Robert van Splunter mist kansen tegen Lugthart... Liesblessure velt Michiel Schapers TENNIS CIRCUIT y sportuitslagen Hilda SPORTWERELD Weinig Duitsers bekijken ochtenc show WK-voetbl Dodelijke ruzie ovei WK voetbal SPORT CfiidóeGomaiit DINSDAG 24 JUNI 1986 PAGI Daphne Jongejans tweede in Miami MIAMI Daphne Jongejans is bij schoonspringwedstrij- den in de Amerikaanse stad Miami als tweede geëindigd op de één-meter plank. Op de drie-meterplank bezette de studente uit Badhoeve dorp in het eindklassement de derde plaats. Beide onder delen werden gewonnen door de Amerikaanse Wendy Lucero. Bij de heren, waar Edwin Jongejans wegens een blessure niet kon springen, werd de Amerikaan Greg Louganis zowel op de één als drie-meter plank eerste. Mourad Louati sneuvelt in kwartfinales ATHENE Mourad Louati is gister avond in de kwartfinales van het sterk bezette Acropolis-bokstoernooi in Athe ne uitgeschakeld. De talentvolle pugi list van de Haagse school Kristalijn verloor op punten (4-1) van de Italiaan Pompilio. Daarvoor had Louati een ge makkelijke overwinning behaald op de Fransman Bus (5-0). Het aantal Neder landse deelnemers werd in de kwartfi nales van zeven teruggebracht tot twee. In de halve finales van vanavond staan voor Nederland alleen zwaargewicht Arnold Vanderlijde, de zilveren me daille-winnaar bij het toernooi om de wereldtitels in Reno, en halfzwaarge- wicht Charly Burleson. Poolse atleten blijven in West-Duitsland MUNCHEN Vier Poolse atleten, in leeftijd variërend van zeventien tot negentien jaar, zijn gisteren na afloop van een junioren-landenwed- strijd achtergebleven in West-Duitsland. Kort voordat het team met de trein zou vertrekken uit München, verlieten de sportlieden het gezel schap. Volgens de Beier se grenspolitie willen de vier asiel vragen. Motorcoureur in botsing met meeuw ASSEN Op de eerste dag van de Asser Speed week is de Spaanse mo torcoureur José Parra in botsing ge komen met een meeuw. De vogel sloeg dwars door het vizier van de helm van de Spanjaard die naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Daar werd een gebroken neusbeen geconstateerd. Het ongeval met Par ra. een rijder uit de 250cc-categorie, gebeurde tijdens de eerste trainingen voor de motorraces om het Europees kampioenschap, die vandaag op het circuit van Assen worden gehouden. Curieus genoeg vond de botsing tus sen de Spanjaard en de meeuw plaats ter hoogte van Meeuwenmeer, één van de snelle rechtse bochten van het TT-circuit. Prijsvragen DEN HAAG De re sultaten van de ver schillende sportprijs- vragen van het afgelo pen weekeinde zijn: Lotto: le prijs: 5 x 75.067,40; 2e prijs: 4 x 37.500,00; 3c prijs: 197 x 724,30; 4e prijs: 6523 x 21,80; 5e prijs: 89.355 x f 5,00. Cijfcrspel: 6 goed: 2 winnaars; 5 goed: 2 winnaars; 4 goed: 20 winnaars; 3 goed: 226 winnaars; 2 goed: 2090 winnaars. Promotie PEC Zwolle kost politie 128 mille extra ZWOLLE De promotie van de voetbalclub PEC naar de eredivisie kost de politie Zwolle het komende seizoen 128.000 gulden extra. Het geld is nodig om de politiemensen het overwerk uit te betalen dat ze moeten verrichten het handhaven van de orde tij dens thuiswedstrijden van PEC. Dit is maandagavond ge bleken tijdens een commissie vergadering van de Zwolse ge meenteraad. Nog weinig opzienbarende zaken op de „Districts". Je mist hooguit een paar na men. Maar die hebben daar vast een reden voor. Bij zo 'n kampioenschap zou je juist de naam Hilda moeten tegenkomen. Maar op de lijsten kom je die naam niet tegen. Want Hilda behoort wel heel duidelijk bij het dis-riet, maar op de D.E.-lijsten zul je haar niet lezen. Hoe wel, ze speelt nog een uit stekende partij tennis! Hilda is één van die ten- nisvrouwen, die veel in vloed op het tennisgebeu- ren hebben. Hilda is de se cretaresse van de befaam de commissie geselecteerd jeugdtennis van het dis trict, en heet verder nog van den Haak. Al die jon ge men-sen, die nu ge plaatst of ongeplaatst de districtskampioen - schappen bevolken heb ben meer of minder met haar te maken gehad. Het zal haar deugd doen, dat de zeer vele uren, tezamen een grote klus vormend, geresulteerd hebben in een deelnemersveld in B en C, waarin je boven de 25 jaar zo on-geveer een veteraan bent. En.' Een deelnemersveld. waarin positief tennis, interessant voor het publiek, de bo ventoon voert. De jaren 1979/1986 mogen gerust de 7 vette jaren van het district genoemd wor den. Frappant is, dat die jaren ook ge-start zijn met Hilde. Alleen de achter naam is anders. Hilde Krul, tezamen met die an dere grote naam uit het Leidse jeugdtennis. Tine Mulder- Wolkers, ston den in 1979 aan de wieg van Leidens regio-jeugdplan. In 1986 is er sprake van een brede goede oogst, A- speelsters of spelers is en blijft alleen nog maar een kwestie van tijd. Op de ge zellige recep-tie van het 40-jarige Leidse Hout ble ken Hilde en Tine hun in teresse in Leidens jeugd- en top-ten nis nog geheel niet verloren. Twee Hilda's of Hilde's dus in de 7 vette jaren. Komen nu de magere ja ren, of blijft het ..goed" gaan met het Leidse dis trict. Hilde vertrok, en werd opgevolgd door Ank, ook al zon krachtfiguur in het jeugdtennis. Ank de Jong uit Al-phen was niet alleen een voorloper, maar ook nog eens de moeder van een groot Leids talent. Ivar de Jong. Een spel maker, die ive in het Leid se toch node missen. Overigens zullen veel moeders van onze jeugd ta len ten met Hilde te maken hebben gehad. Trouwens ook, als je geen kind bij het district had. Hilde was en is de grote promotor van het dames-(in Leiden hanteren we deze naam nog steeds)-re-creatieten- nis. Alleen! Alleen de ach ternaam is anders. Hil-de Rost is al weer vele jaren aktief, zeer aktief bij dat andere niveau dan de dis tricts B, C, D-kampioen- schappen, maar daarom niet minder gewaardeerd. Is het voor laat-bloeiers niet een springplank voor een „eigen" tennis-carriè- U leest het goed, veel vrouwen zijn uit hobby bezig met de edele tennis sport. Het is maar goed, dat ze er zijn, die vrijwil ligsters, waarvan het aan tal arbeidsuren maar am per te raden, laat staan te vergoeden valt. Voor de organisato-rische begelei ding zijn ze feitelijk on misbaar. Maar ook in de andere begeleidingsgebie- den van ons jong talent zult U de vrouwen (kun nen) tegenkomen. PETER KLEIN Lo Bello burgemeester ROME - Concetto Lo Bello blijft ook buiten het veld de zaken regelen. De beroemde vroegere internationale Itali aanse scheidsrechter is be noemd tot burgemeester van de Siciliaanse stad Siracusa. In Siracusa, een van de grotere steden van Sicilië, wonen 120.000 mensen. LEIDEN Jan Willem Lugt hart kwalificeerde zich giste ren tijdens de Leidse districts kampioenschappen tennis als eerste speler voor de kwartfi nale van het HEB1, Op zich niet verwonderlijk: Lugthart staat op dit onderdeel als vier de geplaatst en was vorig sei zoen ook nog eens verliezend finalist tegen Hans Tönjann. Desondanks scheelde het maar weinig of Lugthart had dit keer zelfs de laatste acht niet gehaald. Nadat opponent Ro bert van Splunter de eerste set ruim had verloren, maar de tweede weer wel naar zich toe had getrokken, kwam de spe ler van De Munnik in het be slissende part op 3-3, 40-1d. Tot vier keer toe zocht de goed spelende Van Splunter toen de (sterkere) backhand van Lugt hart om het spel uit te maken, zodat niet hij, maar de speler van De Leidse Hout die be langrijke zevende game pakte. Ook al omdat Van Splunter de achtste game benutte om over zijn fouten in de voorgaande te denken, was de partij toen ge speeld. Rogier en Frank Liefbroer trokken gisteren vanuit Nieuw Vennep naar het tennispark van Unicum om daar een sing le en (samen) een dubbel af te werken. Een drietal logische nederlagen vormde het resul taat. Frank Liefbroer kwam in zijn single nog het dichtst in de buurt van een overwin ning. Tegen Jasper van Mar wijk bereikte hij in het HEB2 een (met 4-6 verloren) derde set. Een derde deel dat er voor Rogier (3-6, 1-6 tegen Pieter van Meel) en voor de Lief broer-combinatie (4-6, 1-6 te gen Joost van Leeuwen en Rob van Marwijk) duidelijk niet inzat. In het HEC1 vormden Olav ten Bosch en Michiel Steens een knap sterk koppel voor een eerste rondje. Beiden ge noten desondanks met volle teugen op baan één van Uni cum, maakten er een titanen strijd van en zagen uiteindelijk Ten Bosch met 7-5, 5-7 en 6-4 winnen. Die eerste baan bleek gisteren trouwens toch gere serveerd voor heren van de lange adem. HEC2ers Nico Dofferhof en Hans Snik bij- fickLcSouMMit voorbeeld, stonden al langer dan twee uur op de baan op het moment dat de 1-1 in sets werd bereikt: 5-7, 7-6. Toen was het echter wel afgelopen met de broer van Peter. En bij een 3-0 achterstand in de der de set gaf Hans Snik dan ook op. „Officieel heb ik opgege ven, maar ik heb dus gewoon verloren", liet Snik naderhand op adem gekomen we ten. „Ik was helemaal kapot...' In datzelfde onderdeel van de districtskampioenschappen (het HEC2 dus) „sneuvelde" trouwens een geplaatste speler. Bob van Overloop, de papie ren nummer zeven, zag Ruud van der Voort met 2-6, 6-2, 6-3 'Winnen. GERT-JAN ONVLEE Robert van Splunter was gisteren dichtbij een sensationele zege op Jan Willem Lugthart. Smit 4-6, 6-4, 6-2; Hans van Bijster- vcldt - Ivo Sijpkens 6-4, 6-2; John van Overloop - Onno Guinau 7-6, 6- 3; Olav ten Bosch - Michiel Steens 7- Uitslagen 5, 5-7, 6-4; Ronald Lammens - Ad van der Berg 6-0, 6-2. HEC2: Nico Dofferhof - Hans Snik 5-7, 7-6, 3-0; René van Hensbcrgen - Perry Paauw 6-3, 6-2; Ivan Hermans - Eric Kip 7-6, 7-6; Maarten Kallenberg - Jan Hein Bader 6-4, 6-3; Remco Outshoorn - Mat Kantebecn 6-1, 6-1; Jacco Schoonenwolf - Barschop 6-2, 6-0; Ruud van der Voort -Bob van Over loop 2-6, 6-2, 6-3; Jan Mens - Saldi 6- 2, 6-0; Tim Bavelaar - Arie Bakker 6- 2, 6-1; Marco Smit - Winand Stegger- da 7-6, 6-2; Heemskerk - Van Delft 6- 2, 6-0. DEC2: Liesbeth Hooghoudt - Miriam Siemerink 6-4, 6-2. HED: Jan Hein Bader - Danny Lesquillicr 6-0, 6-1; Mare Prins - M. Ober 6-1, 6- 2; J. de Vries - J. de Visser 6-1, 6-4; Tim Bavelaar - H. Bruining 6-1, 6-2; Johan Draulans - Carlos Jongmans 6- 3. 6-4; E. Ridderhof - J. Wegman 6-1, 6-3; Paul Wissclink - Gcrt-Jan On- vlee 4-6. 6-0, 6-1; Guus Stigter - René de Groot 7-5, 6-0; Jelle Rinzcma - A. Selier 6-0. 6-1; A. Freke - M. Fritters 6-3, 7-5; Erik Bolten - D. van de Berg 7-6, 6-2;Remo Bouwman -v Sterken- burg 6-3, 6-1; Vincent Goedegebuure - Hilverda 6-0. 6-2. DED: M van der Salm - C. Radder'6-1, 6-2; Henrike Engel - M. Cornelissen 6-4, 6-3; Kiek Meijer - J. Karstens 6-3, 6-3; N. Ha lenbeek - Kitty van der Meij 5-7, 7-5, 6-1; Marit Engel - D Vergeest 7-5, 7- 6; Elisa Bonnet - M. Wegman 6-2, 6-3; Francoise Velzel - Lonneke van der Meij 2-6, 6-3, 6-3; Leontien van Laar hoven -Frederique Lempers 6-1, 6-2; Sandra Smit - A Veerkamp 6-2, 6-1; M de Groot - Bianca Bonnet 6-3, 6-1. HDD; Rotteveel/Rotteveel - Hilver- da/Verbcrne 6-1, 6-1; Schoutsen- /Warmerdam - Fransen/Van Daalen 6-0, 7-5; De Rooy/Spoelder - A. Vis- /Wirtz 6-2, 6-1, Nieuwenhuis/Van Rijn - Heemskerk/Werrters 6-0, 6-2; Doctors van Leeuwen/De Mooy - Jongbloed/Vermont 6-1, 6-3; Elzinga- /Prins - Jorna/De Roode 6-2, 6-3; Steenbergen/Visser - Padding/Pad ding 6-4, 6-3; Dofferhof/Van Tonge ren - Van Egmond/Stigter 7-5, 6-2; Fasel/Fasel - Meije/Sterkenburg 2-6, 6-3, 7-6; De Leur/De Leur - Sekeris- /Stadt 6-4, 6-3; Desar/De Rooy - Hil- lal/Wittcrs 6-2, 6-0; Van der Schoor- /Van Wijk - Brugman/Van Loon 6-3, 7-5. DDD: Cornelissen/Overloop - A. van Paridon/Wiegman 6-2, 6-3; Bon net/Bonnet - A. de Vos/Welvaart 6- 0, 6-4. GDD: Vosluil/Van Rijn - Van lis/Smit w.o. HEV2: Van den Berg - Cor Koemans 6-4, 6-3. HEB: René van der Wilk - René Cardinaal 6-1, 6-2; Pieter van Meel - Rogier Liefbroer 6-3, 6-1; Jan Willem Lugthart - Robert van Splunter 6-1, 4-6, 6-3; Waldo Jansen - Bub van der Zee 6-3. 7-6. HEB2: Henk Janssen - Jack Manuputty 6-3. 6-2; Marius Pie- ters - Mark Post 6-2, 3-6, 7-6; Jasper van Marwijk - Frank Liefbroer 2-6, 6-3, 6-4; Thomas Koemans - Matthijs Glastra 7-6, 6-3; André Weening - Anton Wil van Zoelen 6-3, 6-3. DEB1; Carla Quak - Jacqueline Paauw 6-0, 6-2; Wil den Hollander - Nelleke Weijermans 6-1, 7-6. HDB: Joost van Leeuwen/Rob van Mar wijk - Rogier en Frank Lief broer 6-4, 6-1. HEC1: Ernst Verduin - Marco Zeilen Willy en Cees van Bladel (Den Bosch) hebben op de tweede dag van de Kieler- week de tweede wedstrijd in de Tornado-klasse gewonnen. In de Flying Dutchman-klasse werden Sjaak Haakman en Guido Alkemade vijfde. Motorsport De Belg André Malherbe won op een Honda de Grote Prijs van Canada motocross 500 cc. Kees van der Ven werd in de eerste en tweede manche op zijn KTM respectievelijk zesde en vijfde. Wielrennen Er komt een derde Elfstedentocht voor be roepswielrenners. In een ge sprek met de ploegleiders van de grote wielerprofploegen en de organisatie De Stichting De Friese Elfstedentocht voor Be roepswielrenners is overeen stemming bereikt over de af wikkeling. Wielrennen Johan van der Velde heeft gisteren de der tiende editie van de profronde van Woerden gewonnen door in de eindsprint Peter Steven- haagen en Twan Poels te ver slaan. Hockey Landskampioen Bloemendaal wil zich bij de in ternationale hockey-federatie kandidaat stellen voor de or ganisatie van het toernooi om de Europese beker voor clubs van 1987. ERIC JELEN ZORGT VOOR VROEGE UITSCHAKELING KEVIN CURREN LONDEN Een racket in de hand en een lap om het been; het beeld van de tennisprof anno 1986. Een blik op de banen van Wimbledon doet vermoe den dat het zonder ortho pedische hulpmiddelen niet gaat. Een gebanda- geerde knie speelt tegen een ingepakte dij. Een ge fixeerde elleboog smasht naar een bal; een dik om wikkelde enkel trekt een sprintje. Het zelfvertrouwen zit in het verband. Tot het breekpunt komt en de camouflage niet meer helpt. Dat overkwam Michiel Schapers gisteren op de eerste dag van het tennis toernooi om de open Engelse titels. Bij de laatste slag van de ochtendtraining met de Tsje- choslowaak Milan Srejber gleed Nederlands enige verte genwoordiger in het enkelspel uit. Er kraakte iets in de lies, een bandage, die niet meer hielp en een ontgoochelende uitschakeling. Na 26 minuten pijn lijden schudde Schapers bij een stand van 2-6, 0-1 tegenstander Mi- loslav Mecir de hand. Zo bleef ook zijn derde Wimbledon-óp- treden zonder partijwinst. Na Michiel Schapers. de plaats in de kwartfinales van de winter in Melbourne een fikse tegenvaller. „Onge looflijke pech", foeterde de lange Rotterdammer. „Ben ik daar in een vorm om een rondje of twee door te komen, overkomt me dit". Het had inderdaad anders ge kund. Vorig jaar zou een top- fitte Schapers geen schijn van kans hebben gemaakt tegen Mecir, die met overwinningen in Hamburg en Rotterdam op het punt stond de top-tien bin nen te rukken. Inmiddels heeft de 22-jarige Tsjechoslo- waak echter ook zijn deel van het blessureleed gehad. Hij zakte naar de 30e plaats, ter wijl Schapers steeg naar de 55e positie waarbij het bereiken van de kwartfinales van Bris tol nog niet is verdisconteerd. De ommekeer, die vorige maand in Ede aanstaande leek (Mecir won toen de beslissende tiebreak nadat Schapers eer der een matchpunt had ver speeld), bleef echter uit. Scha pers ontbeerde alle mobiliteit en gaf op, toen Mecir zijn eer ste ace had geproduceerd. Worden tennissers bedreigd door constante overbelasting? Schapers vindt van niet. „Hier op Wimbledon lopen wel vijf fysio-therapeuten rond, bij wie je terecht kunt. Het is wel zo dat je door het vele reizen meer op jezelf bent aangewe zen. De meeste jongens hier hebben hun eigen ar-ts en wor den eens in de zoveel maan den goed nagekeken". Dopingcontrole Schapers heeft nog niet ken nisgemaakt met het nieuwe fe nomeen, de anti-dopingcontro le. De voorzitter van de All England Club, „Buzzer" Had- dingham, leverde als eerste zijn plasje in, gevolgd door de leden van de organisatie, de spelersvakbond en de scheids rechters. Het goede voorbeeld is gegeven. De spelers worden geacht te volgen. Angst voor ontdekking behoeft ze niet te weerhouden. De hele operatie is opgezet om te bewijzen, wat men wil bewijzen: de tennis sport is „clean". De urinesta- Boris Becker denkt aan het goede (UnicefVdoel en biedt de hertogin van Kent een cheque ad 12.000 gulden aan. len worden alleen onderzocht op amphetamine, cocaïne en heroïne. Spierversterkende middelen blijven buiten be schouwing. Er zijn geen sanc ties. Het enige, wat eventueel wordt aangeraden, is het vol gen van een ontwennings kuur. „Ik denk dat ze weinig zullen vinden", aldus Scha pers. Verrassing De 21-jarige Westduitser Eric Jelen zorgde gistermiddag in de eerste ronde van het heren enkelspel voor een verrassing door Kevin Curren, vorig jaar verliezend finalist op Wimble don tegen Jelen's landgenoot Boris Becker en nu als elfde geplaatst, in de eerste ronde uit te schakelen. Jelen had daarvoor vijf sets nodig: 6-4, 6- 7, 2-6, 6-4, 12-10. De partij duurde ruim drieëneen half uur. Becker won simpel van de Argentijn Eduardo Bengoe- chea en stelde na afloop het gewonnen geld, ongeveer 12.000 gulden, beschikbaar voor Unicef. De 18-jarige Westduitser, sinds twee maan den „ambassadeur" van het fonds voor hulp aan kinderen van de Verenigde Naties, overhandigde in de koninklij ke loge een cheque aan de Hertogin van Kent, de voorzit ster van het Britse Unicef-co- mité. BOKSEN Acropolis-toernooi Athene Lichtgewicht, eerste ronde: Mezzen- ga (Ned) wint op punten (5-0) van Ha- malides (Grl); kwartfinales: Mezzenga verliest op punten (4-1) van Moffa (Can). Woltergewicht, eerste ronde: Sorgentino w.o.p. (4-1) van Vos (Ned). Louati (Den Haag) w.o.p. (5-0) van Bus (Fra); kwartfinales: Louati v.o.p. (4-1) van Pompilio (Ita). Middonge- wicht, eerste ronde: P. Zwezerijnen (Ned) w.o.p. (3-2) van Panagiototou- los (Gri); kwartfinales: Zwezerijnen v.o.p. (4-1) van Karres (Fra). Half- zwaargewicht, kwartfinales: Burleson (Ned) w.o.p. (5-0) van Nillson (Zwe). Zwaargewicht, kwartfinales: Vander lijde (Ned) w.o.p. (5-0) van Cinotti (Ita). Superzwaargewicht, kwartfina les: Gerritsen (Arnhem) v.o.p. (4-1) van Tsahakis (Gri). ROLSCHAATSEN Kunstrijden Uithof Rolrinkels A: 1. Schaar (ZRC); 2. Rowland (Pirouette). B: 1. Coolen (Oude Molen); 3. Habraken (Pirouet te). Pupillen B: 1. Van lersel (Oude Molen); 3. Brandsen (Pirouette). Brons B: 1. Van Driel (Pirouette); 3. Vereecken (Pirouette). Wisselbokaal: Pirouette. SCHOONSPRINGEN Wedstrijden Miami (Vst) Dames, 1-meterplank: 1. Lucero (Vst) 440.10 punten. 2. Jongejans (Ned) 435,60, 3. Mitchel (VSt) 432,00, 4. Neyer (VSt) 430.00. 3-meter plank: 1. Lucero 528.00. 2. Mitchel 502.10, 3. Jongejans 496,65, 4. Neyer 495,15. TENNIS Wimbledon Damesenkelspel, 1e ronde: Phelps (Vst)-Grunfeld (Gbr) 6-2, 6-0; Scheuer-Larsen (Den)-Antonopolis (VSt) 6-2. 6-4; Betzner (WDI)-Salmon (GBr) 6-0. 7-6; Demongeot (Fra>- Thompson (Aus) 6-1, 6-2; Henricks- son (VSt)-Richardson (Nwz) 7-6, 6-1; Phelps (VSt)-Gfunfeld (GBr) 6-2, 6-0. Herenenkelspel, 1e ronde: Becker (WDI)-Bengoechea (Arg) 6-4. 6-2, 6-1; Gunnarsson (Zwe)-Gildemeister (Chi) 6-3. 6-4. 6-4; Lapidus (VSt)-K. Moir (ZAf) 6-2, 6-4. 6-3; Annacone (VSt>- Bale (GBr) 6-3. 7-5, 6-3; Smid (Tsj>- Cahill (Aus) 6-4. 6-3, 7-5; Lundgren (Zwe)-Green (VSt) 6-2, 6-2, 7-6; Mecir (Tsjj-Schapers (Ned) 6-2, 1-0. Scha pers geeft op; Freeman (VSt)-Aerts (Bra) 6-4. 6-4. 7-5; Castle (Gbr)-Dyke (Aus) 7-6, 7-6, 6-3; Jelen (WDI)-Cur- ren (VSt) 6-4. 6-7. 2-6. 6-4, 12-10; Mansdorf (lsr)-Micniöata (Can) 3-6, 6- 2. 6-3, 6-4; Tom Gullikson (VSt) - Schultz (VSt) 6-2, 4-6. 7-6, 6-1; Fibak (Pol)-V. Amritraj (Ind) 6-1, 3-6, 6-4, 6- 3; Wilander (Zwe)-S. Davis (Vst) 7-6, 6-4. 6-4. WIELRENNEN Profronde Woerden: 1. Van der Vel de 100 kilometer in 2.18,03; 2. Ste- venhaagen, 3. Poels. 4. A. van Hou- welingen, 5. Kuiper. 6. Smit, 7. D. ZEILEN Kieler Week f Tornado: 1. Van Bladel/Vaj (Ned); 2. Lange/Starken (I Sach/Sach (Wdl). 4. Petsche va (Oos); 5. Marström/SÖ (Zwe); 6. J. Spengler/Jentsc 10. Tolsma/Duijker (Ned). Stl races: 1. Van Bladel 8 puntef| strom/Elvstrom (Zwe). Petsck Sach 20,7, 5. Tolsma 26. 6. 1 gler/lseler (Wdl) 27,7. Flying Dutchman: 1. Brumm man (Fin); 2. Boysen Möller/( (Den); 3 Wieser/Wieser (j Braun/Kenney (Can); 5. Haak kemade (Ned); 6. Sommari marlva (Ita). Stand na 2 rac»| hansson/Hansson (Zwe) 13,5 nolds/Schreiner (Vst) 17, 3.' /Möller (Zwe) 19,7, 4. Nissu (Wdl) 20. 5. Griese/Marcour 6. Fritz/Hösch (Wdl) 26,7. Soling: 1. Persson (Zwe), 2. (Wdl). 3. Thomson (Can), f (Den), 5. Spaengs, 6. Wrea' Stand na 2 races: 1. Perss Thomson 11,4, 3. Jungell/Ma (Fin) 18. 4. Spaengs 21,7, 5. S /Detre (Hon) 25, 6. Haegeli I 26. Van Manen (Ned). Star: 1. Hagen/Borowny Griese/Marcour (Wdl). 3. Got boni (Ita), 4. Vogt/Seeberger) Nissen/Bartel (Wdl), 6. Carlsq, (Zwe). Stand na 2 races: 1.i son/Hansson (Zwe) 13, 2. R, /Schrelner (Vst) 17. 3. Carlsi' 19,7, 4. Nissen 20, 5. Grle Fritz 26,7. 470: 1. Hüttermann/Körte (f Doreste/Tunon (Spa). 3. Sta* Vermeulen (Ned). 4. Janka/, (Wdl). 5. Binder/Volnhoferj Stand na 2 races: 1. Dores Janka 13.7, 3. Hüttermann 14* venuiter 18,7. Plankzeilen divisie II, stand ces: 1. Foyer (Fra) 32,7, 2.' (Oos) 40. 3. Almqvist (Zwe) 5l Stekelenborg (Ned) 86. 8. Rr (Ned) 88,7, 9. Verschoor (Ney Zeven wielrensteri naar Tour de Fem/ DEN HAAG Nj kampioene Heieen Hag< de Nederlandse ploeg a eind volgende week vê gaat bij de derde editie!l Ronde van Frankrijk vf mes. Ook de nummerf (Mieke Havik), drie (Trf Rijnsoever) en vier I Timmermans) zijn opge in de ploeg. De ander* sters in de Tour de Y zijn Petra de Bruin, M de Bruin en Conny Me* KIJKDICHTHEID SLECHTS TWEE PROCENT f 1 (Van onze correspondent Rink Drost) BONN „Nee nee, het is beslist geen ontbijtshow. Het f een serviceprogramma voor de voetballiefhebbers die 'si en 's nachts niet naar de uitzendingen van de wereldkari schappen voetbal kunnen of willen kijken. Een ontbijtsÉ de televisie is niets voor de Duitsers. In dit land staan den sietoestellen in de zitkamer en niet zoals in Amerika bij r bijttafel." De woordvoerster van de ARD in Munchen, het eersteC televisieprogramma, heeft het over het programma „Goe<^ gen, Mexico", dat 's morgens van zes tot negen uur op er de Duitse televisienetten wordt vertoond. In zes blokkt een half uur, gescheiden door korte nieuwsuitzendingen den de hoogtepunten herhaald van de voetbalwedstrijden' vorige avond en nacht werden uitgezonden vanuit MexJ die manier blijven degenen die tijdens de wedstrijden zf het werk waren of sliepen visueel op de hoogte van de gef nissen tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Ook in land zijn deze uitzendingen goed te ontvangen, zeker grensgebieden en de plaatsen waar kabeltelevisie is. Wie nu veronderstelt dat 'Goede morgen, Mexico' een Bondsrepubliek "veelbekeken programma is, heeft het mi1' geveer twee procent van de toestellen is tijdens deze uitzg ingeschakeld," aldus de perswoordvoerster van de ARDr dat veel vindt? „Daar kan ik niets zinnigs over zeggen. V het als een service voor degenen die de directe uitzend hebben moeten missen of die nog eens een samenvatting zien. De mensen die kijken stellen het kennelijk op pr? doen dit alleen tijdens zeer belangrijke sportgebeurens. W ben het ook gedaan bij de laatste Olympische Spelen." Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur0 dags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248j krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. PORT-AU-PRINCE Een Haïtiaanse politieman hei buurman doodgeschoten na een meningsverschil over di welke ploegen tegen elkaar zullen uitkomen in de finale wereldkampioenschap voetbal. Dit heeft de politie bei2 maakt. ft De politieman had samen met zijn buurman naar de wi Argentinië - Engeland gekeken, die door de Argentijnen i werd gewonnen. Na afloop van de wedstrijd kregen zij over de vraag welke ploegen de finale zouden halen. De man begaf zich daarop naar huis, trok zijn uniform aan ei de terug bij de buurman met zijn dienstpistool. Hij self man dood en sloeg op de vlucht. f Kort na de schietpartij verzamelden zich buurtbewon* straat, waar zij barricades van brandende autobanden o,j ten. De woning van de politieman werd geplunderd. EenD bewoner verklaarde dat de autoriteiten de politieman t, opsporen en berechten. Als ze hem niet vinden zullen vr vinden en hem levend verbranden, aldus de man. Voetbal is zeer populair in Haïti. In 1982 nam het land vH eerst deel aan het wereldkampioenschap in Spanje, wf Haïtiaanse elftal in de eerste ronde werd uitgeschakeld.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 6