n mededelingen gemeentebestuur ms-sma deQÜbENE HP E ''I 30 juni t/m 4 juli '86 uit de weekbladen Vrouwenemancipa tie staat in Nederland op een laag pitje MT DE TIJD City/Center leiden BINNENLAND EeidoeSou/icwit VRIJDAG 27 JUNI 1986 PAG1NÜ- „Nederland loopt in Europa achter voor wat betreft de emancipatie van de vrouw. Ja. dan scoren we opmerke lijk slecht", zegt hanja Maij- Weggen, Europarlementa riër voor het CDA, in Her vormd Nederland. „Ook tot mijn eigen verrassing heb ik moeten constateren dat Ne derland vaak op de onderste sport van de ladder stond. Dat was trouwens eveneens een verrassing voor collega's uit andere landen, omdat Nederland toch wordt be schouwd als een vooruitstre vend en modern land". Maij stelt dat het „ver door gevoerde" kostwinnerssys teem de belangrijkste oor zaak is. De CDA'er meldt echter ook dat de emancipa tie wordt tegengehouden door de religie. „Het komt omdat Nederland een reli gieus land is, met levensbe schouwelijke opvattingen, die tenderen naar de rich ting van de traditionele rol verdeling in het gezin. Dat zit heel diep in de wortels van ons volk". „En ik denk dat het doorwerkt in het da gelijks leven. Het is verba zend dat je in Nederland als werkende moeder al gauw het stempel krijgt: „Nou, dan zul je wel niet zo'n goede moeder zijn". Volgens HN wordt Willem Drees senior, die op 5 juli 100 jaar wordt, door „rechts" misbruikt om de PvdA te kijk te zetten. „Buiten de PvdA wordt dit alibi ge bruikt om te stellen dat er met de huidige PvdA niet te regeren valt". De gematigde Drees zou de PvdA verlaten hebben toen die radicaliseerde. Boven dien zou de zuinige Drees zich niet meer thuis kunnen in een partij die voor Sinter klaas speelt. „Maar het was al in 1946 juist Drees die de PvdA wilde laten vasthou den aan strijdliederen en rode vlaggen en eruit stapte toen die verloren dreigden te gaan". VWU W1DIWLAWD Rudolf de Korte wordt, zij met frisse tegenzin, de nieu we fractieleider van de VVD. Dat meldt althans Vrij Nederland. Het blad citeert een anonieme VVD'er: „We zijn druk bezig Rudolf over de streep te trekken. De druk wordt op gevoerd. Het is een kwestie van dagen". Volgens VN zijn de eerste signalen zichtbaar dat De Korte in zijn lot begint te berusten. „Hij heeft eisen gesteld, hij verlangt zeker heden, hij zoekt garanties voor een onbetwist leider schap en lijkt dus in de fuik beland waaruit de terugkeer naar het zo begeerde minis terschap nauwelijks moge lijk is". VN grijpt het geheide hands bal-doelpunt van goudhaan tje Diego Maradona in de wedstrijd tegen Engeland aan om de scheidsrechters onderuit te schoffelen. „Het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal gaat be slist worden door de slecht ste acteurs: de scheidsrech ters. Het internationale voet bal is hard toe aan een jury- tafel. Drie van de vier wed strijden in de kwartfinale zijn qua verloop sterk be paald door een blunder van scheids- en grensrechters", aldus Frits Barend en Henk van Dorp. De voormalige staatssecreta ris Piet van Zeil werd ooit door partijgenoot en premier Ruud Lubbers „onze kleine krabbelaar" genoemd. Van Zeil is jarenland achtervolgd met die kleinerende karak terisering, ook nog recente lijk bij zijn benoeming tot burgemeester van Heerlen. Toch zegt hij tegen Else- viers Magazine: „Mijn rela tie met Lubbers heeft er niet onder geleden". Dat mag dan misschien wel zo zijn, Van Zeil is in de me dia nooit onder dat imago uitgekomen. En dat steekt. Steeds kwam hij in op spraak, schrijft EM, nooit kwam het tot een veroorde ling. Maar zodra zijn on schuld bleek, was de journa listieke interesse weg. De honderden speeches haalden de kolommen niet, hooguit de foto's waarop bij in spec taculaire poses te zien is: op een Hollands rijwiel of op een olifant". Staatssecretaris Van Eekelen van buitenlandse zaken kijkt in EM terug op het Neder landse voorzitterschap van de EG. „We zijn voor een korte periode in een Europa zonder duideljke crisis", zo constateert Van Eekelen vergenoegd, maar de vraag wat Nederland nu bereikt heeft levert nogal wat pro blemen op. Onze man meldt bijvoor beeld slechts dat de voorzit ter overeenstemming tussen de landen moet zien te be reiken en het circus draaien de moet zien te houden. EM heeft overigens ook een in terview met EG-commissaris Jacques Delors en haalt mi nister Van den Broek aan die „voldaan en tegelijker tijd bescheiden" is. De Tijd brengt deze week het eerste van vijf afleverin gen over 's werelds grootste kernramp: Het dossier Tsjer- nobyl. Het is een gedetail leerd verslag van de gebeur tenissen die ongehoorde im plicaties hebben voor ons be staan. Ook De Tijd heeft een ver haal over Vadertje Drees, de populairste socialist van Ne derland. De ook niet meer zo piepjonge PvdA'er Sicco Mansholt: „Vergeet de mens Drees niet. Dat is het aller belangrijkste; door zijn trouw en zijn betrouwbaar heid was hij meer dan wie ook in de socialistische be weging de verpersoonlijking van de sociaal-democratie. Hij was verreweg de popu lairste socialist van dit land. Denk aan zijn kennis, zijn gezag als bestuurder, zijn in getogen soberheid, zijn af keer van pure gezelligheids relaties, die wij als ministers wel cultiveerden". De gezinssociologe Iteke Weeda, die sinds kort bui tengewoon hoogleraar vrou wenemancipatievraagstuk ken is, zegt in het blad: „Echtscheiding, en dat moet ie als samenleving óók eens laten zien, draagt een enor me positieve kracht in zich. De echtscheidingsgolf is niet te stoppen. Maar ik zou wil len dat men eens ophield echtscheiding als iets nega tiefs te zien. De pijn van het scheiden ligt vooral in de huwelijksjaren daarvóór. De scheiding zelf maakt een einde aan die pijn". De Groene Amsterdammer brengt een themanummer over „homo's en lesbo's". Desondanks is er toch ruim te voor dirigent Edo de Waart, die gefrustreerd naar de Verenigde Staten ver trekt. De Waart trekt nog even fel van leer tegen het Nederlands Philharmonisch Orkest: „Het Philharmo nisch is samengesteld op ba sis van medelijden in plaats van artistieke merites". De Groene vraagt zich, ter gelegenheid van de „Roze Week", af of het weer tijd wordt voor een „anti-hete- ro"-offensief. Homo's en les biennes discussiëren daar in het blad over. In elk geval constateert De Groene dat „zieligheid" uit is. De Rotterdamse dichter Ju les Deelder prijkt in een idi oot aandoende, maar karak teristieke pose op de cover van de Haagse Post. „Dich ters worden geacht van de lucht te leven, of van de liefde. Ik wilde vroeger al tijd al een rijke stinkerd worden en dat tracht ik nu te combineren met mijn dichterschap", meldt hij in één van zijn shows, die van daag de dag niet voor min der dan 1500 opgevoerd worden, „al duren ze soms maar een kwartiertje. Een provocerende Deelder meldt, op de vraag of hij nou veel eigentijdse literatuur leest, dat hij is opgehouden anderen te lezen. „En ik heb niet het idee dat ik veel mis". De HP heeft een reportage over marinevrouwen. „Wordt de Koninklijke Ma rine één drijvende hoeren kast?" Nee, natuurlijk niet, is het voor de hand liggende antwoord van de meeste mannen en vrouwen die er bij betrokken zijn. Maar er zijn mensen die er heel anders over denken: „Ze liggen aan boord ook ge woon topless te zonnebaden, zegt de echtgenote van een marineman. „Open en bloot liggen ze op het onderste heli-dek", zegt een collega. „Voor iedereen te kijk. Dat moet je maar gewoon vin den. MARTIN VOORN Louise de Coligny SS, Leiden. Leiden: Ferry Asselbergs. Paul Diehl, i Mohammed. Wlm van Polanen. Leiderdorp: Marcel Bekkering, Michle maker, Roland Sjardin, Naomi Tjokjoe, in, Jaco de em Lui. t I id HAVO: Lelden: Harold Mahadew; Mk°l gram; Astrid de la Rie; Michael Siera)0 van Tol; Karin van Weertee. Leiderdorp: Berthilde de Jong; Elsbf sleegen. SC Oegitgeeit: Christine Hansen; Carolinjo' huisen; Arno Mantel. -i Roelofsrendtveen: Fred Pak. 11 Voorscholen: Karin van Dijk. d Rijnsburg: Gerry Froger. Katwijk: Cindy Imthorn. pi VWO: Leiden: Sandra Eradus 0V Leiderdorp: Erik Huybens, Daphne Kol Noordwijkerhout: Rosmarijn Lut. ?n Roeloltrendsveen: Maurice Adema. d. Op heterdaad betrapt LEIDEN Twee inbrekers uit Wassenaar zijn vannacht op he terdaad betrapt bij een inbraak in een meubelzaak aan de Hoge Rijridijk. De twee mannen wer den ontdekt door een werkne mer, die nog laat in de zaak was. De man verliet zachtjes de zaak en wilde richting politie bureau rijden, toen hij bij een snackbar op de Hoge Rijndijk twee wachtmeesters van de rijkspolitie zag. Hij waarschuw de hen. Zij seinden de Leidse politie in en het tweetal werd in de meubelzaak aangehouden. Ze hadden inmiddels deuren en kasten en de kluis opengebro- keh. Helicopter arendsoog DEN HAAG Een f copter van de Rijksp£j cirkelde gisteren, va1 ochtends vroeg tot vonds laat als een la bromvlieg boven de |J den van de Hagerw Aan de zijkant van toestel bevond zich opvallende bol, een 1j heten gyroscoop. Met instrument is het mog om vanaf zeer grote h te bewegende object© aarde te observeren e tograferen. De gezagu der kan zijn helicc desgewenst op de autg tische piloot zetten, l. deze zonder verdere delingen het gekozerr ject blijft volgen. COMPUTERS EN SYSTEMEN computersystemen Citizen 2-Kleurenprinter 98.- speciaal voor de commodore Canon T-22A298.- geluidsarme printer voor msx Kaitec 120/180/1800 v.a. 1.098.- kwaliteits matrixprinters o.a. voor ibm AVTPC 3.995.- 100% ibm comp nu incl monitor Atari 520 ST 1 995.- compleet met monitor, diskdrive en muis Bast 2D 10 stuks 79.- ook leveren wij Goldstar. TDK. 3M. Parrot. No Name. e a. Ruime sortering software voor C16/C64/MSX/Atari 600/800 XL. Computer City Theresiastraat 12 Den Haag 070-475788 Computer Center Korte Poten 23 (tussen Plein en Herengracht) 070-654585 VITEX stunt. Atari ST-512 KB - inkl. startkabel voor t.v.- Tos/Gem/Loop/Basic. Nu met gratis disc-drive 360 KB 1189,-. Compleet met mo nitor Z/W en muis 207§,- inkl. btw. Voor meer informa tie Vitex Computers, officieel Atari-dealer. Herengracht 50a, Den Haag. 2 min. van C.S. Tel. 070-648733. Gebr. P.C.. IBM Comp. F512 k, 2x 360 k. monitor, nog met fa- brieksgar.. 3200.-. Postbus 96874. 2509 JG Den Haag. U bent gewaarschuwd voor eendagsvliegen. Onze jarenlange ervaring is niet te betalen. U kunt echter gratis van onze adviezen gebruik maken voor verbouwing, onder houd. timmerwerk, badkamers enz. Bel voor dit gratis advies. Frebouw Tel. 071-761059 BROMFIETSEN EN RIJWIELEN 1000 fietsen Diverse inruilfietsen en brom fietsen met 3 mnd. garantie in voorraad bij Theo's tweewielershop Losplaatsweg 6 Noordwijk Bin nen (bij gemeentewerken). Tel. 01719-12940. TV-reparaties Tuners, versterkers, recorders, video. elek. e.a. snelle service. Tel. 071-121816. DIVERSEN Kunstgebitten-reparaties Dagel. vanaf 9 uur. Zaterdag van 10 tot 13 uur Tandtechnisch la boratorium C. van Berge Henegouwen Vronkenln. 23 - Leider dorp. Tel. 071-892777 - geen filiaal. ADVERTEREN DOETVERKOPEN I PAARDRIJLAARZEN mt. 34. cap plm. 10 jr. zweepje, 2 2-zits bankjes, bruin skai witte hoektafel. Tel. 070-839736. Gordijnen gratis gemaakt. Gordijnen gratis gemaakt. Tapijten gratis gelegd. Tapijten gratis gelegd. Mateba Voor al uw ONDERDELEN, zo als voor grasmachines, wasau tomaten, centrifuges, enz. W. P. Hartwijk, Nwe. Beestenmarkt 7- 11. Leiden, tel. 071-126627. Maar ook voor: tuinartikelen en waterpompen. GRASMAAIERS voor ieder grasveld vindt U bij de Wolf- maaier specialist v.d. Wansem Service Center Huigsloterdijk 400. Buitenkaag. Tel. 02524- 4264. Ook voor reparatie en gebruikte. A.s. woensdag org. de studiek ring van paraspychologie een lezing en demonstratie met de paragnost D. Lijsterburg. In ho tel nieuw Minerva. Boommarkt 23, Leiden. Aanvang 20.00 uur. entree 8,50. In de maanden juli en augustus op alle woensdag- en donder dagavonden onbeperkt gefi leerde SCHOL eten met een lekkere salade, pittige cocktail- saus en knapperige frietjes.... Zoveel u maar wilt.... voor maar 19,95 per persoon. Restau rant Kaagzicht. Huigsloterdijk 390. Buitenkaag. Tel. 02524- 4278. Nette studente vraagt per 1 aug. WOONRUIMTE met keu ken. gebr. douche, liefst cen trum Leiden. A. Breukel, Beemdsestr 1a. 4011 BV Zoe ten. Na 17.00 uur tel. 03448- 1609. Frangaise 17 jr. 1e jaars stud. Frans. zkt. INWONING in Ned. gezin. Lelden, tegen redelijke vergoeding. Erica Gerretsen. Taden. F22100 Dinan-France. Studente uit Luxemburg zoekt KAMER met eigen bad/douche en kookgel. Tel. 010-4815119. 1e |rs. rechtenstudente zkt. KA MER per 1 aug. Liefst centr. Lei den. Tel. 05780-16905. Ouders zoeken KAMER in cen trum Leiden vanaf november, voor 1e jaars student, meisje, 17 jaar. Fam. Meylink, tel. 01814-2277. M.B.O.-leerlinge zoekt met gro te spoed KAMER. Tel. 055- 554330. 1e jrs. studente zoekt KAMER in Leiden of directe omg., tot 300,-. Tel. 03405-64121. I AUTOMARKT Te koop aangeboden: Cl- TROËN Dyane, 1978. In goede staat. Telefoon: 02522-11401 Te koop: OPEL Kadett Special 12 S. 1986. km.stand 13.000. Wegens aanschaf camper. Prijs 16.000.-. Tel 01719-16195. Te koop aangeboden. GOLF C diesel eind '81 met 5 versnellin gen. veel extra's. Vraagprijs 11.000.-. A. J. v/d Zwet, v/d Bijlstraat 12. Roelofarendsveen. Tel.01713-2042. Citroen Visa Super E duurste uitvoering. Bijna 1982, 55.000 km. metallic blauw. 1e eig.. beslist perfect, pr. 5250, Onderhouden. Tel. 070- 977417. Te koop van particulier Datsun 280 ZX Turbo als nieuw, juni '83. parelmoer wit, km.st. 60.000. Prijs 30.000.-. Tel. 01742-4211 Suzuki Attosept.'84 27.000 km. radio-cass.rec., als nieuw, geen handelaren. Vaste pr 7500.-. Tel. 070-941374. if 5 jaar nieuwbouw kinderboerderij Ter gelegenheid van dit feit organiseert de kinderboerderij in de Merenwijk tal van akti- viteiten op: zondag 29 juni van 12.00 tot 17.00 uur - Er worden zowel op het erf als in de stal oude landbouwgereedschappen tentoon gesteld. waarbij ook zoveel mogelijk uitge legd zal worden waarvoor en hoe die ge reedschappen gebruikt werden. - Met vragen over schapen, wol en wolver werking kan men ook in de stal terecht Eenvoudige technieken als kaarden en spinnen met een spintol kunnen zelf uitge probeerd worden. Ook wordt er gespon nen op het spinnewiel en is er veel te zien en te lezen op tentoonstellingspanelen Voor belangstellenden is er ook wol te koop. In het leslokaal wordt er van geitemelk kaas gemaakt; het hele kaasmaakproces duurt ongeveer 2 uur; bij alle stapjes uit dit proces kan geholpen worden; hel hele proces kan ook gevolgd worden via een diaserie, foto's en verschillende spelletjes - Eén van de stalletjes op het erf is ingericht als dia/fitmzaaltje waar de hele middag dia's en films te zien zijn die te maken hebben met bovenstaande aktiviteiten In één van de diaseries is de bouw van de boerderij te zien. van de eerste paal tot aan de opening. - Alle bezoekers kunnen meedoen aan een bouwplaten-wedstrijd. Voor 1.- is er een bouwplaat van de kinderboerderij te koop Aan het eind van de vakantie, op woens dag 6 augustus, kunnen alle gekleurde en in elkaar gezette boerderijen tentoonge steld worden Voor verschillende leeftijds groepen zijn er diverse prijzen beschik baar' - De boerderijtuin staat vandaag extra in de aandacht, want ook al is deze tuin het hele jaar te beki|ken. vandaag hoeft het niet bij kijken alleen te blijven; de vrijwilligers, die deze tuin voor het grootste deel bijhou den. zullen proberen uw vragen zoveel mogelijk te beantwoorden. Voor meer informatie kunt u bellen met de medewerkers van de afdeling natuur- en mi- 'lieuedukatie 214996. Tentoonstelling Archeo logisch bodemonderzoek In de hal van het Stadsbouwhuis. Lange- gracht 87. is vanaf 25 juni 1986 een tentoon stelling te zien. met als thema 'Eten en drin ken in de Middeleeuwen'. Aan de hand van materiaal, dat op verschillende plaatsen in Leiden werd opgegraven, wordt een beeld getoond van het huishouden in de Middel eeuwen. zoals zich dat in en rondom de keuken afspeelde. Ter illustratie van de geëxposeerde voorwerpen treft men op een begeleidend paneel tekstborden en enkele voorstellingen van 17de en 18de eeuwse schilderijen aan. De tentoonstelling, die be scheiden van opzet is. duurt tot ca. eind sep tember 1986. I MEDEDELING STADSKABEL LEIDEN De uitbreiding van het aantal televisiekanalen van 12 naar 18 is op 1 juli a.s. gereali seerd. Voorlopig worden 3 nieuwe programma's doorgegeven n.l. Europa TV. ITV/Anglia en FilmNet (abonnee tv). Het radiopakket blijft ongewijzigd. Programma Kanaal UHF/V Nederland 1 4/59 VHF Nederland 2 2 VHF Belgie BRT 1 29- UHF België BRT 2 5 VHF België RTBF 1 32- UHF TV-5/MusiC Box 34+ UHF Duitsland 1 ARD - 9 VHF Duitsland 2 ZDF 11 VHF Duitsland 3 WDR 7 VHF Engeland BBC 1 21 UHF Engeland BBC 2 24- UHF Sky Channel 26+ UHF ITV/Anglia 45- UHF Europa TV 47+ UHF FilmNet 25- UHF Nota Nieuw Beleid 1987 verkrijgbaar In het collegeprogramma voor de periode 1987 tot en met 1990 is afgesproken jaarlijks te streven naar een ruimte voor nieuwe uit gaven van 1 miljoen. Uit het onlangs vast gestelde Meerjarenbeeld 1987-1990 blijkt het voor 1987 mogelijk bij een sluitende be groting f 1 miljoen te creëren voor nieuw be leid. Het kan zijn dat het nieuw te sluiten re- geeraccoord zulke nadelige financiële gevol gen voor de gemeenten heeft dat de begro ting 1987 in een later stadium alsnog niet sluitend blijkt te zijn. In dat geval zal de reali satie van het nieuwe beleid mede afhankelijk zijn van de mogelijkheden bezuinigingen te verwezenlijken In de Nota Nieuw Beleid 1987 treft u aan op welke wijze B&W de ruimte voor nieuw beleid willen invullen De ze nota is van af maandag 30 juni verkrijg baar aan de balies van buro Voorlichting in de hal van het stadhuis en Stadsbouwhuis. Uw reactie op deze voorstellen voor nieuw beleid kunt u tot 1 september 1986 schriftelijk kenbaar maken aan B&W, ter attentie van de directie FBB, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Nadat de Inspraak- periode is afgesloten zullen B&W hun de finitieve standpunt bepalen en worden de voorstellen verwerkt in de Nota van Aan bieding, behorend bij de Begroting 1987. Vervolg asfaltering Langegracht De voorbereidende werkzaamheden voor de asfaltering van het nog resterende deel van de Langegracht naderen hun voltooiing. Zondagavond a.s zal om 10 00 uur het defi nitieve asfalteringswerk kunnen beginnen. De asfalteringswerkzaamheden gaan door tot en met dinsdagochtend 6.00 uur. Het betreft hier het deel tussen Klokpoort en Reineveststeeg. de zijde van Energiebedrijf Rijnland en Stadsbouwhuis. Verkeersafwikkeling Evenals vorige asfalteringswerken. zal ook nu een omleiding nodig zijn. Gedurende de Uitvoering zal voor de Langegracht éénrich tingsverkeer gelden. Bij de Lammermarkt wordt een éénrichtingsbord geplaatst en oranje omleidingsborden met pijlen om het verkeer te verwijzen via de alternatieve rou te. Deze ziet er als volgt uit: Lammermarkt, Nw. Beestenmarkt, Beestenmarkt, Blauw- poortsbrug, Steenstraat, Prlnsessekade, Kort Rapenburg en Breestraat. Het ver keer komend via de Hooigracht/Klok- poort kan normaal de Langegracht op. Dinsdagochtend zal de Langegracht weer normaal voor het verkeer zijn vrijgegeven. Bureau studietoelagen gesloten Het bureau studietoelagen van de Directie Onderwijs is wegens vakantie gesloten van 30 juni l/m 22 juli. Vanaf woensdag 23 juli kan men weer voor informatie terecht 's och tends tussen 9.30 en 12.30 uur op kamer 410 van het stadhuis, tel. 254308 Aanpassing huur- en koopprijsgrens De gemeente Leiden zal m.i.v 1 juli a.s. de huur- en koopprijsgrenzen hebben aange past. Voor huurwoningen ligt de grens mo menteel op 650.- (kale huur) per maand. Dit wordt per 1 juli a.s. 670,- (kale huur) N.B. deze grens is aangepast aan die van huursubsidie. Voor koopwoningen geldt thans de grens van 174.000.- (kale koop prijs). Per 1-7 a.s. zal de grens voor koopwo ningen zakken naar 172.000,-. Wijziging Precario- verordening inzake benzinestations Voor het gebruik van gemeentegrond door benzinestations wordt een vergoeding gehe ven. Dit geschiedt in enkele gevallen op ba sis van een privaatrechtelijke overeenkomst. waarbi| de huur van de gronden en het aan tal omgezette liters motorbrandstoffen in re kening worden gebracht. Voor de overige benzinestations worden rechten geheven overeenkomstig de in de Precarioverorde- ning genoemde tarieven Teneinde deze ongelijkheid op te heffen hebben Burgemeester en Wethouders (B&W) besloten de Gemeenteraad voor te stellen het aantal omgezette liters motor brandstoffen via de Precarioverordening te gaan heffen. Het voorstel tot wijziging van de precariover ordening inzake benzinestations ligt vanaf maandag 30 juni ter inzage bij de balies van buro Voorlichting in het stadhuis en het stadsbouwhuis Reacties kunnen tot 1 september 1986 schriftelijk worden inge diend aan B&W, ter attentie van de directie FBB. Postbus 9100. 2300 PC Leiden Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50. lid 8. van de Woningwet: Breestraat 85/Langebrug, verbouw t.b.v. winkels en woningen Korevaarstraat/Klaverbladcomplex, ver bouw t.b.v. winkels en bovenwoningen (Tevens i.v.m. vezoek voor een hogere geluidsbelasting dan 50 dB(A) evenwel met meer dan 65 (dB(A) vlg. de art. 92 t/. 97 van de wet Geluidhinder Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 30 juni 1986 gedurende veertien da gen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12 00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis. Lan gegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden. Postbus 9100. 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht Daarbi| krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Milieu Hinderwet Verzoek Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichting: 1 Gooimeerlaan ongdoe-het-zelf-zaak (Goedhart Bouwmarkt b.v.) Verleende vergunning Op 27 juni 1986 is vergunning verleend voor de volgende inrichting: 2. Rapenburg 68. 70-74, rijksherbarium (Rijksuniversiteit Leiden) Inzage van stukken De onder 1 en 2 genoemde verzoek en ver leende vergunning liggen ter inzage: a gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouwhuis. Langegracht 72. elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b tot 27 juli 1986 in het Informatiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal van het stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 16.45 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Bezwaren - Beroep bij de Kroon Tot 27 juli 1986 kunt u m.b.t. de onder 1 genoemde verzoek gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethou ders indienen. Op 15 juli 1986 kunt u mon deling bezwaren indienen tijdens een open bare zitting in kamer 230 van het Stads bouwhuis te houden om: 14.00 uur. Wie bezwaren heelt ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Tegen het verlenen van de onder 2 genoem de vergunning kan tot 27 juli 1986 beroep bij de Kroon worden ingesteld door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - de betrokken adviseurs - iedereen die schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingediend tegen het ver zoek en/of ontwerp-vergunning - iedereen die aantoont dat hij/zij redelijker wijs met m staat is geweest schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen tegen het verzoek en/ol ontwerp-vergunning. De vergunningen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State. Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De ver gunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis ka mer 012. tel. 254437. Lozingsverordening Riolering Verleende vergunning Op 16 juni 1986 is conform de Lozingsveror dening riolering de volgende vergunning ver leend voor lozing van bednjfsafvalwater op de gemeente riolering voor Het Rijksmu seum van Oudheden in de percelen Rapen burg 26-28 en Papengracht 25. 27, 29. 30. 32 en 34. Een ieder die door verlening van deze ver gunning rechtstreeks in zijn belang is getrof fen. kan gedurende 30 dagen na 27 juni 1986 in beroep gaan bij de gemeenteraad. Het beroep moet gemotiveerd en onderte kend worden ingediend. De vergunning met bijlagen ligt ter inzage bij de Directie Milieu in kamer 012 van hel Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Voof na dere inlichtingen kan gebeld worden met ge noemde Directie. Telefoon (071J-254614. VWGoll VW Camper bj. eind 1 pr. 6750.-. Tel, 070-24611' VW Passat Diesel X Fiat Uno 55 S naar, garagegestald. 12.750.-. Tel. 070-838É 18.00 uur en in het weekJ Ford Escort 1.3 LI Ford Taunus Comb FORD Fiesta, rood. 6-'7 nieuw. Schlegelstr. 162| 070-991973 Honda Accord 3-deurs I Honda Quintet mei 'I bwjr. '82. v. part., als 9950.-. Tel 070-259502. Wegens omst.hed. te I z.g.a.nw. 2-deurs groen. bj. okt. '83. k 32.000 14.600.-. Tel. 0I- 3825 tussen 18.00 en 20.0^ Geen handelaren. Peugeot 404,1973 j PEUGEOT 304 Cabriolet in orde. APK gekeurd, ech» plaatje, vr.pr. 6950,-. Tel.i 514259. tets voor liefhebber, goedd Rover 3500 5-bak j lichtmet. velgen, bjr méj plm. 130.000 km. koop 5000.-. Tel. 070-652358.,] I AUTO'S T/M 3500 CITROËN 2 CV 6. bj. t 62.000 km. 3500.-. 01740-31160.j Te koop: 4 aluminium VElj met banden, z.g.a.nw.. i Alfa Romeo Alfetta. Delftsestraatweg 150, gauw. Tel. 015-622509. Te koop voor liefhebbert mooie OPEL Ascona 1.6 St eind '76 (nw. model). mel| relli velgen en brede bat Beslist schadevrij, 1e lak. ff 100% in orde, i.st.v.nw. r f 1450.-. Tel. 070-4649361 Te koop: ALFA Romeo 2.0. LPG. goed onderhoti 3500,-. Tel. na 18.00 uur.i 564944. OPEL Kadett Combi, OPEL Rekord 19N. bj'78., goedgek.. 2250.-. Tel. 01 13054. SIMCA Matra Bagheera. zien is ko|jen! Geh. gerevis Vr.pr. 4650,-. Tel. 932758. PLAATS EENS EEN KLEINTJI

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10