Tour zwaarder dan ooit Henry Leconte vecht voor faam en fans Ajax spreekt mij aan99 sportuitslagen Grote ereronde van Yverdon 6spört EeidaeSourtO/nt DONDERDAG 3 JULI 1986 PAGINA 7 "Cricketers in finale IRMINGHAM Het Nederlandse cricketelf- il heeft gisteren door een zege van viif wic- ets op Denemarken de eindstrijd bereikt van et toernooi om de ICC-trophy, de voorronden an de wereldtitelstrijd. Maandag bindt Oranje i Londen de strijd aan met Zimbabwe, dat ich door een verpletterende zege op Bermuda veneens voor de finale plaatste. )e Denen trokken eerst naar de wickets, maar adden een slechte start. De Nederlanders tiaakten door goed veldwerk bij een stand van W runs al vier slachtoffers. Twee wickets wer- |en genomen door uitblinker Elferink. Daarna vas Denemarken enige tijd de betere ploeg, ^endriksen en Morild brachten fraai battend (en keerpunt teweeg. Op een stand van 161 iel tenslotte het wicket van Hendriksen, die |a een produktie van 42 op fraaie wijze door Somes werd gevangen. België vraagt uitlevering Britse voetbalfans BRUSSEL De Belgische regering heeft Groot-Brittannië formeel om de uitlevering gevraagd van 26 Britse voetbalsupporters die in mei 1985 betrokken waren bij de rellen in het Heizelstadion. De ongeregeldheden in het Brusselse stadion kostten aan 39 mensen het leven. De Britse autoriteiten hebben toegezegd dat zij verzoeken om uitlevering van Britse staatsbur gers die bij de gewelddadigheden in het Hei zelstadion betrokken waren welwillend zullen beoordelen. De 26 Britse supporters moeten zich verant woorden wegens geweld, mishandeling en doodslag. Als zij veroordeeld worden kunnen zij maximaal vijftien jaar gevangenisstraf krij gen. AS Roma toch in UEFA Cup ZÜRICH AS Roma zal dit seizoen toch kun nen deelnemen aan de strijd om de UEFA-be- ker. Voorzitter Dino Viola zal tot 11 juni 1990 echter geen functie mogen vervullen, waarin hij in contact komt met de Europese Voetbalu nie (UEFA). De commissie van beroep van de UEFA heeft gisteren de zaak tegen AS Roma en Viola be handeld. In hoger beroep besloot de commissie, onder voorzitterschap van de Zwitser Sergio Zorzi, de schorsing van AS Roma voor een Eu ropa Cup seizoen om te zetten in een boete van 200.000 Zwitserse franken (350.000 gulden). AS Roma en voorzitter Viola werden enkele weken geleden gestraft naar aanleiding van pogingen tot omkoping van de Franse scheids rechter Vautrot in de wedstrijd AS Róma- Dundee United, die op 24 april 1984 voor de halve finales van het toernooi voor landskam pioenen werd gespeeld. WASSENAAR De draverijen waren giste ren op de Wassenaarse renbaan Duindigt slecht bezet. Waarschijnlijk had dit te maken met het feit dat er ook draverijen waren op de baan van Wolvega. De meest verrassende overwinning op Duindigt viel te noteren in de vijfde koers. Daar zegevierde Yverdon met diens eigenaar Hayema. Hayema maakte niet even voor het publiek een ererondje maar ging de zestienhonderd meter lange renbaan met zijn draver over en vervolgens pas richting stallen. Commentaar van de gelukkige eigenaar: „Ik wist dat het niet de bedoeling was maar Yverdon wilde niet keren en daarom ben ik maar over de hele baan gegaan". ZEEL SPEKTAKEL VERWACHT IN CIRCUS VAN LÉVITAN EN GODDET - >ARIJS De Tour de i- 'rance die morgen van e tart gaat, heeft alles in ich om een ouderwets pektakelstuk te worden. Ia de door Bernard Hi- lault gewonnen zwakke E ditie van 1985 heeft het Félix Lévitan-Jacques roddet de zaken drastisch angepakt. Het peloton dit jaar serieuze Moeilijkheden te overwin- ,en. Meer dan ooit tevo- en mag worden verwacht at het aantal uitvallers SiUrijk zal zijn. eeJisschien is dat ook één van ei<t redenen waarom de kleine m^ote tourbaas een record aan- aail renners laat vertrekken. ta^verigens zal hij eveneens terebben ingecalculeerd dat het sico groter is geworden. De 'lublpartijen zullen hun tol ei- 'OQn. Zeker als de vermoeid- unfeid toeneemt. Niemand hoeft ïte| twijfelen dat daarvan spra- et^ zal zijn. De Tour de France ve$86 wordt een uiterst zware J<f>gave. De tocht door het ?n ooggebergte zal zijn sporen intfelbeschouwd lijkt de ko tende ronde een beetje op de Itgave van 1976. Ook toen jn tal van steile hellingen in et parcours opgenomen ge- eest. Het is het jaar van Joop •etemelk geweest. Drie keer zijn naam als etappewinnaar jgeschreven. Steeds na de aarste bergritten. Lucien n Impe is echter eindwin- ar geworden. Ook de 73e •ur die thans op het pro- i staat 24 etappes tclusief de proloog) slechts n rustdag en met een lengte an 4152 km is een ronde JDor de klimmers. ier aankomsten hebben g^aats op een bergtop. Toch zal opnieuw duidelijk worden dat renners die geen tijdrit kun nen rijden uiteindelijk kans loos zijn. De totale lengte van de krachtmeting met de chro no's mag dan vergeleken met 1985 ongeveer 25 km korter zijn, de nog te overbruggen 128 km zijn voor de krachtfi guren als Bernard Hinault vol doende om hun aanwezigheid te doen blijken. Het rittenschema liegt er dus niet om. Natuurlijk een wed strijd wordt nog altijd door de coureurs gemaakt, maar als het peloton enkele moedige renners telt dan zijn er vol doende mogelijkheden om vele dagen voor opwinding te zorgen. Martelgang Zo kunnen de Colombianen al voor het nodige stuntwerk zorgen door in de Pyreneeën ten aanval te trekken. De kof fiekleurige rakkers uit Zuid- -Amerika kunnen in de twaalfde en dertiende rit hun hart ophalen. Voor de bijgelo vigen onder de renners zo als Knetemann wordt het een vervelend dagje. Het op één dag bedwingen van de Tourmalet, de Aspin en de Peyresourde is al één ding. Maar ook de afdalingen zijn nog altijd niet zonder risico en alsof dat nog niet genoeg is, zal ook de flank van Superbagnè- res moeten worden beklom men. Het zal een tourzondagje worden om nooit te vergeten. Lévitan die het afgelopen jaar de nodige kritiek heeft moeten incasseren zal ongetwijfeld sardonisch lachend toekijken hoe de renners hun martel gang zullen beleven. Toch zal, zoals altijd, de slot- week in deze Tour de-France de beslissing brengen. In de Alpen wacht hét peloton een Bernard Hinault: titelverdediger. opeenhoping van bulten. Cols die al enkele jaren zijn geme den, zijn opnieuw in de route opgenomen. De gevreesde hel lingen van de Vars, de Izoard, de Galibier en de Croix de Fer zijn de steenklompen waarop de Ronde van Frankrijk haar reputatie heeft gebouwd. Voor de volgers is er sprake van een fijn weerzien. De renners zul len daarover anders oordelen. Ook al omdat zij ook nog eens worden geconfronteerd met de Granon. Een berg die bijna 2500 meter hoog is, tien kilo meter klimmen vergt om bo ven te komen en een gemid deld hellingspercentage heeft van negen procent! Bovendien ligt de finish op de top zodat een opgelopen achterstand niet kan worden goedgemaakt. En een dag later is het ook weer raak omdat dan niet alleen de Galibier als scherprechter kan optreden, maar bovendien de klim naar het beroemde Alpe d'Huez wacht. Bedenk dat als „toetje" nog de beklimming van de Puy de Dóme voor de wielen wordt geschoven en duidelijk is dat de berggeiten uit het peloton niet mogen kla gen. De Colombianen lijken in het voordeel maar toch is het on waarschijnlijk dat de eindzege naar Herrera, dan wel een van zijn landgenoten gaat. Alleen Fabio Parra kan wel eens heel kort eindigen. Hinault zal er alles aan gelegen zijn de koers zo hard mogelijk te maken, zo dat de mannen met de dunne beentjes niet fit aan de voet van de bergen zullen arrive ren. De Tour de France 1986 lijkt overigens meer dan ooit een open karakter te krijgen. Bernard Hinault moet in staat worden geacht het record te grijpen en zijn zesde tourzege te boeken. Velen denken dat hij tegenwoordig minder sterk rijdt, maar wie met name in de Ronde van Zwitserland goed heeft toegekeken beseft dat ui terlijke schijn bedriegt. In Zwitserland heeft de Bre ton zich getest. Urenlang heeft hij aan de kop van het peloton gereden. Ook tijdens beklim mingen. Niemand hoeft er aan te twijfelen dat de „das" er zal staan. Bovendien heeft hij het grote voordeel dat zijn ploeg La Vie Claire tot de sterkste formaties kan worden gerekend. Hij kent vermoede lijk slechts één probleem. Dat is de aanwezigheid van Greg Lemond. De Amerikaan heeft aspiraties, maar heeft in de Tour nog nooit echt toegesla gen. Sceaux De kans is dan ook groot dat de laatste te vergeven gele trui in Europa blijft. Laurent Fig- non mag tijdens de Dauphiné Libèré een afschuwelijke in zinking hebben doorgemaakt; hij weet nu precies waar zijn grenzen liggen. Indien wat voorzichtiger wordt gekoerst kan hij ver reiken. Klasse be zit hij genoeg. Dat geldt even eens voor Stephen Roche. De Ier heeft zich in het verleden echter te vaak tevreden ge steld met een etappezege. Door knieproblemen achtervolgt, zal hij zich dit jaar vermoede lijk wederom niet durven for ceren. En dat is nodig om in de buurt van de eerste plaats te komen. Als over kansheb bers wordt gesproken, moet ook de naam van Robert Mil lar worden genoemd. Ook voor hem geldt echter dat hij op de beslissende momenten de strijd nog nooit naar zijn hand heeft kunnen zetten. Het lijkt daarom reëel te veronder stellen dat de grote tegenstand voor Hinault uit de Spaanse hoek zal komen. Marino Leja- retta, Pello Ruiz-Cabestany, Alvaro Pino winnaar van de Ronde van Spanje en Pedro Munoz die in ParijsNice bij voorbeeld de bergrit naar de Mont Faron heeft gewonnen, en wellicht zelfs van Pedro Delgado. Niemand moet verbaasd kij ken als Joop Zoetemelk weer de beste oranjeklant wordt. Vorig jaar nog twaalfde, moet ditmaal rekening worden ge houden dat hij bij de eerste tien rijdt. De vorm is er. Bo vendien leeft hij geweldig naar zijn afscheidsronde toe. PETER VAN PUTTEN Hellas te Riet f "uitgeschakeld jjjEjjhet meisjestoernooi op lljWimbledon niet bereikt. lyjDe Nederlandse jeugd- lijspeelster verloor in drie CArjsets van Leila Meski uit de De setstanden waren 6-2, 4-6 en 5-7. 'ortugese iond uchorst acht ternationals jSSABON De Portugese itbalbond heeft acht spelers de selectie voor wereldti- Istrijd, voor het leven uitge- )ten van een optreden in de itionale ploeg. Het achttal ordt verantwoordelijk ge- JÉpld voor de onrust binnen de ^iloeg, een paar dagen voor het J .'gin van het toernooi. èn in de ogen van de spelers geringe financiële tegemoet- iming voor het actief zijn in ;xico, bracht hen er toe te igeren een oefenwedstrijd spelen. President Mario lares zond een telegram larin hij er bij de spelers op indrong het geschilpunt te ïrgeten. t>t de acht geschorste spelers )ort ook doelman en aan- rder Manuel Bento. Vooral wordt in een verklaring de bond scherp veroor- ■!d. De andere geschorste Iers zijn de middenvelders irlos Manuel, Jaime Pacheco Antonio Andre, de verdedi- Joao Pinto, Luis Sobrinho Jose Antonio. Ook aanval- Diamantino komt niet voor de selectie in aan- rking. LONDEN Conclusies trekken uit tennisstatistie- ken is zeker in het geval van de Fransman Henry Leconte een hachelijke zaak. Zijn naar het schijnt in de mondhoeken vastge roeste glimlach verraadt eigenlijk al dat hij er een groot genoegen in schept te spotten met cijferlogica en degenen die zich daar aan vastklampen. Gister middag op Wimbledon ontkwam Leconte er ech ter niet aan: hij schopte het ver dan ooit op Wim bledon. De man die vorig jaar in 23 toernooien bijna 260.000,00 verdiende bereikte voor het eerst in zijn loopbaan de halve finale van de Engelse gras- baankampioenschappen. Daar in ontmoet Leconte Boris Bec ker, die de ongeplaatste Milos- lav Mecir in drie sets de baas bleef. De andere halve eindstrijd gaat tussen Ivan Lendl en de verrassend doorgedrongen Slobodan Zivojinovic. De Amerikaan Tim Mayotte was er gisteren bijna verantwoor delijk voor dat het op Wimble don aanwezige journalisten- dom de pennevruchten weer kon vernietigen. Hij stond im mers lange tijd op het punt de grootste verrassing van de ne gende toemooidag te verzor gen. Pas in het verlengstuk van de laatste set capituleerde Mayotte in de strijd "tegen de nummer één van de plaat- Wennen De enige eerdere onmoeting tussen Pat Cash en Henry Le conte, in 1983 eveneens op gras, eindigde in een neder laag voor de Fransman. „En dus zal dit weer gebeuren", voorspelden de rekenaars gis termorgen. Maar bij zijn eerste optreden op het Center Court van Wimbledon maakte Hen ry Leconte een einde aan de opmerkelijke opmars van Pat Cash. De Australiër had in de eerste set nog duidelijk het be tere van het spel. „Ik moest even wennen", verontschul digde de Franse winnaar zich na afloop. Maar ook daarna had service-kanon Leconte het moeilijk. In twee boeiende tie breaks scheelde het slechts mi- limeters of Cash had nog min stens een set op zijn naam ge bracht. Met de vooral bij het vrouwe lijke publiek populaire Cash en Leconte stonden gisteren twee potentiële lolbroeken op het gras, dat vanuit de Royal Box werd bekeken door o.a. de hertogin van Kent. Maar voor grappen en grollen was giste ren nauwelijks tijd. Leconte. beperkte zich tot een kopbal en het wegdragen van een vlindertje; Cash ergerde zich slechts. Ditmaal niet aan de fa natieke kreten van zijn aan hang, maar vooral aan de bij geluiden die Leconte produ ceerde. „Bij elke slag was hij te horen", klaagde Cash na af loop. Vooral de opslag van Leconte gaat gepaard met luid ge kreun, maar het resultaat is er dan ook naar. In de viersetter sloeg hij maar liefst 14 aces. Toch vormde zijn theoretisch sterkste wapen lange tijd een probleem voor Leconte. Iets wat hij zich in de volgende ronde precies niet kan veroor loven. „Ach, ik heb niets te verliezen", hield hij zich na af loop groot. Maar behalve het bereiken van de finale staat er voor de Fransman morgen meer op het spel. De lachebek kan eindelijk eens serieus gaan tornen aan de machtspo sitie van zijn oudere landge noot Yannick Noah, die op Wimbledon ontbreekt vanwe ge een blessure. Ergernis De in Rijsel geboren Leconte heeft tot zijn grote - onuitge sproken - ergernis altijd tegen zijn donkere landgenoot moe ten opkijken. Op de toonaan gevende ATP-lijst stond tussen Henry Leconte: halve finalist. hen altijd een verschil van minstens tien plaatsen; in het voordeel van Noah. Nu lijkt voor Leconte het moment aan te breken dat hij letterlijk zijn slag kan slaan. Wellicht gaat dit ten koste van zijn vrolijke inbreng op de tenniscourts, maar hij heeft nu duidelijk be sloten geen genoegen meer te nemen met de joker-rol. Waar hij in de voorronde van Wim bledon nog redelijk ontspan nen kon aantreden tegen ach tereenvolgens de Haitiaan Agenor, de Brit Dowdeswell en de Amerikaan Holmes, moest Leconte al zijn serieuze krachten aanspreken tegen twee Australiërs die zijn pad kruisten. Eerst won John Fitz gerald de Fransman twee tie breaks af en gisteren deed Cash dus hetzelfde. De ont moeting met Cash was op het weer bomvolle Wimbledon deels ook een slag om de gunst van het publiek. Tot voor de tweestrijd was verreweg de meeste aandacht uitgegaan naar Cash, die onder andere succes boekte door zo nu en dan een uitgewrongen zweet- bandje in het publiek te wer pen. Niet origineel, maar wel effectiëf: Leconte volgde dit voorbeeld gisteren na drie uur en één minuut zwoegen voor zijn overwinning. Leconte, in zijn vrije tijd een verwoed au toracer, kan morgen immers wel wat steun gebruiken. Hoe wel hij in Londen woont, vo rig jaar de kwartfinale van Wimbledon bereikte en zich mag rekenen tot de top-tien van de wereld, valt hem aan Church Road nog niet het en thousiasme ten deel dat hij in zijn vaderland gewend is. De uitschakeling van Cash maakt echter dat de Londense mei den naar een ander idool op zoek moeten. Zijn doorgaans sportieve gedrag kan Leconte ten voordeel zijn. Evenals het feit dat hij op de dag van de halve finale zijn 23e verjaar dag viert. Dat Leconte vorig jaar op Wimbledon van Ivan Lendl won, pleit eveneens voor hem, hoewel de Tsjecho- slowaak gisteren weer eens aantoonde zich op gras verre van thuis te voelen. ROB LANGEVELD ALLISTAIR DICK: LONDEN Allistair Dick weet nog niets van de hersenbloeding die linkerspits Rob de Wit van Ajax heeft getroffen. Dick, de afgelopen vijf jaar in dienst van Tottenham Hotspurs, tekende deze week een contract bij de club van Johan Cruijff, nadat hij de afgelopen maand al enige keren op het veld van Ajax had doorgebracht. De 21-jarige Schot is uitgerekend ook linksbuiten en derhal ve bij uitstek bestémd om de ongelukkige De Wit te vervan gen. „Ik denk dat het in Nederland gemakkelijk is om te voetballen", aldus Dick, gisteren in zijn flat in Londen. De slechts moeilijk verstaanbare vleugelspits vertrekt zondag definitief naar Amsterdam, waar hij in ieder geval drie jaar gaat doorbrengen. „Er was ook belangstelling uit andere landen", vertelt hij. „Maar Ajax en Nederland spraken mij het meest aan". De in het midden van Schotland (Stirling) geboren Dick werd op zijn zestiende levensjaar door Tottenham uitgeno digd om naar Londen te verhuizen. „Ik twijfelde geen mo ment en heb er ook beslist geen spijt van", aldus de sympa thieke Schot. Over zijn overstap naar Ajax heeft hij, met het oog op de andere aanbiedingen langer nagedacht. De „snuf felstage" in de klas van Johan Cruijff gaf voor hem echter de doorslag. „Ik voelde me er prima thuis. Door toevallige ontmoetingen kende ik al een aantal van die jongens van Ajax. Nee, ik heb er nog geen specifieke vrienden. Maar dat komt heus wel", voorspelt hij. Dick denkt dat hij in Nederland meer gelegenheid krijgt zijn linksbenige talenten tentoon te spreiden dan in de hoog ste divisie van het Engelse voetbal. „Jullie laten aanvallers meer voetballen. In Engeland gaat het er allemaal veel ste viger aan toe". De Schot, die meer dan dertig jeugdinter- lands op zijn naam heeft staan, heeft zich nog niet verdiept in zijn komende tegenstanders. „Ik zie wel". Hoogste eer Allistair Dick hoopt zich bij Ajax zo te presenteren dat hij ook in beeld komt voor zijn eigen nationale team. Want de hoogste eer van de Schotten heeft hij tot op heden nog nim mer verdedigd. „In mijn contract staan geen speciale afspra ken omtrent interlands. Maar ik verwacht alle medewer king van Ajax". In Londen wordt vooral door insiders het vertrek van Dick betreurd. Hoewel veel Londense dagbladen nog niet over de transfer hebben gerapporteerd, maken de echte fans van Tottenham zich zorgen. „Ajax had beter Glenn Hoddle kun nen kopen en Allistair laten blijven. Want die kunnen we beslist niet missen", aldus een vrouwelijke aanhangster van de Noordlondense club. Britse journalisten beschrijven Dick iets nuchterder als een talentvolle linkspoter. ROB LANGEVELD De Wit wacht vaatonderzoek AMSTERDAM Na een vaatonderzoek, morgen in het Am sterdamse Lucas-ziekenhuis, hoort Rob de Wit waarschijnlijk dat hij in verband met een begin deze week opgelopen hersen bloeding moet worden geopereerd in het VU-ziekenhuis in de hoofdstad. Het zal nog lange tijd duren, voordat de 22-jarige in ternational van Ajax misschien weer aan actief voetbal kan gaan denken. Voorspellingen hieromtrent zijn volgens de medici erg moeilijk te doen. De schoonvader van De Wit sprak gisteren van een lichte ach teruitgang van de Ajacied voor wie het in eerste instantie aan wezige levensgevaar inmiddels is geweken. De Wit is in handen van professor Van Alphen. Het feit, dat de autoriteit op dat ge bied de voetballer behandelt, duidt niet op een gewone, maar om een gecompliceerde hersenbloeding van De Wit die geeste lijk overigens volkomen bij is. Wat de oorzaak is van de hersen bloeding van De Wit, die met spoed vanaf zijn vakantie-adres in Spanje naar Nederland werd teruggevlogen, is niet bekend. Kin- HONKBAL Hoofdklasse: ADO-UW 5-3; heim-Tijgers 4-12; Pirates-Sparta 14- 2; HCAW-Nicols 4-1; Neptunus-Pio- niers 7-5. PAARDESPORT Koersen van Duindigt EERSTE KOERS, 2000 meter: 1. Arend (W. van der Pijl) 2.42.8 - 1.21,5, 2. Zenterfold Jacky, 3. Zorana. Niet gestart: Abacadabra. TOTO: win nend f. 6,70, plaats f. 2,00, f. 1,90, f. 2,30, koppel f. 22,80, trio f. 237,40. TWEEDE KOERS, 2520 meter: 1. Zes- ta Rijnstroom (B. Schwarz) 3.32,9 - 1.23.8, 2. Zora d'Almere, 3. Zoe. Niet gestart: Zenim Neyenrode. TOTO: winnend f. 1,70, plaats f. 1,20, f. 1,50, koppel f. 8,80, trio 56,00. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Wat Nu (J. Heins) 2.39,9 - 1.20,0, 2. Zorro Six, 3. Ybert Voorne. TOTO: winnend f. 4,40, plaats f. 2,30, f. 1,80, koppel f. 4,30, trioo f. 36,80. VIERDE KOERS, 1000 meter: 1. Gea- lic Cross (J. Smith) 1.01,9, 2. Boxber ger Telex, 3. Boxberger Juwel. Niet gestart: Lady Bronsheim en Proceed. TOTO: winnend f. 1,10, plaats f. 1,00, f. 1,00, f. 1,00, koppel f. 1,50, trio f. 13,60. VIJFDE KOERS, 1609 meter: 1. Yver don (J. Hayema) 2.03,8 - 1.16,9, 2. Yros Odilia, 3. Yrack Bestevaer. Niet gestart: Zombo Fortuna. TOTO: win nend f. 35,40, plaats f. 5,90, f. 2,30, f. 4,70, koppel172,10, trio f. 3063,00. ZESDE KOERS. 2000 meter: 1. Zip Cartouche (C. Hetteling) 2.40,7 - 1.20,4, 2. Zilvermaid, 3. Yvo Ann. Niet gestart: Zinous. TOTO: winnend f. 1,30, plaats f. 1,20, f. 1,20, koppel f. 6,60, trio f. 12,80. ZEVENDE KOERS. 1800 meter: 1 Mana (M. Riley) 1.55,8, 2. Imperial Sky, 3. Boxberger Nevada. TOTO: winnend f. 1,10, plaats f. 1,00, f. 2,60, f. 1,10, koppel f. 54,90, trio f. 112,60. ACHTSTE KOERS, 2000 meter: 1. Unique of Grace (J. Offenberg) 2.41,6 - 1.20,8, 2. Violetta Weber, 3. Wally- sien. TOTO: winnend f. 1,50, plaats f. 1,10, f. 1,70, koppel f. 6.40. trio f. 13,00. NEGENDE KOERS, 2000 meter: 1. Yorki Mendel (C. Goes) 2.40,3 - 1.20,2, 2. Waterman. 3. Wevento. TOTO: winnend f. 2,20, plaats f. 1,60, f. 1,70, koppel f. 3,30, trio f. 19,10. TIENDE KOERS. 2000 meter: 1. Valco van Hulsel (C. de Leeuw) 2.39,9 - 1.20,0, 2. Ymir, 3. 'Yshamo Lerona. TOTO: winnend f. 9,70, plaats f. 2,10, f. 1,60, f. 1,80, koppel f. 45,70, trio f. 285,30. Totalisator-omzet: f. 195.226,00. SCHAKEN NK dames in Arnhem (zevende ron de): Benschop-De Greet 0-1; Van der Mlje-Pluymert 1/2-1/2; Cameron- Vreeken 1/2-1/2; Van Elst-Selmeier 0-1; Bruinenberg-Belle 1-0; Van der Giessen-Harmsen 1-0; Riemslag-Ca- meron 1/2-1/2. Stand aan kop: 1. De Greef 5 1/2 punt, 2. Van der Mije en Selmeier 5, 4. Bruinenberg, Vreeken, P. Came ron, Pluymert, Van der Giessen, Ben schop en Riemslag 4 1/2. TENNIS Wimbledon Heren enkelspel, kwartfinales: Zivo jinovic (Joe)-Krishnan (Ind) 6-2, 7-6, 4-6, 6-3; Leconte (Fra)-Cash (Aus) 4- 6. 7-6 (9-7), 7-6 (7-5), 6-3; Lendl (Tsj)- Mayotte (VSt) 6-4, 4-6, 6-4, 3-6, 9-7; Becker (WDI)-Mecir (Tsj) 6-4, 6-3, 7-6 (7-5) Heren dubbelspel, kwartfinales: An- nacone/Van Rensburg (VSt/ZAf)- Warder/Youl (Aus) 7-5, 7-6, 6-7, 6-2; Wilander/Nyström (Zwe)-Flach/Segu- so (VSt) 3-6, 4-6, 7-6 (8-6), 6-4, 11-9; Hlasek/Skozil (Zwi/Tsj)-Casal/San- chez (Spa) 1-6, 6-3, 6-4, 3-6, 8-6. Dames dubbelspel, kwartfinales: Burgin/Rosalyn Fairbank (VSt/ZAf)- Rush/Joannne Russell (VSt) 2-6, 6-3, 6-2; Fendick/Hetherington (VSt/Can)- Byrne/Thompson (Aus) 6-3, 4-6, 6-3; Mandlikova/Turnbull (T sj/Aus)-Mun- del/Van Nostrand (ZAf/VSt) 2-6, 6-1, 6-2. Jongensdubbelspel, eerste ronde: Lai/Vandeweghe (Hkg/Bel)-Schaap- /Van Duyn (Ned) 6-2, 6-3. Veteranen, tweede ronde: Riessen (VSt>-Okker (Ned) 7-6 (7-5), 7-6 (7-2). WIELRENNEN Waterschapronde, B-klassieker over 161 kilometer: 1. Piet van Rij (Oud- Beijerland) 3.56,15, 2. Eric Venema (Heerhugowaard) z.t„ 3. Cees van der Meyden (Puttershoek) op 1.58, 4. Ben Veldkamp (Den Haag), 5. Jarry Jan sen (Delft), 6. Eric Schmidt (Naald wijk), 7. Ralph Nuyen (Zwanenburg), 8. Jan de Wit (Dordrecht) allen dezelf de tijd als Van der Meyden. Ronde van Maasdijk Amateurs: 1. Peter de Vos (Arnhem), 2. Henry Kers (Volendam), 3. René de Boer (Vlaardingen), 4. Anton van Put ten (Oudenhoorn), 5. John van der Akker (Veldhoven), 6. Peter Hoger- vorst (Pijnacker), 7. Jan Hogervorst (Pijnacker), 8. Gerard Ratterman (Mij drecht), 9. Tom Cordes (Wilnis), 10. Frank Kersten (Geldrop). ZEILEN Kaagweek (vierde race Holland- Friesland, Regenboog-klasse): 1 Heineke (Hol); 2. Amsterdam (Frl); 3. Frech (Hol); 4. De Groot (Hol); 5. Hoogendam (Hol); 6. Donker (Frl); 7. Kempeneers (Hol); 8. De Vries (Frl); 9. Zwart (Frl); 10. Hettinga (Frl). Einduit slag: 1. Holland 107,25 pnt; 2. Fries land 121,75.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7