a stad omgeving .eiden mag in alle rust oonwagenplan uitwerken Menigte verdringt zich bij opening supermarkt Technische scholen moeten actiever meisjes werven - -Ö&' Waterfietsen Drie x drie praktische pennen vooru Banneer u ons een niéuwe abonnee opgeeft. Een set van drie balpennen, drie rollerballs en drie fineliners. Dat komt altijd van pas! De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Not I Nac Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch ad f 22,49 0 kwartaal per acceptgiro ad f 67,43 Stuur als dank de Pennenset aan: Naam:Voor Adres: Postcode/plaats: Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). ier CcicLcSouoant JUNI fll At VRIJDAG 13 JUNI 1986 PAGINA 11 r Siervuurwerk knalt toch LEIDEN De politie heeft gisteravond een einde ge-, maakt aan het afsteken van vuurwerk op het school plein van de Visser 't Hooft scholengemeenschap aan de Kagerstraat. Er werd inge grepen nadat bij de politie ruim 30 klachten waren binnen gekomen. Visser 't Hooft had vergunning voor het afsteken van siervuur werk. Hoewel in de vergun ning duidelijk stond ver meld dat het vuurwerk geen geluid mocht maken, werd de buurt toch opge schrikt door hevige knallen. Jeugdcircus door Leiden LEIDEN Het jeugdcircus Bongo uit Lichten voorde trekt de komende weken door Leiden. De leiding van het circus die met een heuse, maar kleine tent door Nederland toert, is in han den van Tini en Ben Dirks. Met zes artiesten wordt een programma gebracht dat vooral is af gestemd op kinderen. Dat betekent dat er volop clownerie wordt gepresenteerd en ezeltjes en ponys de plaats van Arabische volbloeds heb ben ingenomen. Spectaculair is het optreden van cowboys en Indianen waarbij vaardig ge bruik wordt gemaakt van pistolen, lasso's en to mahawks. Vandaag en morgen staat de tent aan de Smaragdlaan, op 16 en 17 juni aan de Heide- nachtlaan, 18 en 19 juni bij de Zijlschool in de Merenwijk en 20 en 21 juni bij de Kardinaal Al- frinkschool eveneens in de Merenwijk. Op 26 juni wordt het bezoek aan Leiden afgesloten in de Storm Buysingstraat. De voorstellingen be ginnen woensdag en zaterdag om 14.00 uur en op de overige dagen om 16.15 uur. Oog om oog LEIDEN Twee Leidenaars meldden zich gisteren op het politiebureau en ver telden in elkaar te zijn geslagen door vijf Engelse Queen-fans. Het tweetal deed echter geen aangifte. De reden hiervoor was, dat zij onderweg naar het bureau twee andere Queen-fans tegen het lijf waren gelopen. Ter compensatie hebben de Leidenaars de Engelsen in elkaar ge slagen. Duur bezoek LEIDEN Een 76-jarige Leidenaar kreeg woensdagmiddag in zijn woning aan het Maria Gijzenplein bezoek van vijf vrouwen. Toen het vijftal was ver dwenen, miste de man 2000 gulden. De vrouwen vroegen aan de bejaarde of ze een glaasje water mochten drinken. Diploma voor bijgeschoolde verpleegkundigen LEIDEN De heer N. Verwer, direc teur van de Stichting Centrale School Nieuweroord, heeft gisteravond de cer tificaten uitgereikt aan de eerste groep bijgeschoolde A-verpleegkundigen. De uitreiking had plaats in Nieuweroord aan de Rijnsburgerweg 124 in Leiden. De bijscholingscursus, een idee van uit zendbureau ASB/Medi-call, is op poten gezet om het chronisch gebrek aan ver plegend personeel op het AZL terug te dringen. Veel verpleegkundigen die enige jaren niet meer hebben gewerkt, willen vaak wel weer aan de slag, maar zijn bang dat ze de aansluiting kwijt zijn. De cursus, die in de avonduren wordt gegeven, 'brengt de verpleegkun digen op de hoogte van de laatste ont wikkelingen. Duopassagier motor zeer zwaar gewond LEIDEN Een 20-jarige Lei denaar is vannacht zeer ern stig gewond in het AZL opge nomen. De man zat achter op een motor die met een ge schatte snelheid van 130 a 140 kilometer per uur op de Gooi meerlaan frontaal tegen een auto botste. De bestuurder van de motor, een 21-jarige Leidenaar, brak een been. Hij verloor de macht over het stuur, kwam op de andere weghelft terecht reed tegen de auto van een 19-jari- ge Leidenaar op. De automobi list kwam met de schrik vrij. Beide voertuigen werden to taal vernield. Carry Tefsen en wethouder J. Fase zorgen samen voor het doorknippen van het lint. OPENSTELLING PARKEERGARAGE VERTRAAGD lalverbinding r ontvangst BBC |fvel gereed EIDEN/DEN HAAG )t provinciaal bestuur j voorlopig geen slap s' zp ondernemen om m4on wagenbewoners ji het Trekvaartplein rri dwingen naar centra -N ^de regio te verhuizen. OPi?deputeerde H. Gün- er (woonwagenzaken) Jbereid tot 1 september w*te wachten hoe het zo- )iaamde woonwagen- 3araülatieplan van wethou- i7i-y H. de la Mar er uit Ksjmt te zien en wat de daar op zijn. "gepor Gtlnther staat kinfenwel vast dat het Trekvaartplein over vier jaar tot 41 standplaatsen terug gebracht moet zijn. Dit is het resultaat van het overleg dat gisteren plaats had tussen Gün- ther en De la Mar. Handhaving van het Trek vaartplein op 68 standplaat sen plus 10 trekkersplaatsen is voor de provincie niet be spreekbaar. Deze constructie heeft de voorkeur van het gemeentebestuur van Leiden en de woonwagenbewoners. De la Mar heeft echter aan gekondigd een poging te zul len wagen om staatssecretaris G. Brokx van "de wenselijk heid van deze optie te over tuigen. Mocht de staatssecre taris overtuigd raken, zal het provinciaal bestuur niet dwarsliggen. Belangrijkste winst van het overleg is dat De la Mar de komende maanden in betrek kelijke rust een oplossing voor het probleem dat woon wagenbewoners niet naar re gionale centra willen verhui zen, uit mag werken. De la Mar wil dit aantrekkelijker maken via een roulatieplan waarbij de woonwagenbewo ners onderling van stand plaats kunnen wisselen. De wethouder wil hierbij het kamp in Leiden en die in de meeste regiogemeenten be trekken. Het kampje van drie plaatsen bij de Hofland- brug in Voorschoten komt echter niet in aanmerking, omdat deze locatie hiervoor te slecht wordt geacht. De la Mar kreeg al eerder het groene licht van de woonwa genbewoners op het Trek vaartplein voor zijn plan toe gezegd. Ook het dagelijks be stuur van het woonwagen schap toonde zich in een eer ste reactie positief. Het is de bedoeling dat er haast wordt gezet achter de ontwikkeling van het roulatieplan. De la Mar wil het de eerste verga dering na het zomerreces al aan de gemeentelijke com missie ter goedkeuring voor leggen. Met het overleg tussen de ge deputeerde en de Leidse wet houder zijn de verhoudingen tussen die twee weer enigs zins hersteld. Enkele weken terug toonde Günther zich uiterst verontwaardigd over het gebrek aan medewerking van de gemeente Leiden aan het provinciaal woonwagen plan. Toen werd zelfs geëist, dat de Leidse gemeenteraad een motie waarin stond dat er geen gedwongen verhui zingen plaats zouden vinden, voor de zomer in zou trek ken. Zoniet, dan zou de pro vincie zelf een aantal stand plaatsen voor kleine kampjes in Leiden aanwijzen. Deze „botte bijl" van de provincie is voorlopig van tafel, de om streden motie echter nog niet. De la Mar verklaarde gisteravond dan ook tevre den te zijn met de afloop van de besprekingen. EN/DELFT De twee BBC- Jjezenders kunnen vanaf 1 juli Jkabel in een aantal steden en gemeenten in de randstad jntvangen worden. De straal- Hing tussen het Belgische linkerke waar de Engelse mma's uit de ether worden en Nederland, is dan ge- &it heeft de opdrachtgever, de icploitant Casema, gisteren jleeld. De BBC-programma's jonder meer worden doorge daan het centrale station in pest voor de kabeltelevisie in regio. pof eik H.A. Verbeek vanmiddag zijn ambt ie'*1 bijzonder hoogleraar \de Leidse universiteit \aard onder het uit leen van de rede met \tel 'Palm of eik'. Hij is ^7}emd vanwege de °'lting Leids Universi- tonds om onderwijs te jielf/j op het vakgebied de methodiek van het f iisch) computer onder- nend onderwijs. 'Htiebar 1(j. film Brother Enemy" f op het programma de koffiebaravond van \h for Christ Leiden. bijeenkomst wordt ten gehouden in de \kerk aan de Curagao- begint om acht De film laat zien dat \tijd een nieuw begin dijk is. linie \de Houtrusthallen in i Haag wordt zaterdag 6 jember een bijeenkomst vuden voor iedereen jop een of andere wijze 1 binding heeft gehad hef voormalig Neder- is Indië. Het feest in. Haag begint om vijf Ij's middags en duurt tot A uur 's nachts. Belang enden kunnen contact Wmen met Reünie Tro- ina. Corellistraat 61, Wen (071-761604). LEIDEN Terwijl bin nen wethouder J. Fase van economische zaken de officiële opening verricht te van de nieuwe vesti ging van de supermarkt Hoogvliet in de Sanders- garage, verdrong zich op straat een grote menigte kooplustigen. Deze be langstelling was er vooral omdat de directie van de firma als openingsstunt had bedacht, dat de eerste honderd bezoekers voor 25 gulden gratis mochten winkelen. Al om zes uur gistermorgen namen de eerste belangstel lenden plaats voor de deu ren. Om acht uur vormde zich reeds een rij die tot half elf bleef aanzwellen en zelfs het doorgaande verkeer be lemmerde. Ook zouden er in de rij enkele schermutselin gen zijn 'ontstaan, omdat ie mand wilde voordringen. De discount-organistatie liet weten al vijftien jaar bezig te zijn om een geschikte lokatie in Leiden te vinden. Van de vestiging onder de Sanders- garage wordt veel door de bedrijfsleiding verwacht. De bekende actrice Carry Tefs en, uitgedost als Mien Dob belsteen, was gistermorgen ook bij de opening aanwezig. Gisteren vond overigens al leen de opening van de le vensmiddelenzaak plaats. De parkeergarage op de hoek van de Korevaarstraat en Levendaal, waaronder zich Hoogvliet bevindt, gaat naar verwachting pas over enkele dagen open. De openstelling van de garage is vertraagd omdat de toegangsstraat naar de parkeergarage nog niet klaar is. Na de in gebruikna- me kan men tot 1 augustus gratis parkeren. Wat het na die tijd zal kosten om in de garage te kunnen staan, is nog niet bekend omdat er nog geen overeenkomst met een exploitant voor het com plex is gesloten. Van de openingsceremonie werd door vertegenwoordi gers van projectontwikkelaar Noorlander en de gemeente gebruik gemaakt om een nieuwe afspraak te maken om te praten over het parke ren door omwonenden in de garage. Zoals bekend is men het nog niet eens kunnen worden over het tarief dat betaald moet worden. Een woordvoerder van Noorlan der liet gisteren weten de plannen van wethouder J. Peters (ruimtelijke ordening en verkeer) om het parkeer terrein Garenmarkt voor dit parkeren open te stellen, toe te juichen. Hierdoor kan de Garenmarkt (gedeeltelijk) niet meer gebruikt worden voor gewoon parkeren; auto mobilisten zijn dan gedwon gen hun auto in de garage te stallen. De 1800 vierkante meter kantoorruimte bij de par keergarage staat nog leeg. Deze zal binnen enkele we ken via advertenties te huur worden aangeboden. ndag 16 juni is uitge ven tot dag van gebed asten voor de beëindi- van het apartheidsbe- d in Zuid-Afrika. Over- n de wereld worden op f 1 dag gebedsdiensten uden. In Leiden heeft dienst plaats in De Re- I boog aan de Watermo- 1 in de Merenwijk. De pita tie wordt gehouden r de heer S. Nadasen uit vl-Afrika. De dienst be- (f 's avonds om acht uur. W6ef architectencafé van 'richting Burcht aan de 14 gaat het |andagavond 16 juni over 'tg van compu- op architectenbureaus leiden en omgeving. De tiiss/e begint om acht f- Op dinsdag 17 juni Pf een aflevering van Conversatie" op het gramma. Simon Vinke en Adriaan Morriën spreken over leven chrijven in het bui ten- De conversatie begint half negen, een toe rkaart je kost zeven den vijftig. Als het een beetje meezit, zullen de ko mende maanden tal van waterfietsen op de Leidse grachten ronddobberen. En kele weken geleden presenteerde roeibo- tenmagnaat Jacques Verenga zijn plannen om vanaf een steiger bij de Hpogstraat- kelders waterfietsen te gaan verhuren en nu heeft zich 'een tweede uitbater aan gediend. Lunchcafé De Knik van de Morsweg 186 wil binnenkort met ten minste twee water fietsen het Leidse water betreden. Pe tra Hoogeveen van het naast de roeiver eniging Njord gele gen cafe: „We heb ben de sponsoring nog niet helemaal rond. Maar deze zo mer willen we het toch voor elkaar hebben. We begin nen met twee fiet sen. Ze worden ver huurd voor 7,50 per uur en ze bieden plaats aan twee per sonen". Om eenieder alvast met de waterfietsen vertrouwd te maken, hield het café deze week een demon stratie. Twee soorten waterfietsen werden getoond: vaartuigen met drijvers van rub ber en polyester bootjes. Zodat voor het eerst aan de voet van de molen d'Heesterboom men sen over de Leidse Rijn fietsten. WETHOUDER VAN ONDERWIJS H. VAN DONGEN: LEIDEN „De technische scholen roepen wel dat ze meer meisjes willen oplei den, maar een echt aktief be leid voeren om die meisjes over te halen een technische opleiding te volgen, is er vaak niet bij. Het is niet al leen een emancipatiezaak dat meer meisjes een technische opleiding moeten gaan vol gen, het geeft hen ook meer kans op de arbeidsmarkt. Ik heb namelijk begrepen dat de leerlingen van deze school geen moeite hebben bij het vinden van een baan. Het verhaal dat scholen niet meer aansluiten op het bedrijfsleven, gaat dus niet altijd op", aldus de wethou der van onderwijs, mevrouw H.C.M. van Dongen, gister middag tijdens de opening van de tentoonstelling van het eindproject van de afde ling bouwkunde van de christelijke MTS in Leiden. In een vurig pleidooi riep ze de christelijk MTS op aktie- ver .meisjes en vrouwen te gaan werven voor de school. „Om meer meisjes op techni sche opleidingen te krijgen moeten deze technische scho len aparte voorlichting over hun opleidingen geven aan de meisjes op mavo en havo. Ook moeten de meisjes uitge nodigd worden om proefles sen bij te wonen. Onlangs werd er elders in het land een MTS-dag voor moeders en dochters gehouden, waar allerlei informatie over op leiding werd gegeven. Mis schien verdient dit ook hier navolging. Verder zouden docenten geleerd moeten worden hoe zij het beste met meisjes om kunnen gaan en welke voorzieningen er bin- Wethouder Van Dongen (miden) bekijkt een maquette van een luxe woonhuis. nen de school getroffen moe ten worden om een meer vrouwvriendelijk klimaat te scheppen", aldus de wethou der. Het was dit keer voor de tiende maal dat het eindexa menproject van de examen klassen bouwkunde werd ge presenteerd. In de eindexa menopdracht zitten alle on derdelen verwerkt, die men bij bouwkunde heeft geleerd. Dit jaar moest men een luxe woonhuis maken, dat bij uit voering rond de 390.000 gul den mocht kosten. De ont werpen van de leerlingen worden elk jaar ter inzage gelegd bij de welstandscom missie van de gemeente Lei den. De opmerkingen van deze afdeling en die van de leraar worden dan verwerkt in het uiteindelijke resultaat. Bij het hele project ligt de nadruk op het tekenen. De bestektekeningen, het schet sontwerp, een perspectiefte kening, de berekingen en het gebruik van de materialen worden allemaal gebundeld in een boekje. Ter afronding wordt bij elk ontwerp een maquette gemaakt. De heer P. van de Wildt, lid van het bestuur van de MTS, vroeg de wethouder of de ge meente bereid was, de geheel uitgewerkte bouwplannen ook echt uit te voeren, zodat meer meisjes en jongens van de MTS een kans krijgen bij de gemeente. De wethouder zei daarop het voorstel met haar collega in het college te zullen bespreken.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11