CongrescentrumLeeuwenhorst mag doorgaan met uitbreiding NAAL Bouw bejaardentehuis De Schutse op schema BEZWAREN TEGEN VILLA'S WILGENPARK Problemen rond verkaveling van derde tuinbouwgebied Drie dagen feest in Oude Wetering Tweede winkelcentrum Wandelingen in Berkheide Water rond Grote Polder weer schoo Twee katten in het nauw 1 dienstver lening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 11 juli waargenomden door Apotheek Aloë in Leiden en Linnaeus in Oegstgeest. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinieken tel 155543, afdeling S.C U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- ziekenhuis). LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; afde ling belastingen: alleen op af spraak, klachtenbureau: di. en do. 18.30-20.30. afdeling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u., wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULAN CEDIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest. Rijnsburg, Valkenburg. Voor schoten, Warmond en Zoeter- woude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2, tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. Orgelconcert Het tweede orgelconcert in de Grote Kerk in Noord- wijk-Binnen wordi donder dagavond gegeven door de bekende Kampense organist Klaas J. Mulder. Het pro gramma dat zal worden uit gevoerd luidt: Inleidend ko- raalspel, K. J. Mulder; Fanta sie en Fuga in c, J. S. Èach; en Koraalvoorspel „Erbarm dich mein", eveneens van J. S. Bach; Concerto No. II in B, G. F. Handel; Sonate no. 5 in D, F. Menselssohn; Prelu de, Fugue et Variation, C. Franck; Passacaglia, koraal en Fuga over Gezang 194, Corns, de Wolf. Besloten wordt met koraalfinale over psalm 42, F. Asma. Aanvang 20.15 uur. Lizzy De zangeres Lizzy treedt vrijdagavond op in Blues Brothers aan het Henri nantplein 11 in Hilleg De zangeres was finaliste het door Conamus georg seerde programma „Start Het optreden begint om 4 uur. Zomerconcert In de Vredeskerk aan Voorstraat in Katwijk vanavond weer een zc concert gegeven. Het cor wordt verzorgd door conserva tori umstuden ten Arthur Koopman, Bernai Wijdeveld en Judith beek. Zij spelen afwiss een programma op harp en dwarsfluit. Het I gramma bestaat uit wei van Bach, Smit-Sibenga, f wijn. Flothuis, Blanco, driessen en Molter. Het I eert begint om kwart om acht en de toegang is gr4— Zangavond In de Hervormde Kerk I Hoofdstraat in Noord\ wordt morgen weer zangavond gehouden, werking wordt verleend het Dubbelmannenkw uit Aal ten. De samenl wordt begeleid door de v organist J. Zweers en (el trompettist R. Dorst. De vang is half negen en de'K ■LEIDEN OMGEVING QeidóèOowiant DINSDAG 8 JULI 1986 PAGINA; Ontslagen directeur spant kort geding aan DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De heer A.J. van de Gronden, directeur van de Es- veha-groep BV in Alphen aan den Rijn, heeft in een kort geding bezwaar gemaakt tegen zijn schorsing en ontslag die hem onlangs zijn aan gezegd. Het kort geding diende gisteren voor de Haagse rechtbank. Hem was op 12 juni door de Raad van Commis sarissen van het bedrijf schorsing aangezegd. Op 30 juni werd hij met onmiddellijke ingang van zijn functie ontslagen met doorbetaling van salaris tot het einde van dit jaar. Reden daar van was dat Van de Gronden de medewerking met ziin mede-directeur R. van de Laar had op gezegd. De Raad van Commissarissen was van oordeel dat dit ten onrechte was gebeurd. Vol gende week dinsdag 15 juli doet de rechtbank om 10.00 uur uitspraak in het kort geding. Gewijzigde aanvangs tijden Zomerslotfeest ROELOFARENDSVEEN De aanvang- stijden van het Zomerslotfeest op het ter rein Splotsz op zaterdag 12 juli zijn gewij zigd. De tijdstipen van de optredens van de drie popgroepen zijn vervroegd. De formatie Kwiil betreedt om 20.30 uur als eerste het podium, gevolgd door de World War Rockers om 21.45 uur. Als laatste treedt Spasmodique vanaf 23.00 uur op. Een en ander is noodzakelijk omdat de ge meente Alkemade geen vergunning ver leent om een band na middernacht te la ten optreden. Om toch drie groepen te la ten horen, moesten de aanvangstijden vervroegd worden. Na twaalf uur is er de mogelijkheid om binnenshuis verschillen de soorten muziek te beluisteren. Het ter rein is vanaf 20.00 uur open. De entree be draagt een tientje. DEN HAAG/LEIDERDORP Verlies van uitzicht en vermindering van privacy. Dat vrezen bewoners van de voorgenomen bouw van zestien villa's in het plan Wilgenpark in Leiderdorp. Gistermiddag was er op het Provinciehuis in Den Haag een hoorzitting waar de be zwaren nog eens aan de orde kwamen. Inmiddels is echter in overleg met de bouwer en de bewoners over eenstemming bereikt over een vermindering van de hoogte van de huizen, waardoor het uitzichtverlies wel meevalt. De luxe landhuizen worden aan de Hoogma- deseweg gebouwd, daar waar vroeger tuincentrum Bloemendaal lag. Ook de aanleg van een pad dat achter de huizen doorloopt en dat volgens de bezwaarmakers hun privacy zou aantasten, is aan de wensen van de be woners aangepast. De bewoners hebben echter toch hun bezwaren gehandhaafd, omdat zij de voorwaarden in het bestemmingsplan vast willen laten leggen. Dronken bestuurder richt ravage aan LEIDSCHENDAM Een 29-jarige au tomobilist uit Zoetermeer heeft gister avond in dronken toestand een enorme ravage aangericht. De man reed met hoge snelheid op de Stompwijkseweg in Leidschendam. Bij de beruchte „bocht van Warmer dam" een plotselinge haakse bocht in de weg remde de wegpiraat niet af en reed daardoor een lantarenpaal omver. Vervolgens reed hij dwars door een omheining een weiland op en daar kwam hij uiteindelijk tot stilstand te gen een schapenstal. De man is in be wusteloze toestand naar het ziekenhuis Antoniushoven gebracht. De aard van zijn verwondingen is nog onbekend. De auto was total loss. Inbraak in kelderbox ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inbraak in een kelderbox in een flat aan de Stortemelk in Al phen zijn twee platenkoffers en een kluisje met 1700 gulden aan Antilliaanse munten ont vreemd. De be woners ondekten de diefstal bij te rugkeer van hun vakantie. Oud Katwijk wil oorijzers kopen KATWIJK Het genootschap Oud Katwijki twee antieke oorijzers kopen, maar heeft ert geld niet voor. Om de aanschaf toch mogeliijj maken, wordt zaterdag 26 juli rondom het wijks museum een braderie gehouden. K| Oud Katwijk de sieraden niet, dan bestaat! kans dat ze worden gesloopt en omgesmoli Het genootschap heeft al diverse oorijzers, ir juist deze twee ontbreken nog in de in het I wijks museum ondergebrachte verzameling.) faat om een gouden ijzer met geschulpte „L en" en een halflange muts, die hoorden bfl dracht zoals die rond 1870 in Katwijk aan^ Rijn in zwang was. Het andere „stuk" is een veren ijzer met platte gouden „boeken" uit 1 Dit laatste ijzer is afkomstig uit Katwijk aan I De braderie is een idee van de klederdrai groep van Oud Katwijk. DEN HAAG/NOORD- WIJKERHOUT Het congrescentrum Leeu wenhorst in Noordwijker- hout mag doorgaan met de uitbreiding van het complex. Staatsraad L. Barendsen heeft een schorsingsverzoek van de Vereniging Dorpsbehoud Noordwijkerhout afgewe zen. Gisteren diende bij de Raad van State het verzoek van de vereniging om de uitbreidingswerk zaamheden, die inmiddels begonnen zijn, te laten staken. Het congrescentrum Leeuwen horst wil uitbreiden om de concurrentieslag met andere congrescentra aan te kunnen. Er worden er bijna 150 slaap kamers bijgebouwd, alsmede vergaderzalen en een ver- wamd zwembad. Een gedeelte van de uitbreiding is bestemd voor Shell, dat in Noordwij kerhout cursussen en trainin gen voor het personeel geeft. De uitbreiding zou 60 extra ar beidsplaatsen opleveren. Het binnenkort goed te keuren bestemmingsplan laat bijbou wen alleen aan de zuidzijde van het huidige complex toe. Daardoor wordt echter het mooiste deel van het congres centrum achter bouwlagen weggestopt. Ook de Vereni ging Dorpsbehoud vindt dat niet zo'n goed idee. Daarom wordt er nu aan de noordwest- zijde uitgebreid. Het bouwplan is echter in strijd met het be stemmingsplan, maar gemeen te en provincie hadden daar niet zoveel problemen mee. Wel stelden zij als voorwaarde NIEUWE WETERING De verkaveling van het zogenaamde „derde" tuin bouwgebied stuit op grote problemen. De reeds ge vestigde kwekers in het gebied hebben namelijk rechthoekige percelen, terwijl Stiveen streeft naar vierkante percelen. Bestuurlijke en ambtelijke vertegenwoordigers van Sti veen (de stichting die zich onder meer bezighoudt met het tot ontwikkeling brengen van het nieuwe tuinbouwge bied in Nieuwe Wetering), hebben daarom eind vorige week in de EMM-veiling in Roelofarendsveen een verga dering belegd met de kwe kers, die reeds grond in het zuidelijk deel van het gebied hebben. De medewerking van deze kwekers is nodig om tot een optimale indeling van het nieuwe tuinbouwge bied te kunnen komen. Hen is gevraagd om door onder ling grond te ruilen de ver kaveling van het totale ge bied te verbeteren. Het is nog maar de vraag of de kwekers aan dit verzoek kunnen voldoen, want de reeds gevestigde tuinbouw bedrijven zouden onder meer sloten moeten dempen, het geen een kostbare zaak is. Andere knelpunten tussen Stiveen en de reeds gevestig de kwekers hebben betrek king op het meebetalen aan nutsvoorzieningen en de aanleg van wegen in het der de tuinbouwgebied. De pro blemen in het nieuwe tuin bouwgebied vereisen een snelle oplossing, omdat de subsidie op het verplaatsen van tuinbouwbedrijven, vol gens een aankondiging van de Centrale Landinrichtings- dienst, binnenkort zal wor den verlaagd. SASSENHEIM De bouw van het nieuwe be jaardentehuis De Schutse aan de Teijlingerlaan in Sassenheim verloopt ge heel volgens plan. Het hoogste punt van dit twee etages hoge gebouw is be reikt, alleen een drie me ter hoge dakopbouw met installatieruimte zal nog opgetrokkèn moeten wor den. Na de bouwvakva kantie zal dan ook de vlag in top gaan en het tradi tionele „pannebier" door de bestuursleden van de Protestants-Christelijke Stichting Bejaardentehuis geschonken worden. In dit nieuwe bejaardentehuis waarvoor de eerste paal werd geslagen op 7 oktober 1985 zijn 59 appartementen ondergebracht verdeeld in één- en tweepersoons verblij ven en ruimten aangepast voor rolstoelgebruikers. Het gebouw voldoet aan de heden daagse eisen, het is onder meer voorzien van twee liften, be schikt over een prachtige re creatiezaal, een kapel, een winkel en een centrale keu ken. De bouw is in februari 1987 voltooid en in maart wordt het opgeleverd. De 60 bejaarden van de momenteel in gebruik zijnde „Schutse" aan de Parklaan zullen in april verhuizen naar het nieu we complex. Voor 20 geplande „aanleunwo ningen" waarvoor nog plaats is gereserveerd aan de zuid westzijde van het nieuwe ge bouw is een bouwvergunning aangevraagd. Aanvankelijk was het de bedoeling 20 kleine zelfstandige laagbouw wonin gen aan het centrum toe te voegen. Uit een enquête ge houden onder de huidige be woners van De Schutse bleek echter dat de overgrote meer derheid geen kleine woningen op de begane grond wenst. Angst voor inbraak ligt hier aan ten grondslag en ook het onderhoud aan tuinen bleek niet aantrekkelijk. Het gemeenteraadslid T. Kuij- sten (D66) dat het met deze ontwikkeling niet eens was, drong er bij B en W van Sas senheim met klem op aan ook een onderzoek in te stellen naar de behoefte aan zelfstan dige bejaardenwoningen bij toekomstige bewoners van De Schutse. „Er komen herhaal delijk signalen binnen van be woners van Sassenheim waar uit blijkt dat de volgende ge neratie wel degelijk voor klei ne zelfstandige laagbouwwo- ningen met wat meer privacy zal kiezen". Ondanks deze bezwaren beslo ten B en W van Sassenheim de aanleunwoningen in een drie etages hoog complex op te ne men. De heer G. Rikkers, voorzitter van de Pr. Chr. Stichting Bejaardentehuis te Sassenheim over deze kwestie: „Ik ben erg blij dat de uitein delijke voorkeur toch is uitge gaan naar stapelbouw; overi gens hoop ik dat er begin vol gend jaar een aanvang kan worden gemaakt met de bouw. De benodigde materialen en bouwwerktuigen zijn dan nog op ons terrein aanwezig zodat er geen tijd verloren hoeft te gaan voordat dit laatste deel van het project verwezenlijkt kan worden". Over de bestemming van de oude Schutse merkt Q Kik kers op: „Er is een aspirant koper, die gunstig ontvangen is door de gemeentelijke in stanties. Het gebouw aan de Parklaan zal vrijwel zeker, on derverdeeld in appartementen, woongelegenheid gaan bieden aan de zogenoemde derde ge neratie: mensen met volwas sen kinderen die het ouderlijk huis verlaten hebben en die graag hun intrek zouden ne men in een wat kleinere be huizing". dat er een beplantingsplan aan de bouwplannen gekoppeld zouden worden zodat Leeu wenhorst met de uitbreiding bij de omgeving past. De Vereniging Dorpsbehoud heeft zo zijn twijfels over dat beplantingsplan. Advocaat mr. J. Hinnen van de vereniging vroeg zich af of er al een was ingediend, wat volgens de overeenkomst tussen gemeen te en Leeuwenhorst al had moeten gebeuren. Dat bleek nog niet het geval te zijn, maar wethouder P. Heemskerk haastte zich te melden dat de gemeente Leeuwenhorst daar wel degelijk aan zou houden „Dat beplantingsplan moet worden ingediend op straffe van betaling van 50.000 gul den. Vakanties en de beroep sprocedure hebben het indie nen echter enigszins ver traagd", aldus de wethouder. Volgens Dorpsbehoud stuitte de tot nu toe geopperde plan nen ook op technische moei lijkheden. Zo zou de aanplant van populieren in de bermen niet goed mogelijk zijn, het geen door de gemeente en pro vincie werd tegengesproken. OUDE WETERING Het traditionele driedaag se feest in Oude Wetering wordt dit jaar voor de tiende keer gevierd. Ko mende donderdag barsten de feestelijkheden los met een ballonnenwedstrijd. Als alles volgens plan ver loopt, dan bereikt het feest zaterdag zijn hoogte punt met onder meer de traditionele braderie en barbecue. Het feest is georganiseerd door de plaatselijke feestcommissie. Deze commissie opereert dit jaar als een zelfstandige stich ting, bestaande uit enthousias te vertegenwoordigers van de lokale middenstand en de VVV van Oude Wetering. Zodra donderdag een feestelij ke optocht arriveert bij het kermisterrein aan de Kerk straat, gaan de ballonnen de lucht in. De sirene van de botsauto-kraam zal daartoe een sein geven. De ballonnen zijn verkrijgbaar op het ter rein van Intermago aan het einde van de Kerkstraat op vertoon van een speciaal ge drukt kaartje. De kaartjes zijn op hun beurt voor één gulden te koop bij Aad van Tol Woninginrichting in Weteringbrug, Knipbar Gert van Staveren en Rijwiel handel Piet Wever beide aan de Kerkstraat en bij „de Hout tuin" aan de Veerstraat. Aan het ballonkaartje zitten nog twee kaartjes vast. Deze zijn goed voor twee oliebollen op de kermis en als toegangsbiljet voor een kinderfeest op vrij dagmiddag in Gebouw De Spreng achter de Gerefor meerde Kerk aan de Kerk straat. Op vrijdag is er weer volop ge legenheid tot feestvieren, niet alleen op het kermisterrein, maar ook op het terrein van Sail Spirit. Daar nodigen de klanken van Disco Effect sound 's avonds iedereen uit voor een dansje in de open lucht. Bovendien is er 's avonds in het water van de Oude Wetering ter hoogte van Boot Beton een demonstratie met radiografisch bestuurbare bootjes. Aanvang 20.00 uur. Op zaterdagochtend begint om 10.00 uur de befaamde brade rie. Dit jaar is daarop ook plaats ingeruimd voor een zo genoemde kindermarkt. Kin deren kunnen daar, na zich te hebben laten inschrijven bij P. Wever (telefoon 3164), hun ei gen spulletjes, zoals boeken, speelgoed ot zelfgemaakte din gen, verkopen. Gedurende de hele zaterdag zal er in het wa ter van de Oude Wetering ter hoogte van de firma Felix een kanopolo toernooi plaatsvin den. Aan dit toernooi doen ploegen mee uit Duitsland, Engeland, Frankrijk en Ne derland. Jongerensociëteit Farmhouse verzorgt weer de bekende waterspelen zoals sprietlopen en waterlopen. Ook de Stichting tot behoud van het Veense sluisje is pre sent met de verkoop van stic kers en deelnemingsbewijzen. Natuurlijk is de kermis de ge hele dag geopend. Op zater dagavond zal de bekende bar becue weer worden gehouden op het terrein van de firma Felix aan de Kerkstraart. Voor deze gelegenheid heeft de feestcommissie een dynami sche rockgroep uit Den Haag ingehuurd, namelijk NAGA. Rond twaalf uur worden de lichten gedoofd, dan zijn de drie dagen feest in Oude We tering weer tot een einde ge komen. De eerste wandeling, die onder leiding van een gids wordt morgen gehouden en begint om 19.30 uur. Het ve is bij de Soefitempel. Deelname is gratis. De wandeling ongeveer twee uur. Noordwijk aan Zee is een tweede overdekt winkelcentrum rijker. Werd vorig jaar de Promena de geopend, vorige maand kon het winkelend publiek voor het eerst terecht in winkelcentrum De Dam. Beide centra zijn gevestigd aan de Hoofdstraat. De Promenade ligt aan de kop van deze straat en verbindt hem met het Jan Kroonsplein. De Dam is gebouwd op de plaats waar vroeger de duinboerderij De Dam stond. Overigens is niet de hele boerderij gesloopt, een gedeelte is bewaard gebleven. Evenals de Promenade telt De Dam tien winkels. Hiervan zijn er inmiddels negen verhuurd. Een tekening van de nieuwbouw van het bejaardenhuis De Schutse. KATWIJK Het Instituut voor Natuurbeschermingse tie houdt dit jaar in samenwerking met de VVV Ka vier zomeravondwandelingen in het duingebied Berk in Katwijk. ZOETERWOUDE De kwa liteit van het water van de sin gels rond het Zoeterwoudse in dustrieterrein de „Grote Pol der" is weer van dien aard dat er geen gevaar meer bestaat voor de volksgezondheid. Vo rig jaar mei was er sprake van een ernstige situatie toen on derzoek door het Instituut voor Milieuhygiëne en Ge zondheidstechniek uitwees dat het water sterk was verontrei- nigd. Het gevaar is geweken nadat drainbuizen, waardoor het verontreinigde water (voor een deel afkomstig van het destijds op het industrieterrein gevestigde overslagbedrijf in chemicaliën Vos en Co.) in de singel belandde, werd afgeslo ten. Verder zorgt een pomp het grondwater ter plekke wegzuigt zodat ook dit niet meer in de singel terecht kan komen. Een jaar geleden werd het sterk afgeraden in het con tact te komen met het u Ook vissen was uit den L Gebleken was namelijk het water was verontr% met onder meer dichlo<% zeen en een mengsel van fen dat leek op terpe» Van sommige stoffen is h4r kend dat ze kankerve%r kend zijn. a£ Ie. Nadat TNO een rapport den uitgebracht zijn insta als het Hoogheemraad^-, Rijnland, de provinciale heid én de inspektie vo volksgezondheid ingescha j Ook hebben dieptebon plaatsgevonden. Na eerdfa noemde maatregelen ver^ de de situatie srjel en Vrj het Hoogheemraadschap het waterschap de Ommfoj met het verversen van h$< ter in de singels. Inmidd t gebleken dat de kwaliteij het singelwater weer a; aanvaardbare normen v< u Deze ongeveer negen weken oude poes en kater zijn gisteren na een aantal benauwde to menten bevrijd uit een afgesloten plastic vuilniszak in de Nieuwstraat in Leidschendam. i bewoonster zette 's morgens haar huisvuil op de stoep, toen zij plotseling uit een anderee een gepiep van jewelste hoorde. Na haar ontdekking bracht de vrouw beide dieren naaij» politiebureau in Leidschendam. Daar werden de dieren de rest van de dag gevoed enl'j zorgd en konden zich aan het einde van de middag, enigszins opgeknapt, alweer nestel*1 de armen van een nieuwe eigenaar (rechts op de foto), T. Veldhuizen uit Linschoten. P monteur was gistermiddag in het politiebureau aan het vy^rk en mocht de poesjes van hoo,. gent Weindenaar (links) overnemen. De politie vermoedt dat de dieren niet uit de direkte' geving van de Nieuwstraat afkomstig zijn. Eenieder die inlichtingen kan verschaffen ov^ voormalige verblijfplaats van de katten wordt verzocht contact op te nemen via telefoonn mer 070-209304.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10