Maradona kegelt België omver Blunder Bats brengt Westduitsers verder DUBBELE KATER VOOR MEXICANEN EeidaeGourcwit Frankrijk diep teleurgesteld Duitse fans luidruchtig de straat op DONDERDAG 26 JUNI 1986 PAGINA 7 UNDIAL '86 interne tv-circuit in stadion van PSV als 51en tegen voetbalvan- s me, trekt ook in \ieo de aandacht. Phi- 1heeft diverse topoffici- iaarmee vertrouwd ge- ikt. Via een dikke bro- Daarin staat te 7e- l<ho\dat al in diverse sta- ïgnfs van Europa hetzelf- ,rQQsysteem wordt toege- >r/j ^at 's on<^er andere geval in de stadions nn9' Milaan, Anderlecht, le 9Wc7i Town, Norwich r, Watford, Feyenoord, Den Haag en Ajax. ^horsing WJAlgerijnse voetbalbond ft een aantal spelers uit yje Jroep die deel heeft ge- ie^en aan de wereldtitel- ;ND«y. geschorst. De voet- -90(jprs hebben zich vol- 5 een communique bij =3toernooi niet gehouden SSIM de elementaire regels -*ff| sportiviteit en morele rden. Verdere details r de achtergronden i de maatregel wilde de j Srfniet verschaffen. Via Af communique liet de '-■»\rijnse voetbalbond tj weten dat de spelers zich misdragen zouden J' ben waarschijnlijk niet ~tr voor selectie in aan- \king komen. Ihuldig Saddam Hussein, ■te zoon van de Irake- iresident Saddam Hus- tevens voorzitter de voetbalbond in zijn heeft iedereen en al le schuld gegeven van t{vroegtijdige uitschake- van zijn land. Door Èerlagen tegen Mexico België (1-2) en Para- Wjy (0-1) kon Irak al snel Ir naar huis. Dit zinde i isein junior absoluut t. De hoofdschuldige ,-jr het falen van zijn ^t'ëg was al snel gevon- de Braziliaanse I' Idscoach Evaristo de pflredo. De andere facto- die tot de vroege uit- \keling hadden geleid n het falen van de 'idsrechters in alle de Irakesen. Als aan Hussein ligt, en doet het waarschijn- speelt de ploeg in de komst een ander soort ft bal. De voorzitter tft namelijk aangekon- d dat er wordt overge- \akeld van de Brazili- Ise naar de Westduitse l ooi muur spa bedragen, die betaald Aifeten worden voor een prtje voor de finale in \xico, bereiken astrono- iSfche hoogten. Volgens Mexicaanse dagblad y estion moeten voetbal- v {hebbers bereid zijn or de betere plaatsen in Azteken-stadion in :ico-Stad zo'n 800 gul- te tellen. Voor de idere goede zetels gel- nog steeds aanzienlij- rijzen: van 280 tot 670 ïden. Voor wie zoveel }d niet wil of kan beta- bestaat ook nog de gelijkheid de strijd om derde plaats, in Puebla, 'aan bekijken. Dat kost, ten de reis, voor de be- [e plaatsen „slechts" 350 Wen. De minst goede fkken op de tribunes 3 n voor 220 gulden van |J hand. iobson ^)'an jerdi ft al •an Robson, de aan- der van het Engelse 'tal en Manchester Uni- i. gaat morgen in een j (ken hu is in Manchester \der het mes. De mid- 16nvelder verdraaide in yfinterrey tegen Marokko W de vierde keer een Ijl"houder, waarna het toer- in Mexico voor hem 'lorbij was. In overleg een chirurg besloot hij ■h te laten opereren. De ns is daardoor aan wezig, ,Qjf hij het begin van de tygelse voetbalcompetitie augustus moet missen. r %radona stijgt «KICO-STAD Diego Ma- 'yna is met zijn twee tref- |y tegen België gestegen op bpscorerslijst. De Argentijn at zijn produktie naar vijf unten opgevoerd. De ineker (Eng) 6, Vlaradona (Arg), Careca i) en Butragueno (Spa) 5, 'tobelli (Ita), Belanov (Sov) -£lkjaer-Larsen (Den) 4, ialdano (Arg), Jesper Olsen 4>) 3- Van onze correspondent Bob van Huët PARIJS Geen samba's, optochten en claxonades in Parijs en de andere Franse steden. De uitschakeling van de favoriet voor de finale van zondag is in Frankrijk hard aangekomen. Vooral het missen van de „revanche van Sevilla" heeft velen hier een bit ter gevoel gegeven. De Franse kran ten weerspiegelden de teleurstelling vanochtend op hun voorpagina's. „C'est fini", zo opende Le Quotidien. „Kaputt", schreef Le Matin, terwijl de communistische Humanité het op een „Grosse deception" (grote teleurstel ling) hield. Alle kranten constateren dat de geschiedenis zich heeft her haald. Net als tijdens het vorige we reldkampioenschap in Spanje is Frankrijk in de halve finale geëlimi neerd door West-Duitsland. Voor Li- bération was de uitschakeling van gis teren echter minder dramatisch dan in 1982 toen „Les Bleus" duidelijk de betere ploeg hadden. De Westduitsers hebben volgens de krant met meer realisme gespeeld dan de Fransen. De sportkrant L'Equipe zette een groot „Adios muchachos" op de voorpagina. De veteranen Giresse, Tigana, Bossis en Rocheteau zullen nooit meer een wereldtitel kunnen halen. Zij zetten een punt achter hun carrière in het Franse elftal. Zowel president Mitter rand als premier Chirac hebben ge probeerd de Franse bondscoach Mi chel met een telegram te troosten. Beiden prezen de moed en kwaliteit van de Franse spelers. (Van onze correspondent Rink Drost) BONN - Mocht de Duitse voetbalploeg het in de finale niet halen, dan heb ben de fans toch in elk geval hun feestje gehad. In de grote steden trok ken de voetbalenthousiasten gister avond na de overwinning van de „Mannschaft" op Frankrijk massaal de straten op. Op pleinen werd gehost en gezongen, karavanen auto's draai den toeterend rondjes, de drank vloei de overvloedig en hier en daar knalde vuurwerk. Onder meer in Keulen, de „thuishaven" van doelman Harald of wel Toni Schumacher, dook menige oververhitte feestvierder in een fon tein. t Vergeten was alle kritiek die vorige week nog werd gespuid na het mise rabele Duitse spel in de voorronde en tegen Marokko in de achtste finale. Niemand sprak nog van puur geluk, zoals na de vorige wedstrijd toen dank zij het ingrijpen van doelman Schu macher bij het elf-meterschieten de Mannschaft verder mocht naar de halve finale. Algemeen waren de fans van mening dat de Duitse zege dik verdiend was. Menigeen bleek de woorden van het eerste - na de oorlog niet meer offi cieel gezongen - couplet van het Deutschlandlied (Deutschland Deutschland uber Alles) aanmerkelijk beter te kennen dan die van het der de, dat tegenwoordig het officiële volkslied is. Nederlaag werkt ontnuchterend ANTWERPEN/BRUSSEL De nederlaag van het Belgische voet balelftal tegen Argentinië heeft een einde gemaakt aan de roes, waarin thuis gebleven supporters de afgelopen twee weken hebben verkeerd. Hoewel het verlies van de Rode Duivels ontnuchterend moet hebben gewerkt, kwam het in Antwerpen voor de eerste keer sinds het begin van het WK tot ernstige incidenten. Enkele jonge ren die wat te diep in het glas hadden gekeken en in hun uitbun digheid op het Brabo-standbeeld waren geklauterd werden er door de politie afgehaald. Deze schermutselingen ontaardden in vecht partijen, die er de politie toe noopten de hulp in te roepen van de Rijkswacht. Acht agenten raakte licht gewond. Enkele ordeverstoorders wer den opgepakt. In het stadhuis van Antwerpen sneuvelden enkele ruiten en er werd schade aangericht aan de inboedel van café's. In Brussel kwamen na de wedstrijd vooral jonge mensen samen op de Grote Markt. Heel wat café's hadden trouwens tijdig hun deu ren gesloten. Omstreeks drie uur, toen er nog wat dronken geest- driftigen overbleven, deed de politie haar intrede. Dit gebeurde zonder incidenten en het plein werd snel ontruimd. MEXICO STAD Het wereldkampioenschap voetbal in Mexico krijgt toch de ter plekke gelief de Zuidamerikaans/Euro pese finale. Waar de Westduitsers de favoriete Fransen voor een verras sing konden plaatsen, daarin slaagde België te gen Argentinië tenslotte niet. Eén helft kon bonds coach Guy Thijs tevreden zijn. Twee briljante acties van Diego Maradona ver stoorden zijn droom en die van een heel volk. België werd door één man omver gekegeld. Voor aanvang werd het al zinloos geacht een of meerdere spelers op te offeren en te belas ten met zijn speciale be waking. Die gedachten- gang was juist. Ironisch genoeg beging Mara dona, zelf vaak het slachtoffer van onbehoorlijk spel, al na luttele seconden de eerste overtreding. De superster van de Mundial zorgde overigens ook voor het eerste gevaar in het door Pfaff bewaakte doel gebied. Zijn voorzet van links kon door de opgekomen ver dediger Brown met het hoofd niet voldoende vaart worden meegegeven. Ook de volgende acties, waarbij voor de Belgen attentie was geboden, kwamen op naam van Maradona. De Argentijn leek zijn ploeg in de negende minuut op voor sprong te zetten. Pfaff had maar beperkt verweer op zijn harde schot, waarna Valdano Diego Maradona ziet samen met Georges Grün, Stephane Demol en Jean-Marie Pfaff de bal voor de eerste maal in het doel verdwijnen. de bal binnen liep. De tweede Argentijnse aanvaller had vol gens de Mexicaanse arbiter Marquez dat doeltreffende werk afgekeken van zijn be kende collega, al was het „handje" van Maradona duide lijker in het spel dan de „arm" van Valdano. Marquez was on- verbiddellijk en keurde de treffer af. Het gaf de Belgen moed, zeker toen de Zuidamerikaanse golf aan kracht leek in te boeten en de ideeënrijkdom op het overvolle centrum bleef ge richt. België, dat aanvankelijk geen andere keus had dan de geliefde verdedigende hou ding, kon na twintig minuten ook voor het eerst aan uitbre ken denken. Dat had zelfs tot succes kunnen leidden als grensrechter Da Silva de door gebroken Veyt, vrijgespeeld door Ceulemans, niet had te- ruggezwaaid wegens ver meend buitenspel. Het maakte de eenzame spits zo kwaad, dat het hem ook nog een waar schuwing kwam te staan. Het zelfde overkwam Valdano om minder duidelijke reden. De gele kaarten blijven echter zonder gevolgen. Verkwikkend De aanwezigheid van de Belgi sche kroonprins in de pauze in de kleedkamer werkte op Bel gië even verkwikkend. Het keurkorps van Thijs wachtte, gesterkt door het positieve re sultaat (0-0) van de eerste helft, geen opleving van de Argentijnse aanvalsdrift af, maar toonde zelf onderne mingslust. En die kwam nu net te vroeg. Even werd Mara dona uit het oog verloren en prompt was het raak. Veyt noch Renquin waren opgewas sen tegen zijn versnelling, waarna de bal knap over Pfaff heen werd getild: 1-0. Thijs re ageerde onmiddellijk. Vrije verdediger Renquin werd naar de kant gehaald ten gunste van extra spits Desmet. Hoe wel Vercauteren in de 58e mi nuut de gelijkmaker voor het intrappen had, ging de verho ging van de pressie op Pumpi- do toch ook soms zorgelijk ten koste van de defensie. Pfaff reageerde vooralsnog alert, on der meer bij een knappe po ging van Olarticoechea. Tegen Maradona bleek uitein delijk geen enkel kruid gewas sen. De vedette van Napoli en de Mundial'86 sneed in de 64e minuut in een vloeiende be weging de Belgische verdedi ging open. Tegen de slalom van de „chirurg" was niets be stand, ook Pfaff was uitge praat. De beslissing over de tweede finaleplaats was daar mee gevallen. De keren dat de Argentijnen, of zeg maar Ma radona, bij een grotere voor sprong waren, waren talrijker dan het Belgisch uitzicht op een wonder. De ploeg van Thijs kon de terugkeer in de werkelijkheid niet nog eens aan, al bleven de pogingen manmoedig. „Ik denk dat we zijn verslagen door de beste speler", zei de Belgische trainer Guy Thijs na afloop. „Als je Maradona in mijn elftal zet, speelt België in de finale". De vraag of het de bedoeling was geweest de Ar gentijnse ster zoveel ruimte te geven beantwoordde Thijs ont kennend: „Het was zeker niet mijn bedoeling dit toe te staan. We hadden in de eerste helft een dubbele dekking. Ik heb geen speler die hem alleen aankan. Toen hij in de tweede helft zijn twee goals maakte stond hij vrij, en mijn elftal re ageerde niet goed". Volgens de Belgische trainer had zijn team in de eerste helft min of meer op gelijk niveau gespeeld met de Argentijnen, totdat de eerste goal viel. „Ik wens Argentinië geluk. Ik kan niet anders zeggen dan dat we door een beter elftal zijn ver slagen. Hun overwinning was volkomen verdiend", aldus Thijs. Over de kansen van West- Duitsland in de finale zei Thijs: „De Westduitse over winning op Frankrijk was niet verwacht. De Westduitsers lie ten zien dat ze een erg goede conditie hebben, maar Mara dona is in staat in de finale het beslissende verschil aan te brengen". Argentinië - België 2-0 (0-0): 52. Ma radona 1-0, 63. Maradona 2-0. Scheidsrechter: Antonio Marquez (Mex). Toeschouwers: 50.000. Gele kaarten Veyt (Bel), Valdano (Arg). Argentinië: Pumpido; Cuciuffo, Brown, Ruggeri, Olarticoichea; Gius- ti, Batista, Burruchaga (Bochini), En rique; Maradona, Valdano. België: Pfaff; Gerets, Renquin (De- smet), Demol, Vervoort; Vercauteren, Ceulemans, Grun, Scifo; Veyt, Clae- m GUADALAJARA In Mexico is Joël Bats hoog geklommen, hij is er ook weer diep gevallen. Een voor het wereldniveau on voorstelbare blunder van de doelman was de inlei ding van de sensationale uitschakeling van Frank rijk in de halve finale van het wereldkampioenschap door West-Duitsland. De ploeg van Beckenbauer stapte via doelpunten van verdediger Brehme in de negende minuut en inval ler Voller in de slotsecon den opnieuw de eindstrijd binnen: 2-0. Frankrijk, vooral door Bats in een grandioos duel verant woordelijk voor de eliminatie van Brazilië, was zwaar favo riet tegen de Westduitsers, die meer door fortuin dan door klasse dé laatste vier hadden bereikt. De blunder van Bats in de negende minuut draaide alles om. Rechterverdediger Brehme trapte met links een vrije trap langs de muur. Bats strekte zijn vingers naar de bal in plaats van zijn vuisten. Het schot was zo hard dat de bal doorschoot en tergend lang zaam in het doel rolde. Op slag was Frankrijk het zelfvertrouwen kwijt en groei de bij de Westduitsers het ge loof in een meevaller. Dat bleek in het verdere vefloop van de wedstrijd. Vijf minuten na de blunder van Bats was zelfs een kans voor open doel niet besteed aan Bossis. De li bero had de gelijkmaker op zijn schoen na een listig door Platini verlengde vrije trap van Giresse bij een halve red ding van Schumacher. Bossis schoot ver over. Platini had Frankrijk over het dode punt heen moeten hel pen. De Europese voetballer van het jaar werd geschaduwd en hard aangepakt door Rolff en Förster. Waar de koele ver dediger werd uitgespeeld, de den de andere Duitse verdedi gers aan opsluitingstactiek. Zo werd Platini voor rust veelal naar eigen helft teruggedron gen. Toen hij na rust in de punt van de aanval ging spe len, werd hij als een modale spits weggeschaafd. Platini ontbeerde de vorm om de ster van Frankrijk tegen de West duitsers te worden, zoals hij met uitzondering van enkele briljante momenten in de eer ste wedstrijden ook niet schit terde als van hem voor het be gin van de Mundial werd ver wacht. De slag Frankrijk verloor de slag op het middenveld. De Westduit sers schopten als het ware de fameuze Franse Maginot-linie van Fernandez-Platini-Gires- se-Tigana omver. De Italiaanse scheidsrechter Agnolin liet na melijk hard spel toe. Echt grof werd het nooit, maar bij veel overtredingen wekte het toch bevreemding dat Agnolin de gele kaart op zak hield. Agno lin trok wel onmiddellijk geel toen Magath tegen hem begon te kletsen. In de laatste mi nuut kreeg ook de Fransman, Fernandez geel, die de wed strijd om de derde plaats tegen België derhalve moet missen. In de tweede helft zakte het niveau. West-Duitsland groef zich in voor het strafschopge bied en ving de steeds wanho piger wordende Fransen ver voor het strafschopgebied op en rekte tijd door via dribbles overtredingen uit te lokken. Frankrijk kreeg in de tweede helft nog een echte kans. Door een opleving van Platini kon Stopyra vrij doorlopen. De spits schoot blind. Doelman Schumacher lag al op de grond en moest lachen om het op hem afgevuurde schot. Hoe meer de tijd verstreek hoe gemakkelijker West-Duitsland de 1-0 door de tijd sleepte. Door de kleine marge in de stand bleef in Guadalajara de spanning tot de laatste minuut optimaal, al werd de kwaliteit steeds geringer. De Franse bondscoach paste halverwege de tweede helft twee paniek wissels toe. De tegenvallende Bellone en Giresse maakten plaats voor Xuereb en Ver- cruijsse, die allebei in Mexico nauwelijks waren ingezet. Het haalde niets uit. West-Duits land had intussen te veel moed geput uit het verloop van de wedstrijd volgend op de fout van Bats. mm mmmmw Doelman Joel Bats is geklopt nadat hij de bal uit een vrije trap van Andreas Brehme uit de handen heeft laten glippen. Sup< er Franz Beckenbauer, de West duitse bondscoach, noemde het duel met Frankrijk een „su perwedstrijd". Beckenbauer: „Ik was al tevreden met het bereiken van de halve finales. Dit is natuurlijk nog mooier. Ik heb er geen woorden voor. Heel West-Duitsland kan trots zijn op dit elftal. Wij hebben een andere voetbalmentaliteit dan de Fransen. Wij voetbal len niet zo mooi, maar meer doelgericht. Dat is van door slaggevende betekenis ge weest. Mijn elftal heeft zich voor de eerste keer als een hechte eenheid gemanifes teerd". Henri Michel, zijn Franse col lega, sprak van een een grote ontgoocheling. „We zullen niet snel meer zo'n goede Franse ploeg kunnen samenstellen. Mexico had de bekroning moeten worden voor een groots decennium. Door het vroege tegendoelpunt werd onze tactiek overhoop Duitsland kon vanuit de ver dediging gaan spelen. Daar waren we machteloos tegen. Het 's nachts natgeregende veld was ook een nadeel voor ons, al wil ik dat niet als ex cuus voor de uitschakeling aanvoeren. We hebben een voudig onze kans niet benut". Frankrijk - West-Duitsland 0-2 (0-1): 9. Brehme 0-1, 90. Voller 0-2. Scheidsrechter: Agnolin (Ita). Toe schouwers: 45.000. Gele kaart: Ma gath (WD1) en Fernandez (Fra). Frankrijk: Bats; Ayache, Battiston, Bossis, Amoros; Fernandez, Platini, Giresse (Vercruijsse), Tigana; Stopy ra, Bellone (Xuereb). West-Duitsland: Schumacher; Breh me, Jakobs, Förster, Eder; Rolff, Matthaus, Magath, Briegel; Rumme- nigge (Voller), Allots. MEXICO STAD De we reldtitelstrijd voetbal lijkt voor de Mexicanen een grote decep tie te worden. Nadat eerder de, door iedereen als ijdel gekwa lificeerde, hoop op een wereld titel al als een ballon uit el kaar Was geklapt, blijkt nu ook de toeristen-industrie gevoeli ge in problemen te komen. Niet de met veel bravoure aangekondigde 350.000 voet- bal- en cultuurliefhebbers brengen in juni een bezoek aan het Middenamerikaanse land, maar slechts 45.000. Ten minste, als het Mexicaanse mi nisterie van Toerisme mag worden geloofd. Dat wilde gis teren eindelijk, na wekenlang verzoeken van journalisten te hebben gekregen om informa tie, wat duidelijkheid ver schaffen. Want wat meer offi-' cieuze bronnen in Mexico-Stad houden het aantal toeristen op 30.000, en zelfs dat zou nog een ruime schatting zijn. Maar José Salazar, voorlichter van het ministerie, wilde daar niets van weten. Hij weigert ook te spreken van een teleur stelling. „De hotels in de ste den waar de wedstrijden zijn gehouden, hebben gedurende het toernooi een bezettings graad gehad van 75 tot 80 pro cent". Salazar vergeet daarb'j naar voren te brengen dat in dat percentage ook opgenomen zijn de meer dan 5000 journa listen, die de wereldtitelstrijd bezoeken en nauwelijks tijd zullen hebben gehad iets meer dan het zwarte asfalt en de groene zoden te zien. Ook de spelers, officials en assistenten werden op kosten van de orga nisatie ondergebracht in die hotels. Realistischer en dus teleurge steld is Rafael Suarez Vazguez, voorzitter van het Mexicaanse verbond van hotelbezitters. „Ongelukkig genoeg zijn de inkomsten niet zo hoog als wij wel verwacht hadden". Vooral in de steden waarin niet ge voetbald is de laatste weken, was nauwelijks iets te merken van toerisme. De voorzitter van het Amerikaanse verbond van reis-bureaus, Miguel Ro- bledo, wist ook de oorzaak van de sterk tegenvallende stroom toeristen: de hetze die er in de buitenlandse pers gevoerd is tegen Mexico. Dat de hoge kosten van de reis en het ver blijf in de hotels ook enigszins hebben meegespeeld, is "Vol gens Robledo ook wel moge lijk. Normaal Zelfs als er 45.000 buitenlan ders op het toernooi om het wereldkampioenschap zijn af gekomen, valt dat aantal nog altijd in het niet bij de norma le toeristenstroom. Jaarlijks komen er 4,4 miljoen geïnte resseerden naar het land, meest Amerikanen. Zij zorgen voor een inkomenstenbron van 4 miljard gulden. De in komsten tijdens het WK be dragen volgens Salazar 300 miljoen gulden. Officieuze bronnen houden het echter op minder dan de helft, 125 mil joen. Wat de prijzen van hotel-ka mers betreft, kan de Mexi caanse overheid voor een deel de hand in eigen boezem ste ken. Het stelde zelf de kosten per kamer vast en verhoogde daarbij soms de voor de we reldtitelstrijd geldende prijzen met 300 procent. Een twee persoonskamer in een vijf sterrenhotel kwam daardoor op ongeveer 225 gulden. De speciale aardbevings-verho- ging die de overheid oplegde aan reisbureaus, mocht door deze organisaties worden door berekend. De prijzen die buitenlandse or ganisaties vroegen voor een geheel verzorgde trip naar het toernooi, zullen ook veel kan didaten hebben weerhouden. Een WK-pakket werd soms voor 14.000 gulden aangebo den. Geïnteresseerden regel den dan liever zelf een ticket, zo'n 2000 gulden, en hotel. Eenmaal in Mexico aangeko men bleek het meestal nog wel mogelijk kaartjes voor wed strijden aan te schaffen. Toen reisorganisaties in de gaten hadden dat de pakketten niet werden verkocht, verlaagden zij hun aanbiedingen met soms 50 procent. Veel maakte het toen niet meer uit. Keizer is niet teleurgesteld MEXICO STAD De halve finales zijn gisteren aan Jan Keizer voorbij ge gaan. De Nederlandse voetbalscheidsrechter zat al in het vliegtuig. Op weg naar huis. Ook voor de fi nale of de strijd om de derde plaats kwam hij niet meer in aanmerking. Zo kon Jan Keizer zelf uitre kenen. „Het is een ijzeren wet op zo'n WK dat je geen wedstrijd krijgt van een ploeg die je eerder al bent tegengekomen. Op het moment dat ik de uit slagen van de kwartfinales hoorde, wist ik hoe mijn kansen ervoor stonden. Argentinië heb ik tegen Italië gefloten en Belgie krijg ik niet omdat ze ons, Nederlanders, vaak met Belgen vereenzelvigen. Toen minister Brinkman laatst in Texas was, werd hij toch ook als Belg aan gekondigd". Keizer accepteert de uitleg goedmoedig, is niet teleur gesteld. „Daar wordt ge woon goudeerlijk over ge sproken. Tom Wharton, die grote Schot van de scheidsrechterscommissie, heeft me dat uitvoerig uit gelegd. Wat mij betreft komf daar nog bij dat ik twee jaar geleden door de zelfde commissie ben aan gesteld voor de finale van het voetbaltoernooi op de Olympische Spelen. Dat speelt ook een rol, maar het andere is primair. Er zitten veel scheidsrechters in hetzelfde schuitje als ik. De meesten gaan een de zer dagen naar huis". „Nee, het is prachtig ge weest in Mexico", vindt Jan Keizer. „Ik heb twee finales gehad, fantastisch toch. Italië-Argentinië was vier jaar geleden de moei lijkste wedstrijd van het WK in Spanje. Ik ben er nu toch maar in geslaagd van die lastige wedstrijd hier een gewone te maken. Is daar in de eerste helft veel gebeurd, ach kom toch. Ik heb er een prach tig cijfer voor gehad. On geveer het gemiddelde van alle scheidsrechters in de eerste ronde, 8,6. In de tweede wedstrijd, Dene- marken-Spanje, heb ik van de ene rapporteur een 9 en van de andere een 10 gekregen".

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7