perste slag voor Hollandse Regenbogen Augustinus verrast Nederlandse Acht "roeit naar zwaar- bevochten derde plaats PORTTRIBUME )lle Bak slaat tweemaal toe Nationale titels voor Antoine van Weerde en Angelique Hoogenboom Marathon OLTC Ajax opnieuw ten onder geslaagd HALENDE START KAAGWEEK £eidóe<2oiKa/nt MAANDAG 30 JUNI 1986 PAGINA 17 ÏEN Met de zomerstop (komende voor de deur en een dubbele ndwinst klommen de heren softbal- an Volle Bak van een zesde naar erde plaats op de ranglijst van de klasse rayon. In twee uitduels ver- n de Leidenaars achtereenvolgens agse koploper Storks en Wings met itievelijk 5-3 en 7-5. ks de vroegtijdige werperswissel corpions (de nog steeds aan zijn jeblesseerde beste pitcher Hensing al na één innings van de heuvel) de Leiderdorpers toch sterker dan ïaar, dat een week geleden in Lei- frp nog met 12-8 ging winnen. Zater- lakten de Scorpions echter in Wasse- ^net 6-4 de winst. ,et Voorschotense Adegeest waren maar liefst vijf basisspelers (waaronder beste slagman Cor Pot) met vakantie. In Delft was koploper Blue Birds dan ook eenvoudig sterker: 5-2. Eerst in de laatste innings zorgden Luigi d'Andrea en Ame rikaan Hochbruckner met wat slag-vuur werk voor enige spanning. De Voorscho tenaren konden de Delftenaren echter niet meer bedreigen. Pas in de laatste innings sneuvelden de zeer onfortuinlijke Alphians tegen de Hawks: 11-9. Pitcher Kennepa, als reliefer voor Remco Koppenol en Oscar Lende rink, ging met voorsprong de heuvel op, maar kreeg in die laatste innings met alle honken bezet een 3-honkslag om de oren, waardoor de thuisclub de Alphenaren als nog kon verschalken. LEIDEN De LZ-zwemmers Antoine van Weerde en Angelique Hoog enboom zijn dit weekeinde nationaal kampioen geworden. Bianca Hoeks, ook van LZ, veroverde een zilveren medaille. Van Weerde reikte op de 100 m schoolslag j.o. 18 tot een matige 1.08.20. Desondanks liet hij al zijn tegenstrevers zijn hielen zien. Van Weerde plaatste zich tevens voor de senioren finale en de all in finale. De 11- jarige Angelique Hoogenboom veroverde haar eerste nationale titel op de 100 m rugslag. In 1.18.32 stapte zij als snelste uit de Speedo finale en brak meteen het record dat op naam stond van Debbie Bron kers. Bianca Hoeks tikte als tweede aan op de 100 m rugslag. Zij finishte in 1.22.51. Zijl/LGB- er Robert Janssen (j. geb. '72) scoorde twee vijfde en een zesde plaats, respectievelijk op de 100 en 200 m vrij en de 400 m wisselslag. SPARTAAN ATLEET NATIONAAL KAMPIOEN OP 3000 METER 'a ei jIDÉN De Neder- ?/jidse acht, met Njord- 'iiers De Widt, Algie en nessel, is derde geworden rthet Senioren A veld op 'f Koninklijke Holland jker wedstrijden. Zij ypden een harde noot te #ken met het interna- rfiale veld. In de loop Jp de finale nam de SR een voorsprong op rest van het veld, en in i gestaag tempo 36 roei- i de Russen naar de fi ll in 5 min. 57.2 sec. De tand tussen de winnaar de Nederlanders groei- uit tot vier bootlengtes. A passeerde de finish tweede in dezelfde tijd Nederland: 6.04.2. 'der noemenswaardige rbereidingen startten Flo- (Die Leijthe) en Van Gro- gen dit weekend in de twee dér stuurman. De gerouti- rde roeiers moesten het op- ien tegen grotendeels de- de tegenstanders als vorig op de WK in Hazewinkel. i tijd in de voorwedstrijd de langzaamste van de fi sten. In de finale echter le den zij een prima prestatie r als tweede te eindigen ter de Russische wereld kampioenen, de gebroeders Pi- menov. In 7.17.88 bleven zij de Britten en Duitsers de baas. Gisteren eindigden Florijn en van Groningen als zesde in de SA 2- finale. Onder het motto „iedereen houdt van vlees" skullden de Noorse dames naar de over winning, ruim voor de rest van het veld. Daar speelde zich een taft-aan-taft race af tussen de Britse Thames-da- mes en de Leids-Delftse com bi. Piëta van Rhijn (Njord) en Floor de Blocq van Kuffeler bleven geruime tijd vlak voor, moesten op de 1500 meter een seconde achterstand incasse ren, maar eindigden toch met enkele tienden van seconden als tweede in deze finale. Gis teren werden zij zesde in de fi nale. De Asopos-combi liet in de voorwedstrijd de laatste tijd klokken van de zes finalisten. Hoewel zij in de finale de Deense, Amerikaanse en de West-Duitse afvaardigingen moesten laten voorgaan, roei den zij in een alleszins accep tabele tijd naar de eindstreep (6.31.46). In de finale van de Senioren B vier met stuurman werd Njord tweede (7.05.74). De West- Duitse Hansa werd de hele race lang op de hielen gezeten, maar kon niet worden inge haald door Houtzager, Bien- fait, Van de Berg en Keyser. De strijd herhaalde zich giste ren, toen Hansa weer naar het erevlot ipocht komen. Zater dagmiddag namen Larsson, Klinkert, Delveaux en Levert het op tegen de Oostduitse en de Russische Lokomotiv-da- mes in het dames Senioren A achtengeweld. Deze laatsten bewezen weer dat zij een klas se apart zijn. De oostblokda- mes kwamen ruim een minuut voor de Njord-Aegir combi over de eindstreep. Gisteren moesten de Asoposdames (in een Orca-combinatie) dit ook ondervinden, terwijl zij een goede wedstrijd roeiden. De drie Njord-dames Larsson, Delveaux en Levert trokken blik in een Njord-Vidar combi in de dames SB 8 finale. In tempo 36 namen zij een ruime voorsprong van drie bootleng tes, om in 7.30.4 over de streep te komen. In de dames SA 4 met stuur- vrouw bleek de overmacht van de Oostduitse ploeg al in de voorwedstrijd. Ook in de fi nale wonnen zij met vele leng tes in 7.59.72, gevolgd door Bayer C. Asopos zette alles op alles om Nereus bij te blijven, en begon na 500 meter al met de eindsprint. Uiteindelijk kon Nereus niet worden ingehaald en moest Njord vijf seconden achterblijven (8.48.63). Het gaat niet goed met Ajax en de cricketers uit Oegstgeest hebben hun laatste plaats in de eerste klasse ook gisteren, tegen Hermes DVS, geen dra gelijker aanzien kunnen geven. Evenals in de eerste wedstrijd tegen de Schiedammers faal den de Ajacieden aan bat vol ledig. Nog voor de lunch was Ajax all out voor het schamele totaal van 49 runs. Alleen cap tain Danny Eldering (11) en Frits de Jongh (16) scoorden in de dubbele cijfers. Voor het overige was het een komen en gaan. De Schiedammers maakten aan bat geen fout en i passerden voor het verlies van 1 wicket het Ajax-totaal. Na dit resultaat lijkt degradatie voor de Oegstgeestenaren nauwe lijks onafwendbaar. LEIDEN De 100-jarige OLTC heeft dit weekeinde een geslaagde tennismarathon ge houden, zij het dat niet alle deelnemers het einde haalden. Dertig van de zesendertig ten nissers die zaterdagmiddag om twee uur waren begonnen aan de marathon, stapten een dag later om dezelfde tijd weer van de baan af. Dat zes spelers het einde niet haalden was, mede door de verplichte pau zes, niet te wijten aan ver moeidheid of de drukkende warmte, maar aan overmoed in de beginfase van de mara thon. Dit had enkele kleine blessures tot gevolg die hen la ter dwongen de pijp aan Maar ten te geven. De twee jongste deelneemsters waren twee meisjes van 14. Evenals zo'n vijf spelers rond de 45 jaar, speelden zij het klokje pro bleemloos rond. Een dokter en twee masseurs hielden een oogje in het zeil, maar hoefden nauwelijks in actie te komen. Zo'n honderdvijftig belangstel lenden sloegen het geheel, ook in de nachtelijke uren, gade. ki si LEIDEN Volkomen onverwacht heeft Spar taan atleet William Au gustinus zaterdag in Be verwijk de nationale titel op de 3000 meter bij de jongens A gepakt. Opval lende prestaties werden ook geleverd door Hellen Bank (brons) en Waldo de Boer (vijfde), respectieve lijk op de 400 meter zon der en met horden. In Lis- se werd debutant Bert van Vlaanderen de uitsteken de winnaar over 25 kilo meter voor Victor Zonne veld. Tijdens de 25 kilometer weg wedstrijd van De Spartaan werd zaterdag door microfo- nist Van der Krogt bekend ge maakt dat William Augustinus de nieuwe nederlandse kam pioen was op de 3000 meter. Een uur later kwam de kam pioen zelf zijn verhaal doen bij de micro. Daar vertelde hij hoe de lopers in de 3000 meter race tot aan de laatste ronde bij elkaar waren gebleven. Toen echter vond Augustinus dat hij „het maar moest wa gen". En met succes want na een laatste ronde van 55,9 se conden eiste hij de titel voor zich op. Zijn tijd van 8.48.29 minuten was te goed voor René Kuipers (tweede) en Ar- noud Huisman. Ook Luc Rot- waar en Steven Wijker visten achter het net, ondanks repu taties als veldloop- en 5000 meter kampioen. Hellen Bank was de tweede athleet uit de regio die een medaille in de wacht sleepte. Net als vorig jaar pakte zij brons op de 400 meter. In de series werd zij tweede met 59.11 seconden terwijl de ran ke Hoogmadese in de finale met 58.71 seconden haar beste tijd dit jaar weer aanscherpte. Voor meer Leidse vreugde zorgde Waldo de Boer die op de 400 meter horden eindelijk het juniorenrecord van zijn club verpletterde. Na eerder 58.4 seconden geëvenaard te hebben kwam de jonge alles- kunner tot een tijd van 56.94 seconden in de series Een tijd waarmee hij tevens op de bes- te-lijsten naar de tweede plaats schoof. In de finale kwam hij weer onder het oude record met een vijfde plaats in 57.71 seconden. Promotie Sandra Zirikzee had zich on getwijfeld meer voorgesteld van het „weekendje Bever wijk". In de series van de 100 meter horden werd zij gestuit via een derde plaats in 15.52 seconden. Bij het hoogspringen liep het op 1.66 meter zelfs he lemaal verkeerd. Niet alleen moest zij de strijd staken, ook zal zij de komende (hete) da gen met een stevig verband rond de nek moeten lopen. Naast het succes van William Augustinus was ook clubgeno te Gemma Oude Velthuis met 12,96 seconden goed op dreef en miste Astrid Oostermeyer het brons bij het speerwerpen. Met een afstand van 40.58 me ter bewees ze wederom haar constante vorm, die echter twee en een halve meter te kort was voor eremetaal. Het thuisfront maalde er niet echt om: van de vier deelne mers op het NK werd er één kampioen op de dag dat de 25 Kaagweek zorgden Fries Hettinga (boot 37) en Hollander Kempeneers (120) voor een boeiende hai ,n Vond Dankzij een zo/treffelijk varende ijdfy van Wijk heeft Hol- 10*4 de eerste van vier te- wedstrijden in de Re- .^oogklasse tegen Veeisland gewonnen. On- ndstralende weersom- ie (iügheden was Van van kop af de snelste achter zich een aan- Jy^kelijk duel om de irg£de plaats tussen Peter smapeneers en „Wilde na'ker" stuurman Hettin- 'r 2ij streden tot in het icSte rak' waar*11 de y^S aan het langste eind rofi Hettinga zag tot zijn igde hoe zijn teamlei- Van Amsterdam zich "het duel mengde en [£fj derde plaats opeiste i jt Kaagzeiler Kempe- unfs. n S het niet starten van Pe- n Hoogendam kwam de 2winning van Holland in ieamstrijd nog even in ge- maar door de eerste ff itts van Van Wijk, de vier- vaan Kempeneers en de vijf- ajn zesde plaatsen van Hei- ja* en De Groot werden de leitzen verslagen. Met 25,75 één 29 punten werd wel dui- ucjk dat de strijd in de eerste ■dtnoeting van deze Kaag- t (k fel was. Een en ander £k ook uit de protesten die ui op elkaar volgend werden vafdiend, maar allen werden nawezen dsftin Heineke won de eerste trilstrijd in de individuele Re- -;jjfcoogklasse van kop af en top daarmee revanche voor matige varen in de team- lstrijd. Ook Peter Hoogen- oo) revancheerde zich door 0p een boeiende strijd met ?öesland-captain Van Am- d'dam tweede te worden. In ge veld van 24 boten was nir het fraaie weer (warm et een zodanig briesje dat I p taktische spitsvondighe- riji uit de kast gehaald moes ik worden) de strijd niet al- jjgi om de eerste plaatsen een rj<iend gezicht. Ook het geza- e/nlijk ronden van een boei In de openingswedstrijd van de strijd bij de Regenbogen. door boten uit vele klassen (het verschil in starttijd van tien minuten wordt zeker aan het eind van de ronde door de boten met de grotere zeilen makkeijk goed gemaakt) le vert voor de ware zeilliefheb- ber spectaculaire beelden op. In de overige klassen, waar over het algemeen veel animo voor was, werd, ondersteund door het fraaie weer, veel strijd gevoerd. In de soloklasse leverde dat winst op voor de stuurman van de Dignity, Homburger, die Van Schie van zich af wist te houden. De 76- jarige KWV „De Kaag" was ook in een andere klasse voor in het veld te vinden. Dirk Peet won de wedstrijd in de „O-jollen" voor Kagchelland van WSV Vennemeer. Bij de Lasers was Kaagzeiler Den Dubbelden niet in staat Van Kempen te passeren zodat een tweede plaats zijn deel was. De strijd om de Zilveren Pampus werd een Loosd rechtse aange legenheid. Zowel de nummer twee (Vervoort) als de num mer een (Kuhlwilm) zijn lid van de Loosdrechtse water sportvereniging die met een flink aantal deelnemers gestal te geeft aan het nationale ka rakter van deze 66e Kaag- week. GERT VELTHUIZEN Waldo de Boer kwam, tijdens het NK in Bever wijk, eindelijk uit de verf op de 400 meter horden. In Amsterdam kwamen twee Bataven tot persoonlijke re cords op de 1500 meter: Hans van der Vijver noteerde achter Ton van den Berg (4.02.3) een fraaie 4.02.7 minuten en ook Casper Ravensbergen kwam met 4.04.0 minuten sterk voor de dag. Tony Pracht werd snelste Hollander met 4.04.6 minuten. Veteraan 2 Willem Ravensbergen kwam tijdens een 5000 meter race tot een heel fraaie 16.53.2 minuten. Dirk Maassen van den Brink viel dit weekeinde voor de. 100ste maal in de prijzen als snelwandelaar door een wed strijd in Barendrecht over 2 uur te winnen. Met een af stand van 22.236 meter was hij de concurrentie veruit de baas. GERT VELTHUIZEN uur. kilometer wegwedstrijd weer fraaie promotie voor de atle tiek opleverde. Utrechter Bert van Vlaanderen leidde van start tot finish, hoewel ieder een dacht dat hij tenonder zou gaan aan zijn jeugdige (21 jaar) overmoed. Daar gokte ook Victor Zonneveld van Bataven Leiden op. De achterstand van de ervaren rot zou echter steeds groter worden. Met een laatste vijf kilometer van 16.51 minuten bouwde Van Vlaan- -. deren het gat met Zonneveld uit tot ruim drie minuten. De enige Bataaf kwam tot een goede tweede plaats in een tijd van 1.28.21 uur. Op een fraaie achtste plaats en met een re cord van 1.31.44 uur kwam Wil van Rijn van Rijnsoever over de streep. Beste Spartaan werd Theo van der Veek in 1.34.41 uur (elfde). Beste dame werd andermaal de NSL-atlete Joke van Gerven in 1.39.13

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17