Ter Aar blij met mini-containers voor huisvuil Alphen introduceert Hondenkaart Anderhalf jaar cel geëist voor incest Celstraf gevraagd voor verkrachting scholier Fietspad langs Oost vaart in Hazerswoude >AflDEN OMGEVING Caidóa<2owumt WOENSDAG 25 JUNI 1986 PAGINA 13 )THEKEN De avond- en itdlensten van de apotheken regio Lelden worden tot jag 27 Juni waargenomen r de Centraal Apotheek In óon en Apotheek Boehmer In lerdorp. gevallendienst zieken- /zen leiden Ongevallen- /hst elke dag Academisch Zle- v I huls behalve van dinsdag )0 u. tot woensdag 13.00 u. 1 conossenhuis póliklinieken 155543, afdeling S.C.U. tel r 639) en van vrijdag 13.00 u. zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- V enhuls). AgZOEKUREN ZIEKENHUIZEN jSK)iacone«senhuts: Bezoekuur Snelijks van 16.00 tot 17.00 uur «Ivan 18.30 tot 19.30 uur. Kln- ^^afdellng dagelijks van 14.00 20.00. Niet meer dan twee toekers per patient. Sint ^^abeth-ziekenhuis: Volwas- ^Hen dagelijks van 14,00-14.45 en van 18.30-19.30 u.; klasse ringen ook 11.15-12.00 u. Ïamafdeling: dag. van 15.00- )0 u. en van 18.30-19.30 u. I van 19.30-21.00 u. alleen tr vaders. Kinderafdeling dag. 00-18.30 u. CCU (hartbewa- g) dag. van 14.00-14.30 u. en F 19.00-19.30 u. Intensieve (pleging: dag. van 14.00-14.30 en van 18.30-19.00 u. Sport- idisch Adviescentrum: reekuur ma. 19.30-20.30 u. In St. Elisabeth-zlekenhuis. degeest: Dl. en vr. 13.00- 30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 00-15.00 u.; eerste klasse: de hele dag. Jelgeramakliniek: s ngerenteam: za. en zo. 14.00- Jaroo u. Opname: werkdagen W5-17.45 u.; za. zo en feest- p. 10.00-11.30 en 14 00-16.30 Team A, C en D: dag. tot .j00 u. met uitzondering van S/'^iandeltijden en etenstijden. ijftedemnch Ziekenhuis: Voor fit") patiënten (behalve kinderen) de bezoekuren als volgt: Da- ijks 14.15-15.00 u. en 18.30- '30 u. Avondbezoekuur afde- j verloskunde: 18.00-19.00 u. Praematurenafdeling: voor ders en familie is na overleg [t patiënten doorlopend be ek mogelijk. Bezoek aan ern- pe patiënten: wanneer aan jstige patiënten doorlopend ?oek wordt toegestaan kan de bfdverpleegkundige hiervoor ^ciale kaarten verstrekken, jiderkliniek: zalen voor peu- js, kleuters en grote kinderen Bt15-17.00. babyzaal en boxe- W (deling: volgens afspraak met I. j verpleegkundig hoofd. Be- Bktijden kinderafdelingen: br ouders van opgenomen [deren na overleg met ver- jegkundig hoofd. Voor andere zoekers van kinderen: Keel-, us- en oorheelkunde en neu- logie: 14.15-15.00 en 18.30- .30. Oogheelkunde en heel- nde: 14.15-15.00 en 18.30- .00. Rijnoordziekenhdis: (gelijks 14.30-15.15 u. en ,1^.30-19.30 u. Extra bezoek jrtbewaking: 11.00-11.30 u. n «tra bezoek vaders kraamafde- e h: 19.30-20.30 u. Kinderafde- onfl 15.00-15.30 u. alleen voor pr]ders 18.00-18.30 u. ildse rechtswinkel Ju- f! lisch Adviesbureau, Ketelboe- 'Jvtssteeg 10, tel. 130775; afde- dig belastingen: alleen op af raak. klachtenbureau: di. en 18.30-20.30, afdeling eemdelingenrecht: ma. 13-15 'lJM do. 18.30-20.30, afdeling •edouw. vr. 10-12 npko.s.-dienst Telefonische soV'P^'enst. tel. 071-125202. oor allen die in moeilijkheden irkeren of eenzaam zijn. Ver ouwelijk. Dag en nacht bereik- ltuar. erVREAU VOOR RECHTSHULP jp Herengracht 50. tel. 123942; treekuren ma. en di. 10.00- 1 1.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. tëii.30-20 30 u. n Ierenhulp- en ambulan cedienst Hulpverlening in Bn)iden. Leiderdorp, Oegstgeest, Jnsburg, Valkenburg, Voor- erThoten, Warmond en Zoeter- 'hibüde. Tel. 071-174141 oüjrgerraadsueden Ko- bjnbrugsteeg 2, tel. 143171 jantooruren). Spreekuren ma., aii en wo. 11.00-12.00 u.. do. nf30-20.00 u. jeEZINS VERZORGING Stlch- idpfl gezinsverzorging Lelden, jginvragen hulp voor bejaarden .p langdurige zieken en gezins verzorging, Rembrandtstraat 17, erli. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- ;eiö.00 u. en" 13.00-14.00 u.). h(INDER- EN JONGERENTELE- DON Op woensdag- en za- (rdagmiddag van 14-18 u. tele- »on 071 - 120611. =.ciAATSCHAPPELIJK WERK n lichting Maatschappelijk werk, jude Rijn 44c. spreekuur ma. nim vr. 09.00-10.00 u. en vol- r> tens afspraak, tel. 142144. Ge- o»ndheidscentrum Merenwijk, tepreekuur ma. 11.00-12.00 en jjO. 14.00-15.00, tel 212195. Ge- Andheidscentrum Stevenshof, Spreekuur do. 10.00-11.00, tel nöH506. Breestraat 24: spreek- ?ekjr ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en r olgens afspraak, tel ^4782/254756. 1ELDLIJN AGRESSIE EN DIS CRIMINATIE HOMOSEXUALI- CHEIT 071-221008. zo. 20-24. iaad van arbeid Hoge j lijndljk 306, Leiden, tel 071- J99375. Kantoor geopend fna. vr. 9-12 u. 14-16 u. Telefoni sche informatie over kinderbij- dag: 8-12 u. HOCIALE RAADSVROUW ,_ipreekuren sociale raadsvrouw. .jinnenstad: Gerecht 10. wo. M7.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- ?rjendorpstraat 36, ma. 10.30- ?e130 u.; Kooi: Driftstraat 49a, Ji. 10.30-11.30 u.; Morskwartier: luurthuis Morskwartier. Topaas- Jan. 10.00-11.00 u. wo. 10.00- 3<13.00 u.; Tuinstadwijk: Heren gracht 45. vr. 10.30-11.30 u. 'C$ociale raadsvrouw (oorschoten Spreekuren: pa. 19.00-20.00 u. wo. en vr. "1.00-10.30 u. Leidseweg 33, voorschoten. Tel. 3254. jsp hulp- en informatie dienst Groenesteeg 33, Lei- Jen. Tel. 071-134640 of 071- I44600. Hulp en informatie op eInedisch, juridisch en milieuge bied, werk. sociale verzekering id»n huurkwesties. Spreekuur: )lke donderdag van 20.00-21.00 lil' :ri - STICHTING VRIJWILLIGERS ÉENTRALE Pallasstraat 1. Al- )hen aan den Rijn. Tel. 01720- 3J3033. Begeleiding en opvang .Tan mensen, die om welke reden "Jan ook, tijdelijk hulp nodig heb- - Sen. Bovendien wordt informatie Dierstrekt over andere mogelijk heden van hulpverlening en de terelkbaarheid daarvan. VRIJWILLIGERS CENTRALE Jngegracht 246a, Leiden. Tel. j [49064. Dagelijks bereikbaar in 9.00-17.00 u. voor informa- jjle over vrijwilligerswerk en cur- issen of een persoonlijk ge- ifERKENDE JONGEREN Slachten- en informatieuur Elke [Insdagavond van 17.00 tot [0.00 u. KWJ-kantoor Koppen- linksteeg 2. Leiden. Tel. 071- '21139. ALPHEN A/D RIJN/DEN HAAG Anderhalf jaar celstraf vroeg de officier van justitie de Haag se rechtbank gisteren op te leggen aan een 33-jari- ge Alphenaar wegens ontucht met zijn minderjari ge dochter. De verdachte zou vanaf 1978 tot 1985 geregeld sexuele omgang met zijn dochtertje heb ben gehad. Dat begon toen het meisje zeven jaar was en het eindigde op haar veertiende. Haar va der had een drankprobleem. Het kind is inmiddels het huis uit. Ze heeft geen nieuw adres achtergelaten. Haar moeder volgde haar voorbeeld afgelopen zaterdag. Ze had meer kinderen. Officier van justitie D. van den Broek gaf de man de schuld van het uiteenvallen van het gezin. Vonnis op 8 juli. Leidschendam boos op Zoeterwoude LEIDSCHENDAM Het gemeentebestuur van Leid schendam is boos op buurgemeente Zoeterwoude. Die boos heid is ontstaan door de brief van de gemeente Zoeterwou de aan de Provincie over de financiële consequenties van het overgaan van Stompwijk van Leidschendam naar deze gemeente. „Het was redelijk geweest als Zoeterwoude ook aan ons die brief had gestuurd. Dat is niet gebeurd. We hebben de brief via andere kanalen moeten achterhalen. „Ik vind dat niet bepaald een goede gang van zaken is ge volgd", aldus burgemeester W.F. de Vreeze van Leidschen dam. In die brief stelde Zoeterwoude dat deze gemeente zelf nauwelijks financieel voordeel zou behalen door de bunde ling met Stompwijk, maar dat Leidschendam er ook niet ernstig op acheruit zou gaan. Berekeningen die dit zouden aantonen, werden naar het rijk der fabelen verwezen. Het gemeentebestuur van Leidschendam gaat de provincie nu ook een brief schrijven over de financiële gevolgen. BRADERIE IN ROELOFARENDSVEEN ROELOFARENDSVEEN Tot vanavond negen uur duurt een feestelijke braderie op het Noordeinde in Roelofarendsveen. De belangstelling voor deelname aan de braderie is overweldigend. Tot gisterenavond aan toe werden de organisatoren nog bena derd door handelaren die hun waar in Roelofarendsveen wilden slijten. In totaal zullen meer dan 150 stands het Noordeinde een extra feestelijk aanzien geven. Op de braderie staan voorts een tiental standwerkers. Kermisachtige aktiviteiten zijn er onder meer in de vorm en een „Kop van Jut", de „zenuwen"-spiraal van het televisiefenomeen Willem Ruys en het bekende stok- kenspel van Ted de Braak. Er komt een hoge zogenaamde „worstpaal", die is ingesmeerd met zeep. Worstliefhebbers kun nen gratis barbecueworstjes boven uit de paal halen, als zij kans zien langs het glibberige ding omhoog te komen. De nieuwe Stichting voor Behoud van het Veense Sluisje is pre sent op de braderie met een stand, waarin prachtige foto's van de sluis te bezichtigen zijn. Bestuursleden van de stichting ver kopen stickers en deelnemersbewijzen (tevens lot) om zodoende een startkapitaal bijeen te krijgen voor de restauratie van de cir ca honderd jaar oude sluis. RIJNOORD BREIDT INTENSIVE CARE UIT ALPHEN AAN DEN RIJN Ziekenhuis Rij noord in Alphen heeft schriftelijk toestemming gekregen van minister Brinkman om de Inten sive Care/Cardio Care Unit (IC/CCU) te ver plaatsen, te verbeteren en uit te breiden. Hier mee is een bedrag van 900.000 gulden gemoeid. De bouw zal starten in het laatse kwartaal van 1986 en ongeveer vier maanden in beslag ne men. In het plan is een uitbreiding van de hui dige capaciteit van de hartbewaking opgeno men van vier naar zes bedden. De IC/CCU wordt verplaatst naar het midden van de inter ne afdeling naar een plaats buiten deze afde ling, maar wel daaraan grenzend. BURGEMEESTER VERHOEF START INVOERING TER AAR - Zwerfvuil, overlast door honden en katten, aantasting van het milieu en betere werkomstandigheden voor de mensen van de gemeentelijke reini gingsdienst. Dat waren redenen om een heel nieuw programma voor het ophalen van huisvuil te starten. Gisteren haal de burgemeester P.J. Verhoef voor het eerst het vuil op met een zo genaamde minicontai- ner. Bij het Dorpshuis aan de Kerkweg stond deze container klaar en de burgemeester kon de kar met wieltjes zo naar de nieuwe vuilniswagen duwen, de container te gen de achterkant van de wagen drukken waarna deze automa tisch werd opgetild en geleegd. Vorig jaar werd in Ter Aar een werkgroep milieu en werkomstandigheden inge steld die als doel had te on derzoeken hoe huisvuil zo efficient en zo schoon moge lijk opgehaald zou kunnen worden. Men dacht al snel in de richting van vuilcon tainers omdat men in de ge meente eigenlijk al een iaar of zes inlichtingen over deze bakken aan het verzamelen was. Behalve het vragen van inlichtingen bij andere ge meenten, werd een proef ge houden met de bakken. Uit eindelijk besloot men in Ter Aar de stap te wagen. Er werden 3000 grijze vuilcon tainers besteld. Daar was men er nog niet mee. want er moest ook een nieuwe vuilnisauto komen. Bij el kaar een investering van 657.000 gulden. De gemeente heeft er dat graag voor over gehad. In Ter Aar wordt drie dagen per week, elke dag 10 tot 12 ton vuil opgehaald. Dat moest nu in zakken klaarge zet worden waarna de men sen van de reinigingsdienst ze op de wagens laadden. Dat was zwaar en smerig werk. Daarbij kwam er vuil uit de zakken op straat te recht. Dat betekende weer extra werk voor de afdeling reiniging. Daarom is besloten meteen maar grote containers in te zetten voor de bevolking. Dat zijn containers met een inhoud van 240 liter, dat wil zeggen zes vuilniszakken. Voor alleenwonende en be jaarden zijn deze containers kleiner (120 liter). Grof vuil, zoals tuinafval en verpak kingsmateriaal, kan in de containers. Heel groot vuil wordt na een telefoontje door de gemeente opgehaald. De gemeente vraagt wel om oud ijzer en papier apart in te zamelen en het kleine chemische afval naar de ge meentereiniging te brengen. Ook wordt de bewoners ge vraagd te zorgen dat de dek sels dicht blijven. Dat houdt dan ook de stank binnen. De containers worden bij de vaste vuilophaalplaatsen in het dorp geleegd. Met onverwacht toch nog wat zonneschijn werd gistermiddag de jaarlijkse zwemvierdaagse van Alkemade geopend. ER meldden zich direct al vijfhon derdvijftig deelnemers. Voor zitter R. van Berkel van zwem en poloclub „Alkemade" hield een openingstoespraakje na dat een stuk of twaalf clowns elkaar in het water hadden ge- Zwemvierdaagse duwd. Volksdansgroep „Kolo" vermaakte het publiek volop. Aan de uitnodiging aan het pu bliek om mee te dansen, werd ruimschoots gehoor gegeven. Vanavond wordt de Zwemvier- aaagse opgevrolijkt met een frisbiewedstrijd. ledereen, die alsnog mee wil doen aan de Vierdaagse, kan vanavond van 17.15 tot 19.30 uur terecht in Zwembad „De Tweesprong". De vierdaagse wordt zaterdag om 17.30 uur afgesloten met een zeskamp met twaalf deel nemende ploegen. Wie er dan nog niet vier zwemdagen op heeft zitten, krijgen die dag een laatste kans. Zaterdagoch tend tussen 9.00 en 10.00 uur of 's middags van 16.00 uur tot 17.00 uur en kan men zijn laat ste baantjes trekken. - s s ALPHEN A/D RIJN/ DEN HAAG Tegen een 23-jarige Alphenaar is gis teren anderhalf jaar ge vangenisstraf geëist we gens „de verkrachting" van een 17-jarige jongen in een Alphens kraak pand. Het slachtoffer werd op 20 fnaart van dit jaar gedwongen tot het plegen en dulden van ontuchtige handelingen. Hoe wel de wetgever het begrip LEIDERDORP De heer Kruidenier, voorzitter van de EHBO Leiden reikte gistermorgen het diploma Jeugd EHBO A met insig ne uit aan 25 kinderen van de achtste groep van de openbare lagere basis school De Vogelweid in Leiderdorp. Burgemeester Bruggeman, die aanvan kelijk de diploma's zou uitreiken, was verhinderd. De kinderen hebben van me vrouw P. Combee tal van be langrijke EHBO-zaken ge leerd, van het behandelen van wonden en breuken tot de zorg voor het eigen lichaam door gezond te leven. Uit gangspunt bij de cursus was het kweken van bereidheid bij de kinderen om hulp te bie den, inzicht te geven in de ge varen van de hedendaagse maatschappij en de wijze waarop ongelukken kunnen worden voorkomen en het bij brengen van een aantal grond slagen van de EHBO. In Ne derland gebeuren jaarlijks 16 miljoen grote en kleine onge lukken, meestal in en rondom het huis. Het aan de kinderen uitge reikte diploma heeft een gel digheid van twee jaar. Op 13- jarige leeftijd kan worden ge start met de opleiding voor het jeugddiploma EHBO B, terwijl vanaf 16 jaar het diploma voor de volwassen EHBOer kan worden behaald. De jeugdige EHBOer kan vanzelfsprekend nog niet het grotere werk aan, maar weet bijvoorbeeld wel lyie kleine verwondingen be handeld moet worden. De heer Kruidenier stelde in zijn toespraakje dat groep acht van de Vogelweid een fijne groep was om les aan te geven. „Het verbaast mij dan ook niet dat alle kinderen ruim vol doende zijn geslaagd", aldus de heer Akkerman. De geslaagden zijn: Bianca van Baaien, Marije van den Berg, Leonie de Best, Tessa Brui gom, Diana Groen, Brendal Holl, Jurriaan Honijk, Judith van Hulsen, Bas Lastdrager, Cindy Leest, Patricia de Leeuw, Alwin Mallee, Maar ten Memelink, Bregje Mom maas, Menno van Montfoort, Ronald Mooibroek, Jeroen van de Riet, Patrick Rovers, Gaby Smit, Natasja van Tongeren, Patrick van Wal, Johan Wan- sink, Mireille Willemsen, Ed gar Zaagsma en Mirjam Zie- rikzee. HAZERSWOUDE - De wijk Rhijnenburch en de oostzijde van het dorp zul len in de toekomst ver bonden worden door een fietspad langs de Oost vaart. Aan de Rijndijk zal het beginpunt liggen aan de oostzijde van de velden van SV Bernardus en in het dorp zal de Heeren laan de aansluiting vor men. Een andere mogelijkheid zou de Sportparklaan zijn, maar het college geeft de voorkeur aan de eerste oplossing. Het pad vormt geen rechte-lijn- verbinding tussen beide ker nen. Aanvankelijk wil de ge meente dit wel realiseren door het leggen van een fietspad ten oosten van de Gemene- weg. Toen dit te duur bleek, koos de raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening voor het vervangen van een gepland pad langs de Papenvaart, voor één langs de Oostvaart. De Oostvaart begint aan de Rijn dijk vier- tot vijfhonderd me ter ten oosten van plan Zonne veld. Daarom zal een pad langs het spoor worden aange legd. Hierin zal een lus wor den aangebracht, om op een geschikte plaats onder het spoor door te kunnen gaan. Aanvankelijk voelde de Ruil verkavelingscommissie niet veel voor het Oostvaartpad. Maar nadat het ook in het Provinciale fietspadenplan was opgenomen, ging de com missie overstag. Het gemeente bestuur zal nu, zoals voorgeno men, onderzoeken of er geld en mogelijkheden zijn, om het bestaande fietspad van de Ge- meneweg te verlichten. Uit het oorspronkelijke fietspa denplan is de aansluiting van de Ten Heuvelhofweg op de Coppierenkade voorlopig ge schrapt. Dit zou vooralsnog te duur wordert. B en W zullen de eigenaar van Klein Giet hoorn benaderen, pm te, bezien of het mogelijk is om het pad langs het hotel open te stellen voor fietsers. Dit zou een goe de fietsverbinding kunnen vormen tussen het Pad van Meurs en het pad langs de Kerkvaart. De gemeente zou het pad eventueel voor dit doel op willen knappen. Speeltuin De Rode Wip misbruikt bij actie HAZERSWOUDE Het bestuur van speeltuinver eniging 'De Rode Wip' is niet betrokken bij een ak- tie tegen een speelvoorzie- ning in het Hélène Swarthplantsoen. Met ont stemming is dan ook gere ageerd op pamfletten waarin deze indruk werd gewekt. Onder het motto: „Het Hélène Swarthplantsoen moet groen blijven'verspreidde een buurtbewoner deze pamfletten huis-aan-huis in de omgeving van het plantsoen. De omwo nenden werden opgeroepen dit als antwoord te plakken op een enquêteformulier over speelvoorzieningen. Het Wijk- comite Rhijnenburch en de Jeugdraad wilden deze enquê te aangrijpen om de behoefte aan speelruimte in de buurt te peilen, nadat een plan van twee buurtbewoners voor een speelplaatsje in het plantsoen op bezwaren van anderen was gestuit. Het pamflet droeg de kop „Speelvoorziening de Rode Wip" en vermeldde ver der geen contactadres. Dat schoot buurtbewoner en een bestuurslid van de speeltuin vereniging, H. Körmeling in het verkeerde keelgat. „Ik heb er grote bezwaren tegen als 'De Rode Wip' bij een dergelij ke anonieme reaktie betrok ken wordt. We hebben de ini tiatiefnemer laten weten dat hij de vereniging niet mag misbruiken". De aktievoerders hebben op dringend verzoek van het bestuur van De Rode Wip inmiddels wel de strek king veranderd van de raam- posters. Hoewel De Rode Wip in de tekst nog wel als alternatief voor de eigen speelruimte wordt genoemd, wordt een di- rekt verband met de speeltuin niet langer gesuggereerd. De speeltuinvereniging heeft de Jeugdraad inmiddels verzocht om het ophalen van de enquê te uit te stellen tot het voor alle buurtbewoners duidelijk is, dat de speeltuinvereniging niets met de aktie van doen heeft. verkrachting alleen hanteert in de man-vrouw-relatie, sprak de Haagse officier van justitie, mr. D. van den Broek, in dit verband toch van een regelrechte verkrachting. De verdachte had veertig fles jes bier op toen hij zich aan de knaap vergreep. De jongen kreeg onverwacht een mes op de keel gedrukt en moest mee het kraakpand in. Na afloop werd hij ook nog beroofd van zijn horloge en portemonnee. De verdachte zei dat hij zich van het hem ten laste niets meer kan herinneren. De psychiater achtte hem vermin derd toerekeningsvatbaar, mede op grond van huwelijks problemen. De rechtbank deed slechts zeer summier verslag van het psychiatrisch rapport. Wel bracht rechtbankpresi dent mr. J. van Overbeek het feit onder de aandacht dat de verdachte dikwijls cocaïne ge bruikte, er wisselende sexuele contacten met mannen en vrouwen opnahield en zich ook prostitueerde. Vonnis op 8 juli. ALPHEN AAN DEN RIJN „Laat uw hond vooral daar poepen waar dat mag en waar dat géén overlast veroor zaakt". Aldus een zin uit een brief die de 3500 ge registreerde hondenbe zitters van Alphen deze week in bus krijgen. Bij deze brief zit een zoge naamde „Hondenkaart" waarop precies staat aangegeven waar hon den los mogen lopen en hoe te handelen als de hond hoge nood heeft. De gemeente voert actie te gen de overlast door honde- vuil. Naar schatting zijn er in de gemeente "ruim 7000 honden, waarvan de helft officieel is geregistreerd. Al deze honden zorgen voor vuile stoepen, plantsoenen, speel- en trapveldjes en kin derspeelplaatsen. Een on houdbare situatie en daarom is in de Gemeentelijke Straf verordening van vorig jaar een verbod op het loslopen van honden, binnen de be bouwde kom opgenomen. Daarbij ook de bepaling, dat wanneer de hond toch poept op een verboden plaats, de eigenaar van de "hond ver plicht is de troep op te rui men. Hondeneigenaars kun nen hier voor bekeurd wor den en wel tot twee keer toe met een maximumboete van vijfhonderd gulden. De poli tie gaat zeer streng toezien op het naleven van deze be palingen in de strafverorde ning en er zullen speciale prikacties komen. Alphen kreeg landelijke be kendheid door de bepaling dat ejgenaars de ontlasting van honden op moeten rui men als ze die op een verbo den plek deponeren. Vol gens wethouder W. de Jong van Openbare Werken was dat nu niet direct de be kendheid waar Alphen om vroeg, maar het is een feit dat er veel overlast is. Voor al in de nieuwbouwwijken is het heel erg en dan weer meer in Ridderveld II dan in I. In Oud Alphen is de overlast minder. Juist in de nieuwe wijken zijn honden toiletten ingericht waar de honden hun behoefte kun nen doen. Deze WC's wor den regelmatig gereinigd zo dat het geen broeibakken van ziektes zullen zijn. De gemeente bestudeert de mogelijkheden van een hon denpoepschepje. Zo'n schep je krijgt men dan gratis en moet gezien worden als een kleine gemeentelijke tege moetkoming voor het beta len van de hondenbelasting. Men is nog aan het onder zoeken welk schepje het meest geschikt is en wat de kosten van aanschaf zijp. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, teletoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13