odendom aan de wortels van wereldgeweten li^OS gereed met invulling van derde net agÏnDIO/TELEVISIE EeidóeGotvuwl WOENSDAG 25 JUNI 1986 PAGINA 17 |ERSUM - De NOS heeft samen met ;ine zendgemachtigden een volledig immaprofiel opgesteld voor het der- t. Programma-commissaris A. van [euvel zei bij de presentatie, dat de ►zingen en de verschillende lobby's jnste van een commercieel derde net [eller werken hadden beïnvloed. ammadirecteur W. Koole van de toonde zich als kleine zendgemach- zeer tevreden over het resultaat. 'ROCli tOS heeft zich als een grote broer 8-45. Jpzichte van de kleintjes gedragen", iROCirf Koole. Zijn lof wordt ingegeven »ocPe flexibiliteit die het schema open- MA ivfoor de invulling van een bepaalde [ammasoort. Het schema is gebaseerd irizontale programmering. In de late Boetz -■.70000 18.45, voor evenementen. Vanaf half zes 's mid dags volgt een volledig programma tot rond half twaalf, te beginnen met nieuws gevolgd door programma's voor minder heden, educatie en jeugd tot half acht. Tot acht uur is er ruimte voor servicerubrie ken, om acht uur gevolgd door het jour naal. Daarna volgt een blok bestemd voor langere uitzendingen in de categorieën in formatie, educatie, sport, cultuur en eve nementen. Het bijzondere van dit blok is dat het ingevuld kan worden door alle af zonderlijke of samenwerkende zendge machtigden, dus ook door de omroepvere nigingen die volgens het NOS-bestuur hun vaste plaats op de andere twee netten hebben. Voor de kleine niet ledengebon den zendgemachtigden betekent dit echter een verlossing van het keurslijf van vast- iduren zijn educatieve programma's gestelde zendtijden zoals dat nu het geval ,tst. Tot rond half zes is er ruimte is. De IKON kan nu bij voorbeeld samen met het Humanistisch Verbond een lange documentaire brengen op een aantrekke lijke tijd, iets wat tot nu toe onmogelijk was, aldus Koole. De horizontale pro grammering is, zo zei hoofd NOS-tv E. van Westerloo, geen wet van Meden en Perzen. Een evenement dat uitloopt zal in deze opzet niet weggedraaid worden ten behoeve van programma's die daarna ko men. Deze programma's zullen op een an der tijdstip gecompenseerd worden. In to taal is het schema berekend op gemiddeld 37,5 uur zendtijd per week, waarvan 2,5 uur aan journaalgebonden reclameblok ken. De NOS verwacht een jaar nodig te hebben om het schema inhoudelijk te kunnen invullen. „Dat betekent dat wij als het NOS-bestuur akkoord gaat, in ok tober 1987 van start kunnen gaan", aldus Van den Heuvel. VEEL SPORT OP NOS-TV HILVERSUM De komende maanden is het sportaanbod, ook via NOS-tv aanzienlijk. Nog tijdens het WK voetbal is de TT motorrace in Assen en begint het tennistoernooi op Wimbledon. Enkele dagen later wordt de proloog gereden van de Tour de France en gaan basketballers in Spanje strijden om hun wereld kampioenschap. Ook zijn er in juli nog de Nederlandse kampi oenschappen zwemmen en atletiek en het wereldkampioenschap voor springruiters in Aken. Aan het eind van deze maand be gint bovendien het WK-toernooi honkbal. Het Nederlands kam pioenschap wielrennen heeft dit jaar plaats op een parcours waarlangs zoveel bomen staan, dat het onmogelijk is een goede verbinding in stand te houden tussen mobiele camera's op moto ren en een helicopter. Die verbinding is noodzakelijk bij het rea liseren van rechtstreekse uitzendingen. Daardoor is de redactie van Studio Sport gedwongen zich te beperken tot het registreren van de koers, die later in samengevatte vorm wordt uitgezon den. In de pauze van de eerste halve finale wedstrijd in het WK voetbaltoernooi (vandaag, Ned. II, circa 20.45 uur) is een voorbe schouwing te zien op de Internationale Motorraces in Assen, de T T. die op 28 juni voor het eerst direct op het scherm worden gebracht. i.óo. 2T westerse beschaving, lat 31. christelijke cultuur 5.y*"*fdt zijn wortels in het tei.jendom. Expj [j volk, een geloof, dat pas NGENtis 1948 zich in een eigen (al);kt, een thuisland i heeft hnen vestigen, maar bveral T^Ejfdreiking biedt voor !de be- 56Hwoording van levejnsvra- r Hfliak, zoals onlangs we^r ver- '•'Bl'fcen werd naar de,'joodse 00" kattingen omtrent de eut- ^AT^asie' toen d'e vra3g hier 18-74fieel werd, de door (jïod ge- 45, ijde heiligheid van het le- >n 21J. joodse geleerde er) diplo- at Abba Eban stelt:; „Joden iden de wereld fundamen- levensvragen voor, hei- het wereldgeweten te 4GEN^rnen ^ot 'n sePterT,ber Geenf™1 hij aan het woord in de gendelige tv-serie „Erfenis, fechaving en de joden", ge- 'jMakt in Amerika en overge- [jd#ynen door EO-tv, te begin- ïi donderdag op Ned. I om IGEN|30 uur. rd«fl4 Israël doet de galgehumor °geld: „Amerika, maak je (en zorgen, Israël staat ach- 1326Ï je". In de politieke prak- jc is het net andersom, maar joden hebben weinig an- s om zich aan vast te hou- |n dan hun geloof en leer in _»ra en talmoed vastgelegd, luwenlang en nu nog leven verstrooid over de hele we- In die diaspora, kleine itigingen, houden zij vast de messiaanse verwach- w ooit een eigen land onder tn sterke Heer. In die situa- f blijven zij hechten aan hun 'bruiken. In de presentatie van Abba Eban, een in vele opzichten scherpzinnige man, die geldt als kenjier van de joodse ge schiedenis, maar bovendien op diplomatieke posten zijn land verder hielp, krijgt men dit helder uitgetekend. In deze documentaire hield hij zich nauwgezet aan de fei ten, geput uit vele bronnen overal ter wereld. Mede om dat dit vorsende werk tot stand kwam onder toezicht van joodse instellingen van diverse pluimage, van streng- orthodox tot vrijzinnig libe raal, kon hij het zich niet per mitteren al te vrije c.q. per soonlijke interpretaties toe te voegen aan zijn doorwrochte verhandeling. Hij blijft zich baseren op feiten, die hij toe licht met teksten, documenten en plaatselijke toestanden. Ook aan de hand van syste matische opgravingen. Het begin In de wereldstad New York, maar ook in Griekenland, het Parthenon en in Rome het Colosseum ervaart hij duizen den jaren van genialiteit, het verhaal van de joden waar mee het Christendom is be gonnen. Een klein volk, altijd en overal betrokken in drama en vervolging, nochtans de eeuwen door getekend door religieuze vitaliteit. Jood-zijn, zo concludeert hij, is meer dan een volk of een geloof, het is een opdracht, een opga ve. Eban spreekt over duizenden jaren joods volk, waarvoor de basis werd gelegd in de alou de, maar verdwenen bescha vingen en machten van Meso- potamië, Griekenland en Rome, de Babylonische bal lingschap en nog andere. Machtige rijken verdwenen, de joden bleven. In die onder worpenheid levend temidden van veelgodendienaars kozen zij voor de ene God, die zij aan Christendom en Islam hebben doorgegeven. De confrontatie met die ene God had plaats aan de voet van de berg Sinaï, waar Mo- zes de tien geboden kreeg aangereikt, richtlijnen ter in richting van een samenleving waardoor de westerse cultuur voorgoed werd bepaald. Op de periode van hun koningen na, met voorop David en Salo mon, die de tempel liet bou wen, leefde dit volk onder verschillende overheersers, raakte het ook over de hele wereld verstrooid. Van hun tempel rest slechts de klaag muur, plaats voor voortdu rend gebed, waarvoor joden uit de hele wereld samenstro men. Tijdens de vlucht uit Egypte en de tocht door de woestijn, duizend jaar voor Chr., voeg den verspreid wonende joodse stammen zich samen. Zij gin gen een volk vormen, dat zich een weg zocht naar het Be loofde Land, Israël, met noch tans eeuwenlang overweldi ging. Maar hun geloof, hun tradities en hun geschreven overlevering bleven onveran derd van kracht. Juist levend onder knechting legden zij hun ervaringen en overtui gingen neer. Zo had de te boekstelling voor een belang rijk deel plaats onder Griekse overheersing, noemden zij hun geschreven geschiedenis daarom „Biblos", naar het Griekse woord voor boek, de huidige bijbel. Wereldkerk Vormden de joden nooit een wereldmacht, langs de wegen van machtige wereldrijken brachten de christen-joden hun geloof over heel Europa. Via Rome werd het christen dom een wereldkerk. Hierbij wijst Eban op het op merkelijke feit, dat onder de veelsoortigheid van joodse volkskarakteristieken altijd de Nazareners en de Fari zeeën, de schriftgeleerden, de boventoon zijn blijven voeren. De Nazareners komen uit de geboortestreek van Jezus. Zij werden zijn eerste leerlingen, de missie-ijverige apostelen. De Farizeeën pasten in de tra ditie van de koningen, hiel pen de joden aan hun wetten, de Thora. Waar joden ook verkeren, al tijd vormen zij in die vreemde gemeenschappen vormen van tegenspraak. In de Middeleeu wen bij de christenen, later tijdens de reformatie, uitein delijk tijdens het Nazisme, laat staan dat momenteel er zelfs sprake is van innerlijke tegenspraak, bijna godsdienst oorlog tussen de orthodoxe en de liberale joden in hun eigen land, sins 1948, vrucht van het zionistisch jodendom, ont staan aan het eind van de vo rige eeuw. In elke aflevering van de ne gen stuks keert het portret van Anne Frank terug. In de achtste uitzending krijgt haar figuur duidelijker gestalte. Die is gewijd aan de holo caust, de onmenselijke vernie tiging van joden. Eban noemt dit een van de zwartste hoofd stukken uit de geschiedenis van het jodendom. Volgens hem werden de nazi's be heerst door vervolgingswaan zin t.a.v. de joden, die een voedingsbodem vond in het veelal geestelijk antisemitisme in christelijke landen. Dit an tisemitisme, dat neerkwam op de uitspraak: „Je kunt niet langer temidden van ons le ven", werd door de nazi's ver taald en letterlijk uitgevoerd: „Je kunt niet langer leven". Eban schetst dit als een staal van politieke en demonische bewustzijnsvernauwing. Eban voorziet de holocausat van de definitie, dat dit niet leidt tot gedachten aan giste ren, maar als een uitdaging fungeert voor vandaag inzake antiracisme. De vermoorde jo den dienden als voorbeeld waartoe rassenhaat leiden kan. In het lijden van het joodse volk, die diepe terug val, dit knagen aan de wortels van de beschaving, moest de mensheid zijn les leren. Zij vervulden een voorbeeldfunc tie in de ellende die de mens heid over zichzelf kan afroe pen, het falen van het wereld geweten. Eban legt dit neer in de woorden: „Joden hebben reden genoeg om hun geloof in de beschaving, hun taal en hun cultuur, ja zelfs in God op te zeggen. Niettemin gaan zij door te geloven in wat hun heilig is, als hun opdracht zien". Na deze serie volgt de nieuwe reeks „Pilars of Fire" op EO- tv over de wording van de Joodse staat, hoogst belang wekkend voor wie joden ziet~ als vormers van het wereld geweten. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 VARA 15.40 Letty, Engelse jeugdserie. Deel 4 16.05 Webster, Amerikaanse co- rnedy-serie met Etnmanuel Lewis in de hoofdrol. Afl.: Dat kan niet waar zijn. Webster vertelt voor de ra diomicrofoon een familie geheimpje. 16.30 Onze levende planeet (The living planet), Britse documentaire-serie van David Attenborough over het ontstaan van het leven op aarde. Deel 4: De jun gle. Kijkje naar de bomen in een oerwoud. NOS 17.30 Journaal VARA 17.46 Da's lachen, tekenfilms 18.10 Zomerpop, oude en nieu we clips en opnamen uit Clipparade en Je Ziet Maar 18.55 Gil Julie, Belgische te kenfilmserie 19.00 De smurfen, tekenfilmse rie. Afl: Trollentruffels 19.24 Vijf tegen vijf, spelpro- gramma gepresenteerd door Willem Ruis NOS 20.00 Journaal SOCUTERA 20.28 Samenwerkingsverband R.S.A VARA 20.33 Apollo und Hyazinth, ope ra van Mozart uitgevoerd door de Kapella Clementi na o.l.v. Helmut Müller- Brühl, m.m.v. solisten. De god Apollo is verliefd op de sterveling Hyacinth. Half god Zephyrus heeft echter ook een oogje op hem. 22.07 De Konsumentenbus. Frits Bom bezoekt vakan tiegangers in Spanje en lost ter plaatse diverse problemen op 22.52 Achter het nieuws, actua liteitenmagazine DE VRIJE GEDACHTE 23.27 Op de vlucht voor het denken NOS 23.32 Journaal 23.37 Nieuws voor doven NEDERLAND2 VPRO 15.30 Een baby in Boedapest, Hongaarse speelfilm van Miklós Markos. Drie kinde ren vinden een baby. Hun speurtocht naar de ouders loopt uit op dolle achter volgingen 16.44 Laurel Hardy. Afl.: Men O'War. (1929). Het tweetal ontmoet twee leuke dames die ze trakteren op een ro mantisch boottochtje. Dat zoiets in het water zal val len wisten we allang 17.04 De grote dikke beer ver telt, tekenfilm. Vandaag: Honingzoet O, wat is de lucht toch leeg NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 03 Jeugdjournaal 19.00 Journaal P.P. NOS 19.22 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine. Re portage over de schrijver van 'Sil, de strandjutter' Cor Bruyn, discussies over de luchthaven Zuid-Lim burg en 'Padden in minia tuur Walcheren' 19.55 W.K.Voetbal: Recht streeks verslag van de 1/2 finale. Frankrijk - Duits land. (In de pauze: SOCU TERA.) 21.50 Nederland C. Berend Bou- dewijn kijkt met Holland Festival-directeur Ad 's Gravesande terug op de afgelopen festival weken. Verder impressies van Poetry International in Rotterdam en een laatste kijk naar de Mexicaanse cultuur. 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven 23.50-01.50 WK-Voetbal: Recht streeks verslag van de 1/2 finale. Argentinië - België EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma overzicht 17.35 Kinderprogramma: met Tic Tac; Oogtanian and the three Muskehounds 18.05 Europa Countdown. Popmu- 18.45 Weerbericht 18.50 Sports Report: Football World Cup Mexico 1986 19.20 Spectrum: News in review 19.50 World Watch, weerbericht en programma-overzicht 20.00 Moscow State Circus School. documentaire 20.50 Sports Report 22.20 World Watch, weerbericht 17.00 Christine 18.50 Wrecking Crew 20.30 Ordeal by Innocence 22.00 Cliffhangers. herh. afl. 8: Wheels of Destruction; The last Gap; Sealed in Blood 22.50 Schatjes 00.30-02.15 Hollywood Classic: The Killers SOnter Wallraff als de Turk Ali in de Westduitse documentaire (Ali)". BRT 1 om 20.40 uur. RT 1 Journaal Tik Tak, kleuterprogramma, (herh.) O Keromar, jeugdserie in 13 afleveringen. Met: Mike Ver- drengh. Senne Rouffaer, Jan Pauwels e.a. Afl. 7: Het dolle oog. (herh.) Stop, verkeerstips voor de Dreams, dertiendelige Ameri kaanse serie over een groepje jongeren dat een eigen rock band wil oprichten. Met J. Sta mos, Carin Devore. A. Macklin e.a. Afl. 4 Uitzending door derden: Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio-Omroep 40 Mededelingen en program ma-overzicht 5 Journaal 3 Bill Cosby Show, Amerikaanse comedy-serie. Met: Bill Cosby, Phylicia Ayers-Allen. Lisa Bo- net e.a. Afl.: Theo en de oude re vrouw. Theo wordt verliefd op een mede-studente van zijn oudere zus. 5 Kijk uit, verkeerstips. Rijden op autosnelwegen: met de juis te bandenspanning veel veili ger Ik, Ali (Ganz unten), speelfilm naar Günter Walraff over zijn belevenissen als Turks gastar beider in Duitsland. Regie: Jörg Gfrören 5 Het Gerucht, kunstmagazine van Annie Declerck. Vandaag: De Franse Macereeltentoon- stelling in Gent (vanaf 25 juni). 2. L'histoire terrible mais ina- chevée de Norodom Sihanouk, roi du Cambodge van Sixous, opgevoerd door het Théatre du Soleil onder regie van Aria- ne Mnouchkine. (Holland Festi val) (Hallen van Schaarbeek 20-29 juni 1986) 5 Nationale loterij en Belgische Journaal. Aansl. Coda: Slape loze nachten, van Gust Gils uit: Een vingerknip IRT 2 Rechtstreekse reportage (ver lengingen mogelijk) Frankrijk - Duitsland 23.30-02.00 W.K. Voetbal Mexico. (Met om 23.30 Samenvattende reportage. 23.45 Rechtstreek se reportage: verlengingen mogelijk) Argentinië - België RTBF 1 18.15 La boïte aux images: Les Cro- que-monstres, Dare-Dare Mo- tus. De Smurfen en Bob en Bobek, tekenfilms 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.30 Journaal 19.50 Mexigoal, reportages over de W.K. Voetbal Mexico, halve fi nale. Frankrijk - Duitsland 22.00 Coup de film, filmmagazine gepresenteerd door Terry Fo- 22.10 Rox Box. Presentatie: Ray Co- 23.10 laatste nieuws 23.35 Le coeur et l'esprit, magazine van de katholieke omroep 23.45-02.00 Mexigoal, reportages over de W.K. Voetbal Mexico. Argentinië - België MUSIC BOX 17.00 EThe Simon Potter Show, met o.a. de 'Music Video Chart" 18.00 EThe Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 EThe Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' (herh.) 20.00 EThe Nino Firetto Show, met verzoekvideo's en de Europese concertagenda (herh.) 21.00 EThe Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 EThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 ERox Box vanuit België met Ray Cokes 00.00 EThe Shadow (herh.) 01.00 EThe Gaz Top Show 02.00 EThe Amanda Redington Show 03.00 EThe Nino Firetto Show 04.00 EThe Martin Buchanan Show 05.00 EThe Simon Potter Show 06.00-07.00 EThe Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Markt der Medien, magazine over de media, rechtstreeks vanaf Broadcast "86 in Frank furt 16.45 Die Spielbude, kinderpro gramma 17.45-17.55 Tagesschau 18.14 Amandas stilles Haus..., serie. Afl.: Nur hier spinnet selbst die Spinne 19.00 Hart aber herzlich, serie. Af- l.:Rosen und Dornen 19.50 W.K. Voetbal, halve finale Frankrijk - Duitsland (20.45 EU Tagesschau). 22.00 Brennpunkt 22.30 Tagesthemen 23.00 ARD-Sport extra: Internationa le tenniskampioenschappen vanuit Wimbledon 23.45 W.K, Voetbal, halve finale. Ar gentinië - België (00.45 Tages schau) 02.00 Tagesschau 02.05 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Löwenzahn, serie. Vandaag: Wasser hat viele Gesichter. (herh.). Aansl.: Heute-Schlag- Grisu, der kleine Drache, te kenfilmserie. Afl.: Lieve familie Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern, regionaal nieuws Tele-lllustrierte. Actualiteiten - sport - amusement Ein Heim für Tiere, serie. Afl.: Een ongeluk kom zelden al leen. Met: Siegfried Wisc- hnewski, Marion Kracht, Ange la Pschigode e.a. Aansl.: Heu- te-Schlagzeilen. Daarna: Mitt- wochslotto Ein Heim für Tiere, deel 2 Lotto am Mittwoch Programma-overzicht Heute Liebe auf den zweiten Bliek? Bangkok - Frankfurt zwecks Heirat. Reportage over een Duitse man en een vrouw uit Thailand die elkaar via een hu welijksadvertentie hebben le ren kennen. Vooral de proble men die ontstaan door het ver schil in cultuur worden belicht 20.15 ZDF Magazin, actualiteiten 21.00 Der Denver-Clan, Amerikaan se serie met John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: die Braut wird entführt. Jeff meent op een foto bjj lady Ashley zijn vrouw Fallon te her kennen 21.45 Heute-Joumal, aktualiteiten 22.05 Kirche in Mexico, documen taire van Leo Gabriel 22.35 Rembulan dan Matahari, Indo nesische speelfilm (1979) van Slamet Rahardjo met Djago Sasongko, Nungki Kusumastu- ti, Christine Sukandar e.a. Een Indonesische man komt na ja ren terug in zijn geboortedorp. Hier wordt hij geconfronteerd met oude tradities en de snel oprukkende vooruitgang 00.15 Heute DUITSLAND 3 15.00 Sport im Westen, reportage van de Internationale Tennis kampioenschappen op Wim bledon 18.00 Mit Telekolleg II zur Fach- hochschulreife: Die Chancen mit dem Abschluss 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Mittwochs in... Moskau, infor matie en amusement 22.00 Eff-Eff, vrije tijd en fitness 22.30 E L'Atalante.. Franse speelfilm (1934). Met: Michel Simon, Jean Dastè, Dita Parlo, e.a. Regie: Jean Vigo. De vrouw van kapitein Jean verlaat het schip. Zij gaat op zoek naar het geluk in Parijs. Maar zij ziet haar droom geen werkelijkheid worden en keert terug naar l'Atalante 00.05 A propos de Nice, Franse do cumentaire (1929) over de stad Nice 00.25 Laatste nieuws BBC 1 17.12 Regionaal nieuws 17.15 Dastardly Muttley, kinder programma 17.20 Dogtian and the three muske hounds 17.45 So you want to be top, kinder programma 18.00 John Craven's newsround, jeugdjournaal 18.10 Moonfleet, kinderserie 18.35 W.K. Voetbal, reportage 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram- 20.40 Lame ducks 21.10 Dallas, Amerikaanse serie met Larry Hagman, Linda Gray. Barbara Bel Geddes e.a 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 The Africans, documentaire- BBC 2 14.55 Tennis vanuit Wimbledon 20.50 Simon Rattle gala-avond 22.00 M.A.S.H., serie met Alan Alda, Mike Farrell. Loretta Switt e.a. 22.25 A very peculiar practice 23.15 Sing country 23.40 Newsnight, actualiteiten 00.25 Weerbericht 00.30 Tennis vanuit Wimbledon 01.10-02.05 Open University Take the high road, serie Anglia News Sons and Daughters Portland Bill the Moomins (herh.) Basil's Joke Machine Razzmatazz Roadrunner. (herh.) Bellamy's Bugle Emmerdale Farm News at 5.45 About Anglia Coronation Street World Cup *86 Mickey Spillane's News at Ten The Sting II (1983) Christians in Sport, (herh.). SKY CHANNEL 16.00 The Pat Sharp Show 16.45 Young, Free and Single 17.30 Jump. Dansmuziek met Tony Blackburn 18.30 The Tales of Wells Fargo. Afl.: The Target. Gastrolspeler Sta- cey Keach raakt als handels reiziger betrokken bij een moord. 19.00 The Lucy Show. 19.30 World Cup Report 19.45 Green Acre*. Afl.: Oliver's Double 20.15 The Greatest American Hero. Afl.: Space Ranger. Dankzij de bouw van een telescoop waar mee satellieten kunnen worden neergehaald, krijgt Ralph zo wel de CIA als de KGB op zijn dak. 21.10 Dentist in the chair. Engelse speelfilm over een tandarts-in- spé die constant in moeilijkhe den komt. 22.40 Martini Sportline 23.50 Roving Report 00.20 Young, Free and Single 00.55 Cloeedown NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven 13.00 Nieuws voor doven EO 16.30 Wild America, natuurserie. 16.55 Recht door zee 17.00 Anders is ook ge woon, serie NOS 17.30 Journaal EO 17.46 Tijdsein-Buitenland MUSIC BOX 07.00 EMuziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00), Amanda Redington Show (herh.) (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanan Show (10.00), Simon Potter Show (11.00) en 'The Shadow' (12.00). 13.00 EMu ziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 06.00-09.00 Von eechs bis neun. Voetbal bij het ontbijt. 09.45 ZDF- Info Arbeit und Beruf 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Lie be auf den zweiten Bliek? 11.10 Al les was Recht ist 12.10 ZDF-Maga- zin 12.55 Persoverzicht 13.00 Tages schau 13.15 Mexiko gestern und heute 14.00 Teletekst 14.20 E Kla- mottenkiste. 14.35 Unsere kleine Farm 15.20 Tagesschau 15.30 Mu- sikladen Eurotops-Extra 16.15 Die Abenteuer von Tom Sawyer und Huckleberry Finn 16.40 Achtung - Klappel 17.15 Mexiko-Magazin 17.45 Tageeachau RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). NOS: Hobbyscoop. NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. NCRV: Zomeravondmuziek. NOS: Akkoord. Nieuws en mededelingen. Met het oog op morgen. NCRV: Late date. Romance. Nachtexpress. In 't voorbijgaan. Non-stop lichte muziek DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Feste feiern mit auslën- dischen Mittbürgern 16.35 Der Stein des Marco Polo 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Der rosarote Panther BBC 1 07.50 Breakfast time 10.20 Informa tieve serie 10.35 Teletekst 11.30 Play School 14.00 Journaal 14.30 Hokey Cokey 14.45 Tennis 17.12 Re gionaal nieuws 17.15 Laurel Hardy 17.20 Treasure in Malta 17.35 Dun geons Dragons 17.55 John Cra ven's Newsround, jeugdjournaal ITV 10.25 Anglia News and Weather 11.30 Cartoon Time 11.35 Glenroe 12.00 Once Upon a Time..man. (herh.) 12.30 About Britain 13.00 Ta les from Fat Tulip's Garden, (herh.) 13.10 Puddle Lane, (herh.) 13.30 The Sullivans 14.00 News at One 14.20 Anglia News and Weather 14.30 Fal con Crest 15.30 Something to trea sure 16.00 Take the high road 16.25 Anglia News 16.30 Sons and Daugh ters 17.00 Tales from Fat Tulip's Garden, (herh.) 17.10 The Moomins 17.20 Nature Trail 17.45 The Little Vampire SKY CHANNEL 08.45 First Run. (herh.) 09.15 The Pat Sharp Show, (herh.) 10.00 Monsters of rock, (herh.) 10.45 All American Hot 100. (herh.) 11.45 The Pat Sharp Show, (herh.) 12.30 Young, Free and Single (herh.) 13.15 Jump, (herh.) 14.15 Skyways 15.05 A country practice 16.00 The Pat Sharp Show. 16.45 Jensen's Dimensions. Met Da vid Jensen RADIO 2 18.03 Hier en Nu. 18.54 In't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands RADIO 4 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 AVRO: Het betere werk. 19.00 Compact Concert 20.00 NOS: Nieuws. 20.02 Holland Festival 1986. 23.00 AVRO: Zeg luister 's RADIO 5 18.10 TROS: TROS kinderforum. 18.30 Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Buitenlandse werkn. 20.30 FEDUCO 21.00 NOS: NOS-Cultuur REGIONAAL Radio Rijnmond 07.30 Actualiteitenmagazine: Report., spel, weer, verkeer, etc. 09.00 leder uur na het ANP-nws region, nws. 16.30 Middagmagazine: Report., spel, weer, verkeer, cultuur, sport. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non stop muziek met om 18.00 Actualitei ten en 19.00-20.00 Geestelijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT big band. 18.40 Protestants-godsdienstige uit zending. 19.10 Actueel. 19.33 „Incontro" 20.03 In de club 21.03 W.K. voetbal. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30 W.K. Voetbal. BRT 2 22.05 Radio Tropical. 23.30 Twee tot twee BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Van Alboka tot Zurna (25). 19.00 Symposium. 19.45 Home made. 20.30 Musica Antiqua. 23.45 Einde van de uitzending. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws. (NOS) AVRO: Auto in? AVRO aan! AVRO's Radiojournaal.) NOS: W.K. Voetbal journaal. AVRO: AVRO's Sportpanora- ma. Arbeidsvitaminen De burgemeester is jarig. NOS: Mededelingen voor land en tuinbouw. AVRO: Middageditie. Toppers van toen. Muziek met Meta op Radio 1. KRO: Echo-politiek. RADIO 2 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. Hier en Nu. Ontmoeting. Plein Publiek. Kletsmajoor. Het blijft Hollands. De groeten thuis. Middagpauzedienst. Hier en Nu. Het beste uit Globaal. Studio 55. VOO: Hollandse hits RADIO 3 leder heel uur nieuws. (NOS) 07.03 TROS: De Havermoutshow 09.03 De Hugo van Gelderen Show. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade 15.03 De TROS presenteert de Natio nale Hitparade RADIO 4 08.00 NOS: Nieuws. 08.02 VOO: Veronica's Meesterwer ken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 NOS: Nieuws. 13.02 Holland Festival Journaal. 13.10 VOO: Nederland Muziekland klassiek. 14.00 EO: Metronomium. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: Het Portret RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden 09.30 RVU: Nou en....KRO: 10.00 M/V Special. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 Vijftig plus. 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 De Derde wereld 13.00 Nieuws. 13,10 Kruispunt. 13.30 Boekenwijsheid. 13.40 Thuis en in de synagoge. 14.00 Schoolradio. 15.00 Glas in lood. 16.00 NOS: Zo kan het ook. 16.30 Een leven lang. REGIONAAL RADIO RIJNMOND 07.30 Actualiteitenmagazine: Report., spel, weer, verkeer, etc. 09.00-18.00: leder uur na het ANP-nws region, nws. 16.30 Middagmagazine: Report., spel, weer, verkeer, cultuur, sport. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 11.00- 12.00 Programma voor Ouderen, 17.00 Mini Magazine over vrijetijdsbe steding en 17.30-18.00 Verzoekplaten- programma. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.00 Nieuws. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 E 3-E 5 10.03 Parkeerschijf. 11.55 Mediatips. 1240 Regioprogr. 13.10 De Middagpost 14.00 Hitbox: Top 30-hits. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 07.30 Nieuws en overzicht van de binnenlandse pers. 07.50 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert (1) 09.15 Ochtendconcert (2) 10.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek 13.10 Actueel. 13.30 Gitaarmuziek. 14.15 Symfonische muziek. 16.15 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17