„Ik kan nu beter tegen het favoriet zijn" TENNIS CIRCUIT Niek Klinkenberg bevestigt vorm Outsiders weer kansrijk in Ronde van Roelofarendsveen CeidócSoinant DISTRICTSTITELVERDEDIGSTER JACQUELINE VAN WIJK: SPORT VRIJDAG 27 JUNI 1986PAGf LEIDEN Margot van Overloop mag dan sterk bezette toernooien buiten het Leidse District win nend afsluiten, de op Unicum inmiddels uitge schakelde Tine Lange- veld mag het haar op TEAN dan nog erg lastig hebben gemaakt: feit is en blijft dat er in de ogen van bijna iedereen voor de districtstitel bij de B- dames maar één speelster in aanmerking komt. Jac queline van Wijk dus. „Omdat ik toevallig in Amerika studeer", weet de regerend districtskam pioene zelf, „wordt hier van mij nogal wat ver wacht. Het viel de meeste mensen ook vies tegen wat ik vorige week in Al phen presteerde. Een set kwijtraken aan Marie José Rutten. En tegen Tine Langeveld maar .heel moeizaam winnen. Je hoorde het het publiek denken: „Goh, die Van Wijk is ook niet veel vooruit gegaan". „Wezenlijk ben ik ook niet zo veel beter geworden, de laat ste twee jaar','„denkt Jacque line van Wijk hardop. „Ik sla wat netter, maak m'n slagen weer wat meer af. En ik heb een backhandpassing leren slaan, dat wel. Vroeger lobde ik alleen wat, of probeerde ik het met een leep bedoeld sli ceballetje. Nu sla ik dus een echte passing. Maar veel meer is er in mijn spel niet veran derd. Of het moet m'n service zijn. Die is op dit moment in ieder geval slechter dan twee ëar terug". e reden daarvoor kan mede worden gevonden in de acti viteiten van Van Wijks Nieuwzeelandse coach, Ian Crookenden. Een boomlange lefthander, met een enorme eigen service. Eén seizoen lang heeft Crookenden ge tracht Jacqueline van Wijk die service ook aan te leren, pogingen die pas kort geleden werden gestaakt: „Toen ik doorhad dat die service aan mij niet was besteed. Het re sultaat is wel dat ik in de fi nale van TEAN, tegen Tine, negen dubbelfouten sloeg". En serieus vervolgend: „In vergelijking met vroeger sta ik tegenwoordig wel wat rus tiger op de baan. Of dat met m'n leeftijd te maken heeft, of met Amerika laat ik in het midden. Als het nu even niet draait blijf ik rustig, zeg ik te gen mezelf dat het gevoel vanzelf wel terugkomt. Vroe ger ging ik op dat soort mo menten nog veel harder slaan, om me op die manier in de wedstrijd terug te meppen". Hoewel er dus zowel op tech nisch als op mentaal (tennis- )vlak wel iets is verbeterd („Ik kan nu ook beter tegen het favoriet zijn"), kan nu 21- jarige Van Wijk zich voorstel len dat mensen „meer" had den verwacht van haar Ame rikaans avontuur. „Zelf had ik er ook meer van ver- £«id«ieSowuml wacht", laat ze openhartig weten. Om vervolgens duide lijk te maken dat haar eerste jaar Amerika (op het Indian River Community College in Florida) eigenlijk gelijk moet worden gesteld met een verlo ren jaar. „Tenminste, op ten nisgebied. Ik kreeg daar te maken met een coach die nauwelijks wilde meewerken. Manon Bollegraf en ik had den bijvoorbeeld afgesproken dat we toernooien zouden gaan spelen, maar hij dacht er zelfs niet aan ons te helpen. Niet met inschrijven, niet met vervoer. Met niets. Nou, door zo'n man verdwijnt de lol en de motivatie om nog iets te ondernemen al snel". Lol en motivatie die met haar overgang naar de „wel wat kostschoolachtige" univer siteit van Wake Forest (Win ston Salem, North Carolina) weer zijn teruggekomen, zo blijkt. „Na dat eerste jaar was ik er bijna van overtuigd dat ik niet veel beter meer zou worden. Nu geloof ik, dat er nog wel vooruitgang kan wor den geboekt. Wat dat betreft ben ik heel blij dat ik met Wake, en met Crookenden te maken heb gekregen". Van Wijk keert half augustus dan ook weer terug naar die Universiteit om daar met een studie Engels te beginnen èn om weer veel te tennissen. Maar voordat zij zich met het team van Wake weer in de Atlatic Coast Conference stort om daar wellicht opnieuw Clemson met de sterk spelen de Ingelise Driehuis te ont moeten, wacht haar een Hol lands seizoen, waarin even eens nogal wat tegen een ten nisbal zal worden geslagen. „Ik heb net gehoord dat ik toegelaten ben tot de kwalifi caties van het internationale Satelliet-circuit, volgende week in Assen. Ik hoop dat ik me kan plaatsen voor de hoofdtoernooien. Zelf heb ik er wel vertrouwen in dat dat zal lukken. Ik voel me lekker fit op het moment, heb écht zin om een paar sterk bezette toernooien te spelen. En ik wil graag ervaring opdoen in A-partijen. Want die heb ik tot nu toe veel te weinig ge speeld". Ambitieus ogende plannetjes die echter gepaard gaan met een relativerende zienswijze vaardiging op Unicum aanwe zig. Het tweetal stuitte even wel in C2 op te veel tegen stand. Hermans kwam tegen Maarten Kallenberg nog tot een spannende derde set, de volgens jaar voor Lisse voet ballende Van Hensbergen werd daarentegen in twee sets gestuit door de muur die ook wel eens Hans de Roode wordt genoemd. De dubbelen de D-heren verloren gisteren onder meer de als eerste ge plaatste combinatie. San Hart- wijk redde het met Jan Pieter Hartwijk niet tegen de twee Rottevelen. Patrick Laan en Remco Outshoorn maakten overigens in diezelfde catego rie weer veel indruk. Nu kreeg de combinatie De Leur- /De Leur geen game. GERT-JAN ONVLEE Uitslagen HEB1: Stephan Faas Erik Snellen berg 6-1, 6-1. HEB2: Rogier Lief- broer - Marcel Gerritsen 6-3, 6-2; Jas per van Marwijk - Thomas Koemans 6-3, 6-3; Henk Janssen - Marius Pie- ters 7-5, 5-7, 6-2. DEB2: Carola Geer lings - Fleur Meijer 6-3, 6-ls Wil den Hollander - Nelleke Weijermans 6-4, 6-3; Carla Quak - Irma van Seeters 6- 0, 6-1. HDB; Waldo Jansen/Jan-Wil- lem Lugthart - Joost van Leeuwen- /Rob van Marwijk 6-7, 7-6, 7-5. DDB: Jacqueline van Wijk/Fleur Meijer - Madelein Damen/Margot i den Haak 6-0, 6-3; Jacqueline Paauw/Nelleke Weijermans - Henny Fehling/Ellen de Groot w.o. GDB: Jacqueline van Wijk: „Tennis? Gewoon een leuk spelletje om te doen..." op alles wat met tennissen te maken heeft. Jacqueline van Wijk: „Ik doe deze week mee aan de districtskampioen schappen om te winnen. Daar gaat het niet om. Maar als ik niet win, zal ik daar niet echt slecht van slapen. Ik bedoel maar. Volgend jaar zijn er weer districtskampioenschap pen. En volgende week is er dus weer een ander toernooi. Je moet het belang van die zaken niet overtrekken, hoe graag je ook wil winnen als je eenmaal op de baan staat. Nee, het is gewoon een leuk spelletje om te doen". Opvallend Terwijl Jacqueline van Wijk morgen pas weer (singelend) in actie komt, diende Carla Quak bij de B2-dames giste ren wel alleen op de baan te verschijnen. Quak, eerder in het toernooi in het DEB1 kansloos tegen Van Wijk, speelde een uiterst sterke par tij. Irma van Seeters restte mede daardoor nauwelijks volwaardig tegenspel. Carola Geerlings kwam gisteren zo wel in het DEB2 (tegen Fleui Meijer) als in de Cl (tegen Pe tra Velzel) in actie. Twee een voudige overwinningen wa ren het resultaat. Bij de B-he ren maakten de dubbels Joost van Leeuwen /Rob van Mar wijk en Waldo Jansen/Jan Willem Lugthart er een uit stekende op baan één pas sende pot van die maar net door de spelers van Leidse Hout werd gewonnen. In de personen van René van Hensbergen en Yvan Her mans was er gisteren een ster ke Noordwijkse (voetbal)af- Wil den Hollander/Michael Berg - Margo van den Oudenrijn- /Frank Liefbroer 6-7, 6-4, 6-3; Chris tel Verwoert/Martijn Krans - Margot van den Haak/ Pieter van Meel 7-5, 6-2. HEC1: Olav ten Bosch - P. Meij er 4-6. 6-1, 6-3; Philip Nagtegeller - Ronald Lammens 6-2, 6-1. HEC2: Ronald Lammens - Marco Smit 7-6, 7-5; Hans de Roode - René van Hens bergen 6-4, 6-4; Maarten Kallenberg - Yvan Hermans 4-6, 6-3, 7-5. DEC1: Carola Geerlings - Petra Velzel 6-1, 6-4; Pascal Jongmans - Bionda Zon- derop 6-7, 2-2 ret. DEC2: Inge van Zuuren - I. Bavelaar 6-2, 6-0; Van der Plas - C. Wijmans w.o; Liliane van Heteren - Nicole Bader 6-3, 4-6, 6-1; Maaike Tromp - Ariane Renaud 4-6, 6-3, 6-1; Tilly van Overloop - Lies- beth Hooghoudt 6-4. 6-2. HDC: Erik en Jan-Arïe Bakker - Marcel van Gaaien/Ernst Verduin 6-4, 6-7, 6-1; Meijer/Sijpkens - Heemskerk/Kuy- venhoven 6-4. 6-4. DÖC: Berg/Van Zuuren - Van der Plas/Verschoor 6- 2, 6-3. GDC: Ilonka van Riet/Hans van Tongeren - Petra Velzel/ Robert Lepelaar 6-1, 4-6, 6-4. HED: Maarten Kallenberg - Tim Bavelaar 6-2, 6-3; Mare Prins - Marco Smit 6-7, 6-3, 6-4; Erik Steegers - Guus Stigter 6-1, 6-0; Jan- Hein Bader - Mare Prins 6-3, 7- 5; Kees Koeleman - Leo Biezeman 6- 4. 6-4; Emiel Schoutsen - Rijnsburger 7-5, 7-6. DED: Henrike Engel -C. Wijman w.o; Miriam Siemerink - Ariënne de Vos 6-2. 7-5; Henrike En gel - Laura Staal 6-3. 7-5; Liliane van Heteren - Leontien van Laarhoven 6-4. 4-6, 6-4; Sandra Smit - Fran^oise Velzel 7-6, 6-0. HDD: Laurens Nieu- wenhuis/Ed van Rijn - Bob Logger- /Gert-Jan Onvlee 6-4, 6-2; Fred en Walter Rotteveel - Jan-Pieter en San Hartwijk 6-2, 6-2; Koen/Verberg - Doctors van Leeuwen/De Mooy 6-2, 6-3; Patrick Laan/Remco Outshoorn - De Leur/De Leur 6-0, 6-0. DDD: Nathalie en Nicolien van der Voort - 2x van Remoortere 6-2, 6-0; Audrey en Elisa Bonnet - Bekkering/Meijer 6-3. 6-7, 6-2. GDD: Jannie van Eg- mond/Gert-Jan Onvlee - 2x Eissen 6-3, 6-4; Jacinta van Elsen/Wim de Klerk-Wolters - Jansen/Bob Logger 6-4, 7-5. HEV1: Har Mejjer - Joost Rodenburg 6-1, 6-0; Jan de Greot - Ad van den Berg 4-6, 7-6, 6-2; Pierre van Overloop - Martin van den Broek 4-6, 6-3, 6-4: John Dahlhaus - J. van Hensbergen 1-6, 6-2, 6-0. HEV2: Piet van Duivenvoorde - Wim van de Berg 6-1, 6-2; Leo Links - Paul Cardinaal 6-1. 6-1. DEV2: Til ly van Overloop - Doris Knott 6-1, 6- Astma Fonds LEIDEN Niek Klinkenberg heeft gisteravond zijn goede vorm op de middenlange af stand bevestigd. Hij ging tij dens een avondwedstrijd, ge organiseerd door zijn AV Hol land, als eerste regio-atleet over de streep op de 800 me ter. Door gesjoemel wist Klinken- bergs trainer Roel Hendriksen de Holland atleet in de snelste serie van de avond te krijgen. Tot vlak voor het einde zag het er naar uit dat Hendriksen ongelijk zou krijgen, maar op de laatste honderd meter ver snelde Klinkenberg zodat zijn concurrenten bijna allemaal het nakijken hadden. Met 1.56.2 minuut was hij de voort varend gestarte Hans van Voorden de baas (1.56.4). Ook in de volgende series wist nie mand uit de regio in de buurt van Klinkenbergs tijd te ko men, Cor van der Kroft pro beerde het nog in de tweede serie, maar zag zijn vlucht door vier Bataven benut om ruim onder de twee minuten te duiken. Jan Jansen was de snelste met 1.58.2, op de voet gevolgd door Arnold van At- ten (1.58.3), Ton van den Berg (1.58.6) en Maarten van Maan- en (1.58.8). Van der Kroft zag zijn moed „beloond" in 1.58.8 minuut. Leids student Hans Post zag zijn optreden op de Leidse atletiekbaan, waar hij zulke goede herinneringen aan heeft, beloond met een tijd van net onder de twee minu ten. Iets wat Hans Verloop net niet voor elkaar bokste. Op de overige nummers waren het vooral de loopnummers die opvallend nieuws brach ten. Op de 100 meter was het Erik Taal die de sneltse was met 11.3 seconden, voor Shane Williams die 11.5 seconden no teerde. Michel Moll won zijn serie in dezelfde tijd die Je roen Sunter als B junior nodig had: 11.8 seconden. Bij het ko gelstoten was Femmy Jansen de enige dame boven de 10 meter (10.10) en scoorde Bas in 't Veld eindelijk zijn elf meter- worp (11.10). Op de 3000 meter steeple chase kwam Ad Cool- bergen tot 9.55.6 minuten, waarmee hij Clemens van Rooden, die zich volgens de mikrofonist aan een jeugdzon de overgaf, voorbleef: 10.15.8 minuten. Op de 800 meter was Marian Van ktink ruim de beste regio atlete met haar 2.23.3 minuten, en volgde Jo- landa Dorlas in 2.26.4 minuten ondanks het goede weer uit stekend. Bij het verspringen kwam Marian Langezaal als enige over de vijf meter: 5.10 meter. Verzamelen geblazen DEN HAAG De Nederland se Vereniging De Verzamelaar afdeling Den Haag en omstre ken begint op zondag 29 juni weer met de verzamelbeurzen in McDonalds Restaurant, Vla mingstraat 26 in Den Haag. Ze vangen er om elf uur mee aan en verzamelen door tot vijf uur. Het gaat om munten, postzegels, oudet prentbrief kaarten en dergelijke. De toe gang is gratis. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER F1LMS.MUZIEK THEATER. RECREAT1E.EXPOS1TIES EN EEN COMPLETE AGENDA LEIDEN De derde CASBA Ronde van Roelo farendsveen belooft een open strijd te worden. Het amateurveld herbergt een gering aantal renners die hun stempel kunnen drukken op het koersver loop. Dit biedt minder be kende renners de gele genheid hun kans te wa gen. Op dergelijke wijze won Paul Kooijman, ook nu weer van de partij, vo rig jaar de amateurkoers. Topfavoriet bij de liefheb bers en veteranen is Ron Bakker. De Haarlemmer won dit jaar al dertien koersen. De organisatie is in handen van de Leidse Wielervereniging Swift in samenwerking met de Schaatsvereniging Alke made. De voornaamste kanshebber in de amateurkoers lijkt Ba rend Huveneers. De renner uit Berkel won eerder de avond- zesdaagse en mag zich een cri teriumspecialist noemen. Ren ners die gebrand zijn op de overwinning zijn Richard Ip- pel en Jan van Straaten. Beide Swiftrenners boekten onlangs een tweede plaats. Kansrijke Bollenstrekers zijn de broers André en Dirk Jan van Reek en Marco Vermeij. Ook Sas- senheimer Frank van Veenen- daal mag voorin worden ver wacht. Tom de Jong, Casper van der Meer en de broers Hans en Ton Wubben rijden voor eigen publiek. Van der Meer is één van de outsiders die voor een verrassing kun nen zorgen. Bij de liefhebbers en vetera nen mag veel worden ver wacht van de immer strijdlus tige Haarlemmer Ron Bakker. Hij kan echter de nodige te genstand verwachten van zijn plaatsgenoot en meervoudig nationaal kampioen Jan van der Horst, de Swiftrenners Jan Zwaan, Adrie Kruger én thuisrijder Jan Huigsloot, die op dit moment in goede vorm verkeert. Andere thuisrijders zijn Marcel van Ruiten, Marcel Termeulen, Gerard van Am sterdam en Wim de Blaeij. Gerrit Kleinveld, eerder win naar in Hazerswoude en Zoe- terwoude. Het programma: 13.15 liefheb bers/veteranen (50 km), 14.30 amateurs (80 km). Start en fi nish zijn op de Europaweg. 'i "i FLEUR 1 Veel fleur op de distijg al dagen het prachtI weer op het park, wal allemaal al zo goed i, nen. De tennistoiletjes volledig aangepast aar? omstandigheden. Het po ligt wat lager dan maal, maar dat maakfi toeschouwen alleen ril aantrekkelijker. De dis sies over in en uit bi ijl tot een uiterst miniiq beperkt, iedereen is vrx delijk, en de kleur is hfi lijk gezond. Na de districts in 1985 hebber0 nu de zomers te distfr van 1986, kleur en alom. j Fleur alom, ie komt de gehele dag tegen,* niet alleen, omdat mof een rol in de westrijl ding vertolkt. Fleur hoort ook nog tot de d* neemsters. En ze doet goed, niet alleen omd<* geplaatst is, maar sindr promotie naar de Or gangsklasse B is ze boordevol zelfvertrouv Tot haar slachtoffers jj hoorde Margot van Haak, de inmiddels er eens knap naar die O' gangs B gepromovee Boekhorstspeelster, f Jacqueline Paauw, j voornemens is een mindere periode te li volgen door een succest le. De concurrentie is1 deze ge waarsch u wd! Fleur behoort tot een dere groep als reeds ee^ gemeld, zij is één der, ponenten van een and sterke leeftijdsgroep, n.' 14-jarige meisjes. En, zou wel eens een grof ring kunnen zijn, die jiJ nabije toekomst het LeJ tennis in de top volle gaat beheersen. Heleei de beste uit die grl maar zij speelt niet n In het KNLTB-selei team t/m 14 jaar opge men, speelt Heieen mei het A en B-toernooi j Bilthoven. Sterk, te sti voor Heieen van den maar ze ging eervol 1 onder zei begeleider 1 Gorree mij. Overigens in die tweede ronde ml Kees-Jan Schuilenburg diezelfde bondsselectiel genomen, het onder delven; in C speelt hij mee. Naast fleurige Fleur Heieen alleen (in Bilt ven), zijn beroemde vé tienjarigen: Madelijn j derdaad met een Jangè en niet met één van j lumbus), Carola Fleur naar de Overga, B), Marquérite en Bio\ (de Koudekerkse resp. Rijpweteringse van ten\ club de Munnik). M^ 11Jn Damen gaf re fleur aan het toernooi c haar mooie winst op 1 Langeveld. De overi, zijn de fleur van het toernooi, zij zullen aan eind van het seizoen ze de Masters spelen. De jaren 1985 en 1 schelen werkelijk hem breed van elkaar. Vi jaar weinig volk langs baan, en thans een heel ke sfeer met veel publl De laatsten zagen Cal met achternaam Geerli revanche nemen tegen tra Velzel, maar 1 vriendin en leeftijdsgel Fleur Meyer versli Marquérite Pativ kwam niet in aktie, voor Bionda Zonde scheen niet alleen de derop, maar was het 1 donder op, want ze m 1 w.o. geven wegens een plande vakantie. Wie w nu Cl? Carola, Marqué of toch Fleur? Veertien jaar en nu al speelster of tenminste t volgend seizoen, en competitieniveau Overgangs B, Annelies Riet, maar ook Geeske Annet hebben hun vrij\ ligerswerk goed gedi Of kent U deze nar, niet? Ze behoorden gi ren tot de toeschouw van onze veertienjarig maar zijn ook heel ak in het district. Anne Koole is competitieli ster, Riet van Balen 1 geselecteerde jeugd Geeske Booy en An Schoonenwolf is gelijk win terjeugdcompeti tie. Ook zij zijn de FLE van het district Leiden KNLTB. PETER KLI

Leidse Courant | 1986 | | pagina 8