Nulens winnaar na protest TENNIS CIRCUIT Siemerink en Van den Berg leiden Verrassingen in NK schaken T sportuitslagen ff-. 9 „Gratis rondje' Karl van Uden SPORT EcidócSotuaitt WOENSDAG 18IUNI1986 PA Nicols start met nederlaag BOLOGNA Haarlem Nieols heeft gisteren de eerste wed strijd in het toernooi om de Europese honkbalbeker met 1- 6 verloren van titelhouder Bo logna. Nicols capituleerde in de zevende innings voor het Italiaanse slaggeweld. Roberto Bianchi besliste de ontmoeting met een homerun die vier punten opleverde. In de vierde innings had Ricardo Matteucci de bal al het stadion uitgetild. Voor de Nicols wierpen Haitze de Vries (6-1-8-1 in 7 1/3 in nings) en Ron Giroldo (1-0-1- 0). Het toernooi wordt in Bo logna gehouden. Vier olympische kampioenen bij FBK-games BUNNIK De vijfde editie van de FBK-games, die vrijdag 27 juni in Hengelo wordt gehouden, kent een bijzonder sterk deelnemers veld. Er verschijnen vier Olympische kampioenen, te weten de Amerikaanse Joan Benoit (marathon) en haar landgenoot Al Joyner (hinkstapsprong), de Ma rokkaanse Nawal el Mouta- wakel (400 m horden) en de Keniaan Julius Korir (3000 m steeple chase). Gokken tijdens paardendagen DEN HAAG Via de Ladbroke-totalisator is het aanstaande donderdag en vrijdag mogelijk tijdens de Haagse Paardendagen op het Lange Voorhout wed denschappen af te sluiten voor rennen op de Engelse baan van Ascot. Deze rennen zijn beide da gen om 14.30 en 16.30 uur. De hele dag is het vooraf gaand aan de start moge lijk om weddenschappen af te sluiten. Ter plaatse zijn de rennen via een te levisie-scherm te volgen. SCHAPERS LOOT MECIR OP WIMBLEDON LONDEN De loting voor de eerste ronde van het tennis toernooi van Wimbledon heeft voor Michiel Schapers een lastige tegenstander opgeleverd. Nederlands beste tennisser, die gisteren doordrong tot de derde ronde van het grasbaan- toernooi in Bristol door te winnen van Glenn Layendecker, ontmoet in de eerste ronde weer Miloslav Mecir. De meeste recente ontmoeting tussen het Schapers en de Tschjechoslo- waak was bij het demonstratie-toernooi in Ede. Schapers verloor na een tie-break in de derde set. Van de favorieten in Londen, trof alleen de Zweed Mats Wilander een op papier lastige opponent. Hij begint tegen de Amerikaan Scott Davis. De als eerste geplaatste Ivan Lendl vangt aan tegen de vroegere Mexicaanse jeugd-wereldkam- pioen Leonardo Lavalle In de kwartfinales ontmoet de Tsjechoslowaak zijn eerste serieuze tegenstander, de Ameri kaan Johan Kriek. Titelverdediger Boris Becker begint te gen de Argentijn Bengoechea. De meest te vrezen opponent tot de kwartfinales is de Australiër Paul McNamee. Smeding verliest van eigen paarden HILVERSUM Tjilse Smeding is gisteren bij de koersen in Hilversum door zijn eigen paarden uit de prijzen gereden. Het unie ke feit deed zich voor, dat alle acht paarden uit de eerste koers afkomstig wa ren van de nationale kam pioen. Smeding zelf be stuurde Best of AU. Zowel Barja Woldberg, Bengel Lucswolle als Baronet O waren echter sneller. Mesker verliest van Kohde-Kilsch EASTBOURNE Mar- cella Mesker is gisteren bij het grasbaantoernooi van Eastbourne uitge schakeld door Claudia Kohde-Kilsch. De Westduitse, die vierde is geplaatst voor Wimble don, won in de tweede ronde met 5-7, 6-3, 6-2. Mesker was het toer nooi begonnen met een overwinning op een an dere Westduitse: Eva Pfaff. Onderzoek naar zwendr in Joegoslavisch voetbi BELGRADO De voetbalbond van vië stelt een onderzoek in naar mogelijl del op de laatste wedstrijddag van de competitie. Op die dag scoorden de pi* de hoogste klasse 44 keer, bijna twe^ veel dan normaal. Partizan werd zateri pioen door Zeljeznicar met 4-0 te ven andere titelkandidaat Rode Ster BelgiL eveneens met 4-0 van ex-kampioen 1 waardoor de ploeg het kampioenschap treffer misliep. Gelijkspel honkballers J DEN HAAG De honkballers van A? ben gisteravond in de competitie voor tf klasse genoegen moeten nemen met ecf spel. In de uitwedstrijd tegen HCAW p de Hagenaars niet verder dan 3-3. BELLINZONA De Belg Guy Nulens uit de ploeg van Peter Post heeft giste ren de zevende etappe van de Ronde van Zwit serland gewonnen. De Ita liaan Giuseppe Calcaterra ging na de rit over 142 ki lometer van Visp naar Bellinzona als eerste van een kopgroep van acht renners over streep, maar werd na een protest van Henk Lubberding gedis kwalificeerd wegens du wen. Nulens werd toen als ritwinnaar aangewezen. Lubberding zelf eindigde achter zijn ploeggenoot als tweede. De Amerikaan Hampsten behield de eer ste plaats in het algemeen klassement. De honger van Peter Post naar zeges werd hierdoor voor de tweede keer in korte tijd met vette prijzen gestild. Met wegkapitein Henk Lubberding en de Belg Guy Nulens was zijn ploeg in de zevende etap pe van de Ronde van Zwitser land goed vertegenwoordigd in een kopgroep van acht. In de eindspurt te Bellinzona week de Italiaanse neo-prof Giusseppe Calcaterra met ge vaarlijke manoeuvres van zijn lijn af, zodat Lubberding bijna over de hekken vloog. Calca terra kwam als eerste onder het finishdoek, gevolgd door Nulens en Lubberding. Vloe kend en tierend keerde Lub berding zich om. Tegen het verkeer in koerste de team- aanvoerder van Post naar de jury, waar hij meteen een pro test indiende. Na enig beraad kreeg Lubberding gelijk, waardoor zijn ploeggenoot Nu lens eerste en de gedeklasseer- de Calcaterra achtste werd. Voor de 29-jarige Nulens was het zijn tweede etappe-succes in de historie van de Zwitserse ronde; in 1981 won hij profite rend van een ruzie tussen Breu en Schmutz de vijfde etappe. Gele trui De eerste en grootste groep van het peloton (vijftig man) reed aangevoerd door Sean Kelly met één minuut en 21 seconden achterstand over de streep, zodat Andy Hampsten in de gele trui bleef. De Ame rikaan en zijn ploeggenoten Lemond en Hinault hadden de achtervolging gecontroleerd, zonder echt zin te hebben de acht in te halen. Hoewel het dus de toonaangevende positie in het algemeen klassemenet ontbeert, is het erelijstje van Posts formatie is behoorlijk lang: etappezeges voor Nulens en Breukink, de leider van het bergklassement, de eerste plaats in het sprintklassement (Lubberding) en de tweede plek in de algehele rangschik king (Millar). De 32-jarige Lubberding voel de zich zo goed in al die etap pes, dat hij de Tour de France wel ziet zitten. Daarmee kwam een einde aan een voor hem slecht voorseizoen, waar in hij bijna overspannen raak te doordat hij zich als kapitein de problemen van zijn colle ga's erg aantrok. „Ik had eer ste kunnen worden", wist Lubberding. „Nulens lag te ver achter mij. Doordat ik mijn hand opstak, hield ik in. Ik had ook kunnen doorrijden, met het risico dat mijn protest ongeloofwaardig zou zijn". De jury had echter ook al gezien, dat de onervaren Calcaterra, nog zonder profzege, zich te wild had gedragen. De Fransman Gilbert Duclos- Lasalle heeft de Ronde van Zweden gewonnen. De laatste etappe, tien ronden van acht kilometer in de omgeving van Stockholm, leverde gisteren een zege op voor de Noor Dag- Otto Lauritzen. Jelle Nijdam, uit de ploeg van Jan Raas, ein digde in die rit als tweede. De voor de ploeg van Roy Schui ten rijdende Peter Hoondert kwam als vierde over de fi nish. In het algemeen klasse ment behield amateur Frans Maassen zijn tweede plaats. Jelle Nijdam en Joop Zoete melk sloten de open ronde als derde en vierde af. De ploeg van Raas werd winnaar van het ploegenklassement. De Italiaan Calcaterra gaat als heeft zijn hand opgeheven ten eerste over de streep, maar Henk Lubberding (derde van,, teken van protest. HILVERSUM Zelden zal een schaakronde zo onlogisch zijn verlopen als gisteren in Hilversum bij de nationale titelstrijd. Halverwege de tiende en voorlaatste ronde zag het er nog naar uit dat de koplopers Paul van der Sterren en John van der Wiel stevige nederlagen zouden lijden tegen res pectievelijk Hans Ree en Rudy Douven, maar het pakte geheel anders uit. Grootmeester Ree ontweek stelselmatig de voor de hand liggende zetten. Nog had de 41-jarige Amsterdammer na de eerste tijdcontrole remise kun nen forceren. Maar ook deze mogelijkheid om tenminste een nederlaag te ontwijken, ging Ree uit de weg. Van der Sterren kreeg plotseling een mat-variant in de schoot ge worpen. Hij liet die kans niet liggen en dwong tot opgave. Bij Douven-Van der Wiel ging het op vrijwel identieke wijze. Tegen de dertigste zet won Douven de kwaliteit en velen waren van mening dat Van der Wiel tegen zijn eerste ne derlaag zou oplopen. Maar Douven liet de sluwe Van der Wiel nog ontsnappen naar een eindspel, dat waarschijnlijk re mise zal worden. De partij uit de tiende ronde tussen Van der Sterren en Ree had het vol gende verloop: Wit: Paul van der Sterren: 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4. c7-c5; 3. d4-d5. g7-g6; 4. Pb1-c3, d7- d6; 5. e2-e4. LI8-g7; 6. f2-t3, 0-0: 7 Lc1-g5. h7-h6; 8. Lg5-e3. e7-e6; 9. Dd1-d2, e€xdS: 10 c4xd5. Tf8-e8; 11. Pg1-e2, Pb8-d7; 12. Pe2-cl. Pd7-e5; 13. L»1-e2. PI6-h7; 14. 0-0 h6-h5; 15. Ta1-b1, f7-f5: 16. b2-b4. c5-c4; 17. Le2-d1, Ph7-f6; 18. Ld1-c2, f5xe4; 19. 13xe4, Pf6-g4; 20. Le3-f4, Te8-f8; 21. h2-h3, Dd8-b6+; 22. Kg1-h1, Pg4-e3; 23. Tf1-f2, Pe3xc2; 24. Pc3-a4. Db6- d4; 25. Dd2xc2, Pe5-d3; 26. Pc1xd3. c4xd3; 27. Dc2-d2, Dd4xe4; 28. Tb1- e1. De4xd5: 29. Pa4-c3. Dd5-c6; 30. Pc3-e4, Lc8-f5; 31. b4-b5, Dc6-d5; 32 Pe4xd6. Lf5xh3: 33. Tei-e7. Lg7- f6; 34. Te7-e3. Lh3-g4; 35. Te3xd3, Dd5-e6; 36. Td3-e3, De6-d7; 37. Dd2- c2. Kg8-h7; 38. Tf2-d2. Lf6-g7; 39. Lf4-g5 Lg4-f5; 40. Dc2-d1. Dd7-c7; 41. Te3-e7 Dc7-c3; 42. Lg5-e3 LI5- g4; 43 Dd1-e1. Kh7-g8; 44. Te7xb7 Lg7-e5; 45. De1-b1. Lg4-f5; 46. Db1- b3+. Dc3xb3; 47. a2xb3, Lf5-c8; 48. Tb7-e7, Tf8-f1+; 49. Le3-g1. Le5-f4; 50 Te7-e8+. Kg8-g7; 51. Td2-d3. Tfl-cl; 52. Td3-c3, Tc1xc3; 53. Lg1- d4+. Kg7-h6 54. Pd6-f7+zwart geeft op. Van der Sterren, terug uit kansloze positie. LEIDEN Ofschoon het LC circuit zich in een pril stadium bevindt, valt er hier en daar al enige kentering in de strijd te constateren. In B gaan de „youngsters" Jan Siemerink en Heieen van den Berg aan de leiding. Een halve-finale- plaats in Lisse leverde Sieme rink genoeg punten op om zijn vorige week verworven toppo sitie te consolideren. Marcel Vink kwam uit het „niets" en nestelde zich via de eindover winning van „zijn" toernooi op een fraaie derde plaats. Bij de dames had Heieen van den Berg een buitengewoon succesvol weekeinde door za terdag in Lisse als sterkste te voorschijn te komen en zondag met haar club, Dekker War mond. te promoveren naar de eerste klasse. Tine Langeveld volgt knap vóór Margot van Overloop, die in de bollen streek met 6-7, 7-6, 7-6 verloor van de latere winnares Van den Berg. Of Sandy Wender- holt een blijvende verschijning is in de Leidse regio, zullen de komende toernooien gaan uit wijzen. De kersverse De Munnik-spe- ler Marcel Lolling, afkomstig van het Zoeterwoudse Meer burg, is naast clubgenoot Mark Post op kop gekomen bij de heren in C. De „Leiderdor pers" weten zich in gezelschap van Mark van Trigt, die in Lisse succesvol was. Een vreemde eend in de bijt is Luuk Beukers, uitkomend in het standaardteam van het Zoetermeerse Seghwaert en technisch zeer begaafd. Carola Geerlings kan met strenge hand de scepter gaan zwaaien bij de dames. De Unicum speelster maakte een aanzien lijke progressie door in de wintermaanden en heeft veel baat van haar bijzonder sterke forehand. Alleen het Haagse talent Seda de Vries bleek in Lisse iets te sterk voor haar. De Haagse inbreng beperkte zich trouwens niet alleen tot De Vries, omdat ook Stephanie Gomperts haar visitekaartje afgaf. Michael van der Berg (Unicum). Freek Ta- nis (Dekker) 3 DEB: 1 Heieen van den ik). Mi gom) 7; 4. Jan Baan (Voorhout) 6" 5. Ei Driehuis (Lisse). Mathijs Glastra (Dekki 5 DEC: 1 Carola Geerlings (Ui CcidócSouocmt 9: 2. Zond erop (De Munnik) 6: 4 Marquerite Patiwael (De Munnik) 4 HED: 1. Paul Wisselink (OLTC) 10: 2. Enk Bollen (Unicum). Jan Pieter Hartwijk (Unicum) 7. 4. Guus Lefeber (Lis se). Guus Stigter 5; 6 Leo Biezeman (Hille- gom). Onno Drayer (Hillegom). Erik Stee- gers (De Merenwijk) 4 DED: 1 Petra var Doorn (Van Nispen). Gerrie Verwoert (Dc Munnik) 6. 3 Minam Siemerink (Rijnkan- ters). Gusti Schulle 4. 5. Sindy Berkhout (Hillegom). Grace Davelaar. Sacha Gom- Carola Geerlings voert de lijst aan bij de C-dames. Handbal De Nederlandse damesploeg heeft de eerste van een serie van drie hand balinterlands tegen Tsjecho- Slowakije met het geringste verschil verloren: 20-21. Beide partijen waren halverwege de wedstrijd in Gaanderen nog in evenwicht: 13-13. Zwemmen De Oostduitse kampioenschappen zijn giste ren in Oost-Berlijn begonnen met twee beste jaarprestaties. Op de 200 meter vrije slag he ren tikte titelhouder Sven Lodziewski aan in 1 min. 48.77 seconden. Op de 400 meter wisselslag zwom Kathleen Nord 4.42.95. Elly van Hulst wint in München MUNCHEN Op de derde dag van internationale atle tiekwedstrijden in München heeft Elly van Hulst gisteren de 1500 meter gewonnen in een tijd van 4.10,58. De Neder landse atlete was van plan in Zuidduitse stad onder de 4.10 te lopen, maar ondervond tij dens haar race veel last van een hevige onweersbui. Met haar winnende tijd bleef Van Hulst opnieuw onder de limiet voor de Europese titelstrijd, die eind augustus in Stuttgart wordt gehouden. De Bulgaarse hordenloopster Jordanka Donkova stoorde zich niet aan het slechte weer en liep met een tijd van 12,82 seconden op de 100 meter hor den een van beste seizoentij den op die afstand. Haar land genote Stefka Kostadinova, wereldrecordhoudster hoog springen met 2.08 meter, stelde danig teleur door de hoogte van 1.91 meter niet te halen. Met 1.88 eindigde de Westduit se Heike Redetski verrassend als eerste op dit onderdeel. Op de 400 meter kwam Gabriel Tiacoh uit Ivoorkust op 44.90 uit, waarmee hij de vijfde lo per werd die dit jaar onder 45 seconden dook. LEIDEN Karl van Uden plaatste zich op TEAN als eer ste voor de kwartfinales van het herenenkelspel B. Van Uden behoefde niet al te veel te doen om z'n eerste ronde- geld te kunnen innen. Tegen stander Freek Tanis, die het toernooi van TEAN had ver kozen boven dat van zijn eigen club. Dekker Tennis, bezorgde Karl van Uden een „gratis rondje" door zich geblesseerd af te melden. Overigens is Van Uden daarmee in het Alphen- se niet de verstgevorderde spe ler. Zo mogen Maaike Tromp en Joop Bekkering zich bij voorbeeld al kwartfinalisten noemen. Tromp won in het DEC zeer overtuigend van Aleid Vink (6-2, 6-1), terwijl Bekkering Cor Lammens eveneens kansloos achterliet: 6-3, 6-1. Bij de heren in B maakten Ro bert van Splunter en René Cardinaal hun partij niet af. Na onder scheidsrechterlijk toezicht de eerste set met 7-6 te hebben verloren, hield Car dinaal de wedstrijd wegens „probleempjes" voor gezien. Nelleke Weijermans presteer de goed bij de singelende B- dames. Irma van den Ouden rijn won nog wel de eerste set (5-7), maar kwam ,er daarna nauwelijks meer aan te pas: 0- 6, 1-6. In het HEC deed Jacco Schoonewolf het opmerkelijk goed tegen de als vierde ge plaatste Onno Guinau. Guinau kwam in het treffen met de vaste Schoonewolf niet verder dan drie games. De dubbelen de heren in D verloren het als eerste geplaatste koppel Percy Douglas/Verhoef. De jeugdige combinatie Vincent de Ko ning/Gerard Kroese was net wat te sterk: 4-6, 7-6, 6-4. KLTV Het C/D-toernooi van de KLTV mag dan ook dit jaar weer 240 partijen tellen, dat neemt toch niet weg dat de or ganisatie van dit Katwijkse evenement absoluut niet blij is met de wijze waarop de toer- nooiagenda dit jaar tot stand is gekomen. Het feit dat TEAN de open Alphense kampioen schappen organiseert en S'70 het al bijna traditie geworden 35+-evenement, doet de wed strijdleiding van KLTV niets. Maar dat in deze week ook een toernooi van Dekker Ten nis wordt gehouden, daar is men in het Katwijkse aanzien lijk minder over te spreken. De concurrentie van Dekker Tennis is dan ook duidelijk zichtbaar in het Katwijkse deelnemersveld. Het normaal toch redelijk sterk bezette C- toernooi bij de heren is nu in de breedte beduidend zwakker bezet dan normaal, terwijl Cl- dames zich al helemaal niet in Katwijk hebben gemeld. Hetgeen voor de enthousiaste wedstrijdleiding in Katwijk overigens in het geheel geen aanleiding vormt, deze week maar als „verloren" te be schouwen. Het gebeuren op de acht kunststofbanen mag dan enigszins aan kwaliteit hebben ingeboet, buiten de wedstrijda rena's is het nog altijd uiterst gezellig. Iedere avond wordt van alles georganiseerd, ter wijl aan de vrijdagse voora vond van de finales (die in Katwijk op zaterdag zullen worden verspeeld) een zeer aparte zuidamerikaanse avond met live-muziek staat gepro grammeerd. Hoe jong de traditie ook nog is: het open (35+) D en E-tennis- toernooi van S'70 is nu al bijna niet meer weg te denken uit de toernooiagenda van het Leidse tennisdistrict. Voor de deze week geprogrammeerde derde uitgave van het Wou- brugse tennisgebeuren, ont ving de organisatie inschrij vingen van 258 spelers en 168 speelsters. Teveel om allemaal te kunnen plaatsen, al heeft de wedstrijdleiding wel getracht zoveel mogelijk deelnemers voor tenminste één nummer tot het toernooi toe te laten. Een indelingscriterium dat er mede toe heeft geleid, dat deze week meer dan 250 partijen zullen worden afgewerkt op de voor deze gelegenheid met aansprekende namen (Wim bledon, Roland Garros...) ge tooide Woubrugse gravelba- nen. Op die banen zijn de eerste re putaties inmiddels al weer ge knakt. De als favoriet aan het „Koninginnenummer", het HED, begonnen Ruud Nieuw- straten, moest zijn meerdere erkennen in uiterst taaie Van Ruiten (6-2, 6-7, 6-3), terwijl ook de papieren nummer twee, Gert Buis, de eerste schifting niet doorkwam. Van Tol was met 1-6, 7-5, 6-2 te sterk voor de pas op het laatste moment als vervanger van de om gezondheidsredenen afge haakte Fred Stierum op plaats 2 terecht gekomen Buis. Ook het HEE verspeelde in Lom- berg de als tweede geplaatste (Langmuur was met 3-6, 6-4, 6-3 te sterk), terwijl de ge doodverfde winnaars van het HDE (Henk Froma en Jaap van der Kolk) het toernooi ook niet zullen winnen. De cbmbinatie Geus/Te Riele bleef hen met 7-6, 6-4 de baas. GERT-JAN ONVLEE Uitslagen TEAN HEB: Mark Post - Erik Bakker 6-2, 7-6: Mark Weber - Richard Oskam 1-6, 6-1, 6-3; Joost van Leeuwen - Maarten Jan Drok 1- 6, 7-5, 6-3, Philip Nagtegeller - Rien Booy 6- Plaatsingen KLTV HECl: I Loek Verhees. 2. Johan van der Lippe HEC2: 1 Karei Vlekke. 2 Frank van Mastrigt. HDC1: Poule HDC2: 1. Rob Schouten/Karei Vlekke DEC2: 1 Marielle van der Plas; 2. Marja van der Kolk DDC2: Loes van der Heiden/Nel Vogelaar GDC2: Marielle van der Plas/Robert Zantinge; 2. Nel Vogelaar/Wally van Schooien HED: 1. Chiel Verhaar; 2 Paul D.r DED: 1. Els Guyt; 2. Els Westdijk HDD: 1 Bert Eis- sens/Frank van Mastrigt; 2 Dobson/Phil Harris. DDD: 1. Wil van Diik/R.a de Graaf. 2 M Bon/Ria van Delft GDD: 1 Els West- dijk/Koen Heemskerk; 2 Mar van Beelen- /Kiep Jansen. S'70 HED: 1. Ruud Nieuwstraten; 2. Gert Buis, 3. Gerard Otto; 4 L. de Klein. DED: 1. Ali Oudshoorn; 2. Corrie Zondcrop. HDD: 1. Arjen Schreuder/Hans Vinkesteijn; 2. Bak- ker/Mikkelsen; 3. Warmerdam/Zimmer man; 4 San Hartwijk/Martin Kallenberg. DDD: 1 Marijke Jonkeren/Wil de Vrij; 2. Ali Oudshoorn/Anneke van Woerden. GDD: 1 Marja Kristel/Hans Vinkesteijn. 2. Helga Voskuil/L de Klien. HEE: 1 Henk Froma. 2 Lomberg DEE: 1. Joke van Wijk; 2 Inke Bochove HDE: 1. Henk Froma- Jaap van der Kolk; 2. Jan Bochove/Huib van Dijk. DDE: 1 Ilja Lieveld/van de Werff; 2 Ineke Bochove/Mariike Zeijlema- ATLETIEK Wedstrijden München Damss: 1500 meter 1. Van Hulst (Ned) 4.10,58. 2. Michallek (Wdl) 4.12,26, 3. Biba ((Wdl) 4.14.97. 400 meter: 1 Thlmm (Wdl) 51.26. Kogel stoten: 1. Fibingerova (Tjsj) 19.77 m. 100 meter horden: 1. Donkova (Bul) 12.82. 2. Siska (Hon) 13.29. Hoog springen: 1. Redetsky (Wdl) 1.88, 2. Kostadinova (Bul) 1.85. Heren: Discuswerpen: 1. Bugar (Tsj) 63.72 meter. 2. Danneberg (Wdl) 62.32. Hinkstapspringen: 1. Makov (Tsj) 16.69 m 400 meter 1. Tiacoh (Ivo) 44.90, 2. Uti (Nig) 45.38. 3. Skamrahl (Wdl) 45.46. Polstokhoog: 1 Kozakiewicz (Wdl) 5.68 m 110 me ter horden: 1. Bakos (Hon) 13.88, 2. Radzey (Wdl) 14.12. Kogelstoten: 1. Alessandro Andrei (Ita) 20.78 m. HONKBAL Hoofdklasse: Plrates-KInheim 7-7; HCAW-ADO 3-3; Giants-UW 6-1. Europese beker Eerste dag: Parma (lta)-Vllla Decans (Spa) 4-0; Antwerp Eagles (Bel)-Sun- dyberg (Zwe) 14-6; Bologna (lta)-Ni- cols (Ned) 6-1. PAARDESPORT Koersen van Hilversum EERSTE KOERS. 1500 meter: 1. Bar ja Woldberg (R. Verbaan) 2.03.7- 1.22,4; 2. Bengel Lucswolle; 3. Baro net O. Toto: winnend 13,60 plaats 3,50 3,20 2,80 koppel 84,00 trio 476,20. TWEEDE KOERS. 2000 me ter: 1. Amigo Odilia (J. van Dooye- weerd) 2.43,8-1.21,9; 2. Annemiek Baker; 3. Adret Vrijenesse. Toto: win nend 9,80 plaats 4,10 ƒ1,90 1,30 koppel 51,90 trio 217,40. DERDE KOERS, 2000 meter: 1 Annfine Mountain ((L. Dooper) 2.40,5-1.20,3; 2. Yvo Sypesteyn; 3. All Beauty. Toto: winnend 1,90 plaats ƒ2,00 3,90 2,00 koppel 20,30 trio 405,10. VIERDE KOERS, 2000 meter: 1. Wal- da W (Mej. M.H. Mol) 2.40,7-1.20,4; 2. Zweden; 3. Winston. Jo. Toto: win nend 16,20 plaats ƒ2,10 3,40 6,70 koppel 111, 30 trio 10.871,00. VIJFDE KOERS. 1609 me ter: 1. Zoon Buitenzorg (J. van Dooy- eweerd) 2.07,3-1.19,1; 2. Wanja O; 3. Zorro Ricardo. Toto: winnend 1,70 plaats 1,10 1,20 1,10 koppel 7 00 trio 23,60. ZESDE KOERS. 1609 meter: 1. Al Capone (M. Bouw huis) 2.06,8-1.18,8; 2. Yvonne Loo; 3. Zonja Morgan. Niet gestart: Yorky Vredebest en Zabina Yvoo; Toto: win nend 1,30 plaats 1,00 1,50 1,10 koppel ƒ27,70 trio 71,30. ZE VENDE KOERS. 2000 meter: 1. Zar- munda (A.van de Wal) 2.38,4-1.19,2; 2. Wojo M; 3. Ylona D. Toto: winnend 7,90 plaats 3,10 2,20 16,30 koppel 25,80 trio* 850,30. ACHT STE KOERS. 2000 meter: 1 Ysidoor Odilia (J. Oorthuijsen) 2.38,0-1.19.0; 2. Yukon Cede; 3. Ylonka Pluto. Niet gestart: Yark Spencer. Toto: winnend 11,20 plaats ƒ2,90 2,60 3,60 koppel 35,40 trio 1927.00. NE GENDE KOERS, 2000 meter: 1. Yerry Buitenzorg (L. Dooper) 2.35,7-1.17,9; 2. Wallysien; 3. Wimbert S. Niet ge start: Wendy Compaen. Toto: win nend 1,40 plaats 1,30 1,90 2,10 koppel 10,60 trio 132,90. TIEN DE KOERS, 1609 meter: 1. Zeus Boe- kelte (J. van Dooyeweerd) 2.05,0- 1.17.7; 2. Tantieme; 3. Verona Weber. Toto: winnend 2,20 plaats 1,60 3,00 2,10 koppel 17,90 trio 119,70. ELFDE KOERS. 1609 meter: 1. Zenobia S (J. Oorthuijsen) 2.05,8 - 1.18,2; 2. Yvo Ann; 3. Wally Heynen. Niet gestart: Zjivago Fortuna. Toto: winnend 12,80 plaats 4,20 2,50 6,10 koppel 28,70 trio 838,60. TO- TALISATOR-OMZET: 225.641,00. SCHAKEN NK heren in Hilversum Afgebroken partijen 9e ronde: Scheeren-Gelpke 1/2-1/2; Van der Wiel-Boersma afg. Tiende ronde: De Boer-Kuijf 0-1; Boersma-Ligterink 1/2-1/2; Douven-Van der Wiel afg; Van der Sterren-Ree 1-0; Gelpke- Peelen 1-0; Goldstern-Scheeren 0-1. Stand: 1. Van der Sterren 8; 2. Van der Wiel 6.1/2 2 afg; 3. Kuijf 6.1/2; 4. Ligterink 6; 5. Boersma 5+1 afg; 6. Gelpke 5; 7. Douven 4.1/2 1 afg; 8/9. De Boer en Scheeren 4. 1/2; 10. Ree 3.1/2; 11. Peelen 3; 12. Gold- stern 1/2 pnt. SOFTBAL Hoofdklasse: Kinheim-Heiloo 1-2. TENNIS Damestoernooi van Eastbourne Tweede ronde: Hobbs (Eng)-Bunge (Wdl) 2-6,6-2,6-3; Sukova (Tsj>- McNeil (Vst) 6-3,6-4; Balestrat (Aus>- Antonoplis (Vst) 6-4,6-2; Sabatini (Arg)-Gomer (Eng) 6-2,6-2; Mandiiko- va (Tsj)-Moulton (Vst) 6-1,6-4; Kohde- Kilsch (Wdlj-Mesker (Ned) 5-7,6-3,6- WIELRENNEN Ronde van Zwitserland Zevende etappe: 1. Nulen uur 57 minuten en 19 seen Lubberding (Ned); 3. Wydet. Machler (Zwi); 5. CattaneCL Garde (Fra); 7. Delgado (Spr caterra (Ita) allen dezelfd< winnaar Nulens; 9. Kelly (le/J 10. Bruggmann (Zwi); 11fc (Ita); 12. Dernies (Bel); 13. R ger (Zwi); 14. Noris (Ita); 1: (Zwi); 16. Rominger (Zwi); 1j (Bel); 18. Van Meer (Ned); f ant (Bel); 20. Muller (Zwi); 2fJ (Ned); 23. Breukink (Ned); f, (Gbr); 29. Hampsten (Vst);. Lancker (Bel); 33. Stev. (Ned); 34. Lemond (Vst); 4 (Ned); 44. Anderson (Aus); (Ned); 49. Winnen (Ned); scholten (Ned); 52. Ducrot De Wolf (Bel); 59. Hinault dezelfde tijd als Kelly; 63 (Bel) op 8.19; 67. Van der R z.t.; 71. Siemons (Ned) z.t.; I (Ned) z.t.; 79. Knetemann k 80. De Rooy (Ned) z.t.; 83. (Ned) z.t.; 84. Van Poppel f Langerijs (Ned) z.t.; 89. (Ned) z.t.; 93 Lammertink (N Algemeen klassement: 1. t 31.35.18; 2. Millar op 0.53; 3|( op 1.21; 4. Zimmermann 1.34; 5. Chioccioli (Ita) op' Delgado op 10.12; 7. BrykU 10.38; 8 Leclerq (Fra) op l Grezet (Zwi) op 13.46; 10. 13.57; 11. Maier (Oos) op 1 Winnen op 14.40; 13. Schu op 15.07; 14. Breukink op T Gavillet (Zwi) op 15.27; 16. E op 15.48; 17. Garde op 1 Rooks op 16.17; 19. Veldscl 16.46; 20. Mutter (Zwi) op 1 De Wolf op 18.41; 24. Stevt op 19.22; 26. Hinault op 1, Lubberding op 21.11; 30. w ker op 21.41; 31. Kelly op 3 Nulens op 25.01; 36. Poels j 41. Anderson op 29.49; 42. L 30.57; 43. De Rooy op 31.09 Meer op 35.41; 60. Knetei 39.48; 64. Ducrot op 41.52J bets op 44.19; 70. Peeters f 75. Van der Poel op 50.32;. mons op 52.09; 78. Lammï 53.42; 81. Kertens op 54.17; Poppel op 57.05; 89. Ma» 1.00.13; 90. Langerijs op 1.Q Ronde van Zweden Zesde en laatste etappe: 1.I (Noo). 1.48.52; 2. Nijdan 1.48.59; 3. Fahlin (Zwe) 1.1 Hoondert (Ned), 5. Schurer f Jarl (Zwe), 7. Pedersen (Den) jak (Pol). 9. Lilholt (Zwe). 10{ (Noo), allen in dezelfde tijd) dam. Eindklassement: 1. D\ salie (Fra) 24.16.04 uur; 2. (Ned) op 48 seconden; 3.! (Ned) op 49; 4. Zoetemelk (I 5. Johansson (Zwe) op 1.04; zen (Den) op 1.13; 7. Lilholt i 1.15; 8. Tesström (Zwe) op Meinert (Den) op 1.27; 10 iJZwe) op 1.51. Ronde van de Aude Eerste etappe: 1. Dewik 4.27;04 uur; 2. Eriksen (Den den Brande (Bel); 4. Hoste Deneut (Bel); 6. Van den Ha 7. Balbao (Bra); 8. Martensl Pirard (Ned); 10. Marie (Fra) dezelfde tijd als Dewilde. Algemeen klassement: 1. M 4 30;16; 2. Vandenbroucke 3. Bernard (Fra) op 2 secc Dewilde (Bel) z.t.; 5. Lang (P 6. Van den Haute (Bel) z.t.; (Fra) z.t.; 8. Milanl (Ita) z.t.; (Spa) op 4; 10. Vermote (Fn ZWEEFVLIEGEN Europese kampioenschappi Vrije klasse: 1. Kurstjen 879,55 punten, 2. Schuj 853,12, 3. Herm (Fra) 852,2 daardklasse: 1. Schramrri 564.11. 2. Huybreckx (Bel) 5| Huybrckx (Bel) 553.66.; Atletiek De Belg' Lismont heeft in Kaa stratenloop over tien l ter gewonnen in 28 ri en 58,70 seconden. Hij li voorsprong van bijna 24 den op de Etiopiër Birhl ma, die tweede werd. Zeilen De Kieler ze barst dit jaar haast uit zi gen. Liefst 3700 zeilers landen, die tesamen 154I op het water brengen, voor een nieuw record traditionele evenement Kieler bocht.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 6