/CidócSoii^cmt^ Toch kans op behoud Reinwardt Academie loem, 3 foto's extra! Maxi! $20 3 Sjaal met kranten STAD OMGEVING ALLER LEI(DS) H stoot laatste supermarkt in binnenstad af Appartementen in gekraakte winkeltjes aan Groenesteeg Provincie: eendjes niet meer voeren -ofe DONDERDAG 19 JUNI 1986 PAGINA 13 i basis- >1 voor sherenbuurt De inspanningen ers uit de Raadsher- Vogelwijk en Boer- artier om in die en openbare basis- krijgen, zijn gelukt. 11 augustus zal Heerste klas met onge- leerlingen van start kinderen zullen dit in een andere school ondergebracht, maar ie bedoeling dat zij jaar al een eigen ge- •ijgen. enteraad moet zich ir uitspreken over de voor het schoolge ld ook de provincie g een beslissing ne- t gebouw dat de kin- olgend jaar kunnen in zal echter voorlo- noodgebouw zijn, ie nieuwbouw dan gereed is. Het is de g dat de 25 leerlin- de Raadsherenbuurt eving zich voor dit imelden bij de Lo- iol. In de Mythyl- crijgen zij dan één paal tot hun beschik- eerste klas bestaat en 6-jarigen. rs van de toekomsti- ngen van de nieuwe unnen maandag 23 20.00 uur in de Myt- 1 met de gemeente over de huisvesting, g, meubilair, leer- en schooltijden. we rechter Mr E. Aukes-De is benoemd tot rech- ie arrondissements- k te Den Haag. Zij is el rechter-plaatsver- dat college. M. van ik (45) wordt per 1 r de nieuwe voorzit- de Raad voor het eid. Zij volgt in deze P. Schroder op. Me an den Brink is sinds Jgemeester van de ge- I )ieten en legt het bur- •rschap per 1 septem- Werkloosheid in Zuid- Holland daalt 1,3 procent LEIDEN De werkloosheid in de provincie Zuid-Holland is in mei 1,3 procent gedaald. De vraag naar arbeidskrachten steeg 0,4 procent. Dit meldt het districtsbureau voor de arbeidsvoorzie ning in de provincie Zuid-Holland. Het aantal werkloze mannen daalde 2,3 procent, het aantal werkloze vrouwen steeg 0,6 procent. De daling bij de mannen is iets kleiner dan vorig jaar mei, de stijging bij de vrouwen iets groter. De meeste mannen konden aan de slag in Rotterdam (1424). Alleen in Dordrecht nam de werkloosheid onder De stijging varf de werkloosheid onder vrouwen kwam bijna ge heel voor rekening van de jongeren onder de 25 jaar. In Rotter dam daalde het aantal werkloze vrouwen met 691, maar in de rest van Zuid-Holland steeg het. Het aanbod van kantoorpersoneel nam toe met 23 mannen en 247 vrouwen. In de andere beroepsgroepen daalde de geregis treerde werkloosheid. Schoonheidssalon mag toch in flatwoning LEIDEN In een flatwoning in de Rosmolen mag tegen de zin van het gemeentebestuur in, toch een schoonheidssalon en een beautyschool worden ondergebracht. Dat hebben GS van Zuid-Holland bepaald. Op verzoek van de toe komstige eigenaar van de salon is een eerdere negatieve beslissing van het gemeentebestuur vernietigd. B en W hadden vastgesteld dat wo ningen niet als bedrijfsruimte moeten worden ingericht en dat in de nabijheid andere geschik te ruimte aanwezig is. Volgens GS ontbreekt het echter aan voldoen de bedrijfsruimte, terwijl de huur van de flat woning zo hoog is dat deze niet kan bijdragen aan het oplossen van de woningnood. De eige naar van de schoonheidssalon moet de gemeen te wel een fikse vergoeding betalen voor het onttrekken van woonruimte. Steen door ruit LEIDEN Een man heeft gisteravond uit wraak dat hem niet ge schonken werd, een steen door de ruit van een kof fiehuis aan de Apothe- kersdijk gegooid. De man had het koffiehuis rond 20.00 uur betreden, vol gens de eigenaar in be schonken toestand. Deze weigerde hem dan ook al cohol te schenken. De man ging weg, maar kwam even later in een auto langs rijden waarbij hij een steen naar binnen wierp. Het kenteken van de auto waarin de dader zat, is bij de politie be kend. Maredorp boos over uitbreiding C A LEIDEN De buurtvereniging Maredorp is boos over het feit dat C A aan het bouwen is aan de Vrouwen- kerkkoorstraat, zonder dat de gemeente hiervoor een bouwvergunning heeft afgegeven. De buurtvereniging ziet zich de mogelijkheid om mee te praten over het aanzien van de Vrouwenkerkkoorstraat hierdoor ont- De nieuwbouwplannen van C A aan de Haarlemmer straat werden op het laatste moment uitgebreid toen C A zich na het slaan van de eerste paal het pandje aan de Vrouwenkerkkoorstraat wist te verwerven. Het bedrijf had de grond nodig voor de bouw van het maga zijn. Het college stelde een bouwvergunning in het vooruitzicht, maar deze is nog niet verleend. C L. A bouwt zodoende „voor eigen risico", zegt een woord voerder van de gemeentè. Mochten de bezwaren van de buurtvereniging gehonoreerd worden, dan moet het nieuw gebouwde worden afgebroken. De kans hieroj wordt uiterst klein geacht. De procedure om een bouw vergunning te verlenen is inmiddels in volle gang. Vechtend tweetal valt door ruit LEIDEN Een tweetal Lei- denaren (19 en 20 jaar) die gis termiddag voor een koffiehuis op het Havenplein op de vuist waren geraakt, zijn hierbij door een winkelruit gevallen. De glasscherven werden door de jongste van de twee benut om zijn opponent mee te be krassen. De verwondingen van beide vechtersbazen vie len overigens mee. Inzet van de vechtpartij was het eigen domsrecht van een fiets, pe oudste van de twee betichtte zijn tegenstander op een gesto len fiets te rijden, hetgeen door de ander werd ontkend. De fiets is uiteindelijk door de politie in beslag genomen. LEIDEN Er is een kleine kans dat de Rein wardt Academie toch in Leiden kan blijven. Wet houder H. van Dongen (onderwijs) werd gister middag verrast door een telegram van de direc teur-generaal van het ministerie van WVC, de heer J. Jessurun, waarin zij wordt uitgenodigd voor een gesprek over het voortbestaan van de Reinwardt Academie. Bekeken zal worden of de Reinwardt onderge bracht kan worden bij het ministerie van WVC waardoor een fusie met een aantal Amsterdamse scholen en een verhui zing achterwege kan blij ven. De academie zou in dat geval als zelfstandige school in Leiden kunnen blijveri voortbestaan. Van Dongen deelde dit gis teravond mee in een verga dering van de commissie on derwijs. Daar bleek ook dat het bestuur van de Rein wardt Academie positief staat tegenover deze laatste ont wikkelingen. Zij het dat het bestuur er de nodige kantte keningen bij plaatst. Tot gistermiddag leek het er op dat de Reinwardt Acade mie definitief voor Leiden verloren was gegaan. Van Dongen had al eerder aange drongen op overleg met het WVC over de nu aangedra gen mogelijkheid, maar dat had toen geen resultaat. Bin nen het college van B en W was het besluit dan ook al ge vallen de Reinwardt toestem ming te geven te fuseren met Wethouder H. van Dongen: ,,'t kan nog". de Amsterdamse kunstclus ter. De commissie onderwijs zal zich in een volgende verga dering buigen over de resul taten van het gesprek met WVC. De toekomst van de Reinwardt moet voor 15 sep tember bepaald zijn, omdat op deze datum alle fusie's in het HBO-onderwijs op last van minister Deetman vol trokken moeten zijn. Wet houder Van Dongen wil pro beren door uitstel van deze datum wat meer tijd te krij gen voor de onderhandelin gen. De problemen voor de Rein wardt zijn ontstaan nadat de minister bepaalde dat de HBO-scholen die in septem ber niet over 600 leerlingen beschikken, als zelfstandige school moeten worden opge heven. Van Dongen had voor de Reinwardt aanvankelijk een fusie met de Leidse Ho geschool voor Beroepsonder wijs in gedachten, maar deze suggestie werd door de Rein wardt van de hand gewezen. De ReinwaMt Academie zou overigens niet de eerste school zijn die niet meer on der het ministerie van onder wijs valt. Enkele scholen in de agrarische sector vallen bijvoorbeeld onder het minis terie van Landbouw, terwijl de opleiding voor restaura teur bij WVC is onderge bracht. 5RTSUPER HAARLEMMERSTRAAT KON VRAAG NIET AAN en 3N Dezer dagen Ce supermarkt van [gHeijn aan de Haar- rstraat de deuren. zïrtsuper ging mede Jeder aan de eigen ujie. Het winkeltje te klein voor de üvangrijke klanten- tq De AH-vestiging Haarlemmerstraat laatste in de Leid- Slnenstad van dat 9l|i. Enige jaren gele- as de AH-buurtsu- i de Doezastraat ge- >l?n het bestaan te IVlgen. (Iluitingen zijn in de limerstraat een be- Jiomeen. Met name in fjnghandel lijkt het op Hometer koopplezier" rien en gaan van boe- Ti allerhande klein- j winkeltjes. Soms is intrede van een min- "nig jaargetijde dat in- i het ondernemerskli- •naar ook de komst Eomer wil de kleding I eens plaats doen ma- Ir de handel in ijswa- loorbeeld. Niet in de blaats blijken de klei- seltjes het eenvoudig weg financieel niet te red den. Dat laatste was bij de super markt van Albert Heijn in mindere mate hel geval. Wie zou verwachten dat het klei ne winkeltje weggeconcur reerd is door allerhande grootschalige supermarkten, al dan niet gevestigd onder of in de nabijheid van een parkeergarage, heeft het mis. De buurtsuper was even als trouwens andere winkel tjes aan de Haarlemmerstraat in de levensmiddelensector een drukbezochte zaak. Aanvoer De buurtwinkel in de Leidse binnenstad heeft aantrek kingskracht, vooral bij stu denten. Dat merkte ook de AH-supermarkt. Omdat de gemiddelde student de rijk dom van een diepvrieskist moet ontberen „komen zij vaak winkelen om dan slechts kleine hoeveelheden boodschappen mee te ne men", zegt woordvoerder P. Overdiep van het Ahold- concern. Dat betekende dat het in de winkel vrijwel con tinu druk was terwijl de ruimte om al deze klanten te ontvangen in het supermark tje van nog geen 150 vier kante meter ontbrak. En dan De winkeldeuren zijn gesloten. Voor boodschappen moet men naar elders. was er nog een aanvoerpro- bleem. Gemiddeld zo'n drie dagen in de week kwamen er zo'n tien vrachtwagens hun waren afleveren. Soms diverse malen per dag. De aanwezigheid van al die vrachtwagens op de overvol le Haarlemmerstraat bleek een storende en vaak onmo gelijke aangelegenheid. De afsluiting van de Haarlem merstraat tussen elf en zes uur was een extra complica tie bij de bevoorrading. Het was dan ook een publiek ge heim, dat in de buurtsuper van AH vele artikelen vaak niet voorradig waren. „De winkel deed afbreuk aan het imago van Albert Heijn", zegt Overdiep. De ruimte voor noodzakelijke verbouwingen ontbrak, ter wijl een nieuwe locatie niet voorhanden bleek. Overdiep: „Maar we zijn nog steeds op zoek naar een ander onder komen, want we willen graag terugkeren in de Leid se binnenstad. Ik denk dat we met zo'n 1000 vierkante meter een perfecte winkel zouden kunnen inrichten". Overigens is in het gemeen tehuis inmiddels de suggestie gedaan AH de gelegenheid te geven zich te vestigen op de begane grond in een nieuw- bouwcomplex aan de Stille Rijn. De medewerkers van de supermarkt aan de Haar lemmerstraat hebben ver vangende arbeid gevonden in andere delen van het con cern. Dat staat ook de werk nemers van andere kleine AH-supermarkten in den lande te wachten. Het AH- concern beschikt over 480 supermarkten waarvan er 16 te klein worden geacht. Ook zij zullen in de nabije toe komst worden gesloten. (ADVERTENTIE) deel Europa verkrijgbaar. tun^ 'fden Ur6n. AGFA#> LEIDEN De drie win keltjes aan de Groenes teeg, die zo'n zeven jaar geleden in de nieuwbouw in het Herengracht-Zijl- singelgebied werden op genomen, worden ver bouwd tot appartementen met twee kamers. Inmid dels is al met de werk zaamheden in de twee lege winkels begonnen. Het is de bedoeling dat de drie appartementen deze winter gereed zijn. De huurprijs zal gemiddeld 370 gulden per maand be dragen. De winkeltjes bleken in de nieuwe buurt geen succes en waren dan ook geen lang le ven beschoren. De ruimtes stonden vaak lang ieeg en vo rig jaar wérden ze gekraakt. Gedurende het afgelopen jaar werd ook door de gemeente nagegaan of de winkels tot ap partementen konden worden verbouwd. Toen dat mogelijk bleek te zijn, werd hiervoor geld door het rijk ter beschik king gesteld. Omdat de drie winkels echter bewoond werden door kra kers, kon er nog niet met de verbouwing worden begon nen. De krakers wilden de winkels niet vrijwillig verla ten en daarom werd een kort geding aangespannen, dat gis termiddag diende. Het geding kon snel worden afgehandeld, omdat van de zijde van kra kers niemand verscheen. Vol gende week doet de rechter uitspraak, maar verwacht wordt dat niets de verbouwing van de winkels meer in de weg zal kunnen staan. Begin deze week bleken reeds twee winkels te zijn ontruimd en daar is men direct aan de voorbereidingen voor de ver bouwing begonnen. BESTRIJDING BOTULISME IS TAAK VAN IEDEREEN LEIDEN Het voeren van watervogels, met name eenden, in de zomermaanden wordt sterk afgeraden. Door het voeren kun nen sterke concentraties van watervogels op één plaats ontstaan. Waar veel watervogels tegelijk zijn, is de kans op optreden of uitbreiding van botulisme groter dan elders. Dit stelt de provincie Zuid-Holland in de gisteren gepresenteer de brochure „Bestrijding Botulisme". Hierin vraagt het provin ciebestuur aan gemeenten, waterschappen en recreatieschappen het vinden van kadavers onmiddellijk te melden bij de provin cie en te zorgen voor een doeltreffende verwijdering. Ook vraagt de provincie kadavers steekproefgewijs op te sturen voor onderzoek naar het Centraal Diergeneeskundig Onderzoek in Lelystad. Vorig jaar heeft de provincie Zuid-Holland, zo blijkt uit het eveneens gisteren gepubliceerde verslag „Botulisme in Zuid- Holland in 1985", 991 meldingen gekregen van mogelijke botu- lisme-slachtoffers. Van de 45 onderzochte kadavers bleek drie kwart inderdaad met botulisme besmet. Het overgrote deel van de meldingen betrof eenden. In juli en augustus ontving de pro vincie de meeste meldingen. Door de koele zomer zijn vorig jaar aanzienlijk minder watervogels het slachtoffer van botulisme geworden. In 1983 waren er 16.205 en in 1984 2.500 meldingen bij de provincie binnengekomen. - Rein-Awardt Marion Timmers van het Historisch Museum in Rotter dam heeft als eerste de Rein- Awardt gewonnen. Deze prijs wordt voortaan jaarlijks uit gereikt aan een museumme dewerker die een opleiding aan de Reinwardt Academie heeft gevolgd. Theater De Leidse theatergroep Gruppo Trutto Dramastico (GTM) zoekt ongeveer veer tig toneelspelers, die mee willen werken aan „Casa". Het stuk wordt tussen 31 ok tober 1986 en 10 januari 1987 elke vrijdag en zaterdag op gevoerd in de Kaasmarkt- school ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van GTM. De eerste audities wor den eind juni gehouden, de repetities beginnen in sep tember. Meer informatie geeft Kees van Leeuwen, tel. 071-211897. Uitmarkt Voor de derde Leidse Uit markt, die wordt gehouden op zaterdag 13 september, zijn nog enkele plaatsen be schikbaar voor standhouders. Niet-commerciële instellin gen betalen 25 gulden voor een stand. Voor verenigin gen, die een optreden verzor gen, zijn de stands gratis. In schrijven kan nog tot dinsdag 1 juli bij de Werkgroep Leid se Uitmarkt, Kloksteeg 16, tel. 131518. Lezing Alexander M. Smit houdt vanavond een lezing over „De fundamentele gespleten heid van de mens". Smit heeft zich in India verdiept in yoga en in de Vedanta-fi losofie. De voordracht begint om 20.00 uur in Centrum Ex- '85 aan de Middelstegracht 40. De toegang is vijf gulden. Folkclub De Leidse Folkclub Horus houdt morgenen Le Bambou aan de Herenstraat 1 een ses sie-avond waar Schotse, En gelse en Ierse muziek ge speeld zal worden. Wie mee wil spelen of wil luisteren, kan vanaf negen uur 'sa- vonds in het café terecht. Toegang gratis. Uitmuntend De muziekvereniging „Nieuw Leven heeft het af gelopen weekeinde de twee de prijs behaald in de catego rie uitmuntendheid op een concoours in Voorburg. Het festijn werd georganiseerd door de Voorburgse Harmo niekapel „Forum Hadriani". Expositie Schilderijen van Steven van der Kuit zijn van vrijdag 20 juni tot en met donderdag 10 juli te zien in de galerie van Stichting Burcht aan de Burgsteeg 14. De expositie wordt vrijdag om 17.30 uur Deze sjaal met kranteprint is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De sjaal meet 80 x 80 cm en is zwart/wit uigevoerd. De nieuwe abonnee wordt.hartelijk verwelkomd; deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam:Voorletters: Adres: Postcode/plaats: Telefoon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch ad f 22,49 0 kwartaal per acceptgiro ad f 67,43 Stuur als dank de sjaal naar: Naam:Voorletters: Adres: Postcode/plaats Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). f* ler I JNZ] CeicLe Commit

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13