ieft de KRO een 1-2- laten opnemen in het nd. Het schitterende het eeuwenoude kerk- van het op een berg stadje Altea, op zo'n 12 »r van het wereldbe- Spaanse Benidorm. Te lavond op Ned. II om ir. Het gaat er Spaans ijiKs de kokende hitte van AC40 graden is de stemming J&est: De tandeloze be- ,,'tn van het stadje komen pussen van verbazing 2«eer bij: hun lieve dorpje wel bezet door een Ie troepenmacht, intgekleurde gezelschap anders volgt de aanwij- van de regieleider keu- Jong en oud loopt ge- lineerd naar de tribunes het stierevechterssta- Benidorm zijn geleend, injaarden kennen del-2- allang. Het is namelijk rinding van de Spaanse eproducer Chicho Iba- oierrador, een soort won- Jtyd in televisieland, dat "He Spanjaarden als een wordt vereerd. Al it<dan tien jaar lang komt i%how in Spanje op de 0£)e laatste jaren is het j^mma door 'Chicho' (prkocht aan Portugal, Mind, Engeland en na- "Jk ook Nederland. Hn nu samen met Chicho Jom de formule van de ]e verkopen in Noord-A- 1b en Japan", zo zegt n%an den Ende, de Neder- producer die de show in opdracht van de fÜ„Het is een fantastische onle die binnen twee jaar '•«erika geweldig succes Rebben. We hebben al reacties gekregen van ikaanse televisiestations •ie wij een speciale pre iefolder hebben ge- •U" ^Jfmule van de show is in Otnden gelijk: eerst een acfcronde; dan het elimina- en daarna mag het ijvende paar naar de ta- Ooch zijn er tussen de 3se en Nederlandse versie ilvat opmerkelijke ver- h. In Spanje is ongeveer $t van de prijzen ronduit 11 Daarnaast is er ook nog eaen soort mis poes, die in t*i de anti-chollo heet. De mers winnen regelmatig van een schuimmatras, _ilo ijsblokjes, of een wagenlading versleten Ted de Braak ook bij 40 gra den op dreef. autobanden. „In Nederland kan dat niet We hebben drie keer een mis poes gehad en ie dere keer zakte de kijkwaar- dering drie punten" - zo verze kert Joop. „In Spanje speelt het bloot een hele grote rol" - zo legt van den Ende uit. Het is in de Spaanse show allemaal wat Êrimitiever en direkter". en murmelend oud Spaanse vrouwtje staat er trillend bij. „Wat vindt u nou van al dat bloot? Als je gaat biechten, dan wordt het allemaal vergeven. Dat is toch zo, als je berouw hebt, dan wordt het verge ven". Ted de Braak is in vorm. „Dag mevrouw" - zo zegt hij tegen een dame uit het publiek - „zit u hier al vier weken? Wat ons betreft, mag de bom wel bar sten". Van den Ende geeft de laatste aanwijzingen aan het publiek. „Ik vind wel dat u heel leuk klapt. Maar het liikt wel een beetje een Haags klapje. Ik heb niks tegen Hagenaars, maar ze klappen zo zacht". Een dende rende ovatie is het resultaat. De stemming zit erin. Het spektakel kan van start. De koppels worden voorge steld aan het publiek. De drie uitverkoren paren zijn vader Ger en dochter Deborah Hei kamp uit Leiden; Jolanda Hennekens uit Geleen en Fons Maessen uit Echt. Het laatste paar is gevormd door twee jongens: Jacques Theeuwen uit Venlo en Henry Godefroy uit Utrecht: De goedheiligman ontbreekt niet, zomin als En- gelbert Humperdinck. Hij zingt „The Spanish night is over". Beiden dragen bij tot al gemene vrolijkheid. Russen storen eigen radio-uitzendingen LONDEN - De BBC in Londen heeft ver klaard dat de Russen zo goed zijn in het storen van radio-uitzendingen dat zij hun eigen programma's in de wielen rijden. De BBC werd er door de Russische ambassa deur in Londen van beschuldigd, dat de voor Engeland bestemde uitzendingen van uit Moskou door de BBC werden gestoord. Onderzoek wees uit, dat het juist de Russi sche stoorzenders zelf waren, die op hun ei gen uitzendingen inwerkten. "Een duide lijk voorbeeld van in eigen vlees snijden", zei Austen Kark, hoofd externe uitzendin gen van de BBC. "Of liever, de boodschap per die zijn eigen boodschap verminkt. De Sovjet-Unie is het enige land in Europa dat opzettelijk de uitzendingen van anderen stoort, zelfs in die mate dat zij nu hun eigen uitzendingen dwars zitten". Dit jaar weer dirigentencursus HILVERSUM Na een pauze van drie jaar organiseert de NOS dit jaar weer de internationale dirigen tencursus: de 31e in successie. De stagnatie is het gevolg van fi nanciële beperkingen. Voor jonge dirigenten is het een van de wei nige gelegenheden ter wereld om onder des kundige leiding en be geleiding een aantal weken met een groot professioneel orkest te werken, het Radio Fil harmonisch Orkest. Educatieve omroepen los van NOS IKON-tv over HILVERSUM - De educatieve omroeporganisaties NOT, RVU en Te- leac willen af van de verdere integra tie van de omroepactiviteiten via het samenwerkingsverband Feduco, waar in tevens de NOS en enkele omroepor ganisaties zitting hebben. In een brief aan het bestuur van Feduco schrijven de voorzitters van de drie organisaties dat zij zullen streven naar een eigen zendmachtiging en dat de structuur commissie van Feduco zijn activiteiten voorlopig maar beter kan opschorten. Van de drie organisaties heeft alleen de RVU een eigen zendmachtiging. NOT en Teleac zenden uit onder de paraplu van de NOS. De NOS vreest, dat dit streven naar zelfstandigheid zal leiden tot uitholling van de educatieve taak van de omroep, omdat het tot verzuiling voert. Guttierrez HILVERSUM IKON-tv zendt vrij dag 25 juli een ge sprek uit tussen de Nijmeegse hoogle raar Jacques van Nieuwenhove en de Peruviaanse bevrij dingstheoloog Gus tavo Guttierrez. Prof. Van Nieuwen hove doceert over de actuele situatie en geschiedenis van de kerk in Latijns- Amerika. Het ge spreksthema is de relatie tussen armen en de kerk. De zee blijft Nederlands erfvij and. Ontworsteld aan de vloed en veilig achter duin en dijk blijven de Nederlanders in hun volksaard zich aangespro ken voelen door de uitdaging die daarvan uitgaat. Het water prikkelt continu het gevaar ervan te bedwingen. Hieruit zou de overgave aan de zeil- sport verklaard kunnen wor den, een liefhebberij niet al leen op de veilige binnenwate ren, maar niet minder op het IJsselmeer dan wel het zeegat uit, waar het bij slecht weer duchtig kan spoken. De wind vormt daarbij de drijvende kracht, de bries die de zeilen doet klapperen, de boeg schui mend door het water drijft en vrij spel verlangt, maar niet kriigt van de doorgewinterde zeiler, die deze natuurkrach ten naar zijn hand zet. Dat levert vanavond een uur lang kijkwerk op, op KRO-tv op Ned. II om 21.20 uur. De KRO kwam goedkoop aan deze film, die in wezen uit drie delen bestaat, met onmerkbare overgangen tussen drie afzon derlijke films. Deze werden door de Wereldomroep ge maakt van Sail in Amsterdam, de Sneekweek en het Skutsje- silen vanuit het Friese Grouw. Deze omroep doet meer dan radio-uitzendingen voor het buitenland verzorgen. Zij ver vaardigt ook korte films van Nederlandse dan wel in dit land spelende gebeurtenissen, van inpoldering tot Nationaal Ballet Die filmpjes komen te recht op een tv-beurs als in Cannes en daar worden er over het algemeen goede za ken mee gedaan. Daar kwam ook een KRO-man deze films tegen. Die had goede ervarin gen met eerder een Wereld omroepfilm over de Elfsteden- De wind ruisend in bolle zeilen. tocht, die intussen ook in ons land werd uitgezonden. Die smaakte naar meer. Zodoende nu die zeilfilms. Filmer Pieter Landman: „Die onderwerpen leenden zich voor films voor het buiten land, maar als een Nederland se omroep daarop inhaakt, staan wij daar alleen maar achter. We laten onze voor keuren ook noteren op de Hil- versumse claimlijst. Niet om te voorkomen, dat de andere zendgemachtigden onze ideeën overnemen, veeleer om te be reiken dat ze er op inspelen. Ze mogen dan desnoods hun eigen filmers meesturen. Daar werk ik dan mee samen. Dit leidt tot kostenbesparingen, terwijl het produkt er alleen maar beter van kan worden. Maar als zij achteraf geïnteres seerd zijn in ons produkt, streelt ons dat niet minder". De ingesproken tekst bij deze film komt wat simpel over. Dat geeft Pieter Landman toe: „De tekst moet je eenvoudig houden, omdat je buitenlan ders precies moet uitleggen waar Grouw ligt en wat de Sneekweek inhoudt. Die tekst wordt in het Engels bijgele verd. Wij volstaan ermee die voor de kijkers hier in het Ne derlands te vertalen. Dan ver tel je wel dingen, die wij hier allemaal al lang weten, hoe zeer ook interessant voor de buitenlander. Feitelijk zou je bij uitzending in Nederland voor een nieuwe tekst moeten zorgen. We hebben wel deze film van ondertiteling voor zien waar er in hun eigen taal Friezen aan het woord ko- Een woordvoerster van de KRO voegt hier aan toe, dat men zich om die eenvoudige tekst niet direct bekommerd heeft. De KRO ziet deze film toch vooral als een stuk kij kwerk, een feest vol visuele vondsten voor de ogen van wie geboeid wordt door de strijd tegen de weerselementen en de reacties daarop van de aan het water verslingerde mens en het varende tuig. Misschien had men dan de in gesproken tekst helemaal kun nen weglaten en de film kun nen voorzien van „varende" geluiden, het zingen van de wind in de zeilen, de klateren de ruis van het boegwater, de strikte discipline van de strie mende bevelen bij alle hens aan dek, de klap van de giek bij het overstag gaan, desnoods de dreun tegen het hoofd die men daarbij kan oplopen en die soms kans ziet voor min stens een uur het gedachtele ven uit te schakelen. De „Windjammers" op Sail en de pieremachochels in de grachten daar, het bruisende zeilleven op de Friese meren, van Regenboog tot de beurt schippers in hun Skutsjes, zij varen het beeld binnen en weer er uit, met alles wat daarbij hoort aan vaarver- schijnselen als anderman de wind uit de zeilen nemen en na een vermoeiende vaardag vroeg onder zeil. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Ik zag twee beren 16.15 Toppop hitarchief 16.35 Simon en Simon, Ameri kaanse politieserie. Afl.: Veel liefs van Christy 17.20 Ontdek je plekje, serie over de schoonheid van stad en land. Afl.: Breda NOS 17.30 Vtt-Journaal AVRO 17.40 Paspesiea. Leoni Jansen leest voor uit prentenboe ken en praat met kinderen 18.05 Wind in de wilaen, kinder serie. Afl.: Geest in molle- neind 18.25 Minjon, waar je hart naar uitgaat». 19.00 Baa Boria Bode (4), Ouitse jeugdserie. Als Bas Boris eindelijk een ontmoeting heeft met zijn dubbelgan ger, hoort hij van plannen om" hem en zijn dubbel ganger om het leven te brengen (herh.) 19.25 Bloklettera, spelprogram- ma met Fred Oster NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 Penmarric (2). twaalfdeli ge Engelse tv-serie geba seerd op de gelijknamige roman van Susan Ho- watch. Met o.a. Annabel Leventon en Martin C. Thurley. Mark komt in De- veral aan waar zijn vader de zomer doorbrengt. Hij schrikt ervan te zien hoe eenvoudig de boerderij van zijn vader is 21.25 Nieuwbouw voor de zee hond 21.40 Ma8ada (3), achtdelige Amerikaanse historische serie. Met o.a. Peter Strauss en Barbara Carre- ra. In 73 AD zendt Rome generaal Flavius Silva om de vrijheidsstrijders op de berg Masada te vernieti gen. 5000 soldaten moe ten proberen de onneem bare berg in te nemen 22.25 Vinger aan de pole: Anjo, aflevering van dit medisch magazine, geheet gewijd aan het 14-jarige meisje Anjo bij wie leukemie werd geconstateerd (herh.) 23.15 Jazz met Jacobs. Pim Ja cobs ontvangt jonge musi ci die hun opleiding geno ten hebben op de afdeling lichte muziek van de diver se conservatoria van Ne derland NOS 23.50 Journaal 23.55 Nieuws voor doven NEDERLAND2 streeks verslag van de achtste etappe St. Hilaire- du-Harcouèt - Nantes (204 km.). Commentaar: Jean Nelissen RVU 17.00-17.30 Fantasie en werke lijkheid (slot) NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort 18.30 Sesamstraat 18.45 Tour de France, samen vatting 19.00 Journaal KRO 19.12 KRO't Tekenfilmfestival 19.25 De Muppetshow, Ameri kaanse poppenshow met als gast Christopher Reeve 19.50 1,2,3 in Spanje. Ted de Braak presenteert de 1,2,3, Lotto Show vanuit Benidorm (zie elders op deze pag.) 21.20 CE Wind en water, docu mentaire van Pieter Land man over de drie grote wa tersportevenementen in Nederland, te weten Sail Amsterdam, de Sneek week in Friesland en het Skütsje-sielen NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Ontmoeting (4), serie ge- dachtenwisselingen tussen twee mensen over door henzelf bepaalde onder werpen en zonder ge spreksleider. Vanavond de schrijfster Astrid H. Roe mer en de pedagoge/zan geres drs. Hanna Breeveld 23.28 Bericht van ds Wilde Gan zen KRO 23.35-00.35 Angst, Duitse tv- film naar de gelijknamige novelle van Stefan Zweig uit 1925. Regie: Dagmar Damek. Uit liefde voor haar echtgenoot betaalt een vrouw zwijggeld als haar buitenechtelijke rela tie wordt ontdekt EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programme- overzicht 17.35 Kinderprogramma'* 18.05 Europe Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Bueinees News 19.20 World Watch, weerbericht en programma-overzicht 19.30 El Jardin de Venue, dramase rie FILMNET 17.00 Mutiny on the Bounty 20.00 Natuurfilm: Survival Mustang 20.30 Catlow 22.25 Condominium 23.15 Last Tango in Paris 01.25 Vies Squad 02.55-04.20 Friday tha 13th U 'lour da Franca, rechtstreekse ^feporlage van de rit St. Hilaire iw1 Nantes met commentaar van "ilark Vanlombeek en Marc Jlasslji ^Jedjei. ..ternationaal folklorefestival 3l<tanuit de Olympiazaal te Mün- _:hen m.m.v. Folkloristisch ~5taatsensemble uit Boedapest, ''«antovivo uit Italië, Compania 9- tomenca Paco Pena ult Span- e.v.a. mi Tak, kleuterprogramma ~herh.; 1 hone, kinderprogramma Y'ierh.) nappe koppen (The misfits of kujcience). Amerikaanse serie rver vijl jonge wetenschappers jyie problemen op hun eigen "Jnanier oplossen. Met Dean- »aul Martin. Kevin Peter Hall. ™jlark Thomas Miller e.a. Aft.: •®Ylilitaire spionage f^Tour de France, samenvatten- e,(1e reportage 'itzending door derden. Pro- amma van de Liberale Ra- en TV-omroep üngen en program- erzicht Elf*2* "'Vamr ipio- 81 lededelir ®Jte-overzii "Mpurnaal „^Jfeerbericht 25lelgische speelfilm uit 1984 a9<an Hugo Claus naar de roman iwan Hendrik Conscience. Met '*lan Decleir. Jullen Schoe- *?:iaerts. Frank Aendenboom "La. De Graaf van Vlaanderen J** laat met zijn edelen op weg n,laar Philips de Schone om Q_»em om genade te smeken, ^nderweg wordt hij echter "Jjangehouden. Als Philip kort 'fjaarop zijn intrede in Brugge _3oet, wordt hij koel ontvangen la nc he floor, ballade voor '"loor en orkest, opgedragen -jan Peter Benoit en gecompo neerd door Emiel Wambach. 'jen van zijn leerlingen. Met terd van Nes. Zeg er Vander- teene, Chris de Moor e.a. Het Hfilharmonisch Orkest van ftaanderen staat onder leiding an Peter Serpenti (stereoge- Jid via BRT 3) lulde n«por en viering B rustel, amenvattende reportage van et Feest van de Vlaamse Ge- ieen schap uit Brussel dat Bndaag plaatsvond op de Mlrote Markt in Brussel /journaal en Coda: 'Amster- vdam' van Ed Hoornik ,F 1 J.55 Tour de France. 6e Ljappe: St. Hilaire - Nantes. _jommentaar: Thèo Mathy en i rank Baudoncq lededelingen van de ONEM, acaturebank [/jlinë vecanves, klnderpro- iramma met tekenfilms van fgfaimbo', 'Dare. Dare, Motus' n 'De smurfen' legionaal nieuws oumaal, met informatie over f Ab Tour de France linut* Papilion uaène Lupin joue et perd (3), r-serie naar het werk van Jaurice Leblanc. Met Jean- ITlaude Brialy, Christiane Kru- w *r,. Maurice Blraud e.a. grand voyage de Damien documentaire over een lelgische familie die drie jaar i een zeilboot over de Atlanti- Jan Decleir in 'De Leeuw van Vlaanderen'. BRT 1 om 20.15 uur. sche oceaan gevaren heeft 22.10 Muaiquet en vacancee. Violal- ne-Marie Melancon. violiste wordt geïnterviewd en speelt werken van Rossini en Mozart m.m.v. het Orchestre Sympho- nique de la RTBF o.l.v. Geor- 23.05 les Dumortier ges Dun Laatste TV 5 16.05 Ls pare naturel de Camerque, documentaire 16.32 Kinderprogramma 16.51 Pollen, amusmentsprogramma 17.47 Boix aux lettres, literair pro gramma 16.45 Contes du fond de mar*, do cumentaireserie 19.00 Le pare regional du Tfaut Languedoc', documentaire 19.28 Kinderprogramma 19.48 Le* caprice* de Marion, tv- film 21.36 Contes du fond de mart, do cumentaireserie 21.49 Prelude, muziek 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 CO The Simon Potter Show, met hits uit Amerika 18.00 (SThe Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 (SThe Amanda Redington Show (herh.) 20.00 (SThe Nino Flretto Show (herh.) 21.00 [SThe Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 (SThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 BJRoz Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes (herh. van woensdag) 00.00 BTTha Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 01.00 (SThe Power Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redington en Dante 02.00 (SChart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter 03.00 (SNon-atop dance hour, non stop videoclips om op te dan sen 04.00 (SBacktracka, een uur lang 'gouwe ouwen' 05.00 SlOff the walL eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 06.00-07.00 (SThe Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende 14.50 Shecfcleton - Der Mann in Schatten des Pols (1), vierdeli ge tv-film met David Schofield, David Rodigan, Neil Stacey e.a. 15.50 Tageaschau 16.00 Lucia und die Wunder, speel film over hoe een weesmeisje bij haar pleegouders terecht komt 17.15 Drei himmlisch* Buchstaben, reportage over een speciaal onderdeel van het leger, S.A.R. (Search And Rescue), dat in actie komt bij rampen en grote ongelukken 17.45 Tageaschau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 16.14 (SWWF-Club, amusements programma 19.57 Haute im Eraten 20.00 m Tageaschau 20.15 Eine Falie für die Braut (Easy to wed), Amerikaanse speelfilm uit 1946 met Esthet Williams, Van Johnson, cecil Kellaway e.a. Regie: Edward Buzzell. De hulp van de charmante journa list Bill Chandler wordt inge roepen wanneer een rijke erf gename een klacht in wil die nen tegen de boulevardpers. Dit heeft verrassende gevolgen wanneer hij verliefd wordt 22.00 Gott und die Welt: Schelom. De nieuwe verhoudingen tus sen Katholieken en Joden. Een tussenbalans na het pausbe zoek in de synagoge in Rome 22.30 Tagaat hemen, met Bericht aus Bonn 23.00 Heut'abend, talkshow met Joachim Fuchsberger met als gast professor Dr. reinhard Furrer 23.45 der letzte Anruf (A cry for help). Amerikaanse speelfilm uit 1975 met Robert Culp, Elayne Heilveil, Ken Swofford e.a. Regie: Daryl Duke. Een meisje deelt een disjockey via de telefoon mee dat ze zelf moord gaat plegen. Hij heeft het gevoel dat het gewichtig doenerij Is en maakt zich niet al te druk tot een psychiater hem zegt deze mededeling se rieus te nemen 01.00 Tageaschau 01.05 Nechtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 14.50 EI Teufelskerle (Boys Town), Amerikaanse speelfilm uit 1937 van Norman Taurog. Met Spencer Tracy, Mickey Roon- ey, Henry Hull e.a. Pater Flana gan ontfermt zich over dakloze Jongens. Ook Whltey Marcsh wordt aan zijn zorgen toever trouwd. Hij ontpopt zich als een echte dwarsligger 16.15 Ferienkalender, tips, amuse ment en spanning 16.30 Freizeit». und was man da- raus mac hen kann (E Ondertiteling via TeleTekst. (9 Stereo- of tweetalige uitzen ding. D Zwarl/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling vla TeleTekst. (9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. ■9 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-ultzendlng In orginele versie met ondertitels. Edward G. Robinson speelt de rol van Little John Sarto In „Brother Orchid". Duitsland 2 om 00.05 uur. Tele-illustrierte. Actualiteiten, sport en amusement mDas Traumschiff, vakantie verhalen op zee met Günter König. Sascha Hehn, Heide Keiler e.a Prog ramm a-overzicht Auatandsjournal, ZDF-corres- pondenten berichten uit de hele wereld (SEin Fall fflr zwai, Duitse misdaadserie met Günther Strack, Claus Theo Gërtner, Beate Finckh e.a. Afl.: T.O.D Herbert Wehner Ansichten über einen schwierigen Mann, portret van de voormalige poli ticus Herbert Wehner Haute-journal Aspekte, cultureel magazine Die Sport-Reportage Polixeirerier Hill Street, Ame rikaanse politieserie met Da niel J. Travanti, Michael Con rad. Bruce Wettz e.a. Afl.: Be roepsrisico C Orchid, der Gangsterbru- der (Brother Orchid). Ameri kaanse speelfilm uit 1940 van Lloyd Bacon. Met Edward G. Robinson, Ann Southern, Humprey Bogart e.a. DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Industrieroboter. Afl.: 3. In dustrierobots - hoe men ze in formeert 18.30 Der Ragen bog en prinz, kinder serie. Afl.: Autowerkstatl 19.00 Aktuelie Stunde, regionaal magazine met nieuws, sport, weekend-weerbericht en Bllck- punkt Düsseldorf 20.00 Tageaschau 20.15 Linder-Menachen-Abenteuen Das Testament dea Profes sor*, reportage uit Australië 21.00 Die Wunder von Sevsso, film over de ramp In Seveso 21.45 Automat al* Droge 22.15 Der Kurpfuscher, Poolse speelfilm ult 1981 met Jery Blnczycki. Anna Dymna, To- masz Stocklnger e.a. Regie: Jerzy Hoffmann 00.20 Rockpalaat. Optreden van Litt le Steven dhd the disciples of soul (herh.) 01.50 Laatst* nieuws BBC 1 Dogtanian, kinderserie The Record Breakera Gentle Ben, kinderserie The Flinatonee, tekenfilmserie. Wilms en Betty verdwijnen tij dens een goochel show in het niets. Journaal en weerbericht London Plus Wogen, amusementsprogram ma met Terry Wogan. Gasten: Jane Seymour Randy Crawford en Eva Burrows, de nieuwe lei der van de Leger des Hells. □ONo place like home, tv-se rie. Afl.: Golden handshake HI The Colby», Amerikaanse tv-serie Journaal mBig deal, tv-serie. Afl.: Windfall Eureka stocked*. Deel 2: Au stralische goudzoekers vech ten voor hun vrijheid. The late film: Highway to Hell, Amerikaanse speelfilm Weerbericht BBC 2 18.25 m Nieuwsoverzicht 18.30 Reunion 19.00 The misfits, Amerikaanse speelfilm uit 1961 van John Huston. Met Clark Gable, Ma rilyn Monroe, Montgomery Clift e.a. 21.00 The Great Egg Race 21.30 Gardener's world. Informatief magazine 22.00 My Music. Muziekquiz met Frank Miur, John Amis, Denis Morden. 22.30 fflThe Healing Arts (2). me disch magazine 23.20 Frank Auerbach at the Venice 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.05 Weerbericht 00.40 The Lords this week 01.20-02.15 The old grey whittle teat, popprogramma met o.a. INXS, The Damned live en Paul Young In Milaan (herh.) ITV 17.25 Scooby Doo 17.45 From the Top 18.15 Connections 18.45 Nieuws 19.00 About Angiia 20.00 Albion Market 20.30 International Athletics 22.00 The Practice 23.00 Nieuws 23.30 Cross question 00.10 Friday Let* Film: A Tsete of Excitement, Engelse speelfilm uit 1969 van Don Sharp 02.05 John Pantry in person SKY CHANNEL 17.15 Goodwill Gamee, met o.a. wa terpolo en basketbal (Sovjet- Unie - Amerika) 18.30 The Tales of Walla Fargo 19.00 E Dennis 19.30 Green Acres 20.00 The New Dick van Dyke Show. Afl.: Old Dick and Jenny 20.30 The New Candid Camera Show 21.00 Vegas. Afl.: Out of Sight 21.50 Last of the Knucklemen, Au stralische speelfilm 23.25-00.55 Goodwill Gem**, met o.a. waterpolo NEDERLAND 1 09.30 I VOO 13.00-15.00 Goodwill games, alter natieve Olympische Spelen vanuit Moskou. Met o.a. Wa terpolo. volleybal, boksen, zwemmen en wielrennen. Pre sentatie: Simone Wiegel. Com mentaar: John Haanen MUSIC BOX 07.00 SThe Power Hour, hardrock- programma 08.00 SBacktracks, een uur lang 'gouwe ouwen' 09.00 SOff the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 10.00 SNon-atop dance hour, non stop videoclips om op te dan sen 11.00 SChart attack, overzicht van de Music Box top 40. gepre senteerd door Simon Potter 12.00 SPrivat* eyes, muziekspeclal 13.00 SHerhalingen DUITSLAND 1 10.00 Tageeecheu und Tageethe- 10.23 Die Sport-fieportag* 10 55 Umachau 11.10 Eins Falie für die Braut, speel film (herh.) 12.55 Persoverzicht 13.00 Tageaschau 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 11.30 SProgramme-overzicht 12.00 Nechbsm in Europa, informa tie en amusement voor buiten landers en Duitsers (12.00 Tur kije. 12.40 Portugal, 13.20 Ita lië) BBC 1 07.45 Open University 09.30 Saturday picture show 11.45-18.00 Grandstand, met o.a. nieuwsoverzicht, weerbericht, cricket, golf, paarderennen vanuit Lingfield en paardesport vanuit Aken SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Paul Henley. Snoot de Zeehond en Crocker de Kroko dil. Met o.a. tekenfilms van 'Emily", 'He man and the Mas ters of the Universe' en The Care Bears' 10.45 The Elephant Boy. Afl.: The Great Manhunt 12.00 SThe Pat Sharp Show 12.45 SJump 13.35 SThe great video-race ITV 07.25 TV-AM 10.25 Get Freeh 12.30 Terr aha wfcs 13.00 Nieuws 13.05 Worstelen RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.08 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 2042 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.02 Water en vuur. 23.00 NOS: Nieuws en mededelingen. 2347 Met het oog op morgen. 0042 VOO: Stemband. 0242 Oh. wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 1843 AVRO: Wordt vervolgd Radio- Zomer editie. 18.15 Minjon. 'Pas geverfd'. 1940-0740 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS) 1844 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkei. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 18.00 Nieuws. 1842 NOS: Aspekten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 2040 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 2240 Horizon. 2240 NOS Jazz. RADIO 5 1746 Mededelingen en Nieuws' 18.10 EO: Totaal Zomers. 1840 KRO: Taal en Teken. 1940 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 2040 EO: De Bijbel open. 2140 Zicht op Israël. 2140 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 18.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 1740-2040 Lelden Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 1840 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 1845 Toeterniettoe. 2340-0240 Twee tot Twee. BRT 2 1745 Radio Twee. 2245 Country-side. 2340 Notturno. Zachte muziek. 2340-0240 Twee tot Twee. BRT 3 18.10 Actueel, gevolgd door weerbe richt. 1840 Vlaamse orgelmuziek. 1940 Het Antwerps Kamermuzieken- semble. 1940 Suite nr 3 uit „Vertelsels en balladen" opus 34, Peter Be noit. 2040 Berliner Philharmoniker m.m.v. Vladimir Krainjew, piano. Diri gent: Juri Temirkanow. 2140 Interludium. 2150 Blanchefloor (Oratorium uit 1889), Emiel Wambach. Rita Peron, sopraan. Jard Van Nes. alt. Zeger Vandersteene, tenor. Chris De Moor, bas. De koren: Thesaurus Musicus, Alrada, Bachkoor en het BRT-koor. De Filharmonie van Vlaanderen. Dirigent: Peter Serpenti. 2340-2345 Middelhelm Big Bands. De Thad Jones-Mel Lewis Big Band (1e deel). MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 0743-1748 TROS: TROS Nieuws Show. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 1143 Het muzikaal portret 1243 Wegens vakantie gesloten. 1443 Wie in 't Nederlands wil zingen. 1543 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 NCRV: Vroegop. 0740 Rabarbara. 0843 Pop non-stop. 09.03 Gospel-rock. 1043 Popsjop. 12.03 Los Vast special. 1443 Tussenuur. 1543 Popstation. RADIO 4 06.00 Nieuws. 0842 AVRO: Concerto mattinale. 10,00 Caroline. 1140 Flamenco-gitarist Juan Martin speelt eigen composities. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 1342 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 0940 FEDUCO: Cursus klachtrecht. 0945 Werken aan werk. 1040 Taal van Alledag. 10.15 EO: Muzikale fruitmand. 1140 De besten vcan orkesten. 1240 Nieuws. 1245 Zie-zo-zomer. 1240 EO... in de regio. 1245 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 O po Doro. 1340 Kayen Rasja. 1345 lyi haberler. 14.00 NOS: Homonos. 1440 VPRO: Euroburo. 1540 Het spoor per spoor. REGIONAAL Radio Rijnmond: 1040 Nieuws. 1043 Cultureel magazine. 1140 Nieuws. 1143 Het onderwerp van de week. 1240 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? 8RT 1 0541 Met 1 wakker. 0840 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Zomerzaterdag. 13.15 Radio Tour. BRT 2 0540 Welkom Weekend. 06.12 Wat doen we met het week end? Gevarieerd magazine over vakantie, vrije tijd en toe risme. 1043 Klankband. Een uurtje filmmu ziek. 1100 De Vlaamse top tien. 1140 Tips voor de top. 1240 Top 30. De nationale hitparade. 1440 Radio Rijswljck. BRT 3 0740 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Galerie: gesprekken met en rond schilders en beeldhou wers. 1140 Zes promenades, Edward El- gar. 11.15 Home-made R. Herberigsher- denking (6BIS). 12.15 Europees Muziekfestival voor de jeugd. 13.15 Nieuwigheden uit de BRT-dla- cotheek: 1. Concerto nr. 2 in D. voor cello en orkest, Joseph Haydn. 2. Vijf liederen op tekst van Frledrich Ruckerl, Gustav Mahler, 3. Symfonie nr. 4, opus 29 „inextinguishable", Cart Nielsen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13