Connors nog niet fit Koudekerks kwartet slaat toe ■I TENNIS CIRCUIT Michael van der Berg stijgt met stip CcidócSoivuuit i Veel prominenten naar jeugdvoetbalkamp HVB Ook Gomez, Vilas en Shriver uit de strijd Kostbaar punt ADb sportprogramma SPORT WOENSDAG 25IUNI 1986PAGIN| WERELDRECORDS BIONDI EN MORALES ORLANDO De Amerikaanse zwemmers Matt Biondi en Pablo Morales hebben gisteren in Orlan do respectievelijk de wereldrecords op de 100 me ter vrije slag verbeterd en de 100 meter vlinderslag verbeterd. Bij de Amerikaanse selectiewedstrijden voor de wereldtitelstrijd had Biondi voor het sprintnummer 48,74 seconden nodig. De beste tijd op deze afstand was al in handen van de Ameri kaan. Op 6 augustus 1985 was hij bij wedstrijden in Mission Viejo 21/100e van een seconde langzamer geweest. Morales bracht de beste wereldtijd op de 100 meter vlinderslag op 52,84 seconden. Het oude record was met 53,08 in bezit van de Westduitser Michael Gross. Michael Gross heeft de eerste dag van de Westduitse zwemkampioenschappen opge fleurd met de snelste seizoentijd ter wereld op de 200 meter vrije slag. Van den Berg marsleider naar Lausanne AMSTERDAM Max van den Berg (48), ar- chitect-stedebouwkundige, zal als marsleider optreden voor Amsterdam naar Lausanne. In de Zwitserse stad wordt op 17 oktober beslist wie de Olympische Spelen van 1992 mag or- ganiserep, Hij krijgt de leiding over Amster dams presentatie in de week voorafgaande aan de verkiezing van het Internationaal Olympisch Comité. Er resten Van den Berg en de Stichting Olympische Spelen Amster dam 1992 nog een kleine vier maanden. „De eindspint is ingezet, maar er is nog veel te doen. Zo zullen wij nog nadrukkelijk aanwe zig zijn bij Sail New York, het congres van de honkbalbond, het wereldkampioenschap honkbal, het wereldkampioenschap hockey en ook bij de Euro-topconferentie in Den Haag voor de sociaal-economische aspecten". Zeven wielrensters naar Tour de Femme DEN HAAG Nationaal kampioene Heieen Hage voert de Nederlandse ploeg aan die eind volgende week van start gaat bij de derde editie van de Ronde van Frankrijk voor dames. Ook de nummers twee (Mie- ke Havik), drie (Thea van Rijnsoever) en vier (Conny Timmermans) zijn opgeno men in de ploeg. De andere rijdsters in de Tour de Fem me zijn Petra de Bruin, Mo nique de Bruin en Conny Meyer. Winst voor Van Boeckel CLERMONT FER- RAND Huub van Boeckel en Menno Oosting hebben giste ren de achtste finales bereikt van het ten nistoernooi in de Franse stad Clermont Ferrand. Van Boeckel versloeg Raoul Viver uit Ecu ador met 3-6, 7-6, 6-2. Oosting won van de Braziliaan Marcelo Hennemann: 6-1, 4-6, 6-1. DEN HAAG Het jeugdvoet balkamp van de Haagse Voetbal Bond (HVB) is organisatorisch bijna rond. Trainer Louis Krik- ke van de HVB weet zich verze kerd van de komst van de selec ties van FC Den Haag en Feye- noord. Daarnaast zullen nog vele firominenten - onder wie wel- icht bondscoach Rinus Michels - een bezoek brengen. Krikke heeft van 4 tot en met 8 augustus een tamelijk ambitieus programma in elkaar getim merd. Elk uur van de dag zullen zo n zestig talentjes van de C- en D-klasse worden beziggehouden op het recreatiecentrum Over- voorde te Rijswijk Op maandag opent Dick Advo caat de eerste training. De Haag se oefenmeesters André Wetzel, Wim de Jong en John Kila zul len dan ook hun opwachting maken. Op dinsdag zal de selectie van FC Den Haag met de technische staf aanwezig zijn. De ex-Ajacied Gerrie Mühren verzorgt dan te vens een demonstratie. Op woensdag - wanneer Feye- noord met Rinus Israel zal wor den begroet - wordt onder ande re een bezoek gebracht aan FC Den Haag-Nottingham I Donderdag komt Hans 1 met een aantal profs van (Harry Schellekens, André leu, Rick Talan en Roger S wenaar) naar Den Haag. Bi Noortwijk (Sparta) en Cj5^ Amie (Excelsior) nemen dj pers onder handen. Vrijdag 8 augustus woi week afgesloten met ondi dere een bezoek van spelej Sparta. Wellicht is dan coach Rinüs Michels van tij. die de deelnemers tever trainingspak zal overha Overigens is er nog een 1 aantal plaatsen beschikbaai voetballers tussen 10 en 1 Informatie kan worden LONDEN Nadat maan dag Kevin Curren, de ver liezend finalist van vorig jaar, direkt bij terugkeer op Wimbledon al werd geëlimineerd, heeft de eerste ronde van het he renenkelspel van de strijd om de open Engelse ten- nistitels gisteren opnieuw een aantal prominente slachtoffers geëist. De na Ivan Lendl en Mats Wi- lander als derde geplaat ste Amerikaan Jimmy Connors verloor van land genoot Robert Seguso, ter wijl de twee gravelspecia- listen Andres Gomez (in Londen niettemin num mer negen van de plaat singslijst) en Guillermo Vilas (vijftien) het bij lan ge niet na konden bolwer ken tegen de twee Austra liërs John Fitzgerald en Pat Cash die na veel bles sureleed op de weg terug lijkt. Ook het damesen kelspel raakte gistermid dag overigens in Pam Shriver een geplaatste speelster kwijt. Zij verloor van haar landgenote Bet sy Nagelsen. Bij de heren werd niets cadeau gegeven. Bloedstollende con frontaties speelden zich af. De blessurelijst is zo lang, dat ie dereen, die een beetje fit is, zich een kans toedicht. Het grote slachtoffer werd Jimmy Connors. Een week geleden gold de 33-jarige vechtjas nog als een grote favoriet voor de Wimbledon-titel, die hij ook in 1974 en 1982 veroverde. De tien weken schorsing, die hem Jimmy Connors verwerkt de uitschakeling. werden opgelegd toen hij in Boca Raton in een halve finale tegen Ivan Lendl na een hefti ge woordenwisseling met prof umpire Jeremy Shales van de baan liep, hadden hem kenne lijk goed gedaan. Tot hij in de halve finales van Queens in jeugdige overmoed tegen een reclamebord opliep en zich aan de heup blesseer de. Het toeval zette hem. op Wimbledon slechts luttele Londense kilometers verder, tegenover dezelfde tegenstan der als toen: Robert Seguso. Connors bleek nog lang niet fit. Seguso - in Parijs nog bij de laatste acht gekomen - evenmin. Het werd een partij vol venijn en missers die uit eindelijk werd beslist door de grotere serveerkracht die bij de vroegere dubbelspel-specia list Seguso was overgebleven. Hij won uiteindelijk met 6-3, 3-6, 7-6 (7-5) en nogmaals 7-6 (10-8 in de tiebreak) nadat Connors toch nog kans had ge zien om drie wedstrijdpünten ongedaan te maken. Vilas Naast Connors sneuvelde gis teren in de eerste ronde nog een oude getrouwe. De 33-jari- ge Guillermo Vilas werd bij zijn tiende Wimbledon-optre- den weggevaagd door Pat Cash (6-4, 6-2, 6-3). Dat op zichzelf was een klein wonder. De 21-jarige Australiër lag drie weken geleden nog voor een blindedarm-operatie in het ziekenhuis. „De doktoren maakten me meer naar boven open zodat de maagspieren niet werden doorgesneden. Drie dagen later stond ik al weer te trainen", aldus Cash. Die operatie was slechts één van de malheurs, die de vroe gere halve finalist van Wim bledon trof. Een hardnekkige hernia maakte dat hij in een heel jaar slechts vijf partijtjes kon spelen die hij vrijwel alle maal verloor. „Ik weet nu wat een geluk het is als je gezond bent". Cash zakte zozeer op de wereldranglijst (405e). dat al leen een wild card hem toe gang tot Wimbledon kon ge- Robert Seguso bleek in zijn partij tegen Connors de meest fitte van de twee. ven. „Ik heb lang geaarzeld of ik hem zou teruggeven. Ge lukkig dat ik het niet heb ge daan". Cash's landgenoot John Fitzgerald wees de uit Ecuador afkomstige Andres Gomez, die zich veel beter thuis pleegt te voelen op de gemalen bak steen, in vier sets terug. John Lloyd, de enige Engels man die nog bij de top-hon- derd staat, werd bij zijn laatste optreden al in de eerste ronde ondanks winst in de eerste en tweede set alsnog afgeserveerd door de Zuidafrikaan Christo Steyn. Lloyd verklaarde na af loop volledig afgeknapt te zijn op het enkelspel en het toer nooi in Londen als laatste van zijn carrière te beschouwen. Echtgenote Chris Lloyd Evert. die inmiddels al 25 jaar in het metier meeloopt, overhoorde de 14-jarige Amerikaanse Mary-Jo Fernandez (6-4, 6-1) en gaf een hoog cijfer: „Ze raakt de bal echt hard. Beter dan Austin en Jaeger op die leeftijd. Maar over een jaar of wat zal ik van de volgende veertienjarige hetzelfde zeg gen. Het damestennis gaat enorm vooruit". De nog net voor „Chrissie" als eerste ge plaatste Martina Navratilova had weinig moeite met de Au stralische Amanda Dingwall: 6-3, 6-2. Navratilova's dubbel spel-partner Pam Shriver, als vijfde geplaatst, verloor na een uitstekende partij van landge note Betsy Nagelsen: 4-6, 6-3, LEIDEN Zoals de Zweden in het internationale toptennis een toernooidag volledig kun nen beheersen, zo deden dat gisterenmiddag tijdens de dis trictskampioenschappen vier Koudekerkers. De eerste van het kwartet die van zich deed spreken was Erik Snellenberg. Hij pakte in de ochtenduren wel heel duidelijk uit tegen dertiger Herman van der Ca- pellen, die zelfs geen game wist te bemachtigen. Een pres tatie van formaat ondanks het feit dat Van der Capellen niet meer de allure heeft van zijn goede tijd. Desondanks was het toch vooral aan Snellen- bergs eigen spel („Vooral in het begin hbb ik geen fout ge maakt. waardoor Herman moedeloos werd") en ijzerster- ke instelling („Voor mij zijn er geen groten in B") te danken, dat de tennisleraar nooit in zijn spel zou komen. Reden voor Van der Capellen zich af te vragen of het niet beter is een jaartje niet meer op de toernooien te verschijnen om zo weer lust naar de bal te krijgen, 's Middags deed de zestienjarige scholier, die de A-top als zijn einddoel ziet, het dunnetjes over. Op baan twee van het tennispark Unicum liet Snellenberg de uit Venlo afkomstige en bij De Boek horst spelende Amsterdamse HEAO-student een set uitra zen om vervolgens niet echt meer in de problemen te gera ken: 6-7, 6-0, 6-3. Snellenberg speelde zich daar mee bij de laatste acht van het herenenkel BI. iets wat zijn op het centrecourt spelende dorpsgenoot Thomas Koemans alleen nog maar hoopt te be reiken. De Atheneum-leerling, die zich een bescheidener ten- nisdoel stelt („Laten we eerst maar eens beginnen met de Leidse B-top. Als het me komt aanwaaien dan pak ik ook A mee"), moet Freek van der Capellen opzij zetten om een zelfde resultaat als Snellen berg te behalen. Een overwin ning op zon „kopstuk" zou de De Munnik-speler een eind op weg brengen naar de door hemzelf zo gewenste door braak: „Eén keer winnen van een grote kan jaren schelen in mijn tennisontwikkeling". De simpele zege van gisteren op de weinig van zichzelf over tuigde alleskunner André Weening deed hem allerminst door die barrière heenbreken. Daarvoor is Weening nu een maal geen „grote". Wel een grote voor Thomas Koemans is de derde Koude- kerker in het rijtje. Michael van den Berg. De achttienjari ge RIO-scholier vindt zichzelf ondanks zijn drie toernooize ges evenwel nog lang geen ar rivé in de Leidse B-top: „Je bent pas echt doorgebroken als je regelmatig wint van de top pers, en niet een keertje". Om zijn uitspraak te illustreren haalt Unicummer de kop aan die afgelopen maandag in deze krant stond („Michael van der Berg verrassende winnaar op TEAN"): „Een juiste kop, maar ik moet ervoor zorgen, dat „verrassende" voortaan weg gelaten wordt". Van den Berg kan de eerste stap naar volle dige erkenning („Toch wel leuk, mijn ontwikkeling, om dat iedereen dacht dat ik niet verder zou komen dan middel matig B. Ik heb zelf altijd A in mijn hoofd gehad") maken, nu hij na de gemakkelijke zege op Waldo Jansen tegen Jan Wil lem Lugthart moet uitkomen. Van den Berg acht zich zeker niet kansloos, wil heel .graag winnen, ook al omdat hij daar na tegen de door hem niet on verslaanbaar geachte Stefan Faas mag aantreden. Zijn de Kouderkerkse mannen allen reeds doorgedrongen tot de B-élite, voor de enige dame in het Koudekerkse gezel schap, Marquérite Patiwael, is dat nog niet weggelegd. Niet zo gek als men bedenkt dat zij nog slechts dertien lentes telt. Desondanks heeft ook de De Munnik-speelster reeds veel vuldig van zich laten horen. Tweemaal al bereikte de VWO-leerlinge de Masters en op TEAN haalde zij een twee de plaats in Cl. Op Unicum ging Patiwael in B2 in straight sets langs Jeanine Jünger. Denken de mannelijke dorps genoten aan B en hoger, voor Patiwael, die geplaagd wordt door een hinderlijke maag, geldt slechts de dag van mor gen: "Ik wil graag bij de laat ste acht van het Circuit komen en daarna zie ik wel weer". Over vrouwen gesproken... ARNOLD VAN DER CAPEL LEN Uitslagen: HEB1: Erie Snellenberg - Herman van der Capellen 6-0, 6-0; Eric Snel lenberg - Pieter van Meel 6-7, 6-0. 6- 3; Micnael van den Berg - Waldo Jansen 6-1, 6-3; Martijn Krans - Henk Janssen 6-1, 7-6 HEB2: Rogier Liefbroer -Mark Fleischeuer 7-5, 6-4; Thomas Koemans - André Weening 6-3, 6-0; Marcel Gerritsen - Philip Nagtegeller 7-5, 6-1 DEB: Madelijn Damen - Irma van Seeters 6-3, 6-3. DEB2: Marquérite Patiwael - Jeani ne Junger 6-3. 6-3; Carla Quak - An- nemarie Jünger 6-2, 6-2; Jacquelien Paauw - Fleur Meijer 7-5, 6-4; Nelle- ke Weijermans - Eveline Krul 6-1. 6- 2; Margot van den Haak - Eline Gre- vink w.o; Carola Geerlings - Irma van den Oudenrijn 6-4, 7-5. GDB: Eveline Krul/Marcel Gerritsen - Eli ne Grevink/Tom Giberius 7-6, 6-3. HEC1: Marius Pieters - Mark Flei scheuer 1-6. 6-1, 6-0; Mark Post - Ernst Verduin 6-3, 6-4; Jan Baan - Peter van Paridon 7-5, 7-6; Matthijs Glastra - Jaeco Sehoonenwolf 2-6. 6- 3, 7-6; Marcel van Gaaien - Hans La- court 6-0. 6-3; Giovanni Sekeris - Tom Giberius 6-1. 6-7, 6-4. HEC2: René van Hensbergen - J. Parlevliet 6-3, 6-0; Ivan Hermans - Erik Nijssen 6-4,' 6-0; Maarten Kallenberg - E. van Rijn 7-5, 3-6.Ü-3; Remco Outshoorn - Onno Guinau 6-4. 2-0. opg; A,Saidi - Ron Schouten 7-5. 1-6. 6-4; Jan de Groot - Herman Hartevelt 6-3, 7-5; Tim Bavelaar - Fred Rotteveel 3-6, 7- 5. 6-3; Marco Smit - J. Klok 6-0, 6-4; Karei Vlekke - Ruud Molendijk 6-3. 6-3. DEC1: Petra Velzel - Esther van Zuuren 7-6. 6-4; Fleur Mever - Nicole Bader'6-0, 6-1 DEC2: M Halenbeek - Kitty v.d. Mey 2-6. 6-3, 6-3. HDC: - Jan Hein Bader/Ronald Lammens - Bob van Overloop/Jacco Sehoonen wolf 6-4, 7-5; Erik en Jan- Arie Bak ker - Robert Lepelaar/Andy van Rijn 6-3, 6-1; Thomas de Mooy/Hans van Tongeren - Mare Prins/ Mario van der Voort 6-2. 6-0; Dick Heems kerk/Jan Kuivenhoven - Hans en Joost Rodenburg 6-2, 3-6. 6-0 DDC: Maryse Leunissen/Trees van der Voort - M.v.d. Plas/E. Westdijk 6-1. 6-4. HED: Erik Steegers - E van Ben schop 6-0, 6-3; Remco Outshoorn - Remo Bouman 6-0, 6-1; Paul Wisse- link - E. Ridderikhof 6-4, 6-2; Rob Koeleman - Marc van der Schoor 6-1, 6-1; W. Biezeman - A Freke 6-0, 6-0; Guus van Seeters - D Krop 6-4, 6-4. E. Warmerdam - P Sehuvt 6-0, 6-0; R. Grandis - A Stadt 6-3, 7-6; M. Be rends - R den Hollander 6-2, 6-2; Ge rard Heemskerk - R. Jansen 6-2, 6-3. DED: Laura Staal - I van Santen 6- 0. 6-2, Miriam Siemerink - M. v.d. Zalm 6-0, 6-1; Annette Hooghoudt - CeidoeSouoant Sandra Smit 6-2, 6-0; J v.d. Horst - Nathalie van der Voort 6-4. 7-6; Le- ontien v. Laarhoven - Chantal v. Re- moortere 6-2, 6-3; Liliane van Hete- ren - Elisa Bonnet 6-3, 6-1; M. de Groot - Alice Key 6-3. 6-3. HDD: Rotteveel 2x - Schoutsen/Warmer- dam 5-7, 7-6, 6-3; Leen den Houter- /Marc Vietor - Joep van Eisen /Wim de Klerk Wolters 7-6, 7-5; Charles van der Voort/Cocky Weekhoudt - L. Nieuwenhuis/E. van Rijn 3-6,1-6 A Koers/H. Verberg - M. Elzinga/J. Prins 6-2. 6-1; Koos Prins/Marius van der Voort - J. Dreyer/J. Goud smit 6-7, 6-2, 6-2; M. Berends/O. DDD: Anette en Riekje Hooghoudt - Inez van Leeuwen/Leny van Mar wijk 6-1, 6-4. HEV2: Leo Links - Matthieu van Marwijk 6-4, 6-1; Paul Cardinaal - Herman Krans 6-1, 6-1. LEIDEN De toernooien van TEAN en Dekker hebben in B niet al te veel wijzigingen opgeleverd in de top van het LC circuit. Alleen Michael van der Berg, winnaar in Alphen, maakte een grote sprong op dè ranglijst waardoor hij achter het leidende koppel Freek van der Ca pellen/Jan Siemerink een comfortabele derde plaats inneemt. Verder springt de „revival" van Hans Tönjann in het oog. Mis schien vallen de districts kampioenschappen net iets te vroeg voor de titel houder van vorig jaar, duidelijk is wel dat er in de loop van het seizoen nog enig vuurwerk ver wacht kan worden van de Unicummer. Heleen van den Berg boekte haar tweede achtereenvolgen de toernooizege en loopt flui tend weg van haar concurren tes, van wie Tine Langeveld andermaal „scoorde". Zij ver loor de eindstrijd in Alphen tegen Amerika-ganger Jacque line van Wijk, die haar come back op het Leidse gravel vierde met een toernooi-over- winning. De Voorschotense moet, indien zij echt gewend is aan het „gemalen baksteen", ongenaakbaar geacht worden, maar zolang dat nog niet het geval is, mogen de andere da mes blijven hopen. Bij de heren in C doet Mark Post van zich spreken. In Al phen behaalde hij een dubbel slag door concurrent Marcel Lolling terug te wijzen en te gelijkertijd de koppositie te veroveren in het LC circuit. Katwijker Loek Verhees won het KLTV-toernooi en nestelt zich daardoor in de top, waar ook Jan Baan regelmatige prestaties aan de dag legt. Bionda Zonderop en Carola Geerlings maakten zich in C getweeën los van het peloton en voeren de lijst aan. Wan neer Petra Velzel de Dekker- lijn door trekt, moet zij zeker in staat worden geacht een plaats bij de eerste acht te be machtigen. In D lijkt Paul Wisselink een klasse apart. Nu al boogt hij op een voorsprong van zeven punten, al kan hij misschien belaagd worden door zijn broer Frederik, die al aantoonde niet geheel van ta lent gespeend te zijn. De D-da- mes houden elkaar keurig in evenwicht en wanneer de voortekenen niet bedriegen, gaat het in deze categorie een spannende strijd worden om de Mastersplaatsen. Standen HEB: 1 Freek van der Capellen (Unicum), Jan Siemerink (Unicum) 9; 3. Michael van der Berg (Unicum) 8; 4. Henny Koemans (OTC), Martijn Krans (Unicum). Marcel Vink (Hille- gom) 6; 7. Hans Tönjann (Unicum) 5; 8. Frans Grimbergen (Joy Mozaïek) 4. DEB: 1. Heleen van den Berg (Dekker) 11; 2 Tine Langeveld (Uni cum) 8; 3 Margot van Overloop (Uni cum) 5; 4 Jacqueline van Wijk (Uni cum) 4; 5. Sandy Wenderholt (Noor derlicht). Christel Verwoert (De Munnik) 3; 7. Henny Fehling (Leidse Hout), Carla Quak (Unicum). Irma van Seeters (Munnik). Madeion Ver- degaal (Hillegom) 2. HEC: 1. Mark Post (De Munnik) 13; 2. Marcel Lol ling (De Munnik) 11; 3. Jan Baan (Voorhout) 9; 4 Loek Verhees (Zee en Duin) 8, 5. Mathijs Glastra (Dek ker), Marco van Trigt (Hillegom) 7; 7. Philip Nagtegeller (OLTC), Marius Pieters (OLTC) 6 DEC: 1 Bionda Zonderop (De Munnik) 11; 2. Carola Geerlings (Unicum) 10; 3. Marquérite Patiwael (De Munnik) 7; 4. Seda de Vries (Thor) 6; 5. Maaike Tromp (TEAN), Petra Velzel (Unicum) 4; 7. Margot van den Haak (De Boek horst). Fleur Meijer (Unicum) 3. HED: 1 Paul Wisselink (OLTC) 14; 2 Erik Bolten (Unicum), Jan Pieter Hartwijk (Unicum), Gerard Kroese (Boskoop) 7; 5. Ronald van der Ven (LTVZ) 6; 6. Guus Lefeber (Lisse). Guus Stigter (Voorhout). Frederik Wisselink (OLTC) 5. DED: 1 Petra van Doorn (Van Nispen). Sandra Smit (TEAN), Ingrid Tjho (TV Nieu we Sloot), Gerrie Verwoert (De Mun nik) 6; 5. Stefanie Hartkoorn (TV Waddinxveen), Miriam Siemerink (Rijnkanters), Gusti Schulte 4. AMSTERDAM In de hoofdklasse van de hon(J competitie veroverde ADO gisteravond een belan punt in de uitwedstrijd tegen koploper Cleo Tijgerro ontmoeting in Amsterdam werd na acht innings li j! stand 8-8 wegens de invallende duisternis gestaag Bij de Haagse gasten werd werper Bart Volkerijk ditma5 de heuvel vervangen door Walter van Dijk (de eerst^( innings) en de Amerikaan John Kelly. Volkerijk ver nu een hoofdrol als slagman, kwam viermaal in aktie ene/ duceerde evenzovele honkslagen, daarbij zelfs drie i(e honkslgen. In de vierde innings profiteerde Volkerijk bt s dien van een homerun van Rob van der Valk door het de Haagse puntte scoren. Bij thuisclub Tijgers liet Jaap)jr in de tweede innings de bal over de hekken verdwijnen/s gers-ADO was overigens een nogal rommelige vert<|/e met veel fouten in het buitenveld en daardoor een score. Sportwereld Volleybal De Nederlandse damesploeg won in Cannes een oefenwedstrijd tegen Frankrijk met 3-0 via de set standen 15-11, 16-14, 15-7. Basketbal Het Nederlands herenteam verloor gisteravond ook de tweede wedstrijd in het vierlandentoernooi te Valen cia: 130-66 tegen de Sovjet Unie. Voetbal AZS uit Amster dam heeft de KNVB-beker bij de amateurs gewonnen. Op het veld van TOP in Oss versloeg AZS gisteravond Vlissingen met 3-1. Moderne vijfkamp Na de eerste dag van de NK in Veg- hel gaan Janine Geutjes en Bert Ouweneel aan de leiding. Boksen Zwaargewicht^ nold Vanderlijde bereik^ finale van het Acropolis^ nooi in Athene via.een ze^e de Griek Stefanopoulos L interventie van de scheid^ ter in de derde ronde. €l Boksen De Amerikaan ve Cruz veroverde in Laae gas de wereldtitel in he£r dergewicht (WBA-versie)iz een puntenzege op de Barry McGuigan. Voetbal Roger RaL (laatstelijk door Standard L, uitgeleend aan Excel speelt de komende twee 0 voor de Belgische eerstekl(w AA Gent. Voetbal De WestduitJ^ international Horst Hru^i (35) wordt de nieuwe van Rot-Weiss Essen. HONKBAL Hoofdklasse: Pioniers-UW. Sparta- ADO. Nicols-Kinheim. Giants-Neptu- nus. HCAW-Pirates. SOFTBAL Hoofdklasse: DSC '74-Kinheim (2x). Twins-Heiloo (2x), Terrasvogels-Bloe- mendaal (2x). HCAW-HHC (2x). Eer ste klasse A: ADO-Spaarnwoude (2x). B: Nuenen-Ducks (2x), Pirates- Storks (2x). EDO-Pino's (2x). Bondag cricket Hoofdklasse: HCC-Kampong. I sior-Rood en Wit. Kon. UD-fc HBS-Bloemendaal. VOC-VRA e Cl HONKBAL Hoofdklasse: HCAW-Neptunu# ants-Kinheim, Nicols-ADO. S UW. Pioniers-Tijgers. Tweede se B: NADO Vooruitgang-.' drecht. Vlaardingen Holy-BK Computer Susi Susi zal nooit districtskampi oenschappen spelen, ze speelt pas een jaar en heeft besloten wel met tennis door te gaan. alleen niet op de baan. Wel naast de tennis baan, maar dan in de bedie ning van de officiële wed strijdanalysecomputer. Het park Unicum had de.Neder landse primeur van een de monstratie met voornoemde computer. Trainer Henk Janssen en jeugdspeler Mar tijn Krans bestreden elkaar in het B 1 enkelspel onder het toeziend oog van Susi en de computer, bediend door grote baas Wolfgang Roeck. Een goede vingeroefening voor Susi, als voorbereiding op de Duitse jeugdkampi oenschappen in Essen. Frappant de reacties van de toeschouwers te mogen note ren op het analyseren met een computer. Nieuwe zaken worden altijd heel argwa nend bekeken; de meesten denken dat het nooit iets kan zijn. Totdat! Totdat de printer een serie gegevens begint te produceren, die liefst elf pagina's blijkt te omvatten. Ineens is de be wondering daar en wil ie dereen een analyse van zijn of haar eigen partij hebben. Echter zo simpel ligt het niet. Susi heeft zich vaardig heid verworven op de com puter; geen enkele Neder lander beschikt daarover. Toch is er nog hoop voor de belangstellende Leidse ana lysecomputerfreak. Met be hulp van een formulier, dat aansluit op het toetsenbord van de computer, wordt voor eenieder een complete analyse mogelijk. Je moet er alleen wel even voor gaan zitten, vlijtig en geconcen treerd pennen en vooral geen fouten maken. De prin ter doet de rest. Henk bleek 15 minuten na afloop het best geserveerd te hebben, 69,8 eerste servi ces in tegen Martijn 62,8 echter op de tweede service was Martijn weer beter, daarnaast sloeg Martijn ook twee aces en had een voor sprong van zeven dubbele fouten op Henk. Ook aan het net bleek baseliner Mar tijn Krans beter uit de voe ten te kunnen dan Henk Janssen. Martijn scoorde 13 maal tegen drie misr Henk hield de stand evenwicht 4-4. Bovenstaand slechts ent gegevens van het eerstel elf vellen uit de compt ruitdraai, de overige zal i besparen. Het is voer trainers. Wel interest voor de betere tennisserI op een hoog niveau if> presteren, en die elk dl dat in zijn of haar vooii werkt, moet uitbuiten. weds trijcjanalysecomput A zal in Nederland haar d) wel vinden, de Verenig van Nederlandse Tennisk ren is voornemens de a/5 ra tuur meerdere maaii naar Nederland te halen} waar nodig te demonstret Een leuke bijverdienste jong tennistalent1 De uit het Zuid-Di Kempten afkomstige houdt van de tenniswei de computer stelt haat staat die te beleven. Ze de grote toernooien af e één van die tennisvrouv die medebepalend zijn v het resultaat in de ten sport. Het district Leiden als eerste district in Nee land vaker een beroep k nen doen op de analysed puter. Verspreiding van unieke, zo nuttige hulpn del gaat vanuit het Le geschieden. In de begeleidingssfeer de tennisser die op zoek op weg is naar resultaat een goede organisatie essentieel belang. Een go technische, taktische en c ditionele begeleiding meestal, maar voor eenie verschillend, wel aanwi zijn. En dan de begeleid in de 3 M's nog: ment medisch en maatschappel U leest er meer over. PETER KLl

Leidse Courant | 1986 | | pagina 8