Het moet geen suffig loit je van oude mensen itet stokken worden" H- s iipIO/TELEVISIE CeidócSotvtant VRIJDAG 13 JUNI 1986 PAGINA 17 jrchannel in herfst in de lucht )EN De commerciële Britse televi- [itschappijen (ITV) hebben woensdag Jckoord gesloten met de Virgin-groep J komende herfst een televisieprogram ma de satelliet onder de naam „Super- tel" te brengen. Dit is gisteren bekend- Lkt. Men rekent op een potentieel aan- kers in Europa van 18 miljoen mensen. langdurig onderhandeld over een door- Ivereenkomst tussen de tv-maatschap- jen het televisiestation Music Box, dat Titmaakt van de Virgin-groep en sinds Qpjjaar popprogramma's uitzendt. De thappijen wilden door samenwerking IjHusic Box de verliezen beperkt houden. r Jpzender reageerde positief. De finan- 0iijzonderheden van de overeenkomst ïddet bekendgemaakt. NTB geeft toestemming voor tv-uitvoering „Der Zigeunerbaron" AMSTERDAM De be sturen van de Nederlandse Toonkunstenaarsbond (NTB) en de Kunstenbond FNV hebben ingestemd met een eenmalige televi sie-uitzending van de ope ra „Der Zigeunerbaron" door het operagezelschap „Forum" uit Enschede. Over de televisiehonore ring van de musici is vol gens de woordvoerder van de NTB inmiddels over eenstemming bereikt met de directie van het gezel schap. Deze zal er nu bij de Nederlandse Omroep Stichting (NOS) op aan dringen dat er ook spoedig een contract wordt geslo ten voor medewerking van musici uit symfonie orkesten, opera- en operet tegezelschappen tussen de omroep en beide bonden. De directie van het Neder lands Philharmonisch Or kest heeft vorige week eveneens een dergelijk verzoek gedaan aan de NOS, nadat met de bonden een akkoord was bereikt over de televisiehonore ring van de musici die de finale van het Liszt-festi- De NTB probeert al sinds september vorig overeen stemming te bereiken met de NOS over de televisie- medewerking van musici uit grote ensembles, maar dat is tot nu toe nog niet gelukt. De bond heeft on langs nog gedreigd geen toestemming te geven voor de uitzending van de opening van het muziek theater, als met de NOS geen overeenstemming zou worden bereikt. Conamus: „Nederlandse lichte muziek ondergeschoven kindje bij omroepen" HILVERSUM In een brief aan informateur De Ko ning heeft de Stichting Conamus zijn nood geklaagd over de slechte situatie waarin de Nederlandse lichte muziek verkeerd bij de Nederlandse omroepen. Het aandeel aan Nederlandse produkties, dat de omroe pen uitzenden, is gedaald tot 16,2 procent. Volgens Co namus is dat „zonder twijfel de belangrijkste oorzaak van de dramatische omzetdaling van de Nederlandse lichte muziek op grammofoonplaten. Vergeleken met 1980 gaat het om 28 miljoen gulden". Om de Nederlandse culturele activiteit ook op andere terreinen te stimuleren, bepleit Conamus de instelling van een Staatscommissie om de volledige problematiek te inventariseren en een brede visie te ontwikkelen op mogelijke maatregelen. VAN KAN WIL OMROEP VOOR SENIOREN d _jVERDAM „Toen ik mjjwerd realiseerde ik mij itienjarigen. Maar de ja- X'je nog voor mij lagen, 'voor mij een zwart gat, r tra incognita. Want over In wordt totaal niet ge- iniceerd". Ed van Kan is zicht- rgerd. Op de verjaar- iarop de meesten onder pop in hun tuin zetten, hij dat de Hilversumse gijpen nauwlijks iets te M hebben voor ouderen, éx-televisie-medewerker TROS zag hij het als ite uitdaging, een om- loor deze vergeten leef- iep op te zetten. Vorig igustus riep hij de Om- jhting Nederland Se- de ONS, in het leven. Kan is voorzitter van imroep, die inmiddels duizenden' leden telt. afgeleid van het En- fgrip 'Senior citizen' en t 50-plusser. De ONS |ich op deze 50-plussers. Ierland zijn dit er nu 'ijf miljoen. „Senioren grootste en snelst groei- eeftijdsgroep. Bovendien v« zij veel en vaak televi- s je dan nagaat hoeveel id de huidige omroepen voor hen uittrekken. dan schrik je wel even; van de honderd uren televisie is er misschien een half uurtje ge richt op senioren". Wanverhouding Om aan deze wanverhouding zo snel mogelijk een eind te maken, stelt de ONS alle mid delen in het werk om zendtijd te krijgen. De stichting ONS probeert om op ideeële grond en een zendmachtiging te krij gen, zoals het Humanistisch Verbond en Socutera. Tegelij kertijd zet de vereniging ONS zich in om zo snel mogelijk 60.000 leden binnen te halen, zodat de omroep op grond van zijn ledental recht heeft op zendtijd. De voorzitter en initi atiefnemer van de omroep is optimistisch. „We moeten zo snel mogelijk een voet in de ether krijgen en ik verwacht dat we nog binnen een jaar kunnen beginnen". Volgens Ed van Kan zal zijn omroep de eerste zijn die se rieus naar de wensen van de senioren luistert. „Om te bekij ken welke programma's de se nioren willen, hebben wij en quêtes gehouden op straat en onder de bevolking van tehui zen voor senioren. Wij zullen ons programma-aanbod af stemmen op de wensen die de senioren in deze enquête naar voren brachten. Tachtig pro cent van de geënquêteerden wilde een eigen omroep. De ontevredenheid over het be staande programma-aanbod is groot. Vooral die eeuwige pop programma's zijn ze meer dan zat. Ik ontving een zeer tref fende reactie van een vrouw van 65. Zij schreef; „Meneer ik ben helemaal alteen, en als ik de televisie aan zet, voel ik mij nog eenzamer, want er is niets waarin ik mij kan herken nen". Natuurfilms Het programma-aanbod af stemmen op de wens van de leden, betekent een totaal an der muziek aanbod, veel na tuurfilms, Nederlandse speel films en algemene en medi sche informatie, gericht op de leeftijdsgroep. Het is echter niet de bedoeling dat de pro gramma's straks door senioren worden gemaakt. „Het moet natuurlijk geen suffig zooitje worden van oude mensen met stokken". Sinds de oprichting van ONS hebben de Hilversumse om roepen hun speciaal op senio ren gerichtte zendtijd, niet spectaculair uitgebreid. Ed van Kan: „De NCRV heeft toege geven dat ze inderdaad eens wat aan senioren zouden moe ten doen en de TROS heeft het praatprogramma van Lan- Senior Ed van Kan: „In Amerika beseft men dat senioren weldegelijk een commercieel aantrekkelij ke doelgroep zijn" dré („De duvel is oud") met een half uurtje uitgebreid. Bij de omroepen gaat alles om geld en ledenwinst. Zij denken dat er bij de ouderen weinig is te halen. Bovendien moet de voornaamste aanwas van nieu we leden van de jongeren ko men, dus richten de omroepen zich massaal op de jeugd. Naar de wensen van de ouderen wordt totaal niet geluisterd, terwijl .vooral de ouderen het kijk- en luistergeld betalen". In andere landen is de situatie voor senioren volgens Ed van Kan een stuk rooskleuriger. „In Engeland en Duitsland zijn veel uitstekende program ma's voor die leeftijdsgroep en in Amerika zijn er zelfs aller lei tijdschriften voor senioren. In Amerika beseft men dat se nioren weldegelijk een com mercieel aantrekkelijke doel groep zijn. Zij hebben juist wat meer te besteden omdat hun kinderen vaak net uit huis zijn". De omroep in oprichting is wars van iedere politieke of geloofsovertuiging. Het me rendeel van de leden is af komstig van de TROS en de AVRO. „Wij willen beslist geen gevaar zijn voor de be staande omroepen", besluit Ed van Kan. „Wij zouden elke dag van twee tot vier uur zendtijd willen hebben, zodat we geen concurrentie voor de anderen opleveren". CONNIE VERTEGAAL 17.30 17.46 NEDERLAND 1 AVRO Schwarzwaldkliniek, Duitse tv-serie. Afl.: Vader schap Ik zag twee beren Europese Verkeersveilig- heidsdag 1986 (1). Uitzen ding in het kader van het Europese Verkeersjaar 1986. Presentatie: Ria Bre mer, Karei v.d. Graaf en Fred Oster. Met o.a. een docementaire over jeugdi ge verkeersslachtoffers, telefonische reacties die binnenkomen op telefoon nummer 06-4114 en stu- diogesprekken met als thema: In het verkeer val len de meeste slachtoffers in de leeftijd 12-20 jaar. Fred Oster presenteert een quiz en diverse arties ten vanuit het hoofdge bouw an de ANWB. Om 17.00 Rechtstreekse ver binding met verschillende verkeersknooppunten in Nederland Ontdek je plekje, afl.: Dor drecht NOS '/^Journaal AVRO Europese Verkeersveilig- heidsdag 1986 (2). Vervolg van de uitzending van 16.10 uur. Met aandacht voor de nieuwe autokeu ring, de staat van ons wa genpark, live-verbinding met het circuit van Zand- voort, de quiz uit het hoofdkantoor van de ANWB in Den Haag en op tredens van diverse arties ten. Verder een documen taire over vakantiegeweld op de Nederlandse auto snelwegen NOS Journaal AVRO Kane en Abel (5), zeven delige Amerikaanse mini serie. Met o.a. Peter Strauss, Sam Neill, Veroni ca Hamel en David Dukes. William Kane wil apresi- dent van de Lester-Bank worden. Maar dat gaat niet zo gemakkelijk, aangezien abel Rosnovski nog steeds probeert David Leroy's dood te wreken Europese Verkeersveilig- heidsdag 1986 (3). Vervolg van de uitzending van 17.46 uur, met als thema: De verre en nabije toe komst. In de studio wordt gepraat met deskundigen over de thema's die van daag aan bod kwamen. Optredens van o.a. (onder voorbehoud) Mai-Tai, Friz zle Sizzle, Cock Robin en Lori Spee. Voorts de finale van de verkeersquiz Nederlandse Schaak kampioenschappen 1986. 20.00 20.28 Presentatie: Hans Böhm NOS 23.50 Journaal 23.55 Nieuws voor doyen__ NEDERLAND2 RVU 17.00 Vloedlijn NOS 18.15 Nieuws voor doven 3 18.20 Paspoort 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal 19.12 Nederland C, cultureel programma met o.a. aan dacht voor het Holland Festival 19.55 WK Voetbal. Rechtstreeks verslag van de wedstrijd West-Duitsland - Dene marken in het Corregido- ra-stadion te Querétaro. Commentaar: Evert ten Napel. Om 21.50 Samen vatting van de wedstrijd Uruguay - Schotland met commentaar van Rik de Saedeleer 22.30 Journaal IKON 22.45 Breytenbachs terugkeer, reportage van een veer tiendaagse reis van de in Parijs wonende Zuidafri- kaanse dichter Breyten Breytenbach door zijn moederland 23.28 Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven EO 23.35-00.55 D Margaret gaat op reis (Journey for Marga ret), Amerikaanse speel film uit 1943 van W.S. van Dyke II. Met o.a. Robert Young, Laraine Day en Fay Bainter. Nora raakt in de oorlog gewond, waardoor zij kinderloos zal blijven. Zij vertrekt naar Amerika. Haar man John blijft in Londen achter en adop teert twee weeskinderen EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programme- overzicht 17.35 Kinderprogramma's 17.45 Programma-overzicht 17.50 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.30 Weerbericht 18.40 Sports Report: WK Voetbal 19.50 World Watch, Weerbericht an Programma-overzicht 20.00 El jardin de Venus. Spaanse serie van dertien korte verha len 20.45 Business Report 21.15 Focus on European Culture: Holland Festival '86 21.40 Sport Reports 23.10 World Watch an weerbericht FILMNET 17.00 Piggeldy and Frederick 18.00 Circus op Stelten 19.00 Safari 3000 20.30 Red Dawn 22.25 The Immigrants, afl. 2 23.15 Missing 01.15-03.10 Christine lournaal rik Tak, kleuterprogramma [herh.) Plons, kinderprogramma (herh.) Prikballon. kleutermagazine pver het maken van allerlei ifoorwerpen, een tekenfilm en '"een lied. Presentatie: Francis jaVerdoodt (herh.) Jrknappe koppen (The misfits of .jicience), Amerikaanse serie .Ver vijf jonge wetenschappers 1êdie problemen op hun eigen rlPnanier oplossen. Met Dean- jePaul Martin, Kevin Peter Hall, f-J/lark Thomas Miller e.a. "'Uitzending door derden. Pro- aihramma van de Groene Om- nlpep ^(Mededelingen en program- P ma-overzicht ^Journaal lalWeerbericht l Tijd om gelukkig te zijn, Bel- lische speelfilm uit 1961 van rans Buyens. Met Jan Declelr, 1 jEva Kant, Noëlle Fontaine e.a. 40-jarige man wordt plot ting werkeloos. Hij kan maar aan de nieuwe situatie en. Dan sluit hij vriend- hap met een jong meisje ..Première-extra, filmrubriek jjgepresenteerd door Jo Röpcke iNieuws en Coda: 'Spiegels waarin met lomere precisie', (van Hans Tentije f23.40 WK Voetbal. Recht streekse reportage van de e!wedstrijd Uruguay - Schotland T.(met commentaar van Rik de Saedeleer. Om 21.50 Uitgestel de reportage van de wedstrijd l.l West-Duitsland - Denemarken e) met commentaar van Evert ten Napel en om 23.25 Samenvat ting van de wedstrijd Uruguay - Schotland met commentaar l van Rik de Saedeleer <IF 1 Vacatures ONEM rc La boite aux images, teken films van Klimbo, Dare Dare motus en De Smurfen Ce eoir, regionaal magazine Journaal Minute Papillon, consumen- tentips The Colby», Amerikaanse tv- serie met Charlton Heston. Barbara Stanwyck. John Ja mes e.a. Afl.: De schaduw van het verleden 21.00 D'autres Beiges, serie van vier uitzendingen over Belgen die in de derde wereld zijn gaan werken. Afl. 2: Dadio Candip: Ie dynamisme du transistor 21.50 Musique en vacancee: Con cert de musique rusee (2). Werken v. Tsjaikovsky, Moe- sorgsky en Rimski Korsakov, uitgevoerd door het Orchestre Symphonique de la RTBF o.l.v. Michi Inouè m.m.v. solisten ve22.40 Laatste nieuws TV 5 16.05 Thalasea, maritiem magazine 16.32 Kinderprogramma 16.52 Pollen, amusementsprogram ma met o.a. Raoul Petite. Tou- re Kunda en Francis Cabrel 17.50 Boite aux lettres, literaire do cumentaire 18.55 Retrostalgis, humor 19.00 Thalaasa, maritiem magazine (herh.) 19.27 Kinderprogramma 19.46 Délit de fruits, tv-spel 21.31 Gustav Eiffel, documentaire over deze architect 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 EThe Simon Potter Show, met hits uit Amerika 18.00 EThe Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 EThe Amanda Redington Show (herh.) 20.00 ETho Nino Firetto Show (herh.) 21.00 EThe Martin Buchanan Show, met aandacht voor 'Vrijdag de 13e' (herh.) 22.00 EThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 ENon-stop dance hour, non stop videoclips om op te dan sen 00.00 ETho Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 01.00 EThe Powar Hour, hardrock- programma met o.a. als gast Gary Moore (herh.) 02.00 EChart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter 03.00 ENon-stop dance hour (herh.) 04.00 EBacktracks, een uur lang 'gouwe ouwen' 05.00 EOff the walt, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 06.00-07.00 EThe Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende DUITSLAND 1 Tagesechau Wenn ein Dreirad Heimweh kriegt Es leben die Geister, Tsjechi sche kinderfilm Zwiegereprache, de hond als troost in de eenzaamheid Die StraBe iet für alle da, in formatieve serie. Afl.: Mallorca. Verkeersregels worden snel vergeten wanneer men het hoofd vol reisplannen heeft Tageeschau Hier und Haute, regionaal ma gazine EWWF-Club, amusements programma Programma-overzicht ETagesschau lm Ozean dar Sehnsucht, do cumentaire over Ludwig II von Bayern, van Christian Rischert Gott und die Welt, religieuse serie. 'Alte Steine - Neues Le ben', reportage over traditio nele en moderne muziek in de kerk Tagesthemen, met Bericht aus Bonn Heut'abend, de ARD-Talkshow met Joachim Fuchsberger. Gaste: Daliah Lavi CJ Wer hat Angst vor Virginia Woolf? (Who's afraid of Virgi nia Woolf?), Amerikaanse speelfilm uit 1966 van Mike Ni chols. Met Elizabeth Taylor, Ri chard Burton, George Segal e.a. Het huwelijk van Martha en George is een grote teleur stelling. Na op een nacht dron ken van een feest thuisgeko men te zijn, ontaardt het heen en weer verwijten in een hevige ruzie in het bijzijn van twee gasten Tageeschau Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 m Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■DZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige 3 ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KI Bij niet-Nederlandstalige ze ders: zwart/wit-uitzending orginele v e met ondertitels. RIAS-Kamerkoor en de Berli ner Symphoniker o.l.v. Wolf gang Ebert m.m.v. Teresa Stratas, Rudolf Schock, Maria Tibaldi e.a. 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, aktualiteiten.' sport en amusement 17.45 Rauchende Cofts (Gunsmoke), Amerikaanse westernserie met James Arness, Mllburn Stone, Ken Curtis e.a. Afl.: Ein Mann sucht Rache 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 WK Voetbal. Met om 1930 ZDF-WM-Studio Mexico, met reportages en interviews. Van af 20.00 m Rechtstreekse re portage vanuit Queretaro van de wedstrijd Denemarken - West-Duitsland. Commentaar: Eberhard Figgemeier. In de rust. om ca.2045 Heute-jour- nal. Om 21.45 Reportage van de wedstrijd Schotland - Uru guay. Commentaar: Marcel Reif 23.15 E Nicht gesellschaftsfahig (The Misfits), Amerikaanse speelfilm uit 1960 met Clark Gable, Marilyn Monroe, Mont gomery Clift e.a. Regie: John Huston. Na een mislukt huwe lijk leert Roslyn de automon teur en de rodeorijder Gay kennen. Met Gay leidt ze in het huis van Guido een tijdlang een harmonieus leven 01.15 Heute DUITSLAND 3 Schooltelevisie Telekolleg II: Cursus biologie. Les 12 Hallo Spencer, Amerikaanse comedyserie Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws, sport, weekend-weerbericht en Blick- punkt Düsseldorf Tagesechau Lander - Menschen - Aben- teuer. 'Unter Rah-Segeln', do cumentaire over de bouw van een oud-Egyptisch zeilschip Unser kleiner Planet. 'Mein platz unter der Sonne', repor tage vanuit Bangladesh In Münster aehen wir uns wie der. Theatertreffen NRW Erbe der Vater (4), zesdelige serie naar het boek van Claude Michelet met Maurice Barrier, Suzanne Carra, Bruno Devol- dere e.a. Rockpalast, popprogramma met ditmaal een optreden van Chris Rea Laatste niéuws Elizabeth Taylor als Martha en Richard Burton als George in de klassieker „Who's Afraid Of Virginia Woolf?". Duitsland 1 om 23.45 uur. BBC 1 Internationale Tenniskampi oenschappen Queen's Club Regionaal nieuws Gran, kinderprogramma Mike, Mop and the Moke, te kenfilm Laurel Hardy, tekenfilmserie Dogtanian and the three mus- kehounds, kinderprogramma Fast forward Gentle Ben, kinderserie WK Voetbal, samenvatting Journaal en weerbericht London Plus Wogan, amusementsprogram- 20.40 I've got a secret 21.10 Dynasty, Amerikaanse tv-serie met Linda Evans, Joan collins. Joh forsythe e.a. 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weekend-weerbericht 22.30 Big deal, tv-serie. Afl.: Pop ping across the pond 23.20 WK Voetbal, samenvatting 00.05 Royal International Horee show 01.15 Weerbericht BBC 2 16.50 Internationale Tenniskampi oenschappen Queen's Club 18.25 ffl Nieuwsoverzicht 18.30 Speelfilm 20.35 The strange case of Paul Cleeland 21.00 Orchestra modem, muziek programma 21.30 Gardeners world, informatief magazine 22.00 Entertainment USA 22.30 Your life in their hands 23.00 Please God 23.40 Newanight, actualiteiten 00.25 Weerbericht 00.30 The lords this week 01.10-02.05 The old grey whistle test, popprogramma ITV Scooby Doo The Bizz Connections Nieuws About Anglia, regionaal maga zine Albion Market World Cup 88 The Practice Nieuws Cross question Friday late film: The Hill, Amerikaanse speelfilm uit 1965 van Sidney Lumet John Pantry in person SKY CHANNEL 18.30 The Tales of Wells Fargo. Afl.: Apache gold 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy mystery guest 19.30 World Cup Report 19.45 Green Acres. Afl.: Jealousy 20.15 The New Dick van Dyke Show. Afl.: Queasy rider 20.40 The New Candid Camera Show 21.10 Vegas. Afl.: Time bomb 22.00 Burnt Evidence, Engelse speelfilm van Daniel Blirt 00.00-01 00 The 1988 US Open Golf Championship, rechtstreekse reportage per satelliet RTBF 1 MUSIC BOX 07.00 SThe Power hour, hardrock- programma met o.a. als gast Gary Moore (herh.) 08.00 EChart attack, overzicht van de Music Box top 40 met Si mon Potter 09.00 EOff the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 10.00 ENon-atop dance hour, non stop videoclips om op te dan sen 11.00 EChart attack (herh.) 12.00 ERockphotographsrs. Sunie praat met enkele bekende popfotografen 13.00 EHerhalingen DUITSLAND 1 10.00 Tageaachau on Tagesthemen 10.23 Allee für dein Glück (herh.) 11.40 Zu Ehren der Königin, repor tage van het defilè ter ere van de verjaardag van koningin Eli sabeth van Engeland 13.15 Programma-overzicht DUITSLAND 2 06.00-09.00 Guten Morgen Mexico. Reportages over de WK Voet bal, met Heute 11.00 Programma-overzicht 11.30 Chemie (10) 12.00 Nachbarn in Europa. Informa tie en amusement voor buiten landers en Duitsers (12.00 Tur kije. 12.40 Portugal en 13.20 Italië) BBC 1 08.10 Open University 09.30 Saturday picture show, kin derprogramma 11.40 Trooping the colour 13.30 Grandstand, met o.a. paarde- show vanuit Birmingham, Ten nis: Queens club voor heren en Waterskiën vanuit Bedfort SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Paul Henley, Snoot de zeehond en Crocker de kroko dil. Met tekenfilms van 'Emily', 'He-man and the masters of the Universe', 'Inspector Gad get' e.a. 10.45 the Elephant Boy, kinderserie. Afl.: Rogue Bull 12.00 EPat Sharp Show 12.45 EJenaen'a dimension», met David Jensen 13.35 EHeartline, met Tony Black burn ITV 07.25 TV-AM, ontbijtv 10.25 Get freah 12.30 Terrahawka, kinderserie. Afl.: Jolly Roger One 13.00 13^05 RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.02 Water en vuur. 22.02 NCRV-vrijdag-sport. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 TROS: De Nederlandstalige top tien. 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio. 18.15 Minjon na 5. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Cafó. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspekten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. Vandaag: Schuchterheid. 20.00 Nieuws. 20.02 Liszt Pianoconcours 1986. 23.00 NOS Jazz. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: België totaal. 18.20 Uitzending van de politieke partijen. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 2020 EO: De Bijbel open. 21.00 De schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 1620 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00-20.00 Leiden Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber, voor Turken. 20.03 Imago, jongeren magazine. 21.03 Klapstoel. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Country-style. 23.00 Notturno, zachte muziek. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel en weerbericht. 18.30 Pop-3. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Vokaal concert. Die letzten Din- ge, Spohr Oratorio op teksten uit de Apokalips, van Freidrich Rochlitz (1826) voor soli, koor en orkest. 22.00 Actualia. 22.15 Kamermuziek. 1 Serenade in D - opus 25, voor fluit, viool en altviool, Ludwig van Beetho ven, 2 Vier Romantische stuk ken, opus 75, Antonin Dvorak, 3 Elegie, opus 24, Gabriel Fau- 23.00 Jazz in Europa. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Muziek uit Studio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non-stop. 09.03 Gospelrock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Superbandspektakel op zomertour. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Concerto mattinale. 10.00 Caroline. 11.00 Melos Kwartet. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 NOS: Holland Festival Jour naal. 13.10 VOO: Veronica Klassiek. A. Ra dio Kamerorkest met hobo. B. David Kuyken, piano. C. Nieuw platen en CD's. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Ruim Baan. Les 7. (herh.) 09.45 Werken aan werk. Afl.: 6. (herh.) 10.00 Taal van Alledag. Les 9 (herh.). 10.15 EO: Muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-Thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Zie-zo-zomer. 1220 EO... in de regio. 1245 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Opo Doro (open deur). 1320 Kayen Rasja (Er is hoop) 13.45 lyi haberier (Goed nieuws.) NOS: 14.00 Homonos. 14.30 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine. 11.00 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0820 Voel je thuis, voor en door mi granten. 10.03 Onze keuze. Kritisch overzicht van de nieuwste platen. 11.03 Het Kraaienest. 13.15 Matinee. 13.15 BRT-produkties. 15.03 Nordring Rendez-vous. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed voor hori zontale en verticale luisteraars. Presentatie: Jos Ghysen. 10.03 Klankband! Filmmuziek. 11.00 Vlaamse top tien. 1120 Tips voor de top. 12.00 Top 30: nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0820 Ochtendconcert. 10.00 Woordprogramma: Galerie. 11.00 Drie studies, opus 31, Alexan der Glazoenov. 11.15 Home made - R. Herberigsher- denking. 12.15 Europees muziekfestival voor de jeugd. 13.15 Nieuw uit de BRT-discotheek. 15.00 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17