emeente ligt niet met 'uinrell onder één deken Sloper gaat eigen bungalow afbreken Schorsing directeur Mariënhaven ingetrokken DE KEER Verbouwing gemeentehuis Rijnsburg kost drie ton gpEN OMGEVING CeidócSouiant [F Delft zegt n) werknemers [^slag aan Duopassagier zwaar gewond ^SSENAARSE WETHOUDER TEGEN BOZE BUURTBEWONERS: ïtser schept Schrikreactie door nachtelijk bodemonderzoek Plan voor herstel Warmondse pomp enthousiast ontvangen VRIJDAG 13 JUNI 1986PAGINA 15 IT De directie van de Neder- Kabelfabrieken (NKF, dochter- jneming van Philips) in Delft jgisteren 130 van de 730 werkne- [ontslag aangezegd. Per 1 decern- iken 65 mensen hun baan kwijt pin 1988 de andere helft, zo heeft bur sociale zaken ir. G. Geluk Craagd meegedeeld. Het ontslag is ,aivolg van een vorig jaar aange- reorganisatie, die is ingege- p nor het teruglopen van de markt bidistributie- en hoogspanningska- poji een „stroomlijning" van het be- Bromfietser gewond VOORSCHOTEN Een 17-jarige Voorschotenaar is gisteren gewond ge raakt bij een ongeval op de Veurseweg in zijn woonplaats. Hij botste met zijn bromfiets op een personenauto, bestuurd door een 49-jarige Hage naar, die in dezelfde richting reed en rechts af sloeg zonder voorrang te verlenen. De bromfietser is met een scheurtje in een ruggewervel naar het Academisch Zieken huis in Leiden gebracht. Scholen doelwit van inbraken ALPHEN AAN DE RIJN Twee scholen waren gister nacht het doelwit van inbre kers. Zowel vanuit de Heli- conschool aan de Verdihof als de Kardinaal Alfrink- school aan de Vliestroom werd geluid- en tv-appara- tuur meegenomen. Een deel van de buit werd gisteroch tend in de bosjes nabij de He- liconschool teruggevonden. De schade voor beide scholen bedraagt enige duizenden gulden. De politie vermoedt dat de twee scholen door de zelfde inbrekers zijn bezocht. Hekje moet scholieren weren NOORDWIJKERHOUT Veel leerlingen van de Leeuwenhorstschool aan het Westeinde vol gen bij het oversteken van de drukke Gooweg niet het aangelegde pad door de middenberm, maar gaan liever gemakkelijker dwars door de groenstrook. De hoek die het pad maakt is de jeugd te lastig. De gemeente wil nu de groen strook afzetten met aan weerszijden een hek. „Dan moeten ze afstappen, fiets optillen en nog een keer fiets optillen. Ik denk dat de jeugd dat te veel wordt", aldus wethouder Heemskerk gisteravond in de commissie Ruimtelijke Orde ning. Maar natuurlijk blijft de mogelijkheid dat de Noordwijkerhouters hun bijnaam van „koei- etillers" binnenkort veranderd zien in „fietsen- tillers". De kosten van een en ander bedragen 2700 gulden. Brinkman opent meubelplein LEIDERDORP Demissionair minis ter E. Brinkman opent op donderdag 26 juni het Meubelplein in Leiderdorp. Hij wordt daarin bijgestaan door de Vlaam se ontsnappingsartiest Joe Alcatraz. Het meubelplein in Leiderdorp is tot stand gekomen na volop onenigheid tussen de gemeentebesturen van Leiden, Lei derdorp en Zoeterwoude over de plaats waar het centrum gesticht moest wor den. De bouw in Leiderdorp kostte 37 miljoen gulden, de negen meubelzaken verwachten een totale jaaromzet van 60 miljoen gulden in de aanvangsjaren te halen. Het meubelplein biedt werkgele genheid aan circa zestig mensen. Terrein voor woonwagens in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT De gemeente Noordwijkerhout heeft een terrein aangekocht van anderhalf hectare als toe komstige locatie voor woonwa gens. Het is het terrein van JC Heemskerk aan de Maandagse Wetering naast het voetbal veld van DMN. Er kunnen 8 woonwagens staan. Mocht de provincie instemmen met maar vier of zes woonwagens dan zal de rest van het terrein weer worden verkocht, aldus wethouder Heemskerk gister avond in de commissie Ruim telijke Ordening. LEIDSCHENDAM Een 17-jari- ge inwoner van Den Haag is gis termiddag zwaar gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising van de Broekweg en de Midden weg in Leidschendam. De Hage naar zat achter op een motor, die bestuurd werd door een 18-jarige jongeman uit Den Haag, die niet in het bezit bleek van een rijbewijs. Deze kreeg geen voorrang van een 43-jarige automobiliste uit Voor burg en klapte bovenop de auto. De duopassagier liep een been breuk, een bekkenfractuur en een hersenschudding op. Hij is naar het Westeinde-ziekenhuis in Den Haag vervoerd. SENAAR Nog steeds eé omwonenden van het ndiepark Duinrell niet te- ein over de gang van za- door verkeer, lawaai enzovoorts. Dat ije kern van de betogen Mvond tijdens de raads- zjssie Ruimtelijke Orde- ;n in Wassenaar, waar eiewoners hun gal spuw- ivjrer Duinrell. Raadsleden ei}, terwijl de klok al half had geslagen, niet in- |ijk in op het concept hinderwetvergunning, iet gisteren allemaal om i. Daar was wethouder IF. Cocheret de la Mori- blij mee. Sterker nog, id hij uitdrukkelijk om jd. Cocheret: „Het pro- 'met Duinrell is dat het hier gaat om een complex van factoren, dat in samenhang moet worden bekeken". Hij stelde verder overleg met de buurt en het attractiepark Duinrell mikt in de komende jaren op ongeveer 1,25 miljoen bezoekers per jaar. Dit jaar zullen het er ongeveer een miljoen zijn, en duidelijk is in middels dat de buurt het er niet mee eens is. Vooral on zorgvuldig geparkeerde auto's, maar ook de angst voor toene mend vandalisme en een mo gelijke waardedaling van de koophuizen bij Duinrell aan de Storm van 's-Gravesandeweg, doen steeds meer opgeld. Buurtbewoner Schönbach: „Het lijkt wel of het probleem wordt ontkend door het colle ge". Later tijdens de vergade ring diende wethouder Coc heret hem van repliek door te zeggen dat het college van Wassenaar niet „met de heer Van Zuylen onder één deken ligt". „De gemeente moet er zijn voor de buurt, niet voor Duin rell", stelde een buurtbewoner. Daar was wethouder Cocheret het ook al niet mee eens. „Het is een kwestie van afwegen van de belangen die Duinrell, de buurt maar ook de gemeen te hebben". En daar konden buurtbewoners het ruim schoots mee doen. De ver keersplannen waarvoor een zogeheten klankbordgroep is opgericht, worden later be sproken zodat daarover giste ren niet kon worden gediscus sieerd, aldus wethouder Coc heret. Toch staat Wassenaar voor een cruciale beslissing ^meende buurtbewoner Den Boer, die verder stelde dat naar zijn me ning H. Graaf van Zuylen van Nijevelt, de eigenaar van Duinrell, veel te ongeduldig is. Graaf van Zuylen, zelf aanwe zig om zijn belangen toe te lichten, merkte op dat de ge- «pieente Wassenaar niet alles moet willen regelen. Hij noemde als voorbeeld het bak ken van friet, dat volgens hem niet aan de strenge eisen zoals elders hoeft te voldoen, omdat de luchtjes de eetlust van Duinrell bezoekers mogelijk kunnen opwekken. En dat is wéér gunstig voor de porte monnee van de heer Van Zuy len. De raadsleden, die zich kon den uitspreken over een 121 pagina's dik ontwerp-hinder- wetvergunning, gingen niet daadwerkelijk op de inhoud in. „Het is niet de bedoeling de hele zaak uit te vlooien", zei wethouder Cocheret en daar hield de raadscommissie zich aan. VVD. CDA, PvdA en D.66 vinden dat de gemeente het plan ter inzage moet leggen, zodat de belanghebbenden be zwaar kunnen aantekenen. In middels zijn tegen het concept van het ontwerp van de hin derwetvergunning voor Duin rell al 17 bezwaarschriften binnengekomen. n ip belangstelling 5 Haaswijkavond el dfTGEEST Nu ruim de pvan de nieuwe wijk tolijk in Oegstgeest tot n is gekomen, was dit voor i tyneente aanleiding om jgemene voorlichtings te p in het gemeentecen- Gisteravond kwamen afuim 250 geinteresseer- ,)af- had een expositie van alle bouwplan- n Haaswijk met daarbij per grote maquette. De werden welkom ■4n door de wethouder A. keek. De heer Visser, illeider van Haaswijk het Bouwfonds Ned. urenten (B.N.G.), deelde Jat de Haaswijklaan, die doorgetrokken wordt |e Haarlemmerstraatweg, -lid jaar (medio 1987) in k |k genomen zal worden, jfjtekent een fikse ontlas- lan het verkeer door de ieester Dorpsstraat. Mid- id> de wijk komt een cen- ei buurtparkje naar een ri van de landschapsar- Baas. Verder vestigde de aandacht op een foetgangersbrug. De fen liggen klaar, maar *zien Hoogheemraad- I^plannen heeft het Oegst- vr Kanaal'te verbreden, ftnen nog niet hoe lang de 'tynoet worden. i^tcentrum jjuder mevr. Blom-de van Leeuwen vestigde op de entree van eWjk via de Van Eysinga- jHier komt een buurtcen- Tiat bestaat uit een super- snackbar, kapper, bak- e)n dienstverlening zoals kantoortje, een artsen- ndartsenpraktijk. Verder P ilgende week de eerste a, e grond ingaan voor 36 denwoningen. Er zijn er 'Mn aanbouw. Na de bouw- "kantie wordt begonnen 1 e bouw van een multi- Joneel centrum, dat on- leer onderdak zal bieden >le SJJO. De buslijnen 30 "I worden doorgetrokken Met einde van de Klein f de bovengrondse hoog- jingsleiding die door fyijk loopt, mag niet ge il worden. Men heeft be- j de brede strook grond ir de leiding in beslag len wordt, te voorzien in groen. Wethouder leek deelde mee dat het n noorden van ijk, de Morsebelpolder, .{chijnlijk geen industrie- i' zal worden, zoals aan- in in het streekplan. „Ik ht dat men daar van af ipen" merkte hij op. RDWIJK Een 19-jari- ser uit Noordwijk raakte middag om één uur ge- I toen hij op de kruising P Beeklaan en de Heren- fin zijn woonplaats ge- werd door een 24-jarige fobiliste uit Noordwijk. flitie onderzoekt wie van door het rode licht is De fietser is met ern- ofdletsel naar het Aca- jch Ziekenhuis in Leiden fcht. Inschrijving zesde WK paalzitten van start NOORDWIJKERHOUT Noordwijkerhout begint lang zamerhand weer naar het we reldkampioenschap Paalzitten toe te leven. Van 23 tot en met 27 juli zullen achttien deelne mers boven het Oosterduinse Meer om de titel strijden. De inschrijving voor het evene ment bij de VVV in Noordwij kerhout is inmiddels begon nen. Gegadigden van 18 jaar en oüder kunnen zich tot 21 juni opgeven. De inschrijvers zullen geselecteerd worden op onder meer medische gronden. De winnaar mag uiteidelijk 1000 gulden in ontvangst ne men. De langstzittende dame krijgt 500 gulden, een verbete ring van het wereldrecord (103 uur en 30 minuten) levert 1000 gulden op. Het evenement, dat nu voor de zesde keer wordt gehouden, trekt-jaarlijks tallo ze toeschouwers. 'Vorig jaar kwamen fer zo'n 160.000 men sen kijken. WARMOND De schorsing van de directeur van het War- mondse verpleeghuis Mariën haven en de kloosterbejaarde noorden Mariënweide en Ma- riengaerde, J.H.A. Roovers, is voor twee weken ingetrokken. In die periode proberen het bestuur van de stichting Fran ciscaner Bejaardenzorg, dat het verpleeghuis en de bejaar denoorden beheert, en Roo vers tot elkaar te komen. De advocaat van Roovers, mr. B. Liefferink, heeft het kort ge ding dat gisteren zou dienen bij de Haagse rechtbank aan gehouden. Volgens Liefferink is er spra ke van een afkoelingsperiode. „Mijn cliënt heeft nog altijd niet te horen gekregen waar om hij is geschorst. Daar zijn we benieuwd naar. In de ko mende twee weken gaan we overleg voeren". Mochten bei de partijen niet tot elkaar ko men en de directeur opnieuw geschorst worden, dan zal het kort geding alsnog dienen. Roovers werd vorige week donderdag door het bestuur geschorst, omdat de vertrou wensrelatie tussen de alge meen directeur en het bestuur en personeel zodanig geschaad was dat goed functioneren van Roovers niet meer mogelijk zou zijn. ADVERTENTIE BOEKHANDEL LEIDEN - LEIDERDORP OEGSTGEEST - KATWIJK VOORSCHOTEN SASSENHEIM Bewoners van de Heereweg in Lisse en de daarop aansluitende Hoofdstraat in Sassenheim hebben gisternacht ver schrikt gereageerd op vreem de trillingen van de aardbo dem. Sommigen dachten zelfs dat er een aardbeving gaande was. In werkelijkheid ging het om onschuldig vi- bro-seismisch onderzoek. Het onderzoek was er op ge richt vast te stellen welke grondstoffen zich in de aard bodem bevinden en op welke plaats. Gewoonlijk wordt dit door middel van trillingen gedaan met kleine ontplof fingen in de aardbodem. Aan de hand van de geregistreer de trillingen is men in staat vast te stellen waar bijvoor beeld aardgas kan gevonden worden. Binnen de bebouw de kom, zoals in Lisse en Sas- senheim, kon deze methode niet worden toegepast en maakte men gebruik van het Vibroseis systeem. De voor het onderzoek vereiste tril lingen worden in dit geval voortgebracht door vibrato ren die op 3 grote vrachtwa gens zijn geplaatst. Onder het chassis van deze wagens zijn - vlakke platen aangebracht, die op het wegdek worden gedrukt. De trillingen gaan door de aardlagen heen en worden teruggekaatst om op gevangen te worden door meters. Vervolgens kunnen de op deze wijze verkregen gegevens verder uitgewerkt worden. De 3 wagens rijden met een snelheid van enkele honderden meters per uur. Dat er met vibroseis bij voor keur 's avonds en 's nachts wordt gewerkt, heeft te ma ken met de hinder die men op andere tijdstippen onder vindt van het verkeer. RIJNSBURG De verbou wing en herinrichting van het Rijnsburgse gemeentehuis gaat bijna 300.000 gulden kosten. Dat is ruim 100.000 gulden meer dan de raming waarmee het college van B en W van Rijnsburg vorige maand bij de gemeenteraad aanklopte. Dit komt met name, doordat in het definitieve plan een grote re en zwaardere lift is opgeno men. Deze wijziging was vol gens het college noodzakelijk, omdat de „huislift", die men had ingecalculeerd, niet vol deed aan de wettelijke nor men. Gisteravond boog de raads commissie financiën en open bare werken zich over het voorstel en de daaraan ver bonden kosten. Volgens het college is aanpassing van het gemeentehuis dringend nood zakelijk. De huisvesting van de ambtenaren zou niet meer verantwoord zijn. „De mensen kunnen nauwelijks meer nor- G. Verheij: Dit voorstel is niet te rijmen". maal hun werk verrichten", aldus burgemeester F. Jonk man. Daar komt bij dat er ook een computerkamer moeten worden ingericht, voor de op handen zijnde automatisering. Bovendien zijn de raad- en trouwzaal niet toegankelijk voor mensen die slecht ter been zijn. „Zoiets zou eigenlijk niet mogen", aldus Jonkman. Met name raadslid G. Verheij (CDA) viel over de grote over schrijding van het bedrag dat een maand geleden werd ge noemd. „Toen is duidelijk af gesproken dat de verbouwing niet meer dan 170.000 gulden mocht kosten. Daar kan ik dit voorstel niet mee rijmen", al dus Verheij, die wel toegaf dat de operatie dringend noodza kelijk is. A. C. Renooy (VVD) vroeg zich af of er ook andere mogelijkheden waren beke ken. Volgens wethouder K. Brul (VVD) was inderdaad ge dacht aan het bijbouwen van een vleugel aan de achterkant van het gebouw. Dat zou vol gens hem echter „minstens twee maal zo veel" gaan kos ten. Eind deze maand beslist de gemeenteraad over de kre dietverlening WARMOND - De leden van de commissie Openbare Wer ken wisselden gisteren uitge breid van gedachten over de herinrichting van het dorps plein en de restauratie van de dorpspomp. De voorgestelde restauratie van de hardstenen pomp, die dateert van 1871 werd zonder meer enthousiast ontvangen. De herinrichting van het pleintje rond de pomp zou pas helemaal af zijn als ook de sierbestrating, die zo'n zes jaar geleden is aange bracht, weer werd verwijderd. Dat zou echter ƒ31.000 kosten en dat vindt het college te duur. Als later het plein toch herbestraat moet worden, kan overwogen worden te kiezen voor normale klinkers. De commissieleden deelden die mening. Aan de Burg. Schoel- vinckstraat zouden twee leilin den geplant kunnen worden. ook nog drie zouden kunnen 1J- Of groeien langs de Dorpsstraat tegenover het plein is nog maar de vraag. De woningen waarvoor de linden geplaatst zouden worden, krij gen daardoor minder licht en het voetgangersgedeelte wordt dan nog smaller dan het nu al is. Drie commissieleden von den die bezwaren zo groot, dat men adviseerde daar geen lin den te planten. De overige vier leden van de commissie vonden, dat er in elk geval nog nader overleg met de om wonenden gepleegd zou moe ten worden om toch te probe ren in ieder geval een of twee leilinden te planten. LEIDSCHENDAM Met behulp van een 50 ton wegende kraanwagen zal maandag de riante be drijfswoning aan de Westvlietweg Laantje van Beck in Leidschen dam in gruzelementen worden geslagen. De ei genaar van de woning, M. de Wilde, die van huis uit sloper is, gaat deze klus zelf uitvoeren. Hij weet nog niet waar hij vanaf maandag zal gaan wonen. Zijn meubilair slaat hij voorlopig op in een con tainer. „Wanneer ik niets zou doen, grijpt de gemeente Leidschen dam in en dat kost me dan nog eens een ton", zegt De Wilde, terwijl hij een laatste rondleiding door het huis maakt. Een door hem zelf ge bouwde stenen bungalow met schouw, plavuizen, riante keuken en badkamer, drie slaapkamers en bedrijfskan- toor. Het klinkt clichématig, maar het huis is een waar pronkstuk. Niet alleen door zijn naargeestige omgeving, waarin autowrakken, sloperij en, opslagplaatsen, afgebla- kerde schuttinkjes en kapotte hekwerken overheersen. Ook als de omgeving fraaier zou zijn, dan nog was de bunga low van De Wilde alleszins het bekijken waard. Illegale bouw Het verhaal van de illegale bungalow aan het Laantje van Beck is zo langzamerhand bij elke Leidschendammer be kend. In 1984 bouwde De Wilde, in de sensationeel kor te tijd van twee maanden, deze woning. Op het terrein waar hij ook zijn slopersbe drijf heeft. Maar een bouw vergunning kreeg de onder nemer niet en de gemeente Leidschendam was ook geens zins van plan de bouw toe te staan. Ondanks het feit dat alle andere bouwsels aan het Laantje van Beek al jaren ille gaal zijn en door de gemeente worden gedoogd, moest de bungalow zo spoedig mogelijk verdwijnen. De Wilde ging te gen het besluit van het Leid- schendamse gemeentebestuur in beroep. Een Arob-procedu- re volgde en vond afgelopen dinsdag haar definitieve be slag. Toen verklaarde de Haagse rechtbank dat de af deling rechtspraak van de Raad van State terecht het beroep van de sloper had ver worpen. Sloper De Wilde: „Het Leid- schendamse gemeentebestuur heeft hier puur een prestige- zaak van gemaakt. Er is geen enkele grond waarom juist ik weg zou moeten. Binnen een straal van 200 meter zijn drie vergunningen voor woning bouw afgegeven. Maar men denkt op het Raadhuisplein dat mensen die aan het Laan tje van Beek willen wonen a- sociaal zijn. Nu, dat ben ik niet. Ik moest hier wel met mijn vrouw en twee kinderen gaan wonen. Anders ging mijn bedrijf naar de knoppen. Diefstallen In de acht jaar tijd dat ik aan het Laantje van Beek mijn opstallen heb, is al voor zo'n 2 ton gestolen. Dieselolie, ge reedschappen zowel klein als groot. Ik kon niet anders. De politie durfde hier niet eens te patrouilleren". Zijn argumenten vonden geen gehoor bij het Leidschendam- se gemeentebestuur. Een ge- De fraaie bungalow van sloper De Wilde aan het Laantje van Beck in Leidschendam wordt maan dag door hem zelf weer afgebroken. sprek met de burgemeester liep op niets anders dan ruzie uit. Volgens de gemeente is de grond verontreinigd en moet bodemonderzoek worden ge daan. Ook past woningbouw op die plaats niet in het huidi ge of in het toekomstige be stemmingsplan. Er blijft voor De Wilde dan ook niets anders over dan de slopershamer op zijn eigen woning te hanteren. Waar de familie De Wilde na maandag naartoe gaat, is nog niet be kend.'Zij weten het niet. Hun vorige huis in Loosduinen is verkocht en er wordt door de gemeente, aldus mevrouw De Wilde, geen vervangende woonruimte aangeboden. De spullen worden voorlopig in de bedrijfsloods opgeslagen. Ook gaat het slopersbedrijf, het elf man sterke De Wilde bv Leidschendam binnenkort verlaten. „Ik ben gedoemd om ergens anders naartoe te gaan. An ders verval ik weer in de LEIDSCHENDAM HEEFT HIERVAN PURE PRESTIGE- ZAAK GEMAAKT oude situatie en die was on houdbaar", zegt De Wilde. Toezicht Maandagochtend komen amb tenaren van bouw- en wo ningtoezicht uit Leidschen dam, geassisteerd door politie mensen, kijken hoever De Wilde met de sloop van zijn bungalow is gevorderd. Die dag zal de politie extra attent zijn. „Er worden niet meer mensen ingezet dan normaal is voor een maandag, maar we hou den met de dienstregeling wel terdege rekening met even tuele excessen. Dat moet wel, bij zulke spectaculaire zaken", zegt een woordvoerder van de Leidschendamse politie. De advocaat van De Wilde, mr. Stevens, heeft bereikt dat De Wilde de hele volgende week de tijd krijgt om de sloop van zijn bungalow af te ronden. En dat de gemeente Leidschendam een schade claim krijgt, zo gauw er aan het Laantje van Beck in de naaste toekomst toch woning bouw zou worden gepleegd. „Maar, het blijft", zo besloot Stevens, „een trieste, diep trieste zaak". FRANS BOTHOF

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15