Blessure Mesker op slecht moment ■I Nationaal topteam op zoek naar buitenlands talent sportuitslagen Tips voor Duindigt CcidócOoiwcmt VRIJDAG 27 JUNI 1986 PAGINA 9 i Elstrup jlger van i Eriksen peyenoord ERDAM Feyen- peeft een opvolger naar Servette ver- centrumspits Eriksen. Het is de |ge Lars Elstrup van Deense kampioen Elstrup speelde kif jaar voor Brönd- I club van de broers el en Brian Lau- nadat hij vorig jaar irer was van het naar i)gste afdeling gepro- Vde Freja Randers. Start Kelly vijftig procent LILLE De negende start van Sean Kelly in de Ronde van Frankrijk is slechts voor vijftig procent zeker. De Ierse wielren ner, kandidaat voor een vierde overwinning in het puntenklas sement. ondervindt nog steeds veel hinder van de gevolgen van een valpartij tijdens de laatste etappe van de Ronde van Zwit serland. vorige week vrijdag. Dit heeft hij gisteren in de Noord- franse stad Lille verklaard. Een wond in zijn linker-kuitbeen moest worden gedicht met zeven hechtingen. In het weekeinde be paalt de behandelende dokter of Kelly volgende week vrijdag in de Tour zal starten. Kwart miljoen van Europees parlement voor Toekomstronde BRUSSEL Het Europees Par lement heeft de organisatoren van de Ronde van de Toekomst, een wielerwedstrijd voor jonge profs en amateurs in september, een subsidie toegekend van 96.000 dollar, oftewel circa een kwart miljoen gulden. De Tour de l'Avenir treedt in de toekomst ver buiten de Franse grenzen eh krijgt een echt Europees tintje. Dit jaar leidt het parkoers door Portugal, Spanje, Frankrijk en Italië; volgend jaar zijn Neder land, België, West-Duitsland en Luxemburg aan de beurt. GRAMOV PRIJST OLYMPISCH PLAN BARCELONA BARCELONA Barcelona heeft een uitstekend plan voor de organisatie van de Olympische Spelen in 1992. Dat meent sportminister Mart Gramov uit de Sovjet Unie, tevens voorzitter van het nationale Olympische Comité, gisteren. Gramov bezocht in de Catalaanse stad het kantoor van het plaatselijke organisatiecomité, sprak met bestuurders en verkende per helikopter de voor de Zomerspelen be doelde accommodaties. „Barcelona heeft zich prima voorbereid op de Spelen", zei Gramov, „en maakt daardoor een goede kans de voornaamste kandidaat te zijn". Tegelijkertijd gaf Gramov toe dat er nog enkele steden zijn met goede referenties, zoals Amsterdam en Parijs. Geen toernooi om Zilveren Bal DEN HAAG Er zal dit jaar geen Zil veren Bal-toernooi worden gehouden. De organisatiecom missie wil het zeer oude evenement eventueel wel vol gend jaar houden. Zij is daartoe aan het zoeken naar een an dere opzet van het toernooi, dat voor de intrede van het be taalde voetbal dui zenden toeschouwers trok. PLANKZEILERS GOED IN KIEL KIEL Peter-Paul Tellier heeft gisteren de zevende en laatste race in de lichte plankzeil-klasse van de Kie- ler Week gewonnen. De 22-jarige surfer uit Utrecht ein digde in het algemeen klassement als vierde. Hans van Stekelenborg, Bart Verschoor en Marcel Reintsema be zetten respectievelijk de zevende, achtste en negende plaats in het eindklassement. Met nog één race te varen in de Tornado-klasse zijn Willy en Cees van Bladel der de. De Bossche broers kwamen gisteren als zevende door de finish. Johan Tolsma en Pim Duyker staan op de dertiende plaats. John Stavenuiter en Marcel Ver meulen verkleinden in de vijfde wedstrijd hun achter stand op de nummers één en twee in de 470-klasse. Het duo eindigde als vierde en staat in het klassement op de derde plaats. In de Finn-klasse moest Peter Peet giste ren genoegen nemen met een achtste positie. In het tus- senklassement is de Hagenaar derde. PvdA op de bres voor de NKS DEN HAAG Het PvdA-kamerlid Worrell meent, dat ook de Neder landse Katholieke Sport federatie (NKS) betrokken moet worden bij de onder handelingen over de taak verdeling tussen de rijks overheid en de georgani seerde sport. Worrell zegt dat in schriftelijke vragen aan staatsscretaris Van der Reijden. Hij wil van de staatssecretaris weten, waarom deze erkende sportkoepel tot dusver niet bij het overleg werd be trokken. 1 der Reijden Barcelona (favoriet stcO Staatssecretaris ,fvan der Reijden heeft £n in Mexico Stad, tij een persconferentie de (erdamse kansen op de epische Spelen van 1992 dan die van fjjlona. nn Olympische verkla- geen slecht woord /iren over de andere kan oën Barcelona, Parijs, vfene. Belgrado en Bir- 'ham. Integendeel. Wei- 4hter over Amsterdam, is niet nodig", legde hij ^Iedereen weet dat Ne- ''nders perfect kunnen liseren en dat de hele ilking achter onze Olym- plannen staat". 'h van Straaten ^it in Monster tfSTER Jan van heeft gisteravond amateur-wielerronde E>£ Monster gewonnen, renner uit Leiderdorp f na 100 kilometer en at, 19 minuten en 33 ,s^iden in de eindsprint /se-vluchter Peter Ho- orst (Pijnacker) voor. ts broer Jan, als vijfde behield de lei- M in het Westland- ^onde van Monster wordt /Jlaliter op de woensdaga- ej verreden, maar in ver- met het wereldkampi- efhap voetbal nu een dag rr)steld. De organisatoren jfi dat besluit niet hebben e^iwd, want er was sprake crfleen overweldigende be stelling. Mede dank zij het e weer omzoomden zo'n toeschouwers het par- I Straaten en Peter Hoger- j ontsnapten in de slotfase s'een dertien man sterke die op twee-derde rode koers was ontstaan uit e aanvankelijke aantal van vluchters. Axel Her- (Voorburg) won de it van de achtervolgers en e beslag op de derde plaats André van Reek (Lisse) an Hogervorst (Pijnacker). r. volgende wielerronde in Westland vindt volgende v1c woensdag plaats en wel Maasdijk. Dat evenement echter nogal wat concur- 1 ie, want op dezelfde avond T'tlt de Ronde van Voorburg ?atede de Waterschapsronde De ronde van Hoek Holland, ook al voor de ^"te juli gepland, is geannu- jftNDAAG ^jletiek: Zuidlarenstraat: avond- Sparta, 19.00 uur. 'eiistzeilen: Wassenaars© Slag: ij^stzeilwedstrijden. ■-Jardeaport: Dulndigt (Wasse- ,jar): koersen. 14.00 uur. ""öftbal: Dedemsvaartweg (aan nde van Steenwijklaan): ADO- paarnwoude (doubie header), e/.00 uur ■'%NO»G '"Ticket: Van Hogenhoucklaan: CC-Kampong. 11.00 uur; Daal JgP Bergselaan: HBS-Bloemen- aal. 11.00 uur. 'onkbal: Kerkehout (Wasse- (aar): Wassenaar-Storks. 14.30 mjr. n justzeilen: Wassenaarse Slag: ubstzeilwedstrijden. ^eardeaport: Dulndigt (Wasse- aar): koersen, 13.00 uur. oltbal: Kerkehout (Wassenaar): (assenaar-Euro Stars (double eader). 11.00 uur. aifindhondenrennen: Clingen- flpel: Internationale Derby, 11.00 è»- "INSDAG -Sloftbol: Dedemsvaartweg (aan -- J- Steenwijklaan): ADO-Shell. Sportpark Kijkduin Vrijenhoeklaan): S. 19.30 i Woensdag lonkbal: Dedemsvaartweg (aan inde Steenwijklaan): ADO-UVV. 9.30 uur. fielrennen: Prins Bernhardlaan ./oorburg): start Waterscha- jfdronde voor amateurs. 11.45 jr; Parkweg (Voorburg): finish 'aterschapronde (amateurs), •nstreeks 15.30 uur; dernykoer- _in amateurs. 17.30 uur; start AVaterschapronde voor junioren. 18.30 uur; Ronde van Voorburg £pmateurs), 18.40 uur; finale der- .tykoersen amateurs. 20.45 uur; inish Waterschapronde junio- 'en, 21.20 uur. £>aarde«port: Dulndigt (Wasse naar): koersen. 14.00 uur. 'IN! *pf« Steenwljklaar uur; Sport? jiflachiel Vr ^itorks-Pirates. 19.; HAAGSE UIT DE STRIJD MET GESCHEURDE KNIEBANDEN Mesker probeerde nog haar partij op baan dertien voort te zetten, maar dat bleek on mogelijk. - LONDEN Het Ne derlandse tennis is tijdens de honderdste editie van het toer nooi om de open En gelse titels op Wim bledon aan blessures ten onder gegaan. Gistermiddag volgde Marcella Mesker strompelend het on gelukkige voorbeeld dat Michiel Schapers op de eerste dag had gegeven. Bij de stand 5-4, 15-15 tegen Lori McNeil op baan dertien verdraaide de 27-jarige Haag se bij een volleerpoging de rechterknie. Ze bleef enkele minuten liggen en hinkte naar de zijlijn, waar in allerijl een noodverband werd aange legd. Haar Amerikaanse te genstandster was door de ge beurtenis net zo aangeslagen als de doodsbleke Nederland se. Ze stelde zich gewillig op aan de achterlijn, toen Mar cella Mesker na een opont houd van een minuut of tien aanstalten maakte de partij te hervatten. Verder dan de op gooi voor de service kwam Mesker echter niet. Door de pijnscheuten, die de beweging veroorzaakte, schoot het ra cket uit haar hand en plofte Mesker neer op het gras. „Het gaat niet meer", gebaarde zij naar de scheidsrechter die hierop de partij aan McNeil toekende. „Ik voelde hoe mijn rechter voet weggleed en er iets in de knie kraakte. Ik dacht dat mijn been gebroken was. Ik durfde me niet te bewegen. Het was vreselijk zoals ik daar lag", herinnerde Marcel- la Mesker zich, toen de knie in het ijs was gezet. De veel geroemde Britse organisatie kunde was even niet tegen de situatie opgewassen. Vanaf de tribune riep coach Richard Lewis dat de reglementen hem verboden de baan op te komen. Het gezamenlijke lijnrechters- korps keek toe. Eén man ver hief zich van zijn stoel, liep met een boog om het op de grond liggende meisje heen- en pakte haar racket op. „Ik denk dat niemand zich reali seerde hoe erg het was", aldus Mesker. Dat bleek ook na het opgeven, toen zij geacht werd op eigen kracht dwars door de overvolle gangpaden naar de medische dienst te lopen. Daar werd de eerste diagnose gesteld: gescheurde knieban den. „In hoeverre gescheurd, was nog niet vast te stellen. Misschien valt het mee en kom ik er met veertien dagen rust vanaf. Dan ben ik mis schien op tijd hersteld voor de Federation Cup die over drie weken in Praag begint", sprak Mesker zichzelf moed Uitzondering Marcella Mesker was tot dus verre een uitzondering in het damestennis. Ze liep al zeven jaar mee zonder zonder ooit geblesseerd te zijn. Maar nu het eenmaal zo ver is, komt het op een slecht moment. Ook tegen Lori McNeil zag haar spel er weer vormvast uit. Met uitzondering van een korte periode na 3-1, toen het serve-volleyspel even niet bleek te werken. De hard ser verende Amerikaanse kwam terug tot 5-5, maar kon on danks een voorsprong van 40- 0 de eigen opslag niet houden. De returns, waarmee Mesker de doorbraak forceerde, wa ren de beste van de hele par tij. De Haagse stond op het punt de set uit te serveren, toen het ongeluk gebeurde. „Die partij had ik kunnen winnen", realiseerde Mesker. Dat zou het begin zijn geweest van een min of meer vrije doorgang tot aan de kwartfi nales toe, aangezien in haar deel van het toernooischema Barbara Potter (rugklachten) Marcella Mesker heeft -haar knie verdraaid en schreeuwt het, liggend op het heilige gras van Wimbledon, uit van de pijn. en Pam Shriver (eerste ronde uitgeschakeld) reeds waren weggevallen. Mesker: „Als je dat ziet, is het dubbel zuur op te moeten geven". Schapers De liesblessure, die Michiel Schapers in het enkelspel tot opgeven noopte, blijkt mee te vallen. Gisteren verscheen de Rotterdammer weer op de baan voor de eerste ronde van het herendubbelspel. Samen met zijn gelegenheidspartner, de Australiër Mike Woodfor- de, won hij met 6-3, 6-3, 6-4 van de als veertiende geplaat ste combinatie Henri Lecon- te/Sherwood Stewart. „De pijn is goeddeels weg. Nog een paar behandelingen en ik ben er helemaal vanaf", aldus de nationale kampioen die de blessure wijt aan overbelas ting. Schapers heeft een pro gramma van opeenvolgende toernooien. Voordat hij zich rust kan gunnen, moet hij eerst nog zijn verplichtingen vervullen in de Davis Cup wedstrijd tegen Israel en aan- Castle Mats Wilander meldde het al, kort voor Wimbledon begon: „De mensen kunnen maar be ter niet op mij wedden". An drew Castle zorgde bijna voor de uitkomst van die profetie. „Wie?", zal men zeggen. „Nooit van gehoord". Het eni ge, dat het handboek ver meldt, is dat A. Castle in 1975 het Brits kampioenschap voor spelers onder de twaalf jaar won. Sindsdien verdween hij uit de annalen, tot gisteren een broodmager persoon van die naam op baan één opdook als tegenstander van Wilan der. Tegenstander? Er gaapte een verschil van 283 plaatsen tussen de 22-jarige Brit en de nummer twee van de wereld. Maar daar bleek niets van. Dat Wilander won (4-6, 7-6, 6- 7, 6-4, 6-0) was uitsluitend te danken aan zijn uithoudings vermogen, niet aan het betere tennis. Het publiek keek aanvanke lijk onwennig toe, hoe An drew Castle er onbehoorlijk hard op losknalde, maar stond later als één man achter de verloren zoon, die na zijn uit schakeling werd toegejuicht. Hij werd in de armen geslo ten, alsof de Britten vijftig jaar na Fred Perry weer een winnaar in hun midden had den. Castle blijkt een produkt van het Amerikaanse univer- siteitstennis en zelfs een ka mergenoot te zijn van Mikael Pernfors die eerst Parijs op zijn kop zette en nu in Lon den furore maakt. Terug in Londen was het eerste wat Castle deed zijn prijzengeld investeren in een conditietrai ning bij de vroegere Europese bokskampioen Pat Cowdell. Het hielp hem nu nog niet door de vijfde set. Tenslotte zij nog vermeld, dat gisteren op de gehavende plaatsingslijst slechts één naam werd doorgeschrapt: die van nummer negen Zina Gar rison. De Amerikaanse ver loor tot groot genoegen van het chauvinistische publiek van de Britse Ann Hobbs. JAN HUBERTS: „OPVOLGER VAN DULMEN HIER NIET TE VINDEN' ASSEN Een buitenlandse motorcoureur zal de Neder landse wegracerij uit het slop moeten halen. Dat is de opvat ting van Hagenaar Jan Hu berts. oud-coureur en tegen woordig manager van 's lands meest prestigieuze renstal en van Mar Schouten, één van de rijders uit diens selectie. De regelaar en de door de wol geverfde veteraan zien in de verste verten geen Nederland se coureur klaar staan om de plaats van Boet van Duimen in te nemen. Nadat „Den Boet" aankondigde dat hij aan het einde van dit seizoen een punt achter zijn raceloopbaan zet, is er naarstig gespeurd naar een waardige opvolger. Vrijwel zeker vergeefs, want Huberts maakt er geen geheim van dat hij zijn nieuwe topman van over de landsgrenzen moet laten komen. „Een op volger van Van Duimen is hier niet te vinden", aldus Hu berts. Het zwaar gesponsorde 500cc-team, waarin dit jaar Van Duimen en Henk van der Mark uitkomen, wordt volgens Huberts en Schouten door de bloedarmoede in de nationale wegracerij gedwongen om el ders op zoek te gaan naar een nieuwe topper. Schouten: „Welke Nederlander is nu in staat om de plaats van Van Duimen in te nemen? Ik zie er geen". En Huberts: „Als de hoofdsponsor er na dit seizoen mee doorgaat, dan zullen we op zoek moeten gaan naar een internationale subtopper. Dat zie ik als een stimulans voor de Nederlandse wegracerij. Want laat ik eerlijk zijn, als we als team niet doorgaan met deze ambitieuze opzet, dan zakt de motorsport in ons land als een pudding in elkaar. Boet en ik zullen het de komende jaren moeten doen". Niet alleen Van Duimen ver laat de vaderlandse racerij, ook Mar Schouten wil er na dit seizoen mee stoppen. De man, die is aangetrokken om in de 250cc-klasse het talent Cees Doorakkers te begelei den, zal net als Van Duimen volgend seizoen actief blijven als „sportdirecteur" van het team. De opvulling van de door zijn vertrek ontstane va cature zal volgens Schouten niet al te veel problemen ople veren. „Er zijn een paar talen ten, die we op het oog hebben. Patrick van den Goorbergh is er één van", zegt hij bedacht zaam. Ook teammanager Jan Huberts ziet in de 20-jarige Van den Goorbergh een aan stormend talent. „Hij staat hoog op ons verlanglijstje", al dus Huberts. De aankondiging van het na derende afscheid van Schou ten valt juist in een periode, waarin het met de ooit met zo veel tegenslag geconfronteerde coureur bergopwaarts gaat. Eerder deze week volbracht hij de EK-race in de kwartli- terklasse met een zesde plaats als snelste Nederlander. „Ik weet het, nu gaat het ineens weer goed met me. Maar ik wil zo graag stoppen op een moment dat ik mooie herinne ringen aan de motorsport kan meenemen. De afgelopen jaren heb ik enorm aan mezelf ge twijfeld. Nog steeds ben ik enorm gespannen voor een wedstrijd, slaap ik 's nachts bijna niet. Dat is de laatste ja ren door al die tegenslag al leen maar erger geworden. De drang om te moeten presteren neemt toe, niet onder druk van de sponsor, maar simpel weg omdat ik me schaam met een achttiende trainingstijd. Door al die ellende van de af gelopen jaren ben ik fysiek en psychisch afgebrand". De begeleiding van Cees Door akkers, de Brabander die zijn belofte van enkele jaren gele den nog steeds niet heeft kun nen inlossen, is voor Schouten haast belangrijker dan zijn ei gen prestaties. „Cees is een ta lent. Hij wil verschrikkelijk graag leren en doet alles voor de motorsport. Ik geloof heilig in hem, het is het tegendeel van iemand met kapsones. Sterker nog, hij zou eens wat vaker een grote mond moeten opzetten. Dat heeft-ie in dit wereldje hard nodig". Doorakkers legde deze week overigens voor éénmaal het advies van mentor Schouten naast zich neer. Dat gebeurde vlak vóór het begin van de EK-race in de 250cc-klasse, toen de regen gestaag neergut- ste. De veteraan liet regenban den monteren, terwijl Doorak kers gokte op het snel opdro gen van de baan. Een eigen zinnigheid, die hem duur kwam te staan. Want terwijl de reclamevlucht van één van de sponsoren die een vlieg tuig met de kreet „Succes Schouten en Doorakkers" bo ven het circuit van Drenthe liet rondcircelen letterlijk de mist inging, legde de Bra bantse jongeling meer glibbe rend dan rijdend zijn ronden af op droogweerbanden. „Dat is nou het verschil tussen mij en Cees", opperde Schouten later belerend. „Ik rij op ze ker, terwijl hij alles of niets gokt. Het zal wel aan het leef tijdsverschil liggen". GIO LIPPENS Leen Dekkers tweemaal onderscheiden DEN HAAG Leen Dekkers is gisteravond tweemaal onder scheiden. De scheidende voetbalofficial ontving tijdens een goed bezochte receptie in het bondsbureau van de Haagse Voetbal Bond uit handen van wethouder Jack Verduyn Lunel de stad- spenning van de gemeente 's-Gravenhage. Tevens werd Leen Dekkers voor zijn vele werk voor met name de voetbaljeugd be noemd tot lid van verdienste van de KNVB. Voorzitter Kaster- mans van de KNVB sectie amateurvoetbal overhandigde hem de daarbij behorende versierselen. Onder de vele bekenden, die de om statutaire redenen afscheid nemende Dekkers de hand kwamen drukken waren o.a. bondsbestuurslid Langenbach, de vroegere Amsterdamse politiefunctionaris Toorenaar, die nu lid is van de landelijke technische commissie jeugd van de KNVB en bondscoach Bert van Lingen. Zwemrecord voor Biondi op sprint ORLANDO De Amerikaan se zwemmer Matt Biondi heeft gisteren in Orlando de 50 me ter vrije slag afgelegd in 22,33 seconden. Dat is een verbete ring van het wereldrecord van zeven-honderdste seconde. Het oude record was in bezit van Biondis landgenoot Tom Jager, die op 6 december 1985 in Austin 22,40 noteerde. De 20-jarige Biondi leverde zijn prestatie tijdens de selectie wedstrijden voor het toernooi om de wereldkampioenschap pen, dat deze zomer in Madrid wordt gehouden. Eerder had Biondi het wereldrecord op de 100 meter vrije slag scherper gesteld (48,74). Sportwereld Zwemmen Dan Jörgensen verbeterde op de vierde dag van de Amerikaanse selectie wedstrijden voor de WK in Madrid het nationale record op de 400 meter vrije slag: 3.49,41. Algemeen Alle „zwarte" Afrikaanse landen hebben ge dreigd niet aan de Gemenebest Spelen mee te zullen doen als atlete Zola Budd en zwemster Annette Cowley in de Engelse selectie blijven opgenomen. Basketbal Erik Griekspoor is de vervanger van Bert Kragtwijk in de nationale he- renploeg, die van 5 tot 21 juli zal deelnemen aan de strijd om het WK in Spanje. Tennis Menno Oosting be reikte de halve finales van het toernooi in Clermont-Ferrand door een zege op de Spanjaard Jorge Bardou: 6-0, 6-4. WASSENAAR Zowel van middag, eerste start 14.00 uur, als morgenmiddag 13.00 uur zijn er rennen en draverijen op de Wassenaarse baan Duin- digt. Onze tips voor vandaag luiden. CANADAPRIJS(l): Ada Lelystad. Zuzana S en Zendy H. CANADAPRIJS(2): Zalendin Melo die, Amarant en Amito Marathon. ARGENTINIEPRIJS: Alleen. Zuzan Zuidvelde en Ysbrand van Hovi. ZWEDENPRIJS: Zeno Oostland. Walda W en Yvo Hazelaar. MALTAPRIJS: Zilco Buitenzorg, Zucht Fortuna en Woodcock. BRAZILIEPRIJS: Amanda Lucswol- le. Yvonne Flippa en Zilma Vrede- best. HONGARIJEPRIJS: Youri Prince. Winston en Vulcana P. SPANJEPRIJS: Ypco Oostland. Ypie Maple Leaf en Udonos V. BULGARIJEPRIJS: Zorro Stap, Zar- munda en Wieske Z. en Zus Westfrisia. GROENENDAALPRIJS: Ma'Caryon, Sibora en Atletico. VOETBALPRIJS: Adret Vrijenesse, Zygo Bonusan en Anton Riebrand. SOCIETEITSPRIJS: Key to Free dom, Star Ride en Wish me Luck. W5-l:Zanea, Airs and Graces en Amazone Cede. W5-2:Adrienne. Zodiaque Marke en Zeewind. W5-3:Watcrman, Watteau d'Aster en Yemen II. MOONBATPRIJS: Topeat. Green wood Belle en Cocky Dundas. W5-4:Yogi Bear', Yick Buitenzorg en Vivat Oldeson. W5-5:Star of Goldstar, Walko B en Wanda Pluto. KNVB-PRIJS: Woody Dien, Zinous en Zanzibar Jacky. FC DEN HAAGPRIJS: Yorky, Ze- fanja Melon en Zefar-Berkum. MOTORSPORT Formule 1: 1. Dunlop (Gbr) Honda 59.39,17; 2. Schwant2 (VSt) Suzuki op 13,02 seconden; 3. Iddon (GBr) Suzu ki op 13,72; 4. Irons (GBr) Yamaha op 22,66; 5. Andersson (Zwe) Suzuki op 28,54; 16. Smetsers (Ned) Yamaha op 2.01,09; 22. Van der Endt (Ned) op 1 ronde. Stand WK: 1. Dunlop 45 pun- ten; 2. Andersson 28; 3. Iddon 22; 4* Lucchinelli 19; 5. Irons 16. SCHAKEN NK dame* Amham 1a ronde: De Kleuver-Vreeken 0,5- 0.5. 2a ronde: Van der Giessen-Van der Mije 0.5-0,5; Benschop-Belle 1-0; Riemslag-P. Cameron 0,5-0,5; Pluy- mert-Mulder 0-1; Theunissen-Van Elst 0-1; Selmeier-De Wit 1-0; De Greef-A. Cameron 0,5-0,5; Brulnen- berg-De Vries 1-0; Vreeken-De Paauw 1-0; De Beer-Harmsen 0-1. Stand aan da kop: 1. Van Eist, Ben schop. Mulder 2 punten; 4. Van der Giessen, Van der Mije. Selmeier. Bruinenberg. Vreeken, Riemslag, P. Cameron 1,5. TENNIS Wimbledon Damesenkelspel, 2a ronde: Horvath (Vst)-Villagran (Arg) 6-4, 6-4; Jordan (Vst)-Henrlcksson (Vst) 6-1, 6-1; Cal- leja (FrabDlas (Bra) 6-2, 6-4; Nagel- sen (VstbShort Spain (Vst) 6-1, 7-6; Burgin (Vst>-Reis (Vst) 6-1, 7-5; A. Minter (Aus>-Bonder (Vst) 3-6, 6-2, 6- 2; R. White (Vst)-Holikova (Tsj) 6-1,6- 3; McNeil (Vst>-Mesker (Ned) 4-5. Mesker geeft geblesseerd op; K. Ma- lejeva (Bul)-Tauziat (Fra) 6-4, 6-2; Lloyd Evert (Vst)-Casale (Vst) 6-0, 5- 7, 6-1; Sukova (TsjbBetzner (Wdl) 6- 6-1; Budarova (Tsj)-Benjamln (Vst) 7-6, 7-6; Bassett (Can)-Fairbank (Zaf) 6-1, 7-6; Gurney (Vst)-Scheuer Larsen (Den) 6-4, 6-2; Hobbs (Gbr>-Zina Gar rison (Vst) 6-4, 0-6, 6-4; Mandlikova (TsjbTanvler (Fra) 7-5, 6-2; M. Maleje- va (Bul}-Mascarin (Vst) 6-4, 6-2. Herenenkeltpel, 2a ronde: Lapidus (Vst)-Schwaler (Wdl) 6-2, 6-7, 5-7, 6- 3. 6-3; Giammalva (Vst)-Svensson (Zwe) 2-6, 6-2, 6-1, 6-4; Fitzgerald (Aus)-Visser (Zaf) 6-3, 3-6, 4-6, 7-6, 6- 3; Leconte (Fra)-Dowdeswell (Gbr) 6- 1. 6-4, 6-4; Masur (Aus)-Botfield (Gbr) 6-4, 6-2. 6-2; Wilander (ZwebCastle (Gbr) 4-6, 7-6, 6-7. 6-4. 6-0; Srejber (Tsj)-H. Günthardt (Zwi) 6-3, 4-6, 4-6. 7-6, 6-3; Cash (Aus)-Simpson (Nwz) 6-7, 6-3, 6-2, 7-5;. Gilbert (Vst)-Leach (Vst) 7-6, 7-6, 6-2; McNamee (Aus)- Steyn (Zaf) 7-5, 6-1, 3-6, 6-3; Krat- zmann (Aus)-Kirmayr (Bra) 7-5, 6-2, 4-6, 6-1; Krishnan (lnd)-Bauer (Vst) 4- 6. 6-2, 6-3, 5-7, 7-5; Pernfors (Zwe>- Maurer (Wdl) 7-5, 6-2, 4-6. 6-2; Mecir (Tsj)-Stenlund (Zwe) 6-2, 6-1, 4-6, 6- 0; Holmes (Vst)-Westphal (Wdl) 3-6, 7-6, 7-5,. 4-6, 6-2; Edberg (Zwe)-An- nacone (Vst) 6-4, 6-7, 4-6, 7-5, 6-0. Herendubbolspel, 1e ronde: Scha- pers/Woodforde (Ned/Aus)-Lecon- te/Stewart (Fra/Vst) 6-3, 6-3, 6-4. WIELRENNEN Ronde van Monster Amateurs: 1. Van Straaten (Leider dorp) 100 kilometer in 2.19.33, 2. P. Hogervorst (Pijnacker), 3. Hermans (Voorburg), 4. Van Reek (Lisse). 5. J. Hogervorst (Pijnacker), 6. Schipper (Ter Apel), 7. Van Loenhout (Nieuw Vossemeer), 8. De Boer (Vlaardin- gen), 9. Kleine (Kerkenveld). 10. Kools (Baarle Nassau), 11. De Boer (Hilver sum), 12. Van Wely (Vught). 13. Griep (Spijkenlsse), 14. Kes (Volendam). 15. Gevers (Rijsbergen), 16. Van der Knaap (Den Haag). 17. P. Raas ("s- Heerenhoek), 18. Luykx (Sint Willi- brord), 19. Goense (Ovezande), 20. Schootman (Neede). ZEILEN Kieler Week Tornado: 1. Elvström/Elvström (Den), 2. Hagara/Hagara (Oos), 3. Oberer- /Walti (Zwi), 4. Lange/Starken (Wdl). 5. Nielsen/Lunde (Noo). 7. Van Bla- del/Van Biadel (Ned), 19. Tolsma/ Duyker (Ned). Stand: 1. Elvström 27,7. 2. Lange 28. 3. Van Bladel 36. 4. Sach/Sach (Wdl) 49,7. 5. Petschei/ Leskova (Oos) 54,6, 13. Tolsma 82. Flying Dutchman: 1. Braun/Kenny (Vst), 2. Sela/Amlr (Isr). 3. Schwar- z/Wlesner (Wdl), 4. McLaughlin/Millen (Can), 5. Wieser/Wieser (Wdl). 22. Haakman/Alkemade (Ned). Stand: 1. Braun 30, 2. Schwarz 32.4. 3. McLaughlin 44,7, 4. Sela 47. 5. Wie- ser 55,7, 7. Haakman 62. Plankzeilen, lichte klasse: 1. P.P. Tellier (Ned), 2. Wallner (Oos). 3. Di Mauro (Ita). 4. Amir (Isr). 5. Vallester (Spa). 23. Van Stekelenborg (Ned), 31. Verschoor (Ned), 36. Reintsema (Ned). Eindstand: 1. Wallner 77. 2. Kelbert (Fra) 92,4, 3. Almkvist (Zwe) 111, 4. Tellier 111.7. 5. Müller (Wdl). 7. Van Stekelenborg 137.7, 8. Reint sema 140.7, 9. Verschoor 153,7. Soling: 1. Hageli (Fra). 2. Pavinl (Ita), 3. Wossala (Hon). 4. Jungell (Fin). 5. Persson (Zwe), 29. Van Manen (Ned). Stand: 1. Persson 21. 2. Thomson (Can) 39,4, 3. Hagell 44. 4. Kostecki (Vst) 48, 5. Jungell 50, 24. Van Manen 118. Star 1. Jensen/Mikkelsen (Den). 2. Reynolds/Haenel (Vst), 3. De Souza Ramos/Rittscher (Bra). 4. Seger/Ros- sing (Wdl), 5. Hellmich/Gerlach (Wdl), 10. Van Leeuwen/Vollebregt. Stand: 1. Reynolds 35, 2. Johansson/Hans- son (Zwe) 37. 3. Grlese/Marcour (Wdl) 37. 4. Hagen/Borowy (Wdl) 48.7. 5. Gorla/Peraboni (Ita) 71,7, 10. Van Leeuwen. 470, heren: 1. Mura/Bricchetti (Ita), 2. Torten/Torten (Isr), 3. D'Ali/Conana (Ita), 4. Stavenuiter/Vermeulen (Ned), 5. Eklund/Blechingberg (Fin). 16. Drontmann/Drontmann (Ned). Stand: 1. Hüttermann/Korte (Wdl), 2. Hun ger/Hunger (Wdl). 3. Stavenuiter, 14. Drontmann. Finn: 1. Ortolano (Grie), 2. Müller von Blumencron (Wdl). 3. Lixenfeld (Wdl). 4. Hjortnass (Den). 5. Schmid (Wdl), 6. Hofland (Ned). 8. Peet (Ned). Stand: 1. Hjornass 22,7, 2. Lixenfeld 34.7. 3. Peet 48. 7. Hofland 77,7, 15. Zielhuis (Ned).

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9