larie José utten eenvoudig ij laatste vier TENNIS CIRCUIT GRATIS EXTRA'SFISCAAl VOORDEELBETALEN IN 1987 D.a.r.y.lverfilmd jongensboek ^RT/FILM Warmerdam favoriet in Voorhoutse triathlon Bollenstrekers kansrijk in tweede Ronde van Lisse Van Straaten komt centimeters tekort 1 GRATIS EXTRA'S OPIBIZA'S. 2 GROOT FISCAAL VOORDEEL. 3 NU HALEN, PAS 1 JANUARI 1987 BETALEN. £eidae<3ou/icmt VRIJDAG 20 JUNI 1986 PAGINA 11 OP TENNIS TOERNOOI VAN TEAN: N Marie José kwam gisteren op (iige wijze als eer- deelster bij de laat- r singelende B-da- in het tennistoer- |n TEAN. De voor tterdamse Victoria itie spelende Rut- 'Bde in haar partij tjia van Seeters met het moment dat jgenstandster door dstrijdleiding van ihense toernooi om kort) onderhoud przocht. "jnmers ook officieel ken dat de naam van iters zich eveneens op fi van het B-toernooi ker Tennis bevond en inschrijven" is in ten- 4iog altijd streng ver- het waarheidsgehalte verklaring van Van [„Ik heb me officieel lokken uit het toer- Dekker") door de Al- wedstrijdleiding en Jelegeerde Liefbroer vijfel werd getrokken, ha van Seeters deson- in verder spelen uitge- De speelster van De mocht zich dan voor van het toernooi van hebben teruggetrok- jhet moment van loten dat bericht nog niet iven. Ook Bub van eerder deze week ker van Joost van verliezend, maar in joch meedubbelend 3g op TEAN overigens önjann, de papieren van TEAN, speelde 1 Mark Post opmerke- akkelijk naar een 6-1, rlaag. De Unicummer gal wat dropshots in „en daar kon Mark lest tegen". De als der- atste Michael van den EeULeSommit Berg kende gisteren eveneens (nog) geen problemen. Philip Nagtegeller werd door Van den Berg heel ruim verslagen: 6-1, 6-0. Ook wedstrijdleiders Frank van de Donk en Johan Vis dubbelden zich vrolijk een rondje verder. André Weening en René Cardinaal veroverden slechts vijf games. Bij de C-heren klopte Erik Bakker Kroese met 6-1, 6-3, terwijl Philip Nagtegeller Bob van Overloop slechts een game gunde. TEAN-trainer Huib Scholten gaf de ballen aardig aan in zijn partij tegen Marcel Lolling. Sterke Lolling profi teerde gretig en won met 6-0, 6-2. KLTV Het door Sieta en Tineke van der Plas geleide toernooi van de KLTV kent zaterdag reeds haar finaledag. Zo vreemd is het dus niet dat het toernooi van de Katwijkse Lawn Ten nis Vereniging na donderdag avond al de nodige halve fina listen en finalisten kent. Dat er echter ook al een dubbel- combinatie als toernooiwin- naar van de acht kunststofba- nen is gekomen, kan echter wel „redelijk verrassend" wor den genoemd. De combinatie in kwestie: Hans van Bijster- veldt en Giovanni Sekeris. De spelers van De Munnik bleven ongeslagen in hun HDC1 pou le, al hadden ze het tegen Loek Verhees en Pim dê Waard dan wel even moeilijk: 6-4, 7-5. Johan van der Lippe en Frank van Mastrigt voldeden bij KLTV niet aan de verwach tingen. Volgens de plaatsing behoorde een tweetal finalepo sities tot de mogelijkheden; èn Van der Lippe (HECl) èn Van Mastrigt (HEC2) stonden im mers als tweede op de diverse lijsten. Een programmering waar Andy van Rijn (2-6, 6-3, 6-2 winst op Van der Lippe) en Jan Mens (6-3, 6-1 tegen Van Mastrigt) zich overtui gend niets van aantrokken. Van Rijn moet nu in een halve finale met Pim de Waard gaan uitmaken wie de eindstrijd be reikt. Hans van Bijsterveldt (6- 2, 6-1 tegen Geert Jan Bakker) en Loek Verhees (6-4, 7-6 te gen Hulsebosch) strijden om dé andere finaleplaats. Ging Van Mastrigt in het HEC 2 al ten onder, ook papieren winnaar Karei Vlekke liet zich voortijdig verrassen. Thuisspeler Perry Paauw bleef Vlekke met 3-6, 6-2, 6-3 de baas. Bab Kralt (7-5, 6-3 te gen Hans de Pater), Jan Mens (6-3, 6-3 tegen de ook hier ver liezende Bakker) en Robert Zantinge (w.o. tegen de aan de knie geblesseerde Jaap Kuyt) vormen met Paauw de reste rende halve finalisten. Mariëlle van der Plas en Marja van der Kolk klasseerden zich in het DDC2 voor de eind strijd. Nel Guyt en Krijna Ra- vensbergen trokken met 3-6, 6-1, 6-1 aan het kortste eind. Loes van der Heiden en Nel Vogelaar zij wonnen over tuigend van Jannelida van der Horst en wedstrijdleidster Sie ta van der Plas zijn .zoals mocht worden verwacht de te- Irma van Seeters...uitgesloten.. Het District Leiden van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) is voor het sei zoen 1986 - 1987 een spon sor-overeenkomst aange gaan met Nationale Ne derlanden. De overeen komst levert het Leidse district netto een bedrag van tienduizend gulden op. Tevens zal de sponsor een deel van het districts drukwerk voor zijn reke ning nemen. Het is de be doeling dat het District Leiden de sponsorgelden gaat gebruiken voor de uitvoering van allerlei ac tiviteiten die anders gefi nancierd zouden moeten worden door de bij het dis trict aangesloten (50) vere nigingen. genstandsters. In het GDC2 was er overigens minder suc ces weggelegd voor Mariëlle van der Plas. ïleero Hoog houdt en dochter Liesbeth versloegen de als eerste ge plaatste combinatie Van der Plas/Zantinge met 6-3, 7-5. In het DED30+ toernooi van KLTV tenslotte, stapte Els Guyt de finale binnen. Tineke Sip kwam er in de halve eind strijd niet aan: 3-6, 2-6. S'70 Hoewel het 35+ toernooi van S'70 nog een aantal dagen te gaan heeft, is de prijs voor de spannendste (marathon)partij reeds vergeven. Ali Ouds- hoorp en Corrie Bank vertoef den drie uur op de baan, om daarna te kunnen constateren dat Oudshoorn nipt overeind was gebleven. De setstanden: 4-6, 7-5, 7-6 maken duidelijk dat er van echt krachtsver schil in deze partij nauwelijks sprake was... De dames Tam- ming, Corry Zonderop en Mic ky van Waasbergen zijn in dit onderdeel de drie andere hal ve finalistes. André Pont van TEAN en Ge rard Otto zijn bij de D-heren al zover gevorderd. Pont werkte daarvoor twee lastige sets af tegen Rien van Tol (5-7, 7-5) om vervolgens simpel te winnen (6-0), terwijl Otto Piet Pracht met tweemaal 6-3 ver sloeg. Henny van der Stel en Henny Rodenburg en de Ze- venhovense combinatie Nico van de Hammen /Joost van Riet plaatsten zich bij de laat ste vier in het HDD, terwijl Jan van Dijk zich ten koste van Ton van der Ploeg bij de sterkste vier singelende E-he- ren klasseerde. Bij de E-dames is het sterkste kwartet al com pleet. Emmy Zevenhoven ze won met tweemaal 7-5 van de papieren nummer een, Joke van Wijk is daarbij de enige vreemde (lees: onge plaatste) eend in de bijt. De dames Akerboom, Bochove en Lieveld voldeden met hun plaatsing aan de verwachtin gen. GERT-JAN ONVLEE LEIDEN Ronald War merdam is de grootste kanshebber voor de over winning in de derde halve triathlon van Voorhout, die zondag plaats heeft. Warmerdam won de twee vorige edities. De halve triathlon start 's ochtends om kwart voor ze ven. De deelnemers zwem men dan 1900 meter in het Bollenbad. Vervolgens wacht hen 90 km fietsen (drie ron den). Het programma wordt afgesloten met 21.1 km lopen (4 ronden). De deelnemers zijn verplicht tussen de on derdelen steeds een kwartier rust te nemen. De finish van de winnaar wordt rond kwart voor twaalf verwacht. Naast de halve triathlon is er ook een mini-triathlon (1 km zwemmen, 45 km fietsen en 10 km lopen). Deze start om acht uur. Deelname aan bei de onderdelen staat alleen LISSE De Ren en Toer Vereniging De Bollenstreek uit Lisse houdt zondag voor de tweede maal een crite rium op het 1500 meter lange parcours aan de Spekke- laan. Op het programma staat een koers voor amateurs en een voor liefhebbers en veteranen. Het amateurveld herbergt meerdere renners van De Bollen streek die in aanmerking komen voor de overwinning. Bij voorbeeld de broers Dirk-Jan en André van Reek (eerder dit seizoen winnaar in Hillegom), Eric Stroombergen (vierde in Zoeterwoude) en de strijdlustige Marco Vermeij. Uit de dn recte omgeving verwacht men ook een aansprekende presta tie van Sassenheimer Frank van Veenendaal. Noordwijker Martin Schalkers viert zondag zijn rentré in het amateurpe loton. Tot de kanshebbers buiten De Bollenstreek behoort Naald- wijker Nico Toussaint, die jongstleden zondag nog de sterkste was in Zoeterwoude. Andere renners die een hoofdrol kun nen opeisen-zijn Barend Huveneers (Berkel), de winnaar van de Avondzesdaagse, de broers Ralf en Rik Moorman (Nieu- wendam) Scheveninger Gerrit Pronk en Ton Zwirs (Badhoe vedorp). Peloton Ook in het peloton liefhebbers en veteranen bevinden zich sterke Bollenstrekers: Gerrit Kleinveld, reeds winnaar van de klassieke Schipholronde en drie criteriums, Ton van Duij- venbode, Karei Teeuwen en Bon Meijer zijn enkele voor beelden. Maar ook Swift-Casba „levert" renners, die al één of meerdere zeges op zak hebben: Adrie Kruger, Piet Kralt, Arie Ravensbergen, Jan Huigsloot en Jan Zwaan. Verder uit de buurt wonen ex-nationaal kampioen Wim Vlaanderen (Maarssen) en Gerrit Plieger (Ameide). LEIDEN Amateur Jan van Straaten kwam gister avond centimeters tekort voor de overwinning in Nieuw Vennep. De renner van Swift-Casba was ont snapt met vijf concurrenten. In de eindspurt ging schaatser Frits Schalij hem met gering verschil vooraf. Jan Huigsloot sloot de wedstrijd voor liefhebbers en veteranen af op de derde plaats. Na een mislukte po ging ontsnapte de sterk rijdende Huigsloot reeds in de beginfase. Hij kreeg gezelschap van Ron Bakker (De Kampioen Haarlem) en Dirk Sassen (UWTC), die hem in deze volgorde in de eindsprint vooraf gingen. Bol- lenstreker Ton van Duijvenbode spurtte vanuit een achtervolgend groepje naar de zesde plaats. De Katwijkse liefhebber Adrie Kruger (Swift-Casba) mocht wel de hoogste trede van heü ereplatform betreden. Hij won de ronde van De Hoven in Delft. Kruger, gebrand op de zege, verraste door in de massaspurt het gehele peloton ach ter zich te houden. Andere Swiftrenners die in de prijzen re den waren Pieter Evelein (vierde), Arie Ravensbergen (ze vende) en Alistair Ross (twaalfde). ov-film gger: hoofdrol in „The ■gger gaat een hoofdrol fi de film „The dark", it boek „Laughter in van Vladimir Nabo- [enspelers van Rolling igger zijn Maximilian Rebecca de Mornay. van de film is de |oorte Argentijnse, in ifonende filmer Laszlo jlpnames vinden plaats in München (Bavaria en in Praag, rdt een tweede verfil- jn Nabokovs boek. De ly Richardson verfilm- |1 eerder onder de ori- ttel. Die film werd be- mdat Richard Burton oof drol in zou spelen, f een week al ontslagen licol Williamson nam (oen over. aanbod oude" films ag mag dan geen film en te zijn, met de ver- tan de „Filmzomer" in lie 3 (elke dag een an- b) en „Films of the fif- het Filmhuis (vanaf nu huli elke dag een ande- 'valt er een uniek aan- |e films", klassieke èn tagse toppers te bekij- i het Filmhuis vanaf eerst een serie mu ts, typerend voor de icte Amerikaanse jaren fn een genre dat een laren later geheel van iek zou verdwijnen: men prefer Blondes" ussell en Marilyn Mon- [Glenn Miller Story, de Goodman Story (nu ïtueel na het recente ïn van de klarinettist) fty Jane" met Doris Judy Garlands grote jA star is born", fin het Filmhuis aan- j>or de tien jaar geleden 5n Luchino Visconti 1st „Violence and pas- |t de volgende weken iere grote films: „Sen- le damned" en „Death „D.a.r.y.l." (a.l.) met Barret Oliver, Mary Beth Hurt en Michael McKean. Regie: Simon Wincer. „D.a.r.y.l." is gemaakt voor een jeugdig bioscooppubliek en dat zal er best een paar span nende uren aan beleven. Ook al heeft „D.a.r.y.l." in de verte iets van een film als „Warga mes". Ook over een jongetje dat zo knap is dat hij een ge vaar voor de wereld vormt. In „Wargame" was het een ge woon jongetje dat alleen maar erg thuis was in computerspel letjes en in een echt oorlogss cenario van het Pentagon te recht kwam. Daryl is géén echt jongetje, al laten de ma kers ons een halve film in die waan. Let op de puntjes in de titel: Daryl is een robot. Daryl wordt na een auto-onge luk gevonden op het Ameri kaanse platteland. Hij lijdt aan een vorm van amnesie en wordt tijdelijk bij een pleegge zin geplaatst dat al jaren op een adoptiemogelijkheid wacht. Daryl spreekt keurig met twee woorden, is welle vend, nummer één op school, staat op voor ouderen, slaat bij het honkballen de ene na de andere homerun, verslaat ie dereen met computerspelletjes en verandert in een handom draai het banksaldo van zijn pleegpa op de bankcomputer in uiterst gunstige richting. Op dat laatste, aangename detail na: een uiterst irritant manne ke, al vindt iedereen hem in de film van regisseur Simon Wincer even leuk. Dan komt het moment dat een koele heer en een afstandelijke dame zich melden als zijn ech te ouders. Zij voeren Daryl te rug naar zijn eigen „huis": een Amerikaans legerlaboratorium waar hij „gekweekt" is als de toekomstige alkundige en on verschrokken Amerikaanse soldaat. Maar Daryl is zo'n goede nabootsing van de mens, dat niets menselijks hem vreemd is. Gevoelens ook niet, en dat kunnen we niet hebben in het Amerikaanse leger van de toekomst. Vandaar het be vel tot vernietiging van D.a .r.y.l. Dat gaat een aantal men sen te ver en Daryl mag al z'n talenten botvieren op auto's en vliegtuigen in een stuk respec tabel race- en ontsnappings- werk. Regisseur Simon Wincer, een van de vele Australische ta lenten in Amerika (hij maakte in eigen land o.m. „The man from Snowy river") zet het al lemaal acceptabel neer, Barret Oliver (uit „Neverending sto ry") is goed als het knappe, keurige jongetje. Het enige dat een Nederlands publiek dwars zal zitten zijn de „gevoelige" scènes. Niets tegen sentiment, integendeel, maar in „D.a .r.y.l." zit het er soms wel erg dik Amerikaans opgeplakt. BERT JANSMA Daryl op de vlucht voor het Amerikaanse leger. DRIEDUBBELV00RDEEL Neem de Ibiza Playa. Met 5 versnellin gen en standaard al bijzonder compleet. Maar nu met tal van gratis extra's. Zoals: achterruit verwarming, wiswasinstallatie achter, hoofd steunen, intervalschakelaar op de mitewisser en sportieve striping. En dat allemaal voor f14.995,-.Of neem de Ibiza del Sol. Een zomer se Ibiza 1.2 GL met Motor System Porsche. En gratis del Sol uitrustingeen opklapbaar zonne dak, in twee delen neerklapbare achterbank, sportieve wieldoppen en bekleding en specia le del Sol striping. Zonneklaar voor f 17.295,-.* Kiest u voor 'n Seat uit onze Schone Seat Serie, kunt u bovendien genieten van een fiscaal voordeel. Want alle Seat Ibiza, Ronda en Malaga 1.2 modellen met katalysator en de Ibiza Playa zijn hu f 500,- voordeliger. En als u de achterbank wilt ruilen voor een grote, vlak ke laadruimte, kan dat duizenden guldens voordeel opleveren. Want een Ibiza Van met grijs kenteken is er al vanaf f 12.695,-, incl. BTW en 't gratis Playa pakket. Zowel schoon als grijs rijden wordt dus rijkelijk beloond. Seat heeft nog een fantas tisch financieel aanbod vooru in petto. Wie nu 'n nieuwe Seat koopt betaalt tot 1 januari 1987 geen cent aflossing en rente op de financiering. Dit aanbod geldt voor alle modelleti Ibiza, Ronda en Malaga. Dus ook de Ibiza Playa en del Sol, met hun gratis extra's. Kom daarom snel naar de showroom. Want wie nu heel snel beslist, krijgt heel snel geleverd en ^mm geniet het langst SBfll van z'n voordeel. AUTOTECHNIEK ZONDER GRENZEN. Leiden Autobedrijf Huisman B.V., Levendaal 80, Tel.: 071-144345. Katwijk a/d Rijn Autobedrijf Bellcar, Valkenburgseweg 28a, Tel.: 01718-71961. Wijzigingen voorbehouden. Prijzen incl. BTW exclusief afleveringskosten. Prijs met katalysator; Prijs zonder katalysator f 17.795.-. Aanbiedingen zijn tijdelijken. waarvan toepassing, zolang de voorraadstrekt.Hetbetrefthiereen rentevrije huurkoopovereenkomsti.s.m. onze financieringsmaatschappij opde gebmikelijke voorwaarden voorhetbij inruil bij te be talen bedrag meteen maximum van 75"/" van de prijs of f 10.000,- (Seat Malaga f 15.000,-). Uw dealer informeert u graag nader. Importeur: Nibhart Car BV. Heemstede.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11