Ik krijg straks mijn dus werd hettijdvoor 'neigenPrivé-rekening. ÏENNS CIRCUIT „Je moet de sfeer kunnen aanvoelen" Martijn Krans: tracteert Hans Tönjann op nederlaag KAAG WEEK COMBINATIE VAN ZEILEN EN FEESTEN ABN Bank Wil SPORT fieidaeSou/KUtl DONDERDAG 26 JUNI 1986 PAGI LEIDSCHENDAM Za terdagochtend start de 66ste Kaagweek. Het zeil- programma wordt geo pend door de tien Regen bogen van Holland en Friesland, die om half tien van start gaan voor de eerste van vijf wed strijden. Verwacht wordt dat dit onderdeel ook dit jaar weer het meeste pu bliek zal trekken, al is de spanning de laatste jaren enigszins uit dit evene ment verdwenen nu Hol land steeds makkelijker de overwinning binnen haalt. Het is echter niet om die reden dat de heer W.F. de Vreeze, voorzit ter van de wedstrijdlei ding, hoopt dat het pu bliek ook in ruime mate de wedstrijden van ande re klassen bezoekt: „De Kaagweek wordt mijns inziens te nadrukkelijk geassocieerd met Hol landFriesland. Uiter aard is dat een schitte rend gezicht, zoals die teams van vijf elkaar de loef proberen af te ste ken. Maar er is veel meer; ook Pluizen en Ca detten zorgen voor een schitterend kijkspel. En: niet alleen op zeilgebied is er van alles te doen. Wij spreken niet voor niets van een 'natte' en een 'droge' Kaagweek. Want dat is kenmerkend voor het gebeuren: het is een combinatie van zeilen en feesten. Wie die sfeer aanvoelt, beleeft het meeste plezier". Zeilen en feesten. De Vreeze kijkt er halsreikend naar uit. De heer W.F. de Vreeze op zijn eigen zeilboot: „De Kaagweek is meer dan Holland Friesland". zoals hij nu ook al weet dat hij na zes „slopende dagen" blij zal zijn als het is afgelopen en hij met zijn Friendship kan gaan varen. Rustig, want daar is in De Kaagweek geen spra ke van. De drukte begint vrij dag 's avonds al met de ont vangst van de meeste zeilers en het 'Herendmer'. Een di ner van zo'n 50 „zeilnotabe- len" en burgerlijke autoritei ten. „Vroeger waren dat al leen maar heren", licht de Vreeze de benaming toe. „Maar tegenwoordig zijn er natuurlijk genoeg vrouwen bij betrokken en die eten gewoon mee". Après sail Dat het feesten een voorname plaats inneemt, mag blijken uit alle activiteiten die De Kaag ontplooit om het pu bliek en de zeilers buiten de wedstrijden te vermaken. De Vreeze: „Op de Kaag zijn er in de Kaagsocièteit en directe omgeving verschillende ruim tes, waar allerlei soorten mu ziek zijn te beluisteren; in Het Paviljoen, een grote tent, ko men show-orkesten, een di- xieland-band en een disco voor de jeugd. In de Sociëteit kunnen mensen terecht die in een wat rustiger omgeving met elkaar willen praten". Voordat „het" dagelijkse feest begint, ontmoeten zeilers en publiek elkaar tijdens de „après sail", het borrel-uur dat aan het avond-eten vooraf gaat. „Beslist geen vijfgangen diner", aldus De Vreeze, „maar een éénpans maaltijd. Dat kenmerkt de zeilsfeer; geen cocktailjurken en hoge hakken, maar spijkerbroeken en bootschoenen". Na de prijsuitreiking, om half negen in Het Paviljoen, stort men zich in het feestgewoel. De laatste jaren niet alleen op De Kaag, maar ook in Warmond. De Vreeze, vroeger burgmees ter van die plaats en nu zete lend in Leidschendam, herin nert zich nog de tijd dat er „totaal geen contact was tus sen De Kaag en Warmond". „Maar tot mijn grote vreugde is de situatie nu andersom. Er is sprake van nauw overleg; we stemmen de programma's op elkaar af. Zo kunnen toe schouwers vanuit Warmond met een rondvaartboot mee, waarop hen uitleg wordt ge geven over de wedstrijden. Veel mensen zijn immers leek op dat gebied. Ze weten wei nig of niets van tactiek". De komst van het onlangs geo pende recreatie-eiland Kou- denhoorn heeft eveneens bij gedragen aan het verbeterde contact tussen beide plaatsen: toeschouwers kunnen vanaf dit eiland de wedstrijden op 't Joppe volgen; het evenement is dichter bij huis gekomen. Apotheose Het publiek kan de wedstrij den niet alleen vanuit de rondvaartboten van nabij meemaken. Het is toegestaan dat mensen met hun eigen boot het water opvaren en er gens langs het parcours voor anker gaan. „Het is zelfs zo, dat wij niemand kunnen ver bieden zich tussen de wed strijd boten te begeven", weet De Vreeze. „Gelukkig komt dit eigenlijk nooit voor. Wa tersporters doen er alles aan om de wedstrijd ruim baan te geven". „Wel is het zo, dat er geen andere wedstrijden op hetzelfde moment mogen worden gehouden. Daarvoor heeft de gemeente Warmond ons speciaal een vergunning verstrekt". Zoals gezegd komen boten van allerlei pluimage aan bod; van Optimist tot Regenboog. Vorig jaar waren de Draken de grootste boten. Dit jaar ontbreken zij op het program ma omdat zij in de Kieler Wo- che varen. Nieuw is de komst van de Mini Twaalfmeters. Boten waarin leden van De Kaag zaterdag en zondag het clubkampioenschap zullen be twisten. Aansluitend op de tweede manche worden zon dagmiddag drie manches in deze boten gevaren-door an dere zeilers. De beste drie gaan over naar de landelijke finale in augustus. De Twaalf- meters zijn niet de enige klei ne boten die zondag aan bod komen. De Vreeze: „De zon dag is een afwijkende dag met ontspanningswedstrijden. In dat kader wordt er ook single (ADVERTENTIE) Straks is het zover. Als je 18 jaar of ouder bent krijgje als je nog op school zit of studeert elke maandje eigen studiegeld. Dat is het gevolg van de nieuwe Wet Studiefinanciering Je wordt daardoor plotseling 'n stuk zelfstandiger. Je gaat bij voorbeeldje eigen geldzaken regelen. Als je dat goed wilt doen, open je meteen een ABN Privé-rekening Daar wordt je studiegeld dan elke maand automatisch op gestort J e kunt altijd met je ABN Bankpas contant geld opnemen of door een over schrijving je betalingen doen. Dat kostje niets. Ook de bankpas niet. Je krijgt boven dien een handige map en rekeningoverzichten, waarop je steeds precies kunt zien watje ontvangen en betaald hebt. Loop meteen bij een ABN- kantoor in de buurt binnen en maak 't even in orde. handed gezeild en is er een lange afstandswedstrijd met twee stempelplaatsen. Dan moet je echt uit de boot, en door het water naar de wal lopen, onder andere bij Kou- denhoorn. We sluiten de dag af met een nachtwedstrijd, die rond een uur finisht. De Vreeze. reeds jarenlang actief bij De Kaag en sinds vorig jaar voorzitter van die vereniging, ziet het evene ment met vertrouwen tege moet. Slechts op één factor kunnen hij en zijn vaste staf van zo'n 50 mensen geen in vloed uitoefenen: het weer. „Het mooiste is een noord oosten wuid. Dan kan er ge start woraen bij de starttoren; voor de ogen van het publiek. Vorig jaar is dat niet één dag gebeurd...". „Los daarvan hoop je natuurlijk vooral op droog, zonnig weer. Je kunt altijd rekenen op een vaste groep toeschouwers, maar de dagjesmensen blijven weg bij regen. Dat zou zonde zijn, want de Kaagweek is in deze regio de apotheose op wed- strijdgebied". PIETER EVELEIN Wil 's kracht ligt in haar wilskracht. Zij is één van die jonge vrouwen in het da mesenkelspel B uit die be faamde lichting 1968 tot en met 1970, die heden en in de nabije toekomst het niveau van het Leidse tennis zullen bepalen, en het een eigen gezicht geven. Wilskracht is een van die pijlers, waarop je moet steunen om districts kampioene te worden. Het mentale gedeelte is één van de drie AI's uit de begelei dingssfeer. Het overeind blijven onder pressie, tegen slagen snel overwinnen, meteen weer aan het vol gende puntfjedenken, be paalt zeker bij de districts of je de enige kampioene wordt en niet één van de vele ver liezers. Wil uit Katwijk had die wil om te winnen, gooide maandag op 3-3 in de tiebre ak keurig de ballen met een hoge topspin naar de achter lijn, en zag ook haar oppo- nente de spanning slecht verwerken met twee dubbe le fouten op eén rij. Het is een veel (voor)komend (voor)beeld. Wil is nog een echte Hollan der ook. Haar plaatsgenoten bevolken thans de Noordzee voor de haringvangst, om ze vervolgens als verse, nieuwe haring op Unicum aan de vrouw te brengen. Heeft U trouwens de nieuwe haring al geproefd bij het perma nente haringstandje op het park langs de spoorlijn? Een delicatesse! Wil bleek een zelfde delicatesse op en voor Unicum, ze promoveerde met het Tweede naar de overgangsklasse A. Wil heeft de wil om hogerop te komen, maar liet de Katte kers verdrietig achter. En, Wil stimuleert haar mede spelers uit haar jeugd lich ting. Tenminste één van de mannen uit haar leeftijds groep is nu al bezig aan een opmerkelijk seizoen. Ik zal verder geen namen noemen. Wil is er natuurlijk ook bij haar leeftijdsgenoten. Bij Irma zie je de componenten vechtlust, doorzettingsver mogen, concentratie, het steeds opnieuw er tegen aan gaan. terugkeren. Of je nu van Seeters heet of van den Oudenrijn, bij Irma, is men tale kracht aanwezig. Woensdag was dat weer eens goed zichtbaar. Wil maakte het Margot van Overloop bijzonder lastig, 6-3, 3-6^ en Irma van Seeters f tegen Margot van de ff" met 6-3, 7-6 overeind. Ai re Irma kwam niet in a zus Margo kwam echte, aktie in het dubbelspel. den de Oudenrijnen Leidse gaan verlaten?L roddels over wie gaat en blijft steken alweer de op. Mentale begeleiding, ze als je bezig bent in het v strijdtennis, dan wel op bent naar het toptenni\ een niet meer weg te ken facet in de sport, mer, maar de meeste spt maar vooral speelsters gt zich niet de tijd en de rui dit onderdeel van de spo) onderzoeken, laat staan te laten begeleiden. Beg pen als concentratie, inca ren, relativeren bij zo succes als nederlaag, moeten in aanleg aanwi zijn, maar zijn verder 4 te leren. Je moet er alsj' Ier of speelster natuuil wel voor open staan. En! Je moet moet natuuig de juiste begeleider wefejj vinden. Ik zou voorop w| stellen, dat een goede rer tussen die begeleider en1 speler of speelster vo<f dient te staan, en vervolg pas of die begeleider we* lijk alles van tennis w En, als het er niet in zit zelfs de beste begeleh niets doen. Voormalig L speler Eric Wilborts ha£ eens de krantenkoppen i, zijn uitspraak: "Als het A gaat heb je aan je moeder coach genoeg, maar als l, slecht gaat Voor mij blijft haar w kracht Wil's kracht! PETER KLF LEIDEN Hans Tön- jann, de als papieren nummer drie aan de Leidse Districtskampi oenschappen tennis be gonnen Leiderdorper, zal zijn in 1985 verover de titel niet prolonge ren. De in Rotterdam studerende Tönjann werd al in de tweede ronde van het Bl-toer- nooi op een nederlaag getracteerd. Martijn Krans, zelf nog B2-spe- ler, overleefde in de tweede set van zijn tref fen met Tönjann vier matchpoints op rij (Krans stond met 2-6 achter in de tiebreak: „Toen was ik al met m'n nederlaag bezig") om vervolgens na de twee de, ook de derde set op zijn naam te schrijven: 4- 6, 7-6, 7-5. De overwinning op clubge noot Tönjann wordt door Krans in Alphen nog ruim geklopt door de twee voudig districtskampioen als een doorbraak ervaren. „Je kijkt tegen die jongens op. Als je dan een keer wint, ben je weer een stuk ver der". Marcel Vink zal waarschijn lijk de volgende tegenstan der zijn van de afgelopen seizoen voor Unicum 2 com petitie spelende Krans. „Als mijn servicereturn loopt, ben ik niet kansloos tegen Mar ceel. Maar moeilijk wordt het 'natuurlijk wel". Ook bij de Bl-dames een verrassing van de bovenste plank. Niet Tine Langeveld, maar B2-speelster Madelein Damen gaat immers met Margot van Overloop uitma ken wie het zondag in de fi nale tegen favoriete Jacque line van Wijk zal opnemen. De naar de Overgangsklasse B gepromoveerde speelster van Nieuw Vennep liet zich gisteravond in de eerste set nog van de baan tikken door de geroutineerde Alphense (2-6), maar besloot daarna van tactiek te veranderen. Die veel agressievere speel wijze, waarbij Damen de ballen wél zeer regelmatig cross de baan uitjoeg, sor teerde effect. De tweede set werd met 6-2 gewonnen, ter wijl Damen het derde deel na drie wedstrijdpunten te hebben gemist met 6-4 op haar naam schreef. In B2 is het toernooi overigens wel al afgelopen voor Madelein Damen. C-topper Carola Geerlings was haar eerder op de dag al de baas geweest. MADELEIN DAMEN VERRAST TINE LANGEVELD i I 99 99 Uitslagen HEB1: Stephan Faas - René van der Wilk 6-2, 7-6; Freek van der Capellen - Thomas Koemans 6-0, 6-2; Kees Heemskerk - Joost van Leeuwen 6-1, 6-4; Martijn Krans - Hans Tönjann 4-6. 7-6, 7-5. HEB2; Martijn Krans - Marcel Lolling 6- 3. 6-3; Marco Visser - Waldo Jan sen 6-2, 6-3 HDB: Robert van Splunter/Thomas Koemans - Mi chael van den Berg/Rien Booy 4-6, 6-4, 6-3. DEB1: Jacqueline van Wijk - Carla Quak 6-0, 6-1; Made lein Damen - Tine Langeveld 2-6, 6-2, 6-4; Margot van Overloop - Wil den Hollander 3-6, 6-3, 6-4. DDB: Annemarie en Jeanine Jün- ger - Maureen Meijer/Eline Gre- vink 7-6, 6-3. DEB2: Wil den Hol lander - Marguérite Patiwael 6-1, 5-7, 6-0; Irma van Seeters - Margot van den Haak 6-3, 7-6; Carola Geerlings - Madelein Damen 7-6, 6-3. HEC1: Mark Post - Jan Baan 7-6, 3-6, 7-5; Hans van Bijsterveldt - Loek Verhees 7-5, 6-0; Matthijs Glastra - Marcel van Paridon 7-5. 6-7, 6-3; Onno van Paridon - John van Overloop 6-2, 6-1; Marius Pie- ters - Marcel van Gaaien 6-1, 6-2. HEC2: Erik Bakker - Leo Zwart 6- 3, 6-2; Karei Vlekke - Nico Doffer- hof 6-4, 6-2, Ruud van der Voort - A. Saïdi 6-0, 6-1; Jacco Schoonen- wolf - Remco Outshoorn 6-2, 6-1. DEC1: Fleur Meijer - Margot van den Haak 6-3, 6-4. DEC2: Maaike Tromp - Marieke Halenbeek 6-1, 6-3; Tilly van Overloop - Sandra Smit 7-6. 7-5. HDC: Jan Pieter Hop/Marcel van Paridon - Erik en Marco Kip 7-5. 6-3. DDC: Carola Geerlings/Fleur Meijer - Maryse Leunissen/Trees van der Voort 6- 2. 6-2. GDC: Ingrid Chaudron/E- rik Kip - N. Honsbeek/J. van Hensbergen 6-4, 6-2. HED: Tim Bavelaar - Heemskerk 6-0, Guus Stigter - Jelle Rinzema 6-2; Remco Outshoorn - Paul selink 6-2, 6-3; Jan-Pieter f wijk - Johan Draulans 6-2, 6-2; trick Laan - Jan-Pieter Hart 6-3, 6-4, E. Warmerdam - P Guyt 7-5, 6-3; Mare Prins - M Jan Drok 7-5, 4-6, 6-4; J.W Vries - P. Halenbeek 6-3, Maarten Kallenberg - Michiel rends 6-1, 6-4 DED; Saskia Pa - Francoise Velzel 6-4, 6-1, Arji de Vos - M. Uiterwijk 6-3, Audrey Bonnet - Mant Engel 6-0; Marieke Halenbeek - Au Bonnet 6-3, 6-1; Nicolien van Voort - Kiek Meijer 6-2, 6-4; ther van der Knaap - J van Horst 6-1, 6-2; Gertie Verwen M. de Groot 6-4, 6-2 HDD: M; van de Broek/Har Walenkam 1, 6-3; Arnold Doctors van L wen/De Mooy - Schilperi /Wouter de Vos 5-7, 6-4, 6-4; trick Laan/Remco Outshoorn Jansen/L. Radder 6-0, 6-0; C Jongmans/Erik Steegers - Mii Berends/O. Heymerink 6-1, Marc van der Schoor/Luc Wijk - Jeroen Désar/M. de Ro< 1, 6-2; De Leur/De Leur - F /Fasel 6-2, 6-2 HEV1: John E haus - F. Bouman 6-3, 6-3. Hl Piet van Duivenvoorde - M; Kallenberg 6-3, 6-3. DEV2: Ma Liefbroer - S Huiskamp 6-2, DDV: Notly Bennink/Lieske der Laan - Dons Knott/lnge Zuuren 6-2, 3-6, 6-2.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 8