i radio/televisie AD LANGEBENT VROEG AL LANGER OM POST ROME Jorrit Jorritsma moet Theo Koomen doen vergeten in Tour CakbcOouACMit DONDERDAG 3 JULI 1986 PAGINA 15 i A A Ad Langebent. HILVERSUM - De benoeming van Ad Lange bent tot Vaticaans correspondent per 1 januari van het komende jaar van de KRO, zowel voor tv en radio als de bladen, geschiedt met grote instemming van Langebent zelf, die deze post al langer ambieerde. Voor de KRO gold deze functie als een al langer in te vullen vacature. Deze aanstelling past ook in het beleid van de KRO, die een gezichtsbepalende man in Rome wenst. Tot zijn taak gaat het behoren meer in formatie te verschaffen over het verkeer tussen het Vaticaan en de Ned. Kerkprovincie. Zijn directe belangstelling zal daarbij uitgaan naar de plaats van de leek in de kerk. De volgend jaar in Rome te houden synode over dit gege ven zal zijn eerste interesse krijgen. Om contact met het thuisland te houden zal hij regelmatig ook in ons land verblijven. Voor Ad Langebent zal een opvolger worden gezocht in zijn huidige functie als programma leider tv. Dit hangt ook weer samen met de bij na voltooide reorganisatie van de tv-dienst. Als uitvloeisel hiervan werd eerder Maria Tersteeg benoemd tot hoofd van de godsdienstige afde ling van de KRO, die in eigen verantwoorde lijkheid beleid gaat voeren, net als het Omroep pastoraat los van de afdeling die tot heden on der Langebent viel. Twee moorden en verkrachting in „Opsporing verzocht" HILVERSUM - In het programma „Opsporing verzocht", van avond op Ned. II om 21.35 uur, komt aan de orde de roofmoord op de 40-jarige Amsterdamse juwelier Herman Wijnschenk, die op 3 juni j.l. in de zaak die hij samen met zijn vader in de Mo- lukkenstraat dreef, werd doodgeschoten. Verder vond in de gemeente Huizen een schietpartij plaats, waarna een 48-jarige particulier uit Rijssen dood werd gevonden in de kofferbak van zijn Mercedes 500 SEL. Die wagen zou hij die dag verkopen aan de 26-jarige gevangenbewaarder, Hennie Feenstra, die daarna bij een schietpartij met een politieman do delijk werd getroffen. Hierover bestaat veel leemte in de infor matie. Op maandag 9 juni werd een 25-jarige vrouw verkracht in het duingebied van Castricum. Er is een goed signalement van de dader. Voorts worden weer voorwerpen getoond, waar van de eigenaren worden gezocht. Ook uitgebreid aandacht voor het spel „Balletje, Balletje" dat vooral in Amsterdam veel slacht offers maakt. HILVERSUM - De algemene opinie in omroepkringen, be trokken bij de verslaggeving van de Tour de France, blijft: Theo Koomen is niet te ver vangen. Wat die man aan dra matische inbreng pleegde in het verloop van een koers, zelfs als er niets te beleven viel, grenst aan het onverge telijke. Toch zal Jorrit Jorrits- ma, van huis uit marathon schaatser, pogen er wat moois van te maken, nu hij door „Radio Tour de France" is uitgenodigd op de volgmotor plaats te nemen, midden in de karavaan. Vanaf morgenmiddag komt „Radio Tour" weer voor bijna een maand in de lucht, inge leid door het ludieke kirren van de Parijse Marianne: „lei Radio Tour de France, specta cle du NOS". Dagelijks tussen 14.00 en 17.00 uur op radio 1 zal Jorrit door Klaas Samplo- nius, Felix Meurders en Koos Postema via de speciale lijn in de ether worden gebracht. Jorrit: „De sportjournalistiek is niet mijn hoofdberoep. Ik ben gymnastiekleraar bij het Hoger Beroeps Onderwijs in Alkmaar. Ik hou dus mooi de zomermaanden vrij voor dit soort werk. Verder begeleid ik op verzoek van ouders jeugdig schaatstalent, vooral krachttraining. Hieraan wordt in ons land te weinig gedaan. Daar ga ik in augustus weer mee verder. De NOS zag het met mij zitten als sportcom- mentator. In het voorjaar hebben ze mij een paar klas siekers laten verslaan. Dat ging redelijk goed. Je ziet meer en meer, dat ze bekende sporters inschakelen voor journalistiek werk. Dan draait het om beroemde namen. De zen maken de journalist niet overbodig. Die staat tussen specialisten en het publiek in. Specialisten bereiken het pu bliek te moeilijk, omdat zij aan het sportjargon vastzitten. Een journalist heeft een goed verhaal nodig. Daar ga ik naar zoeken. Ik wil de wiel renners op de voet en op de velg volgen, binding met de sporter. Het zijn de kleine dingen die een koers kunnen bepalen". Kippetje Jorrit heeft er gelijk in, dat hij daar oog voor heeft. We hebben eerder gezien hoe renners in de Tour de ravi taillering oversloegen, het kippetje in plastic aan zich voorbij lieten gaan in plaats van dat rustig fietsend te ver orberen. Die renners met .te veel haast en eergevoel moes ten daarvoor het gelag beta len. Zij arriveerden weliswaar enige minuten eerder dan an deren aan de voet van een moeilijke col, maar misten daar de kracht omhoog te ko men. Zij werden zonder moei te ingelopen door wie aan het rustig genoten kippetje de kracht ontleenden voor een ferme pedaalslag. Aan de ba sis van de motoriek van de renner ligt de kippebout. Jorrit: „Op dat soort dingen ga ik letten. Het eten en drin ken, het verdelen en het aan spreken van de kraenten op welke momenten. Het ge bruik van de versnellingen. Dat zijn boeiende dingen voor de mensen, want die bepalen het verloop van een koers. Ik wil de renners zien waar ze goed gaan en op welke mo menten ze kapot zitten. Dat lijkt specialistisch werk, maar ik heb bewondering voor sportjournalisten die dat gelijk voor een groot publiek begrij pelijk onder woorden weten te brengen. Ik vind dat vak mensen. En zo zal ik proberen het ook te doen". Maar of hij Theo Koomen kan doen vergeten? Die eis mag niet worden gesteld. Als ma rathonschaatser, categorie stijlrijder, kwetsbaar als ge stroomlijnd glijcoureur, is Jor rit vertrouwd met de eisen die aan de sportman worden gesteld. Van complicaties met bonden weet hij alles af, evenzeer als van de eenzame strijd die elke topsporter met zichzelf heeft uit te vechten op het scherp van de snede in beslissende momenten. Hij heeft tien jaar geleden als jon ge schaatser geleerd zichzelf te verbijten. Mysterieuze krachten in de sport, daar weet hij van, nadat zijn plaats in de kernploeg omstreden werd, omdat hij meer pracht dan kracht in zijn streken leg de. In Oslo en Inzeil liet hij zich als antwoord op die kri tiek gelden op momenten dat anderen het niet meer met hem zagen zitten. Dit leidde tot successen in titelwedstrij- den, het rijden van scherpe tijden die hem achter Ver kerk en Schenk op de wereld ranglijst. deden belanden. Hij heeft ervaren, dat de op zich zelf aangewezen topsporter tot de beste prestaties komt. Vanuit die visie, die aan den lijve ondervonden verguizing, gaat Jorrit de Tourrijders be oordelen en sprekend be schrijven. Tour op tv NOS-tv-sport kan niet meer als vroeger met veel gemak over zendtijd beschikken. Dit als gevolg van het feit, dat de omroepen in hun eigen mid dagprogramma er niet ge makkelijk ruimte voor vrij (kunnen) maken. Maar dage lijks rond half vier zullen Jean Nelissen en Mart Smeets, die overigens eerst nog in Spanje het WK-basket- bal moet verslaan, de finish- beelden van commentaar voorzien. Op de dagen 15, 16 en 21 juli zal men zelfs eerder in de lucht zijn op de momen ten waarop beslissende cols moeten worden genomen en de slag om de gele trui en de bolletjestrui in volle hevig heid kan ontbranden. Met de kosten kan het dit maal allemaal wat goedkoper, omdat er samenwerking is ge zocht met Radio Television Luxembourg. Zij hebben sa men een vliegtuig in de lucht en lijnen met Parijs. Moeilij ker zal het worden om de renners van nabij aan het werk te zien. Er rijden nu al zo'n 180 volgauto's met sport journalisten in de karavaan mee en de levens van de ren ners mogen geen gevaar lo pen. Maar Nelissen en Smeets zullen proberen op de kop van de koers te zitten, op de zelfde hoogte als Jorritsma op de motor, bestuurd door de Tour-equilibrist Raymond Nackaert. Jorritsma staat er trouwens niet alleen voor. Hij wordt di rect terzijde gestaan door Hennie Rückert en Jos Kuijer die in auto's meerijden met chauffeurs met Tour-erva ring. Men heeft nog geprobeerd een artiest in de Tour te krij gen. André van Duin liet het op het laatste moment afwe ten. En Teunis de Hagenaar met eigen overdwars com mentaar blijkt te zijn geëmi greerd. Herman v.d. Velden, die voor de opvullende mu ziek zorgt, zal wel dagelijks 'met een Tour-artiest komen. De Kneet rijdt zelf mee en kon niet worden ingehuurd voor een eigen verhaal, maar zonodig zal men hem aan de finish weten te vinden. De luisteraars kunnen dage lijks meedingen naar prijzen na het inzenden van kaartjes. Het is ditmaal zo geregeld, dat men daarvoor geen Tour-ken ner hoeft te zijn. Elke dag zal in de verslaggeving bij wijze van spelelement een misver stand worden ingebouwd. Wie goed luistert kan de fout ach terhalen. De inzender, die er het verst naast zit, zal dage lijks voor een telefonisch in terview gebeld worden. De wereldomroep betrekt da gelijks materiaal van deze uit zendingen voor de luisteraars op vakantie, terwijl Mieke Havik met enige regelmaat verslag zal doen van de da mes-Tour. Het zal in de Tour moeilijk worden om bij de kop van de karavaan te komen. Tot op heden speelden journalisten het zo, dat zij bij ontsnappin gen voor een interview naast Tourleider Levitan gingen rij den. Daar heeft hij een einde aan gemaakt, want die inter views werden nooit uitgezon den, wel het verloop van de ontsnapping. Levitan laat zich niet langer door sportjourna listen bedotten. Of Jorrit daar maar nota van wil nemen, liet Parijs weten. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 EO Anders is ook gewoon, serie over kinderen en hun families in de verste uit hoeken van onze aarde. Afl.: Zink uit sneeuw. Over Canadese Eskimo's. NOS Journaal 17.30 17.40 20.00 20.28 EO Het kleine huis (Little hou se on the prairie), Ameri kaanse serie. Afl.: Trouw plannen. Het is de eerste van de laatste acht afleve ringen EO i David, een man naar Gods hart, serie over het leven van David. Afl.: Voor lopig bij de schapen Camping 1986, amuse mentsprogramma vanaf Camping Duinrell te Was senaar. Presentatie: Bert van Leeuwen NOS Journaal EO: Lelystad Airshow '86, im pressies van de Airshow met vliegtuigen uit de bur gerluchtvaart en de militai re luchtvaart Nieuw Zeeland vanuit de lucht (Above New Zea land), reportage over dit zestienhonderd kilometer lange eiland. Vooral de na tuur laat nogal wat ver schillen zien. Open cirkel, serie pro gramma's over huwelijk, gezin en opvoeding. In de studio praat Wim de Knijff met een aantal ouders over 'Vrije tijd - blije tijd NOS Journaal Nieuws voor doven NEDERLAND2 18.15 18.20 18.30 19.00 19.50 19.55 NOS Studio Sport, Tennis Wim bledon: Rechtstreeks ver slag van de halve finale da mes enkelspel met com mentaar van Heinze Bak ker Nieuws voor doven Paspoort voor Turken Sesamstraat Journaal AVRO Tussen Kunst en Kitsch, deskundigen vertellen bij zonderheden over sier- en gebruiksvoorwerpen, ge presenteerd door Cees van Drongelen. Uitzending vanuit het Van Dam-Van Bommel Museum te Venlo AVRO's Column, econo mische informatie door E. Peereboom Innamorato ('Verliefd'), programma rond Andrè Hazes in Venetië en omge ving, met liedjes van zijn Italiaanse elpee. 20.20 Uit het archief van het North Sea Jazz Festival. Met o.a. Modern Jazz Quartet, Carmen McRae, Terry Gibbs/Buddy de Franco Quintet, Rita Reys en het Trio Pim Jacobs 21.35 Opsporing verzocht, pro gramma bedoeld om in sa menwerking met politie en justitie misdrijven op te lossen. Presentatie: Ca therine Keyl en Will Simon 22.15 AVRO's Column. Mr. GB.J. Hiltermann be spreekt de toestand in de wereld 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma overzicht 17.35 Kinderprogramma. Met o.a. Tik Tak; Dogtanian and the three Muskehounds en Pro gramma-overzicht 18.05 Europa Countdown. Popmu ziek met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Managing the Landscape. Na- 19.20 World Watch, weerbericht en programma-overzicht 19.30 Europe Report Special 20.00 Lotte Lenya: a portrait on the Opera vocalist. Reportage 21.00 Sports Report: Tennis Wim bledon 22.30 World Watch, weerbericht FILMNET 17.00 The wrecking crew. Avontu renfilm (1969) 18.45 Woody Woodpecker. Teken films: Walter Woody en World Of animation. 19.00 Going Ape. Komedie (1981). 20.30 Joe. Actie-film (1970) 22.10 Terms of Endearment Ontroe rend meesterwerk (1983) over een moeder-dochter relatie. 00.20-02.00 Lemon Popsicle. Pikan te komedie (1978). Cees van Drongelen is de pre sentator van het programma Tussen Kunst en Kitsch, Ned. II, 19.12 uur. tB Ondertiteling via TeleTekst. GD Stereo- of tweetalige uitzen- E Zwart/wit-uitzending. ■E Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Scène uit de Australische serie „Doorzetters" met o.a. Marillac Johnston, John Walton en Belina Giblin. BRT 1 om 18.35 uur. BRT 1 19.45 20.10 20.20 Tik Tak, kleuterprogramma, (herh.) Pions, kinderprogramma, (herh.) De Snorkels, tekenfilm. Afl.: Snorkelitis: Allstat's Reggae-' Doorzetters (Winners), achtde- lige Australische jeugdserie met Marillac Johnston, John Walton. Belinda Giblin -e.a. Afl.2: In leen (On loan). Het Vietnamese meisje Lindy, dat bij pleegouders woont, komt er achter dat haar vader nog leeft. Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Presentatie: Etien- ne Cocquyt (herh.) Mededelingen en program ma-overzicht Kunst-zaken Dempsey en Makepeace, En gelse politieserie. Met: Glynis Barber. Michael Brandon. Ray Smith e.a. Afl.: Bloedgeld (Blood money). Dempsey en Makepeace krijgen te maken met het hoofd van de veilig heidsdienst van de Arabische ambassade wanneer een Ara bische handelaar in gestolen antiek wordt vermoord. Panorama Hotal, Amerikaanse serie. Met: James Brolin, Connie Selleca, Shari Belafonte e.a. Afl.: Vlees en bloed (Flesh and blood). De jonge Kelly loopt met open ogen in de val, die Owen Lloyd heeft opgezet. •23.15 Journaal en Coda: Ro mance opus 7 nr. 2 van H. Vieuxtemps door Jean Hervè, viool en Alejandro Moreiras, BRT 2 15.00-20.30 Wimbledon. Recht streekse reportage van de in ternationale tenniskampioen schappen halve finales dames enkel vanuit Wimbledon met commentaar van Daniël Mor tier RTBF 1 8.00 Modedelingen van de ONEM B.15 Ciné vacancee, kinderpro gramma, met om 18.15 Nils Holgereon. 18.40 Dare, Dare, Motua, tekenfilm en om 18.45 De Smurfen, tekenfilmserie 19.00 Regionaal magazine 19.30 Journaal 20.10 La jument verte, Franse speel film (1959) van Claude Autant- Lara. Met Bourvil. Sandra Milo, Francis Blanche e.a. De ge boorte van een bijzonder veu len is het begin van een vete tussen twee boerenfamilies. Wederzijdse aanslagen op de familie treffen vooral de vrou welijke gezinsleden 21.30 Lee etablissements scientifi- ques nationaux, serie weten schappelijke programma's. Afl.: Le Musèe Royal de l'Afri- que Centrale 22.30 Laatste nieuws TV 5 16.00 Champs Elysees. Show programma met Euryth- mics en Luciano Pavarotti. 17.15 Aujourd'hui en France. Actualiteitenprogramma. 17.20 Machinations (4). Serie. 18.20 Projection privée. Cultu reel programma. 19.00 Grand echiquier. Muzikaal programma waarin de Russische pianist Vladimir Askhenazy de Franse zan ger Yves Montand ont moet. 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 EThe Simon Potter Show, met een overzicht van de LP- en CD-top 20 18.00 EThe Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 EThe Amanda Redington Show (herh.) 20.00 EThe Nino Firetto Show (herh.) 21.00 EThe Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 ETh® Simon Potter Show (herh.) 23.00 SOff the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell (herh. van zaterdag) 00.00 EThe Shadow (herh.) 01.00 GDThe Gaz Top Show, met een nieuwe aflevering van de Gaz Top Running Trivia Quiz 02.00 EThe Amanda Redington Show 03.00 EThe Nino Firetto Show 04.00 EThe Martin Buchanan Show 05.00 EThe Simon Potter Show 06.00-07.00 EThe shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende DUITSLAND 1 17.45 Tageaschau 18.14 Mein Freund Winnetou, jeugd serie. Afl.: lm Fori der Weissen 18.40 Neuet von gestern: 1950 19.00 Deteklivbiiro Roth, misdaad serie. Afl.: Erben leben gefahr- lich 19.57 Programma overzicht 20.00 10 Tageaschau. 20.15 Kem-Fragen: Tsjernobyl 21.45 Der 7. Sinn 21.48 Kurts Geschichten: Komische scènes gespeeld door Kurt Wemzierl. Met verder Veronika Faber. Monika John, Oliver Grimm e.a. 22.30 Tagesthemen, aktualiteiten 23.00 Kennedy (4). Engelse tv-film in 4 delen naar het boek van Reg Gadney met Martin Sheen, John Shea, E.G. Marshall.e.a. Een Derde Wereldoorlog dreigt als de Sovjets in Cuba met ra ketinstallaties in de weer gaan. 00.35 Tegeaacbau 00.40 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.05 Der Stein des Marco Polo, avontuur in Venetië, jeugdse rie. Afl.: Das Wochenendhaus 16.30 Ein Fall für TKKG, jeugdserie. Afl. 1: Das leere Grab im Moor 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern, regionaal nieuws 17.15 Tele-lllustrierte. Aktualiteiten, sport en amusement 17.45 Dar rosarote Panther, teken filmserie. Aansl.: Heute- Schlagzeilen 18.20 Königlich Bayerisches Amts- gericht. Afl.: Der Fünfer. Met: Hans Baur, Georg Bladel, Pe ter Brand. e.a. (herh.) 18.56 Programma-overzicht 19.00 Haute 19.30 Dar Grosaa Praia, spel in sa menwerking met de Aktie sor- genkind. Met: Dixieland All- Stars, Wolfgang Sauer, orginal Lechschwaben, Hansl Krö- nauer, Renate Dachauer en Geschwister Halier 20.50 Die Grosse Hilfe, nieuws van de Aktie Sorgenkind 21.00 Gesundheitsmagazin Praxis, medische rubriek 21.45 Heute-joumal 22.10 Dia Antwort heisst Terror re portage over de Anglo-lerse bevolking in Noord-lerland 22.55 Was soil bloss aus dir wer den, tv-spel. Met: Michael Kar- nowsky. Peter Seum. Anita Lochner e.a. (herh.). Boris, een 13-jarige Berlijnse jongen, heeft alles behalve een harmo nieuze jeugd. Hij woont met zijn moeder samen en gaat slechts zelden naar school. Een nieuwe leraar probeert daar verandering in te brengen 00.30 Heute DUITSLAND 3 18.00 Mit Telekolleg II zur Fach- hochschule 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tageaschau 20.15 C Garden ia...eine Frau will vergeeaen (Blue Gardenia), Amerikaanse speelfilm (1952/53) van Fritz Lang. Met: Anne Baxter. Richard Conté, Ann Sothern e.a. Norah Larkin gaat, na een afscheidsbrief van haar verloofde, uit met Preb- ble. De volgende morgen wordt hij dood in zijn woning aangetroffen. Norah wordt er van beschuldigd hem te heb ben vermoord 21.45 Mozart als Therapie, reporta ge van Werner Hoeker en Dr. Heinz Sommer 22.15 Kulturszene 23.00 Club Jam Jazz, met de WDR- Big-Band 00.00 Laatste nieuwe BBC 1 17.15 Laurel Hardy. „Handy Dan dy Diary". 17.20 Treesure in Malta 17.35 Dungeons Dragons, kinder serie 17.55 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.05 (EDuncan dares, kinderserie 18.35 dJGo lor it. Robbie Vincent en disc-jockey John Peel maken een fietstochtje. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Top of the pops. 20.30 Eastenders, serie 21.00 Bodymattere. 21.25 Lea Dustin's Laughter show 22.00 Journaal. 22.30 In sickness and in health. 23.00 Tennis. Vanuit Wimbledon 00.00 Barry Manilow in Japan. Op treden van de Amerikaanse zanger in de Osaka-Jo Hall in juni 1985 01.00 Weerbericht BBC 2 16.35 Cricket en Tennis. Third Test, Engeland-lndia. Tennis: the 100th lawn tennis champions- 21.10 The first citizen. Een jaar uit het leven van Mohammed Ajeeb, burgemeester van Bradford. 22.00 The travel show 22.30 Moonlighting, serie met Cybill Shepherd, Bruce Willis. Allyce Beasley, e.a. Afl.: Money talks, Maddie walks. Maddie vliegt naar Buenos Aires om een ca sino-eigenaar een broodje van eigen deeg te geven. 23.15 Mr Preble gate rid of hie wife (herh.). Mr Peble heeft een heel eigen manier om zijn huwelijksproblemen op te los- 23.35 Newenight, actualiteiten 00.25 Cricket. Samenvatting 00.40-01.15 Open University ITV 16.30 Sons and Daughters 17.00 Tales from Fat Tulip's Gar den. (herh.) 17.10 The Moomins. (herh.) 17.20 Nature Trail 17.45 Under the Same Sky 18.15 Connections 18.45 News at 5.45 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads 20.00 Anything goes 20.30 Give ue a Clua 21.00 Minder (herh.) 22.00 Troubles and Strife 22.30 TV eye 23.00 News at Ten 23.30 The Peterborough Festival of Country Music 00.00 Wheels 00.45 Tales of Darkness 01.15 Pioneers of Faith SKY CHANNEL 16.45 Jensen's Dimensions 17.30 The Great Video Race. 16.30 The Tales ol Wells Fargo. 19.00 Dennis. All.: The Fishing Trip 19.30 Green Acres. Afl.: The Free Paint Job 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Angel's Child 21.00 A Gift to Last 21.55 E The Untouchables. 22.50 Championship Wrestling 23.45-00.45 The Groef Video Rece NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuw» voor do ven. AVRO 15.00 Double Trouble 15.10 Schwarzwaldkliniek 15.55 Ik zag twee beren 16.10 Toppop hitar chief. 16.35 Simon en Simon 17.20 Ontdek je plekje Vandaag: Leiden. NOS 17.30 Journaal. AVRO 17.46 Paspesies. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven. 13.45 Studio Sport. Met de proloog van de Tour de France. Vanaf 15.00 uur: Tennis Wimbledon RVU 17.00 Fantasie en werkelijkheid NOS 17.30 Studio Sport. Tennis Wimble- BRT 1 13.45-15.00 Ronde van Frankrijk. BRT 2 15.00 Rechtstreekse reportage van de internationale tenniskampioen schappen halve finales heren enkel vanuit Wimbledon. MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00), Amanda Redington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanan Show, met aandacht voor vrijdag de 13e (10.00), Simon Potter Show (11.00) en The Shadow (12.00). 13.00 EMuziekpro- gramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Der grosse Preis. 11.25 Korte verhalen. 12.10 Gezond heidsmagazine Praxis. 12.55 Perso verzicht. 13.00-13.20 Heute. 14.50 Mafa Hari (4). 15.50 Tageaschau. 16.00 Tom en Jerry 16.20 Das Eis- meer ruft, Film. 17.45 Tagesachau BBC 1 07.50 Breakfast Time. 10.20 Infor matieve eerie. 11.30 Play school. 11.50 Cricket. 14.05 Journaal, nieuwsoverzicht voor doven. 14.25 Mr. Benn 14.40 Tennis. 17.12 Regio naal nieuws. 17.15 Morph. 17.20 Dogtanian and the three muske hounds 17.45 Fast forward ITV SKY CHANNEL 08.45 ESky Trax. (herh.) 14.15 Sky ways. 15.05 A country practice. 16.00 EThe Pat Sharp Show. 16.45 Here comae the weekend. 17.30 Live on friday met Gary Davies RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.05 Pierement. 18.30 Da Capo. 19.02 KRO's country time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.00 NOS: Nieuws en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: VPRO's Nachtleven RADIO 3 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Soft Soul Show. 21.02 De CD en L.P. Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 De Beweging. 20.00 NOS: Nieuws. 20.02 NCRV: Internationaal Orgelfes tival Haarlem 1986. 22.00 Radio Filharmonisch Orkest. 23.00 Leonardo da Vinci Consort RADIO 5 18.10 KRO: Marktberichten en scheepspraat. 18.15 Scheepspraat. 18.30 Uitgelezen. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Cursus klussen Les 2. 21.00 Ni Hao, Chinese taal en cultuur. REGIONAAL RADIO RIJNMOND 16.00-18.00: leder uur na het ANP- nws region, nws. 16.30-18.20 Middag magazine: Report., spel, weer, ver keer, cultuur, sport. Omroep Rijn land: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00 Mini Magazine over vrijetijdsbesteding, 17.30 Ver- zoekplatenprogramma, 18.00 Ga jij de klas maar in over onderwijs, 19.00 Kunstuur en 20.00-23.00 Live muziek vanuit een Leidse Lokatie. BRT 1 18.19 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.55 Beiaardmuziek. 19.33 Cocktail'. 20.03 Folk op donderdag. 21.05 Knokke Cup 1986. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Gitaarmuziek uit Zuid-Amerika. 19.00 Dossier. 19.45 Jazz Criss-Cross. 20.30 Symfonie-orkest van de Süd- westfunk. 21.50 Kamermuziek. 23.00 Actuor voor zes soloslagwer kers (1973), Ivo Malec (1925). 10.25 Anglia News. 11.30 Cartoon Time. 11.35 The Poseidon file». 12.30 About Britain. 13.00 Teetime and Claudia. 13.10 Rainbow. 13.30 Jobwatch. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News and Weather. 14.30 Mi randa (1949). 16.00 Take the high roed. 16.25 Anglia News. 16.30 Sons and Daughters. 17.00 Rainbow. 17.15 The Moomins. 17.25 Scooby Doo. 17.50 The Bizz MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS) 07.03 VPRO: Het Gebouw. 06.08 Het marathon-intérview.) NOS: 12X6 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 13X6 NCRV: Hier en Nu. (Tussendoor Tour de France flitsen van de NOS). 14.05 NOS: Radio Tour de Franco. 17.06 VARA: De Rode Draad RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS) 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 06.50 Frans Broekhof! 09.03 Adres onbekend. 10,03 In antwoord op uw schrijven 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Frans Broekhoff. 12.03 De 100 minuten van Frank Kra-- 14.03 In de leunstoel. 15.03 In de kinderschoenen. 15.30 TROS: Café de praatstoel 16.03 Nederlandse artietsenparade. 17.03 De Nederlandstalige top tien RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS) 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De Top 40 RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg ochtendconcert 09.00 Het internationale concertcir cuit: Internationale Orgelweek Nürnberg 1985. 10.35 Klassieke muziek. 12.00 Jazz op vier-concert. 13X0 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14X0 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. 17.15 Vokaal. Al zingend de eeuwen RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09X5 Waterstanden. 09.30 RVU: Anansi. 10.00 AVRO: AVRO's vijfluik. 12.00 Nieuws. 12-05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13X0 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13X0 De berg heeft een muis ge- 14.00 En toen of de andere wereld. 15.00 Minjon. 16.00 Telepoons. 16X0 VPRO:Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond 07X0 Actualiteitenmagazine: Reporta ges, spel, weer, verkeer, etc. 09.00: leder uur na het ANP-nws regionaal nws. 16X0 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08X0 Uit de band: Knokke Cup. 11X0 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13X3 Radio Tour. BRT 2 05.30 Dag en Dauw. 06.12 Zomerhappening. 09X0 Stripkaffee. 10X3 Platenpoets. 12.00 Regioprogr. 13.10 Ha die Micha. 14X0 De stemming. 16-00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 06.15 Ochtendconcert (1)1. Ouvertu re „Lucio Silla" KV 135, Wolf gang Amadeus Mozart. 2. Sin- fonia concertante in Es, Leo pold Kozeluh. 09.15 Ochtendconcert (2) 1. Concert stuk in D. opus 114, voor klari net, bassethoorn en orkest, Felix Mendelssohn Bartholdy. 2. Sonate in e. voor cello en piano, opus 38, Johannes Brahms. 10.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Liszt, mens en musicus. 14X0 Namiddag bij BRFT-3. 16X0 Een echte Symfonie nr. 1, opus 58 (1940), Sir Eugene Goos- sens. 1640 Muziek in open lucht!

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15